Victorian club golf results - Saturday

ALTONA LAKES: Stroke A: A Zadel (3) 68 cb. B: M Busbridge (17) 67. C: T Manariti (21) 67 cb. W: L Busbridge (20) 69.

   AMSTEL: Par Ranfurlie: A: C Rutledge (8) 5 up. B: S Alder (12) 3 up. C: G Sheenan (17) 4 up. Stableford Amstel Pk: L Spencer (26) 40 cb.

   ANGLESEA: Stableford B: J Reale (17) 40 cb. C: G Bell (27) 38 cb. W: J Cotter (20) 35 cb. Trophy: D Withers (12) 78.

   AXEDALE: Par A: S Carter (14) 4 up. B: E Lowndes (18) 4 up. C: I Kerr (25) sq. W: L Prowse (10) 3 up cb.

   BACCHUS MARSH: Stableford A: S Roberts (7) 44. B: P Crotty (11) 41 cb. C: P Buller (25) 43.

   BACCHUS MARSH WEST: A: B Shanahan (12) 68 cb. B: D McConnell (21) 68 cb. C: J Gloury (25) 61. W: B Gloury (44) 58.

   BAIRNSDALE: Stroke A: J McAuley (14) 68 cb. B: C Jefferis (19) 70.

   BALLARAT: Par A: J Matthews (12) 4 up. B: M Cassells (14) 6 up. C: S Hansford (24) 7 up. W: D Rogers (28) 2 up.

   BENALLA: Stableford A: S Lee (8) 42. B: A May (14) 40. C: R Jensen (22) 37. W A: N Cavedon (17) 33. B: M Jarman (34) 36.

   BERWICK MONTUNA: Stroke A: L Toole (12) 61. B: L Richards (16) 62. C: J Hines (23) 64. W: S Atchison (21) 68.

   BOX HILL: Stableford A: M Rutledge (12) 44. B: Z Kong (16) 40. C: B Smith (21) 39. D: D Bunting (33) 44.

   BRIGHT: Stableford A: B Ellison (6) 37. B: D Hayes (27) 39. Overall: D Rothnie (13) 41. W: J Richter (18) 36.

   BRIGHTON: Mxd foursome: L Maver A Abrahams (22) 69.

   BROADFORD: Stableford A: P Bratusa (11) 41. B: R Gale (15) 41. C: J Doyle (22) 39. W: M Milne (27) 36.

   CAMPERDOWN: Stroke: S McKenzie (33) 68.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stroke A: R Solomon (7) 67. B: P Beyer (10) 67. C: A Lowden (27) 68.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: 4B: F Marshall (36) T Ianuari (3) 54.

   CASTERTON: Stableford A: R McCallum (11) 37. B: J Matthews (20) 48.

   CASTLEMAINE: Ambrose: D Gervasoni T Pedretti (3-1/4) 60-3/4. Hole-in-one: S Saville at 7th.

   CENTENARY PARK: Stableford A: C Donald (13) 39 cb. B: B Walters (30) 41.

   CERBERUS: Stableford A: P Smith 5) 41. B: J Smedile (17) 42. C: B Bostlemain (29) 41. W: M Binney (32) 39.

   CHALAMBAR ARARAT: A: R Pearse (11) 41. B: J Pola (17) 42. C: B Scott (24) 40.

   CHELTENHAM: Stableford A: P Hartlett (16) 39. B: J Weber (19) 39.

   CHURCHILL PARK: Gentsomes: G O'Dowd (14) S Armstrong (18) P Zsidy (19) M Benlian (23) 105.

   CHURCHILL & MONASH: Ambrose: T Gabbett F Borgwardt (9-3/4) 61-1/4.

   CLIFTON SPRINGS: Stableford A: S Nelis (9) 39. B: A Page (15) 38. C: B Lane (18) 39. D: P Nicholas (30) 38.

