Victorian club golf results - Saturday

   ALTONA LAKES: Stroke A: S Taukilo (12) 69. B: L Brown (16) 71. C/Medal: Y Shin (24) 67 cb. W: J Bestwick (9) 67.       AMSTEL: Stableford A: S Whitling (10) 37 cb. B: R Boyce (16) 43. C: J Roberts (20) 41. Hole-in-one: L Kneebone at 7th.

   AXEDALE: Stroke A: B Andrea (13) 68 cb. B: R Jacobs (15) 66. C: C Shewell (20) 63. Women 2B agg: B Phelan (28) S Green (45) 70.

   BACCHUS MARSH: Stableford A: M Dixon (6) 43 cb. B: C Johnson (13) 45. C: L Goedegebuure (33) 43. Women 4B: M Dunne (15) J Cox (22) 11 up. Salver: N Kennedy (27) K Caple (21) 16 up.

   BACCHUS MARSH WEST: Mxd 4B: B Garbutt (5) B Shanahan (10) 49.

   BAIRNSDALE: Stroke A: K Smith (12) 71 cb. B/Medal: C Jeffriss (18) 69.

   BALLARAT: Stableford A: S Przewloka (5) 40. B: N Harrington (15) 41. C: L Walker (31) 40. W: S Byrne (9) 33 cb.

   BARHAM: Ambrose: A Ward C McLennan J McGuinnes C Mitchell (6-1/4) 54-3/4. Scr: J McDougall J McClean G Napier J Wagg 58. Women: H Steer N Dicks M Hendricks K Bond (16-1/2) 60-1/2. Scr: J Wall M Leeds S Thompson F McNaughton 66.

   BARWON HEADS: Stableford A: I Head (14) 42. B: J Iser (21) 40. W: A Jamieson (11) 39.

   BEMBRIDGE: 9-hole Stroke A: N Mallcott (7) 30. B: D Bartrop (13) 27.

   BENDIGO: Stroke A: M McGovern (6) 70. B: M O'Donnell (16) 66. C: M Elliot (23) 70.

   BERWICK MONTUNA: 4B: A Williams (21) S Comerford (27) 12 up.

   BOX HILL: Stableford A: R Wilkes (4) 39. B: P Kuskopf (16) 40. C: J Oriander (18) 41 cb. D: F Zhang (22) 43.

   BRIGHTON: Stableford A: R Boucher (10) 39 cb. B: S Hookway (19) 44. C: T Golias (29) 41.

   BROADFORD: Stroke A: P Cullum (9) 65. B: G Barnes (13) 68. C: B Buchanan (21) 71. W: M Claassens (11) 74.

   BUNINYONG: Stableford div 1/Cup: D Staples (scr) 40. Div 2: B Johnson (15) 38. Div 3: G Aggett (25) 40.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Par: T Ianruari (3) 1 up.

   CASTERTON: Stroke: D Simson (22) 66.

   CASTLEMAINE: Stroke A: G Gray (17) 67. B: A Cotton (28) 70. C'ship A: J O'Brien 227. B: P Williams 262.

   CENTENARY PARK: Par: D Plunkett (17) 6 up.

   CERBERUS: Par A: R Trinham (11) 4 up. B: R Cook (17) 6 up. C: L Marshall (23) 1 up. W: J Thompson (42) 1 down.

   CHALAMBAR ARARAT: Stroke  A: M Harris (11) 69. B: P Kerber (12) 66. C: R Arthur (19) 68.

   CHELTENHAM: Trophy: C Lines P Neal 153.

   CHURCHILL & MONASH: 4B: T Sterrick (17) J Sterrick (25) 49. C'ship: T Sterrick (17) J Sterrick (25) 88.

   CHURCHILL PARK: Stableford A: S Shea (12) 38 cb. B: A Baran (16) 41. C: P Lock (25) 40 cb. Matchplay f A: M Norton bt M Broberg 3-1. B: M Kloc bt B Cornell 2-1. C: J Dimtsas bt P Senini 5-4.

