Victoria club golf results - Wednesday

   AMSTEL: Women Stroke Ranfurlie A/Medal: C Adams (19) 72. B: H Sims (23) 73.

   ANGLESEA: Par A: D Saunders (13) 3 up. B: R McDonald (18) 6 up. C: S Strahan (25) 8 up. W: C Fowlston (28) 2 up. Hole-in-one: D Hitchcock at 16th.

   AXEDALE: Women Stroke A: J Walklate (21) 70. B: L Turner (29) 68. C/Medal: A Holmes (36) 64.

   BACCHUS MARSH: Women Medal: D Barnett (21) 71.

   BACCHUS MARSH WEST: Stableford: G Thompson (25) 41.

   BAIRNSDALE: Women Stableford A: H Morrison (17) 37. B: M Bradley (38) 44.

   BARHAM: Stroke: D Mills (21) 74.

   BENALLA: Par A: T Symes (8) 1 up. B: J Broadbent (16) 3 up. C: M Moncrief (18) 4 up.

   BENDIGO: Stableford A: R Connaughton (7) 40. B: P Jenkins (16) 41 cb. C: M Polwarth (19) 41.

   BERWICK MONTUNA: Women Stableford A: C Ronalds (24) 40. B: A Cunningham (43) 42.

   BOX HILL: Women Stroke A/Medal: C Henderson (15) 68. B: C Bowen (31) 72 cb.

   BRIGHT: Women Stableford: B Fitzgerald (18) 38.

   BROADFORD: Stableford A: T Potts (11) 40. B: G Patchett (20) 43. W: S Stoddard (22) 37.

   CAMPERDOWN: Women Stroke A: M Sadler (20) 67. B/Medal: R Couch (30) 66.

   CHELTENHAM: Women Stableford: Q Chen (31) 35.

   CLIFTON SPRINGS: Women Stableford A: R Wilkie (20) 38 cb. B: I Boyle (29) 36. C: N McBride (45) 40.

   COHUNA: Women Stableford: G Hare (22) 31 cb.

   COLAC: Stroke A: P Kerr (15) 65 cb. B: G Wallace (16) 62.

   COMMONWEALTH: Women Stroke A: J Kempster (14) 73. B: S Bernhardt (20) 73. C: C Conquest (32) 75.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Stableford: E Kloprogge (18) 42. Women A: M Mott (32) 38. B: L Sleep (40) 37.

   CRANBOURNE: Stableford A: K Stapleton (11) 39 cb. B: D Walker (14) 37 cb. C: J Dore (29) 37 cb.

   DENILIQUIN: Stableford A: R Gray (14) 41. B: J Scott (18) 39. C: K Reeves (26) 49.

   DEVILBEND: Stableford A: A Langford (13) 42. B: G Beaton (29) 41. Overall: D Feely (35) 42.

   EAST MALVERN: Stableford: D White (10) 42 cb.

   EASTERN SWARD: Stroke A-B: J Gallin (10) 60. C-D/Medal: G Boyd (24) 56.

   EASTWOOD: Stableford A: G Parker (8) 45. B: R Pels (18) 40 cb. C: J Poulter (21) 41 cb.

   EUROA: Stableford A: T Keast (15) 42. B: R Jagoe (20) 40. Women A: L Redfern (17) 38. B: R Lied (29) 39.

   FINLEY: Stableford A: M Daniel (9) 41. B: A Higgins (31) 38 cb.

   GARDINERS RUN: Stableford A: M Murphy (9) 43. B: K Lowcock (27) 44.

   GISBORNE: Women Stroke A: M Devcic (14) 71. B: R Gilmore (28) 74. C: D Slattery (34) 74.

   GOONAWARRA: Stroke A: M Stewart (7) 67. B: J Rich (12) 66. C/Medal: S Buhagiar (30) 64.

   GREEN ACRES: Stableford A: B Somerville (13) 42. B: A Winter (17) 41. C: J Yoo (33) 46.

   HEATHCOTE: Women Stableford A-B: L Fouracre (29) 32. C/Medal: D Schiele (35) 35.

   HEIDELBERG: Stroke A: J Cunningham (2) 68. B: I Murphy (13) 68. Challenge Trophy: D Gleeson (24) 68 cb. Scr: J Cunningham 70. Hole-in-one: J Heggie at 6th.

   HEYWOOD: Stableford A: N McLeod (11) 36. B: M Dalton (14) 39. W: L Bryden (21) 36.

   HIDDEN VALLEY: Stroke A: G McLean (6) 68. B: R Yavuzcan (20) 69.

   HILLTOP TATURA: Women 4B: J Hayward (29) J Baird (23) 44.