   COBRAM BAROOGA: Stableford A: P Aston (12) 39. B: C Rankin (13) 36 cb. C: B Haley (22) 39. W: M Opthoog (28) 41.

   COHUNA: Stroke: I Sartori (15) 67.

   COLAC: Ambrose: K Reidy J Chappell (11-1/2) 60-1/2.

   COMMERCIAL ALBURY: Ambrose: Z Murray L Stewart (+1/2) 57-1/2.

   COMMONWEALTH: Par A: E Greenhill (7) 4 up. B: N Patching (18) 2 up. C: K Henderson (21) 2 up. Foursome c'ship: T Couling M Venables 146.

   COROWA: Stableford A: G Clinch (10) 42. B: P Moffat (17) 39. C: P Bradford (32) 40. W A: H Mills (16) 38. B: C Wailes (42) 39.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Stableford A: H Shephard (8) 39. B: R Sleep (20) 38 cb. C: F Piv (27) 42.

   CREEKSIDE: Stroke A: D Pitchford (6) 58. Scr: D Pitchford 64 (course rec). B: G Slocum (18) 67. C: I Job (24) 62. W: J Scane (12) 67.

   DENILIQUIN: Stableford A: C Mitsch (8) 38. B: J Lethbridge (18) 43. C: W Harris (36) 38.

   DEVILBEND: Stableford: A Langford (10) 41. A: L Clarke (6) 40 cb. B: I Oliver (14) 39 cb. C: O O'Donnell (27) 40.

   DORSET: Stroke A: G Berry (11) 62. B: A Warren (18) 63 cb. C: K Cambridge (25) 62.

   DROUIN: Ambrose: R Hammond R Fairlie (3-3/4) 58-1/4.

   EAST MALVERN: Stroke: B Fairley (8) 64. Women Stableford: M Tessier (26) 41.

   EASTERN: Par A: M Rayson (8) 1 up. B: C Cassar (14) 3 up cb. C: D Owen (29) 7 up.

   EASTERN SWARD: Stroke A: J Cini (5) 63. B: R Douthie (21) 64 cb. C: R Phair (24) 63. D: V Russo (32) 65.

   EASTWOOD: Stableford A: S Pettyfor (9) 43. B: D Gibson (17) 42. C: P Smith (24) 40. C'ship: S McJannet bt J Hunter 5-4.

   EILDON: 4B Multi: D Sands (14) D Seamer (19) 88.

   EMERALD: Par A: G White (16) 3 up cb. B: S Krummenacher (22) 5 up.

   EUROA: Stroke A: B Right (12) 65. B: A Frost (29) 70. Women A/Medal: C Grace (21) 69. B: J Duff (33) 73.

   FINLEY: Stroke A: D Brockie (scr) 71. B: A Hand (21) 68.

   FLINDERS: Stableford A: I Miller (10) 40. B: R Taylor (19) 40 cb. C: L Martin (23) 39. W A: J Derham (18) 33. B: J Docker (25) 37. C: J Iredale (40) 41.

   GARFIELD: Invit Ambrose: G McLure G Geisler G Geisler (Moe 4) 56. MM: C Hobson D Peacock R Loughridge (7-1/6) 56-5/6. Women Stableford: H Hockley (31) 35.

   GISBORNE: Stroke A: N Bottams (10) 69 cb. B: I Mountjoy (17) 68. C: L Neal (23) 68. W: J McPhee (7) 69. Scr: J Maxwell 73 cb.

   GLEN WAVERLEY: Stableford A: S Lee (17) 39. B: C Makin (27) 39.

   GOONAWARRA: Stableford A: N Baker (9) 41 cb. B: J Peart (12) 43. C: G Knight (27) 41 cb. W A: R Watson (19) 33 cb. B: B Marino (35) 40.

   GRAMPIANS: Stableford: D Gordon (12) 38.

   GROWLING FROG: Stroke A: S Stoker (8) 70. B: K Lowrie (17) 69. C: M Soligo (28) 69. W: L McMahon (25) 71.

