Victorian club golf results - Saturday

 

 

   ALEXANDRA: Men: Stroke: R Dodge (18) 70. Women: S Grearorex (19) 73.

   ALTONA LAKES: Men: Stroke: Medal Apr: A: G Elliott (13) 70 cb. B/Medal: A Lawler (15) 64. C: B Shaw (20) 68. Women: Medal: L Mackey (30) 73.

   AMSTEL: Men: Stableford Ranfurlie: White: A: L Punch (5) 42. B: J Florindo (14) 38 cb. C: S Wright (22) 38.

   ANGLESEA: Men: Par: A: J Muzzell (14) 5 up. B: W Karnilowicz (18) 5 up. C: M Cariss (31) 1 up. Women: J Grutzner (18) 1 down.

   AXEDALE: Men: Stableford: Div 1: A Andrews (10) 41. Div 2: D Baillie (16) 39. Div 3: J McCullagh (21) 37. Div 4: X Fiske Kealy (36) 34. Women: C Harrison (22) 35.

   BACCHUS MARSH WEST: Men: Stroke White: A: L Smith (10) 68. B: L Chapman (15) 67. C: J Orchard (31) 72.

   BAIRNSDALE: Men: Stroke: A/Medal: D Pollard (7) 68. B: M Osborn (14) 69. C: L Pearce (28) 70.

   BARHAM: Women: Stableford: A: J McDougall (4) 38. B: R Hobbs (20) 40. C: L Howard (26) 30.

   BARWON HEADS: Men: Par: P Heenan (18) 6 up. Cup: B Hurley (16) 4 up. 9-hole: F Webb (9) 1 up cb. Cup: D Fenwick (15) sq. Women: A Jamieson (11) 1 up.

   BELVOIR PARK: Men: Stroke: A: M Perry (7) 67 cb. B: C Arnold (13) 68 cb. C: R Williams (25) 61. Women: J Roberts (7) 74.

   BENALLA: Men: Stroke: A: B Ferguson (11) 72 cb. B: J Morgan (18) 69 cb. C: M Vorkapic (21) 74. Women: A: D Shanks (25) 74. B: A Brown (29) 76.

   BERWICK MONTUNA: Men: Par: A: J Oswald (17) 9 up. B: G Brown (20) 5 up. Women: 4B: A Luck (34) C Hogan (32) 6 up.

   BOX HILL: Mxd: Stableford: A: J Hopkins (13) 41. B: H Townsend (14) 42. C: R DeZilwa (23) 36.

   BRIGHTON: Men: Stroke: A: D Combe (11) 63. B: J Quinn (19) 62. C: K Lindberg (27) 66. President's Trophy: C Davis (12) 152. Women: Stableford: K Tester (22) 40.

   CAMPERDOWN: Men: Stroke: J O'Donohue (26) 62.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: A: B Vigilante (9) 40. B: D Lapthorne (13) 38. C: D Stevens (16) 39.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Stroke: Medal: B Cameron (21) 71.

   CASTERTON: Par: R McCallum (12) 4 up.

   CASTLEMAINE: Men: Stroke: 4B: M O'Brien (3) J O'Brien (+1) 62.

   CENTENARY PARK: Men: Par Black: M Sinclair (23) 6 up.

   CERBERUS: Men: Stableford: A: D Hilet (9) 39. B: P Barrett (15) 39. C: A Dewhurst (25) 35. Women: M Thornell (27) 30.

   CHALAMBAR ARARAT: Men: Stableford: Team Agg: G Kerr (11) J Brennan (13) T Philip (21) 111.

   CHELTENHAM: Men: Stableford: A: E Berger (3) 37. B: T Walker (21) 38.

   CHURCHILL WAVERLEY: Men: Stableford Churchill Park: White: A: C O'Neill (9) 37. B: P White (15) 41. C: W Bennett (25) 38 cb. Par: Waverley: A: M Richards (4) 7 up. B: F Gilmour (16) 4 up cb. C: E Esmeria (24) 3 up.

