Victorian club golf results - Saturday

 

13TH BEACH: Men: Stableford: Creek: A: S Pratt (7) 37. B: J Furnari (11) 37 cb. C: S Finn (17) 43. Women: A: H Larkin (11) 33. B: F MacGowan (21) 34 cb.

   AMSTEL: Men: Par Ranfurlie: White: A: C Pym (9) 2 up. B: G Connell (13) 4 up. C: C Wilson (17) 1 down cb.

   ANGLESEA: Men: Stableford: A: A Glide (13) 41. B: J Smart (15) 44. C: C Walker (26) 40. Women: J Grutzner (18) 36.

   AXEDALE: Men: Stableford: 4B: W Mildren (12) I Edwards (24) 51. Women: Div 1: J Brennan (22) 40. Div 2: A Young (27) 44.

   BACCHUS MARSH: Men: Par Hcp: White: A: J Wills (10) 5 up. B: S Coe (15) 5 up. C: A Colwell (17) 6 up. Women: Par: M Willaton (29) 1 up.

   BACCHUS MARSH WEST: Men: Par White: A: L Shea (13) 6 up. B: M Stewart (22) 5 up. C: H Fleming (36) 9 up.

   BAIRNSDALE: Men: Stroke: A: B Hoskin (7) 72. B/Medal: F Jackson (14) 68. C: R Van Elden (19) 70.

   BELVOIR PARK: Men: Stableford: A: M Smith (7) 40 cb. B: G Radfird (14) 43. C: F Tenace (23) 42. Women: B Savy (21) 36.

   BENALLA: Women: Stableford: A: H Briggs (13) 35. B: T Barry (23) 34. Men: A: T Smith (11) 40. B: E Hoolihan (17) 42. C: R Jensen (24) 38.

   BENDIGO: Men: Stroke White: A: D Yates (11) 69. B: K Robertson (14) 64. C: G Alcock (20) 66.

   BERWICK MONTUNA: Men: Stableford: A: K Hartley (15) 43. B: P Berry (27) 40 cb. Mxd: Stroke: Canadian Foursome: J Koraus (18) J Koraus (37) 69.37.

   BOX HILL: Mxd: Stableford: A: P Richards (12) 39. B: L Finis (17) 40. C: S Bell (20) 42. D: P Bell (28) 43.

   BRIGHT: Men: Stroke: A: G Jacobs (9) 67. B: M Mildren (19) 70. C: M O'Shea (21) 68.

   BRIGHTON: Mxd: Stableford: 2B multi: B Arundell (21) M Robinson (9) 85.

   BROADFORD: Men: Stroke: A: C Hanson (6) 63. B: D Hackett (16) 64. C: G McCormick (34) 59. Women: J Foley (16) 72.

   CAMPERDOWN: Men: Par: A: T Moran (8) 5 up. B: A Benallack (21) 3 up.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Men: Stableford: J McPherson (21) 37.

   CASTLEMAINE: Medley: Stableford: A: R Ebery (11) 39 to playoff.

   CERBERUS: Par: A: R Jennings (14) 7 up. B: R Hogan-Keogh (16) 7 up. C: C Krug (33) 6 up. T Sigge (32) 4 up.

   CHALAMBAR ARARAT: Par: A: I Gibson (10) 3 up. B: B Ward (15) 6 up. C: B Coxall (22) 5 up.

   CHELTENHAM: Men: Stableford: A: R Oudshoorn (10) 42. B: W McGirr (34) 40 cb.

   CLIFTON SPRINGS: Men: Stroke: A: L Bassett (2) 68. B: G Brierley (11) 69. C: B Cutter (18) 70 cb. D: D Fitzpatrick (23) 68. Women: A: R Wilkie (21) 74. B: S Fifer (29) 71.

   COBDEN: Men: Par: A: D Bath (15) 2 up. B: K Duffin (20) 4 up.

