Victorian club golf results - Saturday

 ALTONA LAKES: Par A: S Taukilo (10) 2 up. B: A Thongnium (16) 1 up. C: P Mather (20) sq. W: D Griffin (18) 3 down.

   AMSTEL: 4B: C Pym (8) G Glen (10) 7 up.

   ANGLESEA: Stableford A: S Sinnott (6) 37 cb. B: D Gough (18) 37. C: I Martin (26) 42. W: S Taylor (14) 30.

   AXEDALE: Stableford Div 1: S McGibbon (7) 38. Div 2: R Jacobs (17) 38. Div 3: C Shewell (20) 37. Div 4: K Moore (27) 31. W Div 1: R Fleay (18) 29. Div 2: P Davies (32) 33. Trophy: J Long (18) 103.

   BACCHUS MARSH: Stableford A: R Keane (3) 39. B: A Svaljek (11) 41. C: B Neuzerling (36) 38. W: J Cox (21) 31.

   BACCHUS MARSH WEST: 4B: B Hannah (22) B Shanahan (10) 46. Women Stableford: N Dickson (29) 29.

   BARWON HEADS: Stableford A: K Dalziell (13) 39. B: A Ramsay (17) 42. W: K Hutton (16) 35 cb.

   BEMBRIDGE: Stroke 9-hole: M Convoy (8) 30.

   BENALLA: Stroke: C McMahen (13) 72 cb.

   BENDIGO: Stroke A: G Viney (scr) 71. B: D Kulbars (14) 72. C: S Turner (28) 72.

   BERWICK MONTUNA: Stableford A: S Crawford (12) 42. B: M Young (32) 38. W: J Percival (21) 34.

   BOX HILL: Stableford A: R Lambe (10) 38. B: P Audley (14) 41. C: Z Mulholland (17) 37. D: T O'Dwyer (22) 38.

   BRIGHT: Stableford: P Clough (10) 34.

   BRIGHTON: Stableford A: J Collins (13) 38. B: J Sutherland (18) 44. C: T Healey (25) 38. W: M Goddard (19) 29.

   BROADFORD: Stroke A: M Irving (7) 70. B: G Patchett (18) 68. C: R Candy (26) 76. W: J Foley (16) 75.

   BUNINYONG: Stableford A: T Coverdale (5) 39. B: C Cummings (16) 40 cb. C: R Gilchrist (20) 38. Women Medal: B Angee (33) 35.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford A: C Whiting (4) 37 cb. B: T Lobjoit (15) 39 cb. C: D Bradbury (30) 39.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Stableford: G Doyle (31) 39.

   CASTLEMAINE: Par: M Cross (18) 1 up. Trophy: T Olsson (18) 3 up.

   CENTENARY PARK: Stableford: P Cooney (30) 41.

   CERBERUS: Stableford A: N Sigge (7) 38. B: G Bell (18) 39. C: M McKinnon (24) 38. W: P Hogan-Keogh (42) 27.

   CHALAMBAR ARARAT: 4B agg: D Phillips (13) R Harricks (6) 71.

   CHELTENHAM: Stableford A: M Fry (15) 42. B: B Marshall (20) 40.

   CHURCHILL PARK: Stableford A: D Retallick (13) 39 cb. B: D Jones (21) 39. W: M Eliadis (43) 33.

   CLIFTON SPRINGS: Ambrose: F Brown D Driscoll M Scott M Bennett 61 cb. Hcp: R Burza L Bassett J Earnshaw D Mapleson (4-7/8) 54-1/8. W: J Brown N Champman L Coldwell K Behan (11-7/8) 61-1/8.

   COBDEN: Stableford: A Twynstra (21) 34.

   COBRAM BAROOGA: Par A: I Fox (16) 4 up. B: H Van Den Berg (36) 1 up. W: B Willis (11) 3 down cb. 4B KO semi-f: R Dishon D Woods bt D Pocknee W Power 3-2, J Florence G Hyde bt B Kennedy A Kennedy 2 up.

   COHUNA: Par: R Farrant (12) 1 up. W: S Hancock (21) 3 up.

   COLAC: 2B Multi: P McCallum (17) L Davis (24) 83.

   COMMERCIAL ALBURY: Stableford A: G Brady (12) 39. B: J Cunneen (17) 38 cb. W: G Livermore (21) 30.

