Victorian club golf results - Saturday

   ALTONA LAKES: Stroke A/Medal: G Monteith (12) 64. B: J Pohlner (16) 70 cb. C: J Bezerra (25) 70. Women Medal: I Mason (13) 70.

   AMSTEL: Par A: T Harrison (10) 7 up. B: A Clarke (15) 5 up. C: D Pelz (24) 5 up. W: R Bell (6) 42.

   ANGLESEA: Stableford A: P Richardson (11) 40. B: D Powlston (16) 41 cb. C: M Titsall (23) 37. W: S Britnell (16) 39.

   AXEDALE: 4B: D Bowden (20) E Lowndes (18) 49. Women Par Div 1: L Prowse (11) 4 up. Div 2: S O'Connor (28) 8 up.

   BACCHUS MARSH: Stableford A: J Wills (10) 38. B: B Quayle (11) 40. C: M Gibbens (21) 44. W: G Wu (26) 38.

   BACCHUS MARSH WEST: Par A: C Proctor (15) 9 up. B: R Longmuir (23) 6 up cb.

   BAIRNSDALE: Stroke A/Medal: D McCallum (12) 69 cb. B: M Hellessey (17) 72 cb. C: S Legg (24) 72.

   BEMBRIDGE: Stroke 9-hole A: A Heriot (5) 34. B: A Hall (10) 28.

   BENALLA: Stableford A: T McLean (4) 41. B: G Sykes (16) 42. C: S Boland (31) 43.

   BENDIGO: Stroke A: R Bell (9) 66. B: I Long (18) 66. C: C Trethowan (25) 68.

   BERWICK MONTUNA: Canadian foursome: D Baker T Russo (6) 60. Mxd: G Gorton D Clapton (13-1/2) 63-1/2. Stableford A: A Stephenson (15) 42. B: R Rowe (30) 40.

   BOX HILL: Stableford A: M Powell (9) 42. B: P Giderson (16) 38. C: N Rooney (18) 42. D: G Cat (31) 37.

   BRIGHT: Stroke A: R Williams (7) 73. B: J O'Shea (19) 69. C: P Dingle (24) 69. W: M Orgill (28) 38. Overall: R Heydon (31) 69 cb.

   BRIGHTON: 2B agg: M Robinson (7) P Jolly (18) 82.

   BROADFORD: Stroke A: T Dunne (10) 64. B: C Erickson (15) 67. C: P Brackley (26) 62. W: M Claassen (14) 66.

   CAMPERDOWN: 4B: B Finnott (12) F Douglas (16) 53.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Stableford: J McPherson (18) 36 cb.

   CASTERTON: Par: B Talbot (9) 9 up.

   CASTLEMAINE: Par: R Herbert (25) 3 up cb.

   CENTENARY PARK: Par A: R Minett (13) 3 up. B: D Gjedsted (15) 6 up. C: M Hatton (23) 5 up.

   CERBERUS: Par A: T Wilson (7) 8 up. B: S Pearse (20) 6 up. C: G Torrens (24) 6 up. W: C Kelly (30) 4 up.

   CHELTENHAM: Stableford A: M Stewart (8) 37. B: S Muir (18) 41.

   CHURCHILL & MONASH: 4B: D Taylor (20) J Ambrosini (29) 49.

   CHURCHILL PARK: Stableford A: M Norton (8) 40. B: I Tkalcevic (20) 40. C: J Orlando (27) 42.

   CLIFTON SPRINGS: Stroke A: M Bennett (7) 70 cb. B: A Cummings (12) 68 cb. C: R Irons (18) 67. D: R Randall (27) 68. W A: K Woodward (26) 73. B: M Llewellyn (29) 67. Hole-in-one: S Fifer at 17th.

   COBDEN: Stroke: D Absalom (20) 68.

   COBRAM BAROOGA: Stroke A/Medal: F Barton (5) 70. Scr: C Tomlinson 73. B: F Messner (16) 71. Scr: A Lowndes 85. C: T Clissold (23) 72. Scr: P Wisniewski 92 cb. W: R Rettke (26) 73 cb.

   COHUNA: Stableford A: B Dye (8) 39. B: I Ridgway (18) 43. W: J Johnson (23) 32.

   COLAC: Stableford A: G Anderson (13) 40 cb. B: J Miller (19) 42. C: J Mullan (21) 43. W: J Rooney (30) 36.

