Victorian club golf results - Good Friday

 

   AMSTEL: Mxd: Stableford Ranfurlie: White: A: L Punch (6) 40 cb. B: M Duddy (24) 41.

   BERWICK MONTUNA: Mxd: Stableford: D Hammond (9) 42.

   BOX HILL: Mxd: Stableford: S Wilson (20) 44.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: R Fuller (1) 40.

   CHURCHILL WAVERLEY: Men: Stableford: Waverley: S Stockham (23) 37 cb.

   COBRAM BAROOGA: Men: Stableford White: A: H Hartman (5) 35 cb. B: M Pearce (17) 36. C: J Barnett (21) 37. Women: Stableford: A: B Foy (12) 32. B: E Lloyd (29) 36. C: A Bull (36) 35.

   COHUNA: Men: Stableford White: N Crichton (17) 38.

   COLAC: Men: Stableford: 4B: R Walters (15) P Gray (27) 47.

   COMMONWEALTH: Women: Stableford: A Carter (27) 35. Men: Stableford White: A: M Whiting (12) 40. B: T Palmer (30) 40.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Mxd: Stableford: Div 1: J Quill (17) 40. Div 2: P Richardson (NAGA 21) 25.

   CRANBOURNE: Par: 4B: B Westmoreland (8) J Bygraves (11) 8 up.

   EASTERN: Mxd: Stableford: South: P Henry (11) 40. North: J Ryan (16) 42. East: P Junkaris (15) 42.

   EASTWOOD: Men: Stableford White: A: T Rossiter (10) 43 cb. B: D Lord (18) 43. C: M Johnson (21) 40. Women: Yellow: L Benson (34) 36.

   FINLEY: Men: Stableford: R Wilson (28) 36. Women: S Simpson (24) 34.

   FLINDERS: Men: Stableford: 4B: A Wood (14) A Smith (14) 47. Women: M Milledge (20) M Lewis (20) 41.

   GARDINERS RUN: Mxd: Stableford White: A: B McDermott (7) 41. B: J Gillies (10) 41 cb. C: J Addison (24) 43.

   GARFIELD: Medley: Stableford: A: T Webster (16) 38. B: N Howe (19) 37.

   GISBORNE: Men: Stableford White: D Manago (30) 42. Women: Stableford: M Gordon (33) 42.

   GREEN ACRES: Stableford White: A: J Allan (3) 39. B: H Perelberg (23) 41. Stableford: P Colman (17) 38.

   HIDDEN VALLEY: Stableford: A: M Gorman (10) 36 cb. B: L Gandolfo (15) 39.

   HOWLONG: Medley: Stableford: A: B Shields (6) 39. B: S Anderson (35) 40.

   HUNTINGDALE: Men: Stableford: T Smith (21) 41. Women: A Zhou (27) 34.

   JUBILEE WANGARATTA: Men: Stableford White: G Ryan (10) 38.

   KEYSBOROUGH: Men: Stableford White: A: A Rachkovski (5) 40. B: G Lyman (15) 41. C: A Makrodimitris (20) 44. Women: Stableford: H Layias (29) 37.

   KOORINGAL: Men: Par White: A: M McMeekin (12) 3 up. B: M Brown (15) 5 up cb. C: J Foote (20) 3 up. Women: Par: L Gibson (24) 1 up cb.

   LANG LANG: Men: Stableford White: M Peterson (21) 38.

   LATROBE: Stableford: A: T Maroulakos (2) 40. B: C Vouk (17) 38. C: H Pearson (25) 39.

   LONSDALE: Stableford: M Brown (31) 36.

   MAFFRA: Men: Stableford: A: B Sage (7) 37. B: B Dooley (13) 40. C: G Smythe (24) 35. Women: A: J Sellen (7) 38. B: A Wilson (41) 38.

   MEDWAY: Men: Par: A: A Bowring (9) 7 up. B: W Haddad (15) 2 up. C: M Hampton (28) 5 up. Women: L Vincent (10) 1 up.

