Victorian club golf results - Saturday

 

   ALEXANDRA: Stableford: A: D Carney (17) 38. B: B Dodge (20) 43. Women: M Fahey (14) 39.

   ALTONA LAKES: Stroke: C'ship: A Scr: C Condon 284. A: C Condon (+1) 288. B Scr: L Jarillas 348 to playoff. B: J Carvalho (18) 276. C Scr: T Manariti 363. C: T Manariti (22) 275. Women: A Scr: J Bestwick 348. L Busbridge (22) 294. Jnr: A Scr: E Datario 348. M Zadel (17) 283. Medal: A: P O'Sullivan (7) 72. B: P Dike (19) 69 cb. C: F Gigliotti (21) 68. Women: L Busbridge (21) 74.

   AMSTEL: Stableford: 4B: Ranfurlie: R Perkins (2) R Abbott (22) 45.

   ANGLESEA: Stableford: A: A Baker (14) 40 cb. B: J Prince (18) 39. C: D Griffiths (26) 40 cb. Women: E Coleman (25) 42.

   AXEDALE: Stableford: Div 1: P Hoskin (10) 38. Div 2: D Hocking (15) 41. Div 3: J Harrison (20) 43. Div 4: D Lubke (24) 39. Women: Div 1: R Fleay (17) 35. Div 2: M Kerr (35) 40.

   BACCHUS MARSH: Stableford: A: B Wilkinson (10) 42. B: C Bellman (16) 41. C: D Looker (19) 44. Women: Hcp: C Sutherland (18) 29.

   BACCHUS MARSH WEST: Stroke: A: P Storer (18) 66. B: G Willcox (23) 64. Women: Stableford: L Spinner (17) 34.

   BAIRNSDALE: Stableford: A: P Johnson (14) 40. B: P Hughes (21) 36 cb.

   BARHAM: Par: B Power (10) 4 up. Women: Stableford: K Hipworth (24) 34.

   BELVOIR PARK: Par: A: M Perry (8) 5 up. B: J Alston (18) 5 up. C: S Fordham (24) 7 up. Women: S Smith (17) 3 up.

   BEMBRIDGE: Stroke: 9-hole: A Cooper (8) 32. G Sparks (14) 26.

   BENALLA: Stableford: A: C Keast (10) 41. B: K Dosser (16) 40 cb. C: G Ellis (32) 36 cb. Women: A: T Barry (21) 36. B: B Lang (39) 35.

   BENDIGO: Stableford A: S Russell (6) 40. B: J Bawden (17) 39. C: S Dillom (20) 37.

   BERWICK MONTUNA: Stableford: A: D Clapton (8) 39. Men: B: K Tivendale (15) 41. C: C Taylor (20) 39. Women: J Brown (22) 37.

   BOX HILL: Mxd: Stableford: A: J Puntuere (10) 43. B: Z Mulholland (14) 39 cb. C: J Buultjens (17) 40. D: P Bell (23) 40.

   BRIGHTON: Stroke: A: T Salmon (14) 63. B: B Coyle (16) 62. C: G Troeth (25) 66. Women: K Marriott (36) 70.

   CAMPERDOWN: 4B: M Lucas (11) R Jackson (29) 50.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stroke: C'ship: A: R Fuller (1) 286. B: G Seymour (10) 328. C: J Hirjee (17) 355. Medley: A: D Ottaway (6) 69. B: O Borninkhof (10) 63. C: A Toon (19) 65.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Ambrose: G McQuillan (12.9) G Mullen (15.1) 65.

   CASTLEMAINE: Medley: Par: I Vorbach (16) 5 up.

   CENTENARY PARK: Stableford: A: C Donald (13) 38. B: G Verlander (19) 40. Men: Stroke Matchplay: Black: A: P Volpe 2-1. B: G Trinder 1up. C: R Naduvary 19th. D: M Jurisic 1up.

   CERBERUS: Stroke: A: D Farrington (14) 67. B: G Coates (19) 68. C: B Vernon (30) 70. Women: T Sigge (29) 72.

