Victoria club golf results - Saturday

 

   ALEXANDRA: Men: Stroke: C'ship: A: P Vallance (6) 70. B: M Bossonnet (15) 73. C: G Davey (21) 70. Women: M Fahey (19) 73.

   ALTONA LAKES: Men: Stroke: A/Medal: M Kelly (8) 65. B: B McKinnon (17) 70. C: E Datario (25) 65. Women: Medal: K Mather (25) 69. Men: Hole in one: E Datario at 12th.

   AMSTEL: Men: Stableford Ranfurlie: A: R Melbourne (9) 41. B: K Erdeg (16) 38. C: J Marshall (17) 42.

   ANGLESEA: Men: Stroke: A: D Turner (5) 70. B: S Sushames (19) 69. C: C Keet (25) 75. A Scr: A Daffy 232. B Scr: J Keeble 272. C Scr: M Grossman 289.

   AXEDALE: Men: Stableford: A: P Pike (8) 37. B: D Mitchell (16) 43. C: G Rooke (27) 38. Women: A Young (29) 36.

   BACCHUS MARSH: Stroke: C'ship: A: J Longhurst (2) 70. B: A Barrie (12) 71. C: R Dellios (18) 68.

   BACCHUS MARSH WEST: Men: Stroke: A: B Shanahan (10) 72. B: D Naris (15) 68. C: D Fraser 71 cb. Women: M MacDonald (25) 70.

   BAIRNSDALE: Men: Stroke: Medal Nov: A/Medal: P Lessels (14) 72. B: R Davidson (25) 72.

   BARHAM: Men: Stableford: A: S Lake (11) 38. B: M Cook (21) 40. A Scr: S Lake 28. Women: A: L Howard (23) 39.

   BENALLA: Women: Stableford: 4B: A Thomson (9) J O'Brien (16) 40.

   BENDIGO: Men: Stableford: A: R Bell (12) 39. B: W Matthews (14) 40 cb. C: M McDowall (29) 42.

   BERWICK MONTUNA: Men: Stableford: A: L Toole (10) 39. B: B Cameron (14) 40 cb. C: T Varghese (24) 44. Women: B McIntyre (32) 39.

   BOX HILL: Mxd: Stroke: A: H Trobbiani (10) 67. B: L Pollard (15) 66. C: Z Mulholland (16) 67. D: P Danaher (25) 67 cb.

   BRIGHT: Par: A: G Hunt (13) 3 up. B: P Dingle (22) 3 up. Women: B Fitzgerald (18) 1 up.

   BRIGHTON: Stroke: A: M Pearson (15) 61. B: P Sammut (18) 63. C: P Hennessy (29) 64.

   BUNINYONG: Stroke: A: G Tuppen (12) 69. B: M Fitzgerald (16) 64. C: M Webster (25) 70.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: A: M Van Der Kraan (4) 40. B: L Glasson (13) 41. C: B Edwards (16) 40 cb.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Mxd Foursome: G Prewett J McGuinness 71. Par: S Pearse (12) 4 up.

   CASTLEMAINE: Stableford: J Dimopoulos (13) 41 cb.

   CENTENARY PARK: Par: T Robinson (18) 3 up cb.

   CERBERUS: Stroke: A: T Coelli (8) 71. B: B Thompson (20) 67. C: L Sheehan (25) 65.

   CHELTENHAM: Men: Stableford: A: S Woiwod (16) 37. B: J Heaton (18) 36 cb.

   CHURCHILL WAVERLEY: Stableford Churchill Park: A: D Wragg (17) 41. B: N Whiteman (22) 41. Women: M Eliadis (37) 36. Mxd Stroke Waverley: A: G Ellis (8) 70 cb. B: M Kloc (18) 69. C: J Erlenwein (24) 69 cb.

   CLIFTON SPRINGS: Stroke: C'ship: A Scr: J Crabbe 106. S Drayton 110.

   COBRAM BAROOGA: Par: Minor: A: M Dickson (9) 3 up. B: B Hanlon (28) 3 up cb. Women: B Willis (12) 1 up.

   COHUNA: Par: R Wilson (15) 4 up.

   COMMONWEALTH: Stroke A: A White (9) 69 cb. B: T Tyndall (16) 71. C: M Davies (26) 72.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Mxd: Stroke: A: V Anau (12) 70. B: B Sleep (19) 71. C: R Mueller (31) 69.

