Victorian club golf results - Saturday

 

   ALEXANDRA: Stableford: A: L Heard (2) 39. B: G Maxwell (18) 38. C: N Reddrop (25) 45. Women: A: S Stow (20) 34 cb. B: M Blair (35) 35.

   ALTONA LAKES: Stroke: A: M Page (10) 64. B: L Jarillas (16) 65 cb. C: P Erasito (26) 64 cb. Women: C Regan (31) 69 cb.

   AMSTEL: Men: Stroke Medal: Ranfurlie: A: M Miller (7) 68 cb. B: A Fox (15) 68. C: G Bush (18) 65.

   AXEDALE: Stroke Div 1/Medal: F Kath (8) 60. Div 2/Medal: P Elvey (15) 68. Div 3: W Legg (26) 66. Women: Stroke: Div 1/Medal: L Andrea (3) 73. Div 2: J Comer (27) 71. Stableford: Div 1: V Hedwards (12) 32.

   BACCHUS MARSH: Stroke: A: R Pentony (13) 68. B/Medal: B Hutcheon (31) 64. Women: K Caple (22) 69.

   BACCHUS MARSH WEST: Stroke: A: M Crawford (12) 70 cb. B: C Proctor (16) 68. C: K Waller (29) 67 cb.

   BAIRNSDALE: Stableford: A: S Rowlands (5) 36 cb. B: K Long (14) 39. C: A Petersen (19) 38 cb.

   BELVOIR PARK: Stroke: A/Medal: T Maxwell (11) 66. B: B Pearson (16) 68. C: A Park (22) 67. Women: Medal: L McClure (19) 68.

   BENALLA: Medal Feb: A: I Wise (9) 65. B: J Spencer (14) 72. C: R Harper (26) 71. Medal of Medallists: D Dunster (6) 74 cb. Women: Stroke: Medal: A: M Watson (8) 75 cb. B: J Shennan (30) 79. Medal of Medallists: H Crilly (13) 75.

   BENDIGO: Stroke: A: T Kennedy (10) 68. B/Medal: A Woodman (14) 67. C: D Lougoon (21) 69.

   BERWICK MONTUNA: Stroke: A: R Young (9) 64. B: J Kneebone (15) 61. C: S Gibson (26) 60. Women: B McIntyre (31) 70.

   BOX HILL: Stroke: A: M Buultjens (9) 68 cb. B: P Thom (15) 66. C: D Arenstein (19) 62. D/Medal: E Wong (22) 64. Medal of Medallists: D Cull (16) 70. Scr: P Guzs 74.

   BRIGHT: Stroke: A: I Boreham (19) 70. B: J Romeo (35) 67. Women: Stableford: A: J Barber (30) 38.

   BRIGHTON: Par: Medal: G Thomas (14) 3 up cb. Trophy: M Anderson (25) 3 up cb. Women: B Hannon (31) 3 down.

   BROADFORD: Stroke: A: M Leahy (9) 65. B: W Ormsby (16) 63. C: R Kilroy (24) 63. Women: A Hackett (14) 70.

   BUNINYONG: Stroke: A: T Sutherland (11) 68. B: C Paige (13) 67. C: R Nottle (27) 65.

   CAMPERDOWN: Stroke: Medal: A: P Skene (11) 68 cb. B: R Carr (21) 62.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Stroke: J Robilliard (36) 61.

   CASTLEMAINE: Medley: Stroke: PM: A: M OBrien (3) 69. B: P Rotteveel (22) 66.

   CENTENARY PARK: Stroke Medal A: J Pilkington (12) 64. B: P McLardy (13) 70 cb. C: M Jurisic (28) 68.

   CERBERUS: Stroke: Ambrose: S Drummond (3) D Hilet (11) 59.5. Cup: W Lewis (17) 207.

   CHALAMBAR ARARAT: Stroke: A Scr: C Potter 75. A: C Potter (8) 67. B/Medal: C Vearing (14) 65. C: P Hall (24) 65.

   CHELTENHAM: Stroke: Medal: P Shires (11) 64.

