Victorian club golf results - Saturday

   ALTONA LAKES: Stableford A: D Morton (3) 38. B: G Chase (15) 42. C: G Elliot (23) 42. W: V Oorschot (30) 45.

   AMSTEL: Stableford Ranfurlie A: P Thurlow (7) 42. B: B Eastwood (15) 41. C: A Italia (20) 40. Amstel Pk Par: K Segota (19) 5 up cb.

   ANGELSEA: Par A: T Capon (12) 4 up cb. B: R Young (19) 7 up. C: D Clancy (23) 7 up. W: B Croaker (21) sq.

   AXEDALE: Stableford Div 1: R Minne (13) 41. Div 2: P Elvey (14) 43. Div 3: B Edwards (20) 39. W Div 1: K Scales (16) 37. Div 2: M Kerr (37) 39.

   BACCHUS MARSH: Stroke A/Medal: C Salisbury (9) 65. B: J Mooney (16) 67. C: B Brown (20) 68. W: C Sutherland (20) 72.

   BACCHUS MARSH WEST: 4B: R Mathews (28) S Chesters (24) 50 cb.

   BAIRNSDALE: Stableford A: G Piera (11) 39. B: K Long (14) 41. C: P Alldis (21) 39.

   BALLARAT: Stroke A/Medal: D McCarthy (10) 65. B: S Foy (18) 68. C: I Collins (22) 69. Blue: D Hearn (18) 69 cb. W/Medal: B Clark (20) 70.

   BARWON HEADS: Women Stableford: M Knevitt (15) 35 cb.

   BEMBRIDGE: 9-hole Stroke A: A Heriot (5) 33. B: J Long (13) 24.

   BENALLA: Stableford A: X Palamarczuk (3) 40. B: B McKenzie (15) 39. C: K Waller (18) 38 cb. W A: M Watson (8) 39. B: T Barry (24) 37.

   BENDIGO: Stableford A: T Moore (10) 42. B: P Harris (14) 41. C: M Croxford (31) 39.

   BERWICK MONTUNA: Stableford A: C McKie (6) 42 cb. B: C Stephenson (14) 42 cb. C: B Giesen (30) 42 cb. W: A: S Harper (27) 40. B: D Barton (45) 37. Hole-in-one: L Adcock at 4th.

   BOX HILL: Stableford A: C Burt (13) 39. B: D Henderson (14) 39. C: N Cupido (24) 40.

   BRIGHT: Stableford: R Borschman (25) 45. A: R Forrest (12) 35. B: K Collier (20) 39.  W: C Burgess (15) 41.

   BRIGHTON: Medal: T George (22) 6 up. Trophy: M Robinson (8) 5 up cb.

   BROADFORD: Stroke A: I Newton (12) 68. B: K Manson (14) 64. C: I Williams (35) 63. W: J Edge (28) 71.

   BUNINYONG: Stableford A: M Hocking (8) 40. B: G Reynolds (14) 43. C: G Pugh (21) 41. W: D Addison (38) 40.

   CAMPERDOWN: Par: J Collins (27) 5 up.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford A: I Furyk (7) 41. B: B Hampson (13) 41. C: E Wong (27) 45. Hole-in-one: M Coates at 15th.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Stableford: W Mansell (10) 38 cb.

   CENTENARY PARK: Stableford A: J Hoy (13) 42. B: D Gjedsted (16) 44.

   CERBERUS: Stableford A: B Smith (11) 41. B: D Rynaard (16) 42. C: K Smith (29) 41. W: K Kelly (31) 38.

   CHALAMBAR ARARAT: Stableford A: P Devonshire (11) 40. B: K Hurnall (14) 40. S Hunt (25) 43.

   CHELTENHAM: Stableford A: D Wigg (10) 41. B: C Tasker (18) 42.

   CHURCHILL PARK: Stroke A: D Kelaart (13) 69. B/Medal: R Tan (18) 67. C: D Wragg (25) 70.

