Victorian club golf results - Saturday

 

   ALTONA LAKES: Stroke: Medal: A: D Morton (5) 73. B: J Pohlner (16) 70. C: P Dike (21) 63. Women: K Mather (24) 70 cb.

   AMSTEL: Stroke: Ranfurlie: A: C Curtain (11) 66. B/Medal: R Boyce (13) 66. C: R Grant (28) 66.

   ANGLESEA: Par: A: T Midolo (4) 5 up cb. B: K Turner (15) 6 up. C: R Beavis (36) 4 up. Women: J Grutzner (19) 1 down.

   AXEDALE: Stroke: Medal: A: D Ivey (12) 66. B: T Holmes (18) 65. Women: A/Medal: J Comer (27) 76.

   BACCHUS MARSH: Stroke: A: J Robinson (4) 70. B: A Svaljek (12) 64. C/Medal: T Svaljek (17) 67. Women: Medal: C Sutherland (18) 79.

   BACCHUS MARSH WEST: Stableford: 4B: D Fraser (24) H Fleming (36) 51.

   BAIRNSDALE: Stableford: A: J Hendy (14) 36 cb. B: C Blackwood (33) 42.

   BARWON HEADS: Par: R Syme (22) 1 up cb. Women: J Reed (12) 1 up.

   BELVOIR PARK: Stroke: A: R Prendergast (2) 67. B/Medal: G Coad (17) 67. C: M Dunne (20) 72.

   BENALLA: Stroke A: M Henwood (12) 69. B/Medal: M O'Brien (15) 67. C: C Dube (21) 67. Women: Stroke: A: M Cowan (22) 71. B: J Milner (41) 75.

   BENDIGO: Stroke: A: L Needs (7) 67. B/Medal: J Mahady (18) 65. C: B Linehan (19) 70.

   BERWICK MONTUNA: Stroke: A: D Hammond (13) 59. B: P Daniel (28) 62. Women: Stableford: M Barrot (27) 36.

   BOX HILL: Mxd Stroke: A: D Boddy (10) 67. B/Medal: J Smith (15) 63. C: P Griffiths (25) 65.

   BRIGHTON: Medal: P Bimbi (13) 4 up cb. Trophy: R Montgomery (16) 4 up.

   BROADFORD: Stroke: B/Medal: R Williamson (18) 65. A: T Triggs (13) 68. C: B McDowell (19) 68. Women: M Milne (26) 68.

   BUNINYONG: Stroke: A: T Chris (1) 67. B: M Paxton (16) 69. C: G Pugh (25) 67.

   CAMPERDOWN: Medal: T Cronin (19) 65.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Stableford: J Clarke (23) 41.

   CASTLEMAINE: Medley Stroke A/Medal: P McCoombe (10) 71. B: L Harding (16) 71 cb.

   CENTENARY PARK: Stroke: Medal: A: J Hoy (10) 69 cb. B: P Hanns (16) 64. Hole in one: J Hoy at 18th.

   CERBERUS: 4B: N Uren (24) S Jones (18) 12 up.

   CHALAMBAR ARARAT: Stroke: A: A Williamson (11) 68. B: T Link (26) 65.

   CHELTENHAM: Medal: D Harte (24) 63.

   CHURCHILL WAVERLEY: Stableford: Churchill Park: A: R Parker (11) 41. B: M Sanders (19) 42. Women: A: P Singh (17) 34. Men: Stroke: Waverley: A: D Fraser (12) 70 cb. B: P Eldridge (18) 70 cb. C: S Galam (31) 67.

   CLIFTON SPRINGS: Women: Stroke: N Chapman (31) 74. Men: Medal Jan: A: L Bassett (2) 68. B: K Fear (15) 67. C: R Bird (22) 64. D: I Edwards (26) 64.

   COBRAM BAROOGA: Par: A: T Milovitch (12) 2 up. B: F Messner (18) 3 up. C: G Hyde (23) 7 up. Women: A: B Willis (13) 2 up.

   COLAC: Stroke: A: B Arnst (10) 66. B: J Chappell (16) 65. C: S Luczo (21) 68.

   COMMERCIAL ALBURY: Stroke/Medal A: D Porter (2) 67. B: B Livingstone (12) 64. C: G Grylewicz (22) 64.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Stroke: Medal: A: P Kowalski (5) 71. B: P Richardson (22) 69. C: G Domantay (28) 69.

