Victorian club golf results - Saturday

   ALEXANDRA: Stableford: M Bossonnet (18) 38. W: B Lopez (24) 32.

   ALTONA LAKES: Par A: L Redpath (2) 3 up. B: E Datario (18) 7 up. C: G Elliott (20) 1 up. W: C Patrick (19) 3 up.

   BACCHUS MARSH: Stableford A: A Crosby (3) 39. B: C Kay (11) 41. C: S Honey (22) 40. W: C Young (23) 31.

   BACCHUS MARSH WEST: Ambrose: D Spinner A Partridge (11) 61. Women Stableford: W Knipe (15) 33.

   BAIRNSDALE: Stableford A: M Churches (14) 37. B: M Hewett (22) 37. Team: Captains 15-1/2 drew Presidents 15-1/2.

   BALLARAT: Stableford A: C Anstis (10) 42. B: B Le Marshal (16) 40 cb. C: D Williams (22) 41. Cup: P Trevenan 77 cb. W: J Naughton (19) 37.

   BARHAM: Stableford A: S Fullerton (11) 40. B: D Bibby (19) 39. Women Par: S Thompson (25) 2 down.

   BARWON HEADS: Stroke A: R Edge (15) 71. B: D Ekstedt (18) 72. W: L Kay (17) 70.

   BEMBRIDGE: 9-hole Stroke: M Conboy (8) 29.

   BENALLA: Stableford A: M Henwood (11) 36. B: T Kidd (16) 40. C: A Bonditch (35) 47. W A: J O'Brien (16) 34. B: D Shanks (20) 33.

   BENDIGO: Stableford A: G Harding (8) 41. B: D Kulbars (15) 39. C: T Clifford (25) 38.

   BERWICK MONTUNA: 4B: T Boler (28) M Boler (19) 10 up. Women Stableford: L Ford (21) 30.

   BOX HILL: Par A: J Mulholland (10) 1 up. B: N Kavanagh (14) sq. C: T Ethridge (17) 2 up. D: L Jonas (24) 5 up.

   BRIGHT: Stableford A: N McIntyre (13) 41. B: R Williams (17) 31. Overall: I Boreham (18) 41 cb. W: T Cook (15) 33.

   BRIGHTON: Stroke A: P Nowak (15) 62. B: L Lee (18) 64 cb. C: J Taylor (27) 61 cb.

   BROADFORD: Par A: N Edge (9) 1 up. B: W Ormsby (16) 1 up. C: A Cordell (19) 1 up. W: A Hackett (12) sq.

   BUNINYONG: Par A: R Stubbs (6) 6 up. B: P Nelson (14) 7 up. C: P Shelmadine (22) 4 up. W: B McGuinness (14) 1 down.

   CAMPERDOWN: Stableford: B Sinnott (12) 41.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford A: T Venten (9) 45. B: J Stanley (17) 40.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Stableford: T Ianruari (2) 37.

   CASTLEMAINE: Pinehurst: G Lorenz A Scholes (8-1/4) 69-3/4. Mxd: J Dimopolous C Dimopolous (10-7/8) 74-1/8.

   CENTENARY PARK: Stableford: S Hatigan (17) 41. C'ship A: S Oliver bt J Ricardo 2 up. B: P McLardy bt G Hunter 6-5. C: L Weaver bt P Hanns 2-1. D: G Kenna bt M Hatton 8-7.

   CERBERUS: Stroke A: T Wilson (6) 72. B: R Hogan-Keogh (20) 68. C: M McKinnon (24) 70. W: K Dowd (25) 75.

   CHALAMBAR ARARAT: Stableford A: G Kerr (14) 39. B: B Coxall (18) 38.

   CHELTENHAM: Stableford A: L Bird (16) 41. B: B Quinn (19) 40.

