Victorian club golf results - Saturday

 

   ALEXANDRA: Men: Stableford: A: D Carney (16) 41. B: M John (21) 36. Women: B Dodge (26) 38.

   ALTONA LAKES: Men: Stroke: Medal: A: M Page (10) 69 cb. B: D Brown (19) 66 cb. C: J Sagona (20) 64. Women: I Mason (13) 74.

   AMSTEL: Men: Par Ranfurlie: White: A: J Allen (11) 3 up. B: L Isheev (16) 2 up cb. C: C Wilson (18) 3 up.

   ANGLESEA: Men: Par: A: T Speed (8) 6 up. B: N Forsyth (16) 4 up. C: D Clancy (22) 10 up. Women: V Shaw (26) 5 up. Hole in one: B McDonald at 16th.

   AXEDALE: Men: Stableford: 4B: Div 1: P Hoskin (10) R Minne (14) 49. Div 2: R Velthouse (35) D Willman (36) 46. Women: M Connelly (32) R Fleay (18) 46. Mxd: 4B Agg: S Bilardi (13) D Pompei (22) 94.

   BACCHUS MARSH: Men: Stroke: A: J Robinson (3) 66. B: D Patchett (14) 67. C: G Youlten (25) 67. Women: C Sutherland (18) 37, A Jamieson (7) 34.

   BACCHUS MARSH WEST: Men: Stableford White: A: D Earls (18) 44. B: K Waller (26) 44.

   BAIRNSDALE: Men: Stroke: Hcp: A: P Lessels (11) 72. B/Medal: W Selleck (18) 71. C: C Jeffris (19) 71.

   BALLAN: Mxd: Stableford White: A: M Di fiore (14) 37. B: K Muhlhan (15) 38. C: V Buttigieg (22) 43.

   BARWON HEADS: Men: Par: A: H Brodie (11) 6 up. B: D Ekstedt (17) 5 up cb. Women: M Lilley (18) 3 up.

   BELVOIR PARK: Men: Stableford: 4B: R Bolton J Stevenson 45. Mxd: T Perkins G Gregureck 46 cb.

   BENDIGO: Men: Stableford White: A: S Hayton (10) 38. B: B Robertson (14) 42. C: L Coates (31) 39.

   BOX HILL: Mxd: Par: A: H Trobbiani (11) 5 up cb. B: B Clark (12) 7 up. C: R Pirani (18) 6 up. D: L Donovan (27) 5 up.

   BRIGHTON: Men: Par: Medal: K Nichols (25) 6 up, T Buzza (28) 5 up.

   BROADFORD: Men: Stableford: 2B multi: C Petersen (20) G Holmes (2) 73.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: A: A Le Dan (4) 43. B: R D'Arcy (11) 40. C: R Darlinson (17) 40.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Men: Stableford: G Catherine (32) 44.

   CASTERTON: Men: Stableford: G Fry (15) 41.

   CENTENARY PARK: Mxd: Stroke: Foursome C'ship: J Spencer Jnr J Wilcox 80. Men: Stableford Black: T Read (4) 41.

   CERBERUS: Men: Stableford: A: T Wilson (5) 40. B: P Barrett (16) 42. C: G Harrison (22) 41. Women: G Prescott (34) 32.

   CHALAMBAR ARARAT: Stroke: A: M Harricks (0) 65. B: A Wright (17) 68. C: N Davidson (33) 67.

   CHELTENHAM: Men: Stroke: A: J Harrod (12) 64. B: G Scoular (18) 69.

   CHURCHILL WAVERLEY: Par Churchill Park: White: A: A Manning (8) 6 up cb. B: B La Greca (24) 6 up. Mxd: Stableford: Waverley: A: N Snart (11) 42. B: S McCann (13) 41. C: J Nimot (21) 38.

