Victorian club golf results - Saturday

 

   ALEXANDRA: Men: Stableford: A: A Kirkpatrick (17) 35. B: R Lees (19) 35. Women: S Greatorex (18) 39.

   ALTONA LAKES: Men: Par: A: G Elliott (11) 3 up. B: M Busbridge (14) 4 up. C: S Stewart (22) 9 up. Women: J Bestwick (11) 2 up.

   AMSTEL: Men: Stableford Ranfurlie: White: A: J Allen (11) 44. B: G Broadley (12) 41. C: S Dawson (21) 41.

   AXEDALE: Men: Stableford: Div 1: S Lee (12) 37. Div 2: D Mitchell (18) 41. Div 3: J Murdoch (23) 40. Women: Div 1: H Martin (23) 39. Div 2: R Yum (27) 38.

   BACCHUS MARSH: Men: Stableford: A: T Giggins (10) 42. B: D Fowlie (16) 41. C: J Martin (18) 42.

   BACCHUS MARSH WEST: Men: Stableford White: A: B Shanahan (9) 38. B: G Trickey (16) 43. C: J Orchard (30) 33.

   BAIRNSDALE: Men: Stroke: 4B: G Piera (10) B Dahlsen (20) 62.

   BARHAM: Women: Stableford: A: G Storm (12) 72. B: R Hobbs (19) 69. P Grant (23) 32. B: C Letheby (25) 32.

   BARWON HEADS: Men: Stableford Black: P Fowler (21) 42. Stableford: R Syme (24) 39. Women: B Constance (28) 35 cb. B Constance (28) 35 cb.

   BELVOIR PARK: Men: Par: A: J Kerr (2) 5 up cb. B: T Austerberry (14) 4 up. C: W Norman (23) 4 up. Women: Stroke: T Barnes (29) 68.

   BEMBRIDGE: Men: Stroke 9-hole: White: D Martin (6) 29. K Black (15) 28. D Martin (6) 29. D Martin (6) 29. K Black (15) 28.

   BERWICK MONTUNA: Mxd: Stableford: 4B: A Stephenson (14) A Luck (34) 45. A Luck (34) 45.

   BOX HILL: Stableford: A: M Song (11) 45. B: S Hayes (13) 40. C: E Wong (17) 45. D: R Powell (27) 43.

   BRIGHT: Stableford: A: S Leggett (9) 38. B: G Badrock (14) 37. C: P Tyler (32) 38. Women: T Cook (13) 29.

   BRIGHTON: Men: Stroke: Medal May: C Mills (15) 70 cb. Trophy: C Joell (18) 70. Women: Stroke White: K Tester (23) 75.

   BROADFORD: Men: Stableford: A: T Fenton (12) 40. B: A Cordell (18) 38. C: B Jones (20) 34. Women: J Baczynski (26) 31.

   CAMPERDOWN: Stableford: A: A White (8) 44. B: C Longmore (28) 39 cb.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Stroke: P French (18) 65.

   CASTERTON: Stroke: I Ross (9) 68.

   CASTLEMAINE: Medley: Stroke: A: R Jenkins (8) 70. B: G Moore (16) 68. C: K Adams (20) 72.

   CENTENARY PARK: Stableford: R Nadudvary (19) 43.

   CERBERUS: Stableford: A: S Drummond (3) 41. B: B Thompson (19) 36. C: R Judd (23) 37. K Kelly (28) 36.

   CHALAMBAR ARARAT: Men: Stableford: A: R Porter (8) 41. B: X Vearing (14) 40. C: R Harris (33) 37.

   CHELTENHAM: Men: Par: A: J Burggraaff (15) 1 up. B: L Buller (19) 4 up.

   CHURCHILL WAVERLEY: Stableford Churchill Park: White: A: X Paredes (15) 41. B: F Paguio (19) 41. Men: Par: Waverley: A: S McCann (11) 6 up. B: I Bartlett (24) 3 up.

   CLIFTON SPRINGS: Stroke: E Kelly (8) 70. Women: C Smedley (20) 70.

   COBDEN: Men: Stableford: A: D Beard (7) 38. B: U Twynstra (21) 40.

   COBRAM BAROOGA: Women: Stableford: A: R Stringer (12) 38. B: R Wallace (15) 39. C: S Klaver (28) 37. A: R Stringer (12) 38. B: R Wallace (15) 39. C: S Klaver (28) 37.

