Victorian club golf results - Saturday

 

   ALEXANDRA: Par: A: B Dumbleton (15) 5 up. B: F Devries (25) 2 up. Women: P Brooks (26) sq.

   ALTONA LAKES: Stroke: Medal: A: S Taukilo (10) 73. B: R Carstensen (14) 69 cb. C: D McKinlay (23) 66. Women: C Patrick (19) 73 cb.

   AMSTEL: Men: Par Ranfurlie: White: A: T Moyo (2) 1 up cb. B: K Petersen (15) 4 up. C: K Planner (22) 5 up.

   AXEDALE: Stroke: Div 1: D Higgins (13) 64. Div 2: M Purdon (18) 63. Div 3 Scr: G Henderson 64. Women: Stableford: 4B: L Prowse (13) M Kerr (34) 48.

   BACCHUS MARSH: Men: Stroke: C'ship: A: P Horne (9) 66. B: D Patchett (14) 71. C: G Hopkinson (28) 64. Women: Par: 4B: M Willaton (26) J Goedegebuure (32) 5 up. Captain's Trophy: M Dunne (10) D Barnett (22) 8 up.

   BACCHUS MARSH WEST: Mxd: Stableford: 4B: D Cowan (3) C Rizzo (11) 43, D Earls (17) V Czapp (17) 43.

   BAIRNSDALE: Stroke: Medal May: A: G Black (4) 69. B: S Legg (24) 67.

   BELVOIR PARK: Men: Stableford: A: M Tatt (6) 38. B: T Austerberry (13) 37 cb. C: J Williams (24) 37. Women: T Perkins (45) 28.

   BENALLA: Women: Stroke: A: A Thomson (9) 76. B: C Ogden (21) 74. C: J Martin (29) 81.

   BERWICK MONTUNA: Par: D Clapton (8) 11 up. Women: Stableford: S Wilkinson (30) 31.

   BOX HILL: Mxd: Stableford: A: P Guzs (2) 35 cb. B: S Audley (15) 40. C: T Kelly (19) 43. D: B Flint (23) 37.

   BRIGHTON: Men: Stableford: A: R Wong (16) 39. B: P Jolly (21) 37. C: J McAlpine (29) 42. Women: Stableford White: G Thomas (40) 30.

   BROADFORD: Men: Stroke: A: M Leahy (9) 68. B: R Gale (15) 71. C: C Spencer (24) 70. Women: T Kelly (15) 84.

   CASTERTON: Men: Stroke: K Etherton (8) 69.

   CENTENARY PARK: Stableford: D Barber (13) 39 cb.

   CERBERUS: Par: A: N Sigge (10) 6 up. B: B Thompson (19) 2 up. C: B Brown (27) 2 up. P Hogan-Keogh (36) 6 down. A: N Sigge (10) 6 up.

   CHALAMBAR ARARAT: Stroke: A: C Reynolds (8) 69. B: C Vearing (14) 69. C: L Gason (22) 70.

   CHURCHILL & MONASH: Stableford: 36-hole: A: W Judkins (19) D Ellwood (12) 86.

   CHURCHILL WAVERLEY: Par Churchill Park: White: A: N Desouza (11) 3 up cb. B: S Hadlos (16) 3 up. C: N Silvester (21) 4 up. Men: Stroke: Waverley: A: J De Longville (8) 68 cb. B: B Perry (14) 70 cb. C: J Fotiniotis (22) 64.

   CLIFTON SPRINGS: Women: Par: M Edwards (45) 5 down. Men: B Ivens (9) 1 up cb. J Keay (11) 1 up cb. A Everett (19) 2 up. T Geoheghan (27) 1 up.

   COBRAM BAROOGA: Men: Stroke: Medal May: A: K Dunn (8) 71. A Scr: C Tomlinson 72. B/Medal: R Medcratft (21) 69. B Scr: K Bishop 97.

   COHUNA: Par: D Magick (26) 4 up.

   COLAC: Men: Stroke: A: J Murfitt (6) 67. B: A Halliwell (17) 66.