   CHALAMBAR ARARAT: Stroke: A: S Muller (11) 68. B: G White (14) 67. C: B Marriot (32) 63.

   CHELTENHAM: Stableford: A: R Greenhill (7) 39. B: D Crow (26) 39.

   CHURCHILL & MONASH: Stroke: B/Medal: A Sharrock (19) 67. A: L Stein (14) 68. C: R Zomer (36) 69.

   CHURCHILL WAVERLEY: Mxd: Par: Churchill Park: A: A Janiak (9) 5 up. B: D De Leeuw (22) 5 up. Stableford: Waverley: A: L Simons (10) 41 cb. B: M Singh (18) 39 cb. C: R Mc Clusky (29) 40.

   CLIFTON SPRINGS: Stroke: 4B: K Smedley (18) . P Grifin (24) 59 cb. Women: V Moss (31) H Systermans (45) 67.

   COBDEN: Stableford: B: J Schill (6) 40. D Bath (14) 41. C: W Gibson (21) 42.

   COBRAM BAROOGA: Stableford: A: A Manuel (12) 38. B: R McDiarmid (18) 39. C: M Pearce (21) 35 cb. Women: A: J Hindson (29) 34 cb.

   COHUNA: Stableford: M Appleby (16) 40.

   COLAC: Stableford: A: J Owen (11) 42. B: L Duvall (27) 40.

   COMMONWEALTH: Stroke: A/Medal: A Sexton (10) 70. B: M Tilbrook (15) 71. C: G Beattie (29) 72. A Scr: R Cahill 73. Women: S Laird (4) 75.

   COROWA: Stableford: A: P Dunning (10) 38. B: T Patton (14) 40. C: C Ramos (24) 37. Women: A: G Richards (21) 37. B: S Patton (24) 34.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Mxd: Stableford: A: J O'Keefe (3) 39. B: K Rup (20) 40. C: I Kuffer (41) 45.

   CRANBOURNE: Stroke: A: P Wittner (8) 69. B: T Martin (11) 69. C: G Cook (25) 40.

   CREEKSIDE: Stroke: A: J Gordon (13) 66. B: A Scane (17) 65. C: N Alves (27) 68. Women: A: G Rowe (34) 69.

   CURLEWIS: Par: A: J Driver (8) 4 up. B: G Braybrook (11) 4 up. C: G Taylor (17) 6 up. D: M Stewart (30) 8 up. Women: H Lymer (27) 1 up.

   DENILIQUIN: Stableford: A: A Mccrae (1) 41. B: I Fuller (11) 40. C: W Bull (21) 38. D: T Newman (27) 40.

   DEVILBEND: Par: S Travena (15) 8 up. A: S Smith (11) 4 up cb. B: R Searl (15) 5 up. C: C Milligan (24) 2 up cb.

   EAST MALVERN: Stroke: A: B Malisioras (11) 66. B: W Cupido (13) 64. Trophy: C: K Gonsalvez (22) 64 cb. Women: Stableford: F Scardamaglia (33) 34.

   EASTERN: Stableford: South: P Menz (20) 39. Men: Stableford North: White: T Caruso (13) 40. East: A Ryan (25) 43.

   EASTERN SWARD: Par: A: F Quinn (14) 4 up cb. B: S Paarman (17) 6 up. C: R Phair (24) 1 up cb. D: V Russo (31) 4 up.

   EASTWOOD: Stableford: A: P Philpott (10) 41. B: S Rich (15) 40. C: K Wheeler (28) 43.

   EILDON: Mxd: Medal: C Long (17) 69.

   EUROA: Stroke: A: T Littlewood (16) 67. B: G Mulley (19) 68. Women: Stableford: A: A Smith (17) 36. B: C Cullen (27) 41.

   FINLEY: Medley: Stroke: A: E Bain (17) 70. B: A Hand (20) 70.

   FLINDERS: Par: A: K Cairns (11) 3 up. B: J Peachey (16) 7 up. C: B Lee (22) 5 up cb. Women: A: S Wonsaenchai (22) sq. B: J Docker (26) 1 up cb.

