Victoria club golf results - Saturday

ALTONA LAKES: Stableford A: M Kelly (7) 35 cb. B: M Karauria (18) 43. C: J Hika (22) 39. W: P Care (16) 34.

   AMSTEL: Stroke A/Medal: T Bray (5) 69. B: C Curtin (13) 70. C: L Jennings (21) 73.

   APOLLO BAY: Mxd 4B: S Amery (27) B Amery (25) 46.

   AXEDALE: Stroke div 1: J Catto (13) 65. Div 2/Medal: B Retallick (17) 62. Div 3: T McManus (21) 66. Hole-in-one: R Threlfall at 16th. Women Stroke: A Holmes (34) 72. Stableford: D Winslow (42) 35.

   BACCHUS MARSH: Stroke A: M McInnes (2) 67 cb. B/Medal: D Dowling (15) 66. C: N Harty (24) 67.

   BARHAM: Stableford A: B Revill (16) 39. B: G Weaver (18) 40. Women A: J Daniel (16) 36. B: F Hare (36) 35.

   BEMBRIDGE: Stroke 9-hole A: J Hole (5) 31. B: S Walsh (10) 32 cb.

   BENALLA: Stroke A: B Dean (2) 66. B: W Dansey (14) 70. C/Medal: M Smith (24) 63. Women Stroke A: N Cavadon (17) 74. B: M Brown (28) 75. C/Medal: L Wrest (30) 69.

   BENDIGO: Stroke A/Medal: C Tully (10) 69. B: T Greene (17) 66. C: G Smith (19) 70.

   BERWICK MONTUNA: Stableford A: C Jamieson (8) 39. B: P Cropley (16) 39. C: M Richardson (25) 43. W: S Harper (27) 34. C c'ship f: D Newsom bt R Savage 3-2.

   BOX HILL: Stroke A: R Hopper (7) 67. B: M Gardner (16) 67. C: N Pane (20) 71. D: B Smith (26) 69. Scr: R Hopper 74. Cup: M Buulejens (10) 69.

   BRIGHT: Stroke A: C Oswin (13) 72. B: D Pangriazio (22) 72. W: R McGrath (17) 74.

   BRIGHTON: Medal: R Britton (25) 5 up cb. Trophy: L Stesin (22) 5 up cb.

   BROADFORD: Stroke A/Medal: C Thrope (11) 66. B: D Hackett (15) 70. C: D Sutherland (26) 67. Scr: G Holmes 70. W: S Stoddard (21) 67.

   BUNINYONG: Stroke A: J Reus (11) 66. B: K Carter (14) 66. C: B Beggs (22) 67. Women Stableford: B Angee (38) 37.

   CAMPERDOWN: Stroke A: T Moran (8) 66. B/Medal: S Douglass (18) 64. C: J Collins (25) 67.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stroke A: G Denereaz (2) 68. B: G Walters (14) 69. C/Medal: R Darlison (18) 66. Scr: G Denereaz 70.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Stroke: C Le Chevallier (5) 77.

   CASTERTON: Medal: R Muller (18) 65.

   CASTLEMAINE: Stroke A: L Thomas (14) 71. B/Medal: K Adams (19) 70. Women A: M Carroll (15) 72. B: R Ashby (21) 72.

   CENTENARY PARK: Stroke A: C Donald (13) 71 cb. B/Medal: S Merchant (22) 70.

   CERBERUS: American Foursome: B Lacey M McKinnon (18-3/8) 63-5/8.

   CHALAMBAR ARARAT: Stroke A: R Harricks (5) 69. B: P Gemmula (16) 67. C/Medal: G Graham (22) 63. Hole-in-one: G Kerr at 8th.

   CHELTENHAM: Medal: D Lyons (28) 69. Medal of Medallists: L Holman (3) 72.

   CHURCHILL PARK: Stroke A: G O'Dowd (14) 71 cb. B/Medal: C Paul (16) 69. C: P Spranaitis (21) 70. Scr: D Joyce 71. March: I Cahoon (21) 72.

