Victorian club golf results - Saturday

 

   ALEXANDRA: Stroke: A: M Bossennet (14) 66. B/Medal: L Wright (25) 65. Women: E Goss (36) 69.

   ALTONA LAKES: Stroke: Medal: A: N Dowson (10) 64. B: G Burns (19) 68 cb. C: E Datario (20) 59. Women: K Epae (10) 73.

   AMSTEL: Men: Stableford Ranfurlie: A: J Hauselberger (10) 39. B: M Davidson (16) 39. C: R Brearley (17) 39.

   ANGLESEA: Par: A: G Harbison (16) 5 up cb. B: N Forsyth (17) 4 up cb. C: S Morgan (25) 11 up. Women: E Coleman (24) 2 up cb.

   AXEDALE: Mxd: Stableford: Div 1: P King (16) 43. Div 2: J Randles (19) 40. Div 3: R Murrell (25) 43.

   BACCHUS MARSH: Stableford: 4B: D Robinson (9) J Wakeling (18) 50.

   BACCHUS MARSH WEST: Par A: D Naris (14) 3 up. B: M McLeod (19) 5 up. C: H Cowan (36) 6 up.

   BAIRNSDALE: Stableford: A: F Brown-Graham (12) 40. B: S Morrissey (18) 39 cb. C: P Ray (30) 41.

   BALLAN: Mxd: Stableford A: S O'dea (14) 41. B: A Love (21) 43. C: S Sims (22) 38.

   BARHAM: Stroke: A: G Storm (13) 71. B: G Weaver (18) 71. C: B McDonald (25) 69. Women: Stableford: A: L Cook (25) 35.

   BELVOIR PARK: Women: Par: J Klemm (24) 3 up. Men: G Adamson (7) 3 up cb. R Baker (17) 7 up. S Fordham (24) 7 up.

   BEMBRIDGE: Stroke: 9-hole: A: H Rouette (4) 31. B: G Kiehne (12) 26.

   BENALLA: Stableford: 4B: G Ellis (32) P Mckenna (10) 47.

   BENDIGO: Stableford: A: A Cherry (12) 43. B: G Dodds (14) 43. C: M Harrington (19) 39.

   BERWICK MONTUNA: Stableford: A: G Wicks (8) 41 cb. B: P Clydesdale (16) 43. C: A Young (21) 39 cb. Women: C Ronalds (23) 38.

   BOX HILL: Mxd: Stableford: A: S Fulton (12) 41 cb. B: Z Mulholland (14) 37. C: W Chandler (21) 43. D: P Boland (28) 47.

   BRIGHT: Stableford: A: G Hunt (10) 38. B: B Neville (16) 41. C: P Malkin (30) 40.

   BRIGHTON: Stableford: A: M Robinson (8) 43. B: M Turner (22) 42. C: T Tesoriero (25) 43. Women: C McMahon (26) 39.

   BROADFORD: Stableford: A: I Newton (13) 41. B: C Petersen (21) 42. Women: T Kelly (26) 36.

   BUNINYONG: Stableford: A: C Moyle (12) 40. B: K Carpenter (17) 45. C: G Dewar (23) 45.

   CAMPERDOWN: Stroke: Ambrose: T Clissold (17) J Davis (9) D Evans (36) 54-2/3. Mxd: R Carr (20) L Moana (8) B McGarvie (11) 63-1/2.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: A: M Buff (1) 41. B: M Kiely (10) 42. C: P Peeters (19) 45.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Stableford: G McQuillan (15) 41.

   CASTERTON: Stroke: K Etherton (9) 69.

   CASTLEMAINE: Medley: Stroke: Medal: M OBrien (3) 68.

   CERBERUS: Par: C: G Torrens (25) 7 up. A: T Coelli (8) 4 up. B: G Davies (19) 6 up. Women: L Blackett (29) 4 up.

   CHALAMBAR ARARAT: Stableford: A: P Kerber (11) 41. B: I Tucker (16) 38. C: B Bibby (27) 39.

   CHELTENHAM: Men: Stableford: A: D Tasker (15) 44. B: G Brown (30) 44.