   COBRAM BAROOGA: Men: Stroke: A: G Sadler (12) 74 cb. A Scr: C Tomlinson 70. B: R Dishon (15) 71 cb. B Scr: R Wallace 86. C/Medal: T Munro (26) 69. C Scr: R McDiarmid 90. Women: G Mitchelson (15) 71.

   COLAC: Men: Stroke: A: J Tillack (4) 66. B: C Doolan (19) 70. C: K Reidy (26) 72.

   COMMERCIAL ALBURY: Stableford: A: B Ryan (6) 41. B: D Hopwood (14) 40. C: D Moylan (28) 37.

   COMMONWEALTH: Mxd: Stroke: A: C Balzat (7) 71. B: N Roy (16) 72 cb. C/Medal: T Reibel (20) 68. A Scr: R Laird 71. Women: S Laird (5) 73 cb.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Stableford: A: D Cheetham (11) 39. B: G Ford (14) 41. C: K Lawrence (25) 37.

   CREEKSIDE: Men: Stableford Yellow: A: J Gordon (14) 40. B: A Casement (20) 42. C: W Chan (26) 39. Women: Stableford: A: J Lovell (35) 36.

   CURLEWIS: Men: Stableford: A: P Meyer (2) 39. B: T Makuwatsine (17) 38. C: N Tomlins (19) 39. Stableford Green: B Olsson (18) 42. Women: Stableford: S Shaw (25) 38.

   DENILIQUIN: Stableford: A: J Hunt (6) 40. B: G Rothwell (18) 40. C: N Glowery (25) 35.

   DEVILBEND: Men: Stableford White: G Riddell (25) 44. A: B Woodsell (13) 40. B: J Delany (14) 40. C: M Beeston (28) 43.

   DROUIN: Men: Par: 2B Agg: V Bibby (24) L Yuill (24) 6 up. Women: J Bibby (26) D Sullivan (14) 7 down.

   EAST MALVERN: Medley: Stableford White: A: N Griffith (10) 39. Trophy: B: G Coventry (19) 47.

   EASTERN: Mxd: Stableford: South: G Fitzgerald (15) 39 cb. Stableford North: Black: N Hamilton (18) 43. Stableford: South: M O'Hoy (13) 43.

   EASTERN SWARD: Men: Par: A: T Anderson (14) 5 up. B: R Witherington (17) 5 up. C: T Hawksworth (26) 8 up. D: A Gould (31) 2 up.

   EASTWOOD: Men: Stableford White: A: S Rawlings (6) 38. B: O Darmody (20) 40. C: C Pirzas (21) 37 cb. Hole in one: S Butler at 14th.

   EUROA: Men: Stroke: A: P Robinson (2) 69. B: I Sutherland (31) 69. Women: A: A Smith (17) 72. B: P Ryan (24) 72 cb. C: L Hawkey (39) 76.

   FINLEY: Men: Stroke: A: S Corcoran (18) 70 cb. B: R Wilson (26) 71. Women: L Rendell (31) 74. Men: Medal: I Armer 73. S Corcoran (18) 70 cb. Women: T Jones 99 cb. L Rendell (31) 74. Men: Cock o' Walk: S Corcoran (18) 70 cb.

   FLINDERS: Men: Stroke: A: R Matthews (13) 67 cb. B: B Martin (17) 70. C: H Tiesdell-Smith (28) 68. Women: A: M Murphy (20) 76 cb. B: S Wongsaenchai (24) 67. C: A Ziemer (32) 78.

   FOREST HILLS: Stableford: A: S Pouv (14) 37. B: J O'Shannassy (36) 39.

   FOSTER: Men: Stableford: B Cooper (30) 45. Women: G Tyers (16) 42.

   GARDINERS RUN: Men: Par White: A: S Meddings (3) 6 up. B: J Batson (10) 5 up. C: P Brosnan (21) 8 up.

   GARFIELD: Medley: Stableford: Team: - Garfield (632) bt - Drouin (596) . Men: A: M Neylan (10) 42. B: T Baharis (17) 40. C: T Quinn (Cobram) (33) 44. Women: A Mc Lure (19) 34 cb.