   COHUNA: Men: Stroke: G Barnes (11) 68. Women: Stableford: H Thies (20) 36.

   COLAC: Men: Stableford: A: D Witham (13) 42. B: W Greaves (14) 41. C: L Mulgrew (36) 47.

   COMMERCIAL ALBURY: Men: Stableford: A: J Klepiak (6) 42. B: J Purtell (13) 40. C: A Kennedy (24) 40.

   COMMONWEALTH: Men: Stableford: A: I Goode (8) 39. B: G Phillips (17) 40. C: C Boys (20) 42. Women: J Elmslie (11) 35.

   COROWA: Men: Par: A: P Tait (10) 4 up. B: J Taylor (14) 4 up. C: R Deon (29) 2 up. Women: Stableford: A: V Mason (18) 36.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Mxd: Stroke: A: J Matson (11) 69. B: R Richards (17) 70. C: B Miller (26) 68.

   CRANBOURNE: Men: Stableford: A: P Brooks (10) 42. B: J Dore (17) 43. C: E Glasenberg (22) 43.

   CREEKSIDE: Mxd: Stableford: 4B: T Davis (15) M Mair (23) 43. R Gallet (19) 39.

   DENILIQUIN: Par: M Lyne (14) 4 up. B Scott (22) 4 up. K Jennings (29) 4 up.

   DEVILBEND: Men: Stableford White: I Lobb (21) 45. A: S Edmonston (12) 41. B: J Damman (19) 39. C: I Stanton (23) 42.

   DORSET: Mxd: Stableford: A: A Spink (3) 41. B: G Seed (15) 41. C: T Madigan (29) 41.

   DROUIN: Women: Stableford: V Campbell (33) 34. Men: A: G Street (10) 39. B: R Fish (20) 42. C: J Monteath (23) 38.

   EAST MALVERN: Men: Stableford White: A: A Capewell (7) 39 cb. Trophy: B: W Cupido (13) 40. Women: Stroke: C'ship: J Fletcher (28) 70.

   EASTERN: Mxd: Stableford: South: D Sweeny (6) 40. North: J Fullerton (0) 38. East: R Mihalic (19) 40 cb.

   EASTERN SWARD: Men: Par: A: G BELL (15) 5 up. B: S Kort (20) 7 up. C: G HUGHES (25) 3 up cb. D: K WILD (28) sq.

   EASTWOOD: Men: Stableford White: A: A Skillen (39) 8 cb. B: J Smillie (20) 39 cb. C: B Dunn (42) 27.

   FINLEY: Men: Stroke: A: D Brockie (0) 70. B: W Judd (28) 68. Medal: A Scr: D Brockie 70. W Judd (28) 68. Women: J Dean (18) 72 cb. Medal: A Scr: J Dean 90 cb. J Dean (18) 72 cb.

   FLINDERS: Women: Stroke: A: K Waterson (14) 67. Stableford: A: J Batrouney (32) 32. Men: A: A Davison (9) 41. B: P Dawson (20) 44.

   GARDINERS RUN: Men: Stroke: Medal A: A Roberts (5) 68. B: M Anderson (11) 67. C: P Evans (24) 69.

   GARFIELD: Men: Par: 2B Agg: J Tonso (17) G Macklin (15) 3 up cb. Women: Stableford: D Norton (30) 33 cb.

   GISBORNE: Men: Stableford: A: C Fellows (10) 38. B: A Gundy (12) 39. C: T Abate (23) 45. Women: A: L Wells (25) 41.

   GLEN WAVERLEY: Men: Stableford: A: S Schenk (12) 37. B: B Mead (22) 40.

   GOONAWARRA: Men: Stroke: Ambrose: A: D Young M Green D Rohde C Robinson (8.625) 52.375. Mxd: A: L MacDoanld D Powell G Knight L Clancy (7.5) 51.5.

   GREEN ACRES: Mxd: Stableford: 4B: G Clark R Matters 47.

   GROWLING FROG: Men: Stableford: A: D Durantini (10) 38. B: D Hutchinson (16) 41. C: D Campbell (18) 34. Women: C Lewin (17) 31.