   CHURCHILL & MONASH: Par: A: R Dent (9) 5 up. B: C Barnes (32) 5 up.

   CHURCHILL WAVERLEY: Stroke: Churchill Park: A: J Royna (14) 68. B: F Paguio (21) 67. Mxd: Stableford: Waverley: A: T Quinn (9) 43. B: R Richards (16) 43. C: L Eadie (30) 44 cb.

   CLIFTON SPRINGS: Women: Stableford: D Read (39) 42. A: W Binder (5) 43. B: A Chapman (15) 37. C: G Kelly (18) 42. D: P Johnson (24) 40.

   COBDEN: Men: Stroke: Medal Mar: A: T Dowell (8) 67. B: B Crow (22) 66.

   COBRAM BAROOGA: Men: Stableford: A: D Waters (12) 41. B: M Daniel (20) 37. Women: R Wallace (6) 35.

   COLAC: Men: Stableford: A: A Hood (12) 43 cb. B: J Chappell (15) 45. C: S Boyington (30) 43.

   COMMERCIAL ALBURY: Men: Stableford: A: G Evans (8) 39. B: G Cooper (15) 42. C: D Barr (20) 42.

   COMMONWEALTH: Stableford: A: M Leadbeater (4) 40. B: M Prendergast (14) 41. C: T Little (24) 39. Women: K Balazs (26) 43. Hole in one: J Clyde at 9th.

   COROWA: Stableford: A: A Scott (8) 38. B: M Hooper (14) 39. C: C Coghill (35) 41. Women: J Aylward (12) 36.

   CRANBOURNE: Stableford: A: A Beaconsfield (9) 41. B: D Hammerschlag (16) 40. C: P Trudgen (23) 44.

   CREEKSIDE: Stableford: 2B multi: B Chan (22) G Munusamy (22) 86. Women: I Narapat (9) I Aitken-Gattari (27) 73.

   CURLEWIS: Stableford A: M McPherson (7) 42. B: D Kaye (12) 44. C: I Chapman (17) 41. D: B Howard (22) 44. Stableford: K Dove (18) 37.

   DEVILBEND: Stableford: S Hogenbirk (18) 45. A: A Tate (6) 42. B: T Beckett (19) 40. C: C Milligan (25) 41.

   DORSET: Mxd: Stableford: A: P Cossens (8) 42. B: W Di Vries (13) 44. C: M Tony (30) 41.

   EAST MALVERN: Medley: Stroke A: C Riley (12) 63 cb. Trophy: B: G Davis (19) 63 cb. Hole in one: S Johnstone at 9th.

   EASTERN: Mxd: Stableford: 2B Agg: South: C Wirth S Wirth 67. North: M Caldwell T Caldwell 77. East: R Gaudion G Matters 76.

   EASTERN SWARD: Men: Stableford: A: B Kirkby (14) 42. B: A Tanic (17) 47. C: R Phair (24) 44. D: J Matthews (32) 41.

   EASTWOOD: Par A: C West (12) 5 up cb. B: D Rickard (19) 8 up. C: G Nash (33) 4 up.

   EILDON: Mxd: Stableford: B: D Seamer (21) 42. A: C Grapsas (18) 37.

   FOREST HILLS: Par: A: R MacDonald (8) 2 up. B: B Grikis (26) 5 up. Stroke: Matchplay: C Griffiths (16) 5-3.

   FOSTER: Stableford: A: P Dight (8) 42. B: K DaSilveira (35) 42. Women: J Town (31) 39.

   GARDINERS RUN: Stableford A: M Schutz (8) 45. B: J Brownley (14) 45. C: B Mahoney (19) 43.

   GARFIELD: Stroke: Foursome: A Scr: A Macillop G McLure 106. Hcp: D Kelly P Kaye (14.5) 94.25. Women: C Caig (24) 69.

   GISBORNE: Stableford: A: D Burgin (11) 40 cb. B: S Tutton (12) 45. C: S Donnan (19) 41. Women: B Glover (22) 38.

   GLEN WAVERLEY: Stroke: A: T Poaru (16) 60. B: O Moeroa (21) 64.

