Victorian club golf results - Saturday

 

   ALTONA LAKES: Stroke: C'ship: A: P O'Sullivan (7) 72 cb. B: T Manariti (19) 65. C: E Datario (30) 67. Women: K Mather (23) 72 cb.

   AMSTEL: Stableford Ranfurlie: White: A: R Kapitz (9) 37. B: J Sherer (13) 40. C: K Michael (20) 36.

   ANGLESEA: Stableford: A: K Friel (11) 40. B: A Baker (15) 45. C: J Flynn (25) 42. Women: J Dilger (39) 34.

   AXEDALE: Par: A: D Hocking (15) 2 up. B: T McManus (17) 3 up. C: G Waldron (32) 5 up. Women: R Yum (28) 1 up.

   BACCHUS MARSH: Stableford A: M Tarantino (12) 41. B: B Hutcheon (26) 42. Women: M Dunne (10) 36.

   BACCHUS MARSH WEST: Stroke: A: M Crawford (12) 68 cb. B: N Spargo (22) 64 cb. Women: Stableford: M MacDonald (24) 44.

   BAIRNSDALE: Stroke: A Scr: A Webster 71. A/Medal: W Prior (9) 67. B: F Keam (20) 70 cb.

   BARHAM: Stroke: A: K Gray (11) 71. B: K Jones (29) 67. Women: Stableford: J Wall (+1) 37.

   BELVOIR PARK: Stableford: A: B Evans (11) 41. B: G Johnston (16) 42. C: M Elliott (24) 40 cb. Women: C Chant (42) 37 cb.

   BEMBRIDGE: Stroke 9-hole: White: A: H Rouette (5) 27. B: G Sparkes (15) 27.

   BENALLA: Stableford: R Burton (13) 42. Women: A Brown (28) 36.

   BENDIGO: Par A: S Hayton (12) 3 up. B: P Southby (15) 4 up. C: R Dungey (30) 4 up.

   BERWICK MONTUNA: Stroke: A: D Hammond (11) 61. B: S Cordy (16) 62. C: J Young (28) 64. Women: D Gipp (20) 65.

   BOX HILL: Mxd: Par: A: Z Kong (9) 3 up cb. B: I Penboss (13) 5 up. C: M Pricket (16) 4 up. D: S Higgins (22) 3 up. Hole in one: M Hill at 9th.

   BRIGHT: Stableford: A: G Madill (10) 38 cb. B: I Boreham (18) 36 cb. C: C Richardson (22) 38. Women: R McGrath (17) 36.

   BRIGHTON: Mxd: Stroke: Foursome: T Larkin (25) J McCreery (16) 74.5. Stableford: 2B Agg: F Nedegard (17) T Brown (27) 80.

   BROADFORD: Stableford: A: G Hogg (10) 44. B: B McDowell (19) 44. C: G McCormick (32) 44. Women: J Edge (31) 37.

   CAMPERDOWN: Stroke: M Lucas (12) 64.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stroke: A: I Furyk (7) 66. B: M Cornthwaite (13) 68. C: A Axton (16) 64.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Stableford: W Harvey (16) 41.

   CASTERTON: Stableford: G Pitkin (16) 44.

   CASTLEMAINE: Medley: Stroke Ambrose: A: M OBrien (3) J OBrien (1) 61. B: R Ashby (17) B Ashby (26) 67.25.

   CENTENARY PARK: Stableford: G Verlander (20) 41.

   CERBERUS: Stableford: A: D Hilet (11) 43. B: R Hogan-Keogh (15) 40. C: M McKinnon (22) 41. A Scr: G Prescott 35.

   CHALAMBAR ARARAT: Stableford: A: R Porter (9) 42. B: B Coxall (18) 39. C: K Awarangi (21) 42.

   CHELTENHAM: Stableford: A: J Harrod (14) 39. B: J Redfern (22) 35 cb.

   CHURCHILL & MONASH: Mxd: Stroke Ambrose: R Scurlock (7) R Madigan (14) 60.75.

   CHURCHILL WAVERLEY: Stableford: Churchill Park: A: T Rekdale (13) 43. B: E Tan (19) 44 cb.

