Victorian club golf results - Saturday

 

   ALEXANDRA: Men: Stroke White: J Greatorex (18) 66. B: L Wright (24) 68. Women: Stroke: B Dodge (26) 72.

   ALTONA LAKES: Men: Stableford: A: M Page (9) 34 cb. B: D Brown (17) 38. C: E Datario (29) 38. Women: P Care (15) 35.

   AMSTEL: Stroke: Ranfurlie: A: A Wiesniewski (8) 70. B/Medal: P Stambolidis (12) 66. C: P Nicholes (29) 71 cb.

   ANGLESEA: Stableford: A: T Pearse (10) 44. B: J Reale (16) 44. C: R Shaw (25) 40. Div 1: M Parton (22) 36. Hole in one: P Manson at 13th.

   BACCHUS MARSH: Stroke: A: J Evans (9) 68. B: M Dunne (11) 70. C/Medal: J Wakeling (19) 65.

   BACCHUS MARSH WEST: Men: Stroke: A: N Prasad (11) 69. B: B Nowell (21) 68. C: H Fleming (34) 72. Women: Stableford: L Spinner (16) 36.

   BELVOIR PARK: Stroke: A: G Adamson (6) 66. B: P Adams (18) 69 cb. J Cumming (20) 65. Women: H Jones (20) 73 cb. Medal: T Perkins (45) 71.

   BEMBRIDGE: Men: Stroke 9-hole: White: A: M Conboy (5) 30. B: R Shute (9) 32 cb.

   BENALLA: Women: Stroke: Medal: A: L Morgan (17) 74. B: C Day (30) 78. Men: Medal Apr: A: T Squires (4) 70. B: D Taylor (16) 71. C: B Duncombe (22) 69.

   BENDIGO: Stroke: A: P Lethlean (7) 70. B/Medal: C Whatley (13) 70. C: G Body (19) 71.

   BERWICK MONTUNA: Stroke: A: T Clapton (9) 65. B: B Bridger (18) 63. C: C Hussey (28) 61. Women: S Atchison (21) 78.

   BOX HILL: Stroke: A: D Pretty (9) 67. B: G Lowe (14) 66. C: G Goodwin (18) 65. D: A Mitchell (29) 65. A Scr: P Guzs 75.

   BRIGHTON: Par: Medal: G Hergt (23) 6 up. Trophy: J Mills (17) 5 up.

   BUNINYONG: Stroke: A: P Martin (12) 68. B: C Holzberger (16) 68. C: G Ward (23) 70.

   CAMPERDOWN: Men: Stroke: Hcp: A: G Lafferty (13) 65. B: T Clissold (16) 63.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stroke: A/Medal: L Fielder (7) 66. B: J Harper (12) 68. C: C Holland (21) 71 cb.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Stroke: T Sanders (21) 70.

   CASTERTON: Stroke: D Boness (16) 64.

   CASTLEMAINE: Medley: Stableford: A: W Burgess (12) 40. B: O Symons (17) 42.

   CENTENARY PARK: Men: Stableford Black: A: P Pelzer (12) 40 cb. B: D Henderson (28) 37.

   CERBERUS: Stableford: A: N Sigge (11) 41. B: N Smith (18) 38. C: B Brown (27) 39. Women: K Kelly (28) 32.

   CHALAMBAR ARARAT: Stroke: A: G Faneco (7) 68. B: R Thomas (16) 71. C: B Marriot (27) 69.

   CHELTENHAM: Stroke: Medal: G Sargent (16) 65.

   CHURCHILL WAVERLEY: Stroke: Churchill Park: A/Medal: L Folino (9) 65. B: A Angelakis (18) 71. A Scr: L Folino 74. Mxd: Stableford: Waverley: A: B Mason (5) 39. B: D Burrows (15) 40. C: P Macleod (21) 39 cb.

   CLIFTON SPRINGS: Stableford: A: B Ivens (10) 35 cb. B: B McDonald (15) 37. C: D McPherson (21) 35. D: D Argent (23) 36 cb. Women: A: M Williams (28) 31. B: P Rogers (39) 30.

   COBRAM BAROOGA: Men: Stroke: C'ship: A: C Tomlinson (+2) 70. B: A Wallace (19) 70. C: K Bishop (22) 69. Women: A: J Curran (14) 78.