   CLIFTON SPRINGS: Par A: T Reid (10) 2 up. B: R Gunn (14) 1 up cb. C: R Anderson (18) 1 up. D: R Bell (23) 1 up cb.   W: B Rafferty (31) 2 down cb.

   COBDEN: Stroke A/Medal: C Dobson (10) 68. B: B Crow (29) 70.

   COBRAM BAROOGA: Stableford A: N Pettit (12) 35. B: R Dishon (15) 40. C: L Smith (28) 40 cb. W: S Vogel (scr) 31.

   COHUNA: Par A: G Miller (11) 2 up. B: D Magick (26) 6 up. W: J Dehne (36) 4 down.

   COMMERCIAL ALBURY: Stableford A: A Grove (5) 39. B: G Styles (14) 39. C: A Jenkin (20) 40. W: S Bissessor (29) 37.

   COMMONWEALTH: Stableford A: G Tokolyi (12) 39. B: A Ward (15) 37 cb. C: R McCann (24) 39. W: T Biggin (20) 37 cb. Trophy: A O'Shea 73.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Stableford A: H Shephard (6) 39. B: J Webb (19) 40. C: M Scott (21) 42.

   CRANBOURNE: Stableford A: B Spencer (9) 40. B: D Argoon (15) 41. C: W Rakusin (26) 40.

   CREEKSIDE: Mxd 4B: G Burgess (14) S Collins (24) 44 cb. Par: P Schmidt (17) 5 up.

   CURLEWIS: Par A: T Lugsdin (8) 5 up. B: A Bartle (11) 3 up. C: D Goodman (17) 4 up. W: S Shaw (25) 2 up.

   DENILIQUIN: Stableford A: P Joice (1) 40. B: A McKinnon (15) 44. C: R Taylor (20) 38. D: T Newman (29) 41.

   DEVILBEND: Stableford A: N Perry (3) 39. B: S Devman (14) 38. C: A Swindles (27) 39. Overall: R Lloyd (30) 40.

   DORSET: Par A: C Schoonraad (8) 3 up. B: M MacNamara (14) 5 up. C: B Ransome (32) 4 up.

   DROUIN: Stableford A: D Ferguson (4) 42. B: D Smith (17) 37. C: M Herman (26) 39. W: K Feaver (8) 31.

   EAST MALVERN: Par A: M Sutherland (11) 6 up. B/Trophy: I Storey (14) 7 up. Women Stroke: C Riley (10) 70. C'ship: C Riley 247. Hcp: A Rowse (18) 225.

   EASTERN: Par A: B Wittingham (5) 3 up cb. B: M Grigoruk (16) 6 up. C/Grandfathers Trophy: G Spowart (26) 6 up.

   EASTERN SWARD: Stableford A: K Thomas (15) 45. B: T Edward (20) 43. C: G Kendall (25) 36. D: A Gould (28) 33.

   EASTWOOD: Stableford A: D Milosevic (11) 42. B: T Warren (18) 43. C: G Treverton (23) 43.

   EILDON: Stableford A: D Sands (13) 35. B: A Braszell (23) 37.

   EMERALD: Stableford A: K Hill (16) 40. B: D Mackey (23) 36.

   EUROA: Stroke A: T Littlewood (16) 70. B/Medal: R Farmer (18) 70. Women Stableford A: L Ellis (17) 32. B: K Murphy (26) 38.

   FINLEY: Stroke A: M Daniel (9) 72. B: E Dean (19) 72. W: A White (14) 74.

   FLINDERS: Mxd foursome: G Lyon D Lyon (21-1/2) 67-1/2.

   FOREST HILLS: Par A: T Esplin (8) 6 up. B: A Finn (30) 5 up.

   GARDINERS RUN: Stableford A: A Ward (9) 42. B: B Stirling (16) 44. C: R Woods (19) 43.

   GARFIELD: 4B: C Hunter (12) M Matthews (22) 11 up. Women Stableford: D Norton (30) 32.

   GISBORNE: Par A: G Edwards (9) 4 up cb. B: P Bell (17) 4 up cb. C: G Schriver (18) 7 up. W: B Glover (20) 4 up.

