Victoria club golf results - Thursday

   ALTONA LAKES: Snr 9-hole Stableford: D Quick (7) 19.

   ANGLESEA: Stroke A: V Brenner (16) 75 cb. B: M De Vries (22) 72. C/Medal: H Jillard (45) 65.

   APOLLO BAY: Women Stroke A: V Hanna (13) 65. B: J Dodds (30) 70. Scr: V Hanna 78.

   AXEDALE: Stableford div 1: A Watson (16) 39. Div 2: D Lubke (23) 40.

   BACCHUS MARSH: Stableford: M Pigott (19) 48.

   BAIRNSDALE: Stableford A: T Sharp (10) 40. B: P Thornton (19) 38.

   BARHAM: Stableford A: G Lake (11) 38. B: R Leggett (21) 42.

   BENALLA: Women Stableford A: H Crilly (12) 35. B: M Felmingham (23) 35.

   BERWICK MONTUNA: Stableford: P Leane Snr (25) 40 cb.

   BOX HILL: 4B: M Delves (16) A Scash (19) 50. Indiv: D Cull (18) 35.

   BRIGHTON: Stableford: B Goring (22) 42.

   CAMBERWELL: Stroke A: G Roberts (11) 62. B: N Pratt (36) 63.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford A: R Solomon (6) 40 cb. B: B Daly (28) 43.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Stroke: G MacDonald (12) 73.

   CASTLEMAINE: Stableford: L Thomas (16) 43. W: C Dimopoulos (19) 39.

   CENTENARY PARK: Stroke A: G Thomas (20) 67. B: K Morley (27) 68. C: J Wilms (21) 71.

   CHALAMBAR ARARAT: Women Stroke A: M Gren (16) 72. B: G Dodswell (20) 74. C: J Edwards (31) 66.

   CHURCHILL PARK: Stableford: L Pepperell (31) 44.

   COHUNA: Stableford: K Crane (6) 38.

   COMMONWEALTH: Stableford A: J Hasthorpe (5) 39 cb. B: N Patching (17) 39. C: M Tritton (21) 39 cb.

   COROWA: Stableford: G Rowe (9) 40.

   CRANBOURNE: Women Stroke A: C Williams (17) 71 cb. B: M Ahern (23) 70. Stableford: M Goldsmith (34) 36. C'ship A: A Hall 248. Hcp: C Williams (17) 217. B: M Ahern 293. Hcp: R Gelbart (24) 223. Salver: C Williams (17) 138. 18-hole: M Goldman 103. Salver: M Goldsmith (34) 72.

   DROUIN: Stableford A: M Lithgow (9) 44. B: B Beechey (15) 43 cb. C: E Banfield (25) 43.

   EASTWOOD: Stableford A: D Boland (10) 39. B: P Brickell (13) 40. C: S Steer (34) 42. Women A: J Webb (6) 37. B: M Bradley (26) 37. Hole-in-one: J Tunstall at 2nd.

   FLINDERS: Par A: B Wilson (9) 5 up. B: G Scoffern (16) 3 up. C: R Bond (21) 7 up. W: J Wansbrough (30) 6 up.

   GARFIELD: Stableford A: T Male (11) 41 cb. B: P Lazarus (23) 42.

   GISBORNE: Stableford A: G Johnstone (8) 40. B: D Clough (12) 38. C: M PLunkett (26) 38.

   GLEN WAVERLEY: Par A: B Scott (19) 3 up. B: C Makin (26) 1 up cb.

   GREEN ACRES: Stableford: R Barrington (34) 40. Women A: S Fowler (20) 35. B: J Randles-Simpson (30) 35. C: H Goldwater (35) 36.

   GROWLING FROG: Women Stroke div 1: G Whiston (25) 76. Div 2/Medal: K Wyatt (45) 76.

   HORSHAM: Women Par A: J McRae (6) 1 up. B: M Smith (25) 3 up. C: B Reynolds (34) 1 down.

   HUNTINGDALE: Stableford: D Rowley (19) 39. W: J Gallagher (27) 38.

   JUBILEE WANGARATTA: Women Stableford A: L Stone (18) 41. B: J Hester (22) 38.

   KERANG: Stableford: B McKnight (16) 41.

   KEW: Stableford: D Prior (18) 37. Women A: I Taylor (25) 36. B: L McGinniss (37) 42.

