Victorian club golf results - Saturday

 

   ALTONA LAKES: Men: Par: A: S Taukilo (12) 6 up. B: C Wyllie (14) 5 up. C: P Ford (22) 5 up. Women: L Busbridge (24) 6 up.

   AMSTEL: Men: Stroke Ranfurlie Black A: L Bailey (1) 69. B/Medal: K Erdeg (16) 62. C: P Ramsden (20) 68.

   ANGLESEA: Medley: Par: A: D Turner (4) 5 up. B: M Troup (15) 6 up. C: M Mullins (22) 5 up. Div 1: A Wylie (29) 3 up. Hole in one: C Foster at 13th.

   AXEDALE: Men: Stroke MM Black: A: R Connelly (14) 65. B: M Fitzpatrick (17) 63. C: B Fitzpatrick (30) 61. Women: White: R Fleay (17) 72.

   BACCHUS MARSH: Women: Stroke: Medal Dec: J Cox (22) 76 cb. C'ship: A: M Mc Gonegal (3) 69. B: M Hocking (13) 70. C: M Lynch (20) 69.

   BACCHUS MARSH WEST: Men: Stableford White: A: L Smith (11) 39 cb. B: R Harris (16) 40. C: S Chesters (26) 42. Women: Stableford: W Knipe (17) 39.

   BAIRNSDALE: Men: Stableford: A: R Coleman (12) 41. B: T Mays (19) 39 cb.

   BARWON HEADS: Women: Stroke: J Burton (20) 70.

   BELVOIR PARK: Men: Stroke A/Medal: C Coutts (11) 63. B: P Adams (19) 66. C: M McIntosh (20) 64. Women: A: L McClure (20) 69.

   BENALLA: Men: Stroke: A: R Schultz (9) 71. B/Medal: G Briggs (15) 69. C: M Polwarth (18) 72. Women: A: G Morton (23) 74 cb. B/Medal: J Shennan (30) 74.

   BENDIGO: Men: Stroke: A/Medal: D Lobb (11) 68. B: T Seboa (13) 68. C: M Underwood (36) 70.

   BERWICK MONTUNA: Men: Stroke: A: G Beckett (0) 65. B: H Small (16) 66. C/Medal: J Veugelers (20) 60. Women: J Gibb (32) 66. Jnr: P Chand (20) 68.

   BOX HILL: Stroke: A: C Wearne (8) 68. B: R Balhorn (13) 64. C/Medal: D Cull (17) 63. D: J Gonsal (26) 66. A Scr: P Guzs 71.

   BRIGHT: Men: Stroke: A/Medal: G O'Connell (17) 65. B: R Heydon (29) 67. Women: A: R M'Grath (18) 73.

   BRIGHTON: Men: Par: Medal Dec: R Desmond (21) 7 up. Trophy: G Rudin (19) 6 up.

   BUNINYONG: Stroke: A: P Martin (11) 68. B: S Dwyer (13) 67. C: D Deans (19) 68.

   CARDINIA BEACONHILLS: Mxd: Stroke: A/Medal: D Crowe (6) 66. B: A Sheehan (10) 68 cb. C: G Martin (17) 67. Scr: D Crowe 72.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Stroke: L Mullen (10) 70 cb.

   CASTLEMAINE: Men: Stroke Medal: L Prendergast (9) 66.

   CENTENARY PARK: Men: Stroke Medal Dec: Black: A: G Trinder (15) 69 cb. B: G Smith (20) 67.

   CERBERUS: Stableford: A: S Drummond (3) 38. B: R Hogan-Koegh (17) 40. C: S Norton (36) 44. Women: K Lacey (37) 39.

   CHELTENHAM: Men: Stroke: Medal: T Redmond (7) 71. K Smith (35) 71.

   CHURCHILL & MONASH: Mxd: Stableford: 4B: B Barnes (33) J Barnes (18) 50.

   CHURCHILL WAVERLEY: Men: Stableford: Churchill Park: A: T Bishop (15) 40. B: X Paredes (18) 43. Mxd Stroke: Waverley: A: D Young (10) 67. B: R Ebert (14) 68. C: R Ternel (26) 70.

   CLIFTON SPRINGS: Men: Stroke: Medal Dec: A: D Driscoll (8) 69. B: P Ashby (11) 66. C: T Merivale (19) 65. D: L Stalker (29) 69.

