Victorian club golf results - Saturday

   ALEXANDRA: Stableford A: B Dumbleton (15) 39. B: S Darmody (19) 40. W: J Rosser (27) 35.

   ALTONA LAKES: Par A: M Page (9) 5 up. B: F Gigliotti (19) 5 up. C: W Trace (24) 4 up. W: C Patrick (19) 2 down.

   AMSTEL: Par Ranfurlie A: C Rutledge (7) sq. B: S Acheson (12) 3 up. C: R Langham (29) 1 down.

   ANGLESEA: Par A: P Brennan (9) 4 up. B: G Disney (Medway 15) 5 up cb. C: C Rolfs (Heidelberg 22) 2 up. W: R Quinlan (25) 1 down.

   AXEDALE: Stableford Div 1: R Connelly (13) 40. Div 2: K Crawford (17) 39. Div 3: J Torney (21) 35. W Div 1: R Iser (11) 36. Div 2: A Young (29) 35.

   BACCHUS MARSH: Stableford A: T Bourke (6) 42. B: K Hutcheson (14) 43. C: J Martin (20) 45.

   BACCHUS MARSH WEST: Stableford A: B Shanahan (11) 42. B: N Hobbs (18) 41. C: S Maddy (25) 43. Doris Chambers Foursome: L Spinner J Partridge (29) 31.

   BAIRNSDALE: Stableford A: J Gannon (10) 37. B: P Engel (18) 38.

   BARHAM: Stroke A/Medal: K Windridge (5) 70. B: M Cook (17) 73.

   BARWON HEADS: Cup: Brighton (P Jolley (19) J Collins (14) C Somerville (15) P Walton (13) 10 down). Indiv: P Lane (Lang Lang 12) 1 up. Par A: B Hovey (9) 4 up. B: W Evans (18) 4 up. W: J Salmon (26) 1 down.

   BEMBRIDGE: 9-hole Stroke A: I Pope (7) 31. B: J Schulz (19) 27.

   BENALLA: Stroke A: R Burton (10) 72. B: G Woodman (14) 68. C: B Mcarty (24) 70. Stableford A: A Thomson (10) 33. B: M Cowan (20) 33. C: J Shennan (28) 30.

   BENDIGO: Stroke A: R Sommerfeld (11) 70. B: R Cherry (18) 69. C: T Harrington (19) 69.

   BERWICK MONTUNA: 4B: R Wells (9) A Young (20) 44. Presidents/Captains: R Cobban (25) A Williams (21) 48. Mxd: S Cordy (14) M Waterfall (36) 42.

   BOX HILL: Stableford A: P Valentine (11) 39. B: C Robinson (14) 40. C: J Luck (21) 43. D: R Hicks (33) 42.

   BRIGHT: Stableford A: R Coulter (11) 35. B: D Grimes (17) 35. W: J Magdeburger (33) 32. Overall: M Cherry (15) 36.

   BRIGHTON: Medal: D Fraser (24) 62. Trophy: S Hookway (20) 64.

   BROADFORD: Stableford A: C Thorpe (10) 43. B: R Legends (13) 38. C: B McDowell (20) 39. W: M Claassens (11) 30.

   BUNINYONG: American Foursome: C Cumminigs D Irwin (14-1/2) 65-1/2. Scr: B Tolliday N Haintz 68. Women Stableford: S Martin (20) 34.

   CAMPERDOWN: Stableford: B Sinnott (12) 40.

   CARDINIA BEACONHILLS: 4B: G Maher (5) B Zealley (11) 10 up.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Stableford: A Day (20) 36.

   CASTERTON: Stroke: J Balzan (36) 67.

   CASTLEMAINE: Stroke A: L Callaway (9) 70. B: B Lister (19) 73.

   CENTENARY PARK: Stableford: D Gjedsted (12) 41.

   CERBERUS: Stableford A: E Kennedy (14) 36. B: P Whelstone (20) 37. C: B Richards (22) 36. W: T Wilson (36) 33.