   GLEN WAVERLEY: Stableford A: B Meyer (10) 40. B: G Ridout (27) 41. W: R Smith (45) 30 cb.

   GOLDEN RIVERS: Ambrose: A Ward C McLennen J McGuinness C Mitchell (6-1/4) 54-3/4. Scr: J McDougall J McClean G Napier J Wagg 58. W: H Steer N Dicks M Hendricks K Bond (16-1/2) 60-1/2.

   GOONAWARRA: Stableford A: D Owen (9) 45. B: W Lupson (18) 42. C: G Varcoe (19) 39. W A: W Austin (21) 36. B: M Dillon (33) 36.

   GRAMPIANS: Par: S Cullinane (24) 4 up.

   HEIDELBERG: Stableford A: P Price (11) 43. B: I Marcantonio (15) 42. C: B Acklin (22) 44.

   HEPBURN SPRINGS: Stroke A: G Cronin (11) 62. B: N Jobson (15) 63.

   HIDDEN VALLEY: Stableford A: S Saly (3) 37 cb. B: M Walton (27) 38.

   HILL TOP TATURA: Stableford A: S Zolich (12) 39. B/Cup: S Young (24) 40. W: J Coe (15) 33.

   HORSHAM: 4B Trophy: J Nevill (25) P Jackson (18) 8 up. Women 4B: S Wynn (16) M Rich (13) 9 up.

   HOWLONG: Women Stableford: Lehmann (28) 35.

   HUNTINGDALE: Par A: L O'Rourke (12) sq cb. B: C Parow (18) 4 up. C: C Wright (21) sq. W: C Rubtsov (15) 2 up.

   IVANHOE: Stableford A: J Wagenech (18) 43. B: P Raftery (22) 37. W: G Raftery (30) 38.

   KERANG: Stableford: G Teasdale (10) 40. W: R Meehan (26) 36.

   KEW: Stableford A: S Aylen (13) 44. B: J Cho (18) 41. C: P Goring (25) 44. W: B Aylen (8) 37.

   KEYSBOROUGH: Par A: M Isherwood (2) 4 up. B: J Phillips (13) 5 up. C: T Orchard (25) 6 up. W: T Small (18) 2 up.

   KILMORE: Stableford A: K Nesbitt (8) 41. B: T McGregor (13) 45. C: R Hunt (21) 38. W: T Grinter (18) 34.

   KINGSTON HEATH: Stableford A: S Treevy (plus 2) 39. B/Veteran Trophy: B Dyson (21) 38.

   KOORINGAL: Stableford A: A Saliba (1) 40. B: S Gibb (11) 40. C: S Stewart (15) 36 cb. D: A White (19) 38. W: N Zhao (28) 35 cb.

   KORUMBURRA: Stableford A: R Ludenia (14) 39. B: P Harris (20) 39. W: J Webb (19) 28.

   KYABRAM PARKLAND: Stroke A: S McLennan (12) 51. B: R Walsh (16) 53. C: B Clements (23) 50. Women A: D Atkinson (20) 51. B: M D'Augello (39) 49.

   KYABRAM VALLEY VIEW: 4B Agg: B Ryan (21) S Usher (10) 74. W: B Lyon (25) M Topp (25) 68.

   KYNETON: Ambrose: J McLure J Hansen G Robinson N Williamson (3-3/4) 55-1/4.

   LAKES ENTRANCE: C'ship A: S Yates 239. B: C Barlow 277. C: A Brown 291. D: G Beilby 323. Women Stableford: N Martin (9) 36.

   LANCEFIELD: Stroke A: D Davenport (7) 67. B: R Phillip (14) 73. C: C Daniel (23) 75.

   LANG LANG: Western Port Open 27-hole: M Boulton 106. 18-hole hcp B: A Dash (12) 71. C: M Barry (22) 66.

   LATROBE: Stableford A: D Carroll (2) 40. B: P Bujovich (17) 41. C: N Carrington (26) 41.

   LEONGATHA: Stableford A: R McRobert (13) 36 cb. B: G Tyson (21) 34. C: D Mock (28) 31. W: M Griffiths (27) 35.