   COMMONWEALTH: 4B: S Myer (13) R Hunniford (32) 48.

   COROWA: Stableford A: D Robb (1) 39. B: J Swale (17) 37. C: G Eales (20) 35. W A: M Kostiw (18) 33. B: W Saunders (24) 33.

   CRAIGIEBURN WILMOTT: Stroke A: P Kowalski (6) 71. B: A Markovic (16) 72. C/Medal: P Norman (23) 66.

   CRANBOURNE: 4B: P Watson (3) E Jusufovic (10) 45.

   CREEKSIDE: Stableford A: P Schmidt (15) 41. B: G Johnson (16) 39. C: J Atkinson (25) 40. W: N Sitteraichai (14) 40.

   CURLEWIS: Par A: M Terrington (3) 2 up. B: P Richmond (14) 4 up. C: A Larcombe (23) sq. W Div 1: H Lymer (28) 3 down. Div 2: J Scarrot (10) 3 down.

   DENILIQUIN: Stableford A: M George (14) 40. B: R Turner (21) 37. C: J Dedman (26) 36. Hole-in-one: D Wade at 5th.

   DEVILBEND: Stableford A: J Cockfield (10) 37. B: A Bird (19) 38. C: W Lawson (20) 36. Overall: D Nikolic-Patterson (9) 39.

   DORSET: Stableford A: S Atwell (9) 39. B: E Carroll (16) 39. C: M Bacon (26) 30.

   DROUIN: Stableford A: A Denton (11) 44. B: G Websdale (28) 39. W: K Feaver (9) 23.

   EAST MALVERN: 2B: S Johnstone (16) R Gibson (23) 41.

   EASTERN: Stableford A: L Cawoot (14) 39. B: L Clinch (31) 36.

   EASTWOOD: Stroke A: D Case (1) 70. B: G Minto (14) 70 cb. C: D Gibbons (27) 72.

   EMERALD: Stableford: D Mackey (23) 39.

   EUROA: Medal: P McCarthy (4) 73.

   FOREST HILLS: Stableford A: J Kamo (11) 36. B: J Baltrusaitis (21) 33.

   FOSTER: 4B: N Thompson (9) G Watkins (23) 46. Women Stableford: G Reid (22) 30.

   GARDINERS RUN: Stableford A: J Fullerton (plus 2) 42 cb. B: B Pappin (15) 49. C: J Davie (20) 44.

   GARFIELD: Stableford A: P Medwin (8) 38. B: M Kelly (18) 41. C: R Gould (29) 36.

   GISBORNE: Stableford A: G Handke (6) 38. B: J Griffiths (17) 41. C: G McDonald (30) 35. W: M Ivory (15) 32 cb.

   GLEN WAVERLEY: Par A: C Rowe (16) 3 up. B: G Chan (25) 3 up.

   GARDINERS RUN: Stableford A: J Fullerton (plus 2) 42 cb. B: B Pappin (15) 49. C: J Davie (20) 44.

   GARFIELD: Stableford A: P Medwin (8) 38. B: M Kelly (18) 41. C: R Gould (29) 36.

   GISBORNE: Stableford A: G Handke (6) 38. B: J Griffiths (17) 41. C: G McDonald (30) 35. W: M Ivory (15) 32 cb.

   GOONAWARRA: Stableford A: T McKeown (11) 38. B: M Fedoruk (14) 38. C: S Talbot (30) 36. W: C Heald (10) 33.

   GRAMPIANS: Par: P Gilbert (18) 5 up.

   GREEN ACRES: Foursome: T McMahon A Sethumadavan (19-1/2) 70-1/2.

   HEIDELBERG: Stableford A: J Dunstan (5) 42 cb. B: P Davis (15) 38. C: R Freer (19) 37.

   HEPBURN SPRINGS: 4B Stroke: C Ford (36) W Gull (19) 56.

   HEYFIELD: Stableford: G Watts (18) 39.

   HEYWOOD: Stableford: S Fahey (20) 40. W: S Rigg (24) 31.

   HIDDEN VALLEY: Par A: R Icovski (10) sq. B: S Edwards (15) 3 up.

   HUNTINGDALE: Par A: G Chrystie (4) 4 up. B: D Emerson (13) 1 up. C: M Kallertis (21) 1 up. W: K Henningsen (1) 1 down.

   IVANHOE: Stableford A: S Bogdanovski (11) 41. B: R Fuller (19) 37. W: A McIroy (21) 33.