   CHALAMBAR ARARAT: Stableford A: D Dunford (10) 38. B: G Kerr (15) 40. C: R Taylor (24) 38.

   CHURCHILL PARK: Stableford A: G Jungwirth (9) 38 cb. B: C Stoker (19) 37.

   CHURCHILL/MONASH: 4B: T Collins (31) P Jordon (26) 45.

   CLIFTON SPRINGS: Women Stroke A/Medal: K Hayden-Brooks (15) 71. B: U Turner (33) 77 cb.

   CLIFTON SPRINGS: Stroke A: A Czarnuch (6) 68 cb. B: G Foot (12) 68 cb. C: G Jones (17) 72. D: P Nicholas (27) 69.

   COBDEN: Stableford A: C Horan (16) 34. B: B Bourke (25) 35.

   COBRAM BAROOGA: Medal A: R Wyhoon (13) 69. Scr: C Tomlinson 71. B: T Munro (25) 69. Scr: R Smith 94 cb. W: D Spackman (29) 74 cb.

   COHUNA: Stableford A: K Crane (6) 67. B: K Horridge (20) 71. W: G Hare (21) 32.

   COLAC: Stableford A: G Anderton (12) 37. B: G Leeman (19) 39. C: B Roberts (20) 36.

   COMMERCIAL ALBURY: Stroke A: C McMillan (9) 68. B: G Moore (14) 67. C: A Bush (20) 66.

   COMMONWEALTH: Stableford A: T Vassiliadis (2) 38 cb. B: N Roy (16) 38 cb. C: R O'Flaherty (20) 41. W: S Tokolyi (11) 33 cb.

   COROWA: Stroke A: J Cawthray (3) 72. B: P Revell (17) 74. C: J Law (31) 73.

   CRANBOURNE: Stableford A: M Wootton (7) 38 cb. B: D Wittner (16) 38. C: J Gubbins (26) 39 cb.

   CREEKSIDE: Stableford A: S Eaton (14) 42. B: J Loke (18) 40. C: D Prescott (23) 45. W: I Aitken-Gattari (35) 33.

   CURLEWIS: Stableford A: R Vardy (5) 37. B: R Rigg (12) 39. C: R Jones (21) 37. W: J Alderdice (12) 35.

   DENILIQUIN: Par A: P Seely (10) 6 up. B: G Huntington (23) 5 up. C: S Harris (37) 1 up.

   DEVILBEND: Stableford A: S Dungan (10) 36 cb. B: R Evans (18) 36. C: B Watson (36) 38. Overall: D Nicholls (31) 38 cb.

   DORSET: Stableford A: M Hardy (8) 39. B: R Carter (17)  36 cb. C: D Whitelaw (24) 40.

   DROUIN: Stroke A/Medal: P Daniel (14) 71. B: R Haley (19) 72 cb. C: R Mooney (25) 72. Scr: R Hammond 72. Women Stableford: G Warren (15) 33.

   EAST MALVERN: 4B: A Patterson (26) R Hastings (8) 50. Women Stroke: C Riley (10) 73.

   EASTERN: Stableford A: A Gale (11) 40. B: C Ikosidekas (16) 40 cb. C: E McCrone (30) 36.

   EASTERN SWARD: Par A: R Mataora (12) 2 up. B: T Waterman (18) 5 up. C: T Wilson (23) 3 up. D: B Smale (36) 2 down.

   EASTWOOD: Stableford A: M Scott (11) 40. B: P Finch (20) 42. C: D Gibbons (29) 41.

   EILDON: Stroke A: D Malley (12) 69 cb. B: C Carnegie (21) 72.

   EMERALD: Bisque Par A: D Shannon (15) 5 up. B: P Crossley (19) 5 up. C: F Krummenacher (21) 5 up.

   EUROA: Stableford A: J Moran (4) 40. B: B Rosenbrock (19) 37. W A: M Hamilton (20) 37. B: J Thompson (22) 35.

   FINLEY: Stroke: L McNamara (18) 71. W: H Wastle (11) 73.