   HAMILTON: Men: Stableford: A: B Kelson (8) 37. R Fishburn (25) 41. Women: L Crow (9) 37.

   HEATHCOTE: Men: Stableford: G Cutting (18) 39. Mxd: Stroke: Canadian Foursome: A Scr: S Wearne (4) 75. A Scr: K Davies (4) 75.

   HEIDELBERG: Men: Stableford: A: J Aperlgren (5) 41. B: I Murphy (13) 39. C: D Bretherton (23) 40 cb. Hole in one: B Waddell at 13th.

   HEPBURN SPRINGS: Stroke: B: A Dean (15) 57. A: L Hedwards (10) 62.

   HEYFIELD: Men: Stroke: A/Medal: J Goodwin (9) 68. B: I Freeman (18) 69. A Scr: J Goodwin 77. G Krutli 77.

   HIDDEN VALLEY: Stroke: A: M Serovic (6) 71 cb. B: D Pemberton (14) 70.

   HORSHAM: Men: Stableford: 4B: D Reid (33) B Sudholz (7) 49. Women: M Oliver (28) J Obst (17) 44.

   HUNTINGDALE: Men: Stableford: A: R Berzins (5) 39. B: T Stanning (13) 35. C: Y Sagawa (24) 37. Women: M Belcher (16) 37.

   IVANHOE: Men: Par: A: R Selleck (11) 5 up. B: T Mifsud (18) 2 up cb. Women: M Voigt (23) 2 up.

   JUBILEE WANGARATTA: Men: Stroke: A: S Godfrey (8) 69. B: S Rigoni (16) 68. C: G Hogan (20) 69. Women: Stableford: D Murphy (6) 34. Jnr: Stroke 9-hole: Yellow: A: R Rigoni (9) 27. B: Z Vincent (27) 34.

   KERANG: Men: Stableford: R Schultze (23) 42. Women: M Cameron (16) 43.

   KEW: Medley: Stableford: 4B: P Gebert (7) D Morgan (22) 48.

   KEYSBOROUGH: Women: Par: D Smith (8) sq. Men: A: A George (8) 5 up. B: A Jackson (13) 2 up. C: R Tonkin (26) 10 up.

   KILMORE: Men: Stableford: A: G Vine (9) 38 cb. B: I Wood (23) 37.

   KINGSTON HEATH: Men: Stableford: A: B Pollock (7) 38. B: A Chadwick (17) 39.

   KOORINGAL: Men: Par: A: M Wright (8) 1 up cb. B: B Dudziak (12) 6 up. C: M Bawden (17) 4 up. D: S Virag (29) 3 up. Women: Par Yellow: T Grant (11) 1 down.

   KORUMBURRA: Women: Stableford: K Welsh (31) 33.

   KYABRAM PARKLAND: Men: Stroke: A: K Stone (12) 51. B: J Bauerle (15) 54 cb. C: B Elliott (20) 52. Women: A: M Tucker (19) 53 cb. B: D Jewell (29) 52.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Stroke: B Thorsen (12) 70. J Burrows (24) 68. M Watt (26) 81.

   KYNETON: Men: Stableford: K Turang (11) 38.

   LAKES ENTRANCE: Medley: Stableford Yellow: R McNeill (29) 36. Men: Stroke: Medal May: B/Medal: I Malejew (17) 70. A: T Faithful (13) 72. C: G Beilby (29) 72. B: T Cameron (17) 69.

   LAKESIDE at Albert Park: Stroke: Medal: A: D Winter (4) 69. B: A Hill (13) 62. C: B Riordan (22) 69 cb. Medal: T Noah (27) 76.

   LANCEFIELD: Men: Stableford White: A: B Brennan (12) 38. B: G Mau (16) 39. C: J Kefford (22) 38.

   LANG LANG: Men: Par: A: P O'Connor (10) 3 up. B: L Burgess (15) 2 up. C: E Burgess (24) 5 up. Women: C Stockdale (21) 1 up.

   LATROBE: Medley: Stableford: A: N Innes (10) 40. B: T Tarrant (16) 40. C: C Naughton (19) 41.

   LEONGATHA: Stableford: A: G Marsham (10) 37. B: M Stubbs (21) 35. C: T Moss (33) 35. Women: C Gray (25) 33 cb.