   COBRAM BAROOGA: 4B: J Milovitch (11) M Milovitch (15) 45 cb. Women Stableford: E Dalton (35) 38.

   COHUNA: Stroke A: M Barnes (3) 70. B/Medal: N Chrichton (17) 68. C: J Forster (29) 68. Women Stableford: H Harley (4) 27.

   COLAC: Stroke A: J Tileact (4) 37 cb. B: D Robinson (18) 38 cb. C/Medal: G Noonan (29) 39.

   COMMERCIAL ALBURY: Stroke A: C Bakes (8) 66. B: M O'Donnell (18) 67. C/Medal: S Bakes (28) 62.

   COMMONWEALTH: Stroke A/Medal: J Smith (11) 68. B: T Tyndall (18) 69. C: A Farmakis (20) 69. W: M Naughton (18) 70. March: M Port (12) 65.

   COROWA: Stroke A: L Bedford (12) 72. B/Medal: P Reid (14) 68. C: R Milne (21) 75. Women A: T Lethbridge (6) 73. B: B Spinks (28) 76.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Stroke A/Medal: S Chetty (13) 68. B: G Ford (15) 72 cb. C: J Trabert (23) 68.

   CRANBOURNE: Stableford A: J Neeson (12) 72. B: S Sckewes (18) 68 cb. C: P Brooks (22) 69. Scr: D Micheluzzi 68. Medal: S Sckewes (18) 68 W Breakwell (13) 68 to play off.

   CREEKSIDE: Stroke A/Medal: J Brown (11) 67. B: M Kropf (18) 68 cb. C: D Orrick (24) 70. Women Medal: L Chow (24) 73.

   CURLEWIS: Stroke A: I Walls (4) 65. B: M Hardie (15) 63. C: B Olsson (19) 69 cb. W: P Roberts (20) 75 cb.

   DEVILBEND: Stroke A: P Del Gatto (10) 68. B: M Moreland (19) 69 cb. C: J Alexander (27) 70 cb. Medal: M Sever (15) 67.

   DORSET: Stroke A: E Elliott (2) 66 cb. B: M Benfield (15) 61. C: D McIntyre (22) 61.

   DROUIN: Stroke A: T Carroll (14) 68. B: S Waters (20) 69. C/Medal: I Good (22) 65. Scr: R Hammond 69. W: G Warren (16) 73 cb.

   EAST MALVERN: Stroke A/Medal: G Morris (18) 64. B: C Connor (23) 67.

   EASTERN: Stroke A: H Slater (4) 71. B/Medal: P Byrne (17) 68.

   EASTERN SWARD: Stroke A: G Burke (14) 67 cb. B/Medal: A Butterworth (20) 60. C: P Giprose (24) 65. D: N Protopopov (31) 71.

   EASTWOOD: Stroke A: E Oudyk (12) 68. B: P Webb (18) 70 cb. C: W Walker (23) 68.

   EILDON: 4B: T Bicknell (5) K Bover (16) 48.

   EMERALD: Stroke A: D Shannon (15) 70. B: J Keys (21) 62.

   EUROA: 4B: G Morrison (26) G Morrison (19) 10 up. Women Stroke A: F Edwards (17) 69. B: J Thomson (23) 64.

   FINLEY: Stroke A: P Pinnuck (11) 71. B: B Judd (29) 73. W: B White (25) 72.

   FLINDERS: Stroke A/Medal: D Mitchell (12) 69 cb. B: M Jenkinson (20) 70. C: M Mansour (23) 69.  Women Medal: D Blackburn (42) 73.

   FOREST HILLS: Stableford A: R MacDonald (9) 38. B: A Grikis (22) 36.

   FOSTER: Stroke A/Medal: R Fulton (12) 68. B: O Vindellan (19) 71.

   GARFIELD: Stroke A: R Fielding (11) 64. Scr: R Fielding 75 cb. B/Medal: R Johnson (16) 63. Scr: R Johnson 79. C: D Payne (23) 63. Scr: D Payne 86. Women: K Davey (19) 73 cb.