   COBDEN: Men: Stroke: Medal Dec: A: S Rix (7) 69. B: A Giles (16) 72. C: H Timmermans (22) 73. D: L Telford (28) 69.

   COHUNA: Men: Stroke: T Kelly (14) 69. Women: Stableford: V Kelly (37) 38.

   COLAC: Stroke: Medal: A: M McCoombe (10) 64. B: R McCann (18) 65. C: M Murnane (33) 68.

   COMMONWEALTH: Men: Stroke: Medal Nov: S Craig (5) 80. Medal Dec: A: J Craig (11) 73. B/Medal: R Murray (15) 70. C: T Reibel (21) 74. Women: S Bernhardt (19) 73.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Mxd: Stableford: A: H Shephard (7) 37. B: I Ali (16) 44. C: W Taylor (25) 41.

   CRANBOURNE: Men: Stroke Black: A: C Janky (7) 66. B: A Range (15) 63. C: A Berman (21) 69.

   CREEKSIDE: Men: Stroke: Shield: A: P Schmidt (13) 70. B: P Tabert (20) 69. C: A Cook (26) 70. Women: Stroke Yellow: L Larher (30) 74.

   CURLEWIS: Stroke: A: G Peacock (5) 69. B: D Myers (13) 72 cb. C: R Barker (25) 74 cb. Stroke Green: B Olsson (17) 70 cb. Stroke: J Travers (18) 72.

   DEVILBEND: Men: Stroke: Medal of Medalists: B Williams (18) 67. Hole in one: S Edmonston at 3rd. Men: Stroke: J Wilson (16) 63. A: N Perry (2) 69 cb. B: A Langford (15) 64. C: D Nicholls (29) 67 cb.

   DORSET: Men: Stroke Medal Dec: Black: A: P Cossens (8) 66. B: L Tonkin (14) 64. C: A Robertson (27) 56.

   EAST MALVERN: Medley: Stroke White: A: C Georgiou (12) 62. Trophy: B: K Strong (13) 58. Women: Stroke: Gold Medal: G Stewart (19) 75.

   EASTERN: Men: Stroke: South: A Andrew Gale (28) 69. North: A: D Mason (5) 70. B: A Yee (21) 66. East: A: B Withers (5) 67. B: J McGarrity (23) 67.

   EASTERN SWARD: Men: Par: A: M Lloyd (7) 3 up. B: J Enders (18) 7 up. C: L Berman (22) 7 up. D: P Diprose (28) 4 up.

   EASTWOOD: Men: Par: A: A Kleverkamp (9) sq cb. B: S Cowburn (16) 3 up cb. C: G Treverton (21) 3 up cb. Stroke: A: G McDonald (1) 71. B: S Rawlings (5) 71. C: P Finch (22) 69. C'ship: A: G McDonald 298. B: M Squire 358. C: P Finch 385.

   EUROA: Men: Stroke: A/Medal: C Walker (18) 68. B: I Sutherland (36) 69. Women: A/Medal: A Smith (18) 73.

   FINLEY: Men: Stroke: A: C McNamara (6) 68. B: R Makkinga (26) 70. Women: J Corcoran (20) 70. Men: Medal Div 1: C McNamara (6) 68. A Scr: C McNamara 74. Women: Div 1: J Corcoran (20) 71. Div 1 Scr: J Corcoran 91.

   FOREST HILLS: Stroke: A: C Griffiths (18) 63. MM: B: B Grikis (27) 60.

   FOSTER: Men: Stroke: A: K Flett (10) 69. B/Medal: K Esler (20) 66. A Scr: K Flett 79.

   GARDINERS RUN: Men: Stroke Ambrose: White: C Millard (18) B Clark (21) 61.25.

   GARFIELD: Men: Stroke: Medal Dec: A: D Lawler (11) 65. A Scr: A Mc Killop 68. B: A Koopman (17) 66. B Scr: J Watts 81. C/Medal: R Gould (29) 64. C Scr: D Thorp 88. Women: D Pilkington (29) 69.

   GISBORNE: Men: Stroke: A: T Maddern (0) 72. B: A Berliavaz (16) 71. C: G McDonald (30) 66 cb. Women: A: M Barker (23) 67 cb. Men: Cup: G McDonald (30) 66 cb. Scr: T Maddern (0) 72.

   GLEN WAVERLEY: Men: Stroke: A: B Meyer (11) 69. Medal: B: L Welch (22) 61.