   MAFFRA: Men: Stroke Medal May: Black: A: T Jackson (3) 71. B: L Hurst (18) 72. C: T Humphryis (19) 65.

   MALLACOOTA: Par: Bisque: R Jackman (29) 9 up.

   MANSFIELD: Women: Stableford: M Cullen (16) 32. Men: T Pridham (9) 40 cb.

   MARYBOROUGH: 4B: G Hutchinson (16) B Patten (19) 47. Women: Stroke: J Berry (21) 70.

   MEDWAY: Women: Stableford: Trophy: J Dempsey (13) 34 cb. Men: A: T Duvnjak (6) 40 cb. B: G Cope (15) 42. C: W Day (30) 39 cb.

   MEENIYAN: Stroke: A: P Johnston (16) 65. B: C Stewart (24) 69.

   MELTON VALLEY: Stroke A: N Schroder (8) 67. B: M Bangit (13) 68. C/Medal: R Stevenson (17) 66. D: A Cameron (24) 66. Women: Div 5/Medal: S Gaylard (22) 75.

   MILDURA: Women: Stableford: A: T Crouch (11) 40. B: B Dalgleish (22) 37.

   MIRBOO NORTH: Stableford: J McFarlane (17) 41.

   MOONAH LINKS: Stroke: Medal May: Open: A: E Nedelko (6) 73 cb. B: B Tracy (15) 76. Women: T Nedelko (26) 78.

   MOOROOPNA: Men: Stroke White: A: J Demay (12) 69 cb. B: G Freer (15) 64. C: D Hellyer (29) 68. Women: Stroke: L Smith (18) 70.

   MORACK: Snr Par Yellow: A: R Collins (15) 2 up. B: J Houston (25) 1 down. C: L Sorger (31) 1 up.

   MORNINGTON: Stableford A: D Rutledge (10) 40 cb. B: J Pearson (14) 39 cb. C: A Caldicott (23) 38 cb.

   MORTLAKE: 2B multi: W Wareham (19) P Wareham (28) 81.

   MORWELL: Stroke: A Scr: D Scurlock (-2) 68. A: D McKeown (11) 70. B: G Helmuth (19) 66. C: D Masson (35) 71.

   MT MACEDON: Stroke: A: P Thomas (11) 65. A Scr: A Fraser 70. B: A Gray (16) 67. C: M Hoiles (23) 71.

   MT MARTHA: Mxd: Par: 4B: T Wallace (26) J Pendlebury (29) 12 up. Men: B Salmon (19) B Raine (26) 9 up. Mxd: Trophy: T Wallace (26) J Pendlebury (27) 11 up.

   MURRAY DOWNS: Par: A: G Cox (6) 3 up. B: L Shipsides (12) 4 up. C: R Hinton (20) sq. D: J Graham (25) 4 up. Women: L Merrett (18) 1 up.

   MYRTLEFORD: Stroke A: C Piazza (9) 72. B: A Roseby (16) 74. C'ship: A Scr: M Buckley (5) 242. B Scr: M Clancy (13) 273. C Scr: J Welch (19) 927. D Matthews (8) 242.

   NEWRY: Stroke: Medal: A: M Robinson (8) 68. B: P Young (24) 67.

   NHILL: Stroke: A: T Polkinghorne (5) 68. B: A Beer (25) 65. Women: J Donnelly (43) 68.

   NORTHERN: Stableford: A: B Browne (12) 40 cb. B: S Cail (15) 44. C: J Elletson (36) 43.

   OAKLEIGH: Women: Stroke: A Newton (13) 58.

   OLINDA: Stableford: A: M Wiltshire (10) 37. B: J Ellerbock (21) 35.

   ORBOST: Stableford: S Poole (8) 41. Women: C Lynn (39) 39.

   PAKENHAM: Mxd Stableford A: P Norman (7) 39. B: S Northcott (19) 38. C: R Horne (22) 38.

   PAMBULA MERIMBULA: Stableford A: M Venables (8) 39. B: E Godward (16) 38. C: I Pacalt (17) 38. D: R Pritchard (23) 39. Women: S Senior (14) 38.

   PATTERSON RIVER: Stableford: A: B McCracken (11) 41. B: C Prince (15) 42. C: G Lysaght (36) 34. Women: L Fitzgerald (14) 31.