   MOE: Stableford: C Rothwell (17) 34.

   MURRAY DOWNS: Medley: Stableford: A: L Benham (10) 38. B: B Gurnett (12) 39. C: D Cook (25) 38.

   MYRTLEFORD: Women: Stableford: K Newton (42) 46.

   NEWRY: Stableford: Veteran Men: A: N Gutteridge (19) 41. B: N Bennett (24) 35.

   NORTHERN: Men: Stableford White: A: H Cindric (1) 41. B: D Magree (15) 40. C: F Tenace (28) 44. Women: Stableford: T Ngo (26) 34.

   PENINSULA KINGSWOOD: Women: Par: Kingswood: J Annan (45) 3 up. Men: A: S Marley (3) 4 up. B: L Ellis (19) 2 up. C: R Melnjak (32) 4 up.

   PORTSEA: Men: Stableford White: J Norris (16) 38 cb. Women: Stableford: J Sands (24) 35 cb.

   ROSANNA: Men: Stableford: A: H Keremete (9) 42. B: J Robertson (19) 41 cb. Women: M Liu (37) 46.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stableford: South: A: A Burke (13) 39. B: F Taylor (24) 39. Women: B Ball (27) 33.

   SANCTUARY LAKES: Mxd: Stableford: A: D Tipples (4) 33. B: S Beach (12) 37. C: J Chan (18) 36.

   SANDHURST: Medley: Stableford: North: W Gainard (21) 41. Champions: D Sharkey (15) 38.

   SETTLERS RUN: Women: Par Green: H Haringcapel (7) 3 up. Men: Gold: A: B Coates (9) 5 up. B: C Noble (16) 8 up. C: A Holmes (24) 5 up.

   SORRENTO: Men: Stableford: M Wenzel (20) 42 cb. Women: M Yencken (17) 39.

   SOUTHERN: Mxd: Stableford: Div 1: W Koopmans (12) 41. Div 2: Y Turkkan (16) 41 cb. Div 3: M Lomas (24) 44.

   SUNSHINE: Men: Stableford White: P Hatzoglou (35) 46. P Hatzoglou (35) 46.

   THE HERITAGE: Men: Stableford: Henley: R Brushett (15) 38.

   THE NATIONAL: Stableford: Moonah: M Hindson (41) 43. Ocean: R Dunn (23) 39. Old: G Murley (9) 40. G Murley (9) 40.

   THIRTEENTH BEACH: Mxd: Stableford: Creek: S Costa (20) 42.

   TRAFALGAR: Stableford: R Whatmough (29) 40 cb.

   VICTORIA: Men: Par: S Eccleston (26) 7 up. Women: H Rees (27) 1 down.

   WARRAGUL: Mxd: Stableford: A: P Ferguson (18) 40. B: M Clarke (27) 46. Div 1: R Gallagher (18) 35.

   WHITTLESEA: Mxd: Stableford White: C Howard (16) 40.

   WOODLANDS: Men: Stableford White: A: M Smith (8) 40. B: M Ocean (18) 38 cb. Women: Stableford: K Smith (12) 36.

   YARRA YARRA: Men: Stableford White: P Harley (21) 44. Women: Stableford: M Loomes (45) 36.

   YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford Lake: White: A: G Charleston (14) 45. B: A Shell (24) 45. Murray: J Eade (23) 46. Women: Stableford: Lake: K Skase (29) 38.

   YERING MEADOWS: Men: Stableford: Nursery: M Eichler (23) 37. Valley: B Cannon (7) 35. Women: Nursery: T Saunders (20) 33.

22 June 2018
Ian Frost (Indooroopilly) & Judy Langford (Wodonga) are the 2018 Tocumwal Senior champions. Read more
22 June 2018
Victorian David Micheluzzi is into the quarter-finals of the British Amateur at Royal Aberdeen in Scotland. Read more
22 June 2018
ANGLESEA: Women: Stroke: Foursome: S McGibbony (32) J Power (32) 74. Read more
MyGolf
Golf Victoria