   CHURCHILL PARK: Stroke A: A Baran (16) 73 cb. B: F Paguio (20) 73. Stableford: B Frankel (20) 36. Medal: A Baran (16) 73 S Kwon (7) 73 F Paguio (20) G Ellis (7) 73 to play off.

   CLIFTON SPRINGS: Stableford A: L Fisher (10) 36. B: J Earnshaw (12) 38 cb. C: J Anthony (16) 36. D: C Schoemaker (22) 37. W A: L Coldwell (25) 29. B: N Chapman (27) 25.

   COBDEN: Stableford A: R Blueming (18) 40. B: P Kaizer (21) 35.

   COBRAM BAROOGA: Par West A: F Messner (14) sq cb. B: D Matthews (19) 3 up. W: D Spackman (28) 3 down cb.

   COHUNA: Stableford: D Peace (21) 39. KO f: I Sartori bt P Jackson 1 up.

   COLAC: Stableford A: J Murfitt (9) 38. B: P Cowan (17) 39.

   COMMERCIAL ALBURY: Stableford A: J Delaney (10) 39. B: S Haines (15) 39. C: N Whitaker (18) 40.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Stableford A: T Kowalski (7) 39. B: J Aquill (18) 34. C: P Killick (27) 40.

   CRANBOURNE: Par A: D Parkinson (12) 5 up. B: A Range (19) 4 up. C: S Martin (22) 4 up.

   CREEKSIDE: Medley 4B: D Leeson (10) I Aitken-Gattri (36) 42. Indiv: D Bulbrook (16) 42. C'ship: R Krause (14) C Krause (11) 84.

   CURLEWIS: Stableford A: T Harrison (6) 37 cb. B: T Munday (10) 38. C: J Butcher (20) 43. W: J Maloney (31) 31.

   DENILIQUIN: 4B: G Willis (9) J Grant (21) 43.

   DEVILBEND: Par A: G Wilkins (13) 1 up. B: C Hill (15) sq. C: W Lawson (21) 3 up. Overall: G Cann (14) 4 up.

   DROUIN: 4B: M Long (1) R Radford (4) 44 cb.

   EAST MALVERN: Stableford A: N Griffith (10) 36 cb. B: D Smith (14) 40. Masters matchplay: W Gale R Hastings 3 bt M Zouos M Sutherland 3-1.

   EASTERN: Par A: G Fitzgerald (15) 5 up. B: J Munafo (17) 4 up.

   EASTWOOD: Stableford A: G McGibbon (8) 42. B: J Kilby (16) 43. C: G Brayne (28) 38. W: M Scott (11) 26.

   EILDON: Stroke A: D Malley (11) 74. B/Medal: C Carnegie (21) 69.

   EUROA: Stableford A: G Walker (16) 39 B: F Jungwirth. W A: T Zentvekd (14) 34. B: C Cullen (26) 33.

   FINLEY: 4B: J Taylor (16) J Stammers (25) 45.

   FOREST HILLS: Stroke A: S Pouv: (15) 65. B: G Kitanovic (28) 63.

   FOSTER: Stableford A: S Canning (14) 34 cb. B: P Spencer (19) 40.

   GARFIELD: Stableford A: P Medwin (9) 36. B: P Kaye (15) 37. C: K Mealia (Drouin 23) 32. W: C Caig (25) 35.

   GISBORNE: Stableford A: W Oram (8) 37. B: S Lay (16) 37. C: D Grundy (19) 44. W: A Alcock (15) 17.

   GLEN WAVERLEY: Stroke A: S Lee (18) 66. B: P Roberts (25) 70. W: J Maloney (24) 33.

   GOONAWARRA: Stableford A: T Bialowiecki (9) 40. B: D Johnson (13) 37. C: C Lupson (19) 41. W A: D Eckhardt (26) 36. B: R Toohey (37) 28. 4B c'ship: P Wood G Buckman bt S Mitton O Dunn 1 up.