   COHUNA: Men: Stroke: Medal: G McCormick (25) 70. Women: Stableford: M Smith (17) 26.

   COMMERCIAL ALBURY: Men: Stroke: A: S Caldwell (8) 68. B: G Griggs (13) 68. C: P Brown (27) 61.

   COMMONWEALTH: Men: Stroke: A/Medal: R Cahill (1) 70. B: P Milesi (16) 71. C: L Sioros (20) 71. A Scr: C John 70. Women: A Slattery (28) 77.

   COROWA: Women: Stableford: A Briggs (16) 35. B Wheatley (28) 34. Men: Stroke: A: J Coghill (7) 74. A Scr: D Robb 77. B: A Wood (16) 74. B Scr: R Watson 88. C/Medal: D Rosser (30) 66. C Scr: D Ward 89.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Mxd: Stroke: A/Medal: S Jenkins (13) 67. B: R Wratten (21) 72. C: G Evans (27) 69.

   CRANBOURNE: Men: Stroke: A/Medal: J Taylor (7) 65. B: M Roberts (16) 67. C: B Barron (34) 71. A Scr: J Taylor 72.

   CREEKSIDE: Men: Stroke: Medal Apr: A/Medal: D Leeson (12) 65. B: A Casement (21) 66. C: J Atkinson (25) 65. Women: Stroke Yellow: A/Medal: R Krause (13) 73.

   CURLEWIS: Men: Stroke White: A: C Henderson (9) 69. B: S Clarke (14) 67. C: J Modini (26) 67. Women: Stroke: G Goodman (28) 71.

   DENILIQUIN: Medley: Stroke: A: T Grant (8) 70. B: W Bull (20) 72. C: W Harris (26) 65.

   DEVILBEND: Men: Stroke: Medal Apr: A Swindells (24) 65. A: D Head (8) 67. B: M Zovic (17) 67. C: C Shepherd (22) 69 cb.

   DORSET: Mxd: Stroke Medal Apr: Black: A: P Cossens (7) 68. B: D Larter (14) 65. C: R Drane (25) 61.

   EAST MALVERN: Men: Stroke: Medal Apr: A: G Danby (15) 64 cb. B: G Davis (19) 65. Women: Medal Apr: Medal: J Johns (17) 71.

   EASTERN: Mxd: Stroke: South: N Rees (9) 71 cb. North: W Keating (10) 68 cb. East: A: N Verrall (11) 70. B: P Woods (20) 71.

   EASTERN SWARD: Men: Stroke: Medal Apr: A: B Kirkby (13) 67. B/Medal: J Vardy (21) 66. C: R Parker (25) 68. D: J Matthews (32) 62.

   EASTWOOD: Men: Stroke: Medal Apr: A: T Levingston (12) 67. B: R Brushett (15) 70. C: W Walker (24) 60. Medal Mar: D Makin (2) 72.

   EUROA: Men: Par: 4B: C Morrison G Morrison 11 up. Women: Stableford: A: J Boland (21) 43. B: J Hoare (28) 38. C: J Duff (37) 38.

   FINLEY: Women: Stroke: Brooch: B White (26) 73. B White (26) 67. Men: A: D Brockie (1) 67. B: A Harding (19) 72. Medal: A Scr: D Brockie 68. A: D Brockie (1) 67.

   FOREST HILLS: Men: Par: A: O Griffiths (17) 8 up. B: B Grikis (25) 3 up cb.

   GARDINERS RUN: Men: Stroke: Medal Apr: A/Medal: M Soden (9) 68. B: W Barkley (11) 69. C: P Evans (24) 72.

   GARFIELD: Men: Stroke: Medal Apr: A: R Loughridge (9) 64. A Scr: A Mc Killop 72. B/Medal: C Gilbert (15) 62. B Scr: C Gilbert 77. C: P Fedorenko (21) 64. C Scr: P Fedorenko 85. Women: G Franklin (26) 73. Men: 36-hole: A McKillop bt I Hopper 10-8.

   GISBORNE: Men: Stroke: A: C Saunders (11) 68 cb. B: G Lemin (15) 67 cb. C: D Di Girolamo (30) 64. Scr: P Delia 76 cb. Cup: D Di Girolamo (30) 64. Women: A: K Atlas (26) 72.

   GLEN WAVERLEY: Men: Stroke: A: J La Akulu (19) 66. B: C Passlow (32) 68. Women: B Maloney (40) 75.