   FOREST HILLS: Stableford: A: C Griffiths (3) 39. B: W Radchenko (19) 39.

   FOSTER: Stableford: A: C Buckland (4) 41. B: G Paine (17) 41. Women: G Reid (26) 41.

   GARDINERS RUN: Par: A: A Gough (6) 6 up. B: D Watson (11) 6 up cb. C: K Lowcock (22) 7 up.

   GARFIELD: Stableford: A: R Gough (14) 39 cb. B: G Mc Kay (15) 41. C: G Thorp (28) 46.

   GISBORNE: Stroke: A: C Fellows (11) 65. B: C Haynes (17) 67. C: D Girolano (33) 68. Scr: J Lock (2) 70. C'ship: B Larkins 292. Women: Stableford: A: F Crimmins (17) 35.

   GLEN WAVERLEY: Par: A: R Mead (6) 4 up. B: D Nairn (23) 23 up. Women: Stableford: G Quinn (35) 39.

   GOONAWARRA: Stableford: A: L Pegler (6) 38 cb. B: J Carabott (15) 40 cb. C: R Schmode (19) 42. Women: A: M Johnstone (24) 33. B: C Price (32) 32.

   GREEN ACRES: Stroke: Medal: A: R Matters (15) 65. B: G O'Shea (17) 67. C: T McMahon (22) 69. R Matters (15) 65.

   GROWLING FROG: Stroke: A: L March (7) 74 cb. B: D Cunningham (13) 74. C: G Nelson (26) 68. Women: C Lewin (17) 74.

   HEATHCOTE: Stroke: A: D Clouston (4) 70. B: A King (11) 75. C: M Green (21) 68. Women: Stableford: Div 1: A Long (34) 36. Div 2: S Green (41) 35.

   HEYFIELD: Stableford: H Barnes (18) 40.

   HILLTOP TATURA: Stableford: A: G Coolahan 42. B: D Miller (19) 43 cb.

   HOWLONG: Stableford: A: J Arthur (8) 41. B: R Laidlaw (20) 43. C: P Allen (29) 42.

   HUNTINGDALE: Stroke: A: L O'Rourke (11) 70. B/Medal: K Schultz (18) 66. C: M Davidson (22) 73. Scr: S Burr 72. Par: Trophy: N Ward (2) 2 down. Stableford: A Long (32) 37. Women: Stroke: K Crawford (8) 73. Stableford: T Francis (13) 34.

   IVANHOE: Par: A: W George (8) 8 up. B: J Sonderhof (29) 8 up. Women: G Raftery (27) 1 up.

   JUBILEE WANGARATTA: Women: Stroke: K O'Shea (6) 73.

   KERANG: Stableford: C Wilke (23) 45. Women: M Dillon (9) 41.

   KEW: Stableford: A: G Knight (10) 40. B: G Collins (19) 42 cb. C: S Avery (20) 41 cb.

   KEYSBOROUGH: Stroke: C'ship: Div 1: B Harris bt S Pettitt 4-3. A: G Sizer bt M Eva 4-3. B: J Philips bt A Topp 4-2. C: M Bennett bt D Miller 4-3. Men: Par: A: J Beale (8) 3 up cb. B: G Tutton (17) 4 up. C: P Foreman (22) 3 up. Women: D Stone (25) 2 down cb.

   KINGSTON HEATH: Stableford: 4B: T Thompson (22) J Wilson (18) 44.

   KYABRAM PARKLAND: Stroke: A: D Kuiper (8) 54. B: J Bauerle (15) 55. C: A Richardson (18) 51. Women: A: R Cox (20) 51. B: B Howard (25) 53.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Stableford: 2B multi: K Livingston (22) R Breen (15) 82. Women: A Hawking (25) 37.

   LAKES ENTRANCE: Stableford: B: P Haslam (22) 46. A: D Smythe (15) 43.