   CLIFTON SPRINGS: Men Par A: L Datson (8) 3 up cb. B: P Lourey (14) 4 up. C: P Lucas (20) 3 up cb. D: S Datson (24) 3 up. Women: P Cochrane (28) 1 up.

   COBDEN: Men: Stableford: A: D Beard (8) 40. B: T Gardner (20) 44.

   COBRAM BAROOGA: Men: Stableford White: A: I Richardson (6) 41. B: B Larose (30) 44. Women: Par: S Vogel (1) 37 up cb.

   COHUNA: Men: Par: B Bird (12) 1 up.

   COLAC: Men: Stroke: A: M O'Dowd (5) 65. B: P Lucas (15) 67. C: P Cabrie (22) 60.

   COMMERCIAL ALBURY: Men: Par White: A: M Freyer (7) 4 up. B: C Blackhall (12) 9 up. C: A Bush (21) 4 up.

   COMMONWEALTH: Men: Stableford: A: B Salmon (8) 39. B: T Tyndall (14) 40. C: M Montgomery (27) 43. Women: K Shipp (3) 42.

   COROWA: Women: Stableford: A: H Briggs (17) 41. B: S Lewis (24) 34.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Mxd: Stroke: A: B Richardson (10) 67. B: P Richardson (22) 66. C: R Wilson (30) 67.

   CRANBOURNE: Men: Stableford: 4B: Medal: K McClure (14) 49.

   CREEKSIDE: Men: Stableford Yellow: A: S Eaton (14) 45. B: C Davis (17) 38. C: B Plummer (24) 45. Women: L Chow (19) 36.

   DENILIQUIN: Stableford: A: M Thomas (15) 37. B: W Bull (21) 37. C: S Beehag (30) 41.

   DEVILBEND: Men: Par A: J Delaney (13) 4 up. B: C Cox (16) 6 up. C: C Milligan (24) 5 up cb. White: W Abrat (26) 9 up.

   DROUIN: Men: Stroke: A: R Hammond (+2) 66. B: N Brereton (18) 68. C: W Duckett (34) 64.

   EAST MALVERN: Medley: Stableford White: A: S Williams (9) 39. B/Trophy: J Fletcher (34) 43.

   EASTERN: Mxd: Par South: White: A Little (11) 5 up cb. North: Black: M McCarthy (18) 3 up. East: White: S Ford (14) 7 up.

   EASTERN SWARD: Men: Stableford: A: A Tanic (15) 37. B: S Paarman (16) 43. C: T Prosser (23) 47. D: I Mormiter (28) 40.

   EASTWOOD: Men: Stroke: A: D Makin (3) 66. B: V Moshonkin (15) 69. C: D McKellar (33) 66. Medal Mar: D Makin (3) D McKellar (33) 66 to playoff.

   EUROA: Men: Stroke: A: K Seeber (12) 70. B: B McIntosh (25) 68. Women: Par: A: F Edwards (18) 1 up. B: J Thompson (23) 2 up.

   FINLEY: Men: Stroke: A: C McNamara (8) 70 cb. B: A Hand (20) 71. Women: H Daniel (22) 73 cb.

   FLINDERS: Stableford: A: K Cairns (11) 44. B: G Knorr (18) 40. C: H Tiesdale-Smith (24) 38. Women: F Fitzgerald (36) 35.

   GARDINERS RUN: Men: Par: A: M Murphy (9) 4 up. B: W Hart (15) 3 up. C: B Evans (20) 6 up.

   GARFIELD: Mxd: Stableford: 2B Agg: C Barnes (16) L Vears (30) 78. Men: A: C Hunter (13) 43. B: M Atkins (16) 40. C: D Schmidt (32) 43.

   GISBORNE: Men: Stableford: A: S Richars-Veloso (1) 37 cb. B: D Ramsay (16) 42. C: P Calvert (28) 47. Women: A: D Dunn (17) 37 cb.

   GLEN WAVERLEY: Men: Stroke: A: S Schenck (13) 65. B: D Strickland (24) 63. Women: B Maloney (41) 75.