   COMMERCIAL ALBURY: Stableford A: N Boehm (1) 40. B: M Tait (13) 38. C: M Hutchinson (19) 41. W: P Brady (22) 35.

   COMMONWEALTH: Stableford A: A White (9) 39. B: P Barnes (13) 38. C: K Kendall (19) 42. W: D Cahill (20) 36.

   COROWA: Stableford A: B Parr (5) 39. B: P Reid (16) 44. C: J Cleeve (25) 43.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Stroke A: J Baiocchi (7) 71. B: B Rup (18) 69 cb. C/Medal: J Webb (23) 67.

   CRANBOURNE: Stableford A: C Turner (2) 37 cb. B: P Corcoran (18) 42. C: A Juras (27) 40 cb.

   CREEKSIDE: Stableford A: D Leeson (10) 42. B: M Kropf (20) 45. C: P Gopal (29) 42 cb. W: C Dethick (26) 38.

   DENILQUIN: 4B: M Blake (23) H McKinnon (19) 48 cb.

   DEVILBEND: Stableford A: M Sharratt (8) 41. B: T Bishop (16) 41. C: D Rawlings (21) 41 cb. Overall: K Wilson (32) 42.

   DORSET: Stableford A: M Hardy (10) 43. B: T Anderson (14) 40. C: S Lategan (28) 44.

   DROUIN: Stableford A: P Davie (12) 42. B: D Kelly (19) 40. C: G Graves (24) 43. W: K Feaver (11) 36.

   EAST MALVERN: Par A: C Riley (11) 3 up cb. B: W Cupido (13) 6 up.

   EASTERN: Stableford A: S Murdoch (8) 40. B: C Cole (20) 41. C: A Tridmore (32) 40.

   EASTERN SWARD: Stableford A: K Edward (9) 41 cb. B: T Prosser (21) 42. C: D Straughair (25) 49. D: S Kirby (28) 42.

   EASTWOOD: Stableford A: H Fuell (3) 43. B: L Mackie (17) 40. C: C Brownhill (34) 37 cb.

   EMERALD: Foursome: S Towns R Martin 85. Hcp: B Balfour D Fuller (18) 69.

   EUROA: Stroke A: W Wright (13) 68. B: P Ellis (19) 64. W A/Medal: G Mitchell (13) 68. B: B Jungwirth (27) 69.

   FINLEY: Stroke A: C McNamara (6) 67. B: R Hehir (27) 69. W: J Delmencio (22) 69.

   FLINDERS: Women Stableford A: W Gown (20) 41. B: J Docker (25) 38. C: J Batrouney (30) 37.

   FOREST HILLS:Stroke A/Medal: R Macasadia (14) 58 cb. B: J Langham (23) 58.

   GARDINERS RUN: Par A: K Beckett (8) 3 up cb. B: B Cooke (14) 5 up. C: A Davidson (19) 3 up.

   GARFIELD: Stableford A: G McKay (12) 39. B: C Grealy (15) 42 cb. C: J Browning (28) 41 cb. W: D Pilkington (25) 38.

   GISBORNE: Stableford B: S Frank (16) 40. C: J Park (23) 39. W: L Wells (24) 63.

   GLEN WAVERLEY: Stroke A: C McKenzie (15) 67. B: C Fraser (23) 64.

   GOONAWARRA: Stableford A: R Turnbull (10) 41. B: P Eden (16) 40 cb. C: P Saega (25) 41. W A: C Heald (8) 36. B: L McPherson (34) 41. Hole-in-one: D Owen at 10th.

   GRAMPIANS: Stableford: R Smith (10) 39.

   GREEN ACRES: Stableford A: R Virgato (10) 42. B: M Joss (17) 42 cb. C: J Wootton (23) 40.

   GROWLING FROG: Par A: J Baines (8) 1 up. B: D Lumb (17) 3 up. C: L Blyth (24) 2 up. W: L McMahon (27) 2 down.

   HAMILTON: Stableford A: M Groves (5) 42. B: S Ryan (14) 39. C: J McIntosh (22) 40. W: J Fishburn (23) 38.

   HEATHCOTE: Stableford A: D Clouston (2) 37. B: A Goudie (10) 36. C: J Gardner (19) 36. W: J Case (38) 37.

   HEIDELBERG: Stableford A: K Haberman (11) 43. B: L Charles (15) 39 cb. C: S Harvey (23) 41.

   HEPBURN SPRINGS: Stableford: A Dean (16) 39.

   HEYFIELD: Stableford A: G McInnes (8) 39. B: B Bould (27) 40 cb.