   CHURCHILL & MONASH: Mxd: Stableford: A: J Sanders (8) 40. B: B Sebire (20) 38. C: F Hasra (29) 40. Women: V Verheyen (28) 35.

   CHURCHILL WAVERLEY: Medley: Stroke: Churchill Park: A: M Broberg (10) 70. B/Medal: M Stone (18) 66. C: R De La Rosa (22) 67. Hole in one: B Stacey at 5th. Mxd: Stableford: A: P Warren (11) 42. B: L Simons (13) 39. C: P Cutter (22) 42.

   CLIFTON SPRINGS: Women: Stroke: A: L Coldwell (27) 74. B: H Beales (32) 71. A: A Fisher (10) 67. B: D Barnett (12) 67. C: C Puttyfoot (20) 71. D: M Kelly (23) 65.

   COBDEN: Stroke: Medal A: S Rix (8) 67. B: B Smith (30) 67.

   COBRAM BAROOGA: Stableford: A: M Haddrell (9) 41. B: J Scandrett (36) 40. Women: A: D Pearce (40) 45.

   COHUNA: Stroke: Medal: I Ridgway (16) 69. Women: Stableford: G Hare (23) 37.

   COMMONWEALTH: Stroke: A/Medal: C Kane (10) 67. B: S Nicholls (16) 73. C: I Edwards (19) 69. A Scr: C John (-3) 69. Women: L Sanft (5) 71.

   COROWA: Women: Stableford: G Richards (21) 40. Men: Stroke: A: D Anderson (12) 67. B: P Griffin (16) 68. C/Medal: A Nicol (29) 66.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Stroke: A: J Baiocchi (4) 70. B/Medal: P Norman (16) 65. C: T Suluvale (26) 66.

   CRANBOURNE: Stroke A: W Kaiyum (12) 69. B/Medal: E Sacher (19) 68. C: J Hall (21) 73. Matchplay: H Mereine bt D Arkles 3-2.

   CREEKSIDE: Stroke: C'ship: A: J Gordon (14) 63. B: K Tsang (18) 67. C: A Cook (27) 66. Women: Stroke Yellow: A Scr: J Scane (10) 68.

   CURLEWIS: Stableford White: A: D Walder (9) 40. B: G Leonard (14) 41. C: K Forsyth (22) 42. Women: Stableford: A Davey (23) 37.

   DENILIQUIN: Stroke: A: G Davies (15) 67. B: J Perizzolo (19) 67. C: J Dedman (24) 70.

   DEVILBEND: Men: Stroke: Medal Feb: W Lawson (23) 62. A: J Deegan (11) 69 cb. B: D Richards (19) 69. C: B Goeman (36) 64. Hole in one: D Hunt at 8th.

   DORSET: Stroke: A/Medal: P Cossens (10) 63. B: S Atwell (13) 66. C: K Combridge (26) 65.

   DROUIN: Stroke: A: W Muller (13) 65. B: L Gordon (15) 64. C: P Edwards (32) 63.

   EAST MALVERN: Stroke: A: S Dallas (18) 60. B/Medal: K Gonsalvez (24) 58. Women: Medal: F Scardamaglia (33) 65.

   EASTERN: Mxd: Stroke: South: T Mihalopoulos (13) 66. North: D Maginness (0) 69 cb. East: Medal: T Malone (16) 64.

   EASTERN SWARD: Men: Stroke: A/Medal: L Rus (12) 63. B: S Kort (20) 67 cb. C: S Lehane (22) 67. D: A Gould (31) 69.

   EASTWOOD: Stroke: Medal A: E Price (8) 69. B: S Cowburn (14) 68. C: M Johnson (23) 66.

   EUROA: Men: Stableford: A: D Fullager (16) 41. B: R Farmer (19) 38. Women: A: L Ellis (18) 35. B: P Ryan (24) 36.

   FINLEY: Medley: Stableford: J Taylor (13) 39.

   FLINDERS: Women: Stroke: C Ormerod (23) 63. Men: A: R Pilling (10) 65. B: B Martin (16) 67. C: R Taylor (21) 68 cb.