   COMMONWEALTH: Men: Stableford: PM: A: B Telley (10) 41. B: S Nicholls (17) 37. C: T Sterck (22) 38. Women: B Gordon (21) 34 cb. Men: Trophy: I Goode 73.

   COROWA: Women: Stableford: A: D Rohrich (10) 43. B: M Beel (25) 33. Men: A: R Lyndon (6) 40. B: B Pearce (14) 38. Men: C: G Zabenko (22) 36.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Mxd: Stableford: A: J Yee (10) 39. B: C Ertekin (19) 41 cb. C: S Klarin (31) 37.

   CRANBOURNE: Men: Stableford: A: D Micheluzzi (+6) 38 cb. B: M Levy (17) 42. C: M Warren (23) 47.

   CREEKSIDE: Men: Par Yellow: A: W Labrooy (13) 1 down. B: G Johnson (18) 5 up. C: K Koshy (31) 2 up.

   CURLEWIS: Men: Par White: A: I Hayward (6) 3 up. B: L Edsall (12) 6 up. C: L Ibbs (18) 4 up. Women: Par: S O'Connor (32) 2 up.

   DENILIQUIN: Stableford: A: P Seely (8) 40. B: R Turner (22) 39. C: B Purtill (41) 40.

   DEVILBEND: Men: Stableford White: A Mentiplay (11) 41. A: G Bullas (4) 38. B: D Rawlings (19) 38. C: A Weir (20) 38 cb.

   DROUIN: Stableford: A: S Dwyer (6) 41. B: I Good (16) 39. C: J Monteath (23) 40.

   EAST MALVERN: Par: A: B Malisioras (10) sq. Trophy: B: S Dallas (19) 5 up. Women: Stroke: A Rowse (21) 70 cb. C'ship: A Scr: C Riley 256. A: J Lake (15) 215.

   EASTERN: Mxd: Par: South: D Trimboli (25) 4 up. North: J Watkins (5) 3 up. East: T Cassa (14) 5 up.

   EASTERN SWARD: Par: A: B Sheedy (13) 5 up. B: M Talay (16) 5 up. C: E Smith (22) 4 up. D: A Gould (32) 5 up. Men: President's Trophy: G Bell (14) 7 up.

   EASTWOOD: Men: Stableford White: A: F Smith (12) 47. B: S Prendergast (17) 39 cb. C: C Liersch (35) 38.

   EILDON: Mxd: Stableford: A: R Haack (17) 35. B: K Coller (19) 39.

   EUROA: Men: Stroke: A: M Prorock (9) 67. B: T Cullen (32) 72. Women: A Scr: S Bullen 72. B: J Collins (33) 74.

   FINLEY: Men: Stableford: 4B: J Taylor (11) J Munro (14) 46. Women: B White (25) M Ayres (25) 44.

   FOREST HILLS: Men: Stroke: A: M Dowsett (11) 64. B: B Grikis (24) 63.

   FOSTER: Men: Stableford: A: N Cooper (10) 38. B: D Cripps (25) 37.

   GARDINERS RUN: Men: Stableford: A: T Dorset (3) 46. B: W Makin (13) 43. C: P Evans (24) 42 cb.

   GARFIELD: Men: Par: 2B Agg: P Fedorenko (20) C Cousin (15) 5 up. Women: Stableford: M Barker (21) 37.

   GISBORNE: Stableford: A: P Cransberg (11) 40 cb. B: J Parker (15) 39. C: A Silver (19) 42. Women: A Fievez (16) 36.

   GLEN WAVERLEY: Stableford: President's Trophy: A: R Mead (5) 38. B: B Mead (22) 38. B Mead (22) 78.

   GOONAWARRA: Men: Stableford: A: G Baker (9) 42. B: S Gall (14) 41. C: M Kohek (20) 36. Women: A: R Cooper (21) 32. B: R Toohey (41) 24 cb.

   GREEN ACRES: Stableford: A: C Steer (11) 39. B: M Warburton (18) 37. C: G Fraser (23) 38.