   CLIFTON SPRINGS: Stableford: A: B Levick (6) 40. B: R Lambert (12) 38. C: G Fisher (20) 42. D: A Turner (26) 39. Women: A: K Hayden-Brooks (13) 35. B: P Hutchinson (27) 37.

   COBRAM BAROOGA: Stroke: A: S Mclean (3) 70. A Scr: P Glidden 74. B/Medal: D Gumbleton (15) 70. B Scr: I Fox 86. C: S Condy (31) 71. C Scr: C Hough 93. Women: S Vogel (1) 69.

   COHUNA: Stroke: H Bird (19) 70. Women: M Smith (17) 73.

   COMMERCIAL ALBURY: Par: S Wilson (14.3) M Ryan (16.1) 11 up.

   COMMONWEALTH: Par: A: D Taylor (4) 2 up. B: P Barnes (15) 2 up. C: C Boys (20) 4 up. Women: H Scales (25) sq. Stroke: Foursome C'ship: R Cahill L Gransden 146. Hcp: B Welsh (7) M Himpoo (17) 151.

   COROWA: Stroke: A: G Nicholls (12) 71. B: J Sanderson (18) 72. C: J Lackner (20) 72.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Stableford: 4B: R Mueller (24) A Mifsud (28) 49.

   CRANBOURNE: Stroke A: D Micheluzzi (+3) 71. B: J Pask (16) 66. C: S Levin (25) 40.

   CREEKSIDE: Stroke: C'ship: A: P Schmidt (13) 68. B: A Duncan (16) 61. C: K Koshi (32) 66 cb. Women: J Scane (9) 71.

   CURLEWIS: Stableford A: R Vardy (5) 41. B: J Falk (14) 46. C: S Miles (17) 43. Women: Stableford: S Shaw (24) 38.

   DENILIQUIN: Medley: Stableford: A: V Hutton (12) 43. B: T Catt (20) 39. C: S Beehag (36) 51.

   DEVILBEND: Stableford: G Menlove (17) 45. A: B Greenaway (8) 40. B: S Travena (16) 42. C: T Alpine (24) 42 cb. N Rist bt A Speedy 2-1.

   DORSET: Mxd: Stroke A: J Gagnon (4) 62. B: P Wheatley (16) 63. C: M Bacon (25) 62.

   DROUIN: Stroke: Ambrose: M Allen K Thorpe (1.5) 60.5.

   EAST MALVERN: Stroke: A: M Sutherland (11) 66. B: G Danby (14) 65 cb. Trophy: C: K Gonsalvez (23) 64. Women: Stableford: F Evans (40) 38.

   EASTERN: Par South: M Perriman (13) 3 up. North: L Cawood (13) 4 up. East: A: B Whittingham (3) 4 up. B: C Cruddas (34) 8 up.

   EASTWOOD: Stroke: Matchplay: B Hanley bt C McMinn 1up. Stableford White: A: B Oliver (10) 39 cb. B: K Batrouney (18) 43. C: B McKillop (25) 39.

   EILDON: Mxd: Stableford: 2B multi: J Monteath (16) B Newton (19) 97.

   EUROA: Stroke: A: W Hill (18) 69. B: B Rule (25) 67. Women: A: A Smith (17) 71. B: J Thompson (24) 70.

   FINLEY: Medley: Stroke: A: H Wastle (14) 65. B: B Fahey (26) 67 cb.

   FLINDERS: Stableford: A: K Colston (11) 38 cb. B: N Cleland (18) 41. C: P Murphy (22) 42. Women: M Hosking (13) 31.

   FOSTER: Stableford: A: D Summers (13) 39. B: G Paine (18) 37.

   GARDINERS RUN: Stableford: A: P Gooley (4) 37. B: C Lefel (14) 40. C: D Bird (17) 38.

   GARFIELD: Stroke: Ambrose: M Matthews L Matthews W Cook (8.83) 55.17. Women: Stableford: J Browning (37) 46.

   GISBORNE: Stroke: A: A McCabe (9) 66. B: P Buttigieg (12) 68. C: C Haynes (18) 64. Scr: J Lock 71. Women: F Crimmins (18) 68.