   CRANBOURNE: Stroke A: M Wootton (8) 69. B/Medal: M Keogh (14) 68. C: C Hirschman (24) 70. J Rasmussen bt B Westmoreland 1up.

   CREEKSIDE: Women: Par: A: W La Brooy (11) 6 up. B: R Perera (22) 6 up. C: S Chiu (35) 5 up. A Scr: J Scane sq.

   CURLEWIS: Stroke A: G Latross (7) 67. B: A Jervies (11) 65. C: E Formica (22) 68. Women: S Jones (11) 71.

   DENILIQUIN: Stroke: A: J Radeski (6) 70. B: P Docherty (17) 68. C: K Thompson (30) 65.

   DEVILBEND: Men: Stroke: J Sinclair (24) 66. A: M Burton (13) 66 cb. B: A Bird (18) 68. C: J Lewis (25) 68 cb.

   DORSET: Mxd: Stroke: Medal: A: A Harris (2) 62. B: G Seed (15) 62. C: D McIntyre (21) 59.

   EAST MALVERN: Medley: Stroke: A: J Giuliano (11) 62. Trophy: B: I Turfrey (13) 58.

   EASTERN: Stroke: Medal East: T Malone (18) 63. North: H Kamboukos (11) 67. South: C Charlot (9) 67.

   EASTERN SWARD: Stroke: A: K Thomas (11) 68 cb. B: L Berman (19) 65. C: J Redden (23) 62. D/Medal: T Hawksworth (27) 61.

   EASTWOOD: Stroke: Medal: B Cope (15) 65. A: C Lackman (12) 69. B: B Cope (15) 65. C: M Johnson (21) 74 cb.

   EUROA: Women: Stroke: A: J Thomson (22) 68. B: M Steen (35) 70. Men: A: G Walker (12) 65. B: G Carnegie (21) 65.

   FINLEY: Medley: Stroke: R Makkinga (26) 65.

   FOREST HILLS: Stableford: A: P Frost (13) 44. B: D Duncan (21) 41. Hole in one: P Frost at 5th.

   FOSTER: Stroke: A/Medal: D Knee (12) 66. B: J Stone (23) 68.

   GARDINERS RUN: Stroke A: J Armstrong (6) 69. B: W Gunstone (11) 70. C: J Hutt (18) 69.

   GARFIELD: Stroke: A: T Franklin (10) 64. Scr: A McKillop 69. B/Medal: R Mitchell (15) 60. Scr: R Mitchell 75. C: S Whaley (28) 62. Scr: D Eastick 87. Women: B Clark (16) 67.

   GISBORNE: Stableford: A: R Newman (8) 41. B: J Visentin (17) 37 cb. C: R Gillespie (22) 38 cb. Women: A: D Dunn (18) 40. Men: Cup: R Newman (8) 41. President's Trophy: D Evans (6) 74.

   GLEN WAVERLEY: Stroke: A: C McKenzie (16) 65 cb. B: D Lacey (22) 63.

   GOONAWARRA: Stroke Medal: Black: A: G Crowe (1) 72 cb. B: S Gall (15) 71. C: O Archer (23) 68. Stableford A: J Anderson (19) 36. Women: Medal: C Heald (7) 78.

   GREEN ACRES: Stroke: Medal A: R McDonald (14) 66. B: M Brown (21) 65. C: P Murphy (26) 70 cb. M Brown (21) 65. Women: Stableford: M Mark (31) 37.

   GROWLING FROG: Stableford: A: D Baldwin (7) 37. B: G Barbuto (12) 38. C: A Molloy (29) 37. D: J Cooper (19) 31.

   HAMILTON: Medal: I Ferguson (17) 69. Women: D Milne (17) 73 cb.

   HEIDELBERG: Mxd: Stableford: A: J Lea (10) 39 cb. B: D Hartney (15) 41. C: T Vizzari (19) 40.

   HEYFIELD: Stroke: B Scott (11) 69. A Scr: B Scott 80.

   HILLTOP TATURA: Stroke: A: M Miller (3) 63. B: M Jeffers (35) 60. Women: L Fanning (24) 75.

   HORSHAM: Stroke: A: B Wirth (9) 70. B/Medal: H Conway (15) 67. C: R Jenner (19) 71. Women: J Schmidt (20) 72.