   GOONAWARRA: Men: Stableford: 4B: S Billinghurst (11)  P Simmonds (16) 48. Women: W Austin (20) C Price (32) 47.

   GREEN ACRES: Men: Stableford: A: B Facey (12) 39. B: P Hammond (17) 37. C: M Horn (22) 32 cb.

   HAMILTON: Men: Stroke: A: J Warden (11) 71. B: W Millard (26) 69. Women: D Hatherall (28) 76.

   HEATHCOTE: Women: Stableford: 4B Agg A: A King (12) G Ellis (4) 78. B: C Stuart (19) D Mcgillivray (24) 71.

   HEIDELBERG: Mxd: Stableford: A: B Meikle (9) 42. B: C MacColl (14) 44 cb. C: A Beaini (31) 44.

   HEPBURN SPRINGS: Stableford: L Hedwards (11) 42.

   HEYFIELD: Men: Stroke: M Hill (21) 70.

   HIDDEN VALLEY: Stableford White: S Edwards (13) 41. M Katakis (17) 41.

   HILLTOP TATURA: Stroke: A: D Carter (11) 64. B: M Wursthorn (18) 66. Women: P Serra (36) 70.

   HORSHAM: Men: Stroke Green: A: P McKinnon (11) 66. B: R Sordello (12) 63. C: B Whiley (23) 67 cb. Women: J Neumann (13) 71.

   HOWLONG: Men: Stableford: A: T Merritt (2) 42. B: J McLean (18) 38. C: G Tomkins (24) 42. Women: J Stephens (18) 37.

   HUNTINGDALE: Men: Stroke: A/Medal: C Kelly (12) 67. B: D Templeton (16) 68 cb. C: A Hinrichsen (25) 68. Scr: P Campbell (0) 73. Stableford: D Arenstein (18) 35. Women: Stroke: M Nathan (10) 72.

   IVANHOE: Men: Par: A: E Huynh (8) 5 up. B: B Smith (20) 4 up cb. Women: M Voigt (21) sq.

   JUBILEE WANGARATTA: Women: Stableford: C West (17) 32.

   KERANG: Men: Stableford: G Williams (20) 42. Women: M Dillon (9) 39.

   KEW: Men: Stableford: A: C Spear (7) 41. B: J Welsh (19) 42 cb. C: P Monahan (24) 40. Women: K Perryman (16) 33 cb.

   KEYSBOROUGH: Men: Stableford: A: T Andrews (7) 39. B: D Paterson (15) 38 cb. C: M Ceckiewicz (27) 42. Women: J Hooper (12) 38.

   KILMORE: Men: Par: A: D Jordan (12) 1 up cb. B: P Waldie (26) 8 up.

   KINGSTON HEATH: Men: Stableford: A: P Klein (8) 40. B: L Oelofsen (15) 39.

   KOORINGAL: Men: Stableford: A: R Hodson (8) 41. B: K Purcell (13) 40 cb. C: P Armstrong (16) 36 cb. D: S Virag (29) 39. Men: Hole in one: A Purdon at 5th. Women: H Harley (8) 38.

   KORUMBURRA: Men: Stableford: A: T Fowles (13) 38. B: R Gallagher (17) 38. Women: L Knox (45) 35.

   KYABRAM PARKLAND: Men: Stableford: 4B: J Ellis (11) B Prendergast (13) 46. Women: J Siddle (25) S Powderham (25) 44.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Stableford: A: B Murray (16) 37. B: G Squires (23) 39. C: G Thorsen (30) 43.

   KYNETON: Men: Stableford A: H Plowman (12) 41. B: A Gllanfield (23) 41.

   LAKES ENTRANCE: Men: Stroke: Medal Mar: A: S Smith (8) 74. B: W Fry (16) 73. C/Medal: D Dickson (22) 70. Medley: Stableford Yellow: G Ereaut (33) 37.

