Victoria club golf results - Thursday

   ANGLESEA: Stableford A: T Midolo (3) 38. B: P Taylor (19) 40. C: A Lee (24) 39. W: S Favre (32) 40.

   AXEDALE: Stableford div 1: T Strybosch (16) 37. Div 2: C Shewell (24) 41.

   BACCHUS MARSH: Stableford A: M Dixon (11) 42. B: R Closter (21) 40.

   BAIRNSDALE: Stableford A: G Hellessey (scr) 40. B: M Benfield (15) 38 cb. C: S Summers (27) 40.

   BARHAM: Stableford A: P Crooks (13) 40. B: M Fitzgerald (16) 42. C: R Grant (33) 38.

   BARWON HEADS: Stableford: J Brookes (9) 42. W: J Carden (7) 42.

   BERWICK MONTUNA: Stableford A: D Patman (13) 43. B: K Vogel (28) 43.

   BOX HILL: Stableford A: C Johnston (13) 41 cb. B: C Looker (17) 39 cb. C: M Green (25) 43. D: D Dalton (29) 45.

   BRIGHTON: Stroke: B Youl (9) 59.

   CAMBERWELL: Stableford A: G Roberts (12) 44. B: T Tong (30) 45.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford A: J Ackaoui (7) 41. B: J Coughlin (11) 41. C: R Mittra (30) 39 cb.

   CASTLEMAINE: Stableford: W Toohey (30) 41.

   CENTENARY PARK: Stroke A: A Godwyn (17) 68. B: G Thomas (20) 62. W: S Hanna (25) 67.

   CHALAMBAR ARARAT: Stableford A: D Dunford (9) 43. B: M Roberts (19) 43. C: K Arney (18) 43. D: A Wilson (24) 44.

   CHELTENHAM: Par: I Watson (34) 3 up.

   CHURCHILL PARK: Stableford: J Rowland (14) 44.

   CLIFTON SPRINGS: Stableford: J Llewellyn (13) 44.

   COHUNA: Stableford: G Yates (19) 42.

   COMMONWEALTH: Stableford A: I Hancock (5) 37. B: M O'Brien (15) 38. C: D Simpson (25) 39.

   COROWA: Stableford: M Fraser (plus 5) 43.

   CRANBOURNE: Women Stableford: M Ahern (27) 42.

   DENILIQUIN: Women Stroke: P Davis (15) 69.

   EASTWOOD: Stableford A: D Boland (9) 38. B: G Schinck (14) 39. C: A De Rosbo (23) 42. Women A: P Chong (15) 41. B: B Riches (28) 42. C: J Bateman (33) 39.

   FLINDERS: Stableford A: R Cowan (13) 38 cb. B: P Armstrong (16) 39 cb. C: J Chapman (32) 42. Women A: J McLeish (22) 36. B: J Gorog (27) 38. C: P McRae (30) 37.

   GARFIELD: Stableford A: R Perry (13) 40 cb. B: A Graham (18) 43 cb. C: P Morgan (25) 47.

   GISBORNE: Stableford A: S Varraso (7) 37. B: N Power (14) 37. C: J Kennedy (27) 38.

   GLEN WAVERLEY: Stableford A: J Braemar (15) 41. B: T Dick (25) 41.

   GREEN ACRES: Stableford: T Wang (36) 40. Women A: L Bednarski (20) 40. B: G Spencer (43) 41 cb.

   HUNTINGDALE: Par: J Donaghy (Amstel 14) 5 up. W: K Wood (44) 1 up.

   JUBILEE/WANGARATTA: Women Stableford: J O'Brien (13) 34.

   KERANG: Stableford: T Pumpa (26) 41.

   KEW: Stableford: P McCrone (19) 41. W: D Grail (13) 41.

   KEYSBOROUGH: Stableford: D Costigan (23) 44.

   KILMORE: Stableford: T Paul (14) 37.

   KINGSTON HEATH: Women Medal: P Jackson (18) 71.

   LAKES ENTRANCE: Stableford A: A Patten (9) 41. B: V Flower (20) 38. C: G Wells (23) 42.

   LANG LANG: Stableford: V Bennison (13) 40.

   LEONGATHA: Stableford A: R Williams (8) 41. B: R Burton (17) 41 cb. C: P Jackson (25) 42.

   MANSFIELD: Stableford A: M Slack (13) 44. B: R Speed (19) 40. Gold: K Millott (32) 47.

   MEDWAY: Stableford A: M Bozinov (10) 42. B: P Marinucci (17) 42. C: G Blake (25) 42.

   MEENIYAN: Stableford: R Hannay (25) 40.

   MELBOURNE AIRPORT: 4B: D Brebner (10) P McGrath (21) 50 cb.

   MELTON VALLEY: O-55 9-hole Stroke: G Foss (17) 30.

   MIRBOO NORTH: Stableford A: J Kidd (13) 41. B: S Blencowe (26) 36.

   MOONAH LINKS: Stableford: J Ireland (13) 37. Legends Stroke A/Medal: N Simitsis (10) 67. B: G Wellard (16) 71.

   MOOROOPNA: Par A: J Meloury-Mason (11) 6 up. B: H Garthwaite (30) 7 up.

   MURRAY DOWNS: Par A: J Thompson (11) 1 up. B: C Davies (15) 2 up. C: L Barnes (23) 2 up.

   MYRTLEFORD: Women Stroke: H Kermond (26) 75.