   KILMORE: Stroke: M Russell (15) 68.

   KINGSTON HEATH: Women Stroke A: J Damyon (15) 74 cb. B: S Turner (21) 76 cb. C/Medal: C Cookes (28) 70. Stableford: E Appleby (28) 37.

   KOORINGAL: Stableford A: R Clifford (12) 40. B: K Bugden (29) 45.

   LAKES VIEW: Women 9-hole Stroke: T Faltyn (13) 30.

   LEONGATHA: Stableford A: R Burton (16) 36. B: J Moor (17) 37. C: I Watson (24) 38.

   MAFFRA: Women Stableford A: A Renehan (7) 36 cb. B: J Robbins (30) 40. C: W Costin (36) 40.

   MALVERNDALE: Women Stroke A: R Appleton (25) 69. B: F Bolton (30) 67. C/Medal: J Williams (37) 64.

   MANSFIELD: Stableford div 1: F Broomfield (12) 43. Div 2: K Fisher (25) 40. Gold: K Millott (28) 39. Women 9-hole: K Rose (32) 18.

   MEDWAY: Stableford A: A Siebert (11) 39 cb. B: V Roccisano (15) 39. C: F Cooray (19) 44.

   MELBOURNE AIRPORT: Stroke A: S Sinclair (9) 70. B: A Wilkinson (25) 69. C: R Rowley (32) 67.

   MELTON VALLEY: O-55 9-hole Stableford: W Lucas (9) 20.

   MENTONE: Women Stroke A: B Kennedy (18) 66. B: H Hardy (31) 66. C: L Henderson (37) 70.

   METROPOLITAN: Stableford: B Cupitt (8) 36. Trophy: D Pryde (13) 38 cb.

   MIRBOO NORTH: Stableford: J Hughes (16) 44.

   MOE: Stableford A: W Yeomans (9) 43. B: N Warren (19) 41.

   MOONAH LINKS: Stableford: A Richards (4) 41. W: J Romari (19) 37.

   MOOROOPNA: Par: A Speed (21) 7 up cb.

   MORACK: Women Stroke A: R Mackwell (22) 70. B: W Christian (33) 64. C: M Gibbon (42) 64.

   MURRAY DOWNS: Par A: M Edelsten (10) 4 up. B: R James (17) 6 up. C: G Wood (24) 7 up.

   MYRTLEFORD: Women Stableford: S Piazza (18) 37.

   NEANGAR PARK: 2B Agg: T Cogan (16) G Whybrow (16) 82. Hole-in-one: W O'Donnell at 16th.

   NEPEAN: Women Stroke A: J Mealor (20) 66. B: R McLean (28) 71 cb. C/Medal: R McIntosh (36) 65.

   NEWRY: Veteran Stableford: C Ward (24) 39.

   NORTHERN: Women 4B: C Simpson (28) M Sweeney (24) 48.

   NUMURKAH: Stableford: K Stone (16) 38.

   OAKLEIGH VETERANS: 9-hole Stroke A: P Miller (7) 27. B: P Rabot (16) 28.

   OLD BOYS SOCIAL at Chelsea: American foursome: M Wallis J Dunstan (16-1/8) 61-7/8.

   PARKVIEW: Women Stableford: H Commerford (33) 38.

   PATTERSON RIVER: Stableford: D Seccull (18) 41. Women Stroke A: L Slorach (7) 75. B/Medal: J Robinson (21) 75. C: A Wood (32) 73.

   PENINSULA KINGSWOOD: Women Ambrose Peninsula North: C Dyer M Hawkins S Hennessy S Twopeny (13-1/4) 59-3/4.

   PHILLIP ISLAND: Stableford: J O'Brien (16) 41.

   PORTLAND: Stableford A: K Rayfield (15) 42. B: D Hein (17) 41.

   PORTSEA: Stableford A: T Cousley (9) 40. B: R Pagey (16) 40.

   RACV HEALESVILLE: Stableford: W Ware (12) 40 cb.

   RINGWOOD: Women Stroke A: L Gregory (24) 69. B/Medal: J Hill (33) 67. C: E Barry (45) 69. Veteran 9-hole: R Hay (33) 34. C'ship A: M Lee 253. B: P Perry 307. C: J Hill 319.

   RINGWOOD: Snr Pennant: Olinda 6 bt Ringwood Gold 0, Ringwood Blue 5 bt Forest Hills 1.