   HEYWOOD: Stableford A: M Kerr (12) 38 cb. B: A Burns (26) 38 cb. W: S Rigg (31) 42.

   HIDDEN VALLEY: Par A: M Lewis (2) 5 up. B: T Tucan (21) 7 up.

   HILLTOP TATURA: Stableford A: P Caldow (17) 37. B: T Allen (18) 41. W: J Gregg (6) 37.

   HORSHAM: Par A: R Freak (4) 1 up. B: C Surridge (14) 6 up. C: K Priestley (23) 1 up. W: H Burke (17) 1 up.

   HOWLONG: Stableford A: S Reid (11) 42 cb. B: J Little (17) 40 cb. C: T Mildren (21) 40.

   HUNTINGDALE: Stableford A: G King (4) 40. B: T Stanning (13) 38 cb. C: J McCauley (26) 38. W: F Werdier (26) 38.

   IVANHOE: Par A: S Bogdonovski (11) 2 up cb. B: B Kamphuis (17) 3 up cb. C: D Mills (20) 7 up. W: G Raftery (29) 4 up.

   KERANG: Stableford: D Ross (6) 42. W: J Waterson (30) 38.

   KEW: Stableford A: H Khaw (12) 41. B: T Rush (16) 39. C: R Leggo (26) 39 cb. W: M Wilde (22) 33.

   KEYSBOROUGH: Stableford A: T Andrews (8) 43. B: J Smith (16) 42. C: D Paterson (20) 42. W: M Paszkiewicz (29) 38. Trophy: T Hyatt (3) 81 cb.

   KILMORE: 4B agg: S Wickin (14) K Tickle (18) 93. Indiv A: S Kemp (10) 44. B: B Nicholls (18) 41. C: R Hunt (24) 40.

   KINGSTON HEATH: Stableford: J Hickman (26) 40 cb.

   KOORINGAL: Stableford A: M Svilar (5) 42. B: C Mola (13) 38. C: J Kemp (17) 38. D: P Armstrong (19) 39. W: T Grant (14) 35 cb. Hole-in-one: S Staples at 5th.

   KORUMBURRA: Par A: T Marotti (2) 6 up. B: C Corr (19) 7 up.  Women Stableford Div 1: J Webb (20) 37. Div 2: C Rickard (23) 39.

   KYABRAM: Par A: M Gould (9) 1 up cb. B: P Nelson (33) 3 up. W: G Thorsen (27) 2 up.

   KYABRAM PARKLAND: 4B: L Flint (19) R Troy (11) 10 up. WW: S Scapin (12) L McArdle (16) 9 up.

   KYNETON: Ambrose: J Hanson J McLure (4) 62.

   LAKES ENTRANCE: Stableford A: T Martin (13) 36. B: M Martino (18) 38. C: I Gilmour (27) 39. W: N McKenna (28) 33.

   LAKESIDE at Albert Park: Stableford A: B O'Neill (7) 39. B: P Furtardo (14) 44. C: P Radford (23) 40. W: K Greenhill (37) 39.

   LANCEFIELD: Ambrose: B Flentjar M Andrews (8-1/2) 61-1/2.

   LATROBE: Stableford A: S Dobney (10) 41. B: J Mack (18) 41. C: J Popemilkov (19) 39.

   LEONGATHA: Stroke A/Medal: G McDonald (11) 69. B: S Fisher (15) 71 cb. C: P Waters (18) 70. D: P Bates (28) 72 cb. W: M Williams (18) 68.

   LONSDALE: Stableford A: A Golding (9) 42 cb. B: T Fletcher (18) 43. C: B Provan (24) 40. W A: K Evans (13) 41. B: S Hall (30) 36.

   MAFFRA: Stableford A: M McMillan (10) 40 cb. B: B Callahan (16) 38 cb. W: A Renehan (7) 35.

   MANSFIELD: Stableford Div 1: R Healy (14) 45. Div 2: R Findlay (20) 38. W: M Cumming (16) 36.

   MARYBOROUGH: Stableford A: M Shortall (1) 37. B: R Bird (17) 41. C: G Filhall (19) 37. Women Stroke A: D Jennings (17) 71. B: L Burt (24) 75.

   MEDWAY: Stableford A: G Jeffery (9) 38. B: S Gust (13) 40. C: M Albones (19) 40. W: L Johnson (19) 39.

   MEENYAN: Stableford A: C Buckland (12) 35. B: D Gregg (23) 43.

