Victorian club golf results - Saturday

   ALTONA LAKES: Stroke A: D Morton (5) 67. B: J Pohlner (16) 68 cb. C/Medal: W Trace (26) 66 cb. W Medal: R Humphryis (22) 69 cb.

   AMSTEL: Stableford Ranfurlie A: K Forster (8) 40. B: K Gilchrist (14) 39. C: R Hart-McGuinness (33) 43. Amstel: N Booth (13) 44.

   ANGLESEA: Stroke A: S Sinott (7) 71. B: J Edmonson (18) 69. C: H Cole (28) 72. W: C Fowlston (30) 79.

   AXEDALE: Stableford A: G Laity (9) 38. B: J Richardson (14) 37. C: G Kerr (20) 36. W: A: R Yun (29) 40. B: A Telford (34) 41.

   BACCHUS MARSH: Stroke A: S Ward (2) 68. B: S Keating (16) 67. C: D Looker (20) 66 cb.

   BACCHUS MARSH WEST: Stableford A: R Harris (15) 41. B: K Waller (26) 43. W: J Partridge (43) 36.

   BAIRNSDALE: Stroke A/Medal: G Fry (9) 67. B: R Williamson (16) 68.

   BARHAM: Stableford A: A Kane (scr) 39. B: J Little (22) 42. W: J Bibby (31) 38.

   BARWON HEADS: Women Par: H Brodie (3) 1 down.

   BEMBRIDGE: 9-hole Stroke A: R Shute (8) 27. B: C Boots (10) 30. Hole-in-one: R Shute at 5th.

   BENALLA: 4B: B Macarty (22) D Taylor (14) 51.

   BENDIGO: Stroke A: B Duncan (12) 69. B: I Monotti (18) 67. C: M Harrington (19) 69. C'ship B: T Chay 258. C: S Needs 282.

   BERWICK MONTUNA: Stableford A: D Baker (1) 39 cb. B: R McCormick (15) 42. C: C McKinlay (21) 45. W: M Waterfall (38) 35.

   BOX HILL: Stroke A: P Valentine (8) 70. B: M Gardner (15) 69. C: N McFarlane (21) 68. D: O Judd (22) 71.

   BRIGHT: Stableford: M Cherry (15) 41. A: B Neville (16) 36 cb. B: R Heydon (30) 39. W: J Adams (36) 33.

   BRIGHTON: Par Div 1: M Robinson (8) 6 up. Div 2: T McGilton (33) 6 up.

   BROADFORD: Stableford A: P Dolinski (12) 39. B: W Ormsby (14) 38. C: E Anderson (26) 40. W: V Cordell (39) 38.

   CARDINIA BEACONHILLS: Foursome: J Ackaoui R Hocking (4) 144. Scr: J Ackaoui R Hocking 152. W: D Toon R Lang (30) 75. Stableford A: B Hampson (13) 42. B: M Dowler (16) 43 cb.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Stableford: B Mansell (14) 40.

   CASTLEMAINE: Stableford: W Burgess (15) 43.

   CENTENARY PARK: Stroke A: R Foenander (13) 69. B: L Hiku (15) 70. C: P McConville (25) 67 cb.

   CERBERUS: Stroke A: S Wright (12) 70. B: G Robson (19) 66. C: G Smith (22) 60. W: K Dowd (26) 38.

   CHALAMBAR ARARAT: Stableford A: M Schoo (10) 37. B: D Jennings (13) 43. C: B Kilpatrick (27) 41.

   CHURCHILL PARK: Stroke A: R Karan (17) 68 cb. B: V Rodrigues (18) 68 cb. Stableford: R Osborne (19) 39 cb.

   COBDEN: Stroke A: A Couch (6) 65. B: A Holster (17) 74. C: M Hally-Burton (24) 90. D: J Greely (26) 73.

   COBRAM BAROOGA: Par: S Humphries (15) 1 up. W: M Sadler (9) 3 up.

   COLAC: Stroke A: B Stephens (9) 68 cb. B: T Buchanan (19) 64. C: A Grinten (24) 66. W: J McGlade (8) 73 cb.

   COMMERCIAL ALBURY: Stableford A: M Davis (4) 39. B: R Pickett (13) 42. C: A Kay (18) 41.

   COMMONWEALTH: Stroke A: D Elmslie (7) 72 cb. B: G Halpin (14) 71. C: T Pyndall (19) 71.