   HEATHCOTE: 2B: G Cutting (20) D Pianta (7) 78. W: J Roberts (36) G Joynson (42) 68.

   HEPBURN SPRINGS: Stableford: J Evans (18) 39.

   HEYFIELD: Par: G Krutli (7) 8 up.

   HEYWOOD: Par: D Wilson (15) 3 up. W: S Rigg (27) 3 up. Trophy: P Keiller (7) 210.

   HILL TOP TATURA: Stableford A: B Dennis (16) 37. B: G Wood (24) 41. W: R Jeffers (22) 37.

   HOWLONG: Stroke A: J Walker (11) 65. B: S Purcivall (17) 65. C: R Newman (24) 63 cb. Women Stableford: J Hazell (18) 31.

   HUNTINGDALE: Stableford A: S Mitchell (2) 36. B: S Loh (14) 37. C: J Simon (19) 37. W: K Henningsen (5) 34. Trophy: C Taylor (21) 37.

   IVANHOE: Par A: A Grinbergs (9) 3 up. B: J Quinlan (18) 6 up. C: R Fuller (20) 4 up. W: M Voigt (22) 1 up.

   KEYSBOROUGH: Stableford A: S Collins (12) 40. B: B Yates (15) 41. C: J Woods (26) 42. W: P Fletcher (31) 44.

   KILMORE: Stableford: A: K Prost (12) 41. B: B Goodchild (19) 41. W: B Duncan (33) 38.

   KINGSTON HEATH: Stableford: R McCann (35) 38.

   KOORINGAL: Par A: G McLaws (8) 2 up. B: A Poole (12) 3 up. C: A King (14) 4 up. D: R Scarffe (24) 1 up. W: D Phillips (32) 1 down.

   KORUMBURRA: Stroke A: D Van Rooye (11) 64. B: B Stiff (16) 69. Women Stableford: D Wrigley (28) 33.

   KYABRAM PARKLAND: Stroke A: R Troy (11) 52. B: B Williams (17) 52. C: K Mess (18) 50. W A: D Atkinson (20) 50. B: H Lord (21) 49.

   KYNETON: Stableford A: I Smolcic (13) 40 cb. B: P Moore (21) 39.

   LAKES ENTRANCE: Stroke A/Medal: N Carr (9) 66. B: D Compton (30) 69. Par: N McKenna (27) 1 down.

   LAKESIDE at Albert Park: Stroke A: E O'Neill (7) 68. B: G Messina (17) 66. C/Medal: J Lovell (24) 65. Women Medal: S Lee (32) 69.

   LANCEFIELD: Stableford A: C Lingard (2) 36. B: B Brennan (12) 37. C: M Stomilvic (21) 43.

   LATROBE: Stableford A: D Ristevski (11) 41. B: M Nagorcka (15) 44. C: T Whitfield (25) 41.

   LEONGATHA: Stableford A: A Westaway (15) 42. B: A Bassett (20) 40. C: N Johnson (21) 38. W: L Bassett (44) 38.

   LONSDALE: Stroke A: R Morris (5) 71 cb. B: T Fletcher (16) 66. C: N Cass (34) 66. W: U Cole (26) 72.

   MAFFRA: Stroke A/Medal: G McQuillen (7) 68. B: I Templeton (16) 68.

   MALLACOOTA: Stableford: G Symons (20) 44. Women Par: Y Symons (41) 5 up.

   MANSFIELD: Medal A: N Kynnersley (11) 62. B: P Dolling (20) 70 cb. Stroke Gold: G Richardson (28) 70. Women Stroke: A Marsden (11) 72.

   MARYBOROUGH: Stableford A: J Thomson (3) 38. B: A McIvor (13) 39. C: L Hann (30) 38. W: E Adams (23) 38.

   MEDWAY: Stableford A: D Trajkovski (11) 38 cb. B: G Benstead (17) 42. C: R Barnes (20) 37 cb. W: J Cooper (11) 31.

