Victorian club golf results - Saturday

 

   ALEXANDRA: Men: Stroke C'ship: White: A: M Richards (4) 67. B: J McCashney (16) 67. C: P Fahey (24) 69. Women: Stroke: B Dodge (26) 74. C'ship: A: M Richards (4) 220. B: C Thomas (13) 257. C: G Davey (20) 286.

   ALTONA LAKES: Men: Stableford: A: M Kelly (7) 41. B: R Carstensen (14) 39. C: E Datario (24) 42 cb. Women: I Mason (13) 39.

   AMSTEL: Men: Stroke Ambrose: Ranfurlie: White: J Hauselberger N Brain R Kapitz G Hibberd (5.75) 53.25.

   ANGLESEA: Stableford: A: T Capon (11) 40. B: D Calvert (17) 42. C: R Shaw (25) 40. Women: C Fowlston (29) 40.

   AXEDALE: Men: Stroke Black: A: A Andrews (11) 65. B: H Derek (20) 65. C: M Russell (22) 65. Women: Stableford: A: J Jackson (14) 34 cb. B: A Young (28) 35.

   BACCHUS MARSH: Men: Stroke: C'ship: A: G Philpot (10) 69. B: B Sheriff (15) 70. C: M Hopkins (22) 69.

   BACCHUS MARSH WEST: Men: Stroke: A: N Prasad (13) 71 cb. B: D Gregson (16) 73. C: J Darling (29) 66. Women: W Knipe (17) 76.

   BAIRNSDALE: Men: Stableford: Scr: A: J Cugley (15) 38 cb. B: P Makings (19) 39.

   BARHAM: Women: Stableford: A: J Lyford (27) 32 cb. Men: A: S Fullerton (9) 39. B: G Sholl (28) 37.

   BELVOIR: Men: Par: A: L Treble (8) 4 up. B: W Badke (15) 7 up. C: A Park (22) 2 up. Women: B Savy (22) 1 up.

   BENALLA: Women: Stableford: 4B: D Shanks (22) V Nicholas (29) 42. Men: K Muir (12) G Crothers (7) 44.

   BENDIGO: Men: Stableford White: A: M Bell (11) 39 cb. B: C Fordham (17) 38. C: J Dennett (28) 40.

   BERWICK MONTUNA: Men: Par: A: R Young (9) 4 up. B: J Kneebone (17) 4 up. C: D Barrot (24) 6 up. Women: R Dodge (36) 1 down.

   BOX HILL: Mxd: Stroke: Foursome: P Bedlow (28) B Eddison (14) cb.

   BRIGHT: Women: Stableford: A: D Wilson (9) 40. B: R Heydon (28) 43. A: C Burgess (14) 38.

   BRIGHTON: Stableford: 2B Agg: S Smith (20) W Troedson (26) 86.

   CAMPERDOWN: Stableford White: B: R Carr (23) 42. A: M Hassett (14) 40.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stroke: Foursome: I Hollingsworth (5) A Toon (18) 69.5 cb. Men: Foursome C'ship: R Kelly I Furyk 150. Foursome: B Walpole (15) N Jones (6) 137. Women: A Felgate (13) N Charman (16) 72.5.

   CENTENARY PARK: Men: Par Black: P Fairbairn (24) 6 up cb.

   CERBERUS: Stroke: Ambrose: G Wilson (+3) K Lacey (38) N Green (7) K Walker (10) 52.5.

   CHALAMBAR ARARAT: Men: Stableford: 3B: P Gouldie (19) I Bruce (23) R Arthur (17) 105.

   CHURCHILL WAVERLEY: Men: Stableford: Waverley: A: B Marotta (10) 41. B: M Stone (18) 40. C: J Hollardt (27) 42. Stroke: Churchill Park: A: M Rice (4) 71. B: R John (18) 67. C: R Tan (21) 71. Women: P Singh (17) 76.

   CLIFTON SPRINGS: Men: Stableford: A: L Datson (6) 39. B: R Hunt (14) 42. C: R Irons (20) 41. D: I Redfern (23) 38. Women: A: C Strachan (24) 38. B: J Tilton (35) 35.

   COBRAM BAROOGA: Men: Stableford: 4B: R Dishon (14) D Woods (18) 44. Women: A Barton (36) 38 cb.

   COHUNA: Men: Stroke: M Appleby (16) 67. Women: Stableford: B Wood (33) 31.