   GLEN WAVERLEY: Stableford: A: M Williams (11) 41. B: M Campbell (22) 42. Women: J Eddy (33) 37.

   GOONAWARRA: Stableford: A: J Phillot (8) 41. B: J Willmott (16) 43. C: D Boehm (32) 45. Women: A: D Anderson (23) 34. B: R Oehms (35) 36 cb.

   GREEN ACRES: Stableford: A: C Pockson (11) 38. B: G Hopper (17) 38 cb. C: T McMahon (23) 40.

   HEATHCOTE: 2B Agg: D Hubery (23) P Thomas (26) 71. Women: R Driver (20) H Carlin (25) 71.

   HEIDELBERG: Stableford: A: L Charles (9) 41 cb. B: S Grose (17) 44. C: F Stafford (22) 45. Hole in one: P Leonard at 6th.

   HEPBURN SPRINGS: Stableford: A: S Richardson (8) 43. B: B Cahoon (24) 43.

   HEYFIELD: Par: A: J Sherrin (9) 4 up. B: P Donaldson (20) 7 up.

   HIDDEN VALLEY: Stableford: A: D Trpcevski (9) 43. B: J Pemberton (17) 40 cb.

   HILLTOP TATURA: Stableford: A: B Miller (15) 40. B: R Barca (32) 36. Women: B Roberts (28) 37.

   HORSHAM: Par: A: N Ferguson (10) 4 up. B: T Robson (15) 5 up. C: D Taylor (23) 7 up. Women: P Watkins (14) 1 down cb.

   HOWLONG: Stableford: A: K Barnes (Lang Lang 14) 40. B: T O'Halloran (17) 39. C: B Tomkins (27) 43. Women: A: G Hoskin (7) 36.

   HUNTINGDALE: Stableford: A: D Barry (11) 38. B: S Poole (18) 38. C: J Pearce (36) 42. Trophy: J Pearce (36) 42. Women: L Teo (3) 37.

   IVANHOE: Stableford: A: I Stephens (11) 42 cb. B: J Sonderhof (29) 39. Women: E David (31) 33.

   JUBILEE WANGARATTA: Stableford: A: N Hogan (8) 36. B: W Lombard (15) 41. C: A Williams (22) 38. Women: L Carmody (14) 32.

   KERANG: Stableford: A McKnight (16) 41. Women: J Marshall (34) 39.

   KEW: Stableford A: A Mitchell (11) 43. B: G Falting (18) 44. C: P Gaughwin (28) 41.

   KEYSBOROUGH: Stableford: A: A George (9) 40. M Young (15) 38. R Isherwood (36) 39. Women: D Stone (25) 32.

   KILMORE: Stableford: A: C Jukes (14) 42. B: B Cleary (22) 37 cb. Women: Stroke: M Bell (21) 69.

   KINGSTON HEATH: Stableford: A: J Burgin (13) 38. B: R Fairlam (26) 36.

   KOORINGAL: Par: A: J Sinnott (8) 4 up. B: F Findlay (11) 4 up cb. C: A Young (15) 6 up. D: M Bishop (21) 5 up. Women: A: K Arnold (27) 1 down cb.

   KYABRAM PARKLAND: Stroke: A: K Stone (12) 53. B: E Simpson (14) 51. C: B Walkeden (18) 50. Women: A: D Hee (16) 53. B: T Wootton-Jones (22) 51.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Par: P Blackmore (18) 4 up. Women: S Harrison (24) 2 up.

   LAKES ENTRANCE: Stroke: A: F McNamara (11) 83. B/Medal: W Ross (27) 71. Medley: Stableford: J Wilson (12) 36.

   LAKESIDE at Albert Park: Stroke: Medal: A: D Winter (4) 70. B: A Hill (14) 66. C: A Costi (20) 59. Women: Medal: S Gallagher (28) 66.

   LANG LANG: Par: A: C Williams (11) 4 up. B: R Batt (20) 4 up. C: T Condy (35) 5 up.

   LATROBE: Mxd: Stableford A: P Gilder (8) 39. B: P Potter (13) 42. C: K Gaujenieks (20) 42.