   CLIFTON SPRINGS: Stroke A: L Bassett (7) 65. B: P Brooks (12) 67. C: S Daglas (16) 64. D: I Edwards (25) 65. W A: A Franklin (13) 72 cb. B: M Llewellyn (29) 72.

   COBDEN: Stableford A: A Giles (14) 41. B: L Telford (29) 43.

   COBRAM BAROOGA: Par A: J Millovitch (10) 4up. B: B Oldham (17) 5up. W: M Sadler (8) 3 up cb.

   COHUNA: Stroke: J Power (9) 70. Women Stableford: G Hare (22) 34.

   COLAC: 4B: B Ducich (22) M McConachy (22) 49 cb. Women Stableford: J Bethune (15) 40.

   COMMERCIAL ALBURY: Medal A: C McMillan (10) 63. B: J Junck (16) 65. C: S Lowe (22) 65. W: S Bissessor (36) 68.

   COMMONWEALTH: Stableford A: R Messert (11) 39 cb. B: S Rose (17) 39. C: T Thornhill (21) 38 cb. W: J Kempster (14) 36 cb.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Stableford A: J Yee (9) 41. B: B Rup (19) 42. C: C Markakis (32) 40 cb.

   CRANBOURNE: Stableford: P Rahman (9) 39 cb. Stableford A: C Lovejoy (10) 40. B: A Kausman (14) 38 cb. C: S Miller (28) 47.

   CREEKSIDE: Stableford A: D Mottau (11) 6 up. B: D Bulbrook (17) 4 up. C: H Williams (24) 9 up. W: R Krause (11) 6 up.

   DENILIQUIN: Stroke A/Medal: C Thomson (7) 67. B: J Tonta (15) 67. C: D McQuie (16) 70. D: J Lethbridge (22) 70. W/Medal: V Lange (14) 70.

   DEVILBEND: Stableford A: J Martin (12) 41. B: K Bishop (17) 41. C: D Apostolopoulos (36) 43. Overall: P Sexton (21) 44.

   DORSET: Stableford A: S Atwell (9) 48. B: T Anderson (15) 46. C: K Cambridge (24) 41.

   DROUIN: Stableford A: P Thomson (9) 43 cb. B: R Haley (20) 49. C: N Brereton (23) 46. W: W Hitchins (21) 36.

   EAST MALVERN: Stableford A: R Scotton (9) 41. B: G Shand (18) 46 cb.

   EASTERN: Stableford A: A Hansen (4) 42. B: D Blight (13) 44. C: T Consolino (24) 43. Hole-in-one: C Veitch at 8th.

   EASTERN SWARD: Stroke A: J Chini (6) 61. B: S Paarman (16) 61. C: P Blythe (24) 60. D/Medal: B McNulty (28) 59.

   EASTWOOD: Stroke A/Medal: S Ross (12) 63. B: W Smith (19) 67. C: K Wheeler (28) 65.

   EMERALD: Stroke A: L Morrison (21) 64. B/Medal: J Keys (27) 63.

   EUROA: Stroke A: L Carracher (4) 69. B/Medal: R Farmer (20) 61. W A: L Combrink (20) 71. B: B Jungwirth (27) 67.

   FINLEY: Stroke A: L McNamara (18) 66. B: L Caldwell (Yeppoon 28) 68.

   FLINDERS: Stroke A: I Gilbert (13) 67. B: T Frederico (20) 65. C/Medal: K Waterson (21) 63. Women Medal: G Chapman (24) 68.

   FOREST HILLS: Stableford A: R Lewis (17) 44. B: J Langham (24) 44.

   FOSTER: Stableford: R Prain (16) 43. W: B Warren (11) 39.

   GARDINERS RUN: 2B agg: D Shute (13) B Sterling (14) 85 cb.

   GARFIELD: Par A: T Garrett (9) 4 up cb. B: D Thorpe (20) 5 up. C: E Harvey (22) 6 up. W: A McLure (19) 6 up cb.