   GROWLING FROG: Par: A: L March (4) sq. B: A Bennett (12) 2 down. C: M McDonald (19) 5 up.

   HAMILTON: Men: Par: A: C Crane (10) 3 up. B: D Tuffnell (15) 2 up. Women: B Francis (22) 4 down.

   HEATHCOTE: Women: Stableford: S Green (42) 39. Men: Div 1: D Jones (3) 38. Div 2: W Laird (21) 37. A: D Clouston (1) 39. C: D Baldock (20) 39.

   HEIDELBERG: Mxd: Stableford: A: B Smith (11) 42. B: S Grose (17) 39 cb. C: F Stafford (20) 43 cb. Men: Hole in one: D Logan at 6th.

   HEYFIELD: Men: Stableford: Challenge: J Sherrin (8) 39. G Smith (Newry 17) 35 cb.

   HEYWOOD: Men: Stroke: W Rogers (11) 74.

   HILLTOP TATURA: Men: Stableford: A: P Baird (14) 40. B: B Ashcroft (17) 43. Women: B Roberts (27) 39.

   HOWLONG: Stroke: A: I Charles (8) 66. B: B Purtell (20) 63. C: J Stevens (28) 68.

   HUNTINGDALE: Men: Stableford: A: T Clark (7) 37. B: K Chandler (14) 39. C: S Klotnick (30) 39. Women: F Werdier (25) 36.

   IVANHOE: Men: Stableford: A: A Petricola (6) 40. B: S Kariotis (31) 39. Women: A McIlroy (24) 32.

   JUBILEE WANGARATTA: Women: Stableford: K O'Shea (5) 33.

   KERANG: Men: Stableford: C Wilkie (21) 40. Women: M Orr (18) 34.

   KEW: Men: Stableford White: A: H Bradshaw (12) 41. B: I Cruickshank (16) 40. C: B Davis (28) 40 cb. Women: Stableford: C Abbott (24) 37.

   KEYSBOROUGH: Men: Stableford: A: R Briggs (6) 43. B: R Sutherland (16) 41. C: G Finnis (28) 40. Women: P Fletcher (30) 35.

   KILMORE: Men: Stableford: A: P Ellis (11) 36. B: R Clarke (17) 38. Women: Stroke: A: S Wicking (13) 74.

   KINGSTON HEATH: Veteran: Stableford: S Zamel (16) 37. Men: A: G Worrall (1) 39. B: S Zamel (16) 37.

   KOORINGAL: Men: Stableford: A: I McCleary (3) 39. B: J Lapinid (11) 37. C: F Pellegrino (13) 39. D: T Bruhn (24) 38. Women: K Arnold (29) 36.

   KYABRAM PARKLAND: Men: Stroke: A: A Baker (11) 50. B: P McInnes (14) 52. C: P Dickens (18) 51. Women: A: M Elliott (18) 50. B: D Smith (33) 50. Men: C'ship: A: C Gentle (5) 180. B: B McDonald (18) 208. C: P Dickens (18) 219. Hcp: A: K Stone (12) 157. B: B Williams (16) 164. C: G Smith (22) 165.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Stableford: A: R Breen (14) 41. B: C Larcombe (21) 37. C: H Emery (16) 37.

   LAKES ENTRANCE: Men: Stroke: C'ship: A/Medal: S Yates (4) 250. B: P Mifsud (16) 265. C: H Reeve (20) 290. D: G Beilby (28) 305. Hcp: A: N Backman (10) 223. B: C Barlow (17) 216. C: P Haslum (21) 227. D: A Taylor (29) 230.

   LAKESIDE at Albert Park: Mxd: Stableford: Irish Team: G Smith (9) B Vyner (18) R Deyell (18) P Matthee (34) 125 cb.

   LANCEFIELD: Men: Stableford Yellow: A: B Brennan (8) 39. B: R Barclay (19) 42.

