Victorian club golf results - Saturday

 

   ALTONA LAKES: Stableford: Cup: A: M Kelly (10) 48. B: T Manariti (18) 42. C: F Timothy (21) 39. Women: C Patrick (19) 36 cb.

   AMSTEL: Stroke Ranfurlie: A: O Moyo (9) 67. B: P Williamson (15) 70. C: B Eastwood (18) 70.

   ANGLESEA: Par: A: C Russel (13) 3 up cb. B: J Edmanson (16) 7 up. C: D Crilly (26) 5 up. Women: I Haintz (31) 1 up.

   AXEDALE: Stroke Div 1: S McGibbon (9) 67. Div 2: A Watson (18) 59. Div 3: G Hamilton (26) 71. Women: J Comer (26) 73.

   BACCHUS MARSH: Stroke: Medal: A: R Keane (1) 72. B: F Wheelhouse (13) 67. C: T Coco (19) 69. Women: M Willaton (27) 71.

   BACCHUS MARSH WEST: Stroke: A: N Prasad (12) 66. B: R Longmuir (22) 67. C: K Waller (28) 66. Women: W Knipe (17) 66.

   BAIRNSDALE: Stableford: A: C Savige (11) 36 cb. B: T Mays (17) 40.

   BARWON HEADS: Stroke A: R Warnock (9) 66. B: J Lucas (17) 67. Women: Cup: S Brookes (30) 49. Scr: N Steer 60.

   BELVOIR PARK: Medley: Stroke: G Adamson (7) 65. Medal: G Fordham (24) 63. Women: H Jones (20) 73.

   BEMBRIDGE: Stroke: 9-hole: A: J Hall (4) 31. B: G Kiehne (14) 28.

   BENALLA: Women: Stableford: A: M Watson (8) 38. B: A Brown (27) 32. C: G Gilcrist (40) 33. Men: Stroke: Medal R Schulz (9) 72. A: R Schulz (9). B: D Saunders (16) 71. C: D Senior (19) 67. Hole in one: T Symes at 3rd.

   BERWICK MONTUNA: Stroke: A: G Roberts (6) 64. B/Medal: G Radley (18) 62. C: F Hall (31) 64. Medal: A Hurlimann (13) 62. Jnr: Medal: J Savage (17) 80. Men: Cup: D Hammond (10) 194. Women: M Waterfall (34) 67.

   BOX HILL: Stroke: A: N Kerr (7) 65. B: N Foots (14) 68. C: E Bersey (23) 68. D: S Dinham (33) 69. Scr: N Kerr 72.

   BRIGHT: Stroke: A: J Williams (17) 71. B: C Richardson (23) 74. Women: M Orgill (27) 76.

   BRIGHTON: Stroke: Cup: L Hall (18) 64 cb. Scr: M Robinson 74. Visitor: G Johnston (3) 62. Women: Cup: K Tester (23) 70. Scr: A Coxon 103. Visitor: J Simpson 70. Men: Medal: D Leong (20) 64 cb. Trophy: C Mills (15) 64 cb. Hole in one: R Desmond at 11th.

   BROADFORD: Stroke: Medal: A: P Bratusa (10) 65. B: R Lejins (14) 68. C: R McDonald (26) 66. Women: T Kelly (26) 66.

   BUNINYONG: Stroke: A: G Horrocks (11) 66. B: A Beer (16) 62. C: D McIntyre (25) 65.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stroke: A: N Jones (8) 63. B: B Cunningham (12) 67 cb. C: D Stevens (23) 63. Hole in one: J Karac. Medal of Medallists: R Darlinson (18) 64.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Stroke: Medal: T Kidman (14) 70.

   CASTERTON: Stableford: 4B: P Rogers (36) N Lee (30) 51.

   CASTLEMAINE: Ambrose: R Prendergast (2) S Sheedy (0) M Sheedy (11) S Grimes (27) 53. Mxd: J Lorenz (39) G Lorenz (11) D Gervasoni (7) P Long (9) 55.75.

   CENTENARY PARK: Stroke: A: M Kelly (13) 68. B: M Jurisic (28) 62.