   CLIFTON SPRINGS: Stroke: A: A Cummings (10) 67 cb. B: M Knowles (13) 67. C: D Argent (22) 69. D: P Griffen (23) 73 cb. Women: A Franklin (13) 78.

   COBDEN: Men: Par: 2B Agg: T Mee G Davis 3 up.

   COHUNA: Men: Stroke: J Russell (11) 68. Women: Stableford: G Hare (23) 26.

   COLAC: Men: Stableford: A: J O'Neill (7) 41. B: J Welsh (14) 42. C: R Cooper (20) 41.

   COMMERCIAL ALBURY: Men: Stableford White: A: B Davis (6) 41. B: P Auel (16) 39. C: P Egan (21) 38.

   COMMONWEALTH: Mxd: Stableford: 4B: B Salmon (7) G Gangoli (16) 43. PM: M Port (9) A Tharapos (16) 45.

   COROWA: Men: Stroke: A: M Cleary (3) 71. B: J Lackner (18) 68. C: B Campbell (25) 71. Women: Stableford: Div 1: D Eason (8) 38. Div 2: A Nicol (32) 34.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Stableford: A: M Georgeades (7) 41. B: W Bowd (16) 38. C: A Mifsud (23) 35 cb.

   CRANBOURNE: Men: Par: A: R Gore (8) 8 up. B: J Boyd (17) 7 up. C: A Martin (22) 7 up.

   CREEKSIDE: Men: Stableford 4B: Yellow: E Eapen (32) T Mathew (19) 48. Women: C Zutenis (37) E Urlichs (38) 41.

   EAST MALVERN: Medley: Stroke White: J Harkins (8) 61. Trophy: B: R Thomas (34) 60 cb.

   EASTERN: Men: Stableford: 4B: South: T Holt (10) C Davies (10) 44 cb. North: B Whittingham (3) S Mulvogue (7) 46. East: D Traore (12) I Monks (12) 48.

   EASTERN SWARD: Men: Par: A: J Riordan (11) 1 up. B: K Boughton (19) 3 up cb. C: J McKenzie (26) 7 up. D: V Russo (31) 1 up.

   EASTWOOD: Men: Stableford: A: P Kirby (10) 42 cb. B: M Collins (15) 39 cb. C: B Smith (27) 43.

   EUROA: Men: Stroke: A: J Moran (15) 67. B: P Squires (19) 72. Women: Stableford: A: F Edwards (15) 33. B: J Hoare (29) 31. C: M Ingram (32) 36.

   FINLEY: Men: Stroke: A: C McNamara (6) 70. B: E Dean (18) 74 cb. C: S Fuller (20) 72. D: J Doyle (31) 79. Women: S Pyle (18) 75.

   FLINDERS: Men: Stableford: A: K Wilson (9) 40. B: P Armstrong (15) 43. C: P Kinross (24) 37. Women: K Horan (28) 37.

   FOSTER: Men: Stableford: A: P McKay (7) 41. B: N Shaw (21) 40. Women: Par: B Warren (9) 1 down.

   GARDINERS RUN: Men: Stableford White: A: I Lochhead (7) 42. B: S Byford (10) 47. C: J Haines (19) 43.

   GARFIELD: Men: Stableford: A: P Glasscock (14) 41. B: D Eastick (19) 41. C: I Nicholson (23) 45.

   GISBORNE: Men: Stableford: A: A Buttigieg (11) 40. B: T Panayiotidis (15) 42. C: B Ferrari (26) 42. Trophy: B Ferrari (26) 42 cb. Women: A: B Glover (21) 36. B: J Day (26) 32.

   GLEN WAVERLEY: Men: Stroke: A: R Mead (6) 64. B: C Dickie (30) 65. Women: Stableford: J McGregor (32) 35.

   GOONAWARRA: Men: Stableford: A: A Dunkley-Price (11) 40. B: D Ryan (12) 39. C: D Boehm (27) 38. Women: L Donohue (18) 32.

   GREEN ACRES: Stableford: A: R Lewis (6) 39. B: P Hammond (16) 39. C: S Brennan (31) 38.