   GISBORNE: Stableford A: R Bain (7) 40. B: M Levitt (12) 39. C/Medal: T Abate (19) 41. W: J Silver (30) 37.

   GLEN WAVERLEY: Stableford A: I Flett (15) 39. B: L Welch (21) 40 cb.

   GOONAWARRA: Stableford A: M Corcoran (11) 41 cb. B: B Reynolds (18) 41. C: D Wain (22) 39 cb. W A: L Donohue (16) 34. B: B Marino (35) 31.

   GRAMPIANS: Stableford: F Alada (10) 36.

   GREEN ACRES: Stableford A: J Balgue (14) 41. B: J Toohey (21) 41 cb. C: R Preen (25) 41.

   GROWLING FROG: Stroke A: J Evers (4) 71. B: M O'Bree (16) 72. C: L Liddle (20) 71. W: P March (25) 70.

   HEATHCOTE: Stableford A: D Clouston (2) 38. B: A Goudie (11) 41. C: T Shiels (21) 42. W A/B: R Driver (21) 38. C/D: C Shaddock (42) 39.

   HEIDELBERG: Stableford A: B Cashen (4) 42. B: M Dorgan (13) 42. C: I Haynes (25) 45. Hole-in-one: B Fraser at 17th.

   HEPBURN SPRINGS: Ambrose: J Arnold A Dean (5-1/2) 56-1/2.

   HEYWOOD: Par A: B Koenig (3) 5 up cb. B: G bond (26) 4 up. W: Prescott (34) 5 up cb.

   HIDDEN VALLEY: 4B: D Angelino (22) D Angelino (30) 50.

   HILL TOP TATURA: Gentsomes: T Lowry (36) G Hutton (19) 85.

   HOWLONG: Stroke A: M Torbin (9) 66 cb. B: P Baker (17) 66 cb. C: P  Allen (35) 65. Scr: Z Grubisa 70. W: G O'Halloran (9) 70.

   HUNTINGDALE: Stableford A: T Clark (8) 41. B: G Horsnell (13) 37. C: W Cronin (30) 42. W: F Gozzo (22) 40.

   IVANHOE: Stableford A: A Petricola (5) 40. B: S Powell (19) 43. C: M Dobson (33) 42. W: D Smith (43) 37.

   KERANG: Stableford: D Meehan (8) 42. W: M Dillon (10) 33.

   KEW: Stroke A/Medal: H Khaw (13) 66. B: R Simonsen (16) 70. C: K Cheah (24) 69. Stableford: M Williams (29) 45. Women Stroke: S Kerr (17) 76.

   KEYSBOROUGH: Stableford A: T Nikolopoulos (12) 43. B: D Lebrooy (17) 45. C: M Mirikilis (25) 43. W: T Small (20) 33. Hole-in-one: A Edmond at 8th.

   KILMORE: Stableford A: J Duffy (8) 42. B: M Roberts (17) 42. C: P Waldie (24) 42. Women 4B: J Coustley (8) D Knight (30) 51.

   KINGSTON HEATH: Medal: N Chandler (21) 65. Scr: D Ong 72. Dec: J Flynn (4) 71.

   KOORINGAL: Stableford A: M Svilar (6) 39. B: M Jones (13) 39. C: N Williams (16) 40 cb. D: A White (22) 41. W: G Weightman (15) 37.

   KORUMBURRA: 2B agg A: T Fowles (11) D Sorell (13) 70. B: G Wilson (20) W Hopkins (21) 71. Women Stableford A: M Clasby (22) 39. B: D Wrigley (30) 40.

   KYABRAM PARKLAND: Stroke A: D McKenzie (14) 48. B/Medal: J Thompson (18) 48. C: M Mullins (19) 54. W A: C Coleman (18) 49. B: M Burrows (29) 52.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Stableford A: J McHale (13) 42. B: P Costello (22) 39. W: J Johnstone (20) 35.