   HOWLONG: Stroke: Medal: A: N Brown (11) 67. B: B Whitehead (20) 64. C: L Pilfoot (21) 71 cb. Women: Y Lord (23) 72.

   HUNTINGDALE: Stableford: A: P Hale (8) 36 cb. B: K Wallis (14) 36 cb. C: R Tang (24) 35. Hole in one: G Chrystie at 15th.

   IVANHOE: Men: Stroke: Medal A: A Cass (10) 60. B: S Cerni (18) 64. Women: E David (32) 67.

   JUBILEE WANGARATTA: Stroke A: J Hemphill (13) 67. B: M Van Rhee (14) 68. C: B Adams (26) 70. Women: M Jones (9) 72.

   KERANG: Stroke: G Hayes (16) 64. Women: M Cameron (16) 69.

   KEW: Stroke: Medal: A: D Kiernan (8) 67 cb. B: M Shepherd (34) 62. Stableford: J Parker (17) 38. Women: B Murray (4) 33 cb.

   KEYSBOROUGH: Men: Stroke: Medal Jan: Medal: G Hu (22) 66. Scr: D Blenkinsop (8) 78. Women: D Smith (8) 73.

   KILMORE: Men: Stableford: A: M Smith (14) 41 cb. B: T Dobson (17) 41.

   KINGSTON HEATH: Men: Stableford: J Olsen (19) 39.

   KOORINGAL: Stableford: A: G Kennedy (7) 37 cb. B: A Clement (12) 40. C: T Barr (15) 40. D: A Tsilibakis (19) 37. Men: Medal Jan: A Clement (12) 40 cb. Hole in one: S Dew at 16th R Marlais at 16th.

   KORUMBURRA: Women: Stroke: D Wrigley (28) 69.

   KYABRAM PARKLAND: Stroke: A: C Gentle (5) 54. B: D McKenzie (14) 49. C: B Cooper (30) 54. Women: M Bauerle (18) 53.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Stroke: A: J McHale (12) 70. B: C White (26) 68. Women: H Armstrong (26) 71.

   LAKES ENTRANCE: Par: C: B Greer (21) 6 up. A: N Backman (10) 1 up. B: R Murray (16) 6 up. Women: Par: B Wall (20) 4 up.

   LAKESIDE at Albert Park: Par: Trophy: A: N Campbell (10) 1 up. B: J Olszewski (14) 7 up. C: A Freeman (31) 6 up cb. Women: Captain's Trophy: J Casanelia (33) 2 up cb.

   LANG LANG: Stroke: A: D Gude (6) 68. B: T Cheles (20) 67. C: M Clough (28) 64. Women: C Stockdale (22) 76.

   LATROBE: Mxd: Stroke: Medal: A: N Kalifatidis (8) 67. B: D Baker (16) 67. C: S Fadda (34) 67.

   LEONGATHA: Women: Stableford: C Gray (27) 40. Men: C Leaver (6) 38. B: K Castwood (16) 36. C: R Martin (21) 37. D: P Hobson (22) 37.

   LONSDALE: Stableford: Silver: A: J Nicholson (10) 37. B: T Fletcher (16) 37. C: W Slattery (23) 38.

   MAFFRA: Stableford: A: D Lamont (15) 39 cb. B: F Robbins (19) 41.

   MANSFIELD: Par: Div 1: M Bettany (4) 5 up. Div 2: S O'Brien (21) 5 up. Par Gold: G Richardson (28) 3 up. Women: Par: N Cooper (15) 2 up.

   MARYBOROUGH: Men: Stroke: A/Medal: K Fankhauser (5) 69. B: D Hamilton (16) 73 cb. C: P Maynard (26) 70. Women: D Jennings (17) 74.

   MEDWAY: Men: Stableford: Trophy: A: S Mackenzie (7) 37. B: N Dimartino (18) 40. C: N Spratling (19) 36 cb.

   MEENIYAN: Stroke: A/Medal: C Buckland Snr (12) 65. B: W Reilly (30) 66.

   MELBOURNE AIRPORT: Stableford: A: M Cleary (15) 39. B: M Grocock (19) 42. C: T Ollerenshaw (24) 36 cb.

   MELTON VALLEY: Medley: Stroke: Medal: A: P Lucas (10) 63. B: S McNeilage (15) 67. C/Medal: E Farrugia (19) 62. D: K Quinn (33) 66.