   GISBORNE: Men: Stableford: A: D Erskine (10) 40 cb. B: F Adornetto (16) 42. C: R Horvat (18) 41. Women: A: R Tucker (19) 38. B: K Atlas (26) 35. Men: Trophy: F Adornetto (16) 42. Women: R Tucker (19) 38.

   GLEN WAVERLEY: Men: Stroke: A: B Chan (20) 59. B: D Stephen (21) 65.

   GOONAWARRA: Men: Stableford: A: C Baird (7) 40. B: M Leahy (13) 40. C: D Petersen (30) 40. Women: A: W Fox (23) 38. B: C Cowley (29) 33.

   GREEN ACRES: Men: Stableford: A: S Carroll (15) 40 cb. B: M Soccio (17) 44. C: H Ford, (30) 41.

   GROWLING FROG: Stroke: A: M Russell (8) 71. B: T Lewin (17) 70 cb. C: M Athanitis (19) 69.

   HEATHCOTE: Men: Stroke: Medal: A: A Glatz (5) 72. B: C Norris (14) 68. C: T Shiels (22) 73. Women: Stableford: M Sims (41) 35.

   HEIDELBERG: Medley: Stroke Black: A: B Waddell (9) 68. B/Medal: B William (14) 64. C: J Groves (31) 66. A Scr: L Aylen 71.

   HEYFIELD: Stableford White: A: H Kornacki (13) 42. B: B Drummond (35) 42.

   HIDDEN VALLEY: Stableford: A: B Linton (10) 43. B: S Mahony (18) 43. C: O Marzouk (26) 44.

   HILLTOP TATURA: Medley: Par: A: C Barlow (16) 2 up. B: T White (23) 4 up.

   HORSHAM: Women: Stableford: M Moore (21) 35. Men: T O'Connor (17) 40. B Thomas (16) 39.

   HOWLONG: Men: Stableford: A: J O'Halloran (11) 42. B: K Edmunds (19) 41. C: D Athanitis (26) 41. Women: A Bumbers (21) 39.

   HUNTINGDALE: Men: Stableford: A: D Hill (9) 38 cb. B: J Durr (15) 38. C: C Taylor (21) 37 cb. Women: G Denier (21) 38.

   IVANHOE: Men: Stableford: A: G Noetzig (11) 39 cb. B: B Smith (21) 40. Women: B Jenkin (25) 32.

   JUBILEE WANGARATTA: Men: Stableford White: A: A Senkic (9) 37. B: S Goldsworthy (18) 43. R Stone (23) 41.Women: Stableford: L Stone (21) 35.

   KERANG: Men: Stableford: D Conlan (22) 41. Women: J Harry (15) 38.

   KEW: Men: Stableford White: A: T Tonkin (12) 44. B: R Kennedy (16) 42. C: N Avery (27) 47. Women: Stableford: S Kerr (16) 41.

   KEYSBOROUGH: Men: Stableford: A: G Holt (11) 42. B: C Highett (15) 39 cb. C: D Thomas (21) 40. Women: D Smith (6) 39.

   KINGSTON HEATH: Men: Stroke: P Simpson (14) 72. A: R Taylor (5) 73 cb. A Scr: J Murdoch 74.

   KOORINGAL: Men: Stableford: A: M Drew (0) 38 cb. B: P Douglas (9) 38. C: G Barr (16) 39. D: B Butler (23) 38. Women: A: T Grant (14) 38.

   KORUMBURRA: Women: Stableford: J Blackmore (35) 34.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Stableford: S Usher (11) 41. J Burrows (24) 41. B Lyon (26) 37.

   LAKES ENTRANCE: Men: Stableford White: B: R White (17) 37. A: P Nicholas (14) 34. C: A Lawson (26) 34. Women: Stableford: A Weel (23) 31.

   LAKESIDE at Albert Park: Men: Stableford: Trophy: A: T Walker (12) 38. B: C Farrell (14) 42. C: S Zakic (23) 39. Women: Stableford Yellow: T Hodson (27) 39.

