Victoria club golf results - Monday

AMSTEL: Stableford Ranfurlie A: D Donovan (12) 40. B: M Wood (30) 38. W: C Thompson (11) 33.

   ANGLESEA: Stableford A: S Talbot (10) 33. B: J Harding (18) 44. C: J Etherington (26) 36. W: M Funder (28) 36.

   BACCHUS MARSH: Par: M Dunne (10) 5 up.

   BARHAM: Stroke: W Heywood (14) 70.

   BERWICK MONTUNA: Stableford: E Niolette (23) 41. Trophy: B Head (15) 83. W: J Fitzpatrick (29) 34. Trophy: J Korous (38) 69.

   BOX HILL: Stableford A: J Amos (14) 42. B: BC Tan (17) 39 cb. C: D Craig (27) 43 cb. W: S Burns (10) 37.

   BRIGHT: Veteran Stableford: R Taylor (8) 38.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: S Mott (16) 41.

   CLIFTON SPRINGS: Stableford: G Trewin (9) 39 cb. W: M Braybrook (25) 37.

   COBRAM BAROOGA: 2B West: D Casley (7) M Corridan (1) 45. WW: M Rhode (12) F Doyle (19) 42.

   COHUNA: Stableford A: B Smith (7) 41. B: G Morley (22) 38. W: H Thies (16) 29.

   COMMONWEALTH: Stableford A: S Collins (17) 44. B: R Marmur (20) 37. W: P Werrett (40) 37.

   COROWA: 4B multi: C McNaughton (20) S Carrick (5) 85. W: L Holden (21) F Hudson (27) 64. 54-hole Classic: A Love (2) A Patton (6) 198. W: L Holden (21) F Hudson (27) 165.

   CRANBOURNE: Stableford A: J Rasmussen (plus 2) 38. B: B Lehrer (14) 37. C: S Martin (29) 43. W: S Thwaites (14) 37.

   CURLEWIS: Stableford A: B Brodie (13) 44. B: M Holroyd (17) 43. Green: P Cram (35) 41. W: J Ludowyk (20) 35.

   EASTERN: Stableford: J Kim (21) 40.

   EASTWOOD: Stroke A/Cup: S McPherson (8) 70. B: J Talbot (18) 71. C: M Sanghvi (30) 71. W: K Hastie (35) 75.

   FINLEY: Mxd 4B: A Harding (18) A Harding (27) 48.

   GARDINERS RUN: Stableford A: M Wainwright (8) 43. B: A Rowe (13) 43. Hole-in-one: J McLean at 11th.

   GARFIELD: Stableford A: P Van Der Horst (12) 44. B: G Thorp (25) 40. Cup: P Van Der Horst (12) 82.

   GISBORNE: Stableford A: P Delia (2) 39. B: R Clough (14) 39. W: K Peterson (13) 38.

   GREEN ACRES: Stableford A: S Sabbadini (11) 40. B: G Morton (22) 39 cb. W: A Smith (20) 34.

   HEYWOOD: Stableford A: W Rogers (7) 43. B: D McDowell (14) 37. W: S Rigg (24) 37.

   HOWLONG: Stableford A: B Watson (15) 43. B: J Addicott (30) 38. W: L Nothrop (32) 35.

   HUNTINGDALE: Stableford: M Shapiro (20) 40. W: M Clarke (10) 35. Gold: J Uildriks (29) 33.

   JUBILEE/WANGARATTA: Stableford A: G Ryan (9) 36. B: M White (18) 40. C: S Goldsworthy (19) 41.

   KERANG: Stableford: S Harry (14) 41.

   KEW: Stableford: A James (36) 45.

   KEYSBOROUGH: Stableford A: R Sutherland (14) 43. B: M Evangelista (34) 45. W: R Burns (34) 35.

   KILMORE: Stableford: N Wogan (10) 37.

   KOORINGAL: Par A: L Prizibilla (12) 7 up. B: J Ross (15) 5 up cb. C: C Williams (19) 7 up. W: J Kosbab (20) 5 up.

   KYABRAM PARKLAND: Stroke A: T Haigh (14) 53. B: J Doherty (19) 54. W: B McLay (23) 54.

   LAKES ENTRANCE: Medley Stableford: N Martin (9) 39.

   LATROBE: Stableford A: D Baker (3) 40. B: M Donelly (23) 43.

   LEONGATHA: Mxd Stableford: W Taberner (17) 36.

   MEDWAY: Par A: W Nathan (5) 5 up. B: H O'Neill (15) 5 up. C: J Desira (19) 5 up. W: F Allie (22) 1 up.

   MELBOURNE AIRPORT: Stableford: S Mills (29) 39.

