Victorian club golf results - Saturday

 

ALEXANDRA: Stableford: A: D Silverman (11) 42. B: F Devries (24) 41. Women: B Lopez (24) 37.

   ALTONA LAKES: Stableford: A: M Kelly (8) 48. B: G Burns (19) 40. C: P Knight (25) 45. Women: L Busbridge (23) 39.

   AMSTEL: Par: Ranfurlie: A: N Crossley (4) 5 up. B: A Knight (12) 3 up. C: A Italia (20) 2 up cb.

   ANGLESEA: Stableford: A: J Smart (14) 42 cb. B: R Grutzner (21) 42. C: M Elmore (29) 42. Div 1: D Hume (20) 36 cb.

   AXEDALE: Mxd: Stableford: A: M Fitzgerald (10) 40. B: M Purdon (20) 38. C: A Fredericks (30) 44. Women: M Hamilton (29) 43.

   BACCHUS MARSH: Stroke: A: G Adams (9) 67. B: S Coe (14) 68. C: T Buck (25) 63. Women: Stableford: J Cox (23) 35.

   BACCHUS MARSH WEST: Stableford: A: N Prasad (12) 40 cb. B: R Harris (16) 48. C: H Fleming (35) 42.

   BAIRNSDALE: Stableford: A: C Savige (12) 46. B: F Keam (20) 40.

   BARHAM: Stroke: A: R Sheldrick (16) 72. B: W Reville (17) 70. Women: Stableford: S Bull (23) 30.

   BELVOIR PARK: Stableford: A: C White (11) 41. B: J Lebek (17) 39 cb. C: G Annard (24) 47. Women: S Bullows (22) 36 cb.

   BENALLA: Stableford: A: K Muir (13) 39. B: D Saunders (17) 42. C: M Lawler (19) 41 cb. Women: A: H Brigs (13) 33. B: J Milner (40) 34.

   BENDIGO: Stableford: A: J Ryan (5) 41. B: M Smith (15) 40. C: S Bice (23) 39 cb.

   BERWICK MONTUNA: Mxd: Stroke: Ambrose: R Walker P Walker G Wilson D Waters (7.5) 49.5.

   BOX HILL: Stableford: A: P Govaars (10) 39 cb. B: L Strathmore (16) 42. C: B Smyth (18) 34 cb. D: M Williams (24) 42 cb.

   BRIGHTON: Stableford: A: C Mills (14) 39. B: P Sammut (19) 45. C: R Britton (26) 44. Hole in one: C Davis at 8th.

   BROADFORD: Stableford: A: G Holmes (1) 39. B: P Bratusa (12) 44. C: B Jones (26) 43.

   CAMPERDOWN: Stableford: A: M Lucas (12) 43. B: R Bailey (17) 41 cb.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: A: J Marsiglio (6) 42. B: T Harrison (11) 39. C: G Taylor (19) 43 cb.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Stableford: G Best (20) 39.

   CASTLEMAINE: Medley: Stableford: L Brown (12) 43.

   CENTENARY PARK: Stroke: Ambrose: T Scheppers (4) D Scheppers (8) G Doolan (3) I Mcadam (4) 53.625.

   CERBERUS: Stroke: Medal: C: J Hogan (27) 64. A: J Hogan-Keogh (11) 65. B: G Smith (18) 68. L Blackett (30) 69. Women: L Blackett (30) 69.

   CHALAMBAR ARARAT: Stroke: 2B Scr: J Brennan T Rees 56.

   CHELTENHAM: Stableford: A: J Harrod (17) 45. B: M Kivimets (22) 41.

   CHURCHILL & MONASH: Stroke: A/Medal: J Barnes (16) 66. B: D Caldwell (19) 70. C: T Collins (29) 63.

   CHURCHILL WAVERLEY: Stableford: 4B: Churchill Park: N Wooton (28) P Wooton (14) 50. Waverley: A: P Littlejohn (12) 43. B: J Tennekoon (14) 44. C: K Fraser (21) 42.

   CLIFTON SPRINGS: Women: Stroke: A: A Franklin (15) 75. B: S Fifer (28) 73.

   COBRAM BAROOGA: Stableford: A: T Lisson (10) 40. B: J Hrdina (13) 38. C: S Klaver (30) 36. Women: G Mitchelson (14) 38.

   COHUNA: Stroke: G Appleby (11) 69.

   COLAC: Stroke: A: H Anderson (11) 67. B: G Evans (16) 66. C: O Lucas (20) 69.