   CRANBOURNE: Par: A: D Reiss (12) 6 up. B: P Richards (19) 7 up. M Stub (22) 4 up.

   CREEKSIDE: Mxd Stroke: Foursome C'ship: R Krause (12) C Krause (11) 73.5. Men: Chapman Foursome: D Mottau (8) P Schmidt (13) 64.125.

   CURLEWIS: Stableford: A: B Jenner (5) 40. B: M Warner (13) 41. C: G Tristram (18) 45. Women: G Goodman (28) 35.

   DORSET: Mxd Stableford: A: J Gagnon (4) 44. B: A Hardy (14) 38. C: P Gray (27) 41.

   EAST MALVERN: Medley Stableford Trophy: A: M Sutherland (10) 39 cb. Stableford White: B: K Vince (24) 45.

   EASTERN SWARD: Stroke: A: T Anderson (15) 61. B: K Smith (18) 59. C: R Douthie (24) 62. D: N Protopopov (30) 65 cb. Medal of Medalists: K Smith (18) 59. Matchplay: B Kirby bt T Hawksworth 2up.

   EASTWOOD: Stroke: A: N Wright (4) 71 cb. B: R Brushett (17) 68. C: W Walker (26) 65.

   EILDON: Mxd Stableford: R Haack (18) 41.

   EUROA: Men: Stroke A: M Mills (2) 71. B: A Combrink (12) 68. C: G Morrison (26) 66. Women A: G Allen (16) 71. B: M Thomson (25) 72.

   FINLEY: Stroke: A: I Armer (4) 70. B: R Klemke (15) 69. C: R Wilson (26) 69. D: W Judd (31) 64. Women: J Delmenico (23) 66.

   FLINDERS: Stroke: A: A Morley (6) 233. B: B Noxon (12) 248. C: G Knorr (19) 98. Stableford: V Kruse (30) 34.

   FOREST HILLS: Stableford A: M Dowsett (12) 39. B: C Bryden (28) 37.

   FOSTER: Men: Stroke: C'ship: A: K Flett (10) 72. B: S Canning (14) 67. C: K Esler (20) 68. A Scr: C Buckland 76. B Scr: S Canning 81. C Scr: K Esler 88. Women: Stableford: S Wylie 31.

   GARDINERS RUN: Stroke: A: D Donchi (7) 72. B: A Mafodda (13) 71 cb. C: S Wright (34) 70.

   GARFIELD: Stroke: A: T Garratt (8) 63. B: W Poulter (18) 66. C: M Adkin (21) 58. Women: C'ship: J Mitchell (29) 70. Hole in one: I Archer at 16th. C'ship A: A Mc Killop 217. B: I Hopper 229. C: M Atkins 256. D: P Gough 282. Veteran: T Garratt 234. Jnr: N Howe 291.

   GISBORNE: Stroke: A: P Delia (2) 69 cb. B: J McPherson (17) 65. C: P Tyrrell (24) 66. Women: B Glover (23) 73 cb. Men: Scr: P Delia 71. Hole in one: G Maddern at 4th.

   GLEN WAVERLEY: Stroke: A: C Rowe (17) 64. B: D Nairn (23) 67 cb. C'ship: R Mead 328. Women: Stableford: B Maloney (39) 32.

   GREEN ACRES: Medley: Stroke: A: J Marsh (9) 67. B: J Milgate (16) 69. C: K Finlayson (24) 64. Men: 2B Agg: D Simpson J Van der Paal 285.

   GROWLING FROG: Mxd: Stableford: W Szaters (14) 36. Par: A: J Baines (6) 1 down. B: R Deeth (14) 3 up. C: C Devitt (19) 1 up cb. D: C Lewin (18) 5 down cb.

   HAMILTON: Men: Par: A: R Fitzsimmons (13) 1 up cb. B: D Beaton (16) sq.

   HEIDELBERG: Men: Stableford: A: P Price (12) 41 cb. B: P Carland (17) 45. C: A Turner (20) 42 cb. Mxd Foursome: G Nolan (17) B Dunstan (25) 67.25.

   HIDDEN VALLEY: Stroke: A: Z Metaxotos (14) 73. B: D Nikolic (27) 77.

   HILLTOP TATURA: Men: Stableford: Trophy: D Burls (17) 40. T Balfour (10) 40.