   GREEN ACRES: Stableford: 4B: D Crewther R Gianoli 50. Women: J Grover (16) 29.

   GROWLING FROG: Par: A: L March (6) 2 up. B: L Lloyd (17) 5 up. C: G Masalkovski (18) sq. Women: J Cooper (17) 3 down cb.

   HAMILTON: Stableford: A: J Hollard (9) 41. B: B McGrath (22) 39. Women: L Crow (8) 40.

   HEATHCOTE: Women: Stableford: Div 1: T Wearne (8) 31. Div 2: J Roberts (34) 37. Men: A: G Ellis (5) 38. B: S Ryan (15) 41. C: G Boyes (28) 40.

   HEIDELBERG: Stableford: A: C George (9) 43. B: D Ware (14) 44. C: R Freer (19) 39 cb.

   HIDDEN VALLEY: Stableford: A: G McLean (6) 41. B: G Gallasch (24) 45.

   HILLTOP TATURA: Stableford: A: M Trotter (14) 40. B: J Hayward (30) 42. Women: P Eldridge (31) 38.

   HORSHAM: Women: Stableford: M Taylor (10) 38 cb. Men: A: C Delley (8) 41. B: D Smith (16) 39. C: L Toy (26) 40.

   HOWLONG: Stableford: A: T Merritt (3) 39 cb. B: T Mildren (18) 36 cb. C: P Allen (27) 42. Women: A Arnot (24) 41.

   HUNTINGDALE: Par: A: D Smith (7) 4 up cb. B: M Hutson (18) 6 up. C: R Tang (25) 2 up cb. Women: T Francis (13) 1 up cb.

   IVANHOE: Stableford: A: D Lee (8) 45. B: J Hopkins (21) 39 cb. Women: E David (31) 41.

   JUBILEE WANGARATTA: Women: Stroke: A: D Murphy (6) 75. B: F Duffy (18) 77. Scr: A: D Murphy 81. B: F Duffy 95.

   KEW: Stableford: A: R Henshaw (8) 44. B: G Howlett (17) 39 cb. C: N Avery (25) 42. Women: S MacInnes (11) 38.

   KEYSBOROUGH: Stableford: A: N Batsanis (12) 40. B: D Lawis (16) 42. C: W Baseden (20) 42. Women: A McCallum (18) 38 cb.

   KILMORE: Stableford: A: S Kilpatrick (5) 43. B: I Wood (25) 43 cb.

   KINGSTON HEATH: Par: A: A Forbes (9) 4 up. B: J Flack (15) 3 up.

   KOORINGAL: Men: Stableford: A: H Grundy (6) 41. B: L McMahon (13) 41. C: C Cruickshank (14) 39. D: H Gordon-Clark (24) 41. Women: E Krajnc (35) 38.

   KORUMBURRA: Stableford A: R Rees (11) 42. B: M DeLeeuw (23) 46.

   KYABRAM PARKLAND: Mxd: Stableford: 4B: L McLean (21) G Coad (12) 47. Men: P Price (17) 36.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Stableford: B Thorsen (14) 40. A Hausler (20) 41. M Topp (26) 35.

   LAKES ENTRANCE: Stableford: B: R Murray (15) 40. A: T Martin (13) 39. C: B Greer (21) 38. Women: M Johnson (13) 39.

   LAKESIDE at Albert Park: Men: Stableford Trophy: Black: A: S Todes (3) 40. B: S Greco (17) 42. C: G Bryant (21) 38. Women: Stableford: T Hodson (24) 37.

   LANCEFIELD: Men: Stableford White: A: G Duddridge (8) 40. B: D Schmitt (18) 40. C: G Holland (27) 46.

   LATROBE: Medley: Stableford: 2B Agg: J Chiera (29) R Etchelebi (26) 86.

   LEONGATHA: Women: Stableford: A: K Hogan (23) 34. B: G McRobert (26) 37. Men: A: G McDonald (12) 41 cb. B: J Eabry (20) 41. C: I Debenham (29) 37.

   LONSDALE: Stableford: A: L Ray (12) 65. B: B Keon-Cohen (18) 65. C: J Whitmore (24) 67. D Crigan (13) 36. B: K Whitford (45) 41.