   FOREST HILLS: Stroke: Ambrose: J Kamo B Rodgers G Semmens L Semmens (10) 95.

   FOSTER: Stableford: Medal A: D Knee (12) 69. B: K Witheridge (17) 67 cb. Scr: J Freeman 77.

   GARDINERS RUN: Stroke: Medal Feb: A: D Kloet (3) 70 cb. B: J Sykes (16) 69. C: A McEwan (24) 69.

   GARFIELD: Stroke: Medal Feb: A: A Mc Killop (1) 64. A Scr: A Mc Killop (course rec) 65. B: W O'Hara (17) 65. B Scr: G Hobson 81. C/Medal: M Hirt (22) 61. C Scr: M Hirt 83. Women: M Baharis (35) 66.

   GISBORNE: Stroke: A: B Hunter (11) 72 cb. B: T Shipp (16) 68. C: A Delavay (19) 69 cb. L Lanham (38) 69. Men: Cup: T Shipp (16) 68. Trophy: A Delavay (19) 69.

   GLEN WAVERLEY: Stroke: A: I Mutimer (20) 64. B: G Coster (23) 60.

   GOONAWARRA: Stroke: Medal: A: C Baird (6) 72 cb. B: N Mandaru (13) 67. C: M Elliott (23) 69. Women: A: W Austin (19) 73. B: J Corrie (34) 73. Men: Stableford White: A: P Dawson (20) 42.

   GREEN ACRES: Stroke: A/Medal: L Bartlett (12) 63. B: G Tremewen (19) 66. C: P Harman (26) 69 cb.

   GROWLING FROG: Stroke: A: A Partridge (3) 71 cb. B: M Dick (17) 65. C: B Wood (19) 66. D: J Cooper (18) 77.

   HAMILTON: Stroke: K Price (11) 71. A: W Hatherell (16) 71. B: S Giles (23) 68.

   HEATHCOTE: Stroke: A: M Hogg (9) 69. B/Medal: J Dunn (11) 65. C: T Hunter (22) 68. Women: Stableford: T Wearne (8) 36.

   HEIDELBERG: Stroke A/Medal: P Kamay (8) 66. B: J Power (17) 69 cb. C: J Smith (36) 67. A Scr: T Walker (+1) 69.

   HEPBURN SPRINGS: Stroke: Medal: A Bruno (16) 58.

   HEYFIELD: Stroke A/Medal: S Morris (11) 69. B: H Barnes (19) 70. A Scr: G Krutli 79.

   HIDDEN VALLEY: Stableford: A: D Watt (12) 40. B: S Cummaudo (18) 39.

   HILLTOP TATURA: Stroke: A: S Zolich (12) 61. B: J Huddle (17) 66. Women: J Deieso (36) 73.

   HORSHAM: Stroke: A: S Grover (10) 70. B/Medal: R Kemp (15) 65. C: D Taylor (24) 66. Women: D O'Connor (26) 68.

   HOWLONG: Women: Stroke: D I'Anson (31) 66.

   JUBILEE WANGARATTA: Jnr: Stroke 9-hole: Yellow: A: J Rigoni (15) 33. B: H Lewis (33) 25. Women: Stableford: C Myles (21) 33. Men: Stableford White: A: P Glidden (2) 41. B: G O'Connell (3) 44. C: M White (20) 41.

   KERANG: Stroke: T Hall (16) 64. Women: J Cullen (21) 68.

   KEW: Stableford: B Falconer (16) 39. Stroke: A/Medal: M Paul (13) 67. B: P Walker (19) 71 cb. C: J Barbounis (23) 69 cb. Women: S Leitl (12) 73.

   KEYSBOROUGH: Stroke: Medal: C Plunkett (21) 67. C'ship: R Annan (0) 74.

   KINGSTON HEATH: Stroke: Medal of Medallists: M Collins (6) 75. Medal: R Woolley (14) 71 J Thornborrow (6) 71 to playoff.

   KOORINGAL: Stroke: A/Medal: M Gatt (6) 66. B: B Dudziak (13) 69. C: G Blunden (16) 67. D: A Mackey (20) 69. Women: G Weightman (11) 75. Hole in one: B Findlay at 5th.