   LONSDALE: Par A: B Ure (13) 4 up. B: B Chapell (15) 6 up. C: B Stokes (23) 1 down. W: J Cordner (12) 2 up.

   MAFFRA: Stableford A: S Allman (11) 39. B: P Anderson (17) 43. C: M Nicholls (22) 42.

   MANSFIELD: Medal: R Sargent (9) 67. Scr: D Grining 72. W: G Wells (13) 72.

   MARYBOROUGH: Stroke A: S Stoneman (19) 73. B: C Baker (25) 72. W A: S Stoneman (19) 73. B: C Baker (25) 72.

   MEDWAY: Stableford A: G Anderson (9) 42. B: A Ellis (14) 41. C: R Stockman (23) 41. Cup: B Dyson (11) 80. W: L James (17) 38.

   MEENIYAN: Stroke A: C Buckland (6) 69. B: L Cope (23) 69.

   MELBOURNE AIRPORT: Stableford A: W George (15) 38. B: J Boros (22) 42. C: R Vosti (24) 42.

   MELTON VALLEY: 4B: W Hay (13) W Smith (28) 51. Mxd: J Smith (17) H Smith (27) 44.

   METROPOLITAN: Stableford A: J Campbell (8) 37 cb. B: M Holberton (13) 38. C: P Matthey (22) 36. W: K Hastie (10) 38.

   MIDLANDS: Stableford A: B Tatt (6) 38. B: G Harrison (17) 38. C: I Flynn (23) 41. W: L Day (14) 32.

   MILDURA: Stableford A: J Morello (2) 39. B: R Truman (19) 39. C: A Spooner (25) 40.

   MIRBOO NORTH: Stableford: M Payne (9) 35 cb.

   MOE: Par A: A Pickard (5) 4 up. B: P Foster (18) 2 up.

   MOONAH LINKS: Par A: G Tunstall (8) 5 up. B: B Hanson (17) sq. W: K Vosjan (26) 3 down.

   MOOROOPNA: Ambrose: D Boutcher M Johnson (28) 51.

   MORNINGTON: Stableford A: J Marconi (6) 41 cb. B: P Goonan (16) 44. C: R Romeril (20) 44.

   MORWELL: Stableford A: G Lalor (12) 39. B: A Pigdon (22) 36. C: B Griffin (26) 36.

   MT MACEDON: Stroke A: A Fraser (2) 67. B: W Christie (18) 68. C: T Gray (24) 69.

   MT MARTHA: Stableford: B Raine (28) 47. W: R Brake (24) 37 cb.

   MYRTLEFORD: Stroke A: J Payne (6) 73. Scr: N Schneider 76. B: P Dawson (13) 73. Scr: E Garratt 81. C: D Piggott (20) 76. Scr: G Pool 90.

   NEANGAR PARK: Stableford A: C Lynch (6) 44. B: B Watts (14) 43 cb. C: A Beriman (19) 44. W: C Campbell (21) 37 cb.

   NORTHERN: Stableford A: R Brown (12) 42. B: J Italia (13) 44. C: J Tenni (22) 43 cb.

   NUMURKAH: Stroke A: P Klaessen (14) 67. B: P Kirby (16) 69. W: B McIntosh (17) 70.

   OAKLEIGH: Par: J Galluccio (16) 2 up. Women Stableford: M Jewitt (28) 36.

   OCEAN GROVE: Stableford A: I Berry (14) 44. B: P Williamson (17) 44.

   OLINDA at Emerald: Stableford A: B Williams (10) 34. B: A Crane (19) 39.

   PAKENHAM: 4B: B Clysedale (12) M Craig (21) 58.

   PAMBULA MERIMBULA: Stableford A: M Westcott (5) 39. B: T Simpson (14) 38. C: B Nankervis (19) 40. D: D Burgess (23) 38. W: P Pearson (23) 33.

   PARKLANDS: Stableford A: S Nattrass (19) 34. B: P Irvin (21) 36.

   PATTERSON RIVER: Stableford A: C Oliver (11) 37. B: J Costa (18) 42. C: J Elliott (22) 35. W: W Weston (24) 36.