   HAMILTON: Men: Par: S Ryan (14) 2 up cb. B: J Raymond (16) 4 up. Women: T Crawford (19) 2 down.

   HEATHCOTE: Mxd: Stableford: 2B Agg: C Stuart (18) J Dunn (10) 69. Men: G Ellis (4) 37. Women: T Wearne (7) 36.

   HEIDELBERG: Men: Stableford: Jnr: A: D Mac (11) 40 cb. B: A Costa (17) 41. C: D Neil (21) 43. Medal: J Evans (12) 38.

   HEPBURN SPRINGS: Stableford: A: J Arnold (10) 42. B: A Dean (16) 41.

   HEYFIELD: Men: Stroke: R Rose (17) 66.

   HEYWOOD: Men: Par White: L Cocks (30) 5 up. Women: J Foster (20) 3 down.

   HILLTOP TATURA: Men: Par: A: T O'Brien (7) 3 up. B: B Ashcroft (17) 4 up. Women: L Fanning (22) 1 up.

   HOWLONG: Men: Stroke: A: T Merritt (0) 66. B: P Purtell (26) 64.

   HUNTINGDALE: Men: Par: A: J MacKenzie (10) 3 up. B: I Fraser (17) 3 up cb. C: J Stewart (22) 1 up. Women: Medal: M Nicholson (28) 3 up cb. Trophy: J Mackenzie (10) 3 up. I Fraser (17) 3 up. C Burns (14) 3 up. J Simon (17) 3 up. M Nicholson (28) 3 up. R Moss (21) 3 up to playoff.

   IVANHOE: Men: Par: A: I Tedja (14) 5 up. B: K Lew (16) 5 up. Women: E David (30) 3 down.

   JUBILEE WANGARATTA: Men: Stableford White: A: A Bastin (3) 42. B: A Gibbs (17) 41. C: D Woodstock (21) 41. Women: A Mitchell (17) 40.

   KERANG: Men: Stableford: C Manners (8) 38.

   KEW: Men: Stableford: A: W Walsh (13) 42. B: C Watt (19) 41. C: P Drough (22) 42. Women: K Perryman (16) 36.

   KEYSBOROUGH: Men: Stableford: A: S Warburton (7) 40. B: K Smith (15) 39. C: P Gardner (22) 37. Women: P Fletcher (30) 33.

   KILMORE: Men: Stableford: A: A Fisher (15) 37. B: M Maddalena (16) 44. Matchplay: T Paul bt B Goodchild, G Manfredi bt M Schadendorff.

   KINGSTON HEATH: Men: Stableford: A: J Gaffney (13) 40 cb. B: P Paterson (15) 41. A: J Gaffney (13) 40 cb. B: P Paterson (15) 41.

   KOORINGAL: Men: Stableford: A: I McCleary (3) 39. B: R Smith (13) 40. C: B Dudziak (14) 43. D: P Barclay (32) 32 cb. Women: Yellow: D Howard (16) 32.

   KORUMBURRA: Men: Par: A: M Garnham (13) 2 up. B: T Ferrier (28) 1 up. Women: Stableford: C Rickard (19) 30.

   KYABRAM PARKLAND: Men: Stableford: A: C Gentle (6) 37. B: F Ryan (14) 37. C: T Nelson (19) 37. Hole in one: T Nelson at 16th. Women: A: N Cartwright (16) 38. B: K Fanning (23) 31.

   LAKES ENTRANCE: Men: Stroke: Medal Apr: A/Medal: T Faithful (13) 71. B: B Hoppe (19) 72. C: D Compton (28) 72. Medley: Stableford Yellow: G Leonard (26) 37.

   LAKESIDE at Albert Park: Men: Stableford Trophy: Black: A: G Smith (10) 38. B: P Wilkie (18) 41. C: R Bone (20) 40. Women: S Gallagher (27) 31 cb.

   LANCEFIELD: Men: Stableford: A: D Davenport (6) 38. B: G Cook (11) 36. C: M Bollinger (20) 37.

   LANG LANG: Men: Stableford: 2B: B Tucker (25) G Sullivan (36) 49. Women: L Marshall (29) 37.