   LANCEFIELD: Men: Stableford 4B: White: G Duddridge (8) G Cook (11) 49.

   LEONGATHA: Men: Stableford: A: M Luscombe (10) 38. B: B McCorkell (17) 36. C: T Bruinewoud (23) 35. Women: A: K Hogan (22) 32. B: A Gibson (26) 35.

   LONSDALE: Stableford: A: D Lewis (8) 39. B: A Simpson (19) 41. C: J Fyfe (27) 38. C Maas (20) 35. B: H Morris (23) 35.

   MAFFRA: Men: Stroke: A: W Sage (9) 69. B: J Watts (15) 69. C: D Richards (21) 70.

   MALLACOOTA: Men: Stroke: Pinehurst: K Morrison (18) N Dunbar (25) 65.9.

   MANSFIELD: Men: Stableford White: G Johnson (17) 40 cb. Women: K Stone (35) 38.

   MARYBOROUGH: Men: Stableford: A: G Reed (10) 41. B: S McNaught (18) 40 cb. C: C Cunningham (30) 39. Women: A: R Brooker (20) 37.

   MEDWAY: Men: Par: 2B Agg: A Henderson (24) G Kelly (18) 7 up. Women: S Herrald (16) J Cooper (11) 2 up.

   MEENIYAN: Men: Stroke White: A: B Dewar (16) 69. B: H Mueller (23) 67.

   MELBOURNE AIRPORT: Men: Par: A: T Binns (11) 3 up. B: J Boros (22) 5 up cb. C: K Buhagiar (25) 6 up.

   MELTON VALLEY: Men: Stableford: A: A Gul (8) 40. B: J Neilson (13) 38 cb. C: M Marchment (17) 39. D: J Antczak (27) 44. Div 5: S Gaylard (22) 35.

   METROPOLITAN: Men: Stableford 4B: White: F Newton (9) B Dean (15) 44. Trophy: B Ellis (20) S Kinsey (20) 88.

   MILDURA: Men: Stroke: A: E Parker (7) 69. B: T Buckingham (21) 69.

   MIRBOO NORTH: Stableford: G Shandley (12) 40 cb.

   MOONAH LINKS: Men: Stableford Open: White: A: E Nedelko (6) 39 cb. B: S Caple (16) 39 cb. Mxd: M Crow (12) 30 cb. Women: T Nedelko (37) 40. Mxd: Legends: White: B Gallaher (8) 38 cb.

   MOOROOPNA: Men: Stableford White: A: B MacGibbon (1) 40. B: J Coolahan (17) 43. C: B Calder (28) 43. Women: Stableford: D Greenwood (39) 35.

   MORNINGTON: Men: Stableford: A: G Trimble (3) 44. B: M Goudge (18) 43 cb. C: J Maxwell (31) 44.

   MORTLAKE: Men: Stableford: G Shalders (8) 36.

   MT MACEDON: Stroke: Medal Mar: A: B Fraser (5) 67. B: H Malakunas (21) 63. C: M Holies (23) 67.

   MT MARTHA: Men: Stableford: 4B: J Hunter (14) S Beever (24) 50. Mxd: A McCormack (30) A Heathcote (21) 49.

   MYRTLEFORD: Men: Stableford: M Buckley (6) 41.

   NEANGAR PARK: Men: Stroke: A: B Furphy (5) 65. B: J Riley (17) 64 cb. C: P Nelson (28) 65. Women: A: P Arthur (24) 75.

   NHILL: Men: Stroke: Medal Mar: A: B Etherton (12) 68. B: M Sanderson (17) 68. Medal of Medallists: D Ryan (5) 68. Women: J McFarlane (29) 74.

   NORTHERN: Stableford: 4B: P Champion (18) 49 cb. B Scherian (18) 49 cb.

   NUMURKAH: Mxd: Stableford: A Macfadyen (17) 39 cb. N Dalton (12) 42.