   LAKESIDE at Albert Park: Stableford: Trophy: A: A Golding (5) 40. B: R Philpott (17) 41 cb. C: B Pearson (24) 41. Women: J Elliott (37) 37.

   LANCEFIELD: Stableford: A: B Lockens (7) 36. B: G Cook (11) 35. C: B Flickjar (23) 40.

   LANG LANG: Mxd: Stableford: 2B: R Bride R Cameron P Randall (22) 51. Women: P Randall (22) 41.

   LATROBE: Medley: Stableford: A: J Mitris (11) 40. B: G Foley (16) 43. C: F Allen (20) 38.

   LEONGATHA: Par: 4B: K Finney M Oliver 11 up. Women: R Wilson (12) sq.

   LONSDALE: Stableford: A: T Freeman (9) 38. B: M Davis (15) 39. C: N Fenby (30) 39. Women: A: L Toleman (9) 38. B: K Whitford (45) 41.

   MAFFRA: Stableford: A: D Shingles (11) 38. B: C Mahoney (19) 37. C: L Smalley (23) 38.

   MALLACOOTA: Stroke: Medal: N Dunbar (26) 68.

   MANDALAY: Mxd: Medal A: P Singh (5) 71. B: R Sheils (20) 70. C: M Soligo (24) 72.

   MANSFIELD: Stroke: Medal: R Sargent (5) 68 cb. Women: M Cumming (17) 80 cb.

   MARYBOROUGH: Par: A: S Argall (12) 1 up. B: A McIvor (13) 4 up. C: G Mottram (19) 1 up. Stroke: Matchplay: A: J Lacey bt D Kerry. B: J Scullion bt D Hamilton. C: B Patten bt K Weir. D: G Reed bt G Bilson. Women: Stableford: D Perry (25) 36.

   MEDWAY: Stableford: Trophy: A: J Damolis (11) 43. B: M Giammarco (13) 41. C: S James (22) 39. Women: S Theodore (12) 34.

   MEENIYAN: Stableford: 4B: L Hemphill (24) P Wilson (22) 50.

   MELBOURNE AIRPORT: Stroke: A/Medal: S Krishnan (12) 65. B: D Brown (20) 67. C: A Dirago (31) 67.

   METROPOLITAN: Stableford: A: A Sudarsanan (5) 36. B: R Hammond (11) 35. C: D George (23) 36. Jnr: Stroke: Matchplay: B Collyer bt L Michel 1up. Women: Stableford: S Stroud (13) 36.

   MIRBOO NORTH: Stableford: J Smeriglio (19) 41.

   MOE: Medley: Stableford: 2B multi: P Junker (26) G Foster (22) 87.

   MOOROOPNA: Stableford: 4B: A Ryan (13) A Ryan (36) 50. Women: P Johnson (16) 35.

   MORNINGTON: Stableford A: M Butterworth (7) 43. B: K Pike (44) 44. C: J Peters (19) 44.

   MORWELL: Stableford: A: P Anderson (11) 38. B: E Flynn (21) 41. C: M Baker (24) 40.

   MT MACEDON: Stroke: Medal: A: T Carter (15) 65. B: T O'Sullivan (20) 65. C: O Kavanagh (32) 66.

   MT MARTHA: Stableford: K Beenck (17) 41. Women: J Jeanes (37) 37.

   MURRAY DOWNS: Stableford: A: C Mathieson (9) 37. B: N Hedwards (14) 41. C: J Tripodi (16) 38. D: D Kelly (34) 41. Women: A Shipsides (25) 33.

   MYRTLEFORD: Par: A Jones (11) 5 up.

   NEANGAR PARK: Par: A: C Nisbet (13) 5 up. B: C Hetherton (15) 3 up. C: R Turner (19) 4 up. Women: K Lloyd (30) sq.

   NHILL: Stableford: A: J Barton (10) 37. B: D Ansell (31) 38. Women: J Clark (12) 33.

   NORTHERN: Stableford: A: G Belegrinos (8) 38 cb. B: B Clarke (17) 40 cb. C: G Young (20) 43.