   FLINDERS: Stableford A: I Holderness (13) 40. B: A Fladen (16) 37 cb. C: V Pagliaro (32) 38. W A: H Higginson (24) 34. B: J Petruni (29) 30.

   FOREST HILLS: Stroke A: J Kamo (13) 65. B: R Butterworth (32) 65 cb.

   FOSTER: Stroke A/Medal: B Symmons (16) 72. B: P Spencer (17) 75. Women Stableford: G Reid (21) 30.

   GARDINERS RUN: Par A: W Phillips (6) 2 up. B: P Wheat (16) 3 up. C: B Paterson (17) 4 up cb.

   GARFIELD: 4B: R Norton (23) I Nagy (15) 9 up. Women Stableford: M Barker (23) 35.

   GISBORNE: Stableford A: W Oram (9) 36 cb. B: J Parker (17) 38. C: C Paine (20) 40. W: S Arnol (34) 42.

   GLEN WAVERLEY: Stableford A: B Chan (19) 42. B: B Mead (26) 42.

   GOONAWARRA: Ambrose: J O'Connor G Crilly S Trajkovski P Simmonds (10-7/8) 54-1/8. Mxd Shield: J Corrie J Sheldrick S McPherson D Smith (10) 57.

   GRAMPIANS: Stableford: P Gilbert (18) 36.

   GREEN ACRES: 4B: D Allan (16) G Rotteveel (18) 46 cb.

   HEIDELBERG: Stableford A: A Lombardo (8) 40. B: D Mason (14) 40. C: L Wilcock (26) 39.

   HEPBURN SPRINGS: Stroke A: B Frith (7) 63. B: H Bolton (18) 59.

   HEYFIELD: Stableford A: R Winter (11) 41. B: A Carolan (23) 44.

   HIDDEN VALLEY: Stableford A: M Cummaudo (10) 37. B: V Allen (21) 38.

   HILL TOP TATURA: Stableford A: G Newton (9) 42. B: R Kelly (23) 40. W: J De Ieso (36) 36.

   HORSHAM: Stroke A: D Dickinson (10) 71. B: C Williams (18) 68. C: K Wooltorton (31) 71.

   HUNTINGDALE: Stableford A: M Choi (plus 4) 36. B: T Adam (17) 35. C: Gibson (19) 35 cb. W: J Cook (31) 33 cb.

   IVANHOE: Par A: G Smith (18) 4 up cb. B: R Weller (23) 4 up cb. W: G Rafter (30) sq cb.

   KERANG: Stableford: R Schultze (23) 37. W: J Boyd (19) 34.

   KEYSBOROUGH: Par A: D Jurcan (9) 1 up cb. B: H Bauer (18) 2 up. C: D Langford (19) 2 up. W: R Hall (45) 3 down cb.

   KILMORE: Stableford A: D Johnstone (11) 38. B: R McFadden (17) 38. C: A Fisher (19) 39. Women Foursome: H Dennett J Ioannides (13) 76.

   KINGSTON HEATH: Stableford A: A Cairncross (4) 40. B: G Nicholson (16) 37.

   KOORINGAL: Par A: P Thompson (5) 1 up cb. B: B Sproule (12) 4 up. C: W Hacke (18) 4 up. D: C Jackson (28) 6 up. W: E Krajnc (37) sq.

   KORUMBURRA: Ambrose: S Rose A Rose G Bull P Harris (7-5/8) 91-3/8. Women Stableford: L McIvor (20) 31.

   KYABRAM PARKLAND: Stroke A: P Fraser (12) 53. B: M Baker (16) 57 cb. C: J Doherty (18) 53. Women A: M Elliott (20) 52. B: P Laidlaw (22) 54.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Stroke A: B Goodman (16) 69. B: G Armstrong (20) 73. W: M West (19) 79.

   KYNETON: Matchplay: N Cue bt E Hoctor at 19th. Stableford A: C Kanaris (12) 40. B: R Burge (17) 37.

   LAKES ENTRANCE: Stroke A/Medal: N Howell (7) 73. B: M Martino (21) 75. C: M Keating (30) 77. Women Stableford: G May (31) 33.