   KERANG: Stableford: T Hall (16) 42. W: M Dillon (11) 35.

   KEW: Stableford A: A Young (13) 43. B: D Waler (16) 38. C: T Carroll (26) 38. W: S Kerr (16) 32.

   KEYSBOROUGH: Stableford A: N Schmidt (8) 39. B: M Coffey (16) 42. C: G Prigg (23) 39. W: P Romberg (11) 32.

   KILMORE: Stableford A: B Williams (9) 35. B: A Jackson (13) 39. C: L Fisher (18) 39. W: G Pickwick (1) 38. Matchplay f: H Dennis bt T Grinter 4-2.

   KINGSTON HEATH: Stroke A: M Dunne (11) 70. B: A Catchlove (14) 73. Trophy: A Knight (3) 142.

   KOORINGAL: Par A: C Taylor (7) 2 up. B: T Harrington (10) 3 up. C: A Bartlett (17) 3 up cb. D: M Shacklock (20) 2 up cb. W: J Feehan (26) 3 down cb. Cup: T Meney (12) 4 up.

   KORUMBURRA: 4B: M Wrigley (3) M Giles (15) 45.

   KYABRAM PARKLAND: Stroke A: R Locke (10) 51. B: N Peacock (18) 53. C: B Nankivell (21) 55. Women A: A Ballantyne (20) 59. B: V Hanke (27) 57.

   KYNETON: Stroke A: J Hansen (9) 71. B: M Russell (16) 72.

   LATROBE: Par A: B Whitmore (12) 1 up. B: K Cheung (14) 2 up. C: R Khatib (20) sq. Foursome: C Downes C Page (plus 1) 71.

   LAKES ENTRANCE: Stableford A: S Smith (8) 36. B: L Thomson (21) 37. W: P Steedman (37) 34.

   LAKESIDE at Albert Park: Stroke A: E O'Neill (7) 69. B/Medal: M Nguyen (13) 67. C: A Gurman (21) 74. W: S Lee (29) 76. Scr: S Todes 74. Cup: M Nguyen (13) 6 up. W: C Muller (20) 14 down. Snr: A Gurman (21) sq.

   LEONGATHA: Women Stableford: J Harry (43) 41. W A: B Sword (12) 36. B/Super: N Lafferty Snr (17) 38. C: B Roylance (32) 40.

   LONSDALE: Stableford A: B Armstrong (14) 39. B: D Sholl (21) 36. C: A Heritage (26) 40. W Div 1: K Evans (12) 36. Div 2: W Crake (29) 32 cb.

   MAFFRA: Par A: T Jackson (3) 4 up. B: D Richards (21) 4 up.

   MANSFIELD: Stableford: T Pridham (9) 40. W: S Nolan (20) 27.

   MARYBOROUGH: Stableford A: M Lowday (9) 38. B: J Potten (14) 34 cb. C: N Hollingworth (27) 34 cb. Women Stroke: L Fergus (33) 78.

   MEDWAY: Stableford A: P Schwartz (3) 39. B: H Beslis (13) 40. C: J Carasadidis (32) 38. W: J Gale (9) 36.

   MEENIYAN: Stroke: P Robinson (19) 65.

   MELBOURNE AIRPORT: Ambrose: R Vosi J Vosti (7-3/4) 62-1/4.

   MELTON VALLEY: Stableford A: K McGregor (10) 38. B: B Bell (15) 43. C: K Beardsley (20) 40. D: N Robertson (22) 41. W: G Foss (27) 32.

   METROPOLITAN: Foursome: R Marshall KG Smith (18-1/2) 67-1/2.

   MIDLANDS: Stableford A: R Wallace (3) 41. B: G Wilson (15) 39. C: R Hills (19) 44. W: W Burns (16) 31.

   MOE: Par A: D Collings (9) 4 up. B: K Skinner (23) 3 up.

   MOONAH LINKS: Stroke A/Medal: S Suppree (11) 70. B: D Tracy (19) 72. Women Stableford Medal: C Goddard (17) 32.

   MOOROOPNA: Stroke A/Medal: M Ausage (5) 72. B: J Patt (15) 72. C: P Cox (20) 72.

   MORNINGTON: Stableford A: S Clark (12) 40. B: P Martin (17) 41. C: A Coombes (31) 40.