   COMMERCIAL ALBURY: Stableford: A: M Chandlet (7) 38. B: R Pickett (11) 40. C: K Sheers (18) 40.

   COMMONWEALTH: Par: PM: A: D O'Connell (12) 4 up. B: R Hall (13) 6 up. C: N Yannopoulos (19) 4 up.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Mxd: Stableford: A: J O'Neill (8) 39. B: D Walshe (22) 41 cb. C: D Dowd (24) 40.

   CRANBOURNE: Stableford: A: G Westwick (3) 41. B: G Cuiker (14) 39 cb. C: R Richardson (24) 41.

   CREEKSIDE: Mxd: Stroke: Ambrose: A: G Johnson A Sutton P Bennett T Mulholland (9.5) 52.5.

   CURLEWIS: Par: A: R Riley (7) 5 up. B: R Hosking (14) 6 up. C: S Gilbert (16) 5 up. D: C Pretty (26) 8 up. Women: P Malloch (15) 3 up.

   DENILIQUIN: Stableford: A: B Bourke (4) 37. B: C Gomez (13) 39. C: S Mills (19) 36. D: W Harris (30) 43.

   DEVILBEND: Stableford: S Butler (27) 43. A: J Keenan (8) 41. B: R Bouette (17) 42. C: C Gamble (21) 42.

   DORSET: Mxd: Stableford: A: S Atwell (12) 41. B: A Hardy (14) 46. C: D Buhler (32) 47.

   DROUIN: Stableford: A: P Lunt (14) 44. B: R Dixon (19) 43. C: M Peel (34) 42.

   EAST MALVERN: Medley: Stableford: Trophy: R Turfrey (21) 43.

   EASTERN: Stableford: East: A: C Wang (26) 41. North: A: D Dujela (7) 39. South: A: B Whittingham (4) 39 cb.

   EASTERN SWARD: Par: 4B: A Houghton (27) S Wild (16) 11 up.

   EASTWOOD: Stroke: A: N Wright (3) 68. B: S Rich (15) 67. C: R Bartholomeusz (22) 67.

   EILDON: Mxd: Stroke: Medal: A: C Long (18) 84. B: M Williamson (24) 92.

   EUROA: Par: A: A Cullen (16) 5 up. B: P O'Connor (22) 6 up. Women: Stableford: A: G Allen (16) 39. B: M Dewis (25) 32.

   FINLEY: Medley: Stableford: N Casanova (35) 42.

   FLINDERS: Stableford: E Wright (14) 40. J Lyons (20) 44. D Aylward (24) 43. Women: M Murphy (21) 36. B Rawling (28) 36 cb.

   FOSTER: Men: Stroke: Ambrose: P Dight (9) D Summers (13) 58-1/2.

   GARDINERS RUN: Stableford: A: M Wainwright (6) 45. B: R Johnston (15) 45 cb. C: W Williamson (21) 47.

   GARFIELD: Stableford: A: R Perry (13) 44. B: P Kaye (15) 43 cb. C: M Howsin (25) 41 cb. Women: B Clark (15) 38.

   GISBORNE: Stableford: A: B Larkins (1) 40. B: D Elder (16) 42. C: R Clarke (24) 44. Cup: D Elder (16) 42. Women: A: R Henry (18) 39 cb.

   GLEN WAVERLEY: Stroke: A: G Macisaac (11) 65 cb. B: S Fernando (21) 67.

   GOONAWARRA: Stableford: A: M Phillips (7) 42. B: P Simmonds (18) 42. C: D Petersen (29) 41. Women: A: K Boag (22) 38. B: A Hauke (34) 42.

   GROWLING FROG: Stableford: A: G Latross (8) 40. B: W Apps (15) 36. C: M Cowie (20) 40. D: L McMahon (23) 38.

   HEATHCOTE: Stableford: A: D Clouston (4) 37. B: C Norris (15) 41. C: G Cutting (10) 40. Women: T Wearne (8) 34.

   HEIDELBERG: Stableford: A: K Roberts (11) 42. B: D Sinclair (17) 42 cb. C: C Giuliani (20) 44.

   HEPBURN SPRINGS: Stroke: Ambrose: C Richardson (18) W Gull (22) 57.

   HEYWOOD: Stableford: A: W Rogers (11) 37. B: J Cocks (31) 36. Women: R Stuchbery (28) 39.

   HILLTOP TATURA: Stroke: A: P Curtis (14) 65. B: B Spittles (21) 66. Women: S Curran (32) 71.