   GISBORNE: Stroke A: M Lovitt (11) 68. B: D Elder (17) 66. C/Cup: R Frew (24) 63. Scr: T Maddern 73. Women A: B Baker (13) 69. B: L Lantham (45) 71.

   GLEN WAVERLEY: Stroke A: G Macisaac (10) 66. B: G Coster (21) 66. W: J Maloney (24) 76.

   GOONAWARRA: Stroke A: M Weiley (2) 69 cb. B/Medal: A Scott (18) 67. C: R Ojczyk (19) 74 cb. White: J Anderson (16) 66. Women A: L Clancy (17) 74. B/Medal: J Corrie (38) 66.

   GRAMPIANS: Stroke: S MacGugan (21) 63.

   GREEN ACRES: Stroke A: T D'Apolito (12) 69 cb. B: G Triantopoulos (18) 69. C/Medal: F Deiacovo (22) 68.

   GROWLING FROG: Stroke A: G Latross (8) 70 cb. B: R Deeth (13) 71. C/Medal: R Rogers (24) 64. W: C Lewin (16) 76.

   HAMILTON: Stroke A: S Goggin (scr) 71. B/Medal: J Manson (19) 70. W: K Walkenhorst (26) 68.

   HEATHCOTE: Stableford A: G Ellis (6) 38. B: P Spedding (13) 38. C: R Williams (23) 34. W: D Trott (29) 38.

   HEIDELBERG: Stroke A: J Tenace (11) 69 cb. B: S Leropoulos (15) 66. C: N Kalcovski (20) 66 cb.

   HEPBURN SPRINGS: Stroke A/Medal: J Arnold (7) 61. B: G Cronin (11) 66 cb. C: J Krunic (22) 69.

   HEYWOOD: Stroke A/Medal: G Holcombe (8) 68. B: W Logan (9) 72. C: P Taylor (29) 71. W: J Demaas (19) 71.

   HIDDEN VALLEY: Stableford A: M Nasser (14) 41. B: B West (20) 42.

   HORSHAM: Stroke/Medal A: B Knight (9) 63. B: K Tori (16) 66. C: A Houston (19) 70. W: K Knight (11) 73.

   HOWLONG: Stroke A/Medal: J Watkins (10) 63. B: M Nicholson (18) 65. C: D Shanahan (23) 61. W: R Wright (23) 70.

   HUNTINGDALE: Stableford A: S Crossley (7) 39. B: G Garrett (13) 36 cb. C: S Klotnick (26) 34. W: L Van Raay (36) 38 cb.

   KEW: Stroke A: J Nicholas (10) 67. B: R Simonsen (16) 67. C/Medal: E Chin (25) 65. W: B Murray (3) 75. Stableford: M Ford (21) 39.

   KEYSBOROUGH: Medal: C Parris (11) 70. Scr: M Kein 75 cb. W: L Fitzgerald (15) 74. Stableford: B McFarlane (25) 40.

   KILMORE: Stroke A: R Parkinson (11) 66. B: G Harding (16) 68. C/Medal: B Kimberley (20) 61. Women Stroke: O Wanneck (24) 72.

   KINGSTON HEATH: Medal: S Langford-Jones (6) 69. Scr: M Allen 72.

   KOORINGAL: Stroke A/Medal: D Tyrrell (6) 61. B: F Pellegrino (11) 70. C: K Brumby (18) 64. D: S Gubbins (22) 69. W: G Weightman (13) 74. Cup: D Tyrrell (6) 129.

   KORUMBURRA: Stroke A: S Harland (15) 69. B: N Betts (25) 73. W: M Harper (31) 74.

   KYABRAM PARKLAND: Mxd Pinehurst A: R Dickens P Dickens (15-3/8) 52-5/8. B: B Blackney D Buckley (18) 54. Stroke: E Simpson (16) 55 cb.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Pinehurst: L McMaster-Smith M Gould (19-1/2) 69-1/2.

   LAKES ENTRANCE: Stableford A: G Jeal (6) 35. B: A McManus (16) 37. C: B Coulton (28) 37.