   PENINSULA KINGSWOOD: Women: Stroke: Peninsula South: C Johnston (24) 68. Men: Hole in one: Black: G Baker at 14th. Par: Kingswood: B Roach (28) 6 up. Hole in one: M Naylor at 6th. Women: Par: N Boyle (14) 1 down. Men: Stroke Medal May: Peninsula South: Black: A/Medal: A Baker (9) 68. B: L Ridout (21) 71. C: M James (27) 72. Stroke: Kingswood: A: P Burghard (10) 70 cb. B: F Di Mauro (19) 71.

   PHILLIP ISLAND: Stroke: 4B: P Dickson (20) A Wagner (22) 59.

   PORTARLINGTON: Women: Stableford: S Kearton (31) 39. Men: Stableford Black: A: D Milne (12) 41. B: D Kirk (16) 40. C: J Cosford (18) 38. D: J Oldfield (23) 39 cb.

   PORTLAND: Stroke A: T Albert (9) 68. B/Medal: W Coleman (16) 66. C: L Hewlett (18) 66. Women: B Bibby (18) 70.

   PORTSEA: Stableford: A: E James (9) 38. B: K Sheppard (11) 39. C: G Tuthill (19) 37. Women: L Rollnik (24) 39. Men: Stableford Gold: K Damm (32) 38 cb.

   QUEENSCLIFF: Par: P Walker (27) 9 up.

   RACV CAPE SCHANCK: Mxd: Stableford: A: R Chan Wan (12) 41. B: M Bryant (29) 38 cb.

   RACV HEALESVILLE: Mxd: Stableford: R De Sauty (27) 37 cb.

   RICH RIVER: Women: Stroke: East: P Heywood (33) 70. Men: Stroke Medal May: Black: A/Medal: K Richardson (9) 70. B: S McCoomb (14) 70. C: A Guy (20) 73.

   RINGWOOD: Men: Stroke: A: D Jelinek (12) 67 cb. B: E Shin (19) 62. C: E Yong (21) 65. Women: J Lim (20) 71.

   RIVERSDALE: Stableford A: N Duff (8) 41. B: J McNamara (14) 43. C: T Burnham (20) 42 cb.

   RIVERSIDE ESSENDON: Women: Stroke: S Machin (45) 70.

   ROMSEY: Stroke: D Jones (3) 74 cb.

   ROSANNA: Mxd Par: A: T Pike (11) 2 up cb. B: G McClaren (18) 4 up. C: C Bylth (19) 7 up.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stableford: North: E Levestam (5) 41. Women: A: A Harwood (15) 35. B: J Reichel (26) 38. Men: South: A: M Dew (10) 40 cb. B: P Watson (20) 45. C: B Strachan (25) 38.

   ROSEBUD PARK: Mxd 4B: K Coster (20) C McDougall (38) 43. Men: B Goodwin (21) R Beaton (26) 46.

   ROSSDALE: Women: Par: B Rogers (14) sq cb. Men: A: M Sinclair (10) 3 up cb. B: W Dekker (20) 4 up cb. C: R Davey (23) 6 up.

   SALE: Mxd 4B Agg: A: D Stamers (23) C Purry (27) 72.

   SANDHURST: Men: Par: North: A: C Dupen (7) 5 up. B: M Coletta (18) 7 up. C: S Preston (21) 3 up. Stableford: Champions: A: P Ablett (8) 37. B: P Clingin (12) 38. Women: Par: North: L Stott-West (28) sq. Stableford: Champions: M Sumithran (15) 37. Men: Hole in one: North: G Jameson

   SANDRINGHAM: Mxd Stableford: A: C Payne (12) 46. B: P Mitchell (19) 41. C: C Hockley (24) 46.

   SETTLERS RUN: Stableford: A: J Harrison (3) 39. B: C Valli (13) 39. C: L Carroll (21) 41. Women: J Glazier (15) 36.

   SEYMOUR: Par: A: M Prorok (10) 4 up. B: G O'Sullivan (18) 5 up. Women: S Wright (13) 2 down.

   SORRENTO: Women: Stableford: J Brasch (17) 37 cb. Men: A: A Allibon (7) 39. B: M Strauss (20) 41.

   SOUTHERN: Stableford: A: A McMahon (10) 43. B: T Lehpamer (12) 38. C: B Harris (24) 40 cb. Hole in one: D Stevenson K Stokes at 16th.