   CERBERUS: Stableford: 4B Agg: C Krug (30) P Barrett (16) P Kelly (25) G Wilson (+1) 146.

   CHALAMBAR ARARAT: Stroke: A: G Vearing (+2) 68. B: B Smart (18) 65. C: B Marriott (31) 62.

   CHELTENHAM: Stroke: Medal: T Redmond (5) 63. P O'Connor (12) 65.

   CHURCHILL WAVERLEY: Medley: Stroke: Waverley: A: I Taylor (7) 63. B: J Huysmans (14) 64. C: L Shorten (19) 68. Stableford: 4B: Churchill Park: J Paguio (13) E Belvis (16) 51.

   CLIFTON SPRINGS: Women: Stroke: P McConaghy (27) 71. Men A: A Cummings (10) 69. B: M Chapman (15) 70 cb. C: J Anthony (19) 71 cb. D: A Brough (28) 66 cb.

   COBDEN: Stroke: A Scr: K Alford (4) 115. B: A Dalton (12) 129. C: J Merrett (20) 127.

   COBRAM BAROOGA: Par A: B Gook (12) 4 up. B: A Kirk (17) 3 up cb. C: J Capp (20) 4 up. Women: R Wallace (6) 1 up.

   COLAC: Stroke: Medal: A: J Owen (11) 66. B: S Zappelli (14) 66. C: D Ballagh (27) 65.

   COMMERCIAL ALBURY: Stableford: A: C Childs (8) 65. B: P Pattison (15) 61. C: C Ingle (33) 65.

   COMMONWEALTH: Stableford: A: A White (11) 43. B: M Rowe (16) 45. C: G Neill (25) 41. Women: L Griffin (4) 35.

   COROWA: Stroke: Medal: A: B Parr (6) 71. B: R Sargood (13) 74. C: P Bradford (35) 68. Women: A: B McLean (8) 71. B: M Gillick (24) 74.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Mxd: Stroke: Medal: A: D Lindrea (10) 69. B: R Richards (17) 71. C: B Miller (28) 67.

   CRANBOURNE: Stroke A: P Brooks (12) 65. B: P Groves (17) 71. C/Medal: S Gaddie (24) 64. L Go (3) 73.

   CURLEWIS: Stroke: A: J Driver (8) 68. B: C Powers (12) 68 cb. C: D Coe (35) 68. Women: Stableford: W Tottenham (7) 38.

   DENILIQUIN: Stroke: Medal: A: G Corboy (10) 68. B: D McQuie (16) 71. C: F McCalman (39) 75.

   DEVILBEND: Stroke: S Hogenbirk (18) 67. A: R Grant (13) 68 cb. B: A Speedy (16) 68. C: P Sexton (20) 68.

   DROUIN: Stroke: A: L Bambridge (4) 67 cb. B: G Shand (17) 70. C: I Hemphill (27) 69.

   EAST MALVERN: Stroke: C'ship: A Scr: M Zouros 210. A: M Sutherland (11) 203. Men: B: G Morris (15) 203. C: K Gonsalvez (21) 205. Women: Medal: F Evans (39) 75.

   EASTERN: Stroke: South: S Miller (32) 66. North: P Mackley (11) 69 cb. East: A: H Kamboukos (9) 68. B: G Bishop (19) 65.

   EASTERN SWARD: Stroke: Medal A: J Leo (15) 65. B/Medal: A Tanic (17) 63. C: J McKenzie (26) 66. D: I Mortimer (29) 67.

   EASTWOOD: Par: Cup: T Smith bt K Adam 2-1. Captain's Trophy: M Johnson C Lackman bt A Stephens M Burbidge 1up. Men: A: C Blythman (3) 1 up cb. B: R Clifton (20) 3 up cb. C: G Nash (34) 5 up.

   FINLEY: Mxd: Par: 4B: R Klemke (14) K Klemk (21) 12 up. Stableford: S McRae (10) 39.

   FOREST HILLS: Medley: Stableford: A: J Kamo (12) 46. B: J Baltrusaitis (20) 40.