   MELBOURNE AIRPORT: Stroke A: P Cvitkovic (10) 64. B: K Leroy (18) 67. C: J Cozzolino (28) 62.

   MELTON VALLEY: 2B Agg: L Dennehy J Williams (18) 82. Mxd: B Chamberlain A Gardner (22) 71.

   METROPOLITAN: Stableford A: W Hibbins (3) 37. B: R Best (13) 36. C: J Nathar (20) 36. W: L Parkinson (21) 38. Trophy: A MacGillivray (7) 73. Jnr c'ship: L Michel bt B Collyer 6-5.

   MIDLANDS: Stroke A: R Beseler (12) 68. B: G Wilson (17) 65. C: J Kirby (19) 69. Women Stableford: F Skuewes (23) 38.

   MILDURA: Stableford A: P Keher (12) 42. B: A Steedman (17) 38. C: F Stewart (19) 42.

   MOE: Team: T Colvin (15) R Williams (17) P Rodaughan (10) 113.

   MOONAH LINKS: Stableford Legends: T Bruce (23) 42. W: E Wyatt (28) 34. Open: L Ray (13) 39.

   MOOROOPNA: 4B: M O'Brien (17) B Haywood (17) 50. Women Stableford A: S Millett (8) 35. B: R O'Brien (34) 37.

   MORWELL: Stableford A: G Kofoed (9) 43. B: D Aust (21) 44. C: C Delange (23) 38.

   MT MACEDON: 4B: W Caramanco (45) A Eacott (23) 55.

   MT MARTHA: Par: L Cunningham (21) 8 up. W: J King (27) 2 up.

   MUREE: Stableford A: J Carlton (5) 42 cb. B: B Hamilton (16) 40. C: M Doyle (22) 41 cb. W: V O'Keefe (26) 44.

   MURRAY DOWNS: Stableford A: M Quaife (9) 36. B: G Smith (14) 38. C: G Chandler (20) 41. D: N Oliver (36) 46. W: L Gregory (25) 35.

   MYRTLEFORD: Par A: D Matthews (9) 3 up. B: C Trinnick (18) 5 up.

   NEANGAR PARK: Stroke A: D Short (13) 64. B: P Hardiman (16) 65. C: P Combe (22) 63. W: J Brown (4) 74.

   NHILL: Stableford A: B Delaney (11) 43. B: B Launer (16) 39. W: D Webb (24) 37.

   NORTHERN: Stableford A: D Collins (6) 42. B: J Iacano (15) 42. C: P Kristie (20) 42. C'ship f A: A Austen bt D Walters 3-2. B: P Harland bt J Sullivan 3-1. C: E Pashiaks bt J Harland 2 up.

   NUMURKAH: Ambrose: B Hosie G Hosie (3-1/2) 61-1/2. W: H Schmedje K Harper (9-3/4) 66-1/4.

   OAKLEIGH: Stableford: T Strickland (11) 42. W: A Newton (12) 37.

   OCEAN GROVE: Par A: M Rantall (10) 5 up cb. B: R Koerntjes (27) 8 up.

   OLINDA at Emerald: Par A: A Hopkins (14) 1 up. B: A Campbell (24) 3 up.

   PAKENHAM: Stableford A: N Jones (12) 41. B: T Tisdale (20) 43. C: J Green (34) 44.

   PAMBULA MERIMBULA: Stableford A: K Robinson (11) 39. B: M Prosser (12) 38. C: M Beveridge (18) 39. D: I Franks (23) 46.

   PARKLANDS: Stroke A: G Donaldson (20) 69. B: R Morris (26) 60.

   PATTERSON RIVER: Stableford A: B Harrington (10) 40. B: P Howard (19) 39. C: D Mawhinney (36) 39. W: L Sheehan (16) 36.