   MORWELL: Stableford A: M Lewis (10) 41. B: M Lont (14) 37. C: L Henderson (21) 39.

   MT MACEDON: 2B agg: B Fraser (6) P Clark (10) 69.

   MT MARTHA: Par: P McFie (9) 4 up. W: J Sneddon (37) 5 down.

   MURRAY DOWNS: Stableford A: K Gregory (5) 35. B: M Jones (14) 37. C: J Higgins (21) 39. D: T Free (24) 39. W: S Napier (24) 34.

   MYRTLEFORD: Stableford: B Bynon (27) 33.

   NEANGAR PARK: Stableford A: B Ritchie (11) 39 cb. B: M Ingram (16) 39. C: N Collins (27) 37. W: K Bilkey (4) 33.

   NHILL: Stableford: J Philip (20) 44. W: M Colbe (22) 33.

   NORTHERN: Stableford A: R Lata (3) 40. B: B Bell (15) 42 cb. C: P Kristy (21) 45.

   NUMURKAH: Stableford: K Maitland (18) 67. W: B McIntosh (17) 73 cb.

   OLINDA at Emerald: Par A: W Parsonage (15) 3 up. B: G Westbrook (23) sq.

   PAKENHAM: Stableford A: D Manning (8) 38. B: M Hatton (14) 43. C: J Green (27) 38.

   PAMBULA MERIMBULA: Stroke A: M Potter (7) 73. B: H Francis (14) 74. C: P White (17) 74.

   PARKLANDS: Stroke A: M Miller (15) 71. B: G Torney (21) 66.

   PATTERSON RIVER: Stableford A: D Cox (12) 40. B: M Michaelides (15) 39. C: J Stuart (28) 43. W: P Hughes (19) 31.

   PENINSULA KINGSWOOD: Peninsula 4B: I Yagi (25) K Hirodo (31) 44. W: A Bailey (16) A McCaig (7) 42.  Kingswood 4B: G Jones (20) D Jones (1) 10 up.

   PORTARLINGTON: Par A: J Martin (11) 5 up. B: M Kelly (15) 4 up. C: L Siotos (18) 3 up. D: M McNeill (27) 4 up. W: L Kirby (21) sq.

   PORTLAND: Stroke A: P Holmberg (5) 70. B: P Reid (16) 68. C: L Murrell (20) 68. W: S Ruis (10) 74 cb.

   PHILLIP ISLAND: Foursome: P Foster B Fabini (19-1/2) 71-1/2. Scr: M Thompson J Fowler 76.

   PORTSEA: Par A: G Hay (6) 1 up. B: T Richards (10) 3 up cb. C: J Huddle (23) 1 up cb. Gold: A Young (27) 1 up. W: D Carriere (12) 2 up. Hole-in-one: J Carter at 2nd.

   QUEENSCLIFF: Stableford A: A Boyd (13) 42. B: R Sharp (21) 36. W: J Welsh (19) 38.

   RACV CAPE SCHANCK: Stableford: R Elder (21) 36 cb. W: J Howse (24) 32.

   RACV HEALESVILLE: Stableford: J Heywood (13) 41.

   RICH RIVER: Stableford A/Cup: M Scholes (6) 39. B: B Mason (16) 36. C: J Dixon (26) 37. Hole-in-one: B O'Neil at 3rd.

   RINGWOOD: Stableford A: M Silitetar (13) 69 cb. B: D Philipson (16) 42. C: A Pekkarinen (24) 38. W: C Dyer (19) 31. W: K Fitzgerald (11) 34.

   RIVERSDALE: Stableford A: G Borenstein (9) 38. B: E White (19) 39.

   ROCHESTER: Par: I Clark (25) 2 up cb.

   ROMSEY: Par: H Drummond (22) 2 up.

   ROSANNA: Par A: R Henshaw (8) 3 up. B: G Randall (15) 2 up. C: Coutet (20) 3 up cb.

   ROSEBUD: Stableford West: R Bailey (15) 40. W A: R Davey (21) 34. B: G Larsen (34) 40. East A: R Lee (10) 39. B: M Williamson (16) 39. C: I Turner (21) 34.

   ROSEBUD PARK: Stableford Medal: T Gambiza (23) 38. W: A Sadler (31) 38.

   ROSSDALE: Stableford A: T Stillman (8) 37. B: C Johnson (18) 41. C: J Cormack (24) 38. W: G Thorne (19) 34.