   FOSTER: Stableford: Medal: J Mathers (20) 67. A: R Prain (15) 68. B: J Mathers (20) 67. Women: B Warren (9) 74.

   GARDINERS RUN: Stroke: A: A Gough (5) 70 cb. B/Medal: R Granger (12) 68. C: B Paterson (20) 69.

   GARFIELD: Stroke: Medal Mar: A: A Mc Killop (1) 63. A Scr: A Mc Killop (course rec) 64. B: T Baharis (18) 58. B Scr: T Baharis 76. C: K Sumsion (31) 60. C Scr: P Smith 88. Women: M Baharis (33) 65 cb.

   GISBORNE: Stroke: A: A McCabe (8) 68. B: L Karfut (15) 69 cb. C: J Samuel (18) 68. Women: Stableford: K Keating (25) 36. Men: Stroke: Cup: A McCabe (8) 68 cb. Scr: J Lock 73.

   GOONAWARRA: Stableford A: P Dawson (19) 38. Women: Stroke: Medal: A: W Fox (21) 76 cb. B: C Price (32) 78. Men: Stableford White: A: P Dawson (19) 38. Stroke: Medal: A: J Sheldrick (4) 71 cb. B: T McKeown (12) 68. C: P Howden (25) 66. Jnr: A: K Crompton (31) 67.

   GREEN ACRES: Stableford: A: P Leembruggen (10) 40. B: S Collier (18) 41. C: J Czyzewski (29) 39.

   GROWLING FROG: Stroke: A: R Mole (8) 68. B: K Barbuto (13) 65. C: S Kalogeratis (21) 68.

   HEATHCOTE: Stableford: A: K Davies (5) 70 cb. B: P Spelling (13) 65. C: S Cutting (29) 62. Mxd: T Wearne (8) 37. W: J Roberts (34) 37.

   HEPBURN SPRINGS: Stroke: Medal: A: J Arnold (10) 62. B: P Baird (13) 60.

   HEYFIELD: Stroke: A: J Turner (16) 70. B/Medal: B Coleman (23) 69. A Scr: B Scott (10) 81. S Morris (10) 81.

   HEYWOOD: Stroke: A: P Keiller (8) 68. B: J Mitchell (17) 69. Women: H Holman (24) 65.

   HIDDEN VALLEY: Stableford: A: M Ladewig (2) 38. B: U Naseer (14) 40. C: C Griffin (20) 47.

   HORSHAM: Women: Stroke: J Schmidt (19) 72. Men: Medal: A: P McLean (6) 68 cb. B: R Kemp (13) 66. C: P Hammond (22) 64.

   HOWLONG: Stroke: Medal A: A Morrison (15) 68 cb. B: P Connelly (21) 63. A Scr: N Schineider 75. Women: Stableford: A: J Trevethan (28) 40.

   HUNTINGDALE: Stableford: A: A Ryan (9) 39. B: K Ding (13) 38. C: Z Hoult (36) 41. Women: J Wong (4) 40.

   IVANHOE: Stroke: A/Medal: M Akdag (11) 62. B: A Hill (31) 64. Medal of Medallists: C Cameron (13) 64. Women: J Hansson (20) 70.

   JUBILEE WANGARATTA: Stroke: Ambrose: N Hogan B McLeod A Gibbs S Goldsworthy (6.875) 57.125. Mxd: M Jones M Goswell G Allen S McLean (7.25) 53.75.

   KERANG: Stroke: A Hall (16) 63. Women: J Harry (15) 71.

   KEW: Stableford: J Huitfeldt (22) 40. Stroke: A/Medal: A Forster (8) 68. B: A Vipond (14) 71. C: I Huynh (23) 70. Women: D Grail (12) 74.

   KEYSBOROUGH: Stroke: Medal: M Young (13) 67. Women: P Fletcher (30) 79.

   KILMORE: Stroke: A: D Mitchell (14) 62. B: J Handford (23) 64.

   KINGSTON HEATH: Stroke: R Taylor (7) 70. B: I Crawford (21) 72. A Scr: S Treeby 70.

   KOORINGAL: Stroke: A: M Drew (+1) 69. B: S Crerar (9) 68. C/Medal: B Newman (18) 64. D: P Clement (21) 71. Women: A: H Harley (8) 74.