   PENINSULA KINGSWOOD: Stroke A: F Mileo (13) 69 cb. B: T Hogan (17) 71. Par: D Hudson (24) 3 up. W: C Rule (28) 4 up. Hole-in-one: N Baxter at 6th.

   PHILLIP ISLAND: Stableford A: S Carson (8) 41. B: M Fitzmorris (13) 40. C: J Shaw (23) 40. W: L Hammon (21) 39.

   PORTARLINGTON: Stableford A: J Rowe (10) 39. B: P Goubley (15) 43. C: J Williams (21) 43. D: B Reid (30) 42. W: M Nascoll (30) 37.

   PORTLAND: Stroke A: T Bibby (11) 70. B: D Holmberg (12) 68. C: D Hackenbruch (19) 68 cb. W: L Anderson (17) 72.

   PORTSEA: Stableford A: A Bullas (3) 39. B: P Cramer (14) 39 cb. C: P Sheffield (25) 40 cb. W: G Sharp-Paul (22) 37.

   RAAF WILLIAMS: Stableford A: S Turner (11) 38. B: L Sirca (17) 38. C: R Nash (27) 45.

   RACV HEALESVILLE: Stableford: J Stewart (18) 38.

   RICH RIVER: Par A: K Ardley (1) 5 up. B: C Jennings (16) 3 up. C: B Ramsay (24) 4 up. Hole-in-one: D Burr at 16th.  W: L James (16) 4 up.

   RINGWOOD: Stroke A: C Jones (5) 68. B: S Lacey (12) 64 cb. C: J Kyatt (22) 65. D: D Knaggs (30) 65. W: D Carter (20) 70 cb.

   RIVERSDALE: Stroke A: C Davis (5) 67. B: R Huther (17) 66. C: I Lockwood (20) 69 cb.

   ROMSEY: Stableford: J Freestone (20) 42.

   ROSANNA: Par A: T Hoang (11) 4 up. B: J Thorpe (15) 6 up. C: M Hazeltine (19) 4 up cb.

   ROSBUD COUNTRY: Stroke East A: J Labriola (11) 64. B: J Wilde (13) 65. C: R O'Shea (23) 68. Stableford West A: J Knight (7) 40. B: B Mace (16) 39. C: P Hill (22) 40. Women A: L Taylor (19) 38. B: S Scholtz (23) 37.

   ROSEBUD PARK: Medley Foursome: M Payne C Piedgen (21) 73. Scr: S Trapman S Barlow 91. C'ship: S Trapman S Barlow 176. Stableford: B Goodwin (25) 42.

   ROSSDALE: Stableford A: A Eaton (12) 42 cb. B: P Leahy (16) 44. C: C Daniells (23) 43. W: K Schmidt (15) 33. C'ship A: G Stillman bt M Chapple 2-1. B: A Morton bt A Rumbelow at 19th. C: P Chapple bt L Holding 1 up. D: T McCormick bt J Keranburn 6-5.

   ROYAL MELBOURNE: Par East A: A Cleland (5) 2 up. B: D Legge (18) 3 up. C: P Thompson (24) 2 up. West: S Jones (7) 3 up.

   SAFETY BEACH: Stableford A: F Rankine (11) 39. B: D McCormack (15) 41. C: S Bennett (23) 38. W: P McCarthy (35) 32.

   SALE: 4B: J Pollard (18) T McAdam (26) 48. Women Indiv: M Schaper (24) 38.

   SANCTUARY LAKES: Stableford A: C Grigson (plus 1) 42. B: D Cheetham (9) 40 cb. C: R Thompson (31) 51.

   SANDHURST: Medley Par Champions A: C Carey (8) 1 up. B: T Paandonk (24) 6 up. Stableford North A: T Walker (8) 38. B: D Smith (12) 36. C: M O'Brien (26) 41. W: S Shreer (17) 36.

   SANDRINGHAM: Stroke A: C Gilbert (14) 64. B: G Andreetta (18) 63. C: C Nicholson (27) 65.