   LAKESIDE at Albert Park: Stableford A: W Cramp (7) 41. B: G Messina (16) 40. C: D Parsonson (23) 40. W: C Muller (21) 35.

   LANCEFIELD: Stroke A: G Cook (11) 73. B: K Ryan (15) 71. C/Medal: M Cruise (24) 63.

   LANG LANG: Stroke A/Medal: S Jackson (8) 67. B: B Barnes (20) 67. C: G Barns (24) 68. W: J Sullivan (13) 71.

   LATROBE: Stroke A/Medal: A Russo (12) 64. B: R Sparvilis (16) 64. C: I Carroll (27) 67.

   LEONGATHA: Stroke A/Medal: D Prior (11) 69 cb. B: P Waters (20) 73. C: D Barrack (24) 69. Women Stroke: K Hogan (21) 74.

   LONDSDALE: Stableford A: T Clarke (11) 39. B: N Ray (21) 36 cb. C: C Krause (23) 39. W: S Collier (15) 36 cb.

   MALLACOOTA: Stableford: B Gaudion (26) 42. W: T Owen (33) 32.

   MANSFIELD: Par A: A Stephens (16) 5 up cb. B: P Dolling (19) 6 up. Women Stableford: L Calvert-Jones (24) 36 cb.

   MARYBOROUGH: Stroke A/Medal: B Chaplin (6) 66. B: R Carson (16) 66. C: K Lind (26) 69. W: W Carmody (20) 76.

   MEDWAY: Stroke A: B Flynn (8) 66. B/Medal: G Disney (16) 63. C: P Mauceri (25) 66. W/Medal: B Grimaud (18) 73.

   MELBOURNE AIRPORT: Stableford A: J Clements (15) 36. B: T Catanzarati (19) 38. C: J Willmott (24) 42.

   MELTON VALLEY: Stroke A: J Moran (10) 66. B: C Syms (11) 67. C: M Breheny (18) 67. D/Medal: S Connor (22) 66. Women: M Craig (23) 66.

   METROPOLITAN: Par A: P Roberson (7) 2 up cb. B: R Hammond (11) 4 up cb. C: R French (19) 2 up cb. Red: B Radden (36) 4 up. W: L Parkinson (18) 8 up.

   MIDLANDS: Stroke A: G Marshall (5) 68 cb. B: S Fox (15) 66. C/Medal: D Rickard (21) 61. W: Z Bandy (28) 65.

   MIRBOO NORTH: Stroke A/Medal: I Everson (10) 68. B: C Le Page (27) 72.

   MOONAH LINKS: Stableford: R Bowman (16) 44. Legends A: T Weatherill (7) 38. B: B MacCallum (25) 41. W: A Barry (26) 35.

   MORWELL: Stroke A/Medal: D McKeown (13) 69. B: K Pigdon (16) 69. C: G Garth (22) 69.

   MT MACEDON: Irish Team: P Semmens (22) S Smyth (16) N Ciesielski (18) 92.

   MT MARTHA: Medal: G Briggs (26) 63. Stroke A: G Truscott (15) 65. B: B McCrae (27) 64. W: A Scott (25) 68.

   MURRAY DOWNS: Stroke A: A Davis (7) 72. B: J Davies (10) 73. C: J Tripodi (16) 74. D: T Frankel (31) 79. Medal: P Sanders (20) 69. Women Stableford A: B Clark (23) 37. B: V Allen (32) 35.

   MYRTLEFORD: Stroke A: N Shirley (13) 72. B/Medal: L Brown (24) 68.

   NEANGAR PARK: Stroke A/Medal: B Balintong (6) 64. B: D Roberts (17) 65. C: I Turk (21) 70 cb. W: D Gullie (38) 69.

   NHILL: Stroke A/Medal: D Ryan (5) 69. B: R Cole (28) 71. W: A Ball (16) 70.

   NORTHERN: Stroke A: J Creasey (11) 61. B: B Scherian (15) 61. C: R Sevas (27) 60.