   ROYAL MELBOURNE: Stableford East: S Jones (3) 37. W: P Norton (18) 36. 4B West Trophy: J Schackell L Bickerton 12 up.

   SAFETY BEACH: Par A: V Iacobaccio (15) 6 up. B: S Connors (33) sq.

   SALE: Stableford A: G Horne (8) 39. B: C Rintoul (15) 38. C: P Counahan (23) 37.

   SANCTUARY LAKES: Stableford A: A Franklin (scr) 39. B: T Hillier (9) 34. C: S Sourbutts (18) 38 cb. Snr C'ship 36-hole: B Adams (7) 146.

   SANDHURST: Stableford: S Spaulding (2) 41. B: C Lapus (17) 37. W: M Maher (24) 31. Medley Par North A: E Santos (5) 2 up. B: G Noriskin (14) 2 up.

   SEYMOUR: Stableford A: M Fountain (12) 39. B: D O'Sullivan (29) 45. W: E Pell (4) 35.

   SHEPPARTON: 4B agg: D Faram (6) J Faram (10) 75. W: S Woodhouse (44) K Hall (45) 64.

   SORRENTO: Stableford A: G Murden (15) 39. B: J Isaac (21) 38. W: J Robertson (22) 39.

   SOUTH PINES: Stroke A: C Barned (9) 73. Scr: G Geisler (Moe) 78. B: L Edwards (16) 71. Scr: N Rogerson 83. C: A Glenton (26) 72. Scr: G Cousens (22) 96. 27-hole C'ship A: J Hay 122. Hcp: T Williams (11) 107-1/2. B: T Vandenhoff 126. Hcp: B Brooks (17) 101-1/2. C: B Moreland 146. Hcp: M Love (24) 110.

   SOUTHERN: Stableford div 1: M Tims (10) 39. Div 2: A Lance (13) 38. Div 3: G McKissack (20) 37 cb. Trophy f: R Lumsden N Warren bt C Carroll S Taylor 4-3.

   SPRING PARK: Stableford: V Lunder (15) 35.

   SPRING VALLEY: Stableford A: S Goodman (12) 39. B: R Blackwell (22) 38. PM: A: G Ebinger (1) 36 cb. B: P Edwards (19) 39.

   ST ANDREWS BEACH: Stableford: G Tandy (5) 35.

   STRATHALLAN: Stroke A: S Mooney (10) 69 cb. B: B Regan (17) 67. C: M Pillai (22) 66. Medal: P Kamay (6) 65.

   SUNSHINE: Stableford A: S Pulis (12) 36. B: T Melvin (18) 35 cb. C: E Clayton (20) 33 cb. W: E Batten (19) 27.

   TALBOT: 4B: N Greenwood (13) R Potter (14) 39.

   THE DUNES: Stableford Div 1: J Cotter (8) 37. Div 2: P Sherman (14) 37. Div 3: S Mills (36) 33. W Div 1: M Elson (5) 33. Div 2: M Sherman (25) 33. Hole-in-one: T Stewart at 13th.

   THE HERITAGE: Stableford Henley A: A Winter (10) 40. B: A Agisilaou (15) 38. C: A Mill (20) 45. St John A: J Goddard (2) 38. B: A Bradley (16) 34. C: A Gardner (25) 36.

    THE NATIONAL: Stableford Moonah: S Johnson (35) 43. Hole-in-one: P Lewis at 5th. Ocean: I Graham (20) 40. Old: M Stanford (scr) 38 cb. Long Island 4B: G McKay (26) C Graetz (16) 10 up.

   THE SANDS TORQUAY: Stableford A: T Spence (9) 39. B: T Hester (14) 37 cb. C/Medal: T Tobin (22) 42. W: M Juniper (35) 30 cb.

   THIRTEENTH BEACH: Par Beach A: D Gilbert (6) 3 up. B: N McFarlane (9) 3 up. C: J Wright (14) 2 up. Women A: K Biddle (2) 1 up. B: A de Heer (25) 2 up.

   TIRHATUAN: Stableford: P Storey (15) 39.

   TOCUMWAL: Stableford A: B Christie (Rich River 1) 42. B: H Jankov (13) 35. C: J Jones (21) 39. W: C Abbott (Yarrawonga 26) 36.