   GREEN ACRES: Stroke A/Medal: B Facey (11) 70. B: D Galt (21) 72 cb. C: B Fletcher (27) 75. Hole-in-one: J Bidovic at 4th.

   HEATHCOTE: Stableford: W Hay (25) 39. Women Canadian Foursome: C Shaddock J Case (39) 77. Scr: T Wearne M Gastin 97.

   HEIDELBERG: Stableford A: N Paine (10) 41. B: M Bishop (16) 36 cb. C: N Wallmeyer (21) 44. Trophy: P Phelan 2-1.

   HEPBURN SPRINGS: Stableford: G Jenkin (5) 35.

   HIDDEN VALLEY: Stroke A: D Doll (10) 72. B: S Cummaudo (17) 72.

   HILLTOP TATURA: Stroke A: B Gross (13) 71. B: R Wildes (21) 71. W: E Mulcahy (24) 79.

   HORSHAM: Stableford A: J Priestley (5) 37. B: Z Taylor (14) 37. C: D Reid (35) 44. W: J Pretlove (32) 35.

   HUNTINGDALE: Stroke A/Medal: G Jackson (3) 71. B: K Stone (13) 74 cb. C: G Vermont (22) 72. Scr: D Buck 78 R Berzins 78 I Ferguson 78 to play off. Stableford: D Arenstein (21) 37. Women Stroke: M Clarke (10) 76 cb.

   IVANHOE: Stableford A: W Bettiol (5) 43. B: B Peterson (19) 37. W: A McIlroy (21) 30.

   KERANG: Stableford: D Ross (7) 39. W: R Meehan (25) 29.

   KEW: Stableford A: J Nicholas (10) 41. B: K Chua (18) 37. C: B McOrist (25) 38. Hole-in-one: P Walker at 18th. W: A Moore (15) 36.

   KEYSBOROUGH: Stbleford A: D Wilkinson (9) 41. B: L Main (13) 41. C: P Foreman (22) 39. W: D Smith (7) 30.

   KILMORE: Stroke A: N Ware (3) 67. B: C Brady (28) 67. Scr: N Ware 70. Women Stableford: J Pickwick (2) 33.

   KINGSTON HEATH: Foursome Stroke: B Stewart J Mitchell (9-1/2) 71-1/2. Hole-in-one: A Halbish at 15th.

   KOORINGAL: Stableford A: L Hendrick (scr) 38. B: A Sutherland (9) 38. C: G Zahra (17) 39. D: R Whitting (26) 37. W: K Buckley (32) 31.

   KORUMBURRA: Par A: S Rose (8) 1 up. B: D Gow (19) sq.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Stableford A: D Collins (15) 38. B: D Kajewski (22) 36. W: H Emery (13) 31.

   KYNETON: 4B: J McClure (8) J Hansen (10) 45.

   LAKES ENTRANCE: 4B: A New (21) P Gadd (20) 44. Women Stableford: P Steedman (37) 31.

   LAKESIDE at Albert Park: 4B: V Lee (23) S Lee (29) 48.

   LANCEFIELD: 4B: H Parks (4) B Parks (17) 49. Hole-in-one: B Brennan at 5th.

   LANG LANG: 4B multi: B Sandiford (18) A Grant (19) 74. Indiv: P O'Toole (27) 37 cb. W: K McKenna (22) 34.

   LATROBE: Stableford A: B Osborne (10) 43. B: G Madigan (13) 39. C: I Pedler (27) 38.

   LEONGATHA: Stableford A: G Welsford (13) 41. B: F Gill (20) 36 cb. C: D Peterson (22) 34 cb. W: D Williams (18) 30.

   LONSDALE: Stableford A: B Lyall (11) 39. B: G Peters (18) 38. C: K Bryant (27) 35. W: A Davey (22) 34.

   MAFFRA: Stableford A: G Hatwell (10) 38 cb. B: M Cutler (19) 43.