   NUMURKAH: Stableford A: D Ludington (9) 40. B: A McFadyen (20) 42. W: M Carr (44) 33.

   OAKLEIGH: Canadian Foursome: F Donovan S Tennyson (16) 53.

   OCEAN GROVE: Par A: L Smith (6) 6 up. B: N Treble (20) 8 up.

   OLINDA at Emerald: Stroke A: L Hermann (14) 70. B: L Matthews (29) 70.

   ORBOST: Medal: M Marshall (12) 65. Women Stableford: M O'Shannassy (43) 32.

   PAKENHAM: Stroke A/Medal: R Paton (12) 68. B: K Norman (18) 70. C: M Minogue (25) 70.

   PAMBULA MERIMBULA: Stroke A/Medal: J Wilson (10) 66. B: A Roberts (12) 68. C: A Metcalfe (20) 70. D: J Sverdrupsen (31) 71. Women Stableford: S Senior (13) 36.

   PARKLANDS: Ambrose: W Kosch P Kosch G Slade (14-2/3) 57-1/3. Scr: J Donovan B Oldaker P Irvin 69.

   PATTERSON RIVER: Stroke A: P Ferguson (7) 72 cb. B/Medal: D Cox (15) 67. C: P Hogan (20) 71 cb. W/Medal: B Kellett (16) 74.

   PENINSULA KINGSWOOD: Stableford Kingswood A: C Rawlings (11) 40. B: J McMahon (23) 38. C: P Segel (27) 34. W: C Aston (14) 38.

   PHILLIP ISLAND: Stroke A: P Ellard (9) 68. B: R Pascoe (15) 71. C: J Brand (Mornington 36) 66 cb. Medal: G Owen (28) 66 cb. W: S Smith (22) 71.

   PORTSEA: Stroke A: C Thomson (6) 68. B: D Clarke (17) 68. C/Medal: R Hardman (20) 66. Gold: Stableford: F Randle (34) 34. W/Medal: J Roberts (17) 77 cb. Stableford: L Day (29) 34.

   RAAF WILLIAMS: Medal/Cup A: M Findlay (2) 67 cb. B: G Trainor (16) 68. C: J Keenan (25) 68 cb.

   RACV HEALESVILLE: Stroke: M Donovan (21) 64.

   RICH RIVER: Stroke A/Medal: L Keogh (7) 69. Scr: B Christie 74. B: G Burke (17) 69. Scr: J Shiels 84. C: R Taylor (21) 70. Scr: C Turner 93. W: C Fleming (9) 69.

   RINGWOOD: Stableford A: A Ford (12) 44. B: M Curtis (18) 45. C: A Pekkarinen (26) 41. W: J Bainbridge (28) 44.

   RIVERSDALE: Stroke A: B Langsford (6) 71. B: G Hiscox (14) 69. C/Medal: J Law (26) 68. Stableford: K Hood (23) 35.

   ROMSEY: Par: L Gaunt (7) 2 up.

   ROSANNA: Stableford A: T Roughley (5) 39. B: R Love (15) 38. C: G Cook (21) 41.

   ROSEBUD COUNTRY: Stroke East A: T Hodge (2) 70 cb. B: B Hickey (16) 72 cb. C/Medal: J Hockley (24) 69. Stableford West: M Griese (19) 41. Women Stroke A: P Fisher (8) 72. B/Medal: P Hasty (35) 72 cb.

   ROSSDALE: Stableford A: A Morton (10) 45. B: R Huckett (21) 43. C: P Ligeti (26) 39 cb. W: B Rogers (13) 35 cb.

   ROYAL MELBOURNE: Stableford East A: J Perry (plus 2) 36. B: C Hibbert (11) 36. C: R Sutherland (24) 36. West: R Bradley (22) 42. W: A Rothe (16) 36.

   SAFETY BEACH: Stroke A: P Graham (13) 66. B: J Hayes (17) 65. C/Medal: I Trebble (26) 63.