   COMMERCIAL ALBURY: Stableford: A: S Thompson (8) 40 cb. B: V Castillo (17) 40 cb. C: W Tracy (19) 37. Women: H Spears (28) 36.

   COMMONWEALTH: Women: Stableford: K Ould (22) 33. Men: A: D Condon (9) 38 cb. B: T Earle (14) 38. C: K McNamara (26) 37.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Men: Stroke: C'ship: A: J Yee (11) 73. B: M Usher (22) 65. C: P Killick (24) 71.

   CRANBOURNE: Men: Stableford: A: J Shapiro (9) 43. B: A Range (15) 40. C: M Klotz (28) 39.

   CREEKSIDE: Men: Par Yellow: A: M Elliott (12) 6 up. B: M Gossip (18) 6 up. C: N Alves (28) 2 up. Women: R Morrison (29) 4 up cb.

   CURLEWIS: Stableford White: A: D Kaye (10) 41. B: A Bartle (12) 40. C: M Holroyd (20) 38. Stableford: P Malloch (16) 36 cb. Stableford Green: R Griffiths (24) 39.

   DENILIQUIN: Medley: Stableford: A: S Callanan (15) 38. B: A Lord (20) 36. C: R Aitken (27) 44.

   DEVILBEND: Men: Stableford White: L Bateman (26) 43. A: A Tate (12) 40. B: B Malone (16) 42. C: C Cox (22) 41.

   DORSET: Mxd: Stableford White: A: A Morton (12) 39. B: L Tonkin (15) 37. C: R Drane (28) 43.

   EAST MALVERN: Medley: Stableford White: A: D White (9) 36 cb. Trophy: B: W Beron (22) 40.

   EASTERN: Men: Par: South: J Mackay (13) 5 up. North: C Cameron (1) 4 up. East: A: G Chin (15) 7 up. B: G Chard (21) 5 up cb.

   EASTERN SWARD: Men: Par: 4B: M Callender (13) G Kendall (25) 10 up.

   EASTWOOD: Men: Stroke: A: G Lyons (4) 71. B: P Johnson (14) 74. C: P Jack (21) 71. Mxd: Stableford: A: R James (11) 40. B: D Bowles (18) 38 cb. C: K Hudson (25) 34.

   EUROA: Men: Stableford: A: G Walker (14) 37 cb. B: D Farmer (19) 34 cb. Women: A: F Edwards (18) 33.

   FINLEY: Men: Stroke: A: C McNamara (6) 69 cb. B: W Peasley (14) 72 cb. C: A Harding (18) 74 cb. D: W Judd (30) 77. Women: J Corcoran (21) 66.

   FLINDERS: Stableford: A: E McCall (8) 41. B: J Squire (15) 39. C: D Chartres (25) 36. A: A Dyer (24) 35.

   FOREST HILLS: Men: Stableford: A: R Lewis (15) 36. B: C Griffiths Jnr (19) 41.

   GARDINERS RUN: Men: Stroke: C'ship A: T West 302. B Scr: M Webster 353. C Scr: N Evans 371. Medal Dec: A: M Such (6) 71. B: A Laws (16) 70. C: P Brosnan (24) 67.

   GARFIELD: Men: Stableford: A: P Medwin (9) 39. B: P Black (15) 40. C: G Martin (28) 44.

   GISBORNE: Men: Stroke: A: A Buttigieg (10) 71 cb. B: C McCabe (15) 66. C: A Gundy (20) 69. Women: A: L Barrow (22) 78. Men: Trophy: P Delia (1) 145.

   GLEN WAVERLEY: Men: Stableford: A: M Greco (15) 35. B: I Mutimer (21) 39. Women: J Maloney (24) 34.

   GOONAWARRA: Men: Stableford: A: D White (11) 40. B: A Jones (16) 39. C: G Mills (32) 38. Women: Stroke: A: C Heald (8) 76. B: J Corrie (35) 84.

   GREEN ACRES: Stableford: A: R King (10) 39 cb. B: P Graf (21) 38. C: D Austin (29) 41.

   HEIDELBERG: Men: Stableford: A: B Leonard (12) 40. B: D Drummond (13) 43 cb. C: D Andrews (18) 39 cb. Stroke: 4B: J Suttie (15) A Turner (20) bt P Bos (14) D Holmes (21) 4-3.

   HEYWOOD: Men: Par White: S Hearps (17) 3 up. Women: Par: D McLeod (19) 4 up.