   METROPOLITAN: Stableford: A: T Smith (10) 41. B: J Garner (13) 42. C: J Anderson (23) 36.

   MILDURA: Stroke: A: C Ashworth (11) 71. B: F Bergamin (27) 66.

   MOE: Stroke: Medal Jan: A Scr: A Bassman (0) 76. A/Medal: N Skicko (14) 68. B: K Beath (25) 69.

   MOONAH LINKS: Mxd: Stableford Legends: White: M Blair-West (24) 44 cb. 4B: Open: D Groves/N Woodward 44. J Casey (14) 41.

   MOOROOPNA: Women: Stableford: D Nioa (27) 40. Men: Stableford White: A: K Sleeth (11) 41. B: J Demay (13) 43. C: D Moncur (29) 42.

   MORACK: Snr Stroke Ambrose: Yellow: M Elliott R Fletcher T Winter T Pasravacini 59.125.

   MORNINGTON: Stroke: Medal Div 1: I Mills (6) 65. A: A Poh (11) 66. B: S Armstrong (15) 66. C: B Packham (22) 68.

   MORTLAKE: Men: Stroke Medal: White: Medal: G Shalders (10) 65.

   MT MACEDON: Par: A: A Littman (13) 6 up. B: J Rowley (27) 3 up. Hole in one: K Freestone at 1st.

   MURRAY DOWNS: Women: Stableford: A: J Krahnert (25) 38. Men: Stroke Medal Jan: Black: N Brady (4) 69. B: G Frame (13) 73. C: S Norrie (23) 69. A: G Ford (6) 70.

   MYRTLEFORD: Stableford: A: A Van Der Veen (5) 43. B: A Jagoe (17) 38.

   NEANGAR PARK: Stroke: A: B Balintong (6) 67. B: D Rainbow (17) 66 cb. C: R Rossiter (23) 62. Women: T Holmberg (7) 73.

   NORTHERN: Stroke: A: M Clements (3) 66. B/Medal: D Cullen (15) 65. C: P Pashakis (20) 66.

   OLINDA: Men: Stableford: A: B Williams (12) 40. B: G O'Brien (25) 31.

   PAKENHAM: Mxd: Stroke: Medal Jan: A: K Booker (0) 68. B: N Taylor (21) 67. C: K Mc Crae (26) 69.

   PAMBULA MERIMBULA: Stableford A: R Westcott (10) 40. B: J Keeble (15) 43. C: M Blenkinsop (21) 40. D: B Kubale (23) 41.

   PATTERSON RIVER: Stroke: A: C Doria (0) 70. B/Medal: H Putz (19) 70. C: M Wood- Bradley (22) 71. Women: Medal: P Hughes (20) 71.

   PENINSULA KINGSWOOD: Par: Kingswood: A: P Quinn (4) 2 up cb. B: K Mitchell (18) 2 up cb. C: P Condliffe (26) sq cb. Women: A: L Winslett (12) 4 up. Men: Stableford: Peninsula Composite: A: J Little (8) 38 cb. B: B McEwing (23) 39. C: D Reinehr (36) 36.

   PHILLIP ISLAND: Stableford: A: B Grazules (8) 41. B: M Brown (16) 42. C: P Selby-Smith (33) 42. Women: M McAllister (33) 38.

   PORTARLINGTON: Stroke: Medal: A: L James (11) 65. B: L Lorenc (17) 65. C: B Reed (20) 63. D: A Moorcroft (34) 72. Women: K Howes (27) 72.

   PORTSEA: Stroke: Medal A: A Walton (6) 71 cb. B: D Harvey (11) 69. C: J Meaden (31) 68. Stableford: N Ashton (30) 38. Mxd: G Gifford (20) 36 cb. Women: Stroke: J Stephen (19) 74. Medal: K Hastie (9) 75.

   QUEENSCLIFF: Stableford: Medal: W Fenton (16) 39.

   RAAF WILLIAMS: Mxd: Stroke: A: S Findlay (16) 70. B: K White (25) 66.

   RACV HEALESVILLE: Medal: B Gordon (18) 64 cb.

   RICH RIVER: Stableford: West: A: R Carr (12) 42. B: M Mahady (14) 41. C: L Drill (22) 43.

   RINGWOOD: Stableford: A: S Hewat (5) 38. B: L Moore (16) 43. C: P Ross (22) 36. Women: P Byrne (40) 37.