   LAKESIDE at Albert Park: Stroke A/Medal: E O'Neill (7) 67. B: G Sterjov (14) 69. C: B Pearson (27) 72. Women Medal: S Lee (30) 75. Scr: E O'Neill 74.

   LANCEFIELD: Stableford A: H Parkes (4) 34. B: G Cook (11) 43. C: J Kefford (21) 35.

   LANG LANG: 2B: P O'Toole (28) C Banks (21) 10 up. Indiv: R Garrett (30) 5 up. W: P Anderson (28) 2 up. Hole-in-one: J Taberner at 15th.

   LATROBE: Stableford A: N Dunshea (12) 41. B: R Cook (16) 42. C: C Hillman (20) 40. Hole-in-one: A Curry at 9th.

   LEONGATHA: Ambrose: R Hopcraft G Tyson (8-1/4) 63-3/4. Scr: M Thomas R Thomas 70.

   LONSDALE: Par A: S Prior (11) 1 up. B: J Davis (17) 5 up. C: J Epstein (31) 2 up. Women A: M May (24) 3 up. B: S Hall (29) sq.

   MAFFRA: Stroke A: J Murnane (15) 71. B/Medal: C Langshaw (16) 70.

   MALLACOOTA: Par Bisque: G Cowen (36) 6 up.

   MANSFIELD: Stableford: S Sandhu (21) 42. W: A Marsden (9) 35.

   MARYBOROUGH: 4B: P Lee (34) P O'Connor (27) 51. Women Stroke: R Turton (19) 74. Hole-in-one: R Brooker at 18th.

   MEDWAY: Stableford A: B Dyson (12) 43. B: R O'Keffe (17) 38. C: B Damen (20) 38. W: L Vincent (12) 34.

   MEENIYAN: Stroke A: D Thomson (15) 74. B: R Matthews (24) 76.

   MELBOURNE AIRPORT: 4B: T Ollerenshaw (22) D Gardner (21) 13 up.

   MELTON VALLEY: Stroke A/Medal: C Syme (10) 65. B: T Robins (14) 67. C: L Alaimo (18) 67. D: A Chandler (24) 68. W: C Braden (28) 68.

   METROPOLITAN: Stroke A: N Bufe (10) 73. B/Medal: D Callander (12) 72. C: G Keys (20) 75. W: T Wilkinson (23) 74. Scr: D Fitchett 80.

   MIDLANDS: Stableford A: A Rimington (12) 41. B: B Matthews (13) 44. C: G Cheeseman (26) 40. W: F Skewes (23) 39.

   MIRBOO NORTH: Stableford A: L Visser (9) 40. B: R Taylor (30) 33.

   MOONAH LINKS: Stroke A/Medal: S Didcock (7) 67. B: W Thomas (17) 74. W/Medal: R Moore (25) 78.

   MOOROOPNA: Stableford A: A Gledhill (10) 42. B: C Bellos (15) 40. C: P Sanderson (20) 45. W: J Davidson (18) 34.

   MORNINGTON: Stableford A: Rutledge (11) 40. B: R Forrest (16) 39 cb. C: L Popov (19) 42 cb.

   MORWELL: 4B: T Lawrence (18) T Ford (8) 49.

   MT MACEDON: Stroke A: B Fraser (7) 71. B: B Walsh (18) 68. C: S Close (27) 71.

   MT MARTHA: 4B: G Burton (16) N Roe (25) 12 up. Mxd: R Brake (24) P Brake (23) 10 up.

   MURRAY DOWNS: Par A: B Elliott (9) 4 up. B: A Gorman (14) 4 up. C: S Parseghian (25) 3 up. W: R McAlister (25) sq.

   NEANGAR PARK: Ambrose: D Bish D Tresize S Myers (9) 55.

   NORTHERN: Stableford A: J Rhodes (11) 40. B: J Caruso (17) 39. C: B Turner (27) 45.

   NUMURKAH: Stroke A: P Klaessen (15) 69. B: J Trimble (17) 66. W: M McGrath (31) 73.