   MAFFRA: Men: Stableford: A: P Lee (13) 41. B: J Watts (17) 42.

   MALLACOOTA: Par: O Liedtke (18) 3 up.

   MANDALAY: Mxd: Par: A: K Korp (11) 2 up cb. B: G Wellington (20) 6 up. C: L Freshwater (24) 3 up.

   MANSFIELD: Men: Par: Div 1: C Leaman (14) 4 up. Div 2: M Tsolakkis (33) 4 up. Women: S Comerford (19) 2 down.

   MARYBOROUGH: Men: Stableford: A: J Polinelli (12) 41. B: R Scott (18) 38 cb. C: B Aspinall (19) 37. Women: A: K Nicolson (26) 36.

   MEDWAY: Stroke: Ambrose: T Shearer (3) S Guglielmino (5) 59. Women: J Gale (9) L Vincent (10) 66.25.

   MEENIYAN: Men: Stableford White: W Bullock (14) 37 cb.

   MELBOURNE AIRPORT: Stableford: A: D Thomson (7) 38. B: G Nolan (20) 41. C: F Chy (32) 42.

   MELTON VALLEY: Mxd: Stableford: 4B: S Cuthbertson (28) C Arandez (24) 43 cb. Men: N Parker (26) S Brown (21) 55.

   MILDURA: Men: Par: A: G Fumberger (11) 3 up. B: S Brice (19) 5 up. C: N Spry (29) 1 up. Women: A: G Fumberger (11) 3 up. B: S Brice (19) 5 up. C: N Spry (29) 1 up. M Jukes (18) 2 down.

   MOE: Men: Stroke: Foursome C'ship: A Bassman (1) A Pickard (8) 74. Stableford: B Boase (21) 40.

   MOONAH LINKS: Mxd: Stableford Open: White: M Graham (8) 40 cb. Legends: S Dummett (15) 39. Men: Stroke: C'ship: A: M Limon (0) 230. B: S Quinn (10.1) 276. Women: A: S Semmens (5.1) 265. B: K Vosjan (20.3) 311. Mxd: Snr: L Bull (4.0) 145.

   MOOROOPNA: Stroke Medal Mar: White: A/Medal: J MacGibbon (1) 68. B: J Coolahan (17) 70. C: L Steward (23) 70 cb. Women: Stroke: P Johnson (16) 74.

   MORNINGTON: Stableford: C Corfield (10) 41. B Benson (17) 42 cb. B Mclean (31) 43 cb. Men: Stroke: Foursome C'ship: A Scr: G Trimble Q Gray 154. A Pasquill J Macdonald (14.5) 141.

   MORTLAKE: Stroke: A Van den Heuvel (25) 63.

   MORWELL: Stableford: A: N Cook (2) 43. B: K Pigdon (16) 40. C: C Dixon (25) 41.

   MT MACEDON: Stableford: A: D Hudson (14) 41. B: D Angarano (18) 37. C: P Semmens (26) 38.

   MT MARTHA: Men: Stroke: Medal: I Chadderton (25) 63. A: P McPhie (12) 65. B: B Steggall (25) 66. C: B O'Halloran (29) 61. Women: Medal: J Jeanes (31) 69.

   MURRAY DOWNS: Stableford: A: B Hinton (6) 37. B: J Holland (13) 36. C: B Monk (20) 35. D: J Graham (31) 39. Women: J McLean (34) 36.

   MYRTLEFORD: Stableford: 2B multi: P Evans (9) T Batt (26) 88.

   NEANGAR PARK: Stableford: A: J Berry (7) 43 cb. B: S Knapman (16) 41. C: B Rule (19) 42. Women: Stableford: J Kelly (33) 38.

   NORTHERN: Stableford: A: S Denman (9) 42 cb. B: B Ford (14) 44. C: P Stepien (19) 44.

   NUMURKAH: Stroke: P Arnel (13) 68. Women: L Craig (37) 70.

   OAKLEIGH: Stroke: G Lyon (11) 55. Women: A Newton (12) 60.

   ORBOST: Medley: Stableford: G Bailey (32) 45.