   COROWA: Stableford A: C Saunders (7) 37. B: T Patton (14) 39. C: C Ramos (27) 39. W A: N Miller (20) 38. B: J Fletcher (35) 36.

   CRAIGIEBURN: Stroke A: J Baiocchi (7) 71. B: E Kloprogge (18) 66. C: P Hassall (21) 69 cb.

   CRANBOURNE: Par A: N Turnbull (12) 6 up. B: J Abrahams (14) 7 up. C: P Goldman (24) 6 up cb.

   CREEKSIDE: Stableford A: B Ong (13) 42. B: R Gallet (19) 42. C: B Chan (25) 43. W: J Scane (15) 36.

   DENILQUIN: 4B Multi: R Cowcher (19) S Callanan (18) 74.

   DEVILBEND: Stroke A: D Mohr (13) 70 cb. B: G O'Brien (16) 66. C: S Griffiths (27) 67. Medal: R Sherlock (22) 64.

   DROUIN: Stableford A: S Coombs (10) 40. B: R Batten (18) 41. C: D Grafton (22) 39. W: F Downward (30) 38.

   EAST MALVERN: Stableford A: I Turfrey (11) 38. B: M Remington (31) 42.

   EASTERN SWARD: Stableford A: D McCrae (8) 42. B: C Brack (18) 44. C: D Straughair (26) 40. D: D Allan (36) 39.

   EASTWOOD: Stableford A: S Butler (scr) 39 cb. B: L Robinson (14) 40 cb. C: R Osmond (27) 38.

   EASTERN: Par A: C Cooper (8) 4 up. B: I Hampson (22) 4 up.

   EMERALD: 4B: J Marsh (22) K Sumsion (25) 53.

   EUROA: Stableford A: C McKay (6) 40. B: C Walker (20) 40. Women Par A: M Brierley (15) 6 up. B: J Duff (35) 6 up.

   FINLEY: Stableford A: W Peasley (13) 43. B: R Dean (21) 41. W: J Delmenico (22) 37.

   FLINDERS: Stroke: P Williams (10) 70 cb. Stableford: K Johnson (19) 36. W: S Kings (43) 37.

   FOREST HILLS: Stableford A: J Kamo (18) 40. B: B Rodgers (21) 38.

   GARDINERS RUN: Stroke A: M Silk (scr) 69. B: B Kennedy (14) 71. C: U Di Iorio (36) 73.

   GARFIELD: Stroke A: P Govaars (8) 66 cb. B: K Pettiford (19) 62. C: B Brighton (23) 64. W: J Mitchell (28) 68. C'ship A: A McKillop 202. Hcp: A McKillop (plus 1) 205. B: I Hopper 232. Hcp: I Hopper (10) 202. C Hcp: B Brighton (23) 203 cb. D: P Bogart 274. Hcp: P Bogart (25) 199. Snr: T Male 238. Hcp: D Kerr (16) 203 cb.

   GISBORNE: 4B: D Evans (6) G Edwards (9) 48.

   GLEN WAVERLEY: Stroke A: B Farnfield (10) 68. B: M Greco (16) 64. C: H Davis (24) 63. C'ship: R Mead 304.

   GOONAWARRA: Stroke A: M Kaufman (2) 72. B: C Reynolds (13) 66. C: G Ogle (19) 69. White: M Lehay (11) 69. W A: C Heald (8) 76. B: L McPherson (37) 81.

   GREEN ACRES: 4B: L Rogan (10) H Robinson (11) 47.

   GROWLING FROG: Par A: J Baines (9) 1 up. B: S Kalogeratis (17) 5 up. C: D Lumb (18) sq. W: P March (26) 5 down.

   HEALESVILLE: Stableford: J Viggers (22) 40.

   HEATHCOTE: Stableford: G Ellis (7) 39. W: T Wearne (10) 37.

   HEIDELBERG: Mxd American Foursome: D Haberman G Haberman (10) 80. Stableford A: D Mat (12) 37. B: P Carland (17) 42. C: B Oakey (18) 38.

   HEPBURN SPRINGS: Stableford A: B Frith (9) 37. B: J Barrell (13) 41. C: K Rea (36) 42. Trophy: K Rea (36) 42.

   HEYFIELD: Stableford A: G Critley (6) 40. B: M Tassells (24) 39.

   HIDDEN VALLEY: Stableford A: J Dee (6) 39. B: V Allen (24) 39.