   NEANGAR PARK: Stroke A: A Gorrie (8) 64 cb. B: K Lane (16) 66 cb. C: J Fox (30) 64. Overall: G Davies (10) 64 cb.

   NEWRY: Veteran Stableford: P Fitzgerald (23) 38.

   NUMURKAH: Stableford: G Thompson (7) 38.

   OAKLEIGH VETERANS: 9-hole Stableford A: D Stow (6) 20. B: J Chadwick (15) 23.

   OLD BOYS SOCIAL at Chelsea: Stableford A: R Renwick (17) 41. B: J Rafferty (21) 40.

   PATTERSON RIVER: Stroke: P Marshall (25) 62. Women A/Medal: C West (10) 76. B: G Arnold (20) 76. C: S Howard (31) 77.

   PENINSULA KINGSWOOD: Stableford Peninsula North: M Carley (20) 41. W: T Adams (38) 40.

   PORTLAND: Stableford A: P Kelly (11) 39 cb. B: L Stiles (17) 46. C: G White (25) 40 cb.

   RACV HEALESVILLE: Stableford A: J Hayes (17) 42. B: B McConville (27) 42.

   RICH RIVER: Team: L Thomas (17) N Dixon (16) R North (15) E Lloyd (26) 49.

   RINGWOOD: Women Stableford A: M O'Flynn (22) 40. B: H King (32) 37 cb. C: S Luby (37) 39.

   RIVERSDALE: Stableford A: B Wright (8) 42 cb. B: P Buchanan (13) 44. C: J Gleeson (28) 45 cb.

   ROSANNA: Stableford A: W O'Kane (11) 40. B: C Gamble (17) 40 cb. C: R Wenn (23) 39.

   ROSEBUD COUNTRY: Stableford West: N McCartin (7) 38. Women A: H Lennon (23) 37. B: P Davey (26) 37.

   ROSSDALE: Stableford: D Vine (17) 45.

   ROYAL MELBOURNE: Stableford East: M Kay (13) 39.

   SETTLERS RUN: Stableford A: T Blackwood (12) 43. B: O Thompson (17) 41. C: E Robb (32) 42. W: S Janssens (39) 37.

   SHEPPARTON: 4B: M McComas (2) G Gagliardi (15) 14 up.

   SOUTH PINES: Women Stableford: J Moore (34) 33.

   SOUTHERN: Stableford div 1: J Martini (13) 39 cb. Div 2: G McKibbin (33) 40.

   SPRING PARK: Stableford: B Thomas (13) 45.

   SPRING VALLEY: Women Stableford A: A Sheldrake (14) 41. B: J Darke (29) 38 cb.

   SUNSHINE: Stableford A: P Gurrie (11) 45. B: D Rodda (17) 40 cb. C: W Hylan (22) 41.

   TARRAWINGEE: Stableford: G Simmons (33) 37. W: A Simmons (35) 27.

   THE DUNES: Stableford: B Ivers (The Heritage 17) 42.

   THE NATIONAL: Stableford Ocean: A Cullin (18) 42. Long Island: P Zappone (15) 40.

   THE SANDS TORQUAY: Medley Par: R Jenkins (13) 4 up.

   TRENTHAM: Stroke A: T Spink (9) 65. B: T Perus (19) 68. C/Medal: D Fry (24) 61.

   VICTORIA: 4B: D Dowsett (18) T Neesham (22) 49. Indiv: D Dowsett (18) 41. White: E Barker (21) 39. W: C McGann (34) 37.

   WANGARATTA: Stableford: R Moyle (13) 38. Women 9-hole: B Thomas (26) 22.

   WARRAGUL: Stableford: J Bundle (14) 41. W: R Etherton (16) 36.

   WATSONIA RSL: Stableford: E Reynolds (25) 40.

   WAVERLEY: Stableford: B Hoskin (26) 42.

   WERRIBEE PARK: Stroke A/Medal: S Higman (3) 67. B: B Chalmers (15) 69. C: M Cukier (22) 68.

   WODONGA: Women Stableford A: G Strang (22) 40. B: F Meijer (33) 37.

   WONTHAGGI: Stableford: A Philpott (29) 45. Snr 9-hole: V Tuddenham (28) 23.

   WOODLANDS: 4B: S Merrick (30) J Hobbs (17) 45 cb. W: A Dart-Fagan (36) T Singham (4) 43 cb. Indiv A: P McEniry (10) 40. B: S Mokryj (17) 37. C: B Suboticki (31) 42.

   YALLOURN: Stableford A: M Dragon (15) 43. B: D Gretton (25) 39.

   YARRA VALLEY: Stableford: A Fatileh (21) 43.

   YARRA YARRA: Stableford: A Straford (16) 39. Yellow: G Murray (28) 32. Trophy: B Hegarty (16) 40.

   YARRAWONGA MULWALA: Stroke Lake A: J Jones (15) 66 cb. B: J Walsh (18) 65. Murray A: G Walsh (11) 68. B: D Austin (24) 65. Veteran 9-hole Stableford A: B Rapkins (8) 21. B: S Hollibone (12) 23.

   YERING MEADOWS: Stableford Valley: S Braunthal (10) 39. W: A Mayer (22) 36. 

22 February 2018
The Vic Four-Ball qualifying circuit moved to Keysborough Golf Club today. Read more
22 February 2018
Jasper Stubbs and Alizza Hetherington will captain Team Victoria as the state’s top twelve juniors head to Western Australia in April. Read more
22 February 2018
ALEXANDRA: Women: Par: B Doyle (17) 4 up. Read more
MyGolf
Golf Victoria