   MANDALAY: Stroke/Medal A: D Rudd (14) 70. B: J Macfarlane (19) 75.

   MANSFIELD: Stroke A: A Stephens (14) 68. B: R Purcell (19) 76. Gold: P Healey (28) 72. W: S Sargent (18) 80.

   MARYBOROUGH: Stableford A: B Puvcinendrun (8) 37 cb. B: N Earl (17) 41. C: B Lacey (19) 34. W: S Maher (20) 33.

   MEDWAY: Par A: R Rodriguez (10) 5 up. B: J Ronquillo (18) 3 up. C: G Kelly (21) 1 up. W: J Gale (9) 4 down.

   MEENIYAN: 4B agg: C Buckland (13) G Cope (36) 77.

   MELBOURNE AIRPORT: Stroke A/Medal: A Hussain (15) 64. B: A Rahman (16) 66. C: C Brown (23) 71.

   MELTON VALLEY: Stroke A: C Syme (8) 69. B: P Guthrie (13) 67. C: T Lourenco (17) 67. D: R Hedley (23) 67.

   METROPOLITAN: Trophy: P Lothian M Dunn (7-1/2) 68-1/2.

   MIDLANDS: 4B: G Rickard (10) D Rickard (17) 52.  Women Stableford: W Burns (16) 33.

   MILDURA: 4B: R Hubble (28) N Ingram (19) 8 up.

   MIRBOO NORTH: Stableford: R Pentland (17) 38.

   MOE: Stableford A: L Wilson (5) 39. B: B Savige (19) 37.

   MOONAH LINKS: Stableford: A Topp (13) 38 cb. Open: T McDonald (6) 38. W: R Moore (24) 26.

   MOOROOPNA: Stroke A: M D'Augello (8) 70. B: N Christensen (19) 69. C: B Scott (21) 70. W: L Smith (14) 74.

   MORNINGTON: Stableford A: M McLear (10) 40. B: P Kelaart (16) 39. C: M Scott (22) 39. Medal: D Rutledge (10) 41.

   MORWELL: Stableford A: S Reynolds (4) 39. B: P Buckley (17) 36. C: J Kuhne (21) 34.

   MT MACEDON: Stroke A: R Payne (9) 64. B/Medal: B Freestone (16) 63. C: P Nichols (36) 75.

   MURRAY DOWNS: Stableford A: G Puckle (9) 37. B: T Sugars (13) 43. C: T Wilson (19) 34. D: M Pickert (29) 39. W: C Nalder-Martin (45) 35.

   MYRTLEFORD: Stableford: B Love (16) 32.

   NEANGAR PARK: Stableford A: G Hutchinson (12) 40. B: K Allen (15) 39. C: T Field (29) 43. W: J Brown (4) 36.

   NORTHERN: Par A: D Whitmore (9) 4 up. B: D Paolo (15) 5 up. C: M Boundy (20) 8 up.

   NUMURKAH: Stableford: K Collins (23) 36. W: K Harper (23) 36.

   OAKLEIGH: Medal: D Devlin (16) 57.

   OAKLEIGH: Women Medal: C Cottrell (31) 60.

   OCEAN GROVE: Par A: G Bevan (15) 3 up. B: P Radford (20) 3 up.

   OLINDA at Emerald: Stableford Multi: R Matthews (28) B Williams (10) 72.

   PAMBULA MERIMBULA: Par A: S Warner (14) 1 up. B: S Trigwell (28) 1 down.

   PARKLANDS: Stroke A: K Johnston (16) 69. B: W Brown (24) 73.

   PATTERSON RIVER: Par A: G Baylis (4) 2 up. B: H Kellett (19) 4 up. C: T Cogger (20) 3 up. W: C West (7) 1 up.