   OAKLEIGH: Women Stableford: T Gardner (21) 32.

   OCEAN GROVE: Stroke A: D Nolan (12) 66. B/Trophy: A Keys (18) 64.

   OLINDA at Emerald: Par A: B Williams (10) 5 up. B: A Crane (19) 3 up.

   ORBOST: Par: M Marshall (11) 2 up. Women Stableford: M Martin (37) 38.

   PAKENHAM: Stableford A: A Jackson (11) 35. B: S Fahey (20) 38. C: G Burgess (23) 37. Hole-in-one: M Boon at 2nd.

   PAMBULA MERIMBULA: 4B: R Westcott (11) T Sinclair (11) 45.

   PARKLANDS: Stableford A: B Oldacre (19) 36. B: V O'Brien (22) 34.

   PATTERSON RIVER: Stableford A: B Smith (11) 38. B: V Nicholls (19) 41. C: J Granieri (23) 41.

   PENINSULA KINGSWOOD: Par Peninsula A: P McCulloch (4) 4 up. B: A Cooke (19) 1 up. C: D Carruthers (24) 1 down. W: S Parry-Okden (34) 5 down. Stableford Kingswood A: JP Dunbar (5) 40 cb. B: M O'Meara (16) 41. C: R Westwood (25) 34 cb. Women: C Rule (28) 41.

   PHILLIP ISLAND: 4B stroke: R Colling (23) C Russo (23) 60. W: A Schofield (21) M McAlister (34) 67.

   PORTARLINGTON: Stableford A: J Rowe (11) 42. B: S Mascoll (15) 42. C: A Wootten (18) 37. D: B Webster (25) 39. W: V Tither (22) 35.

   PORTLAND: Stroke A: K Banks (7) 67. B: P Schultz (17) 67. C: B Aldous (18) 69. W: D Driscoll (11) 72 cb.

   PORTSEA: Foursome: M Marasco C Thomson (17) 65. C'ship: C Robbins A Bullas 160. Hcp: S Thomson P Jay (11) 148. W: Foursome: W Luddington N Hinshelwood (23) 74. Scr: S Hookway D Carriere 92.

   QUEENSCLIFF: Stableford: T Morrissy (17) 38.

   RAAF WILLIAMS: Stroke A: A Auciello (9) 70. B: P Schulte (15) 69. C: J Findlay (29) 64.

   RACV CAPE SCHANCK: Stableford: M Roberts (25) 44. W: M Thomson (36) 40.

   RACV HEALESVILLE: Par: T Thompson (23) 1 up.

   RICH RIVER: Stroke A: D Moloney (7) 70. B/Medal: M Kenna (12) 66. C: R Lewandowski (16) 68. D: C Bessell (24) 71. Scr: T Leat 75.

   RINGWOOD: Stroke A: N Plant (11) 67. B/Medal: N Chau (15) 65. C: R Alford (27) 66. Hole-in-one: B Condon at 12th.

W: D Carter (19) 72 cb.

   RIVERSDALE: Stableford A: J McCleery (9) 39. B: C Durkin (18) 43. C: R Bennett (22) 37.

   RIVERSIDE ESSENDON: Women Stroke: V Raines (30) 67.

   ROMSEY: 4B Stroke: D Jones (10) A Lang (10) 65.

   ROSEBUD COUNTRY: Stableford South A: N Bennett (9) 38. B: D Stewart (14) 39. C: C Marhsall (21) 37 cb. North: J Van Der Ruit (6) 37. Women A: S Bant (19) 34. B: M McLean (32) 38.

   ROSEBUD PARK: Ambrose: M Payne M Morssinkof (6-1/4) 59-3/4. Trophy: P Brook L Brook (1-3/4) 136-1/4. Scr: M Payne M Morssinkof 66. Stableford: G McCall (22) 41. W: C Tietgen (28) 35.

   ROSSDALE: Stableford A: R Saunders (5) 39. B: J Kerambrun (21) 43. C: M Fryer (27) 39. W: M Robinson (7) 35.