   HORSHAM: 4B: D Taylor (24) R Kemp (17) 50. Women: T Hobbs (11) J Neumann (14) 44.

   HOWLONG: Stableford: A: P Stevens (11) 44. B: N Stewart (16) 40 cb. C: D Scott (30) 48. Women: D Reitenbach (26) 37.

   HUNTINGDALE: Stroke A/Medal: G Mathers (7) 70. B: M Borneman (15) 72 cb. C: G Rainer (25) 72. Scr: D Maginness 72. Medal of Medallists: J Smith (14) 72. Spoon: C Jones 77. Stableford: M Manders (21) 36 cb. Women: Stroke: J Wong (4) 71. Stableford: F Gozzo (18) 35.

   JUBILEE WANGARATTA: Stroke: A/Medal: G Allan (2) 68. B: L Naidoo (17) 70. C: C Matthews (21) 72. Women: V Moorhead (23) 70.

   KEW: Stableford: A: B Holland (9) 41. B: J Evans (17) 41. C: R Kernick (26) 42 cb. Women: H Moot (14) 40.

   KEYSBOROUGH: Par: A: S Collins (9) 3 up. B: G Stephan (14) 5 up. C: G Finnis (26) 5 up. Women: L Crang (22) 3 up.

   KILMORE: Medley: Stroke: A: M Smith (12) 64. B: R Fisher (16) 70. C: J Carr (22) 62.

   KINGSTON HEATH: Stableford: A: R Mitchell (3) 38 cb. B: N Nyholm (22) 36 cb.

   KOORINGAL: Stableford: A: A Joveski (5) 38 cb. B: W Suzara (10) 40. C: M Kelleher (15) 40. D: A Tsilibakis (19) 40. Women: G Weightman (12) 37.

   KORUMBURRA: Stableford: A: P Drapere (11) 38. B: P Harris (19) 39.

   KYABRAM PARKLAND: Stableford: A: D McKenzie (13) 39. B: M Baker (17) 42. C: J Thompson (19) 40. Women: A: L McArdle (17) 38. B: T Wooton-Jones (23) 41.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Par: P Kuiper (20) 5 up. Women: M Watt (28) 2 up.

   LAKES ENTRANCE: Stroke: Medal: C/Medal: R Bartley (24) 68. A: N Backman (9) 69. B: D Dickson (22) 70.

   LANCEFIELD: Stableford: A: C Lingard (3) 41. B: G Mau (16) 39. C: W Mee (26) 44. Women: D Brennan (25) 42.

   LANG LANG: Stableford: B De Grandi (21) 48. A Dash (13) 48. A: B Harkness (12) 38. B: J Hedrick (14) 38. C: L Rand (27) 38. Hole in one: G Austin at 9th. Women: Stableford: M Warburton (24) 36.

   LATROBE: Medley: Stableford A: D Streeter (4) 45. B: M Muir (15) 42. C: G Morsley (22) 42.

   LEONGATHA: Women: Stableford: A: W Parker (13) 37. B: M Maher (22) 35. Men: Stableford A: B Sword (11) 38 cb. B: A Kuhne (16) 37. C: R Martin (21) 36 cb. D: P Tierney (26) 38.

   LONSDALE: Women: Stableford: A: V Leckey (16) 39. B: C Hutchinson (23) 40. Men: A: B Ure (12) 38. B: A Pearson (17) 42. C: L Treble (28) 41.

   MALLACOOTA: Medley: 2B agg: C Rintoul (17) E Mckay (32) 81.

   MANDALAY: Mxd: Stroke: Medal: R Thomas (11) 70. A: R Thomas (11) 70. B: S Amenta (14) 72 cb. C: C Rowley (25) 72.

   MANSFIELD: Stroke: Medal Div 1: R Healy (17) 66. Div 2: J Plummer (22) 69. Women: S Sargent (18) 72.

   MARYBOROUGH: Stableford: A: P Treble (12) 39. B: D Hamilton (16) 40. C: I Stephens (21) 36 cb. Women: A: D Jennings (17) 37.

   MEDWAY: Women: Par: Trophy: S Theodore (12) sq. Men: A: K Bermingham (10) 7 up. B: N Juegan (15) 5 up cb. C: P Stevens (21) 4 up cb.

   MEENIYAN: Stableford: C Stewart (26) 45.

   MELBOURNE AIRPORT: Stroke: A: G Motherwell (15) 64. B/Medal: M Carroll (16) 62. C: F Gerdtz (32) 66.

