Victorian club golf results - Saturday

 

   ALEXANDRA: Men: Stableford: A: J McCashney (14) 39. B: J Mosley (30) 40. Women: P Brooks (26) 32.

   ALTONA LAKES: Men: Par: A: C John (2) 1 up. B: L Hall (17) 2 up. C: E Richardson (21) 4 up. Women: J Bestwick (10) 2 up.

   AMSTEL: Men: Stableford Ranfurlie: White: A: J Bridge (9) 37. B: W Ellery (12) 35. C: B Clayton (21) 37.

   ANGLESEA: Par: A: B Mcdonald (11) 2 up. B: S Leigh (18) 4 up. C: H Pearce (25) 10 up. Women: E Coleman (22) sq.

   AXEDALE: Men: Stableford Black: Div 1: P Pyke (8) 42. Div 2: B Retallick (16) 41. Div 3: I Edwards (26) 42. Women: Stableford: J Jackson (14) 39.

   BACCHUS MARSH: Men: Stroke: C'ship: A: A Merrett (7) 71. B: B Quayle (13) 68. C: S Hannam (31) 66.

   BACCHUS MARSH WEST: Men: Stroke Ambrose: White: M Hay (8) D Stewart (4) 65. Women: Stableford: M McDonald (22) 31.

   BAIRNSDALE: Men: Stableford: A: W Prior (8) 37. B: B Bugg (20) 43.

   BALLAN: Stableford: A: F Raffeale (10) 38. B: D Manye (25) 38. Jnr: K Mc Gregor (33) 50.

   BARWON HEADS: Men: Stableford: 4B: M Albrecht (18) A Burton (6) 44. Women: N Steer (9) S Haylock (18) 41.

   BELVOIR PARK: Men: Stableford: A: M Smith (8) 38. B: R Woodman (13) 40. C: G Taylor (24) 42. Women: A Woodman (16) 36.

   BENALLA: Men: Stroke: A: B Dean (2) 70. B: A May (18) 73. C: B Convery (23) 68.

   BENDIGO: Men: Stableford White: A: P Greene (12) 39. B: K Robertson (15) 37. C: M Stewart (22) 44.

   BERWICK MONTUNA: Par: 4B: R Whitehead (18) I Dick (22) 14 up. Women: Stableford: S Atchison (21) 36.

   BOX HILL: Mxd: Par: A: S Rogash (10) 4 up. B: N Rooney (16) 4 up. C: H Hayes (19) 2 up. D: V O'Brien (29) 3 up. M Howell (4) bt N Kavanagh (14) 19th cb.

   BRIGHT: Stableford: A: G Badrock (14) 34 cb. B: E Van Der Wert (23) 35. Women: J Canning (36) 33.

   BRIGHTON: Stroke: A: B Youl (12) 69. B: J Hall (21) 71 cb. C: G Mieszelwicz (35) 72. Women: G Thomas (39) 73.

   BROADFORD: Men: Stableford: 2B multi: L Richards (28) G Crook (36) 77.

   CAMPERDOWN: Men: Par: T Clissold (16) 5 up.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: A: K Timmins (5) 38. B: P Brown (14) 42. C: L Schleemann (23) 39.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Stableford White: T Sanders (20) 38.

   CASTERTON: Stableford: T O'Connell (22) 40.

   CASTLEMAINE: Medley: Stroke: Pinehurst: A: R Smith (23) P Stemp (23) 62. B: D Sansom (16) L Thomas (16) 75.

   CENTENARY PARK: Par: G Oliver (19) 6 up.

   CERBERUS: Mxd: Stroke: A: N Richards (9) 66. B: M Sells (16) 70. C: T Crane (22) 68. W: T Sigge (27) 82.

   CHALAMBAR ARARAT: Stableford: 4B: C Fresle (35) S Hunt (23) 44.

   CHELTENHAM: Men: Stableford: A: L Bird (16) 42. B: L Buller (17) 37.

   CHURCHILL & MONASH: Men: Stroke: A: D Byers (14) 68. B: J Sloyan (22) 69. C/Medal: P Jordan (26) 65.

   CHURCHILL WAVERLEY: Stableford Churchill Park: White: A: C Mercuri (12) 38 cb. B: F Paguio (19) 40. C: D Garry (23) 41. Men: Stableford: Waverley: A: C Quinn (8) 42. B: L Carter (16) 41. C: P Barnes (27) 45.

   CLIFTON SPRINGS: Women: Stableford: R Summers (