   LANCEFIELD: Men: Stableford White: C Lingard (3) 38. B: S Draper (16) 43. C: J Wilson (22) 41.

   LANG LANG: Men: Stableford: A: J Taberner (13) 39. B: C McKenna (18) 40. C: G Hoskin (22) 44. Women: P Anderson (29) 37.

   LATROBE: Medley: Par White: A: R Sparvelis (11) 4 up. B: R Phypers (17) 5 up. C: J Denton (28) 7 up. Men: Hole in one: R Phypers at 11th.

   LEONGATHA: Women: Stroke: W Parker (14) 74. R Bondt (18) 73. Men: Stroke Medal Jan: Black: A: K Wardle (13) 70 cb. B: A Henley (14) 72 cb. C/Medal: P Du Plessis (17) 69. D: D Smith (23) 69.

   LONSDALE: Stableford: A: A Charleston (8) 42. B: S Gull (15) 41. C: D Fotheringham (26) 39. S Hedley (15) 34. B: B Obst (23) 37.

   MALLACOOTA: Men: Stableford: P Mason (23) 34.

   MANDALAY: Mxd: Stableford: A: S Stoward (9) 37 cb. B: M O'Malley (13) 37 cb. C: I North (29) 38.

   MANSFIELD: Men: Stableford: Div 1: A Eustace (14) 43. Div 2: T Rielly (20) 41. Stableford Gold: K Millott (30) 32. Women: Stableford: J Palmer (29) 39.

   MARYBOROUGH: Men: Stableford: A: S Harkin (10) 38 cb. B: B Long (16) 38. C: N Hollingworth (26) 39. Women: A: D Jennings (17) 34. B: L Burt (24) 28 cb.

   MEDWAY: Women: Stableford: Trophy: A: J Gale (9) 33. Men: A: G Brock (12) 38 cb. B: J Sicari (15) 38 cb. C: J Jo (25) 39.

   MEENIYAN: Men: Stableford White: A: J Wilson (18) 41. B: P Gornall (22) 38.

   MELBOURNE AIRPORT: Men: Par: A: J Bonacci (10) 1 up. B: T Abacan (16) 4 up. C: G Hurcomb (26) 6 up.

   MELTON VALLEY: Men: Stableford: A: R Bonnici (3) 40. B: B Botten (13) 43. P Bonnici (19) 40. A Wilde (22) 44. Div 5: K Quinn (32) 39.

   METROPOLITAN: Men: Stableford White: A: R De Soysa (6) 41. B: P Rugg (14) 39. C: D Mercer (21) 21. Women: Stableford: A Krishnamurthi (3) 41.

   MILDURA: Men: Stableford: A: S Fumberger (12) 41. B: S Killeen (19) 37. C: W Davis (31) 37.

   MIRBOO NORTH: Stableford: A: B Atkins (16) 41. B: S Evison (18) 41. C: D Bright (40) 30.

   MOE: Men: Stableford: 4B: A: R Tomlinson (5) D Rupprecht (18) 47. B: J Boyce (14) B Thomson (10) 45.

   MOONAH LINKS: Men: Stroke: Open: A/Medal: A Richards (5) 75. B: W Thomas (17) 76 cb. Women: Medal: C Goddard (16) 80.

   MOOROOPNA: Men: Stroke White: A: K Sleeth (10) 66. B/Medal: T Gale (19) 66. C: M O'Brien (20) 69. Women: Stroke: L Curtis (39) 73 cb.

   MORWELL: Mxd: Par White: A: B Smith (13) 1 up. B: R Rodden (17) 8 up. C: C Dixon (25) 1 up. A: B Smith (13) 1 up. B: R Rodden (17) 8 up. C: C Dixon (25) 1 up.

   MT MACEDON: Stableford: 4B: I Golden (18) H Malakunas (22) 49.

   MT MARTHA: Men: Stableford: 9-hole: E Francis (27) 21 cb. Women: A McCormack (30) 21.