   LANG LANG: Men: Stableford: A: A Dash (13) 38. B: B Taberer (17) 40. C: J O'Neil (24) 42. Women: J Sullivan (15) 34.

   LEONGATHA: Stableford: A: B Hutton (10) 38. B: J McLennan (17) 37. C: K McKenzie (31) 34.

   LONSDALE: Men: Par: A: B Gladman (13) 5 up. B: S Prior (15) 5 up. C: R Darcy (29) 5 up. Women: B Latham (25) sq.

   MAFFRA: Men: Stableford: 4B: A: P Anderson D Shingles 50.

   MANSFIELD: Men: Stableford: 4B: B Grant (7) S Sandhu (20) 45 cb.

   MARYBOROUGH: Men: Par: A: S Walhouse (9) 1 down. B: S Berrigan (25) 2 up cb. Women: Stroke: A: L Leddin (34) 77.

   MEDWAY: Men: Stableford: Trophy: A: J Mackenzie (8) 41. B: J Messer (14) 40 cb. C: R Hutchison (23) 40 cb. Women: S Theodore (12) 36. Men: 36-hole: G Cope (14) 78.

   MEENIYAN: Stableford: P Wilson (23) 40. Men: P Wilson (23) 40.

   MELTON VALLEY: Medley: Stableford: A: G Diss (10) 36 cb. B: R Pinder (11) 39. C: M Breheny (16) 39. D: G Cutler (22) 39.

   METROPOLITAN: Men: Stableford White: A: A Newbold (6) 37. B: C Thorn (17) 35 cb. C: P Adams (26) 41. Women: Stableford: C Simon (13) 39.

   MILDURA: Men: Stableford: A: S Killeen (15) 38. B: R Scheele (37) 37.

   MIRBOO NORTH: Stableford: J Kus (15) 39.

   MOONAH LINKS: Men: Stableford Open: White: A: S Didcock (3) 38. B: B Simmons (19) 38. Women: Stableford: T Nedelko (24) 32.

   MORNINGTON: Men: Stableford White: A: G Fitch (5) 44. B: A Callaway (14) 41. C: J Siragusa (20) 42.

   MORTLAKE: Men: Stableford White: S Richie (27) 42.

   MORWELL: Men: Stroke: A Scr: D Scurlock 73. A: S Anderson (12) 65. B: N Staffford (15) 66. C: A Constantinou (23) 68.

   MT MACEDON: Stroke: A: P Sinclair (5) 69. B: T Littman (11) 67. C: B Walsh (19) 69.

   MT MARTHA: Stableford: P McFie (12) 45. Women: A Scott (28) 34.

   MYRTLEFORD: Stroke: A Scr: P Miller 78. B Scr: P Ternes 88. C Scr: D Piggott 100. A: A Jones (8) 76. B: M McDonald (17) 74. C: K Kerlin (26) 74.

   NEANGAR PARK: Men: Stableford: A: B Balintong (2) 39 cb. B: P Jenkins (11) 40 cb. C: R Stonehouse (21) 41. Women: A: L Wolsley (21) 32.

   NORTHERN: Stableford: A: K Krishna (11) 40. B: M Lowe (18) 41. C: B Wood (27) 42.

   NUMURKAH: Men: Stroke: A: N Ludington (3) 69. B: J Booth (23) 72. L Ashton (23) 73.

   OLINDA: Stableford: Foursome: T Venten (9) M Wiltshire (10) 53.

   ORBOST: Men: Stroke: L Endley (27) 67.

   PAKENHAM: Mxd: Stableford White: A: K Booker (0) 35. B: B Gramc (15) 35. C: L Burton (22) 35.

   PAMBULA MERIMBULA: Men: Stableford: A: M Potter (10) 39. B: T Lipsham (24) 34.

   PATTERSON RIVER: Men: Stableford: A: G Weston (6) 38. B: S Panozzo (17) 36. C: L Vocale (20) 34. Women: C West (9) 33.