   SPRING PARK: Mxd Stableford: P Frisken (24) 38.

   SPRING VALLEY: Stroke: A/Medal: C Lourie (6) 66. B: M Patel (15) 70. A: M Sosbey (6) 67. B: K Buckthorpe (20) 71 cb.

   ST ANDREWS BEACH: Mxd: Stableford: R Paul (5) 35.

   STAWELL: Men: Stroke C'ship: Black: A Scr: T Coffey (+1) 73. A: D Hunter (7) 72. B Scr: S Johnston (10) 80. B/Medal: H Murray (13) 67. C Scr: W Nalder (23) 91. C: K Dignan (29) 71. Women: Stroke: Div 1 Scr: K Skinner (19) 92. Div 1: L Willcock (16) 77.

   STRATHALLAN: Men: Stableford: C Elias (17) 40. A: R Harris (13) 37. B: N Ryan (21) 37. C: N Bedford (25) 36 cb.

   SUNSHINE: Men: Stroke: Foursome: P Nelson (18) B Cauchi (6) 70. Women: Stableford: D Darch (28) 39.

   TARRAWINGEE: Stroke: R Vogel (33) 58. Women: Stableford: 2B: J Christesen (26) T Wilson (26) 31.

   THE DUNES: Mxd: Stableford: The Cups: A: R Chapman (9) 21. B: G Miller (27) 19. Women: The Dunes: A: M Wilson (21) 40. B: B Craig (25) 38. Men: Par: A: G Doyle (9) 4 up. B: T Shemmell (14) 1 up. C: C Graham (22) 9 up. Hole in one: B Lindgren Mxd: Stableford: Visitor: S Jervies (7) 40.

   THE HERITAGE: Men: Par: St John: A: R Hawker (7) 1 up. B: B Keoh (16) 1 down. C: T Sofo (19) sq. Stableford: Henley: A: J Brutovic (6) 38. B: R Wood (18) 40. C: J Tink (22) 42. Women: W Portelli (25) 34.

   THE NATIONAL: Medley: Stableford Long Island: P Mavroidakos (14) 39.

   THE SANDS TORQUAY: Men: Stableford: A: R Brooker (3) 39. B: G Raeside (12) 38 cb. C: D Clutterham (28) 35. Women: K Lombardi (22) 34.

   THIRTEENTH BEACH: Stroke: Beach: A: S Drayton (+1) 70 cb. B: D Egan (11) 71. C: D Tepper (16) 67. Women: L Temple (28) 71.

   TIRHATUAN: Men: Par Yellow: A: L Jaffe (13) 1 down cb. B: J Dickinson (19) 9 up. C: P Hewitt (22) 1 up. Stroke: Matchplay: R Milland bt M Devlin 19th.

   TOCUMWAL: Men: Par: A: N Matthews (4) 6 up. B: M Tuck (16) 1 up. C: B Dare (22) 1 up. Women: A: S Davies (22) 1 down. B: L Forsyth (27) 1 down.

   TORQUAY: Men: Stroke: A: T Sinnott (5) 64. B: I Dendle (11) 69. C: P Kaan (17) 67. D: M Armour (22) 70. Women: S Skelton (26) 70. Resort: R Hedley (25) 40. Men: Visitor: D Hassall (24) 74.

   TRAFALGAR: Men: Stableford: Team: J Tabuteau A Hauxwell R Daly C Rose 36. B Crawford (12) 38 cb.

   TRARALGON: Men: Stableford: A Scr: J O'Rourke 38 cb. B: D Tosch (18) 42. C: S Power (21) 40. D: B Power (31) 39. Women: S Coffey (11) 37.

   TRENTHAM: Stroke: 4B: H Jonah (7) D Ried-rodgers (23) 59. Women: Stableford: S Byrne (15) 35.

   VICTORIA: Men: Par: A: A Wilson (9) 3 up. B: T Pearse (14) 4 up. C: M Fennessy (19) sq cb. Par White: P Crompton (34) 3 up cb. Women: Par: A McGorrery (13) 3 up.

   WANGARATTA: Men: Stableford: A: S Baertschiger (12) 40. B: B Woodward (23) 41 cb.