   HORSHAM: Stableford A: J Priestley (7) 39. B: B Breuer (15) 40. C: B Bilson (24) 40.

   HOWLONG: Stableford: J Fairweather (20) 38. Women A: K Daly (24) 37 cb. B: C Richardson (26) 37.

   HUNTINGDALE: Stableford: B Gault (21) 37 cb.

   JUBILEE/WANGARATTA: Stableford A: C DeMink (6) 44. B: A Kungl (16) 39. C: L McKoy (18) 40.

   KEW: Stableford A: J Nicholas (9) 44. B: R Burton (18) 43. C: T O'Donoghue (24) 43.

   KEYSBOROUGH: Stableford A: T Gard (7) 39 cb. B: T Pisani (19) 40. C: A Clegg (25) 44. Hole-in-one: T Hogan at 3rd.

   KINGSTON HEATH: Stableford A: R Kerr (14) 42. B: S Hanger (18) 41 cb.

   KORUMBURRA: Women Stableford div 1: H Grist (20) 33. Div 2: B Brown (29) 42.

   KYABRAM PARKLAND: Stableford A: M Hateley (13) 39. B: A Richardson (17) 39. C: T McDonald (24) 39.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Women Stableford A: L Busch (15) 39. B: S Soaves (36) 37.

   KYNETON: 4B: A Hanks (10) D Gibson (19) 44.

   LAKES ENTRANCE: Women Stableford: M Johnson (16) 38.

   LAKESIDE at Albert Park: Stableford A: S Campbell (8) 43 cb. B: B Radcliffe (18) 41 cb. C: B McCarthy (30) 43. W: T Noah (27) 44.

   LATROBE: Stableford A: W Chong (9) 39. B: A Currie (15) 42. C: P Treleven (22) 43.

   MAFFRA: Stableford A: S Little (16) 40 cb. B: T McConnell (15) 35. C: L Hurst (22) 36.

   MANSFIELD: Women Stableford div 1: S Parsons (14) 36. Div 2: S Wilson (21) 33 cb.

   MARYBOROUGH: Women Stroke A: S Stoneman (18) 72. B: D Perry (25) 72.

   MELBOURNE AIRPORT: Women Stableford: B Culakovski (28) 33.

   MELTON VALLEY: Stroke A: K Hill (14) 68. B: R Douglas (31) 67 cb.

   MELTON VALLEY: Women Medal: M Mahoney (31) 67.

   METROPOLITAN: Stableford: R Davis (13) 40.

   MILDURA: Stroke A: V Dichiera (6) 67. B: M Alvey (18) 63. C: G Waters (23) 68.

   MOOROOPNA: Women Stableford div 1: B Nichols (20) 38. Div 2: B Pye (26) 34.

   MORACK: Snr Ambrose: R Collins J Houston (10-3/4) 61-1/4.

   MORNINGTON: Stableford A: J Muller (10) 39. B: D Trend (16) 39 cb. C: B Clark (20) 40.

   MT MACEDON: Stableford A: T Doyle (16) 43. B: N Clark (21) 36.

   MURRAY DOWNS: Women Stroke A: M Lauer (16) 74. B/Medal: N Everett (24) 72. C: F Henson (34) 74.

   MYRTLEFORD: Stableford: P Veldman (25) 37.

   NORTHERN: 4B: K Ryan (22) M Gregory (18) 49 cb.

   NUMURKAH: Women Medal: P Davies (13) 72. Scr: P Davies 85.

   ORBOST: Stableford: B McDonald (8) 41.

   PAKENHAM: Stableford A: T Sallai (14) 43. B: W Lamers (20) 45. C: T McQualter (26) 41.

   PAMBULA MERIMBULA: Par A: A Gliddon (10) 5 up. B: J Carter (16) 7 up. C: J Marshall (19) 4 up. D: P Hirst (22) 6 up.

   PENINSULA KINGSWOOD: Stableford Peninsula North: B Crittenden (19) 43. Kingswood A: B Losordo (2) 41. B: S Cummins (20) 37 cb. C: B McKenzie (27) 38 cb.

   PORT FAIRY: Stableford: C Greene (15) 44 cb.

   PORTARLINGTON: Women Stableford A: Y Casey (20) 36. B: J Durante (25) 41. C: S Handley (36) 41.

   QUEENSCLIFF: Stableford A: M Stephens (14) 41. B: S Haynes (Commercial 17) 40. C: B Gibbs (Cape Schanck 25) 45. W: J Welsh (21) 34.

   RAAF WILLIAMS: Stableford: C Newsome (22) 41.