   KYABRAM PARKLAND: Stroke: A: P Fraser (11) 53. B: J McFadyen (14) 52. C: B Scott (21) 52. Women: A: D Hee (16) 51. B: D Atkinson (21) 55.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Stroke: R Breen (15) 63. G Harrison (22) 71. M Topp (26) 75.

   LAKES ENTRANCE: Stableford: B: V Flower (21) 41. A: D Berg (11) 39. Women: Par: J Wilson (11) 2 up.

   LAKESIDE at Albert Park: Stroke: Medal: A: B Waters (3) 67. B: G Messina (19) 66. C: B Pearson (24) 67. Women: S Lee (31) 66.

   LANCEFIELD: Stroke: Medal Feb: A: C Lingard (2) 70. B: M Stomilovic (18) 64. C: W Mee (22) 65.

   LANG LANG: Stroke: A: S Jackson (8) 67. B: B Hall (17) 63. C: C Mirtschin (30) 64. Women: C Stockdale (22) 74.

   LATROBE: Mxd: Stroke: Medal: A: P Higgins (11) 68. B: J Kalomiris (16) 68. C: P Barry (22) 67. Hole in one: P Blair at 11th.

   LEONGATHA: Women: Stroke: M Griffiths (28) 74 cb. Men A: T Williamson (15) 67. B: C Indian (17) 68. C: B Roylance (24) 72.

   LONSDALE: Stroke: A: J Nicholson (9) 63. B: A Thomas (18) 67 cb. C: J Fyfe (27) 67. A: H Morris (24) 69.

   MANSFIELD: Stableford: Div 1: M Cooksey (16) 46. Div 2: V Smith (27) 44. Women: K Stone (36) 38.

   MARYBOROUGH: Stroke: Medal A: T Brown (9) 69. B: F Pascoe (13) 67. C: I Hubble (22) 67. Women: Stableford: A: L Burt (24) 35. Hole in one: M Lowday at 17th.

   MEDWAY: Stroke: Trophy: A: N Tuddenham (0) 65. B: L Blank (18) 65. C/Medal: A Stephenson (23) 65. Women: Medal: L Vincent (11) 69.

   MEENIYAN: Stroke: A/Medal: W Bullock (15) 67. B: L Hemphill (23) 69.

   MELBOURNE AIRPORT: Stableford: A: P Tudor (10) 39. B: J Porteilli (18) 39 cb. C: N Wyatt (27) 43.

   MELTON VALLEY: Stroke: Medal: A: P Lui (10) 69 cb. B: C Mehmet (13) 67. C: B Lock (19) 67. D: P Elliott (36) 66 cb. Women: E Condon (19) 70.

   METROPOLITAN: Stroke: Medal A: T Sinnott (-6) 62. B: D Callander (11) 71. C: J Cranage (21) 64.

   MIRBOO NORTH: Stroke: M Hales (22) 69. A: T Bradshaw (10) 74 cb.

   MOONAH LINKS: Stroke: Medal Open: A: L Bull (5) 72 cb. B: B Thomas (21) 75 cb. Women: K Brock (41) 74. Mxd: Stableford White: G Sandler (19) 32 cb. Legends: L Baker (26) 43.

   MOOROOPNA: Stableford: A: P Foyster (12) 41. B: J Beaver (15) 41. C: D Moncur (22) 45. Women: C Barca (28) 37.

   MT MACEDON: Stableford: A: M Burrage (15) 38. B: A Gray (17) 39. C: J Rowley C/B (26) 39.

   MT MARTHA: Par: I Taylor (23) 9 up. Women: D Grace (38) 3 up.

   MURRAY DOWNS: Women: Stableford: A: S Wilkins (17) 33. Men: Stroke Medal: A Petersen (8) 70. A: B Hinton (7) 70. B: D Rogers (14) 71. C: N Bailey (19) 70. D: P Kiley (24) 72.

   MYRTLEFORD: Stroke: A: D Matthews (8) 73. B: G Browne (26) 68.