   RIVERSDALE: Stableford A: M Wilson (11) 43. B: C Helfrich (14) 43. C: B Paisley (34) 40 cb.

   ROSANNA: Stableford: D Seymour (1) 44.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stroke: West: A: T Romania (9) 68 cb. B: A Lauder (25) 67 cb. Stableford: East: S Russell (10) 39. Women: B Ball (26) 35 cb.

   ROSSDALE: Women: Stableford: M Robinson (8) 36. Men: A: M Bowe (6) 42 cb. B: K Disher (18) 42. C: K Gibb (35) 45.

   ROYAL MELBOURNE: Men: Stableford 4B: West: White: K Andrew (10) 45. A Lewis (13) 45.

   SAFETY BEACH: Stroke: A: J Verrall (11) 63. B: S Bennett (19) 61. C: B Lawrance (24) 63. S Bennett (11) 61.

   SALE: Women: Par: A: S KIrkpatrick (29) 1 down. Men: A: D Wright (9) 6 up. B: D Fraser (35) 4 up.

   SANCTUARY LAKES: Mxd: Stableford Black: A: D Cheetham (8) 37. B: T Hourmouzis (12) 40. C: M O'Rourke (33) 39.

   SANDHURST: Men: Stroke: North: A: B Edwards (8) 69. B/Medal: P Keating (14) 64. C: P Hey (22) 70. Stableford: Champions: L Hawkes (12) 38. Women: Stroke: Medal: J Mynard (11) 70. Jnr: North: Medal: B Brightman (6) 70. Men: Medal Dec: D Keane (13) 74.

   SETTLERS RUN: Men: Stroke: Medal Jan: A: D Black (5) 71. B: D Lovell (14) 66. C: S Saetang (19) 69. Women: T Wilson (28) 66.

   SEYMOUR: Stroke: Medal: I Stuart (20) 67.

   SHEPPARTON: Women: Stroke: A: K Douglas (24) 72. Men: A: B Barnes (5) 66. B: H Cobbledick (17) 69. C: D Duckworth (21) 69.

   SOUTHERN: Stableford: Div 1: S Blackburn (12) 42. Div 2: J Douglas (16) 39 cb.

   SPRING PARK: Mxd: Stroke: A Henriques (18) 62.

   SPRING VALLEY: Stableford: A: R Cheng (13) 43. B: S Buultjens (14) 40 cb. PM: M Keen (18) 39.

   ST ANDREWS BEACH: Stableford: G White (15) 40.

   STRATHALLAN: 4B: M Orr (20) G Stafford (23) 47 cb.

   SUNSHINE: Stroke Medal A: E Scharkow (11) 66. B: E Ballesteros (19) 68 cb. C: C Melvin (24) 67. Women: M Lusdoc (22) 72 cb.

   TARRAWINGEE: Medal: L Steer (23) 67.

   THE DUNES: Mxd: Stableford: The Cups: B Smith (23) 21. The Dunes: M Elson (8) 42.

   THE HERITAGE: Men: Stableford: St John: R Sandy (8) 38. Women: M Ghirardello (17) 34. Men: Stroke Medal Jan: Henley: Gold: A/Medal: D Bonaddio (12) 72. B: P Valerio (12) 73. C: B Ayres (25) 79. Medal Dec: R Malvaso (7) 74.

   THE NATIONAL: Medal: Long Island: J Timms (35) 66.

   THIRTEENTH BEACH: Stableford Beach A: C Chapman (2) 40. B: A Manderson (12) 40. C: D Tepper (15) 39. Women A: J Pavletich (13) 39. B: S Scott (25) 38.

   TIRHATUAN: Stroke: A/Medal: A Hayes (13) 69. B: M Teml (17) 72. C: C Mulcock (22) 70. Hole in one: L Jaffe at 10th. Women: Medal: T Johnson (30) 78.

   TORQUAY: Men: Stroke: A: J Loftus (9) 69. B: B Bulley (13) 67. C: R Chappell (16) 65. D: P Ronne (20) 63. Women: A Joyce (17) 72. Men: Stableford Resort: Green: B Gough (26) 38. Stroke: Visitor: R Clark (RACV Cape Schanck Golf Club 26) 62.