   GOONAWARRA: Men: Stroke: Medal: A: C Thill (7) 68. B: M McCall (18) 72. C: M Elliott (27) 69 cb. Women: A: D Loten (24) 71. B: B Sincock (29) 76. Men: Stableford White: A: T McKeown (10) 39 cb.

   GROWLING FROG: Par: A: D Durantini (10) 1 up. B: R Plant (12) 2 up. C: M Athinitis (20) 3 up. D: C Lewin (18) sq.

   HAMILTON: Women: Stroke: R Holcombe (19) 73. Men: MM: A: D Hadley (4) 70. B/Medal: J Tuckey (16) 69.

   HEIDELBERG: Men: Stroke Black: A: C Ballis (5) 68. B/Medal: P Leonard (14) 64. C: J Andrew (18) 65.

   HEYFIELD: Men: Stroke White: A Clyma (30) 68. A Scr: G Krutli 79.

   HIDDEN VALLEY: Men: Stroke Black: A: B West (14) 77 cb. B: W Kolody (18) 72.

   HILLTOP TATURA: Men: Stroke: Medal: R Wildes (22) 66. T O'Brien (8) 68.

   HUNTINGDALE: Men: Stroke: A/Medal: J Mitchell (5) 70. B: A Baltas (15) 74 cb. C: M Ma (19) 74 cb. Scr: J Mitchell 75. Stableford: C Paine (27) 35 cb. Women: Stroke: M Clarke (11) 75.

   JUBILEE WANGARATTA: Jnr: Stroke 9-hole: Yellow: Div 1: C West (11) 32. Div 2: H Lewis (34) 35. Women: Stroke: R White (17) 70. Men: Par White: A: J Moore (12) 3 up. B: B Hutchieson (13) 2 up. C: S Goldsworthy (19) 3 up.

   KEYSBOROUGH: Men: Stroke: A: A Yusuf (12) 70. B: J Wall (17) 72. C: D Miller (22) 69. Women: D Smith (8) 72. Men: Medal of Medalists: D Thomas (21) 71.

   KINGSTON HEATH: Men: Stroke: Medal Dec: A: R Taylor (6) G Claney (-1) 71. B: N Cunningham (18) 73. Medal Nov: A: M Collins (7) 83. G King (3) 84.

   KOORINGAL: Men: Stableford: A: M Grant (0) 37. B: N Burrage (12) 36. C: G Tsoleridis (17) 38. D: L Wardle (24) 41. Women: A: V Bartlett (16) 34 cb. Men Medal Dec: L Wardle (24) 41.

   KYABRAM PARKLAND: Men: Stableford: A: J Ellis (12) 41. B: S Hausler (18) 41. C: L Jones (19) 39. Women: A: P Laidlaw (21) 39. B: V Mulholland (26) 40.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Men: Stroke: A: P Blackmore (17) 71. B: K Livingston (23) 69. Women: B Lyon (26) 71.

   LAKES ENTRANCE: Men: Stroke: A: P Mifsud (16) 70. B/Medal: G Beilby (27) 68. Men: Medal of Medalists: J Ward (15) 73. Medley: Stableford Yellow: R Mockett (24) 35.

   LAKESIDE at Albert Park: Men: Stroke: Trophy: A: G Smith (11) 69. B: R Deyell (18) 67. C: R Bone (23) 67. Women: Stroke Yellow: S Lee (32) 69.

   LANCEFIELD: Men: Stroke: Medal Dec: A: G Cook (11) 75. B: R Phillip (14) 71. C: M Finigan (22) 71.

   LANG LANG: Mxd: Stroke: A: A Dash (13) 69. B: S Walker (14) 64. C: P Dovaston (36) 67. P Anderson (29) 77.

   LATROBE: Medley: Stroke: A: P Gilder (8) 71. B: D Clyne (16) 70. C: L Val Morbida (30) 70.

   LEONGATHA: Women: Stroke: A: D Stubbs (16) 71. B: M Maher (25) 69.

   LONSDALE: Stableford: A: B Martin (2) 39. B: B Provan (22) 39. C: R Pennant (23) 41. H Morris (24) 37. B: S Hall (27) 37.

   MAFFRA: Men: Stableford White: A: S Larsen (9) 37. B: J Watts (18) 37. C: N Gutteridge (25) 40.