   PENINSULA KINGSWOOD: 4B Kingswood: S Poulter (10) S Hitchcock (28) 49. Matchplay: P Podbury bt A Madsen 4-2. Par Peninsula A: C Little (5) 5 up. B: M Smith (20) 2 up cb. C: A Kissick (26) 3 up. W: J Glaspole (25) 3 down.

   PHILLIP ISLAND: Stroke A: J Fowler (4) 73 cb. B: R Pascoe (15) 67. C: N Horradine (23) 65. W: L O'Neill (36) 76.

   PORT FAIRY: Stableford A: D Beks (9) 40. B: E McLaren (15) 39. C: J Chittick (32) 37. W: L Creek (21) 37.

   PORTARLINGTON: Women 4B: J Francis (17) S Hood (33) 4 up.

   PORTLAND: Stroke A: R McMillan (11) 67. B: B Lipscombe (14) 70 C: J Moore (23) 73. W: R Bryden (16) 69.

   PORTSEA: 4B: P O'Dwyer (plus 1) M Power (22) 9 up cb. WW: L Seward (24) M Smith (26) 7 up cb.

   RACV CAPE SCHANCK: Stableford: T Troise (10) 38.

   RACV HEALESVILLE: Stableford: S O'Brien (21) 36.

   RICH RIVER: Stableford/Cup/Div 1: J Bedford (12) 40. Div 2: G Edwards (13) 37. Div 3: J Dixon (34) 38. W: M Aitken (21) 37.

   RINGWOOD: Stableford A: D Jewell (10) 36 cb. B: S Dougall (15) 39 cb. C: R Smith (24) 39 cb. Trophy: S Hurley S Homans bt W Morgan P Loton 3-4. W: J Collis (16) 33.

   RIVERSDALE: Stroke A: N Duff (8) 72 cb. B/Medal: R Pittman (16) 68. C: R Sullivan (20) 70. Scr: L Collins 74.

   RIVERSIDE ESSENDON: Women Foursome: W Bird V D'Abaco (36) 70.

   ROCHESTER: Stableford A: J Hodgens (14) 40. B: J Carnie (27) 42.

   ROMSEY: Medal: L Gaunt (5) 72.

   ROSANNA: Stableford A: G Russell (3) 38. B/Medal: T Weston (11) 39. C: G Cook (20) 35.

   ROSEBUD: Stableford South A: A Schonewille (plus 2) 40. B: P Graham (16) 41. C: J Hockley (22) 40 cb. North: G Doolan (3) 38. W Div 1: S Giles (19) 36 cb. Div 2: C Siggs (36) 35.

   ROSEBUD PARK: 4B: B Dorsett (8) T Whitmore (19) 47. Indiv: G Freckleton (16) 32 cb.

   ROSSDALE: Stableford A/Medal: B Chapman (9) 39. B: R Stephens (18) 38 cb. C: P Ligeti (25) 37. W: K Schmidt (16) 31 cb.

   ROYAL MELBOURNE: 4B/Family West: J Field (22) D Field (14) 51. Stableford East: T Power Horan (plus 2) 39. W: G Connop (23) 39.

   SALE: Par A: L Holmes (12) 6 up. B: C Boyle (16) 5 up cb.

   SANCTUARY LAKES: Stableford A: G Keane (4) 40. B: F Camilleri (12) 39. C: C Burton (23) 34 cb.

   SANDHURST: Stableford North A: C Carey (8) 44. B: C Young (13) 38. C: R Blanche (26) 37. Medley Stableford: P Dalton (18) 34. Cup: T McAuliffe (12) C McAuliffe (16) G Morgan (13) J Morgan (32) 118. Women North: L Hulmquest (4) 33.

   SANDS TORQUAY: Stableford A: J Cranny (10) 39. B: P Sexton (18) 35. W: M Hales (12) 33.

   SETTLERS RUN: Stableford A: D Black (5) 38. B: N Allan (18) 41. C: J Johnson (20) 40. W: J Burgin (28) 35. Hole-in-one: P Sweeney at 8th.