   HORSHAM: Women: Stroke: Medal: T Hobbs (12) 68. Men: Stroke Green: A: G Wright (10) 63. B: K Priestly (16) 64. C: R Kemp (19) 67.

   HOWLONG: Men: Stableford: A: S Taggart (6) 40 cb. B: K Argent (18) 39. C: L Mount (33) 43. Women: W Day (19) 33.

   HUNTINGDALE: Stableford A: P Quattro (7) 37. B: S Spencer (16) 38. C: C Fleming (22) 34. Women: K Henningsen (8) 37.

   KERANG: Stableford: P Jones (20) 43. Women: P Twiss (31) 42.

   KEW: Medley: Stroke: Foursome: R Mumme (20) B Davis (28) 69.5. Men: Foursome C'ship: B Moore (9) S Favaloro (5) 160.

   KEYSBOROUGH: Stableford A: D Jurcan (10) 41. B: I Burt (15) 39. C: G D'Huillier (24) 40. Women: D Smith (9) 37 cb.

   KOORINGAL: Stableford A: G Smith (8) 40. B: S Dew (12) 38. C: E Datario (14) 39. D: P Daw (23) 38 cb. Women: A: G Weightman (13) 36.

   KORUMBURRA: Women: Stableford Green: Div 1: D Wrigley (27) 35.

   KYABRAM PARKLAND: Men: Stroke: A/Medal: W Ferguson (12) 62. B: J McFadyen (14) 68. C: K Jewell (26) 77. Women: A Scr: K Bell (17) 69. B: V Hanke (27) 82.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Par A: D Cerrone (16) 6 up. B: D Kajewski (24) 3 up. Women: V Powley (34) 2 up.

   LAKES ENTRANCE: 4B: D Dickson (21) H Heathcote (21) 48. Women: R Percival (16) 41.

   LAKESIDE at Tocumwal: Men: Stableford Trophy: A: C Perry (15) 38. B: T Green (16) 41. Women: Stableford: S Gallagher (34) 46.

   LANG LANG: Mxd: Par: A: P Conroy (13) 5 up. B: R Appleyard (21) 3 up. C: P Blackwood (22) 3 up.

   LATROBE: Medley: Stableford A: B Hester (9) 40. B: F Di Vincenzo (13) 42. C: T Pilson (19) 41.

   LEONGATHA: Stableford: A Schache (30) 48.

   MAFFRA: Men: Stableford: R Toma (16) 38.

   MANSFIELD: Stableford Div 1: R Fankhauser (14) 41 cb. Div 2: B Stone (19) 43. Women: S Bailey (18) 37.

   MARYBOROUGH: Stroke: A: D Kerry (8) 72. B: G Pratt (18) 69. C: I Maguire (21) 71. Women: A: S Stoneman (17) 73. B: L Pratt (32) 76.

   MEDWAY: Women: Stableford: Trophy: A: L Johnson (19) 35 cb. Men: A: G Wright (12) 39. B: K Ellis (18) 41. C: T Iannello (26) 42.

   MEENIYAN: Stroke: Medal of Medalists: P Wilson (21) 69.

   MELBOURNE AIRPORT: Stroke: C'ship: A: A Vrahnas (9) 64. B: B O'Farrell (20) 63. C: M Sparks (30) 63.

   MELTON VALLEY: Medley: Stroke: Ambrose: P Jeffrey . N Robertson (11) 60.

   METROPOLITAN: Stroke A: A Kenyon (9) 76 cb. B: B Wagstaffe (15) 79 cb. R Fynmore (21) 76 cb.

   MOE: Men: Stroke: A: B Forte (15) 65. B Scr: G Shaw (22) 65. C'ship: A Scr: A Bassman (+1) 296. A: A DeVent (6) 294. B Scr: S Borg (13) 348. B: S Borg (13) 292. C Scr: W Wilkinson (19) 366. C: W Wilkinson (19) 286.

   MOONAH LINKS: Women: Stableford: Open: S Semmens (5) 32. Men: Stableford Black: A: P Tarbolton (11) 33. B: N Woodward (16) 35 cb.

   MOOROOPNA: Men: Par 4B: White: V Kanizay (28) R Gilbert (14) 10 up. Women: Par: L Smith (17) 1 down.

   MORNINGTON: Men: Stroke: C'ship: A Myint (1) 306.

   MORTLAKE: Men: Par: 4B Agg: W Wareham (26) H Weat (5) 7 up.