   MYRTLEFORD: Men: Stroke: A: D Clark (15) 70. B: J Welch (21) 70. Medley: A: D Clark (15) 70.

   NEANGAR PARK: Men: Stableford: A: B Furphy (7) 41. B: P Scown (14) 41. C: G Pratt (33) 39. Women: M Fleiner (23) 40.

   NHILL: Women: Stableford: A: B Etherton (14) 40. B: S Myerscough (36) 40. M Ashton (17) 36.

   PAKENHAM: Mxd: Stableford White: A: A Went (11) 39. B: N Atchison (18) 39. C: B Ferdinandus (31) 35.

   PAMBULA MERIMBULA: Men: Par White: A: R Smith (4) 5 up. B: M Mutch (13) 7 up. C: D Burgess (19) 5 up. D: D Reid (23) 3 up.

   PATTERSON RIVER: Men: Stableford: B: H Putz (18) 40. C: M Sales (26) 40. A: G Muter (11) 40. Women: N Batten (19) 37.

   PENINSULA KINGSWOOD: Women: Par: Kingswood: K Vendy (5) 1 down. Stroke: Peninsula Composite: A: H Smiles (2) 71 cb. B: T Catchlove (20) 72 cb. C: T Dickson (24) 75 cb. D McCartney (14) 78. Men: Medal Jan: A: N Curnow (-1) 70. B: L Twirdy (27) 73. Par: Kingswood: B Smith (27) 3 up.

   PHILLIP ISLAND: Men: A: S Fullartn (8) 66. B: S Fullarton (8) 66. F Paonessa (16) 71. C: J Hendrickson (33) 66. Women: Stroke: S Morris (11) 70.

   PORT FAIRY: Men: Par: A: T Mcnally (13) 4 up. B: M Kelso (14) 2 up cb. C: T Eccles (21) 2 up.

   PORTARLINGTON: Men: Stableford Black: A: R Raby (8) 39 cb. D Bourke (14) 40. C Bean (20) 42. B Reid - Snr (32) 38 cb. Women: Stableford: F Stone (31) 39.

   PORTLAND: Men: Stableford: A: T Grant (13) 39. B: A Brewster (20) 37 cb. Women: L Pfeiffer (27) 33 cb.

   PORTSEA: Men: Stableford: 4B: E James (8) J Hassan (7) 45 cb. Women: G Edmond (26) S Davern (23) 41 cb.

   QUEENSCLIFF: Men: Par: A: C Thornton (11) 6 up. B: G Shelly (31) 3 up cb.

   RACV HEALESVILLE: Mxd: Stableford: C Handasyde (8) 42.

   RICH RIVER: Men: Stroke East: Black: A: R Priddle (7) 70. A Scr: S Jones 76. B/Medal: A Baker (14) 67. B Scr: R Kilgour 84. C: J Bertram (34) 70. C Scr: I Young 91.

   RINGWOOD: Men: Stableford: A: A Beacom (13) 44. B: T Dodd (20) 41. C: G Beer (21) 45. Women: C Dyer (19) 36.

   RIVERSDALE: Men: Stroke: A: G Eitzen (6) 69. B: G Pidgeon (14) 66. C: D Byers (Medal) (20) 63.

   ROSANNA: Par: A: R Van Der Shalk (11) 2 up cb. B: R Hughes (15) 3 up. C: A Leung (22) 5 up.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stroke: Medal: East: A: A Walton (5) 67. B: D Wills (15) 69. C: F Universita (21) 68. Stableford: West: R Musgrave (19) 38. Women: A: G Kelly (18) 38. B: H Kahn (22) 36 cb.

   ROSEBUD PARK: Men: Stroke: Medal: B/Medal: T Gambiza (20) 64. A: D Barron (3) 71. A Scr: D Barron 74. Women: Stableford: Medal Jan: A: S McCall (19) 28. B: D Doyle (36) 32.

   ROSSDALE: Women: Stroke: R Bhal (33) 77. Medal Jan: R Bhal . Men: Medal Dec: C Beet . A: T Stillman (9) 64. B: R Huckett (21) 67. C: B Gott (30) 65. Medal Jan: T Stillman .