   GREEN ACRES: Men: Stroke: A: A D'Apolito (13) 68. B: D Ellis (18) 69. C: P Murphy (22) 70. Women: Stableford: M Grover (17) 35.

   GROWLING FROG: Men: Stroke: A: S Stoker (8) 69. B: T Skeoch (16) 70. C: M Zaman (21) 72 cb. Women: E Quinton (2) 72.

   HEATHCOTE: Men: Stroke: Medal: A: I Frost (0) 69. B: S Hudson (17) 68. C: T Shiels (21) 68. Women: Stableford: Div 1: T Wearne (7) 32. Div 2: M Sims (39) 36.

   HEIDELBERG: Men: Stableford: A: N Box (11) 38 cb. B: G Rolfs (16) 43. C: M Legge (25) 42.

   HEPBURN SPRINGS: Stroke: Medal: A: G Jenkin (5) 68. B: J Barrell (14) 73. C: W Gull (21) 59.

   HEYFIELD: Men: Stroke: Medal: G Lobb (16) 70. A Scr: G Krutli 79.

   HIDDEN VALLEY: Stableford: A: B Kantarovski (7) 38. B: W Kolody (15) 39. C: L Senior (34) 43.

   HILLTOP TATURA: Men: Stroke: A: B Miller (13) 69. B: F McMahon (23) 69. Women: H Long (16) 74.

   HORSHAM: Men: Stroke: Medal Apr: A/Medal: B Wirth (9) 67. B: B Mannix (14) 71 cb. C: I Fechner (21) 70. Women: J Obst (16) 76.

   HOWLONG: Men: Stroke: A: J Arthur (8) 62. B: M Waite (18) 63. C: P Allen (26) 66. Women: A: A Arnot (23) 72 cb. B: M McGrath (26) 69.

   HUNTINGDALE: Men: Stableford: A: G King (6) 38 cb. B: A Veijalainen (16) 37. C: B Swindon (19) 38. Women: R Moss (20) 37 cb.

   JUBILEE WANGARATTA: Women: Stableford: A: F Duffy (18) 38. Men: Stableford White: A: A Bastin (3) 39. B: G Hines (14) 42. C: B Adams (23) 37.

   KERANG: Men: Stroke: L Gillies (28) 66. E Ellwood (30) 75.

   KEW: Women: Stableford: G Whittaker (13) 35. Men: Stroke: Medal Apr: A: A Mitchell (11) 69. B/Medal: P Tuohey (14) 68. C: T Christianen (27) 69. Stableford: B Tymms (26) 41.

   KEYSBOROUGH: Men: Stroke: Medal Apr: M Turner (21) 65. Women: D Stone (24) 75.

   KILMORE: Men: Stroke: Medal Apr: A: P Ellis (11) 67 cb. B: I Wood (24) 65.

   KINGSTON HEATH: Men: Stroke: Medal Apr: A/Medal: R Woolley (13) 68. P Calverley (14) 72 cb.

   KOORINGAL: Men: Stroke: A/Medal: P Tyrrell Jnr (8) 67. B: N Burrage (12) 69 cb. C: K Dervan (14) 67. D: S Udovic (21) 69. Women: A: H Harley (8) 82.

   KYABRAM PARKLAND: Mxd: Stroke: 4B: L McInness (16) S McLennan (12) 50.5. 4B Scr: S Scapin J Scapin 57. Men: Stableford: A: M Baker (16) 44.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Stroke: A Kuiper (8) 68 cb. Medal: P Kuiper (19) 66. J McHale (22) 68.

   LAKES ENTRANCE: Men: Stableford 2B: White: H Reeve (20) G Te Weirik (26) 46. Women: Par: J Kesper (21) 1 down.

   LANCEFIELD: Medley: Stroke: A: G Cook (12) 71. B: B Brennan (13) 70. C: B Flentjar (24) 70.

   LANG LANG: Men: Stroke: A: W Kennedy (5) 66. B: C Taylor (14) 69. C: D Wylie (24) 65. Women: J Sullivan (13) 75.

   LATROBE: Medley: Stroke: Medal Apr: A: M Campese (8) 69. B: D Madigan (16) 70. C: T Murphy (23) 70.

