Victorian club golf results - Saturday

ALTONA LAKES: Par A: C Condon (plus 1) sq. B: E Richardson (16) 2 up. C: W Trace (23) 2 up. W: L Mackey (29) 1 down.

   AMSTEL: Stableford Ranfurlie: S Wright (23) 38.

   ANGLESEA: Stableford A: C Thompson (14) 4 up. B: T Leeds (15) 1 up. C: D Cunningham (22) sq. W: J Cotter (21) 2 down.

   BACCHUS MARSH: Stableford: R Hannam (14) 41.

   BACCHUS MARSH WEST: Stableford: N Prasad (12) 2 up cb.

   BARHAM: Stableford A: R Sheldnck (12) 41. B: B Revill (16) 34. W: N Brunt (33) 35.

   BARWON HEADS: Par A: S Lilley (10) sq. B: M Cashinella (21) 2 up. W: C Ennels (12) 2 down.

   BERWICK MONTUNA: Stableford: B Wilson (14) 43.

   BOX HILL: Stableford: M Howell (5) 40.

   CAMPERDOWN: Stableford: R Bailey (19) 40.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: J Marshall (5) 39 cb.

   CASTERTON: Stableford: I Ross (7) 38.

   CASTLEMAINE: Stableford: B Cruise (14) 45.

   CHALAMBAR ARARAT: Stableford: X Vearing (16) 40.

   CHELTENHAM: Stableford: T Walker (25) 35.

   CLIFTON SPRINGS: Stableford: P Fisher (23)41. W: M Brooks (22) 36.

   COHUNA: Stableford: M Barnes (5) 41.

   COLAC: Stableford A: M Green (16) 45. B: G Leeman (18) 40.

   COMMONWEALTH: Stableford: G Tokolyi (13) 39.

   CRANBOURNE: Stableford A: G Westwick (4) 35 cb. B: B Goldberg (18) 35. C: R Winestone (22) 35 cb.

   DENILIQUIN: Stableford A: J Penna (11) 37. B: A Jenkin (21) 40.

   DEVILBEND: Stableford: R Peters (15) 37. W: C Wagstaff (32) 36.

   EASTERN: Mxd Par: C Cameron (1) 6 up.

   EASTWOOD: Stableford A: R Osborn (6) 41. B: J Moon (13) 41. C: R Clarke (24) 41. W: J Elliott (24) 34.

   GARDINERS RUN: Stableford: P Gooley (4) 37 cb.

   GARFIELD: Stableford A: P McNeish (10) 40. B: G Whelan (22) 41.

   GISBORNE: Stableford A: J Lock (3) 39 cb. B: I Mountjoy (16) 38. W: M Ivory (16) 29.

   GOONAWARRA: Stableford A: M Wallis (9) 38. B: L Allen (15) 38. C: P Cooney (35) 43.

   GRAMPIANS: Stableford: J Sheahan (14) 35.

   GREEN ACRES: Par: D Parkin (16) 3 up cb.

   HEIDELBERG: Stableford A: E Groves (4) 40. B: R Canty (15) 41 cb. C: C Kelly (18) 40.

   HEPBURN SPRINGS: Stableford: L Hedwards (11) 40 cb.

   HIDDEN VALLEY: Stableford: B Lewis (9) 37.

   HILL TOP TATURA: Stableford: G Pearce (20) 39.

   HOWLONG: Stableford: R Reid (12) 37.

   HUNTINGDALE: Par: S Crossley (10) 2 up.

   KEW: Stableford: B Kaya (19) 45. W: B Murray (4) 34.

   KEYSBOROUGH: Stableford A: P Scullin (9) 37. B: C Highett (36) 38. W: L Scobell (30) 31.

   KILMORE: Stableford: D Mitchell (11) 39.

   KOORINGAL: Stableford A: G Barr (13) 41. B: R Jenkin (22) 32 cb.

   KORUMBURRA: Stableford A: S Harland (15) 41. B: S Webster (20) 40.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Stableford A: M Gould (10) 39. B: F Ryan (20) 37. W: H Emery (13) 28.

   LANG LANG: Par: P Cheles (23) 2 up. W: C Stockdale (21) 1 down.

   LANCEFIELD: Stableford: J Wilson (23) 45.

   LATROBE: Stableford: P Duske (9) 36.

   LEONGATHA: Stableford: K Wardle (11) 36.

   LONSDALE: Stableford A: G Darcy (9) 38. B: B Provan (25) 36. W: L Coutie (23) 38.

   MARYBOROUGH: Bisque Par A: M Lowday (10) 3 up. B: D Richards (17) 4 up. C: J Fry (25) 3 up cb. W: D Scholl (43) 47.

   MEDWAY: Par: A Ghossaini (15) 4 up.

   MELBOURNE AIRPORT: Par: A Piccolo (11) 4 up.

   METROPOLITAN: Stableford: G Berkowitz (15) 34.

   MIDLANDS: 4B: R Sawyer (10) D Foy (16) 46 cb. Women Stableford: V Cole (34) 38.

   MIRBOO NORTH: Stableford: R Taylor (35) 39.

   MOONAH LINKS: Stableford Legends: A Bowling (5) 40.

   MOOROOPNA: Stableford A: C Van Zeist (6) 39. B: J Bartlett (20) 39. C: G Mutimer (25) 35.