   PENINSULA KINGSWOOD: Men: Stableford Kingswood: White: A: S Nota (7) 39. B: I Fleming (18) 41. C: A O'Brien (26) 36. Gold: A: B Cassidy (34) 24 cb. Women: Stableford: A: B Yandle (11) 35. Men: Stableford Peninsula South: White: A: S O'Bryan (10) 40. B: E Kennet (18) 45. C: J Burns (30) 34. Women: Stableford: V McDonald (22) 32.

   PHILLIP ISLAND: Women: Stroke: 4B: L Ward (28) P Rose (32) 63. Men: M Haringsma (10) 62. V Colella (19) 62.

   PORT FAIRY: Mxd: Par: A: A Dwyer (13) 4 up. B: D Missen (16) 4 up. C: T Carr (23) 6 up. W: S Woodhouse (23) sq.

   PORTARLINGTON: Men: Par 4B: Black: S Moore (7) J Launer (9) 10 up. Women: Par: S Issell (35) 7 up L Blomley (16) 7 up.

   PORTLAND: Men: Stableford: A: A McMillan (9) 39. B: M Smail (12) 45. C: D Bowman (29) 35. Women: L Anderson (19) 33.

   PORTSEA: Men: Stroke: Foursome C'ship: A Bullas (2) C Robbins (0) 145. Women: S Hookway (6) D Carriere (11) 80. Men: Foursome: G Cooper (7) R Bowtell (7) 140. Women: V Colliver (13) K Hastie (10) 75.5.

   RACV HEALESVILLE: Stableford: R Jones (18) 38 cb.

   RICH RIVER: Men: Par West: Black: A: A Tewhata (10) 4 up. B: C Heywood (16) 3 up. C: N Orchard (27) 4 up.

   RINGWOOD: Stableford: A: N Chua (12) 42. B: S Lacey (14) 40 cb. C: F Pickering (25) 39 cb. Women: C Dyer (19) 36.

   RIVERSDALE: Stableford: A: C Dart (9) 41. B: S McPhie (18) 43. C: P Scott (28) 41.

   RIVERSIDE ESSENDON: Women: Stroke: J Luxmore (34) 64. C'ship: A Scr: K Adam 283. A: G Livingstone (20) 228. B Scr: J Luxmore 317. B: J Tenni (38) 239.

   ROMSEY: Men: Stroke: C'ship: M McCarten (17) 82. A Scr: D Jones 226.

   ROSANNA: Mxd: Stableford: A: R Wood (-1) 40. B: C Bassett (12) 44. C: D Wills (28) 38.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stableford: East: A: B Smith (4) 35 cb. B: J Hudd (17) 37. C: B Smith (20) 36. West: P De Haan (14) 37. A: M Knudson (19) 35. B: P Hasty (35) 31 cb.

   ROSEBUD PARK: Men: Stroke: Medal May: T Whitmore (16) 67 cb. Hole in one: W King at 17th. Women: Stroke: Medal May: P Toan (25) 70. Scr: P Toan 95. Men: M Morssinkhof 78 cb.

   ROSSDALE: Women: Stableford: M Robinson (9) 35. Men: F Ford (11) 39. C Johnson (19) 39. N Linford (35) 41.

   ROYAL MELBOURNE: Par: 4B: West: S Sargood (0) J Shackell (12) 10 up. East: B Hiscock (24) 3 up. Women: S Ellery (6) 3 up.

   SAFETY BEACH: Women: Stableford: S Gray (31) 28.

   SALE: Women: Stroke: A: M White (21) 77. Men: A: H Silby (4) 70 cb. B: G Thomson (16) 70.

   SANCTUARY LAKES: Stableford: A: R Alibasic (7) 38 cb. B: B Magee (15) 40. C: D Carroll (29) 38.

   SANDHURST: Men: Stableford: North: A: C Wallace (7) 42. B: A Phillips (15) 43. C: L Wanless (28) 41. Medley: Par: Champions: G Lim (14) 1 up. Women: Stableford: North: N Eller (8) 35. Men: Hole in one: S Scott at 15th.