   KORUMBURRA: Stroke: A: M Garnham (15) 68. B: D Gow (21) 68. Scr: T O'Neill (2) 73.

   KYABRAM PARKLAND: Stroke: A: T Haigh (13) 49. B: M Sullivan (14) 50. C: C Brisbane (22) 52. Women: A: H Ward (19) 52. B: E Baker (33) 50.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Stroke: J McHale (12) 64. Women: A Hawking (28) 70.

   LAKES ENTRANCE: Stableford: B: B Hoppe (20) 41. A: P Nicholas (13) 39. C: A Lawson (26) 38. Women: Stableford: J Wilson (13) 40.

   LAKESIDE at Albert Park: Par: A: G Smith (9) 5 up cb. B: A Hill (14) 1 up. C: D Simpson (25) 3 up. Women: Trophy: S Velk (15) 1 down cb.

   LANCEFIELD: Stroke: Medal: A: H Parks (4) 71. B: G Mau (15) 72. C: D Schmitt (19) 65.

   LANG LANG: Mxd: Stroke: A/Medal: C Taberner (13) 65. B: I Stewart (19) 68. C: S Rushby (22) 69. P Anderson (28) 71.

   LATROBE: Medley: Stroke: Medal A: P Poposki (-2) 67. B: M Canty (14) 67. C: A Rychlik (32) 63.

   LEONGATHA: Women: Stroke: K Castledine Briggs (37) 69. C: H Goodman (29) 65. A: D Prior (11) 68. B: A Bassett (21) 66.

   MALLACOOTA: Stroke: C Rintoul (16) 65.

   MANDALAY: Stroke: C'ship: A: D Kewish (9) 73 cb. B: F Mwenye (12) 68. C: V Surace (19) 69. D: S Morcomb (26) 78 cb.

   MARYBOROUGH: Stroke: Medal : A: A Long (10) 70. B/Medal: E Skinner (14) 67. C: I Stephens (20) 70 cb. Women: A/Medal: L Gollop (10) 71. B: K Share (23) 73.

   MEDWAY: Stroke: Trophy: A: A Deery (7) 65. B: R Balagurusamy (13) 66. C: B Bacak (26) 65.

   MEENIYAN: Stroke: A: P Johnston (16) 38. B/Medal: D Gregg (23) 67.

   MELBOURNE AIRPORT: Stableford: A: P Tudor (10) 40. B: R Drew (16) 44. C: N Sarmiento (24) 40.

   MELTON VALLEY: Stroke: A/Medal: J Moran (9) 63. B: P Phyland (13) 64. C: T Lourenco (20) 66. D: J Justice (25) 64. Women: M Craig (25) 70.

   MIRBOO NORTH: Stroke: A: J Kus (16) 66. B/Medal: R Clark (21) 66.

   MOE: Stroke: A/Medal: J Bassman (13) 69. A Scr: A Bassman (0) 72. B: J Balzan (21) 69.

   MOONAH LINKS: Stableford Legends: A: G Seedsman (13) 41. B: D Tracy (14) 43. Women: Stableford: C Goddard (15) 40.

   MORTLAKE: Medal: D McDonald (17) 65.

   MORWELL: Stroke: A Scr: P Brown (-2) 73. A: S Anderson (13) 66. B: D Gibbson (16) 64. C: P Cantrill (22) 64.

   MT MACEDON: Stroke: Ambrose: A Fraser (1) B Fraser (5) M Willis (4) 53.3.

   MT MARTHA: Stroke: Medal: D Bradley (20) 65 cb. A: P Jones (17) 65. B: B O'Halloran (31) 64. Women: J Warnecke (19) 69.

   MYRTLEFORD: 4B: D Piggott (21) J Welch (20) 48.

   NEANGAR PARK: Stroke: A Masters (5) 65. B: G Piazza (13) 66. C: P O'Gorman (20) 29. Women: A: J Brown (24) 71 cb.