   MT MACEDON: Mxd: Stableford: 2B Agg: P Sinclair (9) G Bysouth (25) 74.

   MT MARTHA: Men: Stableford: J Hunter (15) 43 cb. Trophy: D King (24) 63. Women: S Hyams (29) 40. Trophy: J Rowland (37) 58. Men: Hole in one: G Smith at 5th.

   MURRAY DOWNS: Women: Stableford: A: B Boys (29) 31. Men: Stroke Black: A: S Baumgurtel (5) 71. B: P Raudino (17) 71. C: I Runciman (20) 74.

   MYRTLEFORD: Men: Stableford: 4B: A Sparks (36) M Buckley (4) 45.

   NEANGAR PARK: Men: Stableford: A: C Goddard (9) 41 cb. B: R Pratt (14) 39. C: G Sharp (31) 39. H Dobson (25) 35.

   NORTHERN: Men: Stroke: A: M Clements (6) 68 cb. B: F Budge (12) 67. C: D Stephens (24) 65.

   NUMURKAH: Men: Stroke: R Peterson (19) 67. Women: M Carr (41) 70.

   OAKLEIGH: Women: Stroke C'ship: Black: W Hastie (25) 54.

   PAKENHAM: Mxd: Stroke: C'ship: A: S Wilkinson (10) 73. B: R Christie (18) 65. C: J Ekanayake (36) 64.

   PAMBULA MERIMBULA: Medley: Stableford: A: N Bridge (12) 41. J Holt (24) 35. B: B Beazley (19) 41. C: A Freeman (22) 40.

   PATTERSON RIVER: Women: Stableford: A: M Sweeney (8) 40. B: H Berns (16) 41. C: R Cowdell (22) 42. J Pate (26) 31.

   PENINSULA KINGSWOOD: Par: Kingswood: A: D Ryan (3) 3 up. B: D Urban (16) 2 up cb. C: G Ball (25) 3 up. Women: K Barcelon (16) 2 down. Men: Stableford Peninsula Composite: White: A: M Paton (8) 41. B: C Wiseman (19) 41. C: J Lade (29) 39. Women: Stableford: A Rivett (26) 39.

   PHILLIP ISLAND: Men: Stableford 4B: White: T Crumpton (11) 47. M Atley (20) 47. Women: Stableford: L Brown (30) 43. R Boyd (22) 43.

   PORT FAIRY: Medley: Par: A: L Dwyer (8) 2 up. B: M Conlan (17) 4 up. C: L Reichman (19) sq cb. D Harman (22) 4 up.

   PORTARLINGTON: Women: Stableford: S Dall (34) 37. Men: Stableford A: S Anderson (10) 40 cb. B: N Dodds (13) 44. C: D McCutcheon (20) 40. D: C Allinson (23) 38 cb.

   PORTLAND: Men: Stableford: A: D Burke (8) 39. B: W Stephens (13) 39 cb. C: B McGenisken (19) 40. Women: J Treloar (9) 41.

   PORTSEA: Jnr: Stroke: Trophy: K Marx (5) 160. Men: Cup: G Cooper (8) 142. Women: G Edmond (27) 145. Men: A: C Duffy (7) 69. B: J Carr (18) 72 cb. C: V Pierini (19) 72. Mxd: Stableford: J McComb (32) 36. Women: Stroke: G Edmond (27) 71. Snr C'ship: A Bullas (2) 150. K Hastie (8) 188 cb. Jnr: K Marx (5) 170.

   RACV HEALESVILLE: Stableford: J Stewart (19) 42.

   RICH RIVER: Women: Stableford: East: S Jenkinson (28) 39. Men: Stableford White: A: R Hill (8) 44. B: C Griffen (18) 40. C: A Beaumont (22) 44.

   RINGWOOD: Mxd: Stroke: Ambrose: E Sinco F Homans D Knaggs P Byrne (15.75) 54.25.

   RIVERSDALE: Par: 4B: A: R Sitlington (24) 10 up cb. P Hehir (22) 10 up cb.

   ROMSEY: Men: Stableford: 2B: S Williams (20) 36 cb.

   ROSANNA: Stroke: A: D Seymour (0) 70. B/Medal: R Lucas (16) 65. C: A Troughear (29) 70.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stableford: Presidents: A: C Barth (8) 43. B: L Miller (18) 40. C: K Barth (23) 40. Women: A: J Johansson (13) 39. Captains: A: K Loudouaris (10) 39. Mxd: 4B Agg: B Sachs (23) D Ludlow (17) 70. Men: M Wildin (11) D Kann (16) 71.