   LATROBE: Medley: Stableford White: A: V Sofo (12) 40. B: C Boglis (13) 41. C: M Chiu (22) 43.

   LEONGATHA: Par: 4B: C Leaver P Hartigan 10 up. P Buttinger (18) 2 down.

   LONSDALE: Stableford: A: D Shapter-Chapman (7) 42. B: R Potter (15) 39. C: D Bird (26) 38. S Hedley (16) 35. B: B Prusner (23) 31.

   MAFFRA: Men: Stroke Black: A: G McQuillen (8) 66. B: C Coleman (15) 69. C: L Hurst (19) 68.

   MANSFIELD: Men: Stableford: Div 1: R Healy (14) 42. Div 2: H Gogol (26) 40.

   MARYBOROUGH: Men: Stableford: A: M Lowday (9) 38. B: R Giles (18) 40. C: R Calleija (32) 41. Women: A: J Davy (39) 34.

   MEDWAY: Men: Stableford: Trophy: A: G Justin (8) 39 cb. B: D Bailey (13) 42. C: R Stockman (24) 44. Women: E Mackenzie (19) 40.

   MELTON VALLEY: Stableford: A: A Gul (7) 38. B: B Bell (15) 42. C: G Balazs (20) 43. D: D Bannerman (23) 40. Women: S Robertson (30) 33.

   METROPOLITAN: Par: A: D Bone (5) 3 up cb. B: M Holberton (13) 3 up. C: B Hall (18) 2 up. Women: S Anderson (3) 2 up.

   MIRBOO NORTH: Stableford: 4B Agg: T Bradshaw (9) P Woodall (12) 99.

   MOE: Men: Par White: A: B Howard (13) 7 up. B: K Beath (23) 2 up.

   MOONAH LINKS: Men: Par Legends: White: A: P Walker (12) 3 up. B: D Kelly (21) 4 up. Women: K Vosjan (21) 2 up.

   MOOROOPNA: Men: Stableford White: A: A Gleeson (5) 45. B: C McNamara (14) 39 cb. C: S Devlin (27) 40 cb. Women: P Johnson (16) 36.

   MORNINGTON: Men: Stableford: A: G O'Donnell (11) 42. B: P Grigg (14) 42. C: B Tinckell (26) 39.

   MT MACEDON: Mxd: Stableford: Irish Team: L Robinson (27) J Andrew (20) M Salter (24) 77.

   MT MARTHA: Men: Stroke: 4B: G Aspinall (22) B O'Halloran (27) 58. Women: A McCormack (31) A Arnaud (35) 63.

   MYRTLEFORD: Men: Stableford: S Graham (14) 40.

   NEANGAR PARK: Men: Stroke: A: N Bell (4) 67 cb. B: R Holmberg (11) 66. C: J Vanderveer (29) 67. Women: Stableford Yellow: A: B Campbell (8) 37.

   NHILL: Men: Stableford: 4B: A Taylor (19) P Koop (28) 45. Women: M Ashton (17) 39.

   NORTHERN: Stableford: A: G Brocchi (12) 40. B: J Sullivan (14) 40 cb. C: M Vulin (20) 39 cb.

   NUMURKAH: Medley: Stroke: Medal: A/Medal: R Falla (11) 68. A Scr: A Storer 72. Div 1: A Milkins (29) 75. Div 1/Medal: J Ludington (23) 76. Div 1 Scr: F Booth 88.

   OAKLEIGH: Women: Stableford: T Gardner (19) 34.

   OLINDA: Par: A: J Smith (16) 1 down. B: R Matthews (25) 1 down.

   PAMBULA MERIMBULA: Men: Stableford White: A: M Maxworthy (4) 40. B: A Metcalfe (16) 40. C: H Nichols (17) 40. D: J Vincent (25) 43. Women: B Butterworth (26) 36.

   PATTERSON RIVER: Men: Par: A: D McFarland (10) 5 up. B: J Lonie (13) 5 up. C: W Eden (21) 1 up. Women: L Duncan (29) sq.