   NEANGAR PARK: Stroke: Medal: A: M Harry (8) 66. B: J Kellow (15) 65. C: P Allen (20) 66. Women: A: F Watach (10) 70.

   NEWRY: Medley: Stroke: Ambrose: K Barber (28) E Blanch (13) P Higgins (14) P Newton (21) 58-5/8.

   NORTHERN: Stroke: A: D Reece (4) 68 cb. B/Medal: P Smith (18) 65. C: G Tarallo (22) 68 cb.

   OAKLEIGH: Women: Stroke: T Gardner (19) 57.

   OLINDA: Medal A: L Hermann (16) 68. B: G O'Brien (25) 70.

   PAKENHAM: Mxd: Stableford A: M Davey (12) 73. B: M Woodbridge (13) 65. C: M Banger (31) 68.

   PAMBULA MERIMBULA: Stroke: Medal Mar: A: J Wilson (11) 67. A Scr: I Ashton 78. B: R Pursehouse (22) 65.

   PATTERSON RIVER: Stroke: Medal: A: A Grange (0) 70. B/Medal: D Atkins (14) 65. C: J Hensler (21) 70. Women: Medal: L Fitzgerald (15) 67.

   PENINSULA KINGSWOOD: Women: Par: Peninsula South: D McCartney (14) 2 down. Men: Par White: A: G Pollard (14) 4 up. B: R Dowling (17) 6 up. C: A Lynch (25) 5 up. Kingswood: A: P Drake (14) 2 up cb. B: A Rae (19) 4 up. C: J Hasell (29) 3 up. Women: Par: A: J Schreiber (21) 2 up.

   PHILLIP ISLAND: Stroke: A: J Fowler (3) 70 cb. B: M Brown (14) 68. C: J Gill (26) 67. Women: L Hammon (18) 73.

   PORT FAIRY: Medley: Stroke: A: D Beks (9) 70 cb. B: G Smith (14) 67 cb. C: M Hatfield (22) 71 cb. E Ritchie (16) 69.

   PORTARLINGTON: Stroke A: L James (9) 69 cb. B: M Kerry (16) 68. C: J Pyke (19) 68. D: P Kennedy (31) 66.

   PORTLAND: Stroke: A: P Kelly (10) 71. B: N Payne (14) 70. C: R Jennings (33) 68. Women: K Smail (24) 72.

   PORTSEA: Stroke: A: P Cannon (7) 71. B/Medal: R Ashmore (10) 68. C: P McDougall (35) 68. Women: Medal: B Peoples (34) 71. Men: Stableford Gold: K Bailey (24) 42. Women: Stableford: J McComb (30) 35.

   QUEENSCLIFF: Stroke: A/Medal: M McSween (7) 66. B: C Wright (32) 68.

   RAAF WILLIAMS: Mxd: Stroke: Medal: A: P Athanasiou (16) 68. B: D Ewen (20) 67. C: J Radalj (Capt Cup) (23) 63.

   RACV HEALESVILLE: Stroke: Medal: S Moore (15) 65.

   RICH RIVER: Stableford Cup: West: A: D Carey (8) 40. B: C Jennings (14) 42. C: G Davies (30) 48.

   RINGWOOD: Stableford: A: B Condon (8) 44. B: D Jelinek (14) 43. Men: C: P Ross (22) 40. Women: H Rauert (29) 36.

   RIVERSDALE: Stroke: Medal: A: M O'Donnell (12) 67. B: R Crossland (17) 70 cb. C: M Williamson (21) 65. Men: Stableford Green: T Pope (28) 42.

   ROSANNA: Stableford: A: T Mooney (10) 40. B: R Henderson (17) 40. C: G Gaiotto (21) 37.

   ROSEBUD COUNTRY: Stroke: Medal: West: A: A Turner (2) 66. B/Medal: S Adcock (16) 65. C: R Evans (21) 66. Stableford: East: M Radecki (15) 40. Women: Stroke: A: J Johansson (13) 71 cb. B: L Semmens (32) 72.

   ROSEBUD PARK: Stableford: R Comerford (26) 42 cb. Vis: J Couston (18) 42. Women: Par: A Sadler (25) 2 up. Vis: S McCall (17) 1 up.