   LEONGATHA: Stableford: A: G McDonald (12) 39. B: P Hartigan (21) 38. C: B Roylance (25) 37. Women: D Stubbs (15) 34.

   LONSDALE: Stroke: A: D O'Connor (14) 68 cb. B: G Peters (19) 65. C: A Cornell (26) 68. Women: V Avent (23) 70 cb.

   MAFFRA: Stroke: A: M McMillan (9) 69. B: D Mulcahy (16) 65. C: H Caruana (22) 68.

   MALLACOOTA: Stableford: T Cashmore (17) 40. Women: G Weeks (27) 39.

   MANDALAY: Mxd: Stroke: C'ship: A: S Collier (10) 69. B: M Pedersen (17) 66. C: T Nixon (26) 79 cb.

   MANSFIELD: Stableford: Div 1: R Eddy (8) 42. Div 2: V Smith (27) 39. Women: S Parson (15) 33.

   MARYBOROUGH: Stableford: A: B Chaplin (5) 38. B: A Hooper (16) 40. C: C Jennings (24) 42. Women: A: L Pratt (32) 42.

   MEDWAY: Stableford: Trophy: A: R Wuchatsch (11) 41 cb. B: G Wright (13) 42. C: S Zamykal (20) 43 cb. Women: L Johnson (18) 34 cb.

   MEENIYAN: Par A: J Wilson (18) 6 up. B: C Stewart (23) 3 up.

   MELBOURNE AIRPORT: Stroke: A: A Binns (12) 65. B: I Brown (22) 63. C: P Carr (25) 67.

   MELTON VALLEY: Medley: Stableford: 4B Agg: P Mikeska (10) P Baulch (14) 79 cb.

   METROPOLITAN: Stroke: Medal A: J Stark (8) 68. B: M Tyers (16) 69. C: B Paterson (18) 69. Women: B Claney (20) 76. Men: Scr: J Carroll 70.

   MILDURA: Stableford: A: P Rhodes (12) 38. B: L Brodie (17) 40. C: P Palazzo (24) 36.

   MIRBOO NORTH: Stableford: R Hoskin (18) 38 cb.

   MOE: Medley: Stableford: Team Agg: A: B Mead (18) D Collings (8) G Wilson (9) 114. B: G Kerr (22) W Wilkinson (18) P Stephens (11) 111.

   MOONAH LINKS: Mxd: Par Open: White: T Creek (30) 2 down. Men: Legends: A: L Hawkins (9) 3 up cb. B: M Payne (25) 4 up. Women: Par: K Vosjan (24) 6 up. Mxd: Par White: A Lowe (31) 5 up.

   MOOROOPNA: Stableford 4B: White: P Demay (8) J Demay (12) 50. Women: Stableford: M Dodd (19) 38.

   MORNINGTON: Stableford A: R Cooper (9) 45. B: B Cheasley (17) 43. C: D Simpson (23) 43 cb.

   MORTLAKE: Stableford: A Linke (21) 38.

   MORWELL: Stableford: A: B Kamphuis (11) 41. B: P Cantrill (19) 38. C: G Baleisa (22) 42.

   MT MACEDON: Stableford: 4B: K Tooley (21) J Clare (23) 50.

   MT MARTHA: Par: G Aspinall (21) 7 up. Women: S Hyams (28) 3 up.

   MURRAY DOWNS: Stableford A: B Lacey (9) 37. B: D Scott (12) 35. C: R James (16) 39. D: C McLean (24) 36. Women: Stableford: S Clark (40) 39.

   MYRTLEFORD: Stableford: 4B: M Buckley (6) M McDonald (17) 44 cb.

   NHILL: Stableford: A: R Norton (12) 39. B: M Sanderson (41) 41 cb. Women: L Lac (6) 37.

   NORTHERN: Stroke: Matchplay: A: R Lata 7/6. B: B Monkcom 20. C: A Spaull 2/1. Stableford: A: A Lazenby (8) 42. B: B Niemann (15) 45. C: A Morran (21) 41 cb.

   NUMURKAH: Stroke: Ambrose: J MacFadyen (8.5) 55.5.

   OAKLEIGH: Women: Stableford: M Harbour (31) 40.