   LAKES ENTRANCE: Par A: I Thompson (11) 5 up. B: H Reeve (19) 4 up. C: G Te Wierik (26) 4 up. W: L Lesiw (20) 1 up.

   LAKES VIEW: Cup: K Wigg (24) 51.

   LANCEFIELD: Stableford A: C Lingard (3) 39. B: S Draper (16) 41. C: M Stomolovic (22) 40.

   LATROBE: Stableford A: J Bain (4) 40. B: L Demarco (17) 43. C: G Dean (33) 43.

   LEONGATHA: Stableford A: P Hart (11) 36. B: G Vanderzalm (16) 39. C: S Drummond (19) 41. D: G Mooney (28) 40. W A: D Betts (20) 38. B: F O'Brien (31) 39.

   LONSDALE: Stableford A: T Freeman (10) 42. B: A Korostin (17) 41. C: G Fincher (24) 41. W A: J Leonard (19) 34. B: H Peters (31) 36.

   MANSFIELD: Stroke A: F Rogers (12) 67 cb. B: L Harcus (20) 70. Women Stableford: A MacKenzie (32) 34.

   MARYBOROUGH: Stroke A/Medal: A Maggs (7) 67. B: M Cameron (17) 68. C: R Clegg (18) 69. W: D Jennings (18) 72.

   MEDWAY: Stableford A: M McIntyre (11) 38 cb. B: A Simeonidis (13) 40. C: V Margariti (19) 38 cb. W: J Medwin (17) 33 cb.

   MELBOURNE AIRPORT: Stroke A: M Doricic (10) 66. B: P Condon (18) 64. C: J Cozzolino (30) 58.

   MELTON VALLEY: Stableford A: L Dennehy (7) 40. B: A Aqineru (15) 40. C: G Tolliday (20) 41. D: R Webb (36) 42. W: I Slocombe (25) 38.

   METROPOLITAN: Stableford A: L Michel (plus 4) 41. B: R Davis (12) 39 cb. C: R McKendrick (18) 40. Red: K Boundy (25) 38. W: J Green (17) 38.

   MIDLANDS: Stableford A: P Dunne (8) 40. B: J Wills (13) 41. C: K Sharp (19) 41. D: W Punson (25) 45. W: Z Bandy (45) 39.

   MILDURA: Stroke A: S Crawford (12) 66. B: G Parker (17) 63. C: S Lyell (25) 61.

   MIRBOO NORTH: Stableford A: S Peters (23) 44. B: B Atkins (16) 39. W: S Traill (16) 38.

   MOE: 4B A: N Skicko (12) D Mullucks (5) 47. B: B Dunstan (18) J Gallos (23) 47.

   MOONAH LINKS: Stroke A/Medal: T Weatherill (10) 70. B: J Brock (22) 73. W/Medal: S Semmens (6) 77.

   MOOROOPNA: Stroke A: A Lines (8) 68. B/Medal: C Rowan (21) 63. C: P Lahiff (24) 69. W: D Newman (23) 72.

   MORNINGTON: 2B agg: M Foyster (13) G Seeckes (13) 76.

   MORWELL: Stableford A: P Henderson (8) 38. B: C Jephcott (19) 41. C: W O'Such (32) 39.

   MURRAY DOWNS: Stableford A: A Petersen (8) 37. B: G McNees (10) 39. C: G Parsons (18) 38. D: R Martin (23) 37. W: K Lochery (29) 35.

   NEANGAR PARK: Stableford A: G James (6) 42. B: I Hancock (14) 43. C: R Woolley (18) 39. D: I Hadden (27) 41. Overall: P Ramm (19) 44. W: D Hancock (11) 34.

   NHILL: Stableford A: W Wilde (12) 38. B-C: P Hutchinson (18) 37. W: L McCulloch Ball (16) 37.

   NORTHERN: Stableford A: D Matthews (12) 41 cb. B: M Vulin (18) 41. C: S Dimitriou (25) 44.