   ROYAL MELBOURNE: Men: Par East: White: A: P Little (0) sq. B: T Cleal (15) 1 up. C: B Hiscock (23) sq. West: D Dick (11) 6 up.

   SALE: Men: Medal A: D Gall (12) 68. B: R Humphrey (26) 67. Women: Stroke: A: M White (20) 82.

   SANDHURST: Men: Stableford: Champions: A: D Thomas (7) 42. B: F Rossi (14) 41. C: D Vogt (26) 37. Par: North: A: S Sisifa (11) 3 up. B: T Psinas (21) 6 up. Women: S Thompson (18) sq.

   SETTLERS RUN: Men: Stableford: A: T Boorer (10) 40. B: A Cleary (18) 42. C: T Brogden (31) 43. Women: H Haringcaspel (9) 43.

   SEYMOUR: Women: Stroke: D Stuart (9) 71. Men: A Fountain (12) 65. B Waugh (18) 62.

   SHEPPARTON: Men: Par White: A: P Lloyd (6) 6 up cb. B: B Fuller (13) 5 up. C: G Pennefather (21) 4 up. Women: Par: J Harrington (45) 5 up.

   SOUTHERN: Men: Stroke: Div 1: J Sidebottom (11) 70. Div 2: C Balci (15) 68. Div 3: S White (19) 65.

   SPRING PARK: Mxd: Stableford: V Lunder (15) 40.

   SPRING VALLEY: Stableford: 4B Agg: A Gray (17) T Golding (16) M Brunton (24) P McAlary (9) 127. Stableford White: P Ward (8) 124. J Klok (19) . D Phin (3) . A Noble (19) .

   ST ANDREWS BEACH: Stableford White: B Ramm (24) 40.

   STRATHALLAN: Men: Stableford: R Gillivour (15) 42. Women: J Parfett (38) 34.

   SUNSHINE: Stableford: A: P Eckstein (12) 39 cb. B: S Vo Doan (18) 37 cb. C: B Grima (27) 39 cb. M Lusdoc (21) 34.

   TARRAWINGEE: Stableford: A: L McCoy (16) 39. B: T Ousley (32) 33.

   TERANG: Men: Par: 4B: J Kenna (17) S Grinter (22) 12 up.

   THE DUNES: Men: Stableford: The Dunes: A: J ORPWOOD (3) 35. B: B DEMPSTER (15) 38. C: H GARO (24) 40.

   THE HERITAGE: Men: Par: Henley: A: S Lang (3) 2 up. B: G Richards (15) 4 up. C: G Davidson (23) 7 up. Stableford: St John: J Hall (10) 40. Women: M Ghirardello (18) 32.

   THE NATIONAL: Medley: Stableford Long Island: Black: G Schink (15) 39. Stableford: Old: A Barkhouse (18) 43. Moonah: J Marton (19) 43. Ocean: C Launder (41) 48.

   THE SANDS TORQUAY: Men: Stroke: Medal: A: G Caddy (9) 71 cb. B: E Giudice (15) 72. C: N Trevena (31) 75. Women: S Lowe (23) 72.

   TIRHATUAN: Men: Par Yellow: A: S Brown (14) 1 up cb. B: J Graham (20) 5 up. C: S McPhee (23) 4 up cb. Women: Par: H Jeffery (21) 2 up.

   TOCUMWAL: Men: Stableford: A: B Wilson (12) 40. B: B Mathews (15) 39. C: R Samways (29) 41. Women: A: D Huy (23) 40. B: A Clement (45) 36.

   TRAFALGAR: Men: Stroke: Ambrose: A: S Cluning (4) D Scurlock (+1) S Gould (18) D Hall (28) 537/8.

   TRARALGON: Women: Stableford: P Murphy (29) 34. Men: A: D Cooper (7) 40. B: D Fricker (13) 39. C: S Makowski (16) 37. D: P Sharp (24) 37.