   LEONGATHA: Stroke Black: A: T Rickard (12) 70. B: M Legge (20) 67. C: H Goodman (25) 73. Women: G Hastings (45) 76.

   LONSDALE: Stableford: A: V Leckey (15) 36. D O'Connor (14) 36. B: B Macafee (18) 40. C: A Cornell (25) 38.

   MAFFRA: Men: Stableford: A: D Cameron (12) 39. B: L Smalley (23) 45.

   MALLACOOTA: Men: Stableford: C Crnic (32) 41.

   MANSFIELD: Stableford: 4B: P Dolling H Gogol 48.

   MARYBOROUGH: Men: Stroke: A/Medal: J Scullion (12) 68. B: B Lacey (17) 70. C: M McChrystal (20) 63. Women: A: D Jennings (16) 77. B: K Share (21) 74.

   MEDWAY: Men: Stroke: Trophy: A: S Guglielmino (5) 66. B: N Gunaselcera (14) 66 cb. C: A Nicou (27) 67. Women: A: S Herrald (15) 75.

   MEENIYAN: Men: Stroke: Medal: J Wilson (17) 70.

   MELBOURNE AIRPORT: Men: Stableford: A: W Kruljac (14) 41. B: M Fotheringham (17) 40 cb. C: P Quily (25) 42.

   MELTON VALLEY: Men: Stroke: Medal Apr: A: S Killeen (8) 65. B: S Aquilina (12) 68. C: H Seenan (19) 69 cb. D: N Parker (25) 62. Women: Medal: I Slocombe (23) 72. Men: Hole in one: D Reale at 14th.

   METROPOLITAN: Men: Stableford: A: L Coyle (9) 39. B: F Burke (16) 35. C: S Kavourakis (18) 34. Women: A Bannenberg (12) 35.

   MILDURA: Men: Stroke: A: G Tellefson (14) 71. B: L Sutherland (15) 69. C: P Dooley (25) 69.

   MOOROOPNA: Men: Stroke White: A: F McIntyre (8) 69. B: B Ash (`17) 65. C: M Gardener (23) 63. Women: Stroke: A: P Johnson (16) 72. B: H Kiss (24) 68.

   MORNINGTON: Men: Stroke: S Ling (12) 67. A: J Lorkin (11) 68. B: M Bailey (13) 69. C: S Hall (19) 72.

   MORWELL: Men: Stroke: Medal Apr: A: T Tatlow (7) 65. B: B Hall (14) 68. C: K Westwood (28) 69. A: T Tatlow (7) 65. B: B Hall (14) 68. C: K Westwood (28) 69.

   MT MACEDON: Men: Stroke White: A: H Phillips (15) 64. B: L Robinson (29) 61.

   MT MARTHA: Men: Stroke: Medal: C Marshall (19) 64. A: T Fenton (19) 66. B: M Burton (23) 66. C: I Ereaut (32) 69. Women: R Brake (24) 74 cb.

   MURRAY DOWNS: Women: Stableford: A: C Wiseman (20) 32. B: M Gadsden (32) 33. Men: Stroke Medal Apr: Black: A Kirby (27) 71. A: B Kelly (9) 71. B: R West (17) 76. C: C Fletcher (23) 76.

   MYRTLEFORD: Men: Stroke: Medal Apr: P Veldman (23) 65.

   NEANGAR PARK: Men: Stroke: A: D Bilkey (1) 69. B: T Hamilton (15) 68. C: M Hockley (21) 68. Women: A: J Brown (5) 71.

   NORTHERN: Men: Stroke: A: P Lane (9) 65. B: H Bullen (18) 66. C: M Perry (27) 66. Medal: M Perry (27) 63. N Bratanata (20) 66. B Wood (36) 73.

   OLINDA: Men: Stroke: A/Medal: L Morison (18) 69. B: B Camm (20) 71.

   ORBOST: Men: Stroke: Medal: A Smith (20) 68 cb.

   PAKENHAM: Mxd: Stroke: Medal Apr: A: M Davey (12) 67. B: M Hogan (18) 63. C: P Kendal (32) 71.

   PAMBULA MERIMBULA: Men: Stroke: Medal Apr: A: S Cann (6) 70. B: F Pickup (16) 70. C: P Sverdrupsen (20) 67. D: D Hobill (23) 73.

