Victoria club golf results - Sunday

   AMSTEL: Par Ranfurlie A: D Baskin (3) 4 up. B: C Wilson (21) 4 up. W: L Hoey (14) sq.

   ANGLESEA: Stableford A: B Coleman (10) 42. B: D McLaren (16) 40. C: M Bates (28) 40. Women A: S French (15) 37 cb. B: JM Cotter (22) 37. C: M Cross (33) 34.

   AUSSIE GOLF RANCH: Stableford: K Matthews (18) 30.

   AUSTRALASIAN: Ambrose: P Blyde B Hendrey (12) 44.

   BAIRNSDALE: Stableford: I Fleischer (21) 40 cb. W: N Paech (34) 39.

   BARHAM: Stableford: N Watkins (15) 38.

   BARWON HEADS: 4B: S Hunter (22) R Hunter (11) 46 cb.

   BEECHWORTH: Stroke: J Dolny (16) 63.

   BERWICK MONTUNA: Stableford: L Richards (17) 43. W: S McGuinness (38) 43.

   BOX HILL: Stableford A: J Hopkins (12) 43. B: P Hopkins (21) 49. C: M Grgich (26) 44. W: J Bydder (27) 35.

   BUNINYONG: Stableford A: D Hart (12) 41. B: W Parker (16) 42. C: P Gay (21) 39. W: L Treweek (28) 35.

   CAMBERWELL: Par A: L Boarotto (15) 5 up. B: R Sprague (20) 7 up. C: B Robinson (24) 8 up.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: D Hill (30) 43 cb.

   CHURCHILL PARK: Par: W Ma (16) 7 up cb. W: E Moore (21) 6 up.

   COMMONWEALTH: Stableford A: M Forsterling (9) 41 cb. B: C Forsterling (23) 42 cb. W: T Sanst (23) 36 cb.

   COROWA: 4B Federation Classic: A Love (4) A Patton (7) 47. 36-hole: B Glare (14) R Robins (6) 92. Women: C Patton (45) S Patton (23) 41. 36-hole: C Patton (45) S Patton (23) 86.

   CRANBOURNE: Stableford A: T Rossiter (10) 38 cb. B: R Lew (14) 40 cb. C: R Winestone (22) 39. W: J Korman (35) 40.

   DEVILBEND: Mxd 2B agg: L Dale (20) M Dale (21) 74.

   EAST MALVERN: Stroke: C Asmus (15) 64.

   EASTERN: Stableford: N Hamilton (20) 41.

   EASTLAKE: 4B: M Janda (22) A Lister (23) 52. Scr: M Reynolds L O'Dwyer 42. Indiv A: I Coleman (12) 45. B: L Hutchinson (16) 40. C: M Janda (22) 46. D: A Cook (29) 42.

   EASTWOOD: 4B: D Lord (19) A Manton (29) 50. WW: G Scott (22) A Gombos (33) 40. Mxd: J Chan (14) D Carauana (13) 49.

   ELSTERNWICK PARK: Stroke: D Williams (15) 64.

   FINLEY: Stroke: E Dean (19) 66.

   GARDINERS RUN: Stroke: D Allen (24) 66.

   GARFIELD: Stableford A: I Hopper (8) 40. B: C Moody (30) 42.

   GISBORNE: Stroke: C Stomilovic (23) 69. W: K Peterson (11) 76.

   GLEN WAVERLEY: Stroke: P Wilson (19) 64.

   GOONAWARRA: Medley Stableford A: C Velcek (13) 39. B: D Ross (15) 40 cb. C: J Braddy (19) 39.

   GREEN ACRES: Stableford A: D Small (16) 40. B: M Yii (23) 43. W: M Dow (9) 37 cb. Foursome c'ship f: J Hongmung G Seymour 151 bt J Mansfield M Shortas 151 on 2nd play-off hole.     HARP: Stableford A: R Mitchelmore (22) 40. B: I Mollasi (27) 37. C: J Hoey (34) 41.