   HILLTOP TATURA: Men: Stroke: M Miller (4) 67. J Risstrom (32) 67. Women: B Roberts (28) 71.

   HORSHAM: Men: Stableford: A: H Kemp (10) 37. B: B Thomas (17) 39. C: D Thomson (27) 47. Women: D O'Connor (26) 36.

   HOWLONG: Men: Par: A: N Brown (13) 2 up. B: T Larkins (16) 4 up cb. C Scr: A Neilson (5) 5 up. Women: K Lowe (30) 2 up.

   HUNTINGDALE at Victoria: Men: Stableford: A: S Eason (10) 33 cb. B: S Tierney (16) 38. C: D Miller (21) 33 cb. Women: L Teo (2) 34.

   JUBILEE WANGARATTA: Men: Stroke White: A: N Hogan (10) 68. B: R Rigoni (13) 69. C: S Goldsworthy (20) 69. Women: Stableford: A: K O'Shea (7) 32.

   KERANG: Men: Stableford: B Wright (19) 41. Women: L Boland (20) 36.

   KEW: Men: Stableford White: A: T Gin (9) 43. B: M Walker (15) 41. C: P Mcbride (26) 42. Women: Stableford: A Moore (19) 34 cb.

   KEYSBOROUGH: Men: Stroke: Medal Dec: J Hession (3) 68. Women: D Smith (8) 76.

   KOORINGAL: Men: Stableford: A: B Findlay (5) 37. B: J Ryan (11) 36. C: B Dudziak (14) 42. D: G Skinner (20) 38. Women: A: T Grant (13) 30.

   KYABRAM PARKLAND: Men: Stableford: 4B: A: L Flint (20) M Lusher (14) 46. Women: A: B Wickham (25) G Prendergast (28) 44.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Stableford: N Casey (15) 41. P Mangan (19) 38. Women: J Bauerle (16) 35.

   LAKES ENTRANCE: Men: Stableford White: A: R Watts (9) 38. B: R Nicholas (16) 36. C: A Taylor (29) 38. Women: Stableford: A: T Barlow (21) 33.

   LAKESIDE at Albert Park: Mxd: Stableford 4B: Black: S Velk T Green J Lovett R Deyell 46 cb.

   LANCEFIELD: Men: Stableford 2B Multi: White: D Devanport (5) D Lockens (36) 75.

   LANG LANG: Mxd: Stableford: A: S Henderson (8) 37. B: L Harrison (19) 38. C: T Davis (22) 43. Women: P Randall (22) 35. Men: Stroke Foursome: Black: P McNeil V Bennison 77.

   LATROBE: Mxd: Stableford White: A: C Mansfield (5) 44. B: T Tarrant (14) 42. C: K Coates (25) 43.

   LEONGATHA: Stableford: A: P Walsh (15) 39. B: W Norden (21) 40. C: T Moss (36) 41. Women: J Brownlie (35) 40.

   LONSDALE: Stableford: A: S Prior (14) 43. B: B Stewart (17) 42. C: D Miller (31) 39. Women: P De Steiger (25) 38.

   MAFFRA: Men: Stableford White: A: K McLachlan (3) 36. B: W Marsden (15) 40. C: C Durrant (20) 38.

   MARYBOROUGH: Men: Stroke: A: T Brown (10) 73 cb. B: D Ford (14) 69. C: B Hawker (29) 74. Women: Stableford: A: R Brooker (21) 34. B: K Share (24) 34.

   MEDWAY: Men: Stableford: Trophy: B: A Rodriguez (4) 39. C: A Stephenson (24) 45. Women: A: S Heffernan (15) 32.

   MEENIYAN: Men: Stableford 4B: White: B McGeary (15) R Matthews (23) 42 cb.

   MELBOURNE AIRPORT: Men: Stroke: A: N Solas (11) 70. B: R Drew (19) 68. C: F Gough (24) 66.

   MELTON VALLEY: Medley: Stroke: A: S Pengelly (4) 72. B: P Phyland (14) 69. C: S Brown (21) 66. D: G Cutler (24) 62.

   MILDURA: Men: Stableford: A: P Miatke (8) 42. B: R Pearce (17) 41. C: T Rogers (20) 40.

   MIRBOO NORTH: Men: Par White: A: N Rutledge (22) 4 up.

   MOE: Men: Stableford: 2B Multi: G Shaw (23) P Rodaughan (13) 88.