   PENINSULA KINGSWOOD: Men: Stableford Kingswood: White: A: S Meehan (12) 37. B: N Burrows (17) 38. C: J Harrington (25) 37. Women: G Franklin (38) 38. Men: Peninsula South: A: M Madeira (11) 39. B: I Gardner (21) 35. C: G Rutter (26) 33. Women: A McCaig (6) 37.

   PHILLIP ISLAND: Men: Stableford: A: C Southern (7) 35 cb. B: R Sparkman (13) 37 cb. C: W Stewart (21) 36 cb. Women: L O'Neill (33) 34.

   PORTARLINGTON: Men: Stableford Black: A: P Hudson (7) 41. B: J Bowman (14) 41 cb. C: P O'Neill (20) 39. D: R Brown (26) 43. Women: L Blomley (17) 38.

   PORTLAND: Men: Stroke: A: R Kester (10) 69. B: R Tozer (15) 70 cb. C: B Aldous (18) 66. Women: J Treloar (8) 75.

   PORTSEA: Men: Par: A: A Walton (6) 1 up. B: L Jones (16) 4 up. C: A Muir (33) 3 up. Par Gold: K Damm (33) 4 up. Women: C Montagna (28) 1 down cb.

   QUEENSCLIFF: Men: Stableford: 4B: A: P Jacobs (14) P Merriman (20) 48.

   RAAF WILLIAMS: Mxd: Stableford: A: L Koliba (4) 38. B: A Ewins (18) 37. C: T Carroll (27) 33.

   RACV CAPE SCHANCK: Mxd: Stableford: A: E Wilson (11) 40. B: C Pingiaro (36) 41.

   RACV HEALESVILLE: Stableford: T Druitt (12) 44.

   RICH RIVER: Men: Stableford West: White: A: J Bedford (10) 41. B: C Sanders (19) 42. C: R Matthews (20) 36.

   RINGWOOD: Men: Stableford: A: A Ford (10) 42 cb. B: C Charles (16) 42. C: N Armstrong (24) 41. Women: L O'Halloran (22) 42.

   RIVERSDALE: Men: Stableford White: A: B Langsford (8) 39 cb. B: C Macpherson (18) 39. C: M Hallett (27) 40 cb.

   ROCHESTER: Stroke: Medal: A James (18) 68.

   ROMSEY: Men: Stableford: 2B multi: A Freeman (20) N Monro (15) 61.

   ROSANNA: Stroke: A: M Glenister (8) 69. B: R Smith (16) 66. C: C Coutet (21) 61.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stableford: West: A: C Barth (7) 40. B: J Pitman (17) 39 cb. C: G Trott (30) 40. East: B Grant (14) 41. Women: A: A Harwood (16) 41. B: F Bant (23) 33 cb.

   ROSEBUD PARK: Men: Stroke: R Nelson (RACV 15) 65. Scr: M Morssinkhof 77 cb. C'ship: A: M Morssinkhof (9) 68. B: M Skehan (17) 68. C: K Coster (21) 68. Women: Par: G Bawden (30) 7 up.

   ROSSDALE: Men: Stableford: A: J Clarke (14) 43. B: S Macdonald (20) 42 cb. C: C Hildebrandt (24) 37. Women: C Disher (20) 32 cb.

   ROYAL MELBOURNE: Men: Stableford West: White: T Heughan (10) 42. Women: Stableford: I Sampieri (14) 45. Men: Par: East: A: P Mendal (11) 4 up. B: D Curtain (14) sq. C: J Serpell (22) 1 up.

   SAFETY BEACH: Women: Stableford: B Bright (20) 33.

   SALE: Men: Par: A: M Hurst (10) 4 up. G Angel (15) 2 up. B: R Downie (18) sq cb. B Coleman (21) sq. Women: A: D Stammers (24) 3 up. H Wood (23) sq.

   SANCTUARY LAKES: Mxd: Stableford: A: L Keenan (8) 41. B: S Heywood (12) 41. C: N Bradshaw (17) 38.