   PAKENHAM: Mxd: Par White: A: D Grayson (11) 3 up. B: D Bell (21) 8 up. C: S Keuneman (30) 6 up.

   PAMBULA MERIMBULA: Stableford A: A Griffiths (8) 38. B: R Robertson (15) 41. C: L Roberts (19) 40. D: D Cotton (32) 42. Women: Stableford: D Parsons (29) 36.

   PATTERSON RIVER: Stableford: A: B Smith (10) 39. B: M Michaelidis (13) 42. C: T Wilson (28) 39. Women: A Smith (26) 38.

   PENINSULA KINGSWOOD: Stroke: Peninsula Composite: A Rivett (23) 78. Women: Par: Kingswood: C Aston (17) sq. Men: Stroke: Peninsula Composite: A: P O'Donnell (9) 66 cb. B: M Badwi (19) 65. C: T Davidson (26) 67. Par: Kingswood: M McLean (20) 1 up. Stroke: A: G Wills (17) 68. B: D Cargill (26) 75.

   PHILLIP ISLAND: Par: A: B White (10) 4 up. B: R Haudon (13) 2 up. C: S Harvie (30) 4 up. Women: A Schofield (22) 1 down.

   PORTARLINGTON: Stableford: A: B Kelly (7) 45. B: P Hahn (16) 39 cb. C: B Svorinich (21) 41. D: I Thomson (24) 39. Women: A Watts (26) 41.

   PORTLAND: Stroke: A: G Hawker (2) 70. B: B Lipscombe (14) 70. C: J Mitchell (21) 68. Women: H Webb (32) 74.

   PORTSEA: Stableford: A: P Jay (8) 36 cb. B: D Czarnecki (12) 35. C: D Bristow (20) 41. Stableford Gold: J Campbell (29) 38. Women: Stableford: L Mallett (30) 36.

   QUEENSCLIFF: Par: T Scott (27) 4 up.

   RAAF WILLIAMS: Mxd: Stableford: A: T McGarrity (9) 41. B: S Bartolo (16) 41. C: J Radalj (24) 39.

   RACV HEALESVILLE: Stableford: M Moore (16) 40.

   RICH RIVER: Jnr: Stableford West: Black: A: J Jeoffreys (7) 39. B: A Jacobs (Privilege Cup) (15) 45. C: N Toohey (25) 40.

   RINGWOOD: Stroke: A: N Walton (8) 64. B: R Klos (18) 66 cb. C: G Govan (21) 69 cb. D: D Knaggs (28) 69 cb. Women: K Kennett (18) 71 cb.

   RIVERSDALE: Stroke: C'ship: A: J Kim (9) 70. B: J Cope (19) 68. C: B Coombe (25) 69. Stableford Green: T Pope (27) 36.

   RIVERSIDE ESSENDON: Women: Par Green: J Luxmoore (36) 5 up.

   ROSANNA: Par: A: I Selbie (4) 4 up cb. B: G D'Abaco (17) 7 up. C: P Withers (21) 5 up cb.

   ROSEBUD COUNTRY: Stableford: North: A: T Hatfield (12) 39. B: J Ellis (18) 38. C: J Amalfi (21) 39. South: A: P Davies (15) 42. B: P Ansell (18) 40. Women: A: J Johansson (12) 34. B: B Ball (25) 37.

   ROSEBUD PARK: Mxd: Stroke: 4B: R Waterfall (24) S Barlow (24) 69. C'ship: R Waterfall S Barlow 186. Men: Stableford: N Hutton (31) 41.

   ROSSDALE: Stroke: C'ship: A: G Warrener 7/5. B: J Scott 5/4. C: M Martin 1. D: D Humble 5/4. Women: Stableford: A McCue 31 cb. Men: A: R Grady (11) 39 cb. B: T Peck (21) 41 cb. C: E Lawrey (28) 37.

   ROYAL MELBOURNE: Stroke: West: A: E Slocombe (7) 66. East: J Batistich (16) 71. Stableford White: P O'Day (29) 38.

   SAFETY BEACH: Women: Par: J Harle (25) 3 down.