   TRENTHAM: Par: A: G Cornish (13) 4 up. B: G Middleton (16) 5 up. C: J McCormack (24) sq.

   VICTORIA: Men: Stroke Medal: Black: A Rossi (13) 69. A: E Saddington (6) 70. B: A Rossi (13) 69. C: D Payne (18) 74 cb. Stableford White: J Keipert (28) 34. Women: Stableford: N Fielding (10) 34 cb.

   WANGARATTA: Men: Stableford: A: M Braden (15) 40. B: P Oats (18) 38 cb.

   WARBURTON: Mxd: Stableford White: L Patrick (14) 40. K Conway (28) 39.

   WARRAGUL: Men: Par: 4B: A Kincaid (15) T Delves (15) 11 up cb. Women: S Heenan (23) P Scott (26) 7 up.

   WATERFORD VALLEY: Men: Stableford Black: A: B O'Byrne (5) 38. B: D Dursun (13) 36. C: J Griffiths (18) 38.

   WERRIBEE PARK: Men: Stableford White: A: J Lavan (7) 39. B: A Simpson (11) 41. C: L Malgeri (15) 40. D: N Teng (19) 40. Women: Stableford: A: I Brogden (19) 30.

   WHITTLESEA: Mxd: Par: A: J Hassall (8) 7 up. B: G Martin (18) 7 up. Mxd: C: T Bland (26) 8 up.

   WODONGA: Mxd: Stableford: A: D McLeish (8) 39. B: M Leman (10) 39. C: N Dipple (25) 44. A Foote (20) 38. B: N Manthey (23) 34.

   WONTHAGGI: Men: Par White: A: M Tiziani (10) 8 up. B: J Jordan (13) 2 up. C: M Wilson (32) 4 up.

   WOODLANDS: Men: Stroke: A: S Parakilas (9) 70. B: D Cochrane (13) 68. C: A Cater (21) 69. Women: A Dunn (5) 73. Men: Trophy: M Lewis (24) 139. A Scr: S Baker (0) 152.

   WOORAYL: Men: Stableford: A: G Calder (13) 40. B: J Redmond (20) 39. C: G Salmon (22) 36. Women: H Sullivan (24) 32.

   YARRA PARK: Men: Stableford White: R Persaud (14) 40. Women: Stableford: M Thomson (44) 36.

   YARRA VALLEY: Mxd: Stableford: H Tonkin (32) 43 cb.

   YARRA VIEW: Men: Stroke: A: I Stubbings (8) 63. B: J Dodge (18) 70 cb.

   YARRA YARRA: Men: Stableford: A: A Mallett (10) 37. B: B Smith (14) 41. C: K Saville (20) 38. D: D Black (21) 36. Women: A Gibbon (22) 34. Men: Stableford Yellow: G O'Neill (29) 38.

   YARRAM: Women: Stableford: J Moore (35) 33. Men: Par: A: M Foat (11) sq. B: G Coad (17) 2 up. C: B Harty (22) 6 up. D: A Harris (24) 5 up.

   YARRAWONGA MULWALA: Men: Stroke Murray: White: A: L Thomas (9) 65. Stableford B: H Craig (15) 39. C: L Flytouris (21) 42. Women: Stableford: Lake: L Christie (16) 40.

   YERING MEADOWS: Men: Stableford: Nursery: P White (11) 43. Valley: I Leithhead (20) 40 cb. Stableford Nursery: White: K Mark (32) 36. Women: Stableford: Valley: K Roberts (20) 36.

18 February 2018
Ballarat and Port Fairy hosted regional qualifying rounds today for the Vic Four-Ball. Read more
16 February 2018
For a second consecutive day, Jin Young Ko ruled Kooyonga, and the South Korean superstar has a three-shot buffer over the rest of the field at the ... Read more
18 February 2018
ALTONA LAKES: Men: Stroke: A: K Elers (7) 65 cb. B: L Hall (16) 63. C: R Hibben (22) 65. Women: D Griffin (21) 65. Read more
MyGolf
Golf Victoria