   MOOROOPNA: Women: Stroke: S McIntyre (19) 68. Men: Stroke White: A: W Maher (6) 70 cb. B: T Barca (16) 68. C: D Sidebottom (20) 66 cb.

   MORNINGTON: Mxd: Stableford: A: C Jaensch (12) 41. B: I Dunne (14) 41. C: D Dempster (28) 47.

   MORWELL: Men: Stableford: 4B: B Kamphuis (8) N Webb (19) 45.

   MT MACEDON: Stroke: Medal Nov: A/Medal: P Thomas (13) 65. B: A Gray (69) 69. C: G Bysouth (24) 71.

   MT MARTHA: Men: Stableford: 4B: I Daly (20) E Moss (34) 53. Women: R Brake (26) J Kingshott (18) 45.

   MYRTLEFORD: Par: A: A Jones (10) 1 up. B: E Jones (31) 7 up.

   NORTHERN: Men: Stableford: A: M Clements (5) 43. B: P Pitto (18) 40. C: A Metintok (30) 42.

   NUMURKAH: Men: Stableford White: R Smith (13) 38. K Hepworth (28) 37.

   OAKLEIGH: Women: Stroke Medal: Black: G Duff (32) 57. Hole in one: T Gardner

   OLINDA: Men: Par: A: A Crane (17) 7 up. B: R Matthews (29) 4 up.

   PAKENHAM: Mxd: Stroke: C'ship: A: J Giertz (8) 74. B: B Webster (18) 71. C: K Mc Crae (27) 66.

   PATTERSON RIVER: Men: Par: A: J Harrington (3) 1 up. B: N Bull (14) 3 up. C: D Lamb (22) 4 up. Women: A Daly (34) 1 up.

   PENINSULA KINGSWOOD: Men: Par: Peninsula Composite: A: I MacKinnon (15) 3 up. B: N Leitl (17) 8 up. C: S Facey (26) 6 up. Women: D McCartnet (15) 1 down. Men: Stableford: Kingswood: A: J Wallis (-1) 39. B: G Ellis (16) 40. C: D Mackie (36) 39 cb. Women: C Rule (27) 33 cb.

   PHILLIP ISLAND: Men: Stableford: A: G Harrison (5) 40. B: R Jenkins (15) 38. C: J Cassidy (30) 39. Women: P Watt (38) 41.

   PORTARLINGTON: Men: Par Black: A: B Benson (9) 2 up. B: N Evans (15) 5 up. C: R Moore (18) 7 up. D: J Wilson (29) 7 up. Women: Par: B Schwarz (43) 6 up.

   PORTLAND: Men: Stroke: A: A McMillan (9) 70. B: M Hollis (15) 69. C: M Hallinan (24) 67. Women: K Smail (33) 71.

   PORTSEA: Men: Par: A: P Cannon (8) sq. B: P Harcourt (14) sq cb. C: R Collins (24) 4 up. Women: J McComb (32) 4 up. Men: Par Gold Medal: Gold: B Grant (29) sq.

   QUEENSCLIFF: Men: Stableford: J Burnett (16) 39.

   RACV CAPE SCHANCK: Stableford: W Kabilpong (32) 40.

   RACV HEALESVILLE: Stableford: P Gebert (17) 42.

   RICH RIVER: Men: Stroke Medal Nov: East: Black: A: P Hayes (10) 68. A Scr: K Ardley (0) 73. B/Medal: G Stephenson (19) 68. B Scr: A Baker (15) 84. C: G Kelly (25) 68. C Scr: K Aitken (20) 89. Women: Stroke: J Adams (24) 70.

   RINGWOOD: Men: Stroke: A: S Edwards (13) 68. B: J Donald (18) 66 cb. C: R Turner (21) 74 cb. Women: J Bainbridge (25) 67.

   RIVERSDALE: Men: Stableford White: A: M Palma (12) 40 cb. B: P Friend (18) 41 cb. C: J Sudholz (25) 39 cb.

   RIVERVIEW: Men: Stableford: A: E Huynh (11) 45. B: A Cox (19) 43. Women: J Hansson (20) 38 cb.

   ROSANNA: Stroke: A: J Rennie (4) 65. B: T Rubira (16) 69 cb. C: G Laher (22) 68.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Par: South: A Schonewille (+3) 5 up. Women: A: M Marchesani (8) 2 up. B: N Whiteford (41) 1 up. Men: North: A: C Barth (6) sq cb. B: D Timion (15) 1 up. C: P Ansell (20) 3 up.