   SEYMOUR: Stroke A: D Pearce (8) 69. B: A Currie (19) 66. W A: S Wright (12) 75. B: L Gee (20) 79 cb. Jnr: D O'Sullivan (32) 76.

   SHEPPARTON: Par A: R Sizer (9) 2 up cb. B: S Harding (14) 4 up cb. C: M Barbar (20) 5 up. W: S Woodhouse (45) 2 down.

   SORRENTO: Par A: J Pizzey (15) 1 down cb. B: T Laycock (28) 2 up. W: M Gould (24) 1 down.

   SOUTH PINES: Stableford A: J Hay (11) 37 cb. B: C Bertino (18) 37. Shield: J Fraser (19) 39.

   SOUTHERN: Stableford Div 1: M Williams (8) 39. Div 2: B Bruderlin (15) 46. Div 3: D McClelland (32) 43. Trophy: D Datmire-Degroot bt M McCombe 1 up.

   SPRING PARK: Par: B Thomas (12) sq.

   SPRING VALLEY: 4B: R Vanhardeveld (23) J Milana (16) 13 up. PM: P Ward (6) M Keen (20) 11 up.

   ST ANDREWS BEACH: Stableford: N John (18) 38.

   STRATHALLAN: Stableford A: B Robertson (16) 35 cb. B: G Stafford (18) 34 cb. C: G Filev (26) 30 cb. Overall: B Riordan (17) 36.

   SUNSHINE: Stableford A: B Malvin (3) 37 cb. B: D Brierty (15) 40. C: B Thomas (24) 35 cb. W: A Hing (9) 34.

   TALBOT: Stableford A: C O'Halloran (4) 39. B: S Jell (19) 38.

   TARRAWINGEE: Stableford: P Nolan (27) 37. W: L Carson (45) 26.

   THE DUNES: Stableford div 1: D Lynch (8) 39. Div 2: S Holcombe (17) 37. 4B Trophy: G Wilson (15) P White (23) 42.

   THE HERITAGE: Stroke St John A: M Broadhouse (11) 71. B: R Menezes (12) 67. C: J Mafrici (21) 75. Stableford Henley A: G Berry (6) 38. B: A Bradley (16) 35 cb. C: C Quay (26) 34 cb. W: W Portelli (27) 30.

   THE NATIONAL: Stableford Ocean: P Jonson (13) 38. Old: R Homberger (13) 37. Moonah: D Troy (12) 40. Long Island: E Lee (13) 36.

   THIRTEENTH BEACH: Par A: C Hodges (5) 5 up. B: A Darling (9) 3 up. C: J Goddard (14) 1 up. W: K Bell (6) 3 up.

   TIRHATUAN: Stroke: A: R Barry (15) 73 cb. B: T Jones (17) 69 cb. C: E Benavides (21) 69. W: R Benavides (27) 76.

   TOCUMWAL: Stableford A: B McCallum (10) 37. B: R Clark (16) 37. C: G Lawson (26) 37. W A: L Cooper (18) 32. B: S Lawson (26) 34. C: B Campbell (34) 32.

   TORQUAY: Stroke A: R Pekin (8) 71. B: B Morrison (13) 69. C: F Deane (19) 68. Resort: J Burton (15) 40. W: C Brunt (10) 75.

   TRAFALGAR: 4B: P Trickett (15) A Watson (24) 44. Father-Son: I Grant (26) R Grant (10) 40. MV: D Blackshaw (19) C Blackshaw (15) 42. WW: A Outhred (37) K MacGregar (18) 44.

   TRARALGON: G Kyle (10) 40. B: R Lawn (13) 36. C: T Membrey (19) 41. D: J Robertson (25) 41. W: M Greenwood (8) 31.

   TRENTHAM: Stableford: M Merigan (21) 42. W: R Bradley (23) 33.