   MARYBOROUGH: Men: Stroke: C'ship A: G Sluce 217. B: D Ford 259. C: N Fitzpatrick 278. Hcp A: J Lacey (1) 224. B: D Ford (14) 217. C: N Fitzpatrick (19) 221. Veteran: G Newell 249. Hcp: N Fitzpatrick (19) 221. Men: Medal: A: R Young (12) 70. B/Medal: R Dawson (17) 66. C: R Giles (19) 74 cb. Women: Brooch: A/Medal: B Willis (20) 72. B: M Patten (27) 75.

   MEDWAY: Men: Stroke: A: A Knox (3) 67 cb. B/Medal: P Wagner (18) 66. C: C Tripodi (19) 67 cb. Women: Medal Dec: J Dempsey (14) 75.

   MEENIYAN: Men: Stroke: A/Medal: B McGeary (16) 72. B: N Shaw (26) 72 cb.

   MELBOURNE AIRPORT: Men: Stableford: A: J Bonacci (11) 41. B: R Loughlan (19) 39. C: I Brown (23) 39.

   MELTON VALLEY: Men: Stroke: Medal Dec: A: J Moran (9) 67. B: L Marchesi (14) 69. C: J Williams (19) 66. D: B Korney (29) 65. Women: Medal: S Robertson (30) 70. Medal of Medalists: C Munroe C McCarthy .

   METROPOLITAN: Stableford White: A: S Lomas (7) 36. B: R Galloway (11) 38. C: W Henderson (18) 38. Women: Stableford: L Bueno (17) 32.

   MIRBOO NORTH: Stroke: A/Medal: R Robbins (18) 65. B: N Rutledge (22) 68.

   MOE: Men: Stroke: Medal Dec Scr: A Bassman 72. A: K Jennings (12) 70. B: K Beath (24) 68.

   MOOROOPNA: Men: Stableford White: A: J Mallis (12) 44. B: R Lindsey (17) 44. C: L Tricarico (36) 47. Women: Stableford: D Nioa (29) 38.

   MORWELL: Men: Stroke Scr: P Brown 71. A: P Henderson (10) 71. B: H Kornacki (15) 65. C: A Constantinou (23) 66.

   MT MACEDON: Par: A: D Hudson (15) 1 up. B: S Close (31) 3 up.

   MT MARTHA: Women: Stroke: A McCormack (30) 71. Men: K Beenck (21) 62.

   MYRTLEFORD: Medley: Stableford: T Chapman (21) 36.

   NEANGAR PARK: Men: Stroke: Medal Dec: A: J Hafkamp (7) 67. B: R Martin (15) 68. C: L Johnston (22) 63.

   NORTHERN: Men: Stroke: A: S Parke (12) 62. B/Medal: L O'Neill (13) 63. C: I Abou-Eid (25) 64. A Scr: J Lavender (0) 72.

   OAKLEIGH: Men: Stableford: J Galluccio (17) 36. Women: Stroke Medal of Medalists: Black: A Newton (13) 60. W Hastie (24) 56.

   OLINDA: Men: Stroke: B: A Hopkins (19) 66. A: A Crane (17) 67. Women: K Preston (36) 71.

   PAKENHAM: Mxd: Stroke: A/Medal: K Booker (Scr) 69. B: D Jones (16) 69. C: T McDermott (23) 72.

   PAMBULA MERIMBULA: Men: Stroke: A: B Hart (11) 68. B: S Doneman (12) 63. C: L Roberts (21) 69. D: S Trigwell (22) 66.

   PATTERSON RIVER: Men: Stroke: Medal Dec: M Sweeney (9) 70. Women: L Murphy (36) 72. Men: A: M Sweeney (9) 70. B: M Moncreiff (18) 70. C: S McQuillan (24) 70.

   PENINSULA KINGSWOOD: Men: Par Kingswood: A: A Williamson (14) 3 up cb. Women: A: L Winslett (13) 2 down. Men: Stroke: Medal Nov: Peninsula Composite: M Paton (7) 71. Women: Stableford: A McCaig (8) 32. Men: Stroke: Medal Dec: Kingswood: A: N Baxter (13) 71. B: V Lewis (19) 70. A: V Lewis (19) 70. Medley: Medal: Peninsula Composite: B Daniels (15) 68.