   ROSEBUD PARK: Men: Stroke: Foursome: P Brook R Sevior (11) 68. Foursome C'ship: P Brook R Sevior 163. Stableford: C Wyatt (29) 37. Women: J Johnson (38) 41.

   ROSSDALE: Men: Stroke: A: C Beet (14) 67. B: K Disher (21) 65. C: C Economedes (24) 68. Women: K Schmidt 72. Men: Medal Oct: C Johnson. Medal Nov: K Disher. Hole in one: T Wood at 12th. Women: Stroke: Medal Nov: K Schmidt .

   SAFETY BEACH: Women: Stableford: D Law (28) 33.

   SALE: Men: Stableford: A: D Watson (9) 38. B: R Ross (27) 36. Women: T Potter (24) 35.

   SANCTUARY LAKES: Men: Stroke C'ship: Black: A Scr: J Ward 292. A: M Grimsditch (-1) 299. B: A Goh (12) 290. C: S Piesley (19) 304.

   SANDHURST: Men: Stableford: Champions: A: J Yap (10) 33. B: C Reddy (18) 40. Par: North: A: T Lin (8) 3 up. B: P Brett (16) 4 up. C: P Churches (26) 3 up. Women: Stableford: Champions: L Cochrane (12) 41.

   SEYMOUR: Men: Stableford: C Lubeck (26) 45. Women: D Byrne (20) 39.

   SHEPPARTON: Men: Stableford 4B: White: A: C Shannon (21) G Teague (24) 51. Women: Stableford: A: T Mathisen (40) J Reeves (27) 44.

   SORRENTO: Men: Stableford: A: R McClure (16) 38. B: C Kimberley (20) 39. Women: G Williamson (27) 37.

   SOUTH PINES: Men: Stableford White: Div 1: T Cotton (10) 40. Div 2: B Cotton (26) 43.

   SOUTHERN: Men: Par White: A: K Davies (12) 3 up cb. B: K Stokes (17) 4 up cb. C: I Daniels (29) 4 up. Stroke: C'ship: Scr: K Naismith bt B Croker 20th. A: S Easey bt L Hardingham 5-4. M Peterson bt F Mohammed 1up. Men: P Andrew bt F Hilliard 19th.

   SPRING PARK: Mxd: Stableford: B Thomas (13) 36.

   SPRING VALLEY: Stableford: A: A Dunlop (16) 36. B: W Taylor (20) 40. T Philp (16) 38. B: D Darke (22) 37.

   ST ANDREWS BEACH: Stableford Hcp: White: J Dempsey (21) 40.

   STRATHALLAN: Men: Stableford: G Roche (19) 42. A: M Southurst (16) 38. B: F Cipriani (18) 39. C: R Horkings (25) 37 cb. Stroke: Medal of Medalists: G Blackwood (13) 68.

   SUNSHINE: Men: Stroke: Foursome: C Tekeu N Hutton (14) 67.5. Foursome C'ship: Div 1 Scr: S Reddaway E Papadopoulos 149. Women: Par: R Gebing (18) 1 down.

   TERANG: Stableford: A: N Bruckner (10) 35. B: G Beasley (35) 43.

   THE DUNES: Men: Stableford: The Dunes: A: C Leach (13) 38. B: M Roberts (19) 38. Women: Stroke Canadian Foursome: Green: J Simon L Harrison (18) 74. Mxd: Stableford: 9-hole: The Cups: A: B Flood (20) 19. B: P Flood (34) 18.

   THE HERITAGE: Men: Stableford: Henley: A: M Keeble (5) 38 cb. B: A Calder (19) 48. C: D Price (19) 37. Women: E Shek (19) 31. Mxd: St John: M McGrath (13) 41. PM: L Vitez (16) 38.

   THE NATIONAL: Medley: Stableford Long Island: Black: A Ebert (17) 40.

   THE SANDS TORQUAY: Men: Stableford: 4B: R Bridgart (25) M McAllum (17) 47. Women: E Chappell (40) S Barrett (38) 48.

   TIRHATUAN: Men: Par 4B: Yellow: M Devlin (5) C Helps (18) 9 up. Cup: M Devlin (5) C Helps (18) 18 up. Women: Stableford: E Feeney (33) 38.