   PAKENHAM: Mxd: Stableford White: A: P Reilly (10) 43. B: N Taylor (19) 42. C: D Abeydeera (24) 42.

   PAMBULA MERIMBULA: Men: Stableford 4B: White: J Tighe (12) I Franks (20) 48. Women: Stableford: C Chia (9) 37.

   PATTERSON RIVER: Medley: Stroke: Ambrose: B Collins G Baylis J Alexandrou G Herft 53.25.

   PENINSULA KINGSWOOD: Men: Stroke: Medal Feb: Kingswood: V Lewis (17) 77 to playoff. Women: Par: C Aston (15) 2 up. Men: Stroke: Medal Mar: A/Medal: G Miller (15) 69. B: J Hasell (29) 70. Par: M McLean (22) 1 up. Stroke Peninsula South: Black: A/Medal: P Sleswick (11) 66. B: P Anthony (22) 67. C: A Lynch (24) 70. Women: Stroke: A Flanagan (34) 89.

   PHILLIP ISLAND: Stableford: A: J Fowler (3) 40. B: A O'Gorman (18) 39 cb. C: B Miller (19) 41. Women: L Den Elzen (41) 39.

   PORT FAIRY: Medley: Stableford: A: R Mathews (12) 42 cb. B: B Arnold (16) 40. C: G Huebner (24) 42. S Clark (19) 38.

   PORTARLINGTON: Women: Stableford: J Vietri (39) 42. Men: Stableford Black: A: C Isbel (12) 42. B: D Hopgood (13) 40. C: E Cunningham (21) 42. D: M Gregory (23) 39.

   PORTLAND: Men: Stroke: A: D Bryden (10) 70. B: T Rogers (13) 69. C: D Bowman (30) 63. Scr: C Foster 69. Women: B Preston (26) 73 cb. Scr: S Stewart 79.

   PORTSEA: Women: Par: J Watt (26) 1 up cb. Men: Par Gold: J Campbell (30) 2 up. Par: A: A Bullas (3) 4 up. B: A Head (18) 6 up. C: G Griffiths (29) 6 up.

   RAAF WILLIAMS: Mxd: Stableford: A: N Cunningham (14) 36. B: P Bartolo (17) 42. C: T Carroll (29) 42.

   RACV HEALESVILLE: Par: B Caldicott (13) 5 up.

   RICH RIVER: Men: Stroke East: Black: A/Medal: M Scholes (9) 64. C: B Murphy (28) 65. B: W Lamb (13) 65.

   RINGWOOD: Men: Stroke: A: H Roberts (10) 68. B/Medal: J Donald (18) 65. C: E Shin (22) 65. Women: J Logan (14) 68.

   RIVERSIDE ESSENDON: Women: Stableford: W Bird (36) 49.

   ROMSEY: Men: Stroke: A Lakey (21) 69.

   ROSANNA: Stableford: A: B Delaney (9) 40. B: R Henderson (16) 45. C: R Bliem (20) 41.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stableford: North: A: S Winslade (11) 39 cb. B: P De Hann (15) 44. C: P Hall (32) 38. South: A: J Hampton (+1) 42 cb. B: B Mclean (24) 40. Hole in one: G Webb at 4th. Women: Stableford: A: J Hodges (21) 37. B: D Mortlock (38) 41.

   ROSEBUD PARK: Stableford: M Morssinkhof (10) 43. Women: D Doyle (36) 38. Visitor: G McCall (18) 42.

   ROSSDALE: Women: Stableford: G Thorne (16) 41. Men: A: D Raux (13) 43. B: J Kerambrun (19) 47. C: M Maskew (26) 40.

   ROYAL MELBOURNE: Men: Stableford West: White: A: A Lavelle (8) 42. B: M Reid (16) 42. C: J Serpell (25) 41. East: S McDowell (7) 39. Women: Stableford: S Leigh (9) 36.

   SAFETY BEACH: Stableford: A: J Herrick (8) 40. B: J Roach (15) 40. C: P Barnes (24) 40. Men: Trophy: J Herrick (8) 40. Women: H Danson (39) 36.