   SETTLERS RUN: Par A: J Marsh (13) 6 up. B: D Heller (18) 5 up. C: G Fossett (32) 6 up. W: C Bell (41) 3 up.

   SEYMOUR: Stroke A: J Porter (14) 71 cb. B: D Mountjoy (24) 67. Women Stableford: P Britton (15) 39.

   SORRENTO: Stableford A: G King (15) 40. B: A Bell (20) 40. Women 4B: E Strauss (28) J Duncan (24) 43 cb.

   SOUTH PINES: American Foursome Div 1: : G Thorpe S Dawson (11-1/2) 61-1/2. Div 2: B Peach B Moreland (21-1/2) 64-1/2.

   SOUTHERN: Stableford A: S Bradshaw (12) 41. B: M De Koning (13) 42. C: B Engelsman (20) 39. Hole-in-one: S Bradshaw at 12th.

   SPRING PARK: Ambrose: K Stevens F Chung P Sanger (9) 51.

   SPRING VALLEY: Stroke A: G Ebinger (2) 71. B: T Morrell (19) 69. PM: A: G Easte (2) 70. B/Medal: R Eva (17) 65. 4B KO f: G McCluskey S Zakkas bt M Sosbey P Rodgers 1 up.

   STRATHALLAN: Par: K Lewis (25) 6 up. A: C Thompson (13) sq cb. B: G Stafford (20) 3 up. C: K Grant (31) 2 up.

   SUNSHINE: Stableford A: S Miller (3) 42. B: D Dorriott (14) 41 cb. C: R Fontelera (20) 40 cb. W: A Darch (45) 36.

   TARRAWINGEE: Interclub: Tarrawingee 38.81 (M Tamirou (18) 43. W: M Mason (38) 36) bt Beechworth 25.58 (W Deuis (20) 33. W: C Ward (30) 31).

   THE DUNES: Stroke A: J Welsh (scr) 71. B: P Swinnerton (9) 69. C: M Morgan (29) 71. Women Stableford: C O'Dea (15) 39.

   THE HERITAGE: Mxd 4B Henley: R McInnes (22) R Lees (23) 46. Stableford St John A: G Berry (8) 41. B: A Vitez (12) 38. C: W Portelli (32) 41.

   THE NATIONAL: Stableford Ocean: E Compagnoni (28) 44. Hole-in-one: N Ingleby at 11th. Old: T Poolman (13) 42 cb. Moonah: P Gleadhill (15) 42. Hole-in-one: M Gordon at 5th. 2B Agg Long Island: D Jewson (8) R Goudie (11) 73.

   THE SANDS TORQUAY: Stableford A: C William (13) 40. B: P Barrett (32) 42. W: J McMahon (31) 42 cb.

   THIRTEENTH BEACH: Stroke A: C Chapman (scr) 70. B: M Green (7) 74 cb. C: D Fraser (10) 72. W: M Macgregor (16) 71.

   TIRHATUAN: Stroke A: K Richards (6) 65. B: M Burridge (17) 69. C: R Malone (23) 68. Women Stableford: T Johnson (32) 40.

   TOCUMWAL: Mxd Canadian Foursome: H Jankor B Richard (14-1/4) 69-3/4.

   TORQUAY: Par A: B Inglis (14) 6 up. B: J Monro (23) 3 up. Black A: A Clark (6) 3 up. B: A Moore (15) 4 up. W: D Shoesmith (16) 6 up. Resort: K McDonald (36) 4 up.

   TRAFALGAR: Stableford A: P Rhodes (15) 45. B: B Crump (29) 38.

   TRARALGON: Par A: G Bland (11) 5 up. B: A Slottje (13) 5 up. C: I Whitehead (19) 4 up. D: B Jarvis (22) 9 up.

   VICTORIA: 4B: D Clayton (18) A Rogers (25) 49. White: A Dykes (23) J Keipert (29) 45. WW: A McGorrery (16) J Ampt (28) 48.