   TOCUMWAL: Mxd: Stroke: American Foursome: J Taylor I Taylor (14.63) 69.37.

   TORQUAY: Men: Stableford Black: A: B Joyner (11) 37. B: T Lee (17) 42. Stableford: A: S Willian (13) 45. B: R Frost (25) 39. Women: W Paterson (20) 37. Men: Stableford Resort: Green: R Forbes (18) 40. Stableford Visitor: A Wright (Midlands 28) 40.

   TRAFALGAR: Men: Stableford: J Tabuteau (3) 39.

   TRARALGON: Men: Stroke: A: M Hurley (8) 66. B: G Hastie (13) 70. C: J Storm (18) 66. D: P Sharp (24) 67.

   TRENTHAM: Stroke: American Foursome: K Sheedy (19) B Penrose (13) 64.

   VICTORIA: Men: Stableford: A: R Spriggs (2) 36. B: P Riddell (14) 37. C: P Witherow (20) 37. Stableford White: P Williamson (27) 30 cb. Women: Stableford: J Loveday (16) 42.

   WANGARATTA: Men: Stroke: A: J Mullins (16) 70 cb. B: M Comensoli (18) 70 cb.

   WARBURTON: Men: Stroke: Medal of Medalists: Medal: D Murch (4) 67. Stableford: J Hall (17) 41.

   WARRAGUL: Women: Stableford: A: J Marriott (13) 38. B: J Little (32) 41. Trophy: J Little (33) 77. Men: A: W Robbins (8) 39. B: P McGrogan (17) 39. C: B Cheesman (18) 40. D: J Morrison (27) 39.

   WARRNAMBOOL: Men: Par: A: D Chislett (12) 4 up. B: G Billington (14) 4 up. C: K Parker (25) 5 up.

   WATERFORD VALLEY: Men: Stableford: A: G Howard (9) 38. B: G Smith (12) 42. C: P Noblett (21) 37.

   WERRIBEE PARK: Men: Stroke: A: G Dummett (8) 68. B: A Bennett (14) 70. C: P Curtain (15) 66. D: P Murray (24) 66. Women: A: S Canney (33) 72.

   WODONGA: Mxd: Stableford: A: O Roberts (8) 39. B: S Joyce (15) 44. C: G Clancy (16) 40. Women: J Surman (14) 41.

   WONTHAGGI: Men: Stableford White: A: D VanAgtmaal (8) 36. B: F Loughran (16) 39. C: A Hooton-Shandley (19) 39.

   WOORAYL: Men: Stroke: Medal Nov: A: T Ryan (9) 72. B/Medal: R Goodwin (19) 72. C: G Ennoss (24) 72. Women: Stableford: E Berryman (24) 38.

   YARRA PARK: Men: Stableford White: T Pearson (22) 41. Women: Stableford: Y Lord (23) 32.

   YARRA VIEW: Men: Stroke: Ambrose: G Riley (12) T Iulianetti (12) R Lord (24) D Egan (30) 56.25.

   YARRA YARRA: Women: Stableford: T Chau (15) 38. Men: Stableford Yellow: J Tucker (35) 40. Plate: J Tucker (36) 86. Stableford: A: I Susic (2) 40. B: P Hannon (11) 39. C: T Groves (16) 37 cb. D: B Hanrahan (25) 38.

   YARRAM: Men: Par: A: T Chisholm (12) 3 up. B: D Janssen (15) 4 up. C: B Busk (20) sq cb. D: F Baggaley (36) 1 down cb. Women: Stableford: A: N Barlow (28) 33.

   YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford 4B: Murray: Yellow: E Bayles (23) B O'Conner (18) 48. Lake: B Droop (18) B Kruger (7) 47 cb. Women: Stableford: L Christie (17) K McKenzie (23) 47 cb.

   YERING MEADOWS: Stableford: Team: Valley: K Steele (33) I Humble (24) M Gray (21) M Vines (29) 155. Men: Stroke Foursome C'ship: Nursery: Black: D Hale G Hale 165.

22 June 2018
Ian Frost (Indooroopilly) & Judy Langford (Wodonga) are the 2018 Tocumwal Senior champions. Read more
22 June 2018
Victorian David Micheluzzi is into the quarter-finals of the British Amateur at Royal Aberdeen in Scotland. Read more
22 June 2018
ANGLESEA: Women: Stroke: Foursome: S McGibbony (32) J Power (32) 74. Read more
MyGolf
Golf Victoria