   MELTON VALLEY: Medley: Stableford: A: H Ho (9) 40. B: S O'Brien (13) 40. C: D Lui (18) 42. D: N Robertson (21) 41. Div 1: K Quinn (30) 43. Men: Cup: T Robins 120. Women: K Quinn 120.

   MOE: Men: Stableford: A: K Ayton (13) 42. B: K Skinner (23) 42.

   MOONAH LINKS: Par Open: A: P Walker (13) 4 up. B: W Thomas (16) sq cb. Women: K Vosjan (26) 1 down.

   MOOROOPNA: Women: Stableford: Z Courtney (36) 49. Men: A: F McIntyre (9) 41. B: C McNamara (19) 46. C: M Stevens (34) 43.

   MT MACEDON: Stroke: Medal: A: P Sinclair (7) 66. B: H Phillips (16) 69. C: J Clare (22) 69.

   MT MARTHA: Stableford: P McFie (13) 45. Women: I Flower (34) 30. Mxd: Stroke: Foursome: I Troy (21) F Troy (26) 66.5. Foursome C'ship: Div 1 Scr: J Kingshott B Graham 179. Hcp: I Troy F Troy (23.5) 139.

   MURRAY DOWNS: Women: Par: A: H Evans (34) 1 down. Men: A: B Hinton (8) 10 up. B: M Knudsen (13) 1 up. C: B Hogan (25) 4 up.

   MYRTLEFORD: Par: A: B Pool (14) 2 up. B: S Ives (25) 2 up.

   NEANGAR PARK: Stableford: A: L Schoots (12) 43. B: M Burke (17) 40. C: J Dullard (26) 41. Women: A: H Dobson (23) 41.

   NHILL: Women: Stableford: M Ashton (18) 34 cb. Men: A: R Norton (13) 40. B: I Moorhead (22) 43.

   NORTHERN: Stableford: A: D Allan (6) 43. B: J Watson (17) 43. C: L McDonald (25) 42 cb.

   NUMURKAH: Stableford: J Mackah (29) 43. Women: M McGrath (28) 37.

   ORBOST: Medley: Stableford: P Nicholson (20) 38.

   PAMBULA MERIMBULA: Stableford A: M Westcott (3) 38. B: D Fleming (13) 41. C: T Lightfoot (21) 45. D: B Kubale (23) 41. Women: L McBean (12) 36.

   PATTERSON RIVER: Par: A: T Derek (12) 4 up. B: J McCluskey (21) 5 up. C: B Carr (32) 2 down. Women: N Patten (12) 1 down.

   PENINSULA KINGSWOOD: Women: Stableford: Peninsula Composite: A McCaig (8) 37. Men: 2B Agg: Kingswood: A Shustin (18) A Rozenbaum (12) 75. Women: P Soon-Shiong (17) 32. Men: Stableford 2B Agg: Peninsula Composite: White: E Keily (20) L Bradley (13) 74.

   PHILLIP ISLAND: Women: Stableford: T Cuff (18) 39.

   PORTARLINGTON: Women: Stableford: A Royal (18) 38. Men: Stableford Black: A: P Steele (8) 41 cb. B: P GOURLEY (16) 45. C: A Johnson (22) 44. D: T Dewey (26) 40.

   PORTLAND: Stableford: A: R Taylor (10) 40. B: P Reid (14) 43. C: T Elias (21) 42. Women: H Webb (33) 38 cb.

   PORTSEA: Women: Stableford: J Stephen (18) 38 cb. Men: A: S Smith (9) 39. B: J Wilde (15) 36 cb. C: R Evans (20) 37 cb. Stableford Gold: D Matthews (24) 41.

   RAAF WILLIAMS: Mxd: Stableford: 2B Agg: S Findlay (17) P Bartolo (18) 81.

   RACV HEALESVILLE: Mxd: Stableford: S Caldicott (6) 46.

   RICH RIVER: Women: Stableford: West: H Gunstone (17) 38. Men: Stableford White: A: J Scott (7) 43. B: W Lamb (14) 43. C: D Bennett (22) 38 cb.

   RIVERSDALE: Stableford A: S Infanti (9) 42. B: D Johnson (16) 42 cb. C: G Belleville (30) 40 cb.

   RIVERVIEW at Ivanhoe: Stableford: A: D Baillie (14) 42. B: H Boughen (21) 40. Women: G Raftery (28) 38.

   ROSANNA: Stroke: Cup: B Tieman (9) 133. C Gowling (7) 69 cb. G Zanlorenzi (13) 66. Medal: J Robertson (21) 65.