   TORQUAY: Stableford A: M Calnin (8) 39. B: G Taylor (10) 36. C: W Gaunt (14) 38. D: G McGlinchy (21) 39. W: A Joyce (19) 37. Resort: R Forbes (19) 35.

   TRAFALGAR: Stableford A: P Hobson (12) 40. B: D Blackshaw (19) 38.

   TRARALGON: Stableford A: R Logan (10) 38. B: G Bland (12) 40. C: L Bollard (17) 37. D: L Withers (23) 38. W: S Coffey (12) 28.

   TRENTHAM: 4B: D McLean (17) S Robinson (15) 44 cb. Women Stroke: M Brierley (22) 71.

   VICTORIA: Stableford A: N Hollow (9) 39. B: R Ampt (16) 40 cb. C: R Taylor (21) 43. White: D Wilson (29) 37. W: M Mateer (23) 34 cb.

   WARBURTON: Stableford: K Kane (22) 42.

   WARRACKNABEAL: Par A: P Barling (13) 1 up. B: A Ross (35) 4 up. Women Stableford: N Vogel (20) 38.

   WARRAGUL: Ambrose: T Denholm P Potter (6-1/2) 59-1/2. Women Stableford A: J Kennedy (21) 36. B: Y Lane (36) 32.

   WARRNAMBOOL: Stableford A: D Warnaar (7) 39. B: M Veljovic (16) 40. C: S Barker (23) 41. W: C Lappin (14) 30.

   WAVERLEY: Stableford A: C Van Bakel (9) 39. B: J Pirie (13) 39. C: G Goldsworthy (22) 37.

   WERRIBEE PARK: Stableford A: T Cook (6) 37. B: C Ravenscroft (14) 37. C: J Tullio (19) 40. D: G Whyte (32) 39. W: J McLeod (11) 27.

   WHITTLESEA: Par A: P Campi (10) 4 up. B: P Lunny (12) sq. C: N McGinty (23) 2 up.

   WINCHELSEA: Stableford: D Ehmer (18) 43.

   WODONGA: Par A: M Selmingham (9) 4 up. B: M Leman (10) 2 up. C: B Wood (26) 3 up. W: P Mullumby (22) 2 down.

   WONTHAGGI: Stableford A: R Van Agtmaal (11) 38. B: G Linguey (16) 37. C: J Brann (19) 39.

   WOODEND: Stableford: T Bowen (13) 40.

   WOODLANDS: Stableford A: D Teasdale (6) 39. B: G Parakilas (14) 38. C: D Beattie (17) 36 cb. Hole-in-one: M Doutch at 8th. W: V Davey (17) 33 cb.

   WOORAYL: Par A: G McKinnon (13) 4 up. B: R Stubbs (15) 1 up. C: J Bolge (26) 2 down.

   YALLOURN: Stroke A/Medal: H Thomas (9) 67. B: J Bennett (20) 73. Scr: H Thomas 76.

   YARRA PARK: Par: S Darwin (23) 3 up. W: Y Lord (24) sq.

   YARRA VALLEY: Stableford: S Key (34) 40. W: C Scholes (26) 25.

   YARRA VIEW: Stableford: S Kenny (6) 37.

   YARRA YARRA: Stableford A: M Cohen (8) 39. B: G Weller (11) 41. C: R Wood (19) 37. D: D McLaren (24) 38. W: M Thorley (17) 34. Yellow: A Ellis (36) 32.

   YARRAM: 4B: E Greenaway (16) A Greenaway (29) 45. Women Stableford: S Denovan (16) 33.

   YEA: Par: M Peterson (13) 2 up.

   YERING MEADOWS: Stableford A: R Tobias (15) 43. B: T Mair (19) 36. W: K Roberts (17) 29.




October is Golf Month. Share the golf bug to win the ultimate golf bug adventure to Barnbougle, Cape Wickham and Ocean Dunes courtesy of Air Adventure Golf Tours.


Head to www.golfmonth.com.au for more details.

19 October 2017
The second & final Doris Chambers State Final was played today at the picturesque Keysborough GC, which was presented in wonderful condition. Read more
19 October 2017
#22: Tiger, Snake and the Shark. Read more
19 October 2017
BROADFORD: Men: Stableford White: L McDonald (15) 42. G Hanson (6) 41. Women: Stroke: C'ship: A: A Hackett (15) 87. B: S O'Connor (20) 71. C: Y ... Read more
MyGolf
Golf Victoria