   NUMURKAH: Stableford A: M Grandell (3) 43. B: P Fry (31) 46. W: J Hannaford (31) 40.

   OAKLEIGH: Stroke: R Leoncio (20) 48.

   OLINDA at Emerald: Stroke A: M Hayes (8) 68. B: T Elenius (31) 64 cb.

   PAKENHAM: Stableford A: M Lloyd (11) 41. B: P Dempster (20) 43. C: K McCrae (26) 45.

   PAMBULA MERIMBULA: Stableford A: M Venables (8) 40. B: G Scorgie (13) 43. C: R White (18) 42. D: D Townsin (28) 43. W: P Pearson (26) 40.

   PENINSULA KINGSWOOD: Stableford North A: S Baker (5) 39 cb. B: T Tobin (13) 43. C: D Witherington (24) 44. W: K McFarland (17) 37. Kingswood Par A: M Melnjak (10) 5 up. B: V Crow (19) 2 up. C: T Villani (26) 5 up. W: R Smith (19) sq.

   PHILLIP ISLAND: Stableford A: S Fullarton (8) 39. B: R Pobjoy (14) 40. C: J Savas (20) 43 cb. W: J Diss (17) 39.

   PORT FAIRY: Stableford A: M Hunt (11) 42. B: R Coutts (15) 43. C: I Wood (26) 44. W: B Pitman (29) 40.

   PORTARLINGTON: Stableford A: D Smith (8) 39 cb. B: R Hazell (16) 43. C: T Paynting (18) 41. D: C James (32) 41.

   PORTLAND: Stroke A: A Skaer (8) 61. B: D Hein (18) 65. C: W Rieger (24) 66. W: R Sutherland (32) 69 cb.

   PORTSEA: Stableford A: R Bulmer (9) 43. B: R Chitty (15) 39. C: B McMenamin (19) 43. W: K Doodson (33) 41.

   QUEENSCLIFF: Par A: R Burtt (18) 4 up. B: T Williams (31) 5 up.

   RAAF WILLIAMS: Stableford A: B Cunningham (13) 38. B: P Martin (17) 37. C: H Helpenstein (24) 36.

   RACV CAPE SCHANCK: Stableford A: C Wyhoon (16) 40. B: L Hardley (22) 42 cb.

   RICH RIVER: Stableford Div 1: B Christie (5) 42. Div 2: G Bennett (14) 42. Div 3: D Bennett (25) 38.

   RINGWOOD: Stableford A: B Condon (12) 41. B: S Hurley (18) 43. C: T Jones (29) 43. W: M Lee (12) 42.

   RIVERSDALE: Par A: J Gunn (12) 6 up. B: P James (15) 7 up. C: M Norris (25) 6 up cb.

   ROMSEY: 4B multi: C Van Der Vliet (26) K Hocking (28) 90.

   ROSANNA: Stableford A: R Van Der Schalk (12) 39. B: R Penning (17) 40 cb.

   ROSEBUD COUNTRY: Stroke West A: C Cook (12) 67. B/Medal: W Murphy (19) 64. C: D Wakeling (20) 64. Stableford East: P Robson (17) 39. W A: S Myer (19) 33. B: S Brealey (25) 36.

   ROSSDALE: Stableford A: M Janssens (14) 43 cb. B: S Blick (19) 45. C: A Hopkins (26) 41 cb. W: J Howe (17) 38 cb.

   SAFETY BEACH: Stableford A: T Decorado (11) 38. B: G Sooks (18) 41. C: M Sims (26) 41.

   SALE: Par A: R Jackson (8) 4 up. B: N Wagland (13) 6 up. C: P Hulland (19) 6 up. D: K Maxfield (23) 4 up. W: B Cahill (22) 4 up.

   SANCTUARY LAKES: Stableford A: G Den Mulder (4) 41 cb. B: M Wright (12) 48. C: D McQualter (21) 39 cb.