   SANDHURST: Men: Par: North: A: G Hanson (7) 3 up. B: L Tan (16) 4 up. C: L Edelstein (20) 4 up. Stableford: Champions: M Gaultier (8) 37. Women: Par: North: V Naidoo (12) sq.

   SANDRINGHAM: Mxd: Par: Medal Apr: A: D Pidgeon (8) 3 up. B: C Hatten (19) 2 up. C: T Hunter (25) 3 up cb.

   SEYMOUR: Men: Par: D Pearce (6) 2 up. Women: S Cresswell (20) 2 down.

   SHEPPARTON: Men: Par Trophy: White: A: D Faram (8) 2 up cb. E Flanagan (16) 2 up cb. D Forge (27) 5 up. Women: Par: N Pollock (22) 3 up.

   SORRENTO: Men: Stableford: A: T Paterson (18) 40. B: N Browne (27) 37. Women: A Winthrope (19) 38.

   SOUTH PINES: Men: Stableford White: Div 1: B Gorham (14) 43. Div 2: V Betts (27) 45.

   SPRING PARK: Mxd: Stroke: Ambrose: A McCann (28) B Thomas (12) J De Beer (18) 53.

   SPRING VALLEY: Men: Stableford: A: M Matheson (8) 40. B: W Taylor (14) 41. Mxd: White: A: D Fraser (10) 41. B: N Alicic (24) 42.

   ST ANDREWS BEACH: Mxd: Stableford White: L O'Donohue (10) 41.

   STAWELL: Medley: Stableford: Team: R Blachford (21) K Reid (22) D Hooper (19) 139.

   STRATHALLAN: Men: Par: P Roberts (20) 5 up. A: M Southurst (14) 1 down cb. B: N Jones (21) 3 up cb. C: I Keenan (23) 2 up cb.

   SUNSHINE: Stableford: A: N Jones (5) 38. B: T Black (19) 43. C: B Thomas (23) 36. A Darch (36) 34. Hole in one: M Dennehy at 9th.

   TARRAWINGEE: Mxd: Stroke: 3B: P Farquhar (19) 68. Matchplay: M Tanirau (18) bt G Stone (27) 3-2.

   THE DUNES: Mxd: Stableford: The Dunes: T Wallis (24) 38 cb. Men: President's Trophy: A: B Gamble (0) 41. B: J Thomson (22) 36. Women: T Stewart (16) 36 cb. Mxd: The Cups: A: A Stephens (7) 20. B: N Chapman (21) 21.

   THE HERITAGE: Men: Stableford: Henley: A: J Quay (8) 39 cb. B: D Blaich (14) 39 cb. C: A Sulaksana (19) 37. St John: N Wood (16) 37 cb. Women: M Ghirardello (16) 30.

   THE NATIONAL: Medley: Stableford: Ocean: T Martin (10) 37 cb. Old: I Keys (13) 42. Moonah: P Adler (15) 43. Par 2B Agg: Long Island: Black: P Mavroidakos (15) M Monk (13) 6 up.

   THE SANDS TORQUAY: Men: Stableford: A: H Butterworth (13) 41. B: G Giudice (24) 42 cb. Women: J McMahon (32) 36 cb.

   THIRTEENTH BEACH: Women: Stableford: Creek: J Smith (22) 42. Men: A: J O'Meara (6) 41. B: D Young (11) 39 cb. C: D Welsh (19) 42. C: D Welsh (19) 42.

   TIRHATUAN: Men: Par Yellow: A: M Devlin (4) sq. B: G McAliece (17) 2 up. C: S Burridge (23) sq. Women: Stroke: C'ship: H Jeffery (20) 73.

   TOCUMWAL: Men: Par: A: P Olsen (7) 2 up. B: B Dare (22) 1 down. Women: A: S Pappas (13) 2 up. B: G Blakey (28) 1 up.

   TORQUAY: Men: Stableford: A: M McKinnon (10) 40. B: T Lee (14) 39. C: P Delandre (18) 41. D: H Randall (22) 35 cb. Visitor: Z Curran (Sandringham 29) 42. Resort: I Colwell (27) 44. Women: C Fitzpatrick (26) 36. Visitor: S Harris (Woodlands 24) 22.