   SALE: Medley: Stableford: 4B: K White (16) D Wheeler (17) 47 cb.

   SANCTUARY LAKES: Mxd: Stableford: Y Kim (8) 40. J Owens (9) 42. R Walker (18) 38.

   SANDHURST: Men: Stableford: Champions: A: R Nicholls (1) 39. B: S Subrahmanyan (14) 42. North: A: R Galjar (7) 43. B: S Ooi (15) 46. Women: J Oberman (25) 32. Champions: F Presbury (24) 38.

   SANDRINGHAM: Mxd: Stableford: A: M Kent (14) 43. B: J McCarthy (15) 43. C: R Harmer (21) 44.

   SHEPPARTON: Men: Par: 4B: L Dixon (+1) B Dixon (14) 11 up. Women: K Douglas (22) J Harrington (30) 9 up.

   SORRENTO: Women: Stableford: D Middleton (19) 38. Men: A: D Barnett (14) 40. B: P Rosen (29) 37.

   SOUTHERN: Men: Par: Div 1: B Stammers (9) 7 up. Div 2: M Mackin (14) 4 up cb. Div 3: A Mao (34) 8 up. Jnr: Stableford: A Mao (34) 45.

   SPRING PARK: Mxd: Stroke: G Mason (32) 60.

   SPRING VALLEY: Medley: Stableford: 4B: C Rosinski (16) B Rosinski-Buza (26) 47. Men: S Cheshire (11) C Bailey (13) 44.

   STAWELL: Men: Stroke Black: A Scr: M Waters (7) 76. A: D Hunter (8) 71. B Scr: C Procter (11) 84. B: B Freeland (Snr) (16) 71. C Scr: R Blachford (19) 94. C: R Grinter (24) 72. Women: Stroke: Div 1 Scr: J MacPherson (19) 97. Div 1: J Clayton (26) 77.

   STRATHALLAN: Mxd: Stroke: Ambrose: B Riordan (19) G Roche (17) 59.

   SUNSHINE: Stableford: 4B: R Fogarty (14) J Middleton (24) 50.

   TARRAWINGEE: Women: Stableford: 3B: P Farquhar (19) 40. J Quarrell (35) 34.

   THE DUNES: Men: Stableford: The Dunes: A: K McConnon (7) 39 cb. B: O Toala (12) 39. C: C Graham (23) 38. Women: A: M Smith (22) 38. B: C Pearce (28) 38. Jnr: Stroke: B Blaich (11) 76.

   THE HERITAGE: Men: Stableford: St John: S Lang (3) 38. Henley: A: S Filipovic (8) 42. B: P West (13) 43. C: H Quay (26) 41.

   THE NATIONAL: Medley: Stableford Long Island: Black: L Reaper (1) 41. Stableford: Moonah: L Carew (33) 44 cb. Ocean: R Sheppard (25) 42. Old: M Byrne (14) 44.

   THE SANDS TORQUAY: Men: Stableford: A: R Henderson (11) 39. B Scr: A Ruggero 39. Women: B Downey (25) 35.

   THIRTEENTH BEACH: Men: Par: Medal: A: K Pritchard (3) 3 up. B: M Langlands (11) 3 up. C: P Sieradzki (15) 5 up. Women: A/Medal: J Downey (32) 6 up.

   TIRHATUAN: Mxd: Stableford: Irish Team: S McPhee (22) M Benham (26) C Benham (17) R Milland (22) 93.

   TOCUMWAL: Men: Par White: J Buchanan (7) 1 up. B: B Enbom (15) 3 up. C: J Simm (21) 4 up. Women: Par: A: C Hart (18) 2 up. B: G Blakey (29) 2 up.

   TORQUAY: Men: Stableford: A: N Jeffery (10) 41 cb. B: J Brunt (11) 39 cb. C: P Orwin (16) 42. D: A Foss (19) 38. Women: L Moore (13) 35. Men: Stableford Resort: Green: G Riches (18) 45. Stableford: Visitor: S Vandermark (Curlewis 24) 42 cb.

   TRAFALGAR: Men: Stableford: A: M Robinson (15) 40. B: R Boon (20) 42.