   PHILLIP ISLAND: Men: Stroke: A: J Richardson (11) 72. B/Medal: P Coleman (13) 67. C: J McFaffrey (30) 67. Women: D Orr (15) 68.

   PORT FAIRY: Mxd: Stroke: A: M Hunt (12) 69. B: J Dean (16) 69. C: R Walter (24) 69. E Halliwell (32) 74.

   PORTLAND: Men: Stableford: A: P Kelly (9) 40. B: M Smail (13) 39. C: B Murphy (19) 40. Women: M Garner (20) 42.

   PORTSEA: Men: Stableford: A: P Cannon (7) 32 cb. B: C Watson (16) 36. C: A Bennett (24) 34. Stableford Gold: T Fatouros (33) 36. C'ship: A: C Jewell bt G Cooper 1up. B: P Jay bt S Thomson 2-1. C: J Carr bt V Pierini 4-3. D: G Watson bt M Proud 3-2. Women Stableford: H Martin (26) 35. Stroke: C'ship: A: K Marx bt K Hastie 4-2. B: M Campbell bt G Edmond 4-2. C: M Dewhurst bt E Kenway 3-1.

   QUEENSCLIFF: Men: Stableford: A/Medal: P Mastin (13) 40. B: W Pettigrove (20) 40 cb.

   RACV CAPE SCHANCK: Stableford: H Penrose (13) 44.

   RACV HEALESVILLE: Stroke: Medal: S Campbell (27) 61.

   RINGWOOD: Men: Stroke: 4B: M Silipetar (13) G Cawthray (8) 52.

   RIVERSDALE: Men: Stroke: Medal Dec: A: P Buchanan (9) 70. B/Medal: D Lane (13) 68. C: P Hehir (22) 69. A Scr: J Jacobs 74. Stableford Green: A: D McAdam (30) 39.

   RIVERVIEW: at Ivanhoe: Men: Stroke: Medal Dec: A: C Cameron (13) 62. B: H Boughen (21) 66. Women: G Raftery (29) 73.

   ROMSEY: Men: Stroke: Hcp: A Lakey (20) 78 cb.

   ROSANNA: Stableford: A: A Boyd (2) 39 cb. B: M Bullock (16) 39. C: D Colee (19) 38.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stroke: East: A/Medal: C Becker (6) 68. B: J Dean (17) 69. C: J McArdle (23) 72. Women: Stableford: West: A: D Hudd (21) 36. B: L Thomas (25) 40. Men: P Wild (7) 38.

   ROSEBUD PARK: Men: Stroke: Medal Dec: G Keenan (26) 64 cb. Scr: G Nagel 75 cb. Women: Stableford: P Toan (26) 36 cb.

   ROSSDALE: Women: Stroke: Medal: J Howe (17) 72. Men: A: C Beet (13) 68. B: A Walker (17) 70 cb. C: D Humble (22) 68.

   ROYAL MELBOURNE: Men: Stableford 4B: West: White: M Wenzel (21) C Wright (11) 47. Stableford: East: K Lo (27) 40. Women: D Middleton (20) 34.

   SAFETY BEACH: Women: Stableford: L Greer (31) 33. Men: Stroke: Medal Dec: A: G Petris (8) 63. B: J Roach (16) 65. C: B Driver (30) 62.

   SALE: Men: Stroke: A: H Savage (1) 66. B: G Lear (16) 67. C: R Farquhar (20) 63. Women: A: R Wake (38) 81.

   SANCTUARY LAKES: Men: Stableford: A/Medal: B Adams (7) 39. B: Y Kim (10) 37 cb. C: B Watters (23) 37.

   SANDHURST: Men: Stroke North: Black: A: K Soliven (2) 71. B: D Keane (16) 71. C: T Bird (24) 75. Stableford: Champions: P McKenna (25) 38. Women: Stroke: Medal: H Mourant (15) 68. Jnr: Medal of Medalists: North: H Mourant (14) 69. Medal: H Mourant (14) 69. Men: Hole in one: T Sheehan

   SANDRINGHAM: Mxd: Stroke: A: J Honner (11) 64. B: B Murphy (15) 65. C: M Lynn (22) 68 cb.

   SETTLERS RUN: Men: Stroke: A: J Harrison (6) 73. B: J Breen (13) 74. C: N Whyte (25) 68. Stroke Medal Dec: Black: N Whyte (25) 68. Women: Stroke: Medal: M Johnson (25) 67.