   WARBURTON: Par: A: I Garside (7) 3 up. B: R Mataele (19) 3 up.

   WARRAGUL: Women: Stroke: A: K Ahearn (11) 71. B: N Morrissey (35) 69 cb. Trophy: H Coghlan (16) 144. Men: Stableford White: A: D Hamilton (11) 42. B: C Hojnacki (14) 40 cb. C: H Mann (20) 41. D: R Horseman (35) 39.

   WARRNAMBOOL: Men: Stableford: A: D Cook (3) 41. B: T Bolden (16) 39. C: G Wills (19) 41. Women: V Johnstone (15) 33.

   WERRIBEE PARK: Men: Stableford White: A: M Leach (4) 38. B: D Farrugia (12) 38. C: P Barnes (15) 39. D: G Poole (26) 41. Women: Stableford: A: F Crookes (20) 33.

   WHITTLESEA: Mxd: Stableford White: A: R Grassick (9) 38. B: D King (14) 40. C: A Greenough (26) 36.

   WODONGA: Mxd: Stableford: A: G Whyley (5) 37. B: T Gavel (15) 39. C: E Pitargue (17) 39. M Duncan (17) 36. A: G Whyley (5) 37. B: T Gavel (15) 39. C: E Pitargue (17) 39. M Duncan (17) 36.

   WONTHAGGI: Par: 4B: J Brann (18) H Adams (15) 10 up. Stroke: 4B Scr: B VanAgtmaal B Clarke 70.

   WOODLANDS: Men: Stableford: A: J Fiddler (9) 41. B: A Cater (10) 41. C: D Walstab (23) 43. Women: T Singham (3) 42.

   WOORAYL: Men: Stroke: Ambrose: A: A Hickey (8) M Smith (17) J Gill (19) A Hanily (27) 55.125. B: W Turner (11) D Burge (6) M Davies (20) M Snell (21) 55.75.

   YARRA PARK: Stableford: A Angus (24) 39. Women: Stableford: J Grogan (22) 39.

   YARRA VALLEY: Men: Stableford: 4B: B Davis (19) R Ellis (17) 47.

   YARRA VIEW: Stableford: A: S Kenny (6) 39. B: B Hockey (21) 36 cb.

   YARRA YARRA: Stroke: A: M Feltscheer (9) 70. B: A Douglas (12) 73. C/Medal: G Stach (16) 64. D: N Artis (28) 72. A Scr: C Maurel 74. Men: Stableford Yellow: G McLeod (24) 31. Women: Stableford: E Fitt (35) 32. Men: Stroke: Trophy: J Mason (7) 140.

   YARRAM: Men: Stroke: C'ship: A Scr: M Peel 76. B Scr: I Duivenvoorden 86. C Scr: D Dwyer 87. D Scr: A Harris 97. A: P McAninly (8) 70. B: D Macey (15) 72. C: D Dwyer (17) 70. D: M Goulden (19) 83. Women: Stableford: B Brokenshire (31) 30.

   YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Lake: A: K Droop (10) 37 cb. B: H Giblett (26) 39. Men: Stroke: Medal May: Murray: A: J Hughes (10) 69. B/Medal: D McGrillen (11) 67. C/Medal: R Adkins (20) 69. D: G Agius (28) 72 cb.

   YERING MEADOWS: Stableford: Nursery: N Waller (20) 40 cb. Stableford White: J Rawson (22) 36. Women: Stableford: Valley: V Meade (24) 32. Men: C Creek (28) 42.




October is Golf Month. Share the golf bug to win the ultimate golf bug adventure to Barnbougle, Cape Wickham and Ocean Dunes courtesy of Air Adventure Golf Tours.


Head to www.golfmonth.com.au for more details.

16 October 2017
Entries are now open for the 2017 Men's & Women's Port Phillip Open Amateur (Inc. Victorian Amateur Qualifying Rounds). Read more
16 October 2017
Golf Victoria played host to 16 Special School PE teachers for the first MyGolf Schools teacher PD for Special/Special Development schools in ... Read more
19 October 2017
BROADFORD: Men: Stableford White: L McDonald (15) 42. G Hanson (6) 41. Women: Stroke: C'ship: A: A Hackett (15) 87. B: S O'Connor (20) 71. C: Y ... Read more
MyGolf
Golf Victoria