   PATTERSON RIVER: Women: Stroke: Medal Apr: J Musgrove (25) 70. Men: D Colliier (18) 67. A: J Jacobsen (1) 68. B: D Collier (18) 67. C: A Neitz (36) 67.

   PENINSULA KINGSWOOD: Men: Par: 4B: Kingswood: M James (18) M Vendy (11) 9 up cb. Women: K Neuhold (16) sq. Men: Hole in one: Peninsula South: White: G Isaacs at 14th. Stableford A: J Baker (14) 36. B: R Poole (18) 36. C: G Rutter (25) 33. Women: Stableford: J Braden (24) 30 cb.

   PHILLIP ISLAND: Women: Stroke: D Gray (18) 74.

   PORTARLINGTON: Men: Stroke Black: A: J Rowe (12) 68. B: J Cranston (16) 67. C: C Bellamy (19) 73. D: I Woodhouse (36) 63. Women: K Thomas (17) 72.

   PORTLAND: Men: Stroke: A: G Hawker (2) 67. B: T Meade (13) 71. C: G Anderson (22) 66. Women: B Bibby (18) 74.

   PORTSEA: Men: Stroke: Medal Apr: A: A Bullas (2) 73. B: J Carr (17) 70 cb. C: H Doyle (31) 67. Stableford Gold: C Bassett (22) 42. Women: Stroke: Medal Apr: C Barber (19) 73 cb. Stableford: K Doodson (35) 33 cb. Men: Stroke: C'ship: M Palmer 217.

   QUEENSCLIFF: Men: Stroke Black: K Flynn (16) 40.

   RAAF WILLIAMS: Mxd: Stroke Medal Apr: White: A: P Bartolo (Capt Cup) (16) 62. B: J Radalj (21) 68. C: R Teevale (26) 64.

   RACV HEALESVILLE: Stroke: Medal: C Handasyde (6) 65 cb.

   RICH RIVER: Women: Stableford: West: P Heywood (35) 36. Men: Stableford Black: A/Cup: G Bennett (12) 43. B: R Kilgour (15) 41. C: A Guy (21) 41.

   RINGWOOD: Men: Stableford: A: T Martin (9) 42. B: P Kennett (14) 42. C: J Kyatt (21) 38. Women: J Lee (30) 36.

   RIVERSDALE: Men: Stroke White: A: D Amendola (4) 68. B: J Cope (17) 67. C: I Bartley (21) 71. J Cope (17) 67. Stableford Green: P Varani (35) 37.

   RIVERSIDE ESSENDON: Women: Stroke: Medal: K Adam (21) 74.

   RIVERVIEW at Ivanhoe: Men: Stroke: Medal Apr: A: E Kloprogge (15) 63. B: F Mariani (16) 65 cb. Women: P Magee (30) 74.

   ROSANNA: Stableford: A: M Maguire (2) 40 cb. B: F Paonessa (15) 41. C: B Cracknell (22) 37 cb.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stroke: Medal Apr: South: A/Medal: G Carlos (3) 67. B: B Cannon (13) 68. C: L Cross (25) 70. Stableford: North: A: C Ciastkowski (9) 37 cb. B: B Payne (14) 40. C: J Van Deuren (22) 36. Women: Stroke: Medal Apr: A/Medal: N Colahan (16) 69. B: L Wellard (27) 76.

   ROSEBUD PARK: Men: Stroke: P Jones (20) 68. Cup: T Whitmore (17) 137. Women: Stableford: C McDougall (40) 39. Cup: G Bawden (31) 75. Men: Stroke: Visitor: G McCall (17) 67.

   ROSSDALE: Men: Stroke: A/Medal: A Stanes (9) 67. B: G Lee (17) 69. C: J Mercy (25) 71 cb. Trophy: A Stanes (9) 67. Hole in one: T Wood at 9th. Women: Stroke: A McCue (24) 70 cb.

   ROYAL MELBOURNE: Men: Stroke: West: Medal: A Cleland (10) 66. East: Medal: P Foster (20) 68.

   SAFETY BEACH: Stroke: Div 1: B McLerie (13) 64. Div 2: V Iacobacio (17) 64. Div 3: H Porter (23) 65. Women: B Bright (21) 72.

   SALE: Men: Stroke: A: L Sclater (3) 70 cb. B: G Sclater (24) 70. R Smalley (16) 73.