   SEYMOUR: Women: Stroke: Medal of Medalists: S Cresswell (21) 68. Men: P Block (29) 69. Medal: G Bender (20) 66.

   SHEPPARTON: Men: Stroke: Medal Dec: A: S Michel (5) 69 cb. B: P Friedleb (15) 67. C: N Lavis (23) 69. Women: Trophy: Div 1 Scr: K Morris 73.

   SORRENTO: Women: Stableford: P Lindeman (19) 39. Men: Stroke: A: J Oppy (7) 63. B: D Barnett (15) 66. C: J Massina (24) 65.

   SOUTHERN: Medley: Stroke: A/Medal: D Cowled (6) 67. B: G Carlson (17) 69 cb. C: G Wade (22) 73 cb. Medal: L Medini 73.

   SPRING PARK: Mxd: Stroke: P McAllister (19) 65. Medal of Medalists: B Thomas (13) 66.

   SPRING VALLEY: Stableford: 4B Div 1: R Keown (20) S Cummins (25) 44 Div 2: P Dunbar (18) L West (25) 42. .

   ST ANDREWS BEACH: Men: Stroke: P Turk (2) 71.

   STAWELL: Men: Stableford White: Div 1: G Abbott (13) 40. Div 2: C Appelgren (19) 44. Women: Stableford: C McKendrick (19) 41.

   STRATHALLAN: Mxd: Stableford: 4B: B Robertson (17) A Cowland (27) 48.

   SUNSHINE: Men: Stroke: N Presljak (10) 67. M Ramsay (19) 68 cb. B Heard (21) 72 cb. A Hing (12) 70. Medal: N Presljak (10) 67.

   THE DUNES: Men: Stroke: A/Medal: S Reid (9) 69. B: G Purcell (12) 71. C: M Higginbottom (25) 72. Women: Stableford: A: C O'Dea (18) 37. B: J Hedges (29) 38. Mxd: The Cups: A: B Noonan (18) 21. B: P Flood (34) 22. The Dunes: I Hickey (10) 37.

   THE HERITAGE: Women: Stableford: Henley: M Ghirardello (19) 35. Men: Stroke St John: Gold: A: R Malvaso (7) 73 cb. B: V Schwab (13) 76. C: D Deltondo (23) 84. Stableford: Henley: A: R Gough (10) 38. B: I Liddle (16) 39. C: D Foxley (29) 39. Stroke Gold Medal: St John: Gold: R Malvaso (7) B Bergin (7) 73 to playoff.

   THE NATIONAL: Women: Stroke Moonah: M Ramadan (16) 73. Medley: Stroke Medal Dec Long Island: Black: T Makrakis (26) 66.

   THE SANDS TORQUAY: Men: Stroke: A: B Balloch (1) 71. B: P Cox (11) 71. C: B Roberts (30) 70. Women: M Whitnell (30) 75.

   THIRTEENTH BEACH: Men: Stroke Creek: Black: A: G Ross (7) 73 cb. B: G Adam (11) 67. C: B Shawn (14) 71. Women: Stroke: A: B Kerrin (1) 72.

   TIRHATUAN: Men: Stroke: A: S Brown (14) 72. B/Medal: W Liberone (19) 64. C: D Turner (22) 68. Women: B Finighan (22) 71.

   TOCUMWAL: Medley: Stableford: A: P Richardson (18) 36. B: K Williams (24) 42. C: J Campbell (34) 45. Stableford White: A: M Hart (7) 39. B: G Foster (15) 43. C: D Garner (19) 44.

   TORQUAY: Men: Stroke: A: A Clark (7) 68. B: E Morris (13) 68. C: S Colman (17) 68. D: G Bradley (19) 67. Visitor: J Matokovic (20) 74. Stableford Resort: Green: H Knevitt (24) 38. Women: Stroke: L Brady (10) 70.

   TRAFALGAR: Stableford: A: R Anderson (13) 38. B: R Pyke (36) 41.

   TRARALGON: Men: Stroke: Medal Dec: Scr: T Couling (+1) 66. A: B Kitson (11) 67. B: B Melbourne (15) 63. C: G Henry (22) 62. D: J Kong (32) 64. Medal of Medalists: J Kong (32) 64. Medal Dec: G Henry (22) 62. Medal Nov: D Tosch (17) 71. Women: Medal Dec: J Hayes (20) 64. J Payne (22) 65.