   SANDRINGHAM: Women: Par: C Dixon (29) 2 down. Men: A: S Catzikiris (7) 2 up. B: C Hatten (18) 3 up. C: S Winzar (24) 5 up.

   SEYMOUR: Men: Stableford: A: P Nelson (8) 44. B: M Collard (22) 43.

   SHEPPARTON: Men: Stableford Trophy: White: A: G Wilson (11) 44 cb. B: C Robl (13) 37. C: L Davis (30) 39 cb. Women: Stableford: L Ford (36) 36 cb.

   SORRENTO: Women: Stableford: N Burke (29) 36 cb. Men: A: T Paterson (17) 43. B: J Caspers (24) 34.

   SOUTHERN: Stableford: A: L Medini (7) 40. B: K Stokes (16) 42. C: G McCartney (24) 37 cb.

   SPRING PARK: Mxd: Stroke: B Thomas (14) 71.

   SPRING VALLEY: Stableford: A: G Dolenc (16) 38. B: D Moshoyiannis (24) 44. A: W Earle (11) 38. B: P Rodgers (23) 41.

   ST ANDREWS BEACH: Mxd: Stableford White: R Thompson (14) 39 cb.

   STRATHALLAN: Stableford: D Fernando (24) 40. A: R Harris (12) 37. B: P Heenan (20) 37. C: A Scholey (24) 35.

   SUNSHINE: Par: A: D Dorricott (12) 10 up. B: R Klemm (13) 6 up. C: B Tivey (34) 8 up. Women: M Lusdoc (18) 1 down. Men: Stroke: Foursome C'ship: P Papadopoulos N Jones 158.

   TALBOT: Mxd: Par: B: J Treloar (21) 1 up. A: N Roscholler (11) sq.

   TARRAWINGEE: Mxd: Stableford: 3B: M Tanirau (19) 39. T Wilson (22) 31.

   THE DUNES: Mxd: Stableford: The Cups: A: R Chapman (9) 19. B: R Moore (34) 22. Women: The Dunes: K Hall (20) 32 cb. Men: Par: A: A Tratt (14) 4 up. B: W Scott (22) 2 up.

   THE HERITAGE: Men: Stroke Henley: Gold: A: T Dixon (4) 73. B: A Mill (17) 71. C: S Bell (20) 74. Stableford: St John: A: J Davis (4) 39 cb. B: C Saliba (15) 33. C: D Treacy (23) 32 cb. Women: S Shen (6) 34 cb.

   THE NATIONAL: Medley: Stableford Long Island: Black: M Monk (12) 40.

   THE SANDS TORQUAY: Women: Par: K Lombardi (22) sq. Men: A: B Gilligan (10) 2 up cb. B: C Robertson (15) 9 up.

   THIRTEENTH BEACH: Men: Stableford: Creek: A: R Baer (+2) 40. B: B Juran (10) 41. C: A Buckley (15) 42. Women: L Temple (26) 39.

   TOCUMWAL: Women: Stroke: Div 1: J Collins (18) 71. Div 2: J Burns (27) 76. Men: Div 1: A Purtill (9) 70. Div 2: P Hansen (16) 72. Div 3: R Burns (22) 70.

   TORQUAY: Men: Stableford: A: W Bumpstead (9) 39 cb. B: S May (16) 41. C: K Mitchell (29) 40. Women: Stroke: C Fitzpatrick (26) 73. Men: Stableford: Resort: L Wanders (15) 41. Visitor: P Molloy (Royal Melbourne 14) 34.

   TRAFALGAR: Men: Stableford White: A: J Hasthorpe (5) 40. B: S Gould (17) 37.

   TRARALGON: Men: Stableford: A: D Trease (4) 43. B: D Veldman (13) 41. C: P Calabrese (17) 42. D: B Power (31) 49. Women: C Longshaw (16) 31.

   TRENTHAM: Men: Par: A: S Robinson (13) 3 up. B: I Power (20) 6 up. C: C Livingstone (23) 5 up. Women: Stableford: S Byrne (15) 35.