   NORTHERN: Stroke: A: S Stewart (11) 66. B: A Carrick (18) 67. C: A Spaull (26) 60. Hole in one: D Collins. Medal Feb: A Spaull (26) 60. Jnr: A Spaull.

   NUMURKAH: Stroke Hcp: White: B/Medal: M Hegarty (19) 65. A: G Blackburn (13) 67. Women: Stroke: Medal: K Harper (23) 67.

   OAKLEIGH: Women: Stroke: B Mc Grath (26) 55.

   ORBOST: Stroke: Medal: L Cochrane (19) 67.

   PAKENHAM: Mxd: Stroke: Medal of Medallists: S Hayhow (21) 65.

   PAMBULA MERIMBULA: Stroke: Medal A: S Cann (7) 70. B: V Arnold (13) 70. C: B George (21) 70. D: G McGrath-Smith (23) 67.

   PATTERSON RIVER: Stroke: A: S Connolly (7) 70. B: B Ferguson (17) 69. C/Medal: P Seccull (24) 69. Women: Medal Feb: N Patten (11) 71.

   PENINSULA KINGSWOOD: Medley: Par: 4B: Kingswood: C Rawlings (13) D Mico (6) 9 up. Women: Stableford: Peninsula Composite: A Rivett (23) 32. Men: A: J Catchlove (14) 41. B: S Cummins (18) 39. C: J Ivanovic (24) 38.

   PHILLIP ISLAND: Stroke: A: P Cochrane (8) 70. B: G Hyndman (18) 70. C: R Walker (30) 69. Women: R Cornell (35) 73.

   PORTLAND: Stableford: A: G Jensz (11) 40 cb. B: P Reid (13) 41 cb. C: D King (18) 42 cb. Women: K Smail (25) 41.

   PORTSEA: Stroke: A: R Kenway (7) 72. B/Medal: T Cousley (10) 69. C: A Fossett (20) 72. Women: Medal: V Colliver (17) 66. Stableford: M Smith (25) 35. Gold: N Ashton (30) 37.

   QUEENSCLIFF: Stroke A/Medal: T Doran (15) 67. B: M O'Flynn (26) 67.

   RAAF WILLIAMS: Mxd: Stroke: Medal A: R Latham (14) 65. B: R Swamy (21) 63. C: K White (25) 69.

   RACV CAPE SCHANCK: Stableford: A: N Eastwood (13) 46. B: S Johnston (23) 39.

   RACV HEALESVILLE: Stroke: A/Medal: G Newberry (8) 63. B: P Arnold (25) 66. Medal of Medallists: S Caldicott (5) 65.

   RICH RIVER: Stroke Medal East: A: K Richardson (10) 69. A Scr: D Pearson (2) 76. B: K Anderson (15) 72. B Scr: D Whytcross (13) 87. C/Medal: K Walter (29) 68. C Scr: G Crossman (21) 93.

   RINGWOOD: Stroke: A: S Hewat (5) 64. B: T O'regan (15) 64 cb. C: R Robinson (19) 62. D: R Alford (27) 65. Women: P Byrne (39) 60.

   RIVERSDALE: Stableford: A: S Page (3) 40 cb. B: D Teasdale (19) 40. C: J Liu (23) 44.

   RIVERVIEW at Ivanhoe: Stroke: Medal A: M Gourlay (4) 63. B: R Fuller (24) 60. Women: J Hansson (21) 67.

   ROSANNA: Stableford: 4B: A: K Smith (30) D Mcdermott (31) 47.

   ROSEBUD COUNTRY: Mxd: Stroke: Canadian Foursome: North: F Marchesani (7) M Marchesani (5) 67.5. Men: P O'Connor (5) B Smith (4) 67.625. Women: A Scanlon (22) M Habner (32) 77.75.

   ROSEBUD PARK: Stroke: Medal: Medal: T Hayes (10) 66. Scr: P Brook (5) 75. Women: Stableford: Medal: C McDougall (42) 39.

   ROSSDALE: Stroke: A: C Winkler (2) 64. B: S Walker (16) 67. C: C Thorne (22) 68. Jnr: C'ship: J Freeman 156. Women: M Robinson (8) 71.