   VICTORIA: 4B: G Hare (14) B Mateer (18) 8 up. White: J Burrows (25) F Heatley (31) 4 up. WW: C Ross (34) L Tyler (39) 4 up. Interclub: Commonwealth 8 bt Victoria 4.

   WANGARATTA: Stableford A: D Kerwin (9) 37. B: S Condon (27) 37.

   WARBURTON: Stableford: M Plant (28) 38.

   WARRACKNABEAL: 4B: P Dean (24) D Picken (20) 49. Women Stableford: M Massey (16) 30.

   WARRAGUL: Stableford A: B Bowman (13) 41. B: W Pollock (19) 45. C: S Reid (23) 41. W A: S Todd (18) 35. B: J Johnson (30) 33. Interclub: Warragul 121 bt Drouin 87.

   WARRNAMBOOL: Stableford A: B Mackenzie (3) 38. B: B Kearney (13) 38. C: I Johnson (19) 32. W: L Higgins (14) 33.

   WAVERLEY: Stableford A: P Spriggs (12) 39. B: H Korcari (13) 42. C: P Osgood-Cannon (23) 42.

   WERRIBEE PARK: Stableford A: B Frick (7) 38. B: G Hough (11) 36. C: J Schadendorff (16) 37. D: N Petrie (22) 35. W: P Fisher (24) 31.

   WINCHELSEA: 27-hole Open: B Dunn (East Geelong) 101. A: A Hadler (Rokewood 11) 101-1/2. B: D Drayton (BEACC 13) 99-1/2. Hole-in-one: C Gillet (Bannockburn) at 2nd.

   WODONGA: 4B: A Cuman (17) H Derwentsmith (15) 62. Women Stableford: J Loft (21) 36.

   WONTHAGGI: Stableford A: M Scott (2) 36. B: L Volpe (16) 38. C: G Morisco (25) 40.

   WOODLANDS: Par A: M Finlay (7) 8 up. B: J Rudd (12) 2 up. C: G Pridham (18) 7 up. W: T Fothergill (21) 1 down.

   YALLOURN: Stableford: L Hall (3) 38.

   YARRA PARK: Par: A Dawson (17) 7 up. W: M Thomson (45) 2 down.

   YARRA VALLEY: Stableford: M Everett (36) 46.

   YARRA VIEW: Stableford A: L Vigenser (12) 39. B: P Mitchell (22) 36.

   YARRA YARRA: Stableford A: C Maurel (1) 37. B: I Stokes (14) 37. C: F Bohmann (19) 39. D: G Molloy (23) 37. Yellow: B Cirej (29) 36. W: M Thorley (17) 31. Cup: R Horner bt J Sabotino 2-1.

   YARRAM: 4B: B Reid (14) B Hodges (18) 10 up. Women Stableford: D May (30) 27.

   YARRAWONGA MULWALA: Stroke A: D Edwards (2) 70. B: B McCallum (24) 74. Women Stableford Div 1: A Johnson (24) 34. Div 2: G Moraitis (25) 34.

   YERING MEADOWS: Par White A: A Bredhauer (17) 7 up. B: R Clark (18) 11 up. W: V Meade (29) 3 down.




October is Golf Month. Share the golf bug to win the ultimate golf bug adventure to Barnbougle, Cape Wickham and Ocean Dunes courtesy of Air Adventure Golf Tours.


Head to www.golfmonth.com.au for more details.

16 October 2017
Entries are now open for the 2017 Men's & Women's Port Phillip Open Amateur (Inc. Victorian Amateur Qualifying Rounds). Read more
16 October 2017
Golf Victoria played host to 16 Special School PE teachers for the first MyGolf Schools teacher PD for Special/Special Development schools in ... Read more
16 October 2017
AMSTEL: Men: Stableford Ranfurlie: A: G Visscher (14) 38 cb. B: J Williams (18) 39 cb. Women: H Sims (24) 39. Read more
MyGolf
Golf Victoria