   MELBOURNE AIRPORT: Par A: A Rahman (15) 7 up. B: P Condon (18) 4 up cb. C: D Hurley (25) 5 up cb.

   MELTON VALLEY: Stableford A: S Killeen (8) 39. B: P Mikeska (11) 40. C: B Ridgway (20) 39. D: J Wright (22) 42. W: S Fleming (10) 41.

   MIRBOO NORTH: Stableford A: M Payne (9) 39. B: I Blencowe (23) 45. Hole-in-one: K Clerks at 6th.

   MOE: Stableford A: A Devent (6) 42. B: D Rupprecht (18) 42.

   MOONAH LINKS: Medallion Cup: L Falk (7) D Atkinson (21) 45.

   MOOROOPNA: Ambrose A: P Curtis PV Tiggelen (11) 52 cb. B: M Schofield P Fandland (20) 52. C: K Gread B Gread (27) 55.

   MORNINGTON: Stableford A: M Himbury (11) 40. B: C Berridge (14) 39. C: T Mitchellhill (21) 42.

   MORWELL: Stableford A: B Piekarr (10) 39. B: C Jephecott (18) 42. C: T Whitmore (34) 47.

   MT MARTHA: Stableford 9-hole: M Burton (19) 22. W: J Kingshott (16) 20.

   MURRAY DOWNS: Stableford A: B Kelly (8) 39. B: J Davies (11) 42. C: M Jones (18) 40. D: H Rosewarne (30) 41. W: J McLean (34) 37.

   MYRTLEFORD: 4B: M Clancy (15) B Bynon (13) 44.

   NEANGAR PARK: Ambrose: L Parker M Smith (10-3/4) 55-1/4. WW: D Hancock L Cootes (10-3/4) 67-1/4.

   NHILL: Stableford A: P Clohesy (14) 41. B-C: E Cameron (20) 40. W: L Lacey (7) 39.

   NORTHERN: Stableford A: S Beattie (3) 41 cb. B: P Harland (15) 42. C: S Cadigan (23) 42.

   NUMURKAH: Par: G Stone (20) 3 up. W: B Hutchins (19) 4 up.

   OAKLEIGH: Stroke: G Lyon (12) 51.

   OLINDA at Emerald: Par A: M Wiltshire (11) 3 up cb. B: G Collier (26) 5 up.

   PAKENHAM: Par A: P Norman (6) 5 up. B: B Collins (18) 5 up. C: M Boon (22) 5 up.

   PAMBULA MERIMBULA: Stableford A: M Venables (7) 42. B: M Mills (12) 38. C: B Dean (20) 38. D: T Freeman (24) 45.

   PATTERSON RIVER: Stableford A: N Bull (10) 39. B: S Panozzo (17) 42. C: J Haslam (24) 39. W: N Patten (10) 32.

   PENINSULA KINGSWOOD: Medal: M Owen (36) 66. Kingswood A: M Mileo (9) 70 cb. B: C Devanny (29) 71. Par: K Wilson (20) 2 up. W: L Winslett (17) 2 down.

   PHILLIP ISLAND: Medal A: N Dykes (9) 67. B: B Rennie (14) 71. C: P Dixon (21) 64. Scr: R Smith 76. W: L Meadowcroft (10) 70.

   PORT FAIRY: Stableford A: D Dobson (9) 43. B: M Owen (16) 38. C: D Brown (23) 36 cb. W: J Stokes (34) 36. Jnr: F Marris (6) 34.

   PORTARLINGTON: Stableford A: B Gibbs (9) 43. B: S Myers (14) 45. C: T Scarff (21) 43. D: G Spence (26) 40. W: M Burchell (21) 39.

   PORTLAND: Stableford A: S Wakely (6) 39 cb. B: G McInnes (15) 41 cb. C: G Baxter (20) 44. W: J Errey (20) 38.

   PORTSEA: 4B: D Bristow (19) D Clarke (19) 50. WW: J Simpson (18) W Swift (15) 44.

   QUEENSCLIFF: Stableford A: K Daly (14) 44. B: M O'Flynn (24) 39.

   RAAF WILLIAMS: Stableford A: M Finlay (2) 35 cb. B: L Soulsby (18) 41. C: V Smith (21) 37.

   RICH RIVER: Stroke A: B Christie (4) 67. Scr: S Morgan 74. B: N Haw (19) 67. Scr: J Tomlinson 83. C: S McKenzie (20) 68. Scr: C Schindler 91. Hole-in-one: P Quanchi at 3rd. W: C Kelly (31) 63.