   PENINSULA KINGSWOOD: Par Kingswood A: S Watts (9) 4 up cb. B: V Crowe (18) 5 up. C: G Hitchcock (31) 3 up. Women Par: B Yandle (15) 1 down.

   PHILLIP ISLAND: 4B stroke: H Kolac (23) S Ambler (27) 59. W: F Morris (11) L Marshall (31) 68.

   PORT FAIRY: Par A: D Williams (12) 2 up. B: A Gubbins (16) 5 up. C: J Chittick (32) 3 up cb. W: K Peters (29) 2 up.

   PORTARLINGTON: Stableford A: G Piggott (12) 41. B: S Howard (16) 40. C: C Evans (18) 38. D: B Reid (30) 39. W: L Kirby (21) 37.

   PORTLAND: Stableford A: P Holmberg (6) 39. B: T Elias (18) 43. C: D Bowman (30) 42. W: J Burke (28) 37.

   PORTSEA: Stableford A: R Worthington (5) 38. B: D Cohen (12) 43. C: P Cheshire (22) 40 cb. W: M Gregory (26) 34 cb.

   QUEENSCLIFF: Ambrose A: M Fitzgerald G Bench (8-1/4) 65-3/4.

   RACV HEALESVILLE: Stableford: S O'Brien (31) 39.

   RICH RIVER: Stroke A: B Richards (8) 69. B: P McKechnie (14) 67. C: G Burke (16) 70. D: C Bessell (24) 68.

   RINGWOOD: Foursome: W Morgan P Loton (17-1/2) 65-1/2. C'ship: S Pell D Jewell 154. President's Trophy: W Morgan P Loton (17-1/2) 136.

   RIVERSDALE: 4B: S Rowe (22) B Craine (14) 13 up. Hole-in-one: M Callan at 14th.

   RIVERSIDE ESSENDON: Women Stroke: A McMillan (32) 65.

   ROMSEY: Stableford: D Wright (7) 37.

   ROSANNA: Stableford A: A Henson (4) 39. B: P Hodder (16) 42. C: G Sheean (18) 40. Trophy: M Tierney (9) 140.

   ROSEBUD: Par West A: P Mills (2) 3 up. B: P Graham (17) 5 up. C: K Hills (21) 2 up cb. East: S Knight (5) 2 up. W A: A Johnston (9) 1 down. B: M Scott (33) 1 up.

   ROSEBUD PARK: Medal: K Costa (23) 59. Scr: A Richards 72. Women Stableford: P Toan (27) 32.

   ROSSDALE: Stableford A: M Janssens (13) 43. B: F Linford (19) 42. C: P Quinn (23) 40. W: G Thorne (19) 35.

   ROYAL MELBOURNE at Victoria: Par A: R Bartlett-Bragg (9) 1 up. B: G Crook (13) 3 up. C: H Allen (20) 1 up. Stableford: S McDowall (10) 38. W: Y S Eddington (7) 33.

   SALE: Stroke A: J Thomas (8) 69 cb. B: A Smith (13) 68 cb. C/Medal: T White (22) 67. Women Medal: J O'Neill (17) 76.

   SANCTUARY LAKES: Stableford A: D Cheetham (7) 41. B: L Di Primo (9) 39. C: F Trembath (24) 42.

   SANDHURST: Stableford North A: D Webster (10) 39. B: P Hendrick (14) 40. C: V Keyuranggul (23) 36. W: J Martin (15) 35. Champions A: N Green (8) 36. B: I Hunter (18) 42. W: C McAuliffe (16) 36.

   SETTLERS RUN: Par A: J Hobbs (9) 5 up. B: R Sta Maria (19) 2 up. W: J Hawke (39) 3 up.

   SEYMOUR: Stableford A: G Wright (11) 39. B: W Austin (17) 39. Women 4B: S Wright (12) D Stammers (21) 42.

   SHEPPARTON: Stableford A: J Pattison (6) 41. B: C Atkins (13) 41. C: F D'arma (24) 38 c/b. W: C Snow (18) 36.