   WARBURTON: Stableford A: S Hawke (11) 41. B: B Maltman (17) 42.

   WARRACKNABEAL: 4B: B Pitt (21) R Blandthorn (13) 44 cb. Women Stableford: D Barling (19) 37.

   WARRAGUL: Stableford A: B Veitch (11) 46. B: B Morris (19) 43. C: J Merriel (24) 42. W A: K Ahearn (12) 40. B: L Johnson (44) 40.

   WARRNAMBOOL: Par A: A McDowell (10) 5 up. B: I Brumley (14) 7 up. C: W Ryan (20) 6 up. W: V Johnstone (15) 5 up.

   WATERFORD VALLEY: Stroke A: M Sheedy (4) 67. B: T Brokenshire (12) 68. C: D Chalk (22) 68.

   WAVERLEY: 4B: L Snart (32) N Snart (8) 49.

   WERRIBEE PARK: Stableford A: T Cook (10) 40. B: R Gutterson (12) 38. C: S Wilson (18) 37. D: J Sahayam (27) 41. W: L Fish (25) 37.

   WINCHELSEA: Stroke: D Lewis (20) 62.

   WODONGA: Stableford A: M Cleary (3) 39. B: J Allen (11) 41. C: M Wilson (18) 42. W: M Barry (22) 34.

   WONTHAGGI: Stableford A: J Sartori (9) 41. B: G Crawford (13) 44. C: H Mackinder (21) 46.

   WOODEND: Stableford: S Braddy (22) 45.

   WOODLANDS: Stableford A: R Lubbock (6) 39. B: B Birchall (14) 41. C: N Bliesner (18) 42. W: J Ashman (18) 39.

   WOORAYL: Stableford A: R Gourlay (10) 39. B: M Herald (17) 37. C: T Elliott (36) 37. W: S Wakefield (16) 34.

   YALLOURN: Stableford A: P Andrijczak (8) 38. B: B Mumford (19) 37.

   YARRA PARK: Stroke: D Wren (11) 65. W: P Orriss (19) 68.

   YARRA VALLEY: 4B: G Gray (25) P Ondaatje (30) 51. W: E Liew (29) S Neoh (33) 42.

   YARRA VIEW: Stableford A: I Stubbings (10) 39. B: C Evans (24) 40.

   YARRA YARRA: Stableford A: M Johnson (8) 35. B: D Meagher (13) 36. C: P Bender (18) 37 cb. D: G Mackenzie (23) 39. Yellow: A Ellis (36) 34 cb.

   YARRAM: Stableford A: J Foat (12) 39. B: B Debondt (16) 38 cb. C: R Rogers (22) 42. D: A Perry (29) 37 cb. W: S Denovan (14) 33 cb.

   YARRAWONGA MULWALA: Stableford Lake A: S Buckley (6) 39. B: T Mockett (27) 39. Murray A: B Mason (17) 42. B: D Rhodes (29) 42. Women A: P Nitschke (22) 39. B: M Cook (31) 33.

   YERING MEADOWS: Stroke Nursery: C Hall (33) 59. Valley: P Foreman (15) 69. Homestead: L Comport (15) 69. W: K Brooks (17) 76. Stableford Nursery: B Brown (31) 46.




October is Golf Month. Share the golf bug to win the ultimate golf bug adventure to Barnbougle, Cape Wickham and Ocean Dunes courtesy of Air Adventure Golf Tours.


Head to www.golfmonth.com.au for more details.

22 October 2017
Marc Leishman and Cam Smith came close to US PGA Tour glory today, but both fell victim to red-hot Justin Thomas. Read more
21 October 2017
The 3-man team from Welshpool Golf Club have held onto their overnight lead to claim the 2017 Victorian Men's Country Teams Championships this ... Read more
20 October 2017
ALTONA LAKES: Snr Stableford: 9-hole: J Rees (6) 19. Read more
MyGolf
Golf Victoria