   SANCTUARY LAKES: Stableford A: M Patrick (5) 38 cb. B: C Molloy (10) 42. C: K Alderton (18) 38 cb.

   SANDHURST: Medley Stableford Champions A: P Groves (1) 35. B: G Lin (19) 38. North A: K Ratcliffe (6) 38. B: K Greaves (19) 37. C: R Gorman (24) 35. W: C Greaves (23) 33.

   SETTLERS RUN: Stableford A: G Dignan (3) 39. B: A Dykes (15) 38. C: C Floca (34) 43. W: N Brennan (39) 34.

   SEYMOUR: Par A: P Sawyer (6) 1 up. B: J Muscovich (17) 3 up. W: D Grattan (31) sq.

   SHEPPARTON: Stroke A: S Smyth (10) 71. B: G Hall (12) 65. C: P Barnet (18) 71. W A: K Douglas (22) 77.

   SORRENTO: Stableford A: G Sherman (11) 37. B: P Inge (27) 38. W: C Simmons (22) 37.

   SOUTH PINES: Ambrose: T Marslen G Thorpe M Stagg (6-1/2) 58-1/2.

   SOUTHERN: Stableford Div 1: K Balm (11) 41. Div 2: R O'Donnell (16) 38 cb. Div 3: K James (30) 39.

   SPRING PARK: Stableford: K Stevens (11) 38.

   ST ANDREWS BEACH: Stableford: J Jolly (28) 37.

   STONECUTTERS RIDGE: Split 6: V Sharma (14) R Sharma (10) D Foster (17) R Furner (18) 90 cb. Indiv A: R Sharma (10) 40. B: A Petruccelle (13) 41. C: G Rickwood (20) 39 cb.

   STRATHALLAN: Par A: T McIntyre (16) sq cb. B: P Curtis (21) 3 up. C: R Dyson-Holland (30) 2 up. Overall: M Caiazzo (14) 4 up.

   SUNSHINE: 4B: D Tare (6) T Rusan (12) 47. Women Stableford: N Sohail (4) 33.

   TALBOT: Stableford A: C O'Haloran (4) 33. B: G Bilson (18) 39.

   TARRAWINGEE: Stableford: P Graham (21) 35. W: T Wilson (22) 37.

   THE DUNES: Par div 1: J Farmer (2) sq. Div 2: D Oliver (15) 1 up. Div 3: J Eberhart (21) 1 up. Women Stableford: J Hedges (27) 36.

   THE HERITAGE: Par St John A: D Reiter (5) 3 up. B: S Cottis (14) 4 up. C: R Lees (21) 2 up. Stableford Henley A: C Hunt (10) 39. B: C Stevenson (19) 38. C: I Timms (20) 35.

    THE NATIONAL: Stableford Ocean: K Akom (13) 37 cb. Moonah: N La Brooy (9) 38 cb. Old: H Montalto (26) 41. Cup Old: C Martin D Dorning bt K Olsen Z Mitic 3-1. Long Island Stableford: R Watson (6) 37.

   THE SANDS TORQUAY: Par A: A Stephens (11) 3 up. B: B King (19) 3 up. W: S Barrett (40) 3 up.

   THIRTEENTH BEACH: Stableford A: G Anderson (8) 35. B: P Matulich (9) 37 cb. C: L Kors (29) 32. W A: K Bell (6) 32 cb. B: L Temple (25) 33. Hole-in-one: J Smith at 3rd.

   TIRHATUAN: Stableford A: P Harrison (10) 40. B: T Jones (17) 35. C: D Turner (23) 38. W: T Johnson (30) 32.

   TOCUMWAL: Team: B Cavanagh (21) N Beard (30) D Webb (27) R Bourke (23) 84.

   TRAFALGAR: Stableford A: G Jeffery (11) 37. B: R Parsonage (17) 36. Vis: L Castagna (Leongatha 29) 36 cb. W: A Owen (23) 36.

   TRARALGON: Stableford A: D Reynolds (6) 40. B: A Axford (14) 40. C: P Knight (21) 39. D: D Jennings (30) 41.