   SANDHURST: Par North A: P Groves (3) 3 up. B: C Reddy (18) sq. Stableford Champions A: N Baxter (8) 43. B: L Scammell (19) 40. Hole-in-one: M Weiner at 6th. W: D Filliponi (19) 37.

   SANDRINGHAM: Stroke A: D Mallen (13) 63. B: A Boyd (15) 64 cb. C: P Kealy (30) 65 cb.

   SETTLERS RUN: Stroke A: S Laing (11) 69. B/Medal: D Ponce (13) 67. C: K Ball (24) 69. W/Medal: H Hunter (13) 65.

   SEYMOUR: Stroke A: J Boruch (9) 70. B: T Lemon (15) 69. W: D Stammers (21) 68.

   SHEPPARTON: Stableford: J Pattison (8) 44. B: L Ryan (14) 42. C: T Grinter (21) 44 cb. W: J Reeves (31) 39.

   SOUTHERN: Stroke Div 1: Q Ho (9) 68. Div 2/Medal: L Medini (17) 67 cb. Div 3: P Colbert (19) 67. Hole-in-one: R Daly at 3rd.

   SPRING PARK: Stroke: A Henriques (22) 62.

   SPRING VALLEY: 4B: S Zakkas (36) G McCluskey (20) 12 up. White: G Arthur (12) N Arthur (21) 11 up.

   ST ANDREWS BEACH: Stableford: L Guirguis (26) 45.

   STRATHALLAN: 4B: A Robertson (15) J Keating (36) 50.

   SUNSHINE: Par A: S Bayles (8) 6 up cb. B: B Burley (16) 5 up. C: R Fontelera (27) 4 up cb. W: A Hing (10) 1 up.

   TARRAWINGEE: Team: Righthanders 36.36 (P Nolan (26) 39 cb) bt Lefthanders 31.2 (I Simpson (26) 39).

   THE DUNES: Stableford Div 1: W O'Connor (4) 41. Div 2: M Hooke (11) 41. Div 3: W Scott (18) 40. W Div 1: C O'Dea (16) 40. Div 2: S Nunan (32) 44.

   THE HERITAGE: Stroke A: A Winford (3) 71. B: D Price (17) 72. C: J Tink (26) 69. Stableford St John A: M Alexander (3) 39. B: N Verrall (12) 43. C: R Jones-Evans (25) 35 cb.

   THE NATIONAL: Stableford Moonah: P Carew (22) 46. Ocean: A Cook (31) 40. Old: P Gleeson (20) 47.     Long Island: R Goudie (15) 45.

   THE SANDS TORQUAY: Stroke A: A Marsh (11) 68. B/Medal: J Eddington (16) 66. W: M Hales (11) 75.

   THIRTEENTH BEACH: Stableford A: N Walsh (3) 41. B: N McFarlane (9) 39 cb. C: M Boyd (14) 37 cb. W: A: V Fisher (20) 37. B: J Bell (27) 34.

   TIRHATUAN: Stroke A/Medal: P Harrison (9) 68. B: C Rackers (22) 69 cb. C: K Storey (33) 60. W Medal: T Wellington (17) 75.

   TOCUMWAL: Par A: E Scharkow (9) 4 up. B: C Holdsworth (13) 4 up. C: D Webb (27) 2 up. W A: C Perston (17) 3 up. B: M Murdoch (31) 1 down.

   TRAFALGAR: Stroke A/Medal: T Cross (7) 68. B: G Coulter (27) 68. Scr: T Cross 75.

   TRARALGON: Stableford A: A Boothman (11) 42. B: C Dunn (12) 41. C: T Slavin (18) 46. D: W Pollard (23) 45.

   TRENTHAM: Stableford A: J Bell (9) 42. B: R Hanson (19) 41. C: M Ure (24) 40.

   VICTORIA: Stroke A: P Carolan (9) 69. B: A Webb (16) 73 cb. C: D Payne (17) 69. Medal: P Carolan D Payne to play off. W: C Tan (2) 74. Stableford: J Nathan (26) 34.