   RIVERSDALE: Stableford A: R Hando (10) 43. B: I Hughes (18) 45 cb. C: S Varkey (24) 44 cb.

   ROMSEY: Ambrose: J Patton N Patton P Chisholm (9-1/2) 57-1/2.

   ROSANNA: Stroke A: S Demmon (4) 68 cb. B: C Landy (16) 71. C: M Charenko (19) 67 cb.

   ROSEBUD: Stableford East A: C Cook (12) 40. B: R Geisler (16) 39. C: S Spender (21) 36. West: D Scheppers (10) 41. W: A: N Colahan (14) 38. B: L Thomas (23) 34.

   ROSEBUD PARK: Medal: G Turnbull (22) 64. Scr: A Richards 79 cb. Women Stableford: C Tiedgen (26) 29.

   ROSSDALE: Stroke A: P Smith (13) 66. B: L Crang (18) 66. C: D Miller (24) 66. W: A M McHugh (25) 70.

   ROYAL MELBOURNE: Par East A: P Gill (9) 1 up. B: J Hall (18) 4 up. C: R Slatterie (21) 2 up. West: J Burne (24) 2 up. Hole-in-one: T Cleal at 6th.

   SALE: Stroke A: S Pollard (12) 68. B: K Curtis (15) 69. C/Medal: F Simmonds (24) 64. W: J Maltier (45) 71.

   SANCTUARY LAKES: Par A: K Birtles (7) 4 up. B: S Jackman (11) 4 up. C: T Lawrie (27) 7 up.

   SANDHURST: Stableford North A: G Bentley (7) 40. B: B Davis (11) 42. C: J Marshall (28) 44. Champions A: J Cocking (11) 38. B: G Noriskin (15) 40. Women Champions: J Foot (11) 34. North: L Cochrane (11) 38.

   SEYMOUR: Stroke A: A Nachtignal (14) 69. B: J Muscovich (19) 69. W A: G Woods (11) 71. B: D Stammers (20) 71.

   SHEPPARTON: Par A: B Scott (12) 8 up. B: T Carboon (13) 9 up cb. C: C Shannon (23) 7 up. W: M Henney (23) 5 up.

   SOUTHERN: Stableford Div 1: D Haddrell (9) 41 cb. Div 2: R Besley (13) 42. Div 3: T Pollock (20) 43.

   SPRING PARK: Mxd Stableford: B Caulfield (19) 40.

   SPRING VALLEY: 4B: R Sicree (18) W Taylor (17) 10 up. White: N Arthur (20) G Arthur (12) 9 up cb.

   ST ANDREWS BEACH: Stableford: D Batten (7) 41.

   STAWELL: 4B agg: R Blatchford (9) D Hooper (19) 75.

   STRATHALLAN: Stableford A: C Elias (16) 39. B: L Freshwater (18) 37. C: A Keele (25) 40. Overall: F Cipriani (16) 43.

   SUNSHINE: Stableford A: N Hawke (10) 42. B: R Beck (16) 45. C: S Bajaj (22) 45 cb. W: M Heard (27) 35.

   TARRAWINGEE: Stroke: K Miller (20) 65. W: F Phillips (36) 68.

   THE HERITAGE: Par Henley A: M Alexander (3) 3 up cb. B: P Rigbye (14) 6 up. C: M Leffler (22) 6 up. Stableford St John A: G Berry (7) 42. B: T Barro (16) 32. C: S Chen (19) 40. W: M Lewis (17) 37.

   THE NATIONAL: Stableford Moonah: J Hunter (9) 40. Old: H Montalto (35) 42. Ocean: A Bianco (20) 40. Long Island: J Lyons (17) 38.

   THE SANDS TORQUAY: Stableford A: C Bourke (4) 40. B: A McMahon (14) 41. W: L Turner (17) 37.

   THIRTEENTH BEACH: Stableford: Creek A: K Pritchard (2) 39. B: R Chwalko (9) 41. C: M Paramonov (18) 39 cb. W A: A Gourley (14) 38. B: J Smith (21) 40.

   TIRHATUAN: Stableford A: P Harrison (9) 37. B/C: T Mitchard (22) 34. W: M Webber (22) 38.

   TOCUMWAL: Stableford A: F Rossborough (12) 39. B: W Youlten (17) 39. C: B Brady (30) 40 cb. W A: R Conrick (18) 36. B: J Foreshew (28) 33.