   ROSSDALE: Women: Stableford: A McCue (24) 39. Men: A: R Williams (10) 39. B: D Raux (15) 45. C: P Ligeti (22) 40.

   ROYAL MELBOURNE: Par West: S Wilton (8) 7 up. Women: J Murray (15) 7 up. Men: 4B: East: J Serpell (25) T Hudson (30) 48.

   SAFETY BEACH: Women: Stroke: D Law (27) 74.

   SALE: Stableford: 4B: P McIntyre (16) R Burns (13) 45.

   SANCTUARY LAKES: Mxd: Stroke: A: R McMurtrie (5) 71. B: D Cameron (9) 72. C: R Hulstrom (19) 73.

   SANDHURST: Stableford: North: A/Medal: J Ellis (4) 66. B: M Nievvart (12) 69. C: J Bannon (32) 70. Champions: B Thomas (23) 40. Women: Stroke: A Sutton (10) 70.

   SEYMOUR: Stroke: A Passmore (6) 68. B Cresswell (18) 61. Women: D Stammers (21) 71.

   SHEPPARTON: Stroke: A: J Georgiou (12) 66. B: B Wilson (13) 68 cb. C: M Cullen (19) 70. Women: A Baensch (32) 74.

   SORRENTO: Stroke: A: J Hayman (13) 66. B: G Ward (17) 67. C: M Brophy (24) 62. Women: P Morell (36) 71.

   SPRING PARK: Stroke: T Davies (29) 59.

   SPRING VALLEY: Stroke: A: H Drysdale (12) 68. B: P Doran (18) 68. A: P Ward (10) 69. B: K Reynolds (20) 67. Medal Feb: K Reynolds (20) 67.

   STAWELL: Stableford: A: G Earle (5) 36. B: M Freeland (13) 43. C: D Clayton (25) 38. Women: C McKendrick (18) 41.

   STRATHALLAN: Stableford: B Bird (19) 45. A: G Sullivan (15) 36 cb. B: A Houghton (21) 38. C: A Cowland (27) 40.

   SUNSHINE: Stroke: Medal Mar: A: T Whittaker (8) 66. B: M Shaw (18) 65. C/Medal: R Westgarth (27) 64. N Sohail (3) 72 cb.

   TARRAWINGEE: Stroke: Medal: G Stone (27) 71.

   THE DUNES: Stroke: Medal: The Dunes: A: G Walton (8) 68. B: G Cartwright (18) 70. C: J Eberhart (20) 68. C'ship: A: T Steward 220. B: G Walton 241. C: G Betros 286. Women: Brooch: A/Medal: T Stewart (17) 66. B: G Girling (26) 76.

   THE NATIONAL: Medley: Stroke Medal: Long Island: T Young (22) 70.

   THE SANDS TORQUAY: Women: Stableford: C Brackin (22) 37. Men: Stroke: Medal A: M Eccles (7) 69. B: M Fleming (19) 66.

   TIRHATUAN: Stroke: A/Medal: T Atkinson (9) 63. B: M Burridge (18) 68. C: T Barnicoat (21) 66. Women: Medal: T Wellington (19) 70. Men: C'ship: A Scr: K Richards 308. B Scr: G McAliece 346. C Scr: E Benavides 374. A: K Richards (4) 269. B: G McAliece (17) 276. C: E Benavides (22) 287.

   TOCUMWAL: Mxd: Stroke: Foursome: C Holdsworth N Whiteford 66.5.

   TORQUAY: Stroke: A/Medal: P Walters (0) 67. B: B Innes (12) 68. C: A Moore (17) 69 cb. D: H Veitch (26) 68. Scr: P Walters 67. Vis: R Clark (24) 63. Stableford: Resort: A Tompkin (12) 39 cb. Women: Stroke: C Brunt (12) 76.

   TRAFALGAR: Stroke Medal: A/Medal: P Burghardt (16) 63. A Scr: S Cluning (3) 71. B: P Walsh (21) 72.