   TRAFALGAR: Men: Stableford: 4B: I Miles (7) P Rosenboom (14) 46.

   TRARALGON: Men: Stableford: A: P Draper (10) 42. B: V Sejdak (14) 44. C: R Monacella (22) 44. D: G Banks-Smith (23) 46. Women: S Coffey (13) 37.

   TRENTHAM: Men: Stableford: A: J Dickson (15) 43. B: D Rogers (23) 41. Women: R Duffy (28) 33 cb.

   VICTORIA: Men: Stableford: A: M Turner (4) 39 cb. B: P Kenny (16) 39. C: J Davis (31) 39. Hole in one: D Peters at 19th. Stableford White: J Burrows (26) 39. Women: J Doig (14) 36.

   WARBURTON: Mxd: Par White: A: S Campbell (10) 4 up. B: L Erle (26) 7 up.

   WARRAGUL: Women: Par: K Ahearn (11) 2 up. B Best (26) 2 up. J Malady (30) 1 up.

   WARRNAMBOOL: Stableford: A: N Robinson (3) 41. B: D Haynes (16) 44. C: M McMahon (31) 45. Women: C Bigley (32) 36.

   WERRIBEE PARK: Men: Stableford White: A: A Pengelly (10) 40. B: S McGarrigle (14) 41. C: A Lee (17) 39. D: K Selkrig (23) 42. Women: J Macleod (11) 31.

   WHITTLESEA: Mxd: Stableford: A: R Grassick (10) 39. B: D Cresp (13) 44. C: A Humphreys (32) 40.

   WODONGA: Mxd: Stroke: Ambrose: K Garner (12) 661/4. J Garner (7) 661/4.

   WONTHAGGI: Men: Stroke White: A: J Sartori (10) 70. B: K Loughran (16) 69. C: J Richardson (24) 70. Women: Stableford M Ryan (23) 36.

   WOODEND: Men: Stroke: K Jones (21) 62.

   WOODLANDS: Men: Par: A: N Ng (8) 3 up. B: R Bravo (14) 5 up. C: C Coonan (16) 2 up cb. Women: J Iles (30) 3 up.

   WOORAYL: Men: Stableford: 2B multi: A: B Hogan (11) T Hogan (13) 91. B: B Wilson (25) G Forrester (24) 88. Women: S Wakefield (17) 32.

   YARRA VALLEY: Men: Stroke: M Everett (29) 68. A: T Vasiliadis (8) 252. B: P Fletcher (21) 282. C: L Killeen (28) 308.

   YARRA VIEW: Men: Stroke: A: P Nardella (17) 66. B: B Hockey (21) 71.

   YARRA YARRA at Peninsula Kingswood: Men: Stableford White: A: I Shearer (9) 40. B: P Duffy (11) 39. C: S Peake (16) 36. D: H Hayakawa (22) 40. Yellow: J Gall (30) 39. Women: Stableford: J Mason (30) 39.

   YARRAM: Men: Par: A: S Guttridge (11) 4 up. B: A Ross (16) 3 up. C: R Bailey (33) 7 up. Women: N Barlow (27) 1 down.

   YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford Murray: White: A: D Ampfea (16) 41. B: G Foster (25) 38 cb. Lake: A: D Crossley (7) 41. B: R Glare (24) 43. Women: Stableford: A: G Nichols (22) 41. B: C Viner (32) 40.

   YERING MEADOWS: Men: Stableford: Nursery: M Legg (9) 38 cb. Valley: S Parsons (13) 42 cb. Stableford White: N Windley (15) 34. Women: G Clark (26) 30.

22 February 2018
The Vic Four-Ball qualifying circuit moved to Keysborough Golf Club today. Read more
22 February 2018
Jasper Stubbs and Alizza Hetherington will captain Team Victoria as the state’s top twelve juniors head to Western Australia in April. Read more
22 February 2018
ALEXANDRA: Women: Par: B Doyle (17) 4 up. Read more
MyGolf
Golf Victoria