   SALE: Stableford: A: L Wain (16) 39. B: D Gall (12) 41. C: P Ray (28) 36. Women: K Manze (12) 38.

   SANCTUARY LAKES: Mxd: Stableford: D Arnold (7) 39.

   SANDHURST: Stableford: Champions: A: A Zhu (4) 38. B: A Green (19) 40. Par: North: A: G O'Donoghue (5) 5 up. B: W Gainard (19) 6 up. C: S Davies (34) 4 up. Women: Stableford: Champions: T Richardson (23) 36. Par: North: E Bicchierai (42) 1 up.

   SANDRINGHAM: Mxd: Stroke: A: J Honner (9) 65. B: B Baldey (17) 64. C: J Sime (34) 67. Women: F Reynolds (27) 70.

   SEYMOUR: Stroke: A: M Odonnell (9) 68. B: J Porter (16) 64. Women: Stableford: P Britton (15) 40.

   SHEPPARTON: Stableford: A: A Schmedje (11) 39 cb. B: R Lancaster (13) 44. C: R Stojanovski (17) 43. Women: A Baensch (32) 36.

   SORRENTO: Stableford: A: P Weston (16) 38. B: M Strauss (19) 39.

   SOUTH PINES: Stableford: 2B multi: R Bertino (25) G Wade (32) 86.

   SOUTHERN: Stableford: Div 1: Q Ho (6) 38. Div 2: E Henderson (12) 42. Div 3: R Edwards (25) 40.

   SPRING PARK: Mxd: Stroke: Ambrose: A McCann (31) B Caulfield (19) T Davies (29) 51.

   SPRING VALLEY: Stableford: A: S Thomson (4) 40. B: S Smythe (21) 40. A: L Marino (11) 40. B: B Ryan (17) 35.

   ST ANDREWS BEACH: Mxd: Stableford White: L Barnesby (24) 41.

   STAWELL: Stableford: A: G Abbot (12) 40. B: B Gale (14) 39. C: F Kuypers (20) 37. Women: J McInerney (19) 39.

   STRATHALLAN: Stableford: R Gilson (24) 40. A: D Clark (9) 39. B: B Robertson (17) 38. C: D Fuller (29) 39 cb.

   SUNSHINE: Stableford: A: P Papadopoulos (2) 44. B: J Wojniusz (17) 42. C: V Loccisano (22) 43. D Darch (26) 38.

   TARRAWINGEE: Stableford: A McMillan (27) 40.

   THE DUNES: Stroke: The Dunes: A: P Bolt (5) 69. B: G Martin (13) 68. C: G Betros (20) 73. Women: Stableford: A: J Simon (19) 38. B: L Harrison (27) 45.

   THE HERITAGE: Mxd: Stableford: 4B: Henley: J Treyvaud (30) P Sorrell (27) 47. Men: A: B Holmes (4) 42. B: B Keoh (15) 32 cb. St John: A: J Cosgrove (11) 36. B: H Jones (14) 38. C: A Guglielmi (19) 31. Women: M Ghirardello (18) 34. M Ghirardello (18) 34.

   THE NATIONAL: Medley: Stableford 2B Agg: Long Island: J Graham (30) D White (13) 76. Stableford: Moonah: C Terrill (12) 42. Old: H Montalto (23) 40. Ocean: D Farquharson (14) 39.

   THE SANDS TORQUAY: Stableford: A: A Boyd (7) 37 cb. B: I Rice (20) 38. C: B Trethowan (28) 35 cb. Women: M Bridgart (21) 42.

   TIRHATUAN: Stroke: C'ship: A: P Harrison (8) 70. B: G McAliece (18) 64. C: S Burridge (23) 69 cb. Women: Stableford: E Feeney (33) 40.

   TOCUMWAL: Stableford: A: T Olsen (11) 39. B: P Dungan (16) 43. C: D Garner (19) 39. Women: A: C Hart (18) 35. B: L Forsyth (28) 34.

   TORQUAY: Par: A: R Pekin (10) 2 up. B: R Frost (25) 2 up cb. Men: Par Black: A: R Haeberle (11) 2 up cb. B: S Grayson (15) 3 up. Par: Resort: L Wanders (16) 6 up. Women: L Moore (15) 1 up cb.