   ROSEBUD PARK: Men: Stroke: Foursome C'ship: C Durant G Turnbull (19) 68. Scr: P Brook R Sevior 84. Stableford: M Skehan (16) 38. Women: C Tiedgen (29) 40.

   ROSSDALE: Men: Stableford: A: B Goodman (13) 39 cb. B: B Macquire (21) 47. C: C Economedes (26) 39 cb. Women: R Bhal (30) 29 cb.

   ROYAL MELBOURNE: Men: Par Medal: Composite: White: S Lade (13) 4 up cb. Women: Par: J Riddell (23) 4 up cb.

   SAFETY BEACH: Stroke: A: I Bright (12) 64. B: S Ryan (16) 62. C: B Driver (30) 61. Women: Par: B Bright (21) 2 up.

   SALE: Men: Stroke: Medal Nov: A: D Wheeler (8) 69. B: P McInyter (15) 69. C: C Sharp (24) 68. Women: A: S McDonald (15) 73.

   SANCTUARY LAKES: Men: Stroke Black: A: N Muscat (9) 71. B: S Piesley (18) 68. C: K Wilson (21) 74.

   SANDHURST: Men: Stableford: Champions: A: T Sheehan (9) 38. B: S Scott (12) 38. C: R Ong (23) 36. Par: North: A Balis (18) 4 up. Women: Stableford: Champions: M Sumithran (13) 38.

   SANDRINGHAM: Men: Stableford: A: B Roberts (8) 37. B: R Horton (20) 39. C: C Burge (26) 41. Women: F Reynolds (28) 34.

   SEYMOUR: Women: Stableford: P Britton (17) 39. Men: Par: G Drummond (9) 5 up.

   SHEPPARTON: Men: Stableford: A: C Atkins (11) 40. B: L Gould (14) 40. C: E Murdoch (23) 41. Women: A: L Ford (36) 37.

   SORRENTO: Women: Stableford: M McIntosh (17) 42. Men: A: D Barnett (15) 41 cb. B: I Nankivell (28) 40.

   SOUTH PINES: Men: Stroke Ambrose: White: Div 1: J Wheeler (15) 582/3. M Love (24) 582/3. R Moeland (5) 582/3.

   SOUTHERN: Men: Stableford White: A: C Bennett (13) 39. B: T Rogers (18) 43. C: E Liddle (22) 44.

   SPRING PARK: Mxd: Stableford: S Brand (21) 38.

   SPRING VALLEY: Stableford: A: J Harrington (15) 37. B: P Ong (23) 38 cb. A: P Gower (15) 36 cb. B: J Ward (20) 38. Veteran: Trophy: J Ward (20) 38.

   STAWELL: Men: Par Black: Div 1: M Waters (6) 2 up. Div 2: D Hooper (20) 4 up. Women: Par: J Clayton (26) 3 up.

   STRATHALLAN: Men: Stroke: R Dyson-Holland (34) 65 cb. A: G Britton (16) 67. B: B Bird (20) 65. C: G Filev (28) 66.

   SUNSHINE: Men: Stroke: A: C Marsters (11) 66. B: K Vongsykeo (16) 69. C: N Parnell Aue (20) 69. L Goddard (8) 70.

   Terang: Men: Par: A: C Coolahan (14) 4 up. B: G Beasley (36) 4 up. Women: K Cakebread (45) 3 up.

   THE DUNES: Mxd: Stableford: The Cups: A: B Noonan (18) 21. B: G Noonan (28) 20. Women: The Dunes: Div 1: S Stephenson (15) 39. Div 2: L Whyte (26) 35. Men: Par: A: C White (11) 5 up. B: C Graham (24) 2 up. Mxd: Stableford: G Stephens (18) 34.

   THE HERITAGE: Men: Stroke Henley: Gold: A: S Ferraro (7) 74. Stroke: B: B Hurst (16) 70. C: A Sulaksana (21) 82. Stableford: St John: A: R Elward (-3) 36. B: J Ghirardello (12) 33. C: W Whyte (26) 36. Women: T Fraser (10) 28.

   THE NATIONAL: Medley: Stroke: Long Island: W Smith (11) 65.

   THE SANDS TORQUAY: Men: Stableford: A: L Muller (6) 40 cb. B: G Proposch (13) 39. C: R Bridgart (25) 38. Women: J Sargent 34.