   TRENTHAM: 4B Stroke: A Hopkins (12) D Hartwig (20) 58. Women Stableford: S Byrne (18) 36.

   VICTORIA: Stableford A: L MacRedmond (10) 37 cb. B: R Plumridge (13) 38 cb. C: J Byrne (18) 38. White: F Heatley (31) 34. W: M Mateer (21) 31.

   WANGARATTA: Stableford A: M Webster (6) 39. B: H Constable (25) 40.

   WARRACKNABEAL: Stableford A: G Krahe (7) 36. B: A McLean (21) 37. W: D Barling (17) 35.

   WARRAGUL: Stableford A: J Tellefson (13) 40. B: D Armstrong (18) 45. C: B O'Neill (26) 39. Women Stroke A: D Corstorthin (12) 70. B: S Herbel (26) 74. Trophy: K Golding (14) 144.

   WARRNAMBOOL: Stableford A: R Smyth (10) 38. B: M Veltovic (18) 41. C: M Andrews (30) 45. W: C Glennon (14) 34.

   WATERFORD VALLEY: Stableford A: J Holmstrom (11) 37. B: T Jones (14) 37. C: S Ragany (18) 40.

   WERRIBEE PARK: Stableford A: M Dovey (7) 40. B: R Rowe (13) 40. C: M Oldfield (20) 39. D: B Herd (22) 35. W: D Davies (24) 34.

   WINCHELSEA: 9-hole Stableford: R Batson (32) 22.

   WODONGA: Stableford A: D Beehan (7) 38. B: M Leman (10) 38. C: N Dipple (30) 40. W Div 1: R Pitard (20) 41. B: V Beehan (24) 37.

   WONTHAGGI: 4B A: D Crellin (scr) M Scott (2) 4 up. B: M Foster (14) K Cuman (23) 7 up.

   WOODLANDS: Stableford A: D Teasdale (8) 36 cb. B: R Gilberthorpe (12) 40. C: F Dubash (14) 38. W: A Dunn (7) 42.

   WOORAYL: Ambrose: B Stubbs A Peters N Shaw I Balfour (6-1/2) 54-1/2.

   YARRA PARK: Stroke Trophy: P Banitskas (23) 63. W: Y Lord (22) 67.

   YARRA VALLEY: 4B: H Tonkin (28) A Gavalis (34) 46.

   YARRA VIEW: Stableford A: J Dodge (16) 39. B: C Evans (26) 37 cb.

   YARRA YARRA: Stroke A: M Jackson (4) 73. B: G Stach (11) 72. C: M Eime (16) 69. C: K Dynon (23) 74. W: M Love (13) 46. Yellow: G O'Neill (32) 36. Trophy: M Eime 143.

   YARRAM: Stroke A: P Hobson (8) 69. B: C Moore (16) 71. C: B Busk (20) 68. D: J Papworth (26) 71. Scr: P Hobson 77. Women Stableford: D Balholm (28) 33.

   YARRAWONGA MULWALA: Stroke A: T Cooper (12) 69. B/Medal: I Cooper (15) 68.

   YERING MEADOWS: Stableford Nursery: J Tapscott (28) 37. W: D Bleazby (33) 40. Hole-in-one: G Hale at 16th. Valley: P Armstrong (12) 36. White: B Liddell (27) 26.




October is Golf Month. Share the golf bug to win the ultimate golf bug adventure to Barnbougle, Cape Wickham and Ocean Dunes courtesy of Air Adventure Golf Tours.


Head to www.golfmonth.com.au for more details.

24 October 2017
Marc Leishman's breakout year in America has left him on the cusp of the world's top 10 for the first time in his career. Read more
23 October 2017
Victoria’s Sue Wooster leads the Australian Women’s Senior Amateur after round one, three strokes ahead of seven-time champion Sylvia Donohoe. Read more
24 October 2017
CAMBERWELL: Stableford: A: L Filippin (24) 39. Read more
MyGolf
Golf Victoria