   VICTORIA: Men: Stableford: A: S Clarke (10) 37. B: D Brophy (11) 37. C: J Harney (21) 39. Women: J Doig (14) 30.

   WANGARATTA: Men: Stableford: A: L Kelly (12) 39. B: T Holden (19) 39.

   WARBURTON: Men: Stableford White: A: J Kennedy (7) 38. B: G Ireson (18) 40.

   WARRAGUL: Women: Stableford: A: J Marriott (14) 33. B: M McNulty (28) 37. Men: Stableford Team: White: D Aird (16) 83. D Sealey (26) 83.

   WARRNAMBOOL: Men: Par: A: P Prider (4) 4 up. B: A Jubb (18) 3 up. C: S Perry (22) 9 up.

   WATERFORD VALLEY: Stableford: A: A Wynd (7) 32. B: T Jones (14) 34. C: J Spizzirri (24) 27.

   WERRIBEE PARK: Men: Par White: A: S Kidd (9) 4 up. B: T Davies (14) 2 up. C: R Baird (15) 3 up. D: J Caulfield (26) 2 up. Women: Par: A: M Chang (19) 3 down.

   WODONGA: Mxd: Stableford: A: K Bruinhout (7) 40. B: I Shirley (11) 39. C: G Craig (21) 38. A Harris (11) 37.

   WONTHAGGI: Men: Stroke: 4B Scr: D Crellin M Scott 70. Par: 4B: H Adams (15) J Brann (18) 5 up. Stroke: 36-hole: D Crellin (2) M Scott (2) 142. Par: H Adams (15) J Brann (18) 15 up.

   WOODEND: Men: Stroke: 4B KO f: C Kilty M Collett bt G Hunter M Hunter. B Sly (24) 64.

   WOODLANDS: Men: Par: A: C Hart (9) 3 up cb. B: R Bravo (14) 3 up cb. C: P Koh (20) 4 up. Women: J Smith (29) 6 up. Men: Trophy: B Richardson bt M Meneghini 20th.

   WOORAYL: Men: Stableford: A: T Hogan (12) 40. B: A Hickey (8) 39.

   YARRA PARK: Men: Par White: F Biviano (5) 3 up. Women: Par: J Grogan (21) 3 up.

   YARRA VIEW: Mxd: Par: A: B Paine (15) 3 down. B: J Mortimer (20) sq cb.

   YARRA YARRA: Men: Stableford: A: P Slate (8) 39. B: M Morrison (12) 39. C: P Hiscock (17) 38. D: D Slade (35) 37. Stableford Yellow: A Ellis (35) 33. Women: Stableford: N Bickerton (9) 33.

   YARRAM: Men: Stroke: C'ship: A Scr: M Peel 235. B Scr: I Duivenvoorden 258. C Scr: N Underwood 273. D Scr: A Harris 296. A: M Peel (4) 72. B: M Collins (12) 71. C: B Farley (20) 69. D: G Roberts (26) 70. Women: Par: S Egan (19) 2 down.

   YARRAWONGA MULWALA: Women: Par: Murray: I Cocks (26) sq. Men: Stroke: Lake: A: C Burgess (4) 65. B: G Athanitis (17) 72 cb.

   YEA: Stableford: M Spagnolo (11) 42.

   YERING MEADOWS: Men: Stableford: Nursery: I Peter-Budge (6) 39. Valley: J Cauteruccio (29) 42. Women: Nursery: V Meade (24) 29. Men: Stableford Valley: White: C Morgans (24) 41 cb.

18 February 2018
Ballarat and Port Fairy hosted regional qualifying rounds today for the Vic Four-Ball. Read more
16 February 2018
For a second consecutive day, Jin Young Ko ruled Kooyonga, and the South Korean superstar has a three-shot buffer over the rest of the field at the ... Read more
18 February 2018
ALTONA LAKES: Men: Stroke: A: K Elers (7) 65 cb. B: L Hall (16) 63. C: R Hibben (22) 65. Women: D Griffin (21) 65. Read more
MyGolf
Golf Victoria