   OAKLEIGH: Men: Stroke: D Mazza (11) 56. Women: Stableford: M Jewitt (29) 36.

   ORBOST: Stroke: A Smith (20) 65.

   PAKENHAM: Mxd: Par: A: C Baker (6) 2 up. B: R Stewart (24) 5 up. C: S Northcott (21) 6 up.

   PAMBULA MERIMBULA: Men: Stableford White: A: S Cann (6) 37. B: N Mills (13) 39. C: G McGrath-Smith (20) 39. D: P Dowling (31) 37. Women: Shield: C Chia (9) 36.

   PATTERSON RIVER: Men: Stableford: A: D Westaway (11) 42. B: R Wilson (18) 43. C: M Chaffey (22) 43. Women: A Dally (34) 40.

   PENINSULA KINGSWOOD: Men: Par: 4B: Kingswood: B McKenzie (22) M Wilson (7) 8 up cb. Trophy: P Rawlings (17) A Rawlings (16) 7 up. Medley: Par 4B: Peninsula South: White: N Burrows (18) T Noonan (30) 8 up cb.

   PHILLIP ISLAND: Men: Stableford: A: M Boulton (+1) 39. B: G Hyndman (17) 39. C: P Foster (19) 38 cb. Women: L Brown (28) 38.

   PORTARLINGTON: Men: Par Black: A: M Montgomery (11) 6 up. B: J Rowe (14) 6 up. C: C Bellamy (20) 5 up. D: J Crossett (24) 6 up. Women: Par: D Roede (26) 2 up.

   PORTLAND: Men: Stableford: A: D Bryden (10) 40 cb. B: C Hewlett (15) 39. C: T Fisher (20) 38. Women: M Tober (17) 36.

   PORTSEA: Men: Stableford: A: A Bullas (2) 34. B: T Cousley (10) 39. C: G Spooner (27) 40. Stableford Gold: R George (27) 46. Women: Stableford: M Campbell (21) 37.

   QUEENSCLIFF: Men: Par 4B: Black: G Jenkins (14) A Mousley (10) +7 up cb.

   RAAF WILLIAMS: Mxd: Stableford: A: F Hansen (16) 38. B: A Ewins (19) 42. C: T Carroll (28) 43.

   RACV HEALESVILLE: Mxd: Stroke: A: N Waller (19) 63.

   RICH RIVER: Men: Stableford: West: A: N Laffy (12) 41. B: J Dixon (14) 43. C: N Orchard (25) 36.

   RINGWOOD: Men: Par: A: B Condon (7) 3 up. B: H Gordon (16) 4 up. C: E Shin (21) 7 up. Women: White: L Den Elzen (36) 7 up.

   RIVERSDALE: Men: Stableford White: A: A Ridder (8) 43. B: R Pritchard (18) 43. C: G Gorham (21) 41.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stableford: North: A: C Ciastkowski (10) 42. B: P Flaherty (19) 40. Women: A: K Loudovaris (8) 39. B: L Semmens (31) 37 cb. Men: Stroke: South: A: T Hatfield (12) 65. B: M Ingram (15) 69 cb. C: A Banks (20) 72.

   ROSEBUD PARK: Men: Par: N Hutton (24) 6 up. Women: P Toan (31) 2 up.

   SAFETY BEACH: Women: Par: L Greer (31) 1 down. Men: Stableford: A: J Clough (13) 42. B: C Whittingham (17) 38. C: B Mason (35) 33. J Herrick (7) 77.

   SALE: Men: Stableford: A: A Lawson (9) 38. B: C Sharp (23) 38. Women: K Manze (12) 37.

   SANCTUARY LAKES: Mxd: Stroke White: A: D Martin (5) 65. B: F Riccardi (16) 63. C: B Leach (30) 62.