   NUMURKAH: Stableford: R Brady (27) 42. Women: L Craig (38) 37.

   OAKLEIGH: Stroke: M Plowman (22) 52. Women: Medal: L Vincent (8) 61.

   PAKENHAM: Mxd: Stableford A: M Davey (12) 39 cb. B: J Hoare (17) 39 cb. C: T Cowie (35) 41.

   PAMBULA MERIMBULA: Par A: D Gordon (7) 4 up. B: R Kraxner (15) 7 up. C: P Sverdrupsen (21) 5 up. D: R Pursehouse (23) 4 up. Women: Stableford: H Fisher (17) 40.

   PATTERSON RIVER: Stroke: A: J Harrington (5) 70. B: T Connolly (17) 73. C: M Chaffey (24) 69. Women: Stableford: S Bull (24) 35. Men: Medal of Medallists: R Clark (17) 74.

   PENINSULA KINGSWOOD: Stroke: Kingswood: A: C Rawlings (13) 69. B: M Marshall (22) 72. Captain's Trophy: A: P O'Donnell (8) 139. Hole in one: Peninsula Composite: White: R Strain at 8th. Women: Stroke: A Hille (21) 74. Men: Stroke Black: A: M Wilson (14) 67 cb. B: G Mackay (21) 74. C: L Twirdy (26) 65. Par: Kingswood: A: N Yandle (30) 2 up. Women: A: C Rule (27) 2 down cb.

   PHILLIP ISLAND: Stableford: A: J Ross (12) 38. B: A Johns (13) 38. C: K Rosen (23) 42. Women: K Green (13) 38.

   PORTARLINGTON: Stableford: A: J Hill (9) 42. B: W Dixon (16) 40. C: C Bellamy (19) 41. D: M McNeill (23) 43. Women: J Fox (36) 40.

   PORTLAND: Stableford: A: P Kelly (11) 40. B: L Gibbons (13) 39. C: D Hackenbruch (21) 35 cb. Women: S Ruis (11) 35.

   PORTSEA: Par: A: A Colliver (8) 2 up cb. B: P Kerin (11) 5 up. C: D Ryan (28) 9 up. Par Gold: F Randle (36) sq cb. Women: Par: K Gibson (32) 3 up.

   QUEENSCLIFF: Stableford: G Graham (14) 40 cb. Women: J Thompson (37) 37.

   RAAF WILLIAMS: Mxd: Par: A: T McGarrity (8) 4 up. B: S Cheel (18) 2 up. C: J Radalj (24) 1 up.

   RACV HEALESVILLE: Stableford: D Phillips (16) 47.

   RINGWOOD: Stroke: A: K Jenkins (10) 68. B: M Silipetar (15) 64. C: D Johnston (20) 67 cb. D: F Pickering (26) 61. C'ship: A: C Jones (4) 299. B: E Sinco (13) 335. C: G Beer (19) 357. D: F Pickering (26) 374. Women: C Martin (24) 64. C'ship: J Logan (14) 342.

   RIVERSDALE: Stroke: A: B Otter (11) 70 cb. B: I Johnston (17) 68. C: N Hellyer (23) 72.

   ROSANNA: Stroke: Medal: P Sheedy (15) 73. A: P Bird (10) 69. B: A Leong (16) 69. C: B Jones (20) 63.

   ROSEBUD PARK: Stableford: N Hutton (29) 42. A: M Payne (16) 41. Women: J Johnson (32) 38.

   ROSSDALE: Women: Medal: G Thorne (17) 70. Men: A: T Newman (8) 64. B: J Vardy (21) 69. C: B Bates (23) 67. Cup: G Charnley. C'ship: G Charnley.

   ROYAL MELBOURNE: Stableford West: A: R Christie (5) 35. B: T Cleal (16) 41. C: P O'Day (29) 46. A: R Christie (5) 35. Mxd: Par: East: C Sutherland (28) sq. J Bulling (18) 2 up.

   SAFETY BEACH: Women: Stableford: J Harle (25) 34.