   RINGWOOD: Stableford A: M O'Flynn (13) 40. B: B Szalkai (16) 44. C: J Livingstone (26) 39 cb.

   RIVERSDALE: Women Stableford A: L Kriegler (24) 40 cb. B: S Hodge (32) 37.

   RIVERVIEW: Women Stableford A: I Timms (31) 44. B: L Johnston (42) 39.

   ROSANNA: Women Stroke: D Harding (24) 66. Stableford: J Morgan (33) 40.

   ROSEBUD COUNTRY: Stroke South A: R Bexon (6) 70 cb. B/Medal: R Hodges (17) 68. C: C Geisler (20) 66. Stableford North A/Medal: G Campbell (8) 42. B: P Naud (22) 36 cb.

   ROSSDALE: Women Par A: B Terrell (17) 7 up. B: J Moate (28) 4 up. C: L Story (40) 1 up cb.

   SAFETY BEACH: Stableford: B Lawrence (23) 42.

   SALE: Stableford A: T Love (14) 43. B: T Gillett (20) 42.

   SANCTUARY LAKES: Stableford A: M Thomas (6) 39. B: B Clements (12) 41. C: S Palmer (26) 41.

   SEYMOUR: Stableford A: D Pearce (8) 39. B: V Hall (15) 40. Veteran 9-hole: D Byrne (29) 18. Women Medal: E Pell (5) 71.

   SHEPPARTON: Women Stableford A: S Nayler (23) 37. B: H Ryan (31) 42.

   SOUTHERN: Stableford div 1: M Williams (9) 42 cb. Div 2: B Cadby (21) 44 cb. Div 3: J Sher (32) 40 cb.

   SPRING VALLEY: Ambrose: W Nix J Muir (5-1/2) 61-1/2. PM: A Frees M Sosbey (5-1/2) 61-1/2.

   STAWELL: Women Stableford div 1: C McKendrick (18) 44. Div 2: D Molan (31) 38.

   STRATHALLAN: Stableford: N Jones (17) 42.

   SUNSHINE: Women Stableford: J Rimes (25) 38.

   THE HERITAGE: Stableford St John A: D Seymour (3) 42. B: N Verral (12) 35. C: R McInnes (22) 34. Par Henley A: G Walker (5) 4 up. B: R MacDonald (13) 4 up. C: A Gardner (24) 3 up.

   THE NATIONAL: Stableford Long Island: R McCaw (27) 39.

   THE SANDS TORQUAY: Stableford A: P Allen (6) 40. B: G Wiese (18) 42.

   THIRTEENTH BEACH: Stableford A: R Marfatia (6) 39. B: R Newton (13) 43. C: R Mitchell (29) 39. Women A: M Mills (19) 39. B: W Abikhair (36) 37.

   TIRHATUAN: Women Stableford A: H Jeffery (22) 40. B: E Feeney (39) 43. Veteran 9-hole: C Veugelers (39) 18.

   TORQUAY: Par A: R Young (11) 7 up. B: J Mahoney (14) 4 up. C: P Brown (17) 3 up. D: W Bodley (21) 4 up. Resort: I Adams (18) 8 up.

   VICTORIA: Women Stableford: N Fielding (12) 43.

   WARBURTON: Stableford: A Hubbard (8) 45.

   WERRIBEE PARK: Women Stroke A: M Maguire (22) 76. B/Medal: G Choi (36) 72.

   WHITTLESEA: Stroke A: J Bland (3) 68. B: R Kellett (20) 69 cb. C/Medal: A Clark (30) 66.

   WODONGA: Stableford A: F Cooke (10) 39. B: B Knorr (22) 40.

   WOODLANDS: Women Par: T McCormack (20) 3 up.

   WOORAYL: Women Medal: J Fennell (34) 69.

   YARRA YARRA: Women Stroke A/Medal: L Nayna (6) 71. B: J Fleming (31) 73. C: M Rossato (39) 75. Scr: L Nayna 77. Stableford: S Lambert (23) 39.

   YARRAWONGA MULWALA: Women Stableford A: A Quinn (21) 38. B: J Gonera (23) 36.

   YERING MEADOWS: Par A/Medal: N Tennant (7) 5 up. B: D Roberts (27) 4 up. Valley White: J Rawson (19) 4 up. 

18 February 2018
Ballarat and Port Fairy hosted regional qualifying rounds today for the Vic Four-Ball. Read more
16 February 2018
For a second consecutive day, Jin Young Ko ruled Kooyonga, and the South Korean superstar has a three-shot buffer over the rest of the field at the ... Read more
20 February 2018
BACCHUS MARSH: Men: Stableford White: B Perumal (19) 38. Read more
MyGolf
Golf Victoria