   HEIDELBERG: Stableford A: A Greenwood (3) 42 cb. B: T Vizzari (16) 41. C: S Harvy (22) 45. W: M Bolger (23) 42.

   HUNTINGDALE: Stableford: A Elsworth (14) 40. W: J Murrai (21) 40.

   IVANHOE: Stableford: W Ezzy (20) 40.

   KEW: Stableford: P McCrone (19) 43 cb. W: J Hardy (17) 39.

   KEYSBOROUGH: Stableford A: A Batsanis (8) 43. B: P Kyrmitzakis (20) 45. W: J Stanley (27) 37 cb.

   KILMORE: Stableford: N Wogan (11) 39.

   KOORINGAL: Par A: D Garnsworthy (11) 2 up cb. B: J Lawrence (14) 3 up. C: R Radle (24) 6 up. W: S Tyers (23) sq.

   KORUMBURRA: 4B: M Wrigley (3) S Harland (13) 9 up.

   LANG LANG: Stableford: L Harrison (16) 40.

   LATROBE: Par A: S Costello (10) 4 up. B: P McAllen (27) 9 up. W: J Cummins (17) 1 down. Mxd 4B: D Nguyen (22) L Nguyen (21) 44.

   MAFFRA: Stableford: B Dooley (14) 42. W: E Noble (24) 45.

   MEDWAY: Stroke A: M Davidson (9) 69 cb. B: C Doran (18) 66. C: J Biffin (36) 65. W: J Cooper (11) 72.

   MELBOURNE AIRPORT: Stableford: J Portelli (17) 41. W: J Wild (35) 28.

   MOE: Stableford: L Clarke (44) 41.

   MOONAH LINKS: Stableford: F Watters (27) 41. Legends A: P Tarbolton (12) 43. B: A Paganelli (27) 45.

   MORNINGTON: American Foursome: G Rotteveel L Hodge (13-1/8) 69-7/8.

   MURRAY DOWNS: Stableford A: J Scott (11) 40. B: J Morrison (20) 40. W: J Ford (25) 31.

   NEPEAN: Stableford A: T Wheeler (11) 43. B: J Carmichael (20) 39.

   NORTHERN: Stableford A: A Neville (7) 40. B: S Wilson (15) 41. C: N Robinson (21) 43. W: J Chrimes (19) 39. Hole-in-one: S Wilson at 16th. Plate 54-hole A: M Bluett 210. B: R Sonicin 238. C: G Tan 259. W: J Fisher 238.

   PAKENHAM: Stableford: B Bateup (18) 38.

   PATTERSON RIVER: Stableford A: C Scerri (Amstel 14) 39. B: D Platten (23) 40. W: B Janssen (19) 39.

   PENINSULA KINGSWOOD: Kingswood: Par A: P Drake (14) 2 up cb. B: A Rae (20) 4 up. C: P Stewart (33) 4 up. W: S Hitchcock (30) 2 up.

   PETERBOROUGH: Medal: J McKenzie (6) 58.

   PORTLAND: Ambrose: B Williamson E Williamson A McMillan B Wilson (8-3/4) 53-1/4. Mxd: J Bannam D Driscoll G Waldron V Waldron (4-7/8) 58-1/8. W: J Errey S Ruis A White S Stewart (7) 62 cb.

   POWERGRIP SOCIAL at Centenary Park: Stroke A: D Stevens (13) 64. B: H Adams (26) 59.

   RACV HEALESVILLE: Stableford: W Ware (13) 41.

   RIVERSDALE: Stroke: D Walker (12) 62.

   RIVERSIDE ESSENDON: Stableford A: B Angove (8) 42. B: G Gilsenon (22) 44.

   RIVERVIEW: Stableford: R Rubira (18) 43.

   ROSANNA: Stableford A: B Tieman (9) 43. B: B Jones (19) 41. W: G Mitchell (35) 38.

   ROSEBUD COUNTRY: Stableford East: A: L Buswell (15) 41. B: C Richards (26) 41. W A: L Thomas (23) 36. B: N Richards (25) 37.

   ROSSDALE: Stableford: V Engel (Devilbend 14) 44. W: M Robinson (8) 37.