   WANGARATTA: Cup A: R Cooke (14) 41. B: A Raison (17) 43.

   WARBURTON: Stableford A: J Cross (5) 42. B: T Eldridge (27) 38.

   WARRACKNABEAL: Stableford A: W Gove (5) 42. B: W George (19) 38. W: M Massey (17) 35.

   WARRAGUL: 4B: R Taylor (14) A Runnalls (25) 12 up. Women Stableford A: J De Jong (19) 35. B: W Steenholdt (28) 36.

   WARRNAMBOOL: Stableford A: G McLuggage (10) 43. B: B Fogarty (15) 45. C: M Foley (32) 43. W: A Glennon (29) 40.

   WAVERLEY: Stroke A: J De Longville (8) 69 cb. B: F Hall (18) 65. C: P Ryan (19) 64.

   WHITTLESEA: Stableford A: M Hassall (scr) 41. B: G Reaby (13) 42. C: M McGinty (21) 39.

   WONDONGA: Stableford A: T Megson (9) 39. B: D Savage (15) 42. C: T Bradsworth (20) 42. W A: J Boland (19) 37. B: M Barnes (26) 34.

   WONTHAGGI: Stableford A: R Sheean (8) 41. B: R Johnson (17) 42. C: A Wright (24) 43.

   WOODEND: Stableford: G Hunter (13) 43.

   WOODLANDS: Stroke A: T McGeorge (6) 71. B: G Thomas (12) 69. C: J Black (19) 67. W: K Mahlook (11) 73. Trophy: A Morris (14) 136. Scr: J Deftereos-Brennan 144.

   WOORAYL: Stroke A: C James Snr (14) 66 cb. B: E Poole (20) 64. C: K Riseley (23) 65. W: A Campbell (26) 68 cb.

   YALLOURN: Stroke A: G Cline (7) 71. B/Medal: J Bennett (27) 66. Scr: R Kincaid 76.

   YARRA PARK: Stableford: S Beier (17) 42. W: T Jones (23) 40.

   YARRA VALLEY: Stableford: A Gavalis (35) 45. W: K Bingham (20) 34.

   YARRA VIEW: Stroke A: I Stubbings (10) 67. B: M Harris (30) 68.

   YARRA YARRA: Stroke A: S Mason (9) 69 cb. B: G McLaren (12) 70. C: N O'Donnell (17) 69 cb. D: G Bowman (26) 71. Yellow: B Cirej (28) 36 cb. Scr: C Maurel 72. Women: J North (17) 75.

   YARRAM: Stableford A: C Sutherland (10) 41. B: J Movric (16) 45. C: R Rogers (21) 35. D: G Webb (26) 36. W: M Ross (45) 35.

   YARRAWONGA MULWALA: Stroke Lake A: P Vickers (13) 69. B/Medal: B Bylett (23) 68. Murray A: G Andreasen (12) 68. B/Medal: B Nolan (22) 65. Women Stableford: I Thompson (15) 40.

   YERING MEADOWS: Stableford Nursery: C Davis (16) 42. White: I Duncan (30) 43. Valley: I Campbell (10) 44. Women: K Galley (29) 36. 




October is Golf Month. Share the golf bug to win the ultimate golf bug adventure to Barnbougle, Cape Wickham and Ocean Dunes courtesy of Air Adventure Golf Tours.


Head to www.golfmonth.com.au for more details.

21 October 2017
The 3-man team from Welshpool Golf Club have held onto their overnight lead to claim the 2017 Victorian Men's Country Teams Championships this ... Read more
20 October 2017
Australia's Su Oh was already having a great day at the Swinging Skirts LPGA Championship in Taipei when she walked up the 18th fairway today; a ... Read more
20 October 2017
ALTONA LAKES: Snr Stableford: 9-hole: J Rees (6) 19. Read more
MyGolf
Golf Victoria