   TRARALGON: Stroke: A: T Couling (+2) 69. B: L Pollard (15) 67. C: D Laws (21) 67. D: K McIntyre (31) 67. Scr: T Couling 67. Women: C Longshaw (17) 68.

   TRENTHAM: Stroke: A: G Durham (13) 68. B: S Jones (21) 63. C: H Jarvis (22) 63. Women: A: E Hanson (25) 62.

   VICTORIA: Stroke A: L Armour (1) 67 cb. B: S Hunter (11) 71 cb. C: K McNamee (18) 73. Stroke: A Scr: A Majstorovic 68 cb. Men: Stableford: C Murphy (26) 38. Women: Stroke: G Ruffels (0) 72.

   WANGARATTA: Stroke: A: J Winter (14) 41. B: M Hall (17) 40 cb.

   WARBURTON: Mxd: Stroke Medal: C Fall (20) 63. A Patrick (10) 65.

   WARRAGUL: Women: Stroke: S Heenan (21) 65.

   WARRNAMBOOL: Stroke: Medal B: B Morgan (17) 84. C: B Millard (23) 86. A: P Young (7) 74.

   WATERFORD VALLEY: Stableford: Medal: A: J Holmstrom (10) 37. B: S Ragany (14) 39. C: M Richardson (21) 41.

   WERRIBEE PARK: Women: Stroke: A/Medal: D Milnes (30) 77.

   WHITTLESEA: Mxd: Par: Hcp: A: P Campi (7) 1 up. B: D Simpson (16) 4 up. C: C Walker (31) 4 up.

   WODONGA: Mxd: Stroke: C/Medal: R Strang (17) 68. A: G Evans (9) 71. B: M Walker (12) 69. V Beehan (19) 69.

   WONTHAGGI: Stroke: Medal: A: B VanAgtmaal (5) 72. B: P Studham (18) 71. C: R Hender (19) 70.

   WOODEND: Stroke: G Furlong (15) 62.

   WOODLANDS: Stroke: A: T Molinaro (6) 67. B: J McLaren (13) 66. C: J Dunn (19) 69. Women: B Hill (4) 75. Men: Medal: J McLaren (13) 66. Feb: B Steven (5) 67. Hole in one: J Carroll at 19th.

   WOORAYL: Par: 4B: E Poole (20) R Beilby (21) 11 up. Women: Stableford: E McBride (35) 36.

   YALLOURN: Stableford: A: D Hall (7) 37. B: B Burslem (28) 41.

   YARRA VIEW: Stroke: Medal: A: T Iulianetti (11) 70. B: J Fensling Jnr (22) 68.

   YARRA YARRA: Stableford Yellow: J Gall (28) 36. Stableford: A: A Bruce (7) 40. B: J Laver (11) 36. C: P Hiscock (19) 38. D: T Blinkhorn (21) 41. Women: E Fitt (35) 34.

   YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Murray: A: P Nitschke (23) 37. B: J Moloney (40) 40. Men: Stroke: Medal Mar: Lake: A/Medal: D McGrillen (12) 65. B: P Bozzola (24) 69. Murray: A/Medal: K Parker (8) 69. B: G Athanitis (18) 69.

   YERING MEADOWS: Stroke: Nursery: J McFadden (15) 70. Medal of Medallists: J Wilson (20) 74. Stableford: J Cauteruccio (27) 34. Men: Stroke: Valley: W Jacobsen (10) 66. Women: J Kirby (38) 72.




October is Golf Month. Share the golf bug to win the ultimate golf bug adventure to Barnbougle, Cape Wickham and Ocean Dunes courtesy of Air Adventure Golf Tours.


Head to www.golfmonth.com.au for more details.

20 October 2017
Australia's Su Oh was already having a great day at the Swinging Skirts LPGA Championship in Taipei when she walked up the 18th fairway today; a ... Read more
20 October 2017
Emerging Australian Cameron Smith has vaulted into contention at the United States PGA Tour's CJ Cup @ Nine Bridges event in South Korea. Read more
20 October 2017
ALTONA LAKES: Snr Stableford: 9-hole: J Rees (6) 19. Read more
MyGolf
Golf Victoria