   SANCTUARY LAKES: Mxd: Stroke Black: A: S Parker (6) 70. B: L Parker (9) 73. C: C Chincarin (18) 67.

   SANDHURST: Men: Stroke: Champions: A: K Santos (5) 72. B/Medal: G Ashton (13) 68. C: D Anderson (19) 78. Stableford: North: L Armstrong (23) 43. Women: T Roberts (20) 33. Medal Mar: A Sutton (9) 32. Jnr: Champions: B Davids (7) 32. Medal Mar: H Mourant (13) 25.

   SEYMOUR: Men: Stroke: A: I Richardson (5) 66. B: W Austin (16) 68. Women: L Gee (21) 72.

   SHEPPARTON: Men: Stroke: Medal: A: L Dixon (0) 72. B: B Shields (12) 72 cb. C: J Mitropoulos (19) 68. Women: Trophy: A: J Harrington (29) 71.

   SORRENTO: Women: Stroke: G Reid (10) 73 cb. Men: A: C Mott (11) 71 cb. B: D Geer (20) 71. C: D Argus (21) 75.

   SOUTHERN: Medley: Stroke: A: C Poppett (11) 70. B/Medal: B Bruderlin (18) 66. C: C McGowan (29) 69.

   SPRING PARK: Mxd: Stroke: Medal Apr: B Thomas (12) 64.

   SPRING VALLEY: Stableford: A: A Chamoun (14) 38 cb. B: W Taylor (19) 40. A: E Chan (8) 41. B: R Sicree (18) 34 cb. Men: President's Trophy: R Grant (6) 76 cb.

   STAWELL: Mxd: Stroke: G Orr N Seary M Bunting V Allen 57-2/8.

   STRATHALLAN: Men: Stroke: Medal Apr: C Pearsall (27) 64. A: M Southurst (15) 68. B: B Reichelt (18) 65. C: R Knight (25) 69 cb.

   SUNSHINE: Stroke A: D Makarutha (8) 71. B: M Prodan (13) 70. C: A Mackey (25) 70. Women Stroke: E Batten (23) 73.

   THE DUNES: Men: Stroke: Medal: The Dunes: A: B Mulvogue (9) 74. B: K Saunders (23) 70. Women: Brooch: L Whyte (27) 75.

   THE HERITAGE: Men: Stableford: Henley: A: G Fraser (11) 39. B: G Lau (17) 35. C: G Davidson (20) 36 cb. Stroke St John: Gold: A: G Runje (7) 73. B: J Opray (12) 76. C: D Tosin (20) 73. Medal Apr: G Runje (7) D Tosin (20) 73 to playoff.

   THE NATIONAL: Medley: Stroke Medal Apr: Long Island: Black: P Wellard (32) 69. Ocean: E Pawlik (4) 74 cb. Stroke: S Hookway (8) 74. Moonah: M Glen (20) 69. Old: M Everett (16) 71.

   THE SANDS TORQUAY: Women: Stableford: J McMahon (32) 36. Men: Stroke: Medal Apr: A: P Cottam (8) 71. B: A Ruggero (17) 70.

   THIRTEENTH BEACH: Men: Par Beach: Black: A: J Wheeler (3) 2 up. B: P Bongiorno (10) 1 up. C: C Carr (14) 4 up. Women: K Baker (21) 2 up cb.

   TIRHATUAN: Men: Stroke: Medal Apr: A/Medal: P McAlinden (12) 62. B: P Storey (16) 68. C: G Payrits (26) 65. Women: Medal: G Johnson (35) 77.

   TOCUMWAL: Men: Stableford White: A: R Medland (11) 35. B: M Munro (18) 45. C: J Inness (21) 38. Women: Stableford: A: A Beveridge (16) 34. B: G Blakey (28) 35.

   TORQUAY: Men: Stroke: A: W Olney (10) 68. B: B Innes (12) 68. C: A Inglis (15) 69. D: T Deutrom (24) 65. Women: S Barnes (24) 73. Men: Stableford: Resort: G Riches (17) 36. Stroke: Visitor: D Mollica (11) 75.

   TRAFALGAR: Men: Stroke: A/Medal: T Johnson (0) 67. B: M Poxon (26) 67. A Scr: T Johnson 67.

   TRARALGON: Men: Stroke: A/Medal: K Hall (13) 67. B: G Graham (15) 70. C: M Stallion (21) 69. D: S Bishop (25) 71. Scr: R Alexander 73. Women: M Wylie (17) 74.