   SANDHURST: Men: Par: Champions: D Reddy (8) 7 up. Women: M Levy (11) 1 up.  Stableford: North: A: A Zhu (0) 43. B: P Hey (19) 41. C: R Sillett (24) 40. Women North: E Dawson (22) 37.

   SANDRINGHAM: Men: Stableford: A: N Hague (10) 46. B: B Hand (16) 40 cb. C: N Rosenwax (24) 39. Women: C Nicholson (25) 36 cb.

   SEYMOUR: Men: Stroke: A Passmore (5) 68. B Collard (24) 65. Women: S MaCall (15) 70.

   SHEPPARTON: Men: Stableford: Trophy: A: P Junor (7) 42. B: P Thomas (15) 39. C: G Newman (21) 40. Women: D Wood (25) 36.

   SORRENTO: Stableford: Men: A: D Syme (16) 41. B: D Clarebrough (32) 39. Women: S McLean (29) 40.

   SOUTHERN: Men: Stableford White: A: K Lajosi (6) 39 cb. B: B Gibson (14) 40. C: R Fenton (24) 39. Hole in one: K Ngo at 12th.

   SPRING PARK: Mxd: Stroke: K Stevens (13) 61.

   SPRING VALLEY: Mxd: Stroke: A: C Rosinski (15) 70. B: L Hicks (18) 69. A: B Young (12) 67. B: L Pay (22) 68. Men: Medal Mar: B Young (12) 67.

   STAWELL: Men: Par: A: G Orr (7) 3 up. B: M Freeland (13) 2 up. C: K Reid (24) 7 up. Women: L Martin (17) sq.

   STRATHALLAN: Men: Par: N Jones (22) 6 up cb. A: G Blackwood (13) 3 up. B: M Lawton (17) 2 up cb. C: R Temperton (27) 4 up. Stroke: Matchplay: R Harris bt G Filev 3-1.

   SUNSHINE: Men: Stroke: Ambrose: B Ramos E Lordanic J Palatsides S Varela (9.75) 55.25. Mxd: A Darch A Darch C Urek A Hing (10.875) 58.125. Men: Hole in one: S Bayles at 15th.

   TARRAWINGEE: Women: Stableford: J Quarrell (35) 33.

   THE DUNES: Men: Stableford: The Dunes: A: J Welsh (2) 40. B: D Brown (22) 42. Women: 4B: L Cliffe M L Niel 48. Jnr: Stroke: C'ship: B Blaich (11) 159. The Cups: J Farmer (22) 169.

   THE HERITAGE: Mxd: Stableford: Cup: St John: K Biesboer (17) 38. B Bergin (7) 35 cb. R Sankey (17) 35. Men: Henley: A: J Goldblatt (10) 35 cb. B: M McGrath (12) 34. C: D Morton (19) 39. Women: K Marx (5) 35.

   TIRHATUAN: Men: Par Yellow: G O'Neill (14) 5 up. Women: T Johnson 6 up.

   TOCUMWAL: Men: Stableford: A: R Clark (15) 40. B: L Bailey (18) 41. Women: A: B Richard (21) 38. B: P Wilson (32) 32.

   TORQUAY: Men: Par: A: I Sheldon (14) 4 up cb. B: W Szmczak (17) 3 up cb. Black: J Cengic (10) cb. Resort: R Hedley (24) 7 up cb. Visitor: G Haynes (14) sq. Women: C Brunt (12) sq.

   TRAFALGAR: Men: Stableford: C Street (23) 37 cb.

   TRARALGON: Men: Stableford: A: R Elliott (11) 40. B: M Reidy (14) 44. C: C Robertson (18) 44. D: M Stallion (22) 44. Women: A Chapman (23) 32.

   TRENTHAM: Men: Stableford: A: M Walker (11) 42. B: J Hudson (20) 42. C: M Downie (24) 40. Women: Stroke: A Evered (31) 67.

   VICTORIA: Men: Stableford: A: J Sandic (0) 39. B: F Field (15) 38. C: K Weddell (22) 39. Women: J Doig (13) 35 cb.