   VICTORIA: Men: Stroke: A: W Simpson (10) 70. Medal Dec: B/Medal: R Collie (16) 66. C: B Mateer (19) 69. Stableford White: P Williamson (28) 33. Women: Stroke: J Bowler (12) 74.

   WANGARATTA: Men: Stroke: A: C Martens (6) 71. B: M Comensoli (19) 68.

   WARBURTON: Mxd: Stableford: B Lord (5) 37. A Johnston (17) 36.

   WARRAGUL: Men: Stroke: Medal: A: L Greening (12) 67 cb. B: S Carey (16) 66 cb. C: P Ferguson (20) 65 cb. D: J Brady (32) 61. Women A: H Coghlan (16) 74. B: S Jinks (23) 74. C: L Kennedy (32) 68. Medal of Medalists: D Melbourne (17) 72 cb.

   WARRNAMBOOL: Men: Stroke: A: W Durdin (8) 70. B/Medal: J Smyth (13) 69. C: C Munday (23) 73. Women: A: R Ballinger (28) 75.

   WATERFORD VALLEY: Men: Stroke: A: T Brokenshire (8) 70. B/Medal: S Finch (12) 69. C: G Bell (18) 72.

   WERRIBEE PARK: Medley: Stroke: A: M Callen (4) 67. B/Medal: A Pengelly (12) 66. C: R Scott (15) 68. D: L Saville (23) 65. Women Medal Dec A: J O'Farell (29) 73.

   WHITTLESEA: Mxd: Stroke: Medal Dec: A: J Slusarek (4) 71. B: S O'rurke (12) 70. C: K Bingham (22) 70.

   WODONGA: Mxd: Stroke Black: A: R Toal (5) 66. B: M Jackson (14) 68. C: D Wolfe (17) 68.

   WONTHAGGI: Men: Stroke: A/Medal: M Tiziani (10) 72. B: J Jordan (15) 70. C: H Adams (28) 65.

   WOODLANDS: Men: Stroke: A: B Myers (5) 70. B: C Richardson (12) 71 cb. C: W Rudd (17) 68. Women: M Rudd (24) 75. Men: Medal Dec: W Rudd (17) 68.

   WOORAYL: Men: Stableford: A: B Hogan (10) 38. B: R Goodwin (19) 41. C: R Warren (33) 36. Women: A Poole (23) 42.

   YARRA PARK: Men: Stableford White: M Russell (7) 41. Women: Stableford: L Lewis (19) 38.

   YARRA VIEW: Men: Stroke Medal: White: A: L Vigenser (11) 72. B: P Mitchell (23) 66.

   YARRA YARRA: Men: Stroke: A: I Shearer (9) 72 cb. B/Medal: M Jellis (13) 65. C: P Hiscock (19) 74 cb. D: G Molloy (23) 69. Stableford Yellow: A Ellis (36) 42. Women: Stroke: S Fernando (2) 74.

   YARRAM: Women: Stroke: D Balhorn (26) 76. Men: Medal of Medalists: T Underwood (12) 73. A: M Foat (11) 71. B: N Underwood (18) 70 cb. C/Medal: D Phelan (22) 70. A Scr: N Black 80. Hole in one: J Swift at 15th.

   YARRAWONGA MULWALA: Women: Par: Lake: A: M Spragg (25) 4 up. B: C Small (36) 1 up. Men: Stroke: Medal Dec: A/Medal: G McNamara (10) 69. B: M Stanley (24) 70. Murray: A/Medal: J Davis (15) 67. B: N Russell (19) 68. Medal of Medalists: Lake: J Wilson (6) 70.




October is Golf Month. Share the golf bug to win the ultimate golf bug adventure to Barnbougle, Cape Wickham and Ocean Dunes courtesy of Air Adventure Golf Tours.


Head to www.golfmonth.com.au for more details.

16 October 2017
Entries are now open for the 2017 Men's & Women's Port Phillip Open Amateur (Inc. Victorian Amateur Qualifying Rounds). Read more
16 October 2017
Golf Victoria played host to 16 Special School PE teachers for the first MyGolf Schools teacher PD for Special/Special Development schools in ... Read more
16 October 2017
AMSTEL: Men: Stableford Ranfurlie: A: G Visscher (14) 38 cb. B: J Williams (18) 39 cb. Women: H Sims (24) 39. Read more
MyGolf
Golf Victoria