   TRARALGON: Men: Stableford: A: J Murdoch (9) 43. B: K Ashford (14) 44. C: I Whitehead (21) 46. D: G Robinson (29) 42. Women: Y Ferrel (32) 32.

   TRENTHAM: Stroke: A: C Wilson (11) 67. B: G Varley (17) 64. C: R Capener (32) 63. Women: Stableford: J Baczynski (28) 38.

   VICTORIA: Men: Par: 4B: D Smyth (9) M McLennan (Southern 13) 10 up. Women: S Hosking (20) L Grebe (Torquay 23) 9 up.

   WANGARATTA: Men: Stableford: A: M Braden (14) 40 cb. B: D Stone (24) 36.

   WARBURTON: Stableford: L Patrick (10) J Pote (25) 41.

   WARRAGUL: Women: Stableford: A: S Todd (17) 37. B: B Davidson (24) 38. Men: Stableford White: D Miller (12) 40. J Witshki (11) 39.

   WARRNAMBOOL: Stableford: 4B Agg: S Barker (20) T Barker (35) 83. Women: S Haylock 39.

   WATERFORD VALLEY: Men: Stableford: A: S Finch (10) 37. B: J Griffiths (16) 38. C: P Noblett (21) 42.

   WERRIBEE PARK: Men: Par Yellow: A: R Tindall (10) 4 up. B: K Leece (14) 7 up. C: N Greelish (20) 6 up. D: G Poole (27) 8 up. Women: Par: A: J Mcleod (11) 2 up.

   WHITTLESEA: Medley: Stroke: Ambrose: D Reichert G O'Connor D Cresp B Allshorn (7.75) 52.25.

   WODONGA: Mxd: Stableford: A: O Roberts (7) 40. B: S Joyce (10) 41. C: J Toole (27) 43. J Langford (5) 37 cb.

   WONTHAGGI: Stableford: A: P Hanley (12) 45. B: C Martin (17) 42. C: F Huber (25) 45. Women: M Anderson (28) 41.

   WOODLANDS: Men: Par White: A: J Deftereos-Brennan (+1) 2 up cb. B: A Rowbury (12) 3 up cb. C: N Schuermann (17) 4 up. Women: Par: J Curtis (24) 6 up.

   WOORAYL: Stableford: A: B Stubbs (4) 38. B: C Hall (16) 41. C: R Warren (31) 41.

   YARRA PARK: Stableford: B Hogan (18) 37. Women: S Ryder (18) 36.

   YARRA VALLEY: Men: Stableford: A Christopher (22) 43.

   YARRA VIEW: Mxd: Stroke: A: S Kenny (6) 65. B: J Fensling Jnr (21) 63.

   YARRA YARRA: Stroke: Medal: A: L Lui (4) 70. B/Medal: R Mathieson (13) 66. C: K Clark (19) 70. D: G Molloy (22) 72. A Scr: C Pattison (1) 71. Stableford: B Bassat (36) 40. Women: Stroke: J Brooks (11) 72.

   YARRAM: Men: Stroke 4B: White: K Plunkett (22) M Foat (10) 61. Women: Stableford: S Denovan (14) 33.

   YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Lake: A: C Pukallus (16) 37 cb. B: I Cocks (40) 27. Men: A: O Ridley (13) 42. B: T O'Sullivan (24) 41. Murray: A: D McGrillen (12) 40. B: L Bozzola (27) 43.

   YERING MEADOWS: Men: Stroke: Nursery: C Brooks (13) 67. Valley: M O'Donohue (14) 66. Stableford White: B Bromham (21) 38. Women: Stableford: Nursery: J McLeod (33) 37 cb. Men: Stroke: 36-hole: M O'Donohue (14) 138.

22 February 2018
The Vic Four-Ball qualifying circuit moved to Keysborough Golf Club today. Read more
22 February 2018
Jasper Stubbs and Alizza Hetherington will captain Team Victoria as the state’s top twelve juniors head to Western Australia in April. Read more
22 February 2018
ALEXANDRA: Women: Par: B Doyle (17) 4 up. Read more
MyGolf
Golf Victoria