   ROYAL PARK: Par: T Tucun (14) 5 up.

   SALE: Stableford: A Schuback (15) 43.

   SANCTUARY LAKES: Stableford A: M Grainger (2) 40. B: C Mernik (11) 37. C: D Blanco (24) 41 cb.

   SANDHURST: Medley Stableford North: A Prasad (8) 39. Champions A: L Hawks (11) 45. B: J Adamson (15) 43. W: E Green (28) 39.

   SOUTH PINES: Par: D Dick (26) 2 up. W: H Shand (38) 1 down.

   SOUTHERN: Stableford Div 1: A Wright (14) 47. Div 2: M Dickie (20) 43. Div 3: M Piccolo (27) 49.

   SPRING VALLEY: Stableford A: G McConnell (14) 41. B: O Meile (19) 41 cb. W: K Roberts (29) 41.

   STRATHALLAN: Stableford A: D Clark (10) 38. B: G Parfett (18) 38. C: P Reidy (25) 34. Overall: M Miletich (22) 45.

   SUNSHINE: Stableford: P Masters (29) 46. W: E Smart (24) 35.

   TAMBO VALLEY: Stableford A: B Wyllie (16) 39. B: G Sinclair (27) 36. C: C Neate (28) 39.

   THE HERITAGE: Stableford A: T McGrath (9) 40. B: T Yang (14) 39. C: G Gorman (21) 50. W: A Okumura (26) 38 cb.

   THE NATIONAL: Stableford Moonah: X Walsh (14) 44. Old: C Rintoul (24) 42. Ocean: L Marrone (5) 40. Long Island: G Dimiotis (16) 40.

   THIRTEENTH BEACH: Stableford A: S Davis (9) 40. B: P Drum (35) 41. W: H Sheringham (18) 38.

   TORQUAY: Stableford A: W Olney (10) 38. B: I Sweet (18) 44. C: J Bedem (27) 41. W: K Bourke (14) 35.

   VICTORIA: Medley 4B: S Taylor (30) S Swanell (22) 46. Indiv: S Cameron (24) 39. W: J Doig (17) 41 cb.

   WATTLE PARK: 2B agg: C Temby (21) E Howie (28 64. C'ship: R Allan (19) I McDonald (21) 133. Women Stableford: D Fox (32) 31.

   WAVERLEY: Stableford A: B Orologas (11) 40 cb. B: V Papuga (29) 43.

   WERRIBEE PARK: Stableford: K Gutterson (7) 39.

   WESTGATE: Stableford A: O Stubberfield (12) 41. B: W Taylor (18) 40. C: D Scott (28) 41. Trophy: C Kouvelis R Burrell bt R Tewhare J Dessman 5-4.

   WHITTLESEA: Stableford A: J Meakins (12) 41. B: C Howard (16) 42.

   WOODLANDS: 4B: N Schuermann (19) S Schuermann (21) 44. Indiv A: K Tuckett (4) 41. B: C Fletcher (17) 41. C: R Hutson (34) 39. W: P Price (19) 32.

   YARRA YARRA: Stableford: W Levy (12) 41. W: V Montague (43) 39.

   YARRAWONGA MULWALA: Stableford Lake A: B Kerr (2) 42. B: R Adkins (26) 45. W: K Barnes (20) 38.

   YERING MEADOWS: Stableford Nursery: L Comport (15) 40. White: J Brien (23) 43. Valley: A Morris (10) 43 cb. Red: E Moroney (17) 41. 

17 December 2017
David Micheluzzi is a dual title holder claiming both Woodlands Open Amateur and Victorian Men’s Champion of Champions titles. Read more
17 December 2017
The third and final round to this year’s Murray River Junior Masters finished Read more
12 December 2017
FAIRWAY: at Box Hill: Men: Stableford: A: A Erskine (4) 35. B: D Stevens (14) 38. C: G Wheeler (28) 38. Visitor: M Cowell (The National 17) 38. Medal ... Read more
MyGolf
Golf Victoria