Victorian club golf results - Monday

   AMSTEL: Stableford Ranfurlie A: J Ladgrove (9) 42. B: P Sleightholme (19) 39. W: M Murphy (20) 30.

   BARWON HEADS: C'ship f A: M Cashinella bt B Tippett 1 up. B: P Burns bt K Lavelle 3-2. C: P Kirk bt D Lawson 6-5. Women A: C Edwards bt A Seccull 6-4. B: R Forbes bt M Colman 7-5. C: L Beauchamp bt W Mactier 5-4.

   BERWICK MONTUNA: Stableford: P Wood (21) 42 cb. W: J Brown (21) 35.

   BOX HILL: Stableford A: A Pane (17) 43. B: N Smith (22) 43 cb. Hole-in-one: J Ford at 6th.

   BRIGHT: Veteran Stableford: I Browne (24) 40.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: D Bradbury (33) 41 cb.

   CLIFTON SPRINGS: Stableford: J Colbert (9) 37 cb.

   COHUNA: Par: B Dye (8) 2 up. W: H Thies (16) 6 down.

   COMMONWEALTH: Stableford: J Ryan (18) 45. b: A Newman (21) 44. W: Y Kikuchi (8) 36.

   EASTWOOD: Stableford A: O Kietzmann (10) 40. B: G Oldfield (13) 38. C: J Winnett (22) 38. W: A Holmes (21) 40. Team: G Norden (22) I Stratton (19) G Boehnke (23) M Rawlinson (20) 110.

   GARFIELD: Stableford A: G Morgan (18) 39. B: G Haxby (27) 40.

   GISBORNE: Stableford A: A Boustead (13) 40. B: D Masterton (18) 41. W: L Le Lievre (17) 42.

   GOONAWARRA: Medley Stableford A: J Hecker (7) 46. B: K Finch (13) 44. C: D Burke (25) 43.

   GREEN ACRES: Stableford A: A Jolley (18)) 42. B: M Ooi (24) 42. W: H Fellowes (28) 36.

   HUNTINGDALE: Stableford: J Hung (23) 38. W: N Asami (13) 37. Gold: A Robins (23) 37.

   KEW: Stableford: M Franich (12) 45. Hole-in-one: P Barnes at 19th.

   KEYSBOROUGH: Stableford: K Carroll (20) 47. W: B Hanson (26) 37.

   KILMORE: Stableford: D Fowler (12) 40.

   KOORINGAL: Stableford A: L Loton (4) 40. B: S Pocervina (17) 42. C: I Dent (26) 38. W: R Dunn (33) 41.

   KYABRAM PARKLAND: Stableford A: L Simms (16) 41. B: L Mitchell (17) 39.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Stableford: D Kajewski (25) 40. W: S Harrison (25) 42.

   LATROBE: Stableford A: N Batsanis (14) 43. B: K Harvie (17) 40 cb. W: M Cleary (17) 38.

   LEONGATHA: Stableford: F Gill (23) 36.

   MEDWAY: Stableford A: A Simeonidis (12) 41. B: G Shaw (16) 39 cb. C: W McLachlan (22) 40 cb. W: A Ferguson (17) 38.

   MELTON VALLEY: Stableford: D Collett (24) 42.

   MOONAH LINKS: Stableford: C Bamford (11) 44. Legends: B Hansen (18) 42.

   MOOROOPNA: Stableford: A Lines (6) 38.

   MORWELL: Stableford A: G Petkovic (13) 45. B: F Borgwardt (32) 41.

   MYRTLEFORD: Stableford: A Jagoe (16) 35.

   NORTHERN: Stableford A: P Crabb (11) 44. B: G Millmaker (16) 44. C: J Fisicaro (21) 42. W: J Agius (14) 41.

   NUMURKAH: Stroke A: P Arnel (12) 66. B: R Pellegrino (23) 66. W: P Davies (13) 66.

   PATTERSON RIVER: Stableford A: A Hughes (16) 44. B: C Bien (27) 43. W: P Hughes (18) 37.

   PENINSULA KINGSWOOD: Stableford Kingswood A: D Urban (13) 41 cb. B: J Carnibella (17) 41. C: I Johnston (24) 38. W: J Williamson (17) 34.

   RINGWOOD: 4B: C Tyrrell (13) B Condon (11) 47.

   RIVERSDALE: Stableford: A Miller (11) 38 cb. W: K MacDougall (24) 33.

   ROSANNA: Stableford A: G Walsh (9) 41. B: F Campbell (30) 40.

   ROSEBUD COUNTRY: Stableford North A: A Young (8) 43. B: J Jovic (16) 37. C: C Hill (25) 39 cb.

   ROYAL MELBOURNE: Stableford West: D McKay (17) 45.

   SALE: 4B: D Jacobs (7) T Gillett (18) 47. W: M Johns (18) M Schaper (24) 44 cb.

   SANCTUARY LAKES: Stableford A: C Mernone (2) 40. B: C Taylor (9) 40. C: M Carr (18) 45.

   SETTLERS RUN: Stableford A: C Bell (13) 40 cb. B: M Benter (19) 41 cb. C: A Johnson (24) 42 cb. W: L Mahon (41) 33.

   SOUTHERN: Stableford div 1: A Mullan (9) 44. Div 2: D Haynes (20) 43. Div 3: S Slater (21) 42. Women div 1: G O'Callaghan (3) 40.

   SUNSHINE: Stableford: K Phongsavan (16) 44.

   THE HERITAGE: Stableford St John A: A Dinardo (4) 40. B: M Maloy (14) 41. C: H Quay (25) 34.

   THE NATIONAL: Stableford Moonah: S Wong (25) 40. Old: J Gan (7) 42.

   TOCUMWAL: Women Stableford: A Southwell (13) 36.

   TORQUAY: Stableford: R Frost (26) 44. W: S Brealey (24) 35.

   VICTORIA: Par: G Whitson (8) 6 up. White: D Coomes (32) sq. W: M Lane (18) sq.

   WARRAGUL: Stableford: G McDonald (28) 42. W: D Glasser (38) 37.

   WAVERLEY: Stableford A: V Mali (12) 40. B: N Shepherd (17) 43.

   WOODLANDS: 4B: L Merrick (17) S Merrick (29) 11 up. Indiv A: J Pollock (13) 3 up. B: C Dunn (26) 5 up. W: B Manallack (17) sq.

   WOORAYL: Stableford A: B Hogan (10) 40. B: K Riseley (22) 38.

   YARRA YARRA: Stableford: M Wollan (19) 45. W: J Bowman (23) 37.

   YARRAWONGA MULWALA: Stableford A: J Walsh (13) 42. B: D Franklin (34) 42. W: K Skase (31) 39.

   YERING MEADOWS: Stableford Nursery: T Waterbeek (21) 40. W: H Barker (25) 35.

18 June 2018
Douglas Francis (Metropolitan) & Helen Pascoe (Bunniyong) take overnight leads in Shepparton Read more
17 June 2018
Ian McCleary (Kooringal) and Helen Pascoe (Buninyong) have taken out top place in their respective fields at the Heathcote Senior Amateur Read more
18 June 2018
BAIRNSDALE: Mxd: Par: A Fleischer (22) 3 down. Read more
MyGolf
Golf Victoria