   HOWLONG: Stableford A: B Wheeler (8) 42. B: K Rampling (16) 41 cb. C: R Newman (25) 43. W: M Axton (23) 38.

   IVANHOE: Par A: W Bettiol (7) 3 up cb. B: S Powell (18) 3 up. C: P Raftery (21) 4 up. W: J Dimovitis (25) sq.

   KEW: Foursome: B Sproule A Chipp (25) 70. C'ship: S Raitt J Deng 153.

   KEYSBOROUGH: Stableford A: R Creen (12) 41. B: J Phillips (16) 39. C: D Campbell (33) 41.

   KINGSTON HEATH: Stableford: T Waller (5) 36.

   KOORINGAL: Par A: S Crerar (7) sq cb. B: P Noonan (11) 2 up. C: A Bartlett (17) sq cb. D: L Lloyd (27) 2 up cb. W: H Harley (7) 1 down.

   KORUMBURRA: Par A: S Hislop (11) 1 up. B: D Hislop (25) 3 up. Women Stableford: L Clemments (20) 37.

   KYABRAM PARKLAND: Stroke A: B McDonald (14) 50. B: P Price (17) 49. C: B Westerveld (21) 49. W A: M Trimby (18) 52. B: P Kirby (25) 50.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Par A: S Usher (12) 4 up. B: L Maskett (21) 4 up. W: M Watt (27) 3 up.

   LAKES ENTRANCE: Par A: D Murrell (13) 1 up. B: R White (15) sq. C: G Ereaut (30) 2 up. W: J Drake (31) 1 up.

   LAKES VIEW: Stableford: M Pratt (16) 42 cb.

   LAKESIDE: Stableford A: C Farrell (11) 38. B: D Sharkey (13) 41. C/Trophy: D Hamilton (24) 41 cb. W: T Noah (28) 39.

   LATROBE: Stableford A: G Stock (11) 42. B: F Divincenzo (14) 39. C: D Cousins (21) 42.

   LEONGATHA: Stableford: B Hutton (12) 38. W: D Stubbs (19) 37.

   LONSDALE: Stableford A: C Fraser (10) 39. B: L Coutie (16) 37 cb. C: P Ford (27) 41. W A: S Collier (15) 38. B: U Cole (28) 35.

   MAFFRA: Stableford A: M Allman (9) 36 cb. B: A Gravener (21) 41. W: R Walker (7) 42.

   MALLACOOTA: Stableford: B McKnight (16) 39. Women Medal of Medalists: T Owen (34) 78.

   MARYBOROUGH: Stroke A: M Andress (6) 68. B: A Long (14) 68. C: D Baker (25) 69. Women Stableford: S Treble (16) 34.

   MEDWAY: Stroke A: S Burriss (10) 70 cb. B: G Cope (13) 65. C: C Tripodi (27) 65. W: J Cooper (11) 75.

   MEENIYAN: Stroke A: J Wilson (19) 71. B: L Hemphill (27) 70. Star Medalist: W Reilly (26) 71.

   MELBOURNE AIRPORT: Stroke A: R Narayan (13) 65. B: H Czerniecki (22) 66. C: J Jurgec (23) 65.

   MELTON VALLEY: Stableford A: S Aquilina (9) 41. B: M Wilde (12) 42. C: H Noorman (20) 41. D: J Wright (23) 42. W: K Green (32) 39 cb.

   MIDLANDS: Stableford A: M Muldoon (12) 43. B: J Cody (15) 38. C: T Stapleton (23) 42. W: G Jackson (45) 44.

   MIRBOO NORTH: Stroke A: J Hughes (16) 67. B: S Blencowe (29) 69. C'ship A: J Smith 233. Hcp: I Evison (12) 217. B: J Kus 255. Hcp: J Kus (13) 216. C: I Blencowe 296. Hcp: S Blencowe (30) 216. Veteran: B Pinner 165. Hcp: C Bracecamp (20) 141.

   MOE: C'ship A: A Bassman 295. Hcp: A Devent (7) 290. B: J Massman 345. Hcp: G Jamieson (15) 284. C: G Kerr 379. Hcp: J Gallos (25) 290.

   MOONAH LINKS: Stableford Open A: D Cope (3) 34. B: D Matthews (33) 39. W: A Hartley (16) 32.

   MOOROOPNA: 4B: T Gledhill (22) J Gledhill (17) 11 up.