   MT MACEDON: Stroke A: M Doyle (8) 64. B/Medal: I Golden (19) 61. C: J Rowley (30) 66.

   MURRAY DOWNS: Medley Stableford A: G Palmer (8) 37. B: M Shipsides (14) 41. C: E Mackenzie (24) 36.

   MYRTLEFORD: Stableford: S Morrell (7) 37.

   NEANGAR PARK: Stableford: C Garth (11) 38. W: H Dobson (25) 27.

   NUMURKAH: Stableford: P Myers (14) 39.

   PAKENHAM: Stableford: D Jones (14) 39.

   PAMBULA MERIMBULA: Stableford A: M Shephard (10) 40. B: O Zivaini (17) 37. C: B Sawers (35) 41.

   PENINSULA KINGSWOOD: Kingswood Stableford: R Henricks (13) 38. W: V Martin (27) 35.

   PHILLIP ISLAND: Stableford A: M Brown (11) 38. B: M Wyzenbeek (17) 39. C: R Colling (29) 36.

   PORT FAIRY: Stableford A: S Whyte (9) 37. B: L Lathwell (15) 35. C: G Kelly (29) 36. W: A Hutchinson (24) 37. Jnr: M Cameron (5) 31.

   PORTARLINGTON: Stableford A: M Shembrey (16) 40 cb. B: S Cahill (20) 39 cb. W: M Mullane (24) 37.

   PORTLAND: Stableford A: D Burke (8) 41. B: M Baetz (24) 44. W: L Bryden (21) 39.

   PORTSEA: Stableford: B McMenamin (19) 38. W: N Cousley (17) 34.

   RAAF WILLIAMS: Stableford: J Radalj (24) 42.

   RICH RIVER: Stableford A: L Millard (12) 44. B: P Poole (26) 40.

   RIVERSDALE: Stableford: A Balis (24) 45.

   ROSEBUD COUNTRY: Mxd Stableford West A: T Jovic (11) 41. B: R Bourke (28) 36.

   ROSSDALE: Stableford A: R Williams (10) 41. B: G Lee (19) 38. C: G L'Hullier (25) 42. W: L Crang (22) 36.

   ROYAL MELBOURNE: Trophy East A: E Evans (8) sq. B: T Cleal (15) 4 up. C: C Canavan (33) 2 up.

   SALE: Stableford A: S Southall (26) 42.

   SANCTUARY LAKES: Stableford: R Laski (15) 37.

   SANDHURST: Stableford North: A Goegan (7) 37. W: K McPherson (23) 33.

   SEYMOUR: Stableford: P Dell (5) 36.

   SOUTHERN: Stableford Div 1: G Brown (12) 40 cb. Div 2: R Wator (19) 40.

   SUNSHINE: Stableford: M Pullan (21) 41.

   THE DUNES: Stableford: M Byrne (17) 33.

   THE NATIONAL: Stableford Old: S Edwards (15) 40. Ocean: L Stuk (21) 38. Moonah: D Smallman (9) 39. Long Island: A Ebert (15) 36.

   THE SANDS TORQUAY: Stableford: D Kitchen (5) 34.

   THIRTEENTH BEACH: Stableford A: M Graham (5) 35. B: P Whelan (9) 34. C: A Coulter (14) 36 cb. W: S Clark (7) 34.

   TORQUAY: Par A: K Scott (10) 1 down. B: P Hayden (25) 4 up. Resort: L Grayling (36) 2 down.

   TRAFALGAR: Stableford: R Daly (8) 35.

   TRENTHAM: Mxd Stableford: A Chen (20) 41.

   VICTORIA: Par: R Wakeham (14) 6 up.

   WARRACKNABEAL: Par A: R Blandthorn (14) 2 up. B: M Dovaston (19) 3 up.

   WARRNAMBOOL: Stableford A: C Perry (2) 40. B: D Hall (16) 45. C: G Good (19) 42. W: S Rea (23) 35.

   WAVERLEY: Stableford A: R Tomlin (2) 37 cb. B: D Tomlin (13) 37. C: P Angus (26) 41 cb.

   WERRIBEE PARK: Stableford: D Lamanna (22) 40.

   WODONGA: Stableford: O Hollands (32) 47. W: R Pitargue (19) 36.

   WOODEND: Stableford: E Vosbergen (16) 42.

   WOODLANDS: Stableford: P Meehan (17) 40. W: B Manallack (18) 34.

   WOORAYL: Stroke A: P Rayson (13) 73 cb. B/Medal: J Redmond (20) 69 cb. C: J Bolge (27) 69. Women Stableford: J Pope (30) 31.

   YARRA PARK: Stableford: S Brennan (22) 40. W: S Ryder (18) 35.

   YARRAM: Stroke A: C Hios (17) 68. B: S Van Der Vlag (21) 70.

   YARRAWONGA MULWALA: Stableford A: S Kelly (13) 41. B: N Russell (20) 42.

   YERING MEADOWS: Stableford Nursery: G Kenway (14) 37. W: P Morant (26) 29. 

19 June 2018
Doug Francis (Metropolitan) & Helen Pascoe (Bunniyong) both held onto their overnight leads to take out the event. Read more
19 June 2018
Australians David Micheluzzi and Blake Collyer have made a great start to the British Amateur Championship after the first round of strokeplay in ... Read more
19 June 2018
CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Women: Stroke: Medal Jun: L Hamilton (36) 39. Read more
MyGolf
Golf Victoria