   ROSEBUD COUNTRY: Stableford: North: A: C Berryman (9) 38 cb. B: K Barth (15) 40. C: A Lauder (25) 39. South: J Seers (13) 41. Women: A: M Marchesani (5) 35. B: T Wynde (22) 37. Hole in one: L Croft at 4th.

   ROSEBUD PARK: Stableford: Captain's Trophy: B Fry (20) 74. P O'Connor (19) 39 cb. Women: President's Trophy: P Toan (24) 69. S McCall (18) 37.

   ROSSDALE: Women: Stroke: C Disher (23) 72 cb. Medal of Medallists: C Disher (23) 72. Men: K Sykes (20) 68. A: X Smith (5) 67. B: G Bartleman (17) 67. C: D Humble (23) 69 cb.

   ROYAL MELBOURNE: Stableford East: A: T Dynon (8) 36. B: J Sheehan (14) 38. B Gilbert (22) 37. Par West: H Brayshaw (20) 5 up. Women: Par: D Farrow (17) 2 up.

   SAFETY BEACH: Women: Par: L Fredricson (23) 3 down. Men: A: G Petris (11) 3 up. B: T Killeen (17) 6 up. C: A Sole (21) 5 up.

   SALE: Par: A: P Mogridge (5) 3 up. B: B Schubert (16) 2 up cb. C: D Franklin (28) 3 up.

   SANDHURST: Stableford: North: A: B Davids (8) 41. B: Y Chai (15) 42. C: S Nathoo (23) 38. Par: Champions: D Richards (13) 5 up. Women: Stableford: North: S Thompson (18) 37. Par: Champions: K McPherson (24) 5 up.

   SEYMOUR: Women: Stroke: D Byrne (18) 68. Men: A Fountain (12) 65. I Stuart (19) 67.

   SHEPPARTON: Par White: A: V Chan (8) 4 up cb. B: S McDonald (13) 3 up. C: B Mehmet (21) 5 up. Women: G Keenan (20) 2 down.

   SOUTHERN: Stableford: A: M Peterson (10) 45. B: M Gregg (15) 42. C: A Camba (18) 40 cb.

   SPRING PARK: Mxd: Stableford: P Sanger (31) 42.

   SPRING VALLEY: Par: 4B: A Gray (18) P McAlary (11) 9 up cb. P Ward (9) P Brockfield (24) 9 up.

   STAWELL: Stroke: A Scr: G Earle 69. A: D Jenkinson (7) 69. B Scr: N Seary 81. B: B Henley (16) 69. C Scr: D Hooper 87. C: V Allan (35) 61. Women: Div 1 Scr: L Martin 91. Div 1: A Robson (28) 71.

   STRATHALLAN: Stableford: D Fernando (22) 42. A: C Newnham (14) 38. B: F Spillare (19) 41. C: A Dickson (31) 40.

   SUNSHINE: Stableford: A: I Kane (11) 40 cb. B: M Prodan (14) 39. C: N Clarke (24) 40. C Van Berkel (23) 36.

   TARRAWINGEE: Mxd: Stableford: 4B: K Richards (36) D Vescio (10) 45.

   THE DUNES: Mxd: Stableford: The Cups: A: C Johnson (8) 19. B: P Keogh (21) 21. Women: The Dunes: A: V O'Malley (17) 39. B: J Hedges (29) 38. Men: Stableford Black: A: H Proos (10) 36. B: J Eberhart (22) 42. White: T Farmer (13) 40.

   THE HERITAGE: Stableford: St John: D Beardshall (12) 40. Women: N Kleynhans (34) 27. Men: Stableford Henley: White: A: M Colegrave (2) 40 cb. B: B Crooks (17) 43 cb. C: P Jones (18) 43.

   THE NATIONAL: Medley: Stroke Long Island: Black: J Stark (15) 69.

   THE SANDS TORQUAY: Women: Stableford: E Chappell (38) 39. Men: A: D Mallett (2) 36 cb. B: K Donchi (20) 41. C: H Coles (23) 34.

   THIRTEENTH BEACH: Par: Creek: A: D McGrath (5) 6 up. B: D Morrow (11) 5 up cb. C: D McAughtry (20) 9 up. Women: A: S Clark (8) 3 up. B: S Scott (24) sq cb.

   TIRHATUAN: Stableford: Team Agg: H Jeffrey E Feeney 75 cb.

   TOCUMWAL: Mxd: Stableford: 4B: K Stockdale (22) C Stockdale (22) 48.