   TORQUAY: Stableford A: G Mifsud (10) 42. B: G Lomant (14) 42. C: G Brinsmead (17) 37. D: P Ronne (22) 43. W: K Bourke (15) 37. Resort: D McGregor (25) 37.

   TRARAGLON: Stableford: A: B Farley (9) 39. B: D Tunevski (13) 41. C: T Marsh (19) 42. D: T Doultree (26) 41.

   TRENTHAM: Par A: D Head (13) 5 up. B: S Jones (20) 9 up. C: K Jensen (21) 6 up.

   VICTORIA: Stableford A: V Papadopoulos (1) 39. B: D Ward (14) 36 cb. C: M Royle (18) 38. White: R Lomax (33) 38. W: C McGann (33) 33.

   WANGARATTA: Stableford A: L Kelly (16) 40. B: D Syres (20) 47.

   WARBURTON: Par A: C Brown (9) 1 up. B: A Johnston (18) 6 up.

   WARRACKNABEAL: 4B Stroke: A Habel (14) J Peters (23) 64. Women Stableford: M Barber (28) 36.

   WARRAGUL: 4B: B Khan (11) R Gray (18) 12 up. Women Stableford A: J Kennedy (22) 39. B: L Johnson (45) 36.

   WARRNAMBOOL: Stableford A: P Kenna (12) 40. B: B Millard (13) 39. C: P Mitchem (22) 42. W: J Bolden (33) 41.

   WATERFORD VALLEY: Par A: F van den Aker (10) 2 up. B: H Dreyer (16) 3 up. C: M Kret (20) 2 up.

   WERRIBEE PARK: Par A: R Spinks (10) 4 up. B: B Hawker (14) 3 up. C: M Turner (18) 5 up. D: R Fava (35) 4 up. W: L Fish (25) 2 down.

   WHITTLESEA: Par A: R Yates (6) 4 up. B: P Love (20) 7 up. C: P O'Connor (24) 5 up.

   WODONGA: Stableford A: M Crothers (9) 39. B: L Nelson (12) 40. C: T Bradsworth (19) 40.  W: A Foote (15) 39.

   WONTHAGGI: Stableford A: D Crellin (1) 41. B: A Lowe (17) 41. C: J Burke (19) 44.

   WOODEND: Stroke: M Hutchinson (13) 59.

   WOODLANDS: Stableford A: S McKinnon (3) 40. B: J Dixon (12) 37. C: A Bode (26) 41 cb. W: L Merrick (18) 37.

   WOORAYL: 4B agg: J Hassett (19) E Poole (19) 84. Women Stableford: T Scoble (24) 39.

   YALLOURN: 4B multi: T Woodhouse (18) A Goodwin (16) 78. Indiv: H Thomas (11) 42.

   YARRA PARK: Stableford: R Persaud (13) 40. W: Y Lord (22) 40.

   YARRA VALLEY: Stableford: D Swift (32) 44. W: V Booth (30) 33.

   YARRA YARRA: Stableford A: P Doig (9) 37. B: S Nichols (14) 40. C: A Ball (19) 40. D: J Lolas (23) 38. Yellow: B Stubberfield (31) 34. W: E Fitt (34) 33.

   YARRAM: Par A: M Peel (5) 4 up. B: E Greenaway (15) 2 up. C: T Ritchie (24) 1 up. D: A Baggaley (29) sq. Women Stableford: M Ross (45) 40.

   YARRA VIEW: Stableford A: S Kenny (7) 39. B: M Harris (29) 39.

   YARRAWONGA MULWALA: Classic Lake Stroke A: S Campion (5) 66. Stableford B: G Arnup (16) 40. C: I Pritchard (26) 40. W: H Briggs (20) 36.

   YERING MEADOWS: Stableford Nursery: M Wierzbicki (1) 40. W: A Wilkes (37) 38. Valley: P Ramsdale (21) 41. White: J Rawson (19) 35. 

Golf Month
22 September 2018
On different sides of the world, two young Australians continued to edge toward significant career moments today. Curtis Luck and Lucas Herbert, 22, ... Read more
21 September 2018
Helen Pascoe (Buninyong) & Marian McKenzie have been crowned the Ruby McKenzie and Vi Teesdale champions respectively for 2018 Read more
20 September 2018
ANGLESEA: Stableford: A: J Mooney (8) 39 cb. B: C Jarratt (17) 38. C: B Gibbons (25) 36. Read more
MyGolf
Golf Victoria