   SALE: Stroke A/Medal: A Patten (8) 67. B: G Thompson (15) 72 cb. C: M Kirkpatrick (30) 70 cb. W: K Manze (12) 76.

   SANCTUARY LAKES: Stroke A: B Gao (6) 72. B: G House (8) 73 cb. C: A Flynn (15) 69. D/Medal: J Hanna (20) 68.

   SANDRINGHAM: Stroke A: S Paterson 6) 64 cb. B/Medal: J Graves (20) 63. C: C Dixon (27) 68 cb.

   SANDS TORQUAY: Stroke A/Medal: C Celi (6) 69. B: D Salmon (22) 70. Women Stableford: B Downey (22) 38.

   SEYMOUR: Stroke A/Medal: J Culina (9) 68. B: G Neville (19) 72. Women Medal: S McCall (13) 68.

   SHEPPARTON: Stroke A: R Woodhouse (5) 65. B: B Hand (14) 69. C: J Cook (21) 64. W: K Douglas (22) 74.

   SOUTHERN: Stableford Div 1: A Sherry (9) 40 cb. Div 2: P Wood (13) 38. Div 3: D McClellend (32) 38.

   SPRING PARK: Stroke: F Chung (14) 66.

   SPRING VALLEY: 4B: T O'Brien (13) A Smith (31) 46. Foursome c'ship: G Easte T Sullivan (7) 72.

   ST ANDREWS BEACH: Stableford: R Hall (24) 40.

   STRATHALLAN: Stroke A: B Reickelt (15) 67. B: W Tolley (21) 68 cb. C: D Watson (23) 66. Medal: F Spillare (16) 63.

   SUNSHINE: Stroke A/Medal: S Reddaway (2) 70. B: S Tobin (16) 71 cb. C: A Darch (25) 72. W: M Vella (30) 73.

   TALBOT: Stroke A: R Clark (12) 62. B/Medal: J Purcell (15) 62.

   TATURA: Stroke A/Medal: D Carter (10) 71. B: J Geyer (19) 75. Women Stableford: J Coe (17) 34.

   THE DUNES: Stroke div 1/Medal: R Sherman (5) 69. Div 2: J Vardy (12) 73. Div 3: T Farmer (17) 69. Women Medal: N Bailey (18) 73.

   THE HERITAGE: Stroke St John A/Medal: M Massarotti (9) 67. B: A Ramsden (15) 73. C: K Broadhouse (28) 71. Stableford Henley A: J Lau (9) 38. B: M Percy (13) 37. C: P Yu (21) 37.

   THE NATIONAL: Medal Old: C Panias (12) 68. Moonah: J Patchell (20) 70. Ocean: G Reid (1) 73. W: J Wong (22) 72. Long Island: P Ntentis (23) 68.

   THIRTEENTH BEACH: Stroke Beach A: T Tainton (plus 3) 76. B: A Larsen (8) 76. C/Medal: J Goddard (16) 75. Holes-in-one: R Leahy and W King at 7th. Women Medal: K Baker (21) 72.

   TIRHATUAN: Stroke A: P Storey (14) 69. B: T Jones (18) 66. C/Medal: M Boersma (21) 64. Women Medal: G Johnson (37) 72.

   TORQUAY: Stroke A/Medal: M Langlands (9) 67. B: P Smith (12) 69. C: R Harding (30) 68. Vis: C Astbury (Corowa 16) 76. W: D Baker (29) 75. Stableford Resort: D Jennings (17) 40.

   TRAFALGAR: Stroke A/Medal: T Cross (7) 68. B: P Grima (17) 69. Scr: T Johnson 72.

   TRARALGON: Stroke A: J Cameron (9) 71. B: D Simmons (13) 69. C: F Fitzpatrick (20) 70. D: P Calabrese (22) 69. Scr: R Alexander 75.

   VICTORIA: Stroke A: C Joseph (6) 72. B/Medal: D Swann (12) 68. C: I Marchment (27) 74. Scr: K Crupek 73. Stableford White: F Heatley (32) 36 cb. Women Stroke: S Forster (18) 73. March: D Swann (13) 67.