   SALE: Stableford: A: P Cousins (17) 39. B: T McAdam (26) 38. Women: A: M Schaper (21) 37.

   SANCTUARY LAKES: Mxd: Hole in one: J Higgins at 11th. Par: A: J Ahmad (1) 1 up. B: T Clarkson (13) 3 up. C: M Joyce (19) 1 up.

   SANDHURST: Par: Champions: A Zhu (3) 2 up. Stableford: North: A: D Wynne (6) 40. B: H Ponting (16) 45. C: B Thomas (24) 42. Women: Par: Champions: V Naidoo (15) sq. Stableford: North: F Presbury (25) 38.

   SANDRINGHAM: Mxd: Stroke: A: A Hale (9) 62. B: J McCarthy (16) 66. C: R Harmer (22) 66.

   SEYMOUR: Par: A Porter (15) 4 up. B Stuart (18) 5 up. Women: S Cresswell (21) 1 down.

   SHEPPARTON: Women: Par: Trophy: Div 1: K Douglas (22) sq. Men: A: B Johnstone (9) 8 up. B: R Stojanofski (16) 5 up. C: D Shiells (20) 6 up.

   SORRENTO: Women: Stableford: M Gould (25) 39. Men: A: K Tragear (11) 40. B: N Algie (22) 42.

   SOUTHERN: Stableford: Div 1: G Brown (11) 45. Div 2: G Shaw (16) 42. Div 3: T Hind (25) 39 cb.

   SPRING PARK: Mxd: Stableford: K Stevens (14) 44.

   SPRING VALLEY: Mxd: Stableford: A: J Ostermeyer (10) 42. B: J Davidson (16) 40.

   STRATHALLAN: Par: D Patterson (18) 4 up. A: S Mooney (11) 1 up cb. B: G Roche (18) 3 up cb. C: A Dickson (30) 3 up cb.

   SUNSHINE: Stableford: A: E Papadopoulos (2) 37. B: G Szuhan (17) 38. C: J Palatsides (30) 39. A Darch (41) 34.

   TARRAWINGEE: Par: 4B: M Tanirau (18) K Miller (20) 11 up.

   THE DUNES: Women: Stableford: The Dunes: A: M Elson (5) 35. B: D Cootes (30) 40. Men: Stroke: C'ship: A: G Walton (9) 70. B: S James (12) 72. C: M McMillan (19) 75.

   THE HERITAGE: Stableford: Henley: A: M Keeble (5) 39. B: E Lim (17) 41. C: L Chang (25) 40. St John: T Nolan (10) 34. Women: M Lau (21) 27.

   THE NATIONAL: Medley: Stableford Long Island: B McGuinness (15) 42.

   THE SANDS TORQUAY: Mxd 2B: P Eltrigham (11) N Dimartino (17) 8 up.

   TIRHATUAN: Stroke: A: P McAlinden (13) 65. B: G McAliece (17) 68. C: M Benham (27) 65. Women: Par: M Lee (38) 6 up.

   TOCUMWAL: Mxd: American Foursome: A: A Clement A Clement (20.25) 66.75.

   TORQUAY: Stableford: A: A Clark (6) 36. B: K Leeman (14) 41. C: D Gibbons (18) 37. D: R Martin (19) 37. Resort: G Sharp (22) 37. Women: Stableford: L Moore (14) 35. Visitor: M Bridgart (21) 36. Men: M Bradley (15) 35.

   TRAFALGAR: 4B: T Johnson (2) G Sanders (17) 48. Medley: R Borg (6) D Moody (20) 44 cb. Women: C Deppeler (18) K MacGregor (20) 44.

   TRARALGON: Stableford: A: D Cooper (7) 42. B: G Whitmore (15) 43. C: M Northe (19) 42. D: M Harrison (23) 42. Women: A Bland (14) 34.

   TRENTHAM: Stableford: A: C Wilson (11) 38. B: R Hansen (18) 42. C: S Jones (21) 41. Women: E Hanson (25) 40.