   TRAFALGAR: Men: Stroke Medal Jan: White: A/Medal: R Balfour (13) 68. B: M Taylor (20) 68 cb. A Scr: S Cluning 75.

   TRARALGON: Men: Stroke: A: D Reynolds (3) 68. B: K Jones (14) 65. C: R Smith (17) 65. D: B Hazelman (27) 65. Scr: T Couling (-1) 70. Women: M Wylie (18) 67.

   TRENTHAM: Men: Stroke: Medal Jan: A: C Wilson (13) 67. B: G Ford (14) 64. C: M Ure (27) 65.

   WANGARATTA: Men: Stroke: A: L Maiden (13) 71. B/Medal: L Goonan (22) 68.

   WARRAGUL: Women: Stroke: A: D Baker (20) 71 cb. B: K Rollinson (24) 72.

   WARRNAMBOOL: Men: Stableford: A: G Howland (6) 42. B: C Hart (17) 42. C: M Okeefe (23) 41.

   WATERFORD VALLEY: Men: Stableford: Medal Jan: A/Medal: F Van den Akker (11) 38. B: D Dursun (12) 37. C: M Richardson (22) 35.

   WERRIBEE PARK: Men: Stroke: Medal Jan: A: W Kennedy (10) 68. B: R Pettersen (14) 67. C: B Chalmers (15) 70. D: R Kochevatkin (28) 66. Women: A/Medal: I Brogden (22) 73.

   WHITTLESEA: Mxd: Stableford: Medal A: R Yates (5) 40. B: M Craven (15) 40. C: D Edwards (24) 41.

   WODONGA: Mxd: Stroke Black: I Shirley (10) 67. A: E Whitehead (7) 70. B: I Shirley (10) 67. C: K Burton (20) 68. N Manthey (24) 71. M Peters (4) 72. B: N Manthey (24) 71.

   WONTHAGGI: Stroke: Medal: A: S Kane (12) 72. B: A Cubbon (13) 73. C: J Strong (21) 66. Medal of Medallists: H Adams (23) 73.

   WOODLANDS: Stroke: A: J McDonald (9) 73. B: M Alexander (13) 70. C: M Lewis (25) 69. Women: S Hobbs (17) 77. Men: Medal Jan: M Lewis (25) 69.

   WOORAYL: Stroke: A: R Gourlay (11) 69. B: J Hermens (17) 64. C: R Beilby (22) 68. Women: S Wakefield (18) 73.

   YARRA PARK: Stableford: S Jarvis (11) 36. Hole in one: B Coley Women: Stableford: L Harvey (22) 34.

   YARRA VALLEY: Mxd: Stableford: M Gillon (24) 42.

   YARRA VIEW: Stroke: A/Medal: P Sincock (16) 69. B: R Kelly (26) 72.

   YARRA YARRA: Stroke: A: C Maurel (4) 68. B: S James (11) 67. C: B Byatt (19) 71. D: J Finkelstein (29) 67. A Scr: C Maurel 72. Stableford Yellow: S Besserman (34) 37.

   YARRAM: Stroke: A: T Chisolm (10) 72. A Scr: J Movric 78. B: J Movric (14) 64. C: G Jenkins (20) 74. D: A Harris (23) 71.

   YARRAWONGA MULWALA: Men: Stroke: Medal Jan: Lake: A: B Slattery (13) 65. B: P Savy (24) 64. Murray: A/Medal: P Warner (3) 67. B: W Rogasch (28) 69. Women: Stableford: N Stone (28) 40.

   YERING MEADOWS: Stroke: Valley: G Williams (15) 67. Men: Nursery: M Robertson (12) 70 cb. Women: Stableford: Valley: K Roberts (20) 36.




October is Golf Month. Share the golf bug to win the ultimate golf bug adventure to Barnbougle, Cape Wickham and Ocean Dunes courtesy of Air Adventure Golf Tours.


Head to www.golfmonth.com.au for more details.

22 October 2017
Marc Leishman and Cam Smith came close to US PGA Tour glory today, but both fell victim to red-hot Justin Thomas. Read more
21 October 2017
The 3-man team from Welshpool Golf Club have held onto their overnight lead to claim the 2017 Victorian Men's Country Teams Championships this ... Read more
23 October 2017
BAIRNSDALE: Mxd: Stableford: J Sing (40) 42. R Oakley (17) 39. Read more
MyGolf
Golf Victoria