   MORWELL: Stroke A: S Anderson (11) 71. B: B Hall (16) 69. C: D Stobbart (26) 69. C'ship A: P Brown 224. Hcp: S Anderson (12) 216. B: B Hall 267. Hcp: B Hall (16) 219. C: A Constantinou 272. Hcp: A Constantinou (22) 208.

   MT MACEDON: 2B agg: L Hancock (14) M Campbell (34) 74.

   MT MARTHA: Stableford: B Sexton (25) 40. W: R Parish (35) 39. 27-hole Trophy: G Neems (21) 64. W: I Troy (18) 54.

   MYRTLEFORD: Par A: P Evans (14) 2 up. B: N Shirley (17) 5 up.

   NEANGAR PARK: Stableford A: S Pardo (11) 42. B: B Donald (17) 42. C: B Guan (20) 44 cb. D: T Field (32) 39. Overall: J Williams (19) 46. W: L Winning (22) 35. Hole-in-one: I O'Shea at 10th.

   NHILL: Stableford A: I Hair (10) 43. B: D Delaney (36) 46. W: W Grosser (33) 37.

   NORTHERN: Stroke A: M Reddy (9) 62. B: L Doolan (17) 60. C: Z Wood (24) 64.

   NUMURKAH: Stroke: M Harper (16) 67. W: E Dell (26) 68.

   OAKLEIGH: 2B multi: G Lyon (11) J Herman (17) 82. Hole-in-one: G Archibald at 2nd. Women Stroke: G Duff (30) 59.

   OCEAN GROVE: Par A: G McCaskill (15) 6 up. B: N Treble (22) 8 up cb.

   PAKENHAM: Stroke A: S Smith (11) 69. B: D Leak (20) 65. C: J Piggott (22) 69.

   PAMBULA MERIMBULA: Stableford A: N Crundall (plus 1) 40. B: H Solomon (14) 41. C: D Lenson (21) 38. D: J Smith (22) 41. W: N Warne (22) 35.

   PATTERSON RIVER: Stableford A: N Bull (11) 40. B: D Cox (18) 37. C: N Casey (21) 39. W: J Bauman (12) 43.

   PENINSULA KINGSWOOD: Stableford A: B Matters (7) 38. B: J Doyle (18) 38. C: I Hollick (24) 41. W: M Isaacs (33) 34. Kingswood Par A: P Rawlings (13) 2 up cb. B: R Peters (19) 3 up. C: M Rawlings (29) 2 up cb. W: P Soon-Shiong (18) 4 down cb.

   PHILLIP ISLAND: 4B: E Anderson (20) B Bell (24) 50. WW: G Longshaw (24) C White (20) 42.

   PORT FAIRY: 2B: C Politis (18 M Lewis (12) 46. WW: J Rasmussen (22) K Peters (32) 44.

   PORTARLINGTON: Stableford A: L McMurrich (8) 38. B: S Baker (14) 40. C: M Kelly (18) 41. D: S Cogger (29) 40. W: K Thomas (16) 37.

   PORTLAND: Stableford A: D Burke (8) 41 cb. B: N Huppatz (17) 40 cb. C: L Hewlett (27) 47. W: J Errey (20) 35.

   PORTSEA: Stableford A: K Sheppard (9) 39. B: M Baldwin (18) 37. C: P Watson (20) 36. Gold Medal: J Campbell (27) 35. W: R Ryan (30) 41.

   QUEENSCLIFF: Stableford A: B Shiell (17) 41. B: G Kelly (23) 42.

   RAAF WILLIAMS: Stableford A: R Danby (13) 40 cb. B: A Fyffe (16) 38 cb. C: Fran Hansen (20) 39.

   RINGWOOD: Stableford A: G Stack (6) 39. B: R Turner (18) 40 cb. C: T Jones (31) 44. W: M Lee (13) 42.

   RIVERSDALE: 4B: G Parr (27) T Byrnes (25) 11 up.

   RIVERSIDE ESSENDON: Women Stableford: J Tenni (41) 43.

   ROMSEY: Par: D Jones (4) 1 up. Shield: A Freeman bt L Gaunt 2-1.

   ROSANNA: Stroke A: A Kelso (5) 68. B: P Warmington (16) 70 cb. C: D Losionek (19) 67.