   VICTORIA: Stableford: M Tan (10) 41. B: R Sutherland (11) 39. C: D Wilson (28) 38. Stableford White: F Forbes (26) 41. Women: Stableford: S Forster (19) 39. Trophy: S Forster (19) 72.

   WANGARATTA: Stableford: A: P Crawford (13) 41. B: A Mclean (17) 38 cb.

   WARBURTON: Mxd: Ambrose: J Hall R McIntosh (15) 58.

   WARRAGUL: Stroke: Ambrose: R Taylor B Hotchkin 60.5. Women: J Williams (11) N Mackenzie (36) 69.25 cb.

   WARRNAMBOOL: Par: A: P Prider (6) 5 up. B: C Hart (15) 4 up. C: J Moran (19) 5 up. Women: A Griffin (40) 2 up.

   WATERFORD VALLEY: C'ship: A Scr: P Forsyth (10) 320. Stroke A: P Forsyth (10) -10. B: S Curtis (13) -7. C: M Stewart (18) -1.

   WERRIBEE PARK: Women: Stroke: Y Backerra (27) 81.

   WHITTLESEA: Mxd: Stableford: A: P Campi (7) 36. B: D Simpson (17) 38. C: M Neicho (22) 37.

   WONTHAGGI: Stableford A: I Baker (4) 38. B: N Cook (14) 42. C: P Foon (19) 43. Women: Stableford: A Walker (14) 38.

   WOODEND: Mxd: Stroke: American Foursome: A Davies (3) K Keating (24) 60-1/8.

   WOODLANDS: Par A: A Cater (10) 2 up. B: A Wood (15) 3 up. C: N McMaster (20) 3 up. Women: B Hill (4) 2 down.

   WOORAYL: Stroke: Medal: A: I Balfour (7) 72. B: T Williams (18) 71. C: B Wilson (26) 71 cb.

   YARRA PARK: Stableford: M Russell (6) 40. Women: Stableford: M Thomson (44) 41.

   YARRA VALLEY: Mxd: Stableford: R Huang (22) 43.

   YARRA VIEW: Mxd: Stableford: A: D Grist (13) 40. B: J Mortimer (23) 42.

   YARRA YARRA: Stableford: A: J Harris (8) 36. B: B Bowman (12) 40. C: P Ryan (20) 40. D: D Slade (36) 36. Stableford: B Cirej (29) 35. Women: Stableford: J North (16) 38.

   YARRAM: Par: A: D Bell (10) 4 up. B: C Moore (16) 1 up. C: A Baggaley (22) 3 up. D: J Sander (36) 7 up. Women: Stableford: J Nickell (24) 33.

   YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Lake: A: K Overington (15) 37 cb. B: I Cocks (27) 37. Men: Stableford White: A: J Ashby (9) 40. B: J Kairns (29) 42. Murray: A: S Blackley (13) 43. B: G Pitt (17) 43.

   YERING MEADOWS: Stableford Nursery: N Windley (17) 46. Valley: J Kelly (26) 41 cb. Women: Stableford: V Meade (24) 33. Men: Stroke Black: R Tobias (14) 73 cb. Nursery: Y Vitins (27) 71. Scr: Valley: L Hannah (8) 68. Jnr: C'ship: Nursery: K Ashford (6) 265. Snr I Donaldson (6) 247.




October is Golf Month. Share the golf bug to win the ultimate golf bug adventure to Barnbougle, Cape Wickham and Ocean Dunes courtesy of Air Adventure Golf Tours.


Head to www.golfmonth.com.au for more details.

16 October 2017
Entries are now open for the 2017 Men's & Women's Port Phillip Open Amateur (Inc. Victorian Amateur Qualifying Rounds). Read more
16 October 2017
Golf Victoria played host to 16 Special School PE teachers for the first MyGolf Schools teacher PD for Special/Special Development schools in ... Read more
18 October 2017
ALEXANDRA: Men: Stroke White: P Vallance (7) 68. Read more
MyGolf
Golf Victoria