   ROYAL MELBOURNE: Stableford East: D Shimmin (1) 40. Women: Stableford: Y Eddington (9) 35. Par 4B: West: C Craig (15) R Craig (8) 12 up.

   SAFETY BEACH: Women Stroke: P McCarthy (34) 72.

   SALE: Par: A: J Thomas (10) 2 up cb. B: J Collins (17) 3 up. C: P Hulland (19) 3 up. Women: D Stammers (25) 3 up.

   SANDHURST: Stroke: Champions: A: E Saw (9) 66. B/Medal: S Bowley (12) 65. C: T Rogers (29) 68. Stableford: North: A: B Tomlin (11) 38. B: S Wade (24) 39. Women: Medal: J Noseda (20) 71.

   SETTLERS RUN: Medal: A: M Burford (7) 72. B: C Jones (11) 70. C: A Maitland (20) 69. Women: Medal: S Howard (32) 74.

   SEYMOUR: Stroke: J Mundy (28) 68. Medal: G Pell (6) 68. Women: Medal: D Byrne (17) 69.

   SHEPPARTON: Stroke: A: M McComas (-1) 65. B: M Walker (15) 70. C: R Stojanovski (18) 67. Women: A: J Kneebone (18) 72.

   SOUTHERN: Men: Stroke: A/Medal: M Foote (7) 67. B: P Watts (15) 69. C: M Sonnet (22) 69 cb. Hole in one: C Peck at 3rd.

   SPRING PARK: Mxd: Stroke: Medal: A McCann (31) 63.

   SPRING VALLEY: Par: 4B: C Fitzgerald (10) M Cook (13) 9 up cb.

   STRATHALLAN: Stroke: Medal: V Elias (18) 59. Men: A: S Mooney (12) 66. B: A Crooks (18) 67. C: R Horkings (24) 64.

   SUNSHINE: Stroke: A: C Morgan (6) 67. B: K Naksavath (14) 68. C: L Mc Connell (21) 70 cb. E Tricklebank (38) 75.

   TARRAWINGEE: Stroke: Medal: A McMillan (28) 67. Women: J Christesen (27) 73.

   THE HERITAGE: Stableford: St John: A: J Ghirardello (10) 38. B: D Beardshall (12) 36. C: D Richards (24) 36 cb. Women: J Chen (8) 33. Men: Stroke Medal: Henley: Gold: A/Medal: I Hall (10) 68. B: C Simari (12) 70. C: L Richards (21) 75 cb.

   THE NATIONAL: Medley: Stroke: Long Island: W Peterson (19) 69.

   THE SANDS TORQUAY: Stroke: Medal A: C Burke (5) 67. B: E Giudice (13) 69. C: S Troon (21) 74 cb. Women: S Barrett (36) 73.

   TIRHATUAN: Women: Stableford: G Johnson (35) 41. Men: Stableford 4B Agg: Yellow: M Devlin (5) C Helps (18) 76.

   TOCUMWAL: Stableford: A: B Morgan (13) 41. B: J Conrad (21) 40. Women: A: B Wilkinson (10) 40. B: J Loversidge 37.

   TRARALGON: Stroke: A: T Couling (+1) 60. B: D Veldman (15) 67. C: D Lyons (20) 60. D: P Ezard (22) 66. A Scr: T Couling 59. Women: M Wylie (16) 74.

   TRENTHAM: Stroke: A: A Snowden (10) 68. B: J Smithwick (20) 64 to playoff. C: T South (29) 66.

   VICTORIA: Stroke: A: B Hicks (7) 69. B: D Smyth (11) 66 cb. C: R Payne (19) 71 cb. A Scr: K Ciupek 73. Medal of Medallists: R Collie (14) 74. Trophy: C Slade (14) 139. Stableford White: C Murphy (27) 34. Women: Stroke: J Doig (13) 73.

   WANGARATTA: Stroke: A: J Winter (15) 66. B: K Schubert (18) 70.