   WARBURTON: Mxd: Stableford White: A: M Nursey (10) 36. B: P Long (24) 40.

   WARRAGUL: Men: Stableford White: A: G Vassett (10) 42. B: R Gray (16) 43 cb. C: D Burleigh (19) 43. D: D Sincock (30) 42. Women: A: H Coghlan (15) 35. B: M Knersch (35) 36.

   WARRNAMBOOL: Men: Stroke: A: N Robinson (6) 73. B: W O'Sullivan (16) 86. C: N Roll (26) 93. Women: J Day (31) 74.

   WATERFORD VALLEY: Men: Stroke Ambrose: Black: R Wright G De la Rosa M Wright R De la Rosa (7.125) 55.875.

   WERRIBEE PARK: Men: Stableford White: A: R Wilson (11) 44. B: J Tilley (14) 38. C: D Mc Kenna (18) 40. D: D Lamanna (25) 42. Women: J Macleod (11) 35.

   WHITTLESEA: Mxd: Stableford: A: J Slusarek (7) 42. B: P Defazio (13) 40. C: K Boardman (26) 44.

   WODONGA: Mxd: Stroke Black: A: D Little (6) 72. B: P Butterfield (14) 66. C: S Mullumby (19) 69. Women A: A Foote (17) 68. B: P Mullumby (21) 70.

   WONTHAGGI: Men: Stableford White: A: S Sartori (4) 45. B: H Mackinder (18) 39. C: T Burton (36) 39. Women: Stableford: I Ruby (26) 34.

   WOODEND: Mxd: Stroke: C'ship: K Keating A Davies 146. Men: S Roberts (5) 63.

   WOODLANDS: Men: Stableford: A: L Pavone (8) 38. B: J Dixon (10) 38. C: B Cater (21) 42. Women: B Manallack (18) 36.

   WOORAYL: Men: Stableford: A: G Calder (11) 38. B: M Herrald (17) 36. C: M Wood (31) 39.

   YALLOURN: Men: Stableford: A: B Estrada (7) 38. B: D Claxton (21) 38.

   YARRA PARK: Men: Stroke White: R Lewis (11) 65. Women: Stroke: M Thomson (43) 65.

   YARRA VALLEY: Men: Stableford: A Fatileh (31) 42.

   YARRA VIEW: Men: Stableford: A: L Vigenser (11) 38. B: M Harris (31) 42 cb.

   YARRA YARRA: Men: Par: 4B: M Seers (14) F Mileo (12) 6 up. Stableford: A: Z Winograd (2) 40. B: J Laver (12) 38. C: P Ryan (18) 37. D: R Power (27) 37. Yellow: B Cirej (29) 35. Women: J North (15) 38.

   YARRAM: Men: Stableford: A: S Leggett (10) 37. B: D Macey (17) 41. C: A Byrne (Pakenham 23) 39. D: A Perry (31) 34 cb. Women: Par: W Byrne (Pakenham 25) sq.

   YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Lake: A: A Bult (15) 41. B: R Adkins (21) 41. Murray: A: A Baird (7) 44. B: C Crockett (22) 41. Women: A: W Dickson (24) 39. B: M Old (31) 35 cb.

   YERING MEADOWS: Men: Stableford: Nursery: I Campbell (8) 43. Women: J Woodham (22) 33. Men: Valley: W Potts (16) 39 cb. Stableford White: J Brien (26) 35.

25 February 2018
The 2018 Victorian Men’s Country Championship incorporating the Junior Country Regions Read more
25 February 2018
The Vic Four-Ball qualifying circuit moved to Lang Lang Golf Club today. Read more
23 February 2018
ALEXANDRA: Women: Stroke: A: D Richardson (15) 70. B: M Williamson (23) 70. C: E Goss (39) 67. Scr: G Leigh 82. Read more
MyGolf
Golf Victoria