   TORQUAY: Men: Par: A: R Young (9) 3 up. B: J Barnes (13) 3 up. C: R Ryan (17) 3 up. D: J Potter (21) 3 up cb. Women: D Liley (20) 1 down. Medley: Visitor: G Seymour (11) 3 down. Men: Resort: B Brown (27) 7 up.

   TRAFALGAR: Stableford A: L Ellis (15) 41. B: C Hooker (30) 41.

   TRARALGON: Stroke: H Wykes 137. J Hetherington 138. T Couling 140. Women: K Matsumoto 145. S Johnson 152. K Shipp 153. Men: Par: A: K Ashford (15) 4 up. B: G Whitmore (17) 6 up.

   TRENTHAM: Stableford: A: G Cornish (12) 39. B: D Williams (15) 39. C: C Livingstone (24) 43.

   VICTORIA: Par: A: W Simpson (7) 2 up cb. B: F Field (16) 4 up. C: G Ward (20) 5 up. Par White: S Ryding (28) 2 up. Women: Par: N Fielding (10) 4 up.

   WANGARATTA: Stableford: A: A Raison (16) 39 cb. B: A Hall (18) 39.

   WARBURTON: Stroke Ambrose: White: A Williams D Murch D Hatt G Hadfield (5.75) 50.25.

   WARRNAMBOOL: Stroke: Medal Jan: A: C Perry (2) 67. B: M Page (13) 68. C: D Murphy (21) 66. Women: A: P Arklay (30) 69.

   WERRIBEE PARK: Stableford: A: B Frick (8) 41. B: G Hough (12) 39. C: R Collinder (18) 43. D: H Vanderweert (21) 41. Women: I Brogden (21) 36.

   WHITTLESEA: Par: A: M Minarelli (2) 4 up. B: N Pearce (17) 10 up. C: G Newell (19) 6 up cb.

   WODONGA: Mxd: Stableford: A: R Craig (9) 42. B: J McKoy (12) 41. C: A Little (32) 41. C Manthey (14) 39. B: A Wangman (32) 40.

   WONTHAGGI: Stableford: 4B: H Adams (20) E VanAgtmaal (5) 49.

   WOODLANDS: Par: A: A Taylor (9) 5 up. B: D Robertson (12) 2 up cb. C: J Plymin (22) 5 up. Women: K Arthurs (9) 1 up.

   WOORAYL: Stroke: Medal A: R Gourlay (11) 66. B: G Johnson (18) 66. C: K Riseley (24) 60. Women: Stableford: S Wakefield (18) 34 cb.

   YARRA PARK: Stableford: R Lewis (11) 38. Women: Stableford: P Orriss (17) 37.

   YARRA VALLEY: Stableford: M Everett (27) 41 cb.

   YARRA VIEW: Mxd: Stroke: A: T Iulianetti (11) 67. B: J Dodge (18) 66.

   YARRA YARRA: Stableford: A: P Duffy (9) 38. B: P Ryan (14) 36. C: J DeKever (20) 40. D: A Tasker (34) 39. Women: J North (17) 34. Men: Stableford Yellow: D Bowen (22) 39.

   YARRAM: Stableford: A: N Black (9) 41. B: A Pollard (14) 37. C: S Papworth (17) 38 cb. D: J Papworth (24) 42. Women: H Porter (28) 39.

   YARRAWONGA MULWALA: Stableford Lake: Yellow: A: D Neilson (15) 40. B: P Corrigan (24) 39. Murray: A: A Skewes (13) 41. B: M Miller (28) 44. Women: Stableford: Lake: A: A Buckley (14) 41. B: G Duggan (40) 34.

   YERING MEADOWS: Men: Stableford: Nursery: G Claringbold (21) 40. Valley: B Brown (31) 41 cb. Stableford White: J Rawson (21) 39. Women: Stableford: Nursery: K Brooks (17) 36.




October is Golf Month. Share the golf bug to win the ultimate golf bug adventure to Barnbougle, Cape Wickham and Ocean Dunes courtesy of Air Adventure Golf Tours.


Head to www.golfmonth.com.au for more details.

16 October 2017
Entries are now open for the 2017 Men's & Women's Port Phillip Open Amateur (Inc. Victorian Amateur Qualifying Rounds). Read more
16 October 2017
Golf Victoria played host to 16 Special School PE teachers for the first MyGolf Schools teacher PD for Special/Special Development schools in ... Read more
18 October 2017
ALEXANDRA: Men: Stroke White: P Vallance (7) 68. Read more
MyGolf
Golf Victoria