NSW & ACT club golf results - Friday

 

   AVONDALE: Women: Stableford: M Goodrick (15) 37.

   BARNWELL PARK: Stableford: J Logalbo (16) 41 cb.

   BAYVIEW: Mxd: Stroke: Ambrose: S Stephens M Burges D Baker J Mouawad (8.3) 49.7. D Sparks N Woolmer R Loewenthal G Keats (5.75) 53.25.

   BEXLEY: Veteran: Stableford: A: B Rider (7) 38 cb. B: J Dunne (22) 37. C: P Ooi (32) 41.

   BONVILLE: Men: Stableford: S McCatrhy (16) 40.

   CASTLE HILL: Mxd: Stableford: I Barnes (20) J Wong (14) 48 cb. Men: A: S Abbott (11) 38. B: J Wong (14) 44. C: J Chen (31) 41. Women: T Lee (23) 36 cb. Men: Gold: P Pellegrini (33) 41.

   CONCORD: Women: Stableford: Div 1: J O'halloran (11) 42. Div 2: J Rogers (24) 40. Div 3: J White (44) 41. Medley: L Bastock (45) 45.

   CROMER: Medley: Stableford: D Clarke (20) 41. 4B: D Clarke (20) 47. M Kelman (7) 47.

   CRONULLA: Women: Stableford Gold: A: S Sutherland (11) 37. B: R Smith (25) 34. C: R Cribb (28) 44. D: E Hanwood (36) 38.

   DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: T Smith (10) S Ormsby (20) 51. A: M Urquart-Eastwood (5) 43. A Scr: S Fitzpatrick 36 cb. B: L Rozsnyoi (20) 43.

   EVERGLADES: Men: Stableford: A: M Van Eppen (11) 40. B: G Kill (19) 39 cb. C: G Senior (22) 40. D: R Shields (27) 43. Hole in one: M Kable at 8th.

   GOSFORD: Medley: Stableford Trophy: White: C Wyborn (27) 47.

   HURSTVILLE: Men: Stableford White: Div 1: G Stemenkovic (21) 42. Div 2: P De Vos (23) 39 cb. Women: Gold: C Galway (26) 39.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B multi: J Docherty (18) B Reid (23) 89. 2B Scr: B James (3) D James (7) 38. A: B James (3) 40. B: V Sacco (16) 43. C: B Reid (23) 41.

   LEURA: Mxd: Stableford 9-hole: White: D Newbury (34) 25. P Hume (25) 19. A Crowther (11) 18.

   LYNWOOD: Medley: Stableford White: Div 1: B Brian (12) 41. Div 2: R Haire (26) 39. Div 1 Scr: J Kim 37. 2B Agg: C Whitehurst (19) 77. R Haire (39) 77.

   MANLY: Men: Stableford White: C Smith (17) 42 cb. Women: J Newell (45) 43.

   PYMBLE: Medley: Stableford: A Chapman (25) 42.

   ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: J Morris (24) 35. Div 2: T Carmody (29) 35. Div 3: M Farrell (33) 46.

   ROSNAY: Men: Stableford 2B: White: A: P Sheen (25) K Pollock (16) 50 cb. Div 1: H Colburn (7) 39. Div 2: M Morgan (24) 46.

   ROYAL SYDNEY: Veteran: Stableford Championship: Yellow: D Wentworth (35) 41.

   RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B Agg: A: T Vandeleur (14) J Montoya (17) 77. A Scr: N Lloyd S Vail 55. A: T Vandeleur (14) 42. B: M King (26) 39. Snr D Cumming (13) 40.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: F Santos (15) W Doig (11) 49. Div 1: J Park (15) 40. Div 2: S Matthews (22) 42. Veteran Men: N King (19) 40 cb.

   THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: C Edwards (18) 37.

   THE COAST: Men: Stableford 2B Agg: White: G Engler (9) P Hill (19) 74.

   THE LAKES: Women: Stableford: L Hardjono (21) 37. Mxd: T Gallagher (21) 41.

   TUNCURRY: Women: Stableford: A: J Sampson (10) 40. B: J Bull (26) 38. C: L Hancock (33) 36 cb.

   WINDSOR: Medley: Stableford: J Rankmore (18) 45.

Golf Month
17 October 2018
Patterson River Golf Club is more than playing its role in helping Golf Australia's #Vision2025 become a reality. Read more
16 October 2018
On Episode 65, we talk Leish, Lucas and the LPGA before welcoming Jan Stephenson and Harrison Endycott to the show. Mark Hayesy is joined by Jo ... Read more
19 October 2018
ALTONA LAKES: Snr Stableford: 9-hole: J Lee (11) 18. Read more
MyGolf
Golf Victoria