   RIVERSDALE: Stableford A: D Wilson (11) 40. B: M Brown (17) 37 cb. C: S Cholaj (25) 40.

   ROSANNA: Stroke A: L Clark (13) 63. B: S Glendinning (16) 65. C: J Maguire (19) 66. D: R Masci (26) 67.

   ROSEBUD COUNTRY: Women Par South A: R Baker (26) 4 up. B: S Heskin (29) sq cb.

   ROSEBUD PARK: Par: D Pangbourne (11) 6 up.

   ROSSDALE: Stableford: M Rogers (14) 43.

   ROYAL MELBOURNE: Stabeford East: G Ellery (2) 36. West: P Holyoake (16) 37.

   SALE: Veteran 9-hole Stableford: J Embling (8) 17. W: M Jones (30) 21.

   SANDHURST: Par North A: L Oliver (9) 3 up. B: L Innes (18) 2 up. C: W Tan (20) 3 up.

   SHEPPARTON: Stableford A: R Cobbledick (17) 41. B: R Hyde (27) 41.

   SOUTH PINES: Women Stroke div 1/Medal: R Saul (23) 67. Div 2: H Shand (37) 72.

   SOUTHERN: Stableford div 1: K Scott (16) 43 cb. Div 2: B Green (36) 40 cb. W: A Felix (24) 43.

   SPRING PARK: Par: V Lunder (14) 3 up.

   SPRING VALLEY: Women Stroke A: A Miller (14) 71. B: M Arthur (21) 71. C: M Ryan (30) 75.

   SUNSHINE: Stableford A: F Orlando (7) 40. B: B Heard (19) 41. C: A Gomez (36) 43.

   TARRAWINGEE: Stableford: V Watson (25) 36.

   THE DUNES: Stableford The Cups div 1: P Keogh (27) 39. Div 2: H Golder (29) 38.

   THE NATIONAL: Par Old: E Compagnoni (29) 2 up cb. Long Island: J Woods (22) 7 up.

   THE SANDS TORQUAY: Women Medal: D Tattersall (12) 73.

   TRENTHAM: Stroke A/Medal: G Osborne (11) 62. B: J Smithwick (17) 63. C: J Conway (22) 65.

   VICTORIA: Team: R Wakeham (10) F Cavallaro (25) K Nakagawa (22) P Grant (22) 92. Indiv: A Phillips (16) 39. White: B Gibbons (17) 36 cb. W: A McGorrery (16) 41.

   WARRAGUL: Stableford: C Harrison (10) 41 cb. W: J Wilkinson (44) 47.

   WATSONIA RSL: Stableford: J Bowden (24) 38.

   WODONGA: Women Stroke A: M Duncan (17) 73. B: J Ryder (34) 71.

   WONTHAGGI: Stableford: B Van Agtmaal (7) 44. Snr 9-hole: D Brown (20) 21.

   WOODLANDS: 4B: N Taylor (31) J Hall (23) 43 cb. Indiv A: M O'Brien (7) 40. B: D Hayes (15) 42. C: G Pridham (19) 43. W: C Wenn (29) L Dickens (25) 39.

   YALLOURN: Stableford A: L Hall (6) 41. B: D Gibson (21) 40.

   YARRA VALLEY: Stableford: R Christophers (24) 41.

   YARRA YARRA: Stableford: G Dapiran (20) 42. Yellow: B Stubberfield (30) 34.

   YARRAWONGA MULWALA: Stroke Lake A: C Ampsea (14) 64. B: R Allen (19) 61. Murray A: J Payne (10) 69 cb. B: B Kedgley (27) 69. Veteran 9-hole Par: N Moule (12) 4 up.

   YERING MEADOWS: Stableford Homestead: R Godfrey (32) 44. W: M Smith (44) 37.

18 February 2018
Ballarat and Port Fairy hosted regional qualifying rounds today for the Vic Four-Ball. Read more
16 February 2018
For a second consecutive day, Jin Young Ko ruled Kooyonga, and the South Korean superstar has a three-shot buffer over the rest of the field at the ... Read more
18 February 2018
ALTONA LAKES: Men: Stroke: A: K Elers (7) 65 cb. B: L Hall (16) 63. C: R Hibben (22) 65. Women: D Griffin (21) 65. Read more
MyGolf
Golf Victoria