   TRAFALGAR: Men: Stableford 4B: White: R Daly (8) D Blackshaw (19) 75.

   TRARALGON: Par: A: J Cameron (10) 4 up. B: D Tunevski (15) 6 up. C: E McNaulty (21) 5 up. D: R Donoghue (27) 6 up. Women: S Coffey (13) sq.

   TRENTHAM: Stableford: A: A Snowden (10) 41. B: A Hopkins (14) 45. C: R Duffy (29) 43.

   VICTORIA: Stableford: 4B: J Davis (29) J Harney (23) 46. Stableford White: J Keipert (28) B Lomax (35) 41. Women: Stableford: M Lane (18) L Tyler (39) 48.

   WANGARATTA: Mxd: Stroke: Foursome: D Lawson G Dodson (8.25) 71.75. Men: C Henwood G Harris (11.5) 63.5. Women: S Chatfield H Tate (13) 66.

   WARBURTON: Mxd: Stableford White: K White (14) 39. K Conway (27) 39.

   WARRAGUL: Par: A: M West (10) 6 up. B: L Herbel (16) 8 up. C: J Hill (22) 6 up cb. D: P Mitchell (23) 6 up cb. Women: A: D Corstorphin (12) 4 up. B: L Fowles (38) 8 up.

   WARRNAMBOOL: Stroke: A: J Perry (5) 69. B: R Managh (17) 69. C: D Murphy (19) 68. Women: J Bolden (33) 67.

   WATERFORD VALLEY: Stroke: A: G De la Rosa (9) 66. B: H Dreyer (12) 71. C: S Reinhardt (21) 68.

   WHITTLESEA: Mxd: Par: A: T Kufner (9) 3 up. B: B Walker (17) 3 up. C: M Corbett (28) 4 up.

   WODONGA: Mxd: Stableford: A: D Little (7) 38. B: N Byrne (12) 38. C: M Fraser (27) 46. Women: S Wood (23) 46.

   WONTHAGGI: Stableford White: A: K Jamieson (9) 42. B: P Studham (18) 43. C: P Sullivan (26) 47.

   WOODEND: Par: G Richardson (11) 5 up.

   WOODLANDS: Stableford: A: J Hodson (8) 36. B: M Salisbury (13) 39 cb. C: M Ocean (21) 36 cb. Women: K Caridakis (8) 35.

   WOORAYL: Stableford: A: T Hogan (13) 38. B: C James (16) 39. C: K Riseley (22) 41.

   YALLOURN: Stableford: A: A Heyfield (6) 41. B: A Massaro (21) 45.

   YARRA PARK: Stroke: G Higgins (32) 67. Women: A Pepyat (36) 71.

   YARRA VALLEY: Stableford: 4B: E Cirone (26) D Dodwell (21) 48.

   YARRA VIEW: Mxd: Stableford: A: T Vigenser (8) 42. B: K Walden (25) 42.

   YARRA YARRA: Stableford: A: C Love (8) 38. B: D Meagher (13) 38. C: B Byatt (19) 42. D: D Luck (21) 38. Stableford Yellow: J Gall (28) 35. Women: Stableford: E Fitt (35) 36.

   YARRAWONGA MULWALA: Stableford Lake: White: A: S Maybury (16) 43. B: C O'Connell (27) 42. Murray: A: L Quinlivian (5) 39. B: M Bigger (19) 44. Women: Stableford: A: H Baxter (18) 36. B: L Johnson (39) 37.

   YERING MEADOWS: Stroke Nursery: Black: R Issa (26) 73 cb. Valley: D Watts (23) 69. Stableford White: B Edwards (9) 42. Women: Stableford: Nursery: V Meade (25) 33.

   

22 February 2018
The Vic Four-Ball qualifying circuit moved to Keysborough Golf Club today. Read more
22 February 2018
Jasper Stubbs and Alizza Hetherington will captain Team Victoria as the state’s top twelve juniors head to Western Australia in April. Read more
22 February 2018
ALEXANDRA: Women: Par: B Doyle (17) 4 up. Read more
MyGolf
Golf Victoria