   ROSEBUD COUNTRY: Canadian Foursome: B Strachan C Marshall (23) 30. Mxd: M Tidd D Sadler (8) 35. Stableford: G Schultz (20) 41. W: J Sandford (31) 37. Captains A: P Cheney (10) 39. B: A Wilson (19) 39. C: G Webb (30) 42. W: V Peppler (20) 33.

   ROSEBUD PARK: Foursome: N Kean D Declarrio (19-1/2) 63-1/2. Scr: N Kean D Declarrio 83.

   ROSSDALE: Stableford A: T Stillman (5) 42 cb. B: C Geisler (21) 40. C: W Dekker (22) 41. W/Trophy: P Fletcher (29) 38.

   ROYAL MELBOURNE: Team: R Ross (15) S Ovic (3) M Beuth (28) T Thurgarlawd (28) 109. PM: S Hunter (15) I Kennett (13) J Russell (16) M Hall (18) 97.

   SALE: Stableford A: P Jellis (10) 42. B: I Freeman (16) 41. C: T White (23) 39.

   SANDHURST: Par A: M Bellion (8) 5 up. B: R Cope (17) 1 up. Stableford North A: K Jones (8) 39. B: D Hanlon (15) 37. W: K McPherson (24) 34. Par: J Martin (14) 3 down.      SANDRINGHAM: Stableford A: B Nicholl (11) 43. B: P Moriarty (18) 43. C: S Moss (24) 40 cb. W: R Branagh (28) 36 cb.

   THE SANDS TORQUAY: Stableford A: K Tardrew (4) 37 cb. B: W Monaghan (14) 39 cb. W: M Hales (12) 35.

   SHEPPARTON: Stableford A: A Tomkins (12) 43. B: B Hand (15) 42. C: A Supple (25) 44.

   SORRENTO: Stableford A: C Mott (12) 40. B: I Dixon (21) 38. W: A Mighell (11) 37.

   SOUTHERN: Stableford Div 1: G Dempsey (12) 38. Div 2: H Foster (16) 40. Div 3: V Lay (36) 40 cb.

   SPRING PARK: Stableford: A Henriques (21) 38.

   SPRING VALLEY: Stroke A: T Phelan (13) 72. B/Veteran Trophy: C Ricketson (21) 67. PM A: P Cole (13) 67. B: K Anderson (18) 72.

   ST ANDREWS BEACH: Stableford: E Miller (17) 41.

   STAWELL: Stroke A: B Wynd (12) 70. Scr: G Earle 75. B: S Fields (14) 71. Scr: C Greenhalgh 84. C: J Carter (21) 68. Scr: C Bates 88. W: J Macpherson (17) 70. Scr: K Skinner 86.

   STRATHALLAN: Stableford A: A Griggs (16) 37. B: C Pearsall (21) 39. C: S Workman (22) 39. Overall: N Jones (18) 41.

   SUNSHINE: Stroke A: B Smith (12) 69. B: F Mills (18) 71 cb. C: G van Berkel (20) 68. W: L Goddard (14) 69.

   TARRAWINGEE: Foursome c'ship: M Tanirau K Miller 89. Hcp: I Simpson K Richards (31) 66. Women Stableford: T Wilson (22) 34.

   TATURA: Stableford A: J Keller (6) 38. B: A Howson (24) 40.

   THE DUNES: Stableford Div 1: D Oliver (12) 33. Div 2: B Fox (17) 35. W: T Stewart (14) 36 cb.

   THE HERITAGE: Stroke Henley A: W Joseph (scr) 74. B: D Walker (15) 74. C: L Richards (24) 75. Stableford St John A: DJ Loypur (plus 3) 39. B: D Barton (12) 40. C: P Loyson (32) 42. W: E Shek (18) 31.

   THE NATIONAL: C'ship Old A: P O'Dwyer bt M Lyman 4-3. B: A Anderson bt D Knight 1 up. C: A Kuriata bt D Hyde 3-1. Women A: S Wooster bt L Briers 3-2. B: P Fitz-Gibbon bt I Wyld 3-2. Stableford Ocean: J Edwards (5) 39. Moonah: N Marks (21) 44. Stableford Long Island: M James (14) 39.

   THIRTEENTH BEACH: Stableford A: D Woolhouse (9) 39. B: C Jones (11) 40. C: D Sellers (24) 40. W: S Mapleson (27) 36.

   TIRHATUAN: Ambrose: S Brown C Mulcock (9) 62.