   MELTON VALLEY: Stableford: B Bonnici (20) 42.

   METROPOLITAN: Stableford: R Anderson (2) 32.

   MOE: Stableford: K Chapman (26) 38 cb.

   MOOROOPNA: Stableford: M Johnson (36) 45.

   MORWELL: Stableford A: C Barned (9) 41. B: M Dragon (12) 40. C: I Auld (17) 43.

   MURRAY DOWNS: Stableford A: M Kiley (13) 39. B: L Benham (17) 38. W: N Wilson (28) 40.

   NORTHERN: Stableford A: R Soncin (11) 40. B: M Belia (13) 43. C: J Fisicaro (21) 42. W: S Gibson (27) 35.

   NUMURKAH: Stableford: L Robertson (22) 40.

   PAKENHAM: Stableford A: B Dowse (13) 44. B: T McDermott (22) 41 cb. Cup: B Dowse 82.

   PATTERSON RIVER: Stableford A: C Gosling (Southern 16) 40. B: A Quinn (21) 38. W: A Smith (27) 36.

   PENINSULA KINGSWOOD: Stableford Kingswood A: P Harkin (11) 38 cb. B: C Steedman (21) 36. C: R Stevens (28) 38. W: K Vendy (9) 38.

   RINGWOOD: 4B: P Tonna (19) J Xue (14) 52.

   ROSANNA: Par A: I Robertson (15) 4 up cb. B: D Evans (17) 6 up.

   ROSEBUD COUNTRY: Mxd Stableford East A: G Lee (9) 42. B: P Ross (16) 42. C: M Dalzell (Lang Lang 22) 42.

   SANCTUARY LAKES: Stableford A: L Cran (3) 38. B: S Beach (11) 42. C: S Folino (17) 40.

   SANDHURST: Medley Par A: W Stonehouse (7) 4 up. B: C Mouritz (16) 7 up. Hole-in-one: A White at 8th. 4B North: G Romeo (14) R Lee (14) 47.

   SORRENTO: Women Cup: T Marget (11) 67. Scr: T Marget 78.

   SOUTHERN: Stableford Div 1: L Hardingham (11) 42. Div 2: M McLennan (14) 41. Div 3: G Wang (23) 44. Women Div 1: E Houlihan (22) 37. Par Div 2: B Davies (29) 6 up.

   SUNSHINE: Stableford A: T Wolczecki (10) 38 cb. B: S Wilson (15) 39. C: P Sayachack (23) 39. W: D Darch (26) 31.

   THE HERITAGE: Stableford Henley: M Broadhouse (11) 37. W: M Rothfield (24) 30.

   THE NATIONAL: Stableford Long Island: L Reihana (13) 42. Old: M Selby-Hele (26) 38. Ocean: G Elkington (17) 38. Moonah: J Kitchen (9) 42.

   THIRTEENTH BEACH: Stableford A: P McMahon (8) 40. B: D Allison (13) 41. C: B Michell (22) 42. W A: F Scott (16) 37 cb. B: J Downie (40) 40.

   TRENTHAM: Stableford: T Smith (17) 40.

   VICTORIA: Par: N Matthews (7) 4 up. White: B Podger (11) 2 up. W: W Cheeseman (25) 5 up.

   WERRIBEE PARK: Stableford A: D Humphreys (2) 38. B: D Nixon (22) 43.

   WHITTLESEA: Stableford A: S Collins (12) 41. B: J Hussey (18) 44. C: M Kerwin (22) 39.

   WODONGA: Stableford: N Cross (8) 43.

   WOODLANDS: 4B: R Bass (15) D Raby (26) 50. Indiv A: A Benjamin (scr) 42. B: C Green (15) 41. C: R Davey (23) 37 cb. W: K O'Brien (30) 32.

   WOORAYL: Stableford A: B Stubbs (3) 38. B: T Price (27) 41. W: S Wakefield (15) 36.

   YARRA YARRA: Stableford: T Baker (19) 40. W: M Rothwell-Jones (12) 36.

   YARRAWONGA MULWALA: Stableford A: B Boswell (3) 41. B: B Casley (17) 42. W: R Droop (24) 40.

17 January 2018
Applications for 2018 VIS and Golf Victoria Elite Player Golf Programs are now open. Read more
17 January 2018
Follow the Australian Amateur Championship, presented by Swinging Skirts, live from Wanneroo and Lake Karrinyup in Perth. Read more
17 January 2018
EASTWOOD: Women: Par: A: A Holmes (17) 1 up. B: J Luck (25) 1 up. C: J Knowles (28) 1 up. Yellow: R Boxshall (28) 3 up. Read more
MyGolf
Golf Victoria