   SORRENTO: Stableford A: D McCarthy (18) 37 cb. B: G Selby (27) 36. President's Trophy: K Donnellan (21) 71. W: A Barnett (16) 37.

   SOUTH PINES: Par A: D Williams (16) 1 up cb. B: B Smith (22) 3 up.

   SOUTHERN: Stableford div 1: G Brown (13) 45. Div 2: R Lumsden (16) 42. Div 3: D Robertson (36) 39.

   SPRING PARK: Mxd Stroke: B Caulfield (18) 66.

   SPRING VALLEY: Stableford A: P Bainbridge (12) 37. B: G Nicholls (15) 40. PM: A: J Harrington (14) 37. B: G Cadwallader (16) 41.

   ST ANDREWS BEACH: Stableford: G Burgess (9) 41 cb.

   STRATHALLAN: Stableford A: G Sullivan (15) 39. B: P Curtis (21) 39 cb. C: A Scholey (23) 38. Overall: A Keele (25) 41 cb.

   SUNSHINE: Par A: W Marshall (5) 5 up. B: D Abbey (16) 7 up. C: D Nind (36) 5 up cb. W: D Darch (26) 3 up.

   TALBOT: Par A/Cup: A Browning (12) 3 up. B: S McKellin (16) 4 down.

   TARRAWINGEE: Foursome: M Tanirau K Richards (26) 67. Scr: D Vescio J Vescio 91. Stableford: A Simmons (33) 37.

   THE DUNES: Par div 1: C Fraser (10) 2 up. Div 2: W Whitfield (15) sq. Div 3: M Barron (18) 3 up. Women Stableford div 1: T Stewart (14) 34. Div 2: R Rose (25) 40.

   THE HERITAGE: Stroke Henley Gold A: R Hawker (8) 72. B: L Borg (19) 65. C: M Sargeant (20) 70. Stableford St John A: M Alexander (4) 38. B: G Robertson (13) 42. C: P Dunford (24) 36. Red: M Gorman (17) 26.

   THE NATIONAL: Stableford Ocean: M Godfrey (31) 40. Hole-in-one: R Hoey at 11th. Moonah: P Schurr (7) 42. Old: G Apostolidis (19) 40 cb. Hole-in-one: C Sommervelle at 4th. Long Island: M Bolton (13) 37.

   THE SANDS TORQUAY: Stableford A: A Hartley (12) 38. B: J Wilson (Portland 19) 41. W: M Bayard (21) 35.

   THIRTEENTH BEACH: Stableford A: M Hocking (8) 39. B: D Ashton (10) 42. C: M Baron (21) 40 cb. W: S Scott (27) 37.

   TIRHATUAN: American Foursome: M Burridge D Turner (19-1/2) 59-1/2. Matchplay f: M Devlin bt C Mulcock 3-1. W: T Wellington bt E Feeney 1 up.

   TOCUMWAL: Stroke A: C Bovalino (2) 70. B: B McCallum (11) 71. C: K Walker (20) 72. Women Stableford A: B Bowes (23) 34. B: R Dellioro (33) 36.

   TORQUAY: Stroke A: P Walters (2) 69. B: N Ivens (11) 69. C: B Booth (14) 68. D: S Marshall (19) 70. W: I Oliver (15) 73. Stableford Resort: G Bath (16) 42.

   TRAFALGAR: Stableford A: I Miles (10) 39. B: D Blackshaw (20) 36. Vis: J Howarth (5) 37.

   TRARALGON: Stableford A: C Cooling (8) 40. B: D Tunevski (13) 41. C: B Platt (18) 42. D: A Inger (35) 41.

   TRENTHAM: Par A: M Fisher (10) 1 up. B: J Trevillian (15) 4 up. C: I Cornthwaite (32) 3 up. W: M Brierley (33) 2 down.

   VICTORIA: Par A: A Colbert (4) 4 up. B: L Lachal (16) 5 up. C: N Ellsmore (20) 2 up cb. W: J Ampt (27) sq cb.

   WANGARATTA: 4B: D Ryan (18) M Webster (6) 46.

   WARBURTON: Foursome c'ship 27-hole: P Mason J Cross 103. Hcp: J Kennedy (15) 104-/12.