   TRENTHAM: Stroke: Medal Apr: A: M Walker (10) 63. B: S Jones (19) 67 cb. C: D Hartwig (23) 67.

   VICTORIA: Men: Stroke Black: A: M Turner (4) 72 cb. Medal Apr: B: R Webb (15) 70. C: J Pound (23) 73. A Scr: B Peacock 73. Medal Mar: L Armour (1) 74. Stableford White: F Forbes (26) 36. Women: Stroke: R Gleadhill (11) 74.

   WANGARATTA: Men: Stroke: A: L Kelly (12) 68. B: J Antic (20) 37 cb.

   WARBURTON: Mxd: Stroke: Medal Apr: Medal: C Fall (18) D Hatt (8) 66 to play off. Men: Captain's Trophy: C Fall (18) 62.

   WARRAGUL: Women: Stroke: A: I Thomas (12) 76. B: J Kennedy (23) 76. Men: Stroke Medal Apr: White: A: B Hamilton (12) 66. B: R Hojnacki (17) 65. C: D Murtagh (18) 68. D: H Wotherspoon (32) 66. A Scr: D Bubeck 75. Women: Stroke: A: I Thomas (12) 76. B: J Kennedy (23) 76.

   WARRNAMBOOL: Men: Stroke: A: R Gillin (2) 68. B: G Peoples (14) 68. C: T Perry (35) 67. Women: Stroke Yellow: A Sinclair (11) 72.

   WERRIBEE PARK: Men: Stroke: Medal Apr: A: K Corcoran (8) 70. B: R Wilson (11) 68. C: K Harper (16) 70. D: A Toh (21) 68. Women: A/Medal: Y Collinder (23) 23.

   WHITTLESEA: Mxd: Stroke: Medal Apr: A: R Grassick (10) 68. B: M Sulema (13) 67. Medal: C: M Hussey (25) 71.

   WONTHAGGI: Men: Stroke: Medal Apr: A: M Scott (2) 68. B: J Grenville (15) 70. C: N Anderson (36) 66. Women: Stableford: W Jordan (31) 39.

   WOODEND: Men: Stroke: Medal Apr: M Fitzpatrick (17) 59. Medal of Medallists: M Fitzpatrick (17) 59.

   WOODLANDS: Men: Stroke: A: K Foley (9) 70. B: J Favier (12) 69. C: B Cater (20) 69. Women: J Curtis (22) 74 cb.

   WOORAYL: Men: Stableford: 2B Agg: R Goodwin (17) B Hogan (11) 75. Women: T Scoble (23) 30.

   YALLOURN: Men: Stableford: A: P Brown (6) 37. B: R Osborne (23) 38.

   YARRA PARK: Men: Stroke White: B Hogan (18) 67. Women: Stroke: J Pearson (34) 69.

   YARRA VIEW: Men: Stroke Medal Apr: White: A/Medal: D Grist (13) 69. B: R Kelly (25) 69.

   YARRA YARRA: Women: Stroke: Y Fell (22) 77. Men: Medal Apr: A: R Krall (10) 71. B/Medal: M Ezerins (11) 69. C: K Feltscheer (16) 71. D: M Bygrave (25) 72. A Scr: Z Winograd 76. Stableford Yellow: D Bowen (23) 35.

   YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Murray: A: D Payne (15) 39. B: K Forge (35) 32. Men: Stroke: Medal Apr: Lake: A: A Scott (16) 74 cb. B: J Colla (19) 71. Murray: A: G Moore (14) 70 cb. B: S Boyer (19) 69.

   YERING MEADOWS: Men: Par: Nursery: R Taylor (20) 6 up. Valley: W Stokes (23) 7 up. Par Nursery: White: J Rawson (22) 1 up. Women: Par: Valley: L Sparkes (45) 2 down.

22 June 2018
Victorian David Micheluzzi is into the quarter-finals of the British Amateur at Royal Aberdeen in Scotland. Read more
21 June 2018
Pat Giles (The National) & Judy Langford (Wodonga) have set the pace at the 2018 Tocumwal Senior Amateur Read more
22 June 2018
ANGLESEA: Women: Stroke: Foursome: S McGibbony (32) J Power (32) 74. Read more
MyGolf
Golf Victoria