   WANGARATTA: Stroke A: L Kelly (15) 69. B: M Hall (17) 70. Medal: L Kelly (15) 69 I Rundell (6) 69 to play off.

   WARBURTON: Stroke A/Medal: J Cross (4) 70. B: K Barratt (19) 72.

   WARRACKNABEAL: Medal: R Millward (16) 72 cb. Women Stableford: I Davison (22) 33.

   WARRAGUL: Stroke A: P Adamiak (13) 64. B: W Pollock (20) 66. C/Medal: M Rogers (25) 62. Women Stroke A: S Jinks (22) 71. B: Z Better (28) 68.

   WARRNAMBOOL: Stroke A: M McArlein (9) 69. B: C Lilley (14) 68. C: A Jennings (22) 63. W: C Lappin (17) 71.

   WATERFORD VALLEY: Stroke A: J Hamilton (9) 72. B/Medal: G Smith (13) 68. C: M Deans (29) 69.

   WATTLE PARK: Medal: I McDonald (18) 63.

   WAVERLEY: Stableford A: J De Longville (8) 39. B: T Robinson (17) 42. C: K Fraser (21) 38.

   WODONGA: Stroke A: B Sukroo (8) 69. B/Medal: K Bruinhout (10) 68. C: C Slavell (32) 72. W A: J Surman (14) 70. B: M Robinson (26) 71.

   WONTHAGGI: Stroke A: E Van Agtmaal (6) 72. B: R Johnson (15) 72. C/Medal: K Green (25) 65.

   WOODEND: Medal: M Fraser (22) 59. Medal of Medals: C Anderson (20) 63 cb.

   WOODLANDS: Stroke A: M Ryan (5) 69 cb. B: A James (14) 69. C/Medal: B Cater (26) 67. W: B Hill (4) 74. Scr: M Ryan 74. March Medal: A Woolley (15) 84.

   WOORAYL: 2B Agg: R Warren (30) G Johnson (18) 74.

   YALLOURN: Stableford: B Estrada (9) 43.

   YARRA PARK: Stroke: B Hogan (16) 63. W: M Sinnott (16) 67.

   YARRA VALLEY: Stroke A: G Peck (17) 65. B/Medal: T Deng (27) 64. W: V Booth (28) 73.

   YARRA VIEW: Stroke/Medal A: I Stubbings (9) 65. B: B Keenan (23) 68 cb.

   YARRA YARRA: Stroke A: C Love Jnr (7) 75. B: P Harrington (14) 71. C: R Horner (18) 71. D/Medal: K Dynan (25) 68. Scr: J Sterling 76. W: D Imei (31) 79 cb. Stableford: L Clark (24) 28.

   YARRAM: Stroke A/Medal: J Swift (5) 67. B: C Barclay (16) 73. C: J Kingchurch (25) 74. Scr: J Swift 72. W: M Ross (41) 75.

   YARRAWONGA MULWALA: Stroke Lake A/Medal: J Wilson (7) 65. B: K Forsyth (28) 67. Murray A: J Brewer (16) 68. B/Medal: G Aguis (30) 67. Women Stableford A: J Kruger (8) 38. B: P Lynch (31) 36.

   YERRING MEADOWS: Par Nursery: C Farrington (18) 4 up. White: J Rawson (21) 2 down. Valley: M O'Donoghue (14) 4 up. W: K Gelley (27) sq.




October is Golf Month. Share the golf bug to win the ultimate golf bug adventure to Barnbougle, Cape Wickham and Ocean Dunes courtesy of Air Adventure Golf Tours.


Head to www.golfmonth.com.au for more details.

24 October 2017
Marc Leishman's breakout year in America has left him on the cusp of the world's top 10 for the first time in his career. Read more
23 October 2017
Victoria’s Sue Wooster leads the Australian Women’s Senior Amateur after round one, three strokes ahead of seven-time champion Sylvia Donohoe. Read more
24 October 2017
CAMBERWELL: Stableford: A: L Filippin (24) 39. Read more
MyGolf
Golf Victoria