   WARRACKNABEAL: Par A: B Koschitzke (5) 4 up. B: N Kearns (36) 2 up. Women Stableford: M Barber (26) 33.

   WARRAGUL: Team: C Clark (24) D Answerth (22) R Doidge (30) F Milner (13) 54 cb. Women Stableford A: H Coghlan (15) 35. B: M Knersch (37) 33.

   WARRNAMBOOL: Par A: D Holscher (8) 6 up. B: J Atchison (15) 6 up. C: B Callaghan (27) 8 up. W: H Fagan (26) sq.

   WAVERLEY: Par A: G House (8) 4 up. B: H Korcari (14) 6 up. C: T Moran (23) 2 up.

   WERRIBEE PARK: Par A: K Gutterson (7) 1 up. B: B Chalmers (15) 9 up. C: D Just (24) 2 up. W: D Davies (24) 1 up.

   WINCHELSEA: Ambrose: S Reyland S Hampshire (7-3/4) 38-1/4.

   WODONGA: Stableford A: K McQuilton (9) 42. B: J Smith (11) 41. C: J Williams (25) 42. W: J Whitehead (18) 38.

   WONTHAGGI: 4B A: Van Agtmaal (5) G Turner (9) 8 up. B: J Burke (14) R Higgins (28) 8 up.

   WOODLANDS: Par A: D Mullen (5) 3 up cb. B: D Hayes (10) 4 up. C: G Tansey (16) 3 up. W: A Irminger (25) sq. Trophy: M Shaw bt S McCormack 5-3.

   WOORAYL: Stableford Right-handers: D Burge (7) 40. Left-handers: G Calder (11) 34. Women: A Poole (19) 33.

   YALLOURN: Stroke A: P Andrijczak (4) 73. B: D McCafferty (18) 75. C: L Taylor (27) 73. C'ship A: K Moore 228. Hcp: K Moore (2) 222. B: T Van Breugel 256. Hcp: G Morgan (15) 222 cb. C: L Taylor 291. Hcp: L Taylor (28) 207. Jnr: C Horter 461. Hcp: C Horter (36) 353.

   YARRA PARK: Stableford: P Banitskas (22) 40. W: B Jenkins (26) 37.

   YARRA VALLEY: Stableford: J Hannington (30) 40. W: K Bingham (20) 35.

   YARRA VIEW: Par A: G Riley (15) 2 up. B: P Rosenwax (23) 5 up.

   YARRA YARRA: Stableford A: M Vadivello (10) 39. B: I Stokes (14) 35. C: S Vohmann (19) 40. D: C Puller (25) 37. Yellow: D Cirej (30) 39. W: N Bickerton (10) 30.

   YARRAM: Stroke A: M Peel (5) 70. B: C Barclay (16) 70. C: D Blacker (19) 73. D: B Gronow (30) 71. C'ship A: M Peel 240. B: I Duivenvoorden 258. C: C Barclay 262. D: G Roberts 303. Hcp: C Barclay (16) 211. Women Par: D Beer (23) 5 down.

   YARRAWONGA MULWALA: Stroke A: J Martin (+3) 67. B: L Buerckner (28) 71. Hole-in-one: S Kelly at 12th.

   YERING MEADOWS: Stableford Nursery: T Silva (20) 39. White: S Bleasdale (21) 38. Valley: A Ratten (22) 40. W: H Den Elzen (19) 33.




October is Golf Month. Share the golf bug to win the ultimate golf bug adventure to Barnbougle, Cape Wickham and Ocean Dunes courtesy of Air Adventure Golf Tours.


Head to www.golfmonth.com.au for more details.

22 October 2017
Marc Leishman and Cam Smith came close to US PGA Tour glory today, but both fell victim to red-hot Justin Thomas. Read more
21 October 2017
The 3-man team from Welshpool Golf Club have held onto their overnight lead to claim the 2017 Victorian Men's Country Teams Championships this ... Read more
20 October 2017
ALTONA LAKES: Snr Stableford: 9-hole: J Rees (6) 19. Read more
MyGolf
Golf Victoria