   TOCUMWAL: 2B agg: J Paul (9) G Hannigan (23) 80.

   TORQUAY: Par A: G Dennis (12) 2 up. B: G Robertson (Clifton Springs 15) 3 up. PM A: D McVale (6) 3 up. B: J Fachini (22) 1 up. Resort: D Bixon (21) 2 up. W: S Scholten (26) sq.

   TRAFALGAR: Stroke A: J Pisa (9) 68. B: L Ellis (13) 67. C: W Taylor (32) 64.

   TRENTHAM: American Foursome: J Hudson K Sheedy (9-3/4) 65-1/4.

   VICTORIA: Team: Presidents 11 (H Burge (16) M Burge (26) 6 up cb) bt Captains 8 (B Mateer (19) M Mateer (28) 8 up). Hole-in-one: A Phillips at 15th.

   WANGARATTA: Stableford A: K Sanderson (12) 37. B: A Raison (18) 38.

   WARBURTON: Stroke A: P Kennedy (10) 65. B: G Fall (21) 68.

   WARRAGUL: Stableford A: R Magill (11) 42. B: C Black (19) 41. C: R Pointer (24) 45. W A: L Morrison (15) 36. B: J Kennedy (23) 34.

   WARRNAMBOOL: Stroke A: R Berger (12) 64. B: E Raymond (17) 65. C: P Arnold (19) 60. W: S Wilton (17) 64.

   WAVERLEY: Stableford A: N Snart (10) 44. B: D D'Sylva (13) 40. C: P Angus (27) 44.

   WERRIBEE PARK: Stroke A: K Gutterson (6) 70. B: C Wooding (12) 68. C: L Malgeri (17) 67. D: P Kenny (21) 69. W: M Chang (17) 82.

   WINCHELSEA: Stableford: S Fountain (26) 41.

   WODONGA: Stroke A: C Gamble (3) 68. B: S Curnow (12) 69. C: J Woolbank (19) 65. W: S Wood (31) 70.

   WONTHAGGI: Stroke A: M Scott (3) 70. B: G Linguey (16) 67. C: J Redman (32) 67.

   WOODEND: Stroke: B Sly (32) 58. C'ship A: S Whelan 200. B: T Gepp 229. C: M Fitzpatrick 245.

   WOODLANDS: Stableford A: N Ledger (1) 37. B: C Green (15) 37. C: G Rout (25) 40. W: L Merrick (17) 36.

   WOORAYL: Stableford A: G Fennell (13) 42. B: J Diaper (21) 38. C: J Bolge (29) 42.

   YALLOURN: Gentsome: B Williams M Williams L McAlister K Moore (6-3/4) 56-1/4.

   YARRA PARK: Stableford: D Harvey (25) 39. W: P Orriss (17) 41.

   YARRA VIEW: 4B: C Evans (25) S Brennan (14)  51.

   YARRA YARRA: 4B: N Fitt (15) D Meagher (12) 46. Team: Presidents 26 bt Captains 20.

   YARRAM: Stableford A: M Peel (6) 41. B: M Pretty (14) 34. C: M Lush (18) 40. D: F Baggaley (33) 38. Veteran: K Young (25) 34. Women Par: J Nickell (21) 4 down.

   YARRAWONGA MULWALA: Stableford Lake A: G Cooper (10) 40. B: C Rosser (22) 43. Murray A: D Wegener (7) 43. B: M Miller (26) 43. W A: J Trask (16) 39. B: B Hopkins (31) 43. Hole-in-one: M Walker at 7th.

   YERING MEADOWS: Stableford Nursery/Life Members Trophy: T Linney (23) 43. W: K Gelley (28) 34. Homestead: G Stephens (14) 40. White: M Slattery (35) 39.  




October is Golf Month. Share the golf bug to win the ultimate golf bug adventure to Barnbougle, Cape Wickham and Ocean Dunes courtesy of Air Adventure Golf Tours.


Head to www.golfmonth.com.au for more details.

24 October 2017
Marc Leishman's breakout year in America has left him on the cusp of the world's top 10 for the first time in his career. Read more
23 October 2017
Victoria’s Sue Wooster leads the Australian Women’s Senior Amateur after round one, three strokes ahead of seven-time champion Sylvia Donohoe. Read more
24 October 2017
CAMBERWELL: Stableford: A: L Filippin (24) 39. Read more
MyGolf
Golf Victoria