   TIRHATUAN: Men: Par: 4B: L Jaffe (14) R Barrie (15) 11 up. Women: B Finighan (23) T Wellington (17) 4 up.

   TORQUAY: Men: Par: A: J Brunt (12) 4 up. B: R Darby (22) 4 up. J Barnes (13) 5 up. B: R Martin (24) 4 up. Women: I Oliver (15) 5 up. Men: Resort: G Sharp (23) 7 up.

   TRARALGON: Men: Stroke: A: D Trease (4) 68. B: G Bland (12) 69. C: P McCulloch (20) 63. D: J Murdoch (25) 62.

   TRENTHAM: Stableford White: A: M Speakman (5) 37 cb. B: S Robinson (15) 44. C: J McCormack (25) 38.

   VICTORIA: Mxd: Par: 4B: - Presidents bt - Captains 2up. A Joyce E Allen (Captains) 10 up. C Murphy K Ross (Presidents) 7 up.

   WANGARATTA: Men: Stroke: A: L Maiden (14) 40. B: M Edwards (21) 39.

   WARBURTON: Men: Stroke: C'ship: M Hatt (16) 66. E Slater (17) 66.

   WARRAGUL: Par: A: A Walker (10) 5 up. B: R Glasser (20) 10 up. C: G Taylor (22) 6 up. Women: Stableford: A: D Baker (20) 37. B: K Rollinson (25) 35. C: J Little (33) 36.

   WERRIBEE PARK: Men: Stroke: A: J Lavan (6) 71. B: J Kerr (12) 71. C: A Murray (18) 63. D: B Gosney (23) 67.

   WHITTLESEA: Mxd: Stableford: A: J Case (10) 40. B: L Bland (15) 40. C: D Taylor (21) 43.

   WODONGA: Stroke: A: D McLeish (7) 69. B: T Cundy (10) 66. C: C Jarvis (17) 66. M Barnes (27) 67.

   WONTHAGGI: Men: Stroke: A: D VanAgtmaal (8) 70. B: D Putt (14) 70. C: J Redman (34) 73.

   WOODLANDS: Women: Stableford: T Singham (3) 35. Men: Stroke: Matchplay: A Taylor . Cup: T McGeorge . Stableford White: A: M O'Brien (8) 40. B: B Birchall (14) 38. C: K Rode (15) 38.

   WOORAYL: Men: Stableford: A: G McKinnon (11) 37. B: B Fiek (20) 39. C: J Hassett (23) 39.

   YARRA PARK: Men: Stableford: D Harvey (24) 42. Women: P Orriss (15) 37.

   YARRA VALLEY: Men: Stableford White: R Altman (31) 41 cb.

   YARRA VIEW: Men: Par: A: D Grist (11) 1 up cb. B: C Evans (28) 6 up.

   YARRA YARRA: Men: Stableford Yellow: J Tucker (36) 44. Women: Stableford: J Turnbull (34) 36. Men: A: Z Winograd (4) 35. B: P Fischer (15) 33. C: K Sadlier (20) 35. D: D McLaren (22) 35.

   YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Murray: A: M Sharp (12) 41. B: C Hope (30) 39. Lake: A: N Ross (14) 39. B: R Hammond (22) 38. Women: Murray: A: L Christie (17) 41. B: G Moraitis (26) 35.

   YERING MEADOWS: Men: Stableford: Nursery: T Linney (21) 39 cb. Valley: R McLaren (14) 39. Stableford Nursery: White: S Bleasdale (24) 41 cb. Women: Stableford: Valley: V Meade (29) 37.




October is Golf Month. Share the golf bug to win the ultimate golf bug adventure to Barnbougle, Cape Wickham and Ocean Dunes courtesy of Air Adventure Golf Tours.


Head to www.golfmonth.com.au for more details.

23 October 2017
Victoria’s Sue Wooster leads the Australian Women’s Senior Amateur after round one, three strokes ahead of seven-time champion Sylvia Donohoe. Read more
23 October 2017
Eastern Golf Club duo Jane Neale & Lorraine Watson have backed up their win at The Metropolitan Final two weeks ago to take out the 2017 Royal ... Read more
23 October 2017
BAIRNSDALE: Mxd: Stableford: J Sing (40) 42. R Oakley (17) 39. Read more
MyGolf
Golf Victoria