   WARRAGUL: Stroke: Medal A: J Kruyer (8) 67. B: T Eastland (14) 67 cb. C: K Gilbert (19) 64 cb. D: C Mason (27) 64. Women: A: S Heenan (22) 73 cb. B: S Jinks (23) 67. Men: A Scr: J O'Brien-Reiter (4) 74.

   WARRNAMBOOL: Stableford: A: M Ray (9) 38. B: C Williams (13) 41. C: R Lee (20) 40. Women: H Haberfield (27) 36.

   WATERFORD VALLEY: Stroke: A/Medal: P Fensham (8) 68. B: S Curtis (13) 70. C: M Kret (20) 71.

   WERRIBEE PARK: Stroke: Medal A: D Tudor (9) 71. B: D Nixon (14) 71. C: P Mc Namara (16) 69. D: G Phillips (22) 68. Women: A/Medal: J O'Farell (28) 74.

   WHITTLESEA: Stroke: Medal A: R Yates (5) 71 cb. B: N Pearce (16) 68 cb. C: L Regnier (23) 67.

   WODONGA: Stroke A: K Bruinhout (6) 67. B: J Allen (10) 70. C: P Surman (17) 62. Women: Stroke: L Jarvis (39) 69.

   WONTHAGGI: Stroke: A: M Tiziani (9) 70. B/Medal: A Lowe (18) 69. C: P Studham (19) 70. Women: Stableford: A Walker (13) 34.

   WOODEND: Medal: T Williams (8) 58.

   WOODLANDS: Stroke: A: J Hughes (0) 67 cb. B: H Buckingham (8) 68. C: L Keegan (17) 72. Hole in one: D Teasdale at 19th.

   WOORAYL: Stableford: Irish Team: C Hall G Calder A Hillis R Goodwin 126. Women: T Scoble (25) 41.

   YALLOURN: Stableford: A: S Wildblood (16) 42. B: P Wilson (35) 47.

   YARRA PARK: Stroke: D Harvey (25) 70. Women: Y Lord (23) 71.

   YARRA VALLEY: Medal: R Schiavello (26) 68.

   YARRA VIEW: Mxd: Stroke Medal A: B Paine (14) 68 cb. B: R Lord (24) 69.

   YARRA YARRA: Stroke: A/Medal: R Grant (9) 69. B: M Vadiveloo (12) 72. C: D Hampton (19) 71. D: R Osborne (23) 71. Stableford Yellow: L Clark (27) 43. Women: Stroke: M Love (15) 73.

   YARRAM: Stroke: Medal: A: S Guuttridge (12) 70 cb. B: D Summerfield (18) 70. C: D McShane (24) 75. D: J Jeffs (30) 71. A Scr: D Rash 80. Women: S Denovan (13) 77.

   YARRAWONGA MULWALA: Men: Stroke: Medal Feb: Lake: A/Medal: C Hicks (13) 67. B: R Munro (24) 67. Murray: A/Medal: M Sharp (11) 67. B: J Skase (20) 66. Women: Stableford: A: G Durant (20) 40. B: J Crozier (28) 38.

   YERING MEADOWS: Men: Par: Nursery: J Karanzoulis (35) 5 up. Valley: D Hannah (20) 4 up cb. Par Nursery: White: K Mark (31) 1 down. Women: Par: Valley: J McLeod (33) 2 up.




October is Golf Month. Share the golf bug to win the ultimate golf bug adventure to Barnbougle, Cape Wickham and Ocean Dunes courtesy of Air Adventure Golf Tours.


Head to www.golfmonth.com.au for more details.

16 October 2017
Entries are now open for the 2017 Men's & Women's Port Phillip Open Amateur (Inc. Victorian Amateur Qualifying Rounds). Read more
16 October 2017
Golf Victoria played host to 16 Special School PE teachers for the first MyGolf Schools teacher PD for Special/Special Development schools in ... Read more
19 October 2017
BROADFORD: Men: Stableford White: L McDonald (15) 42. G Hanson (6) 41. Women: Stroke: C'ship: A: A Hackett (15) 87. B: S O'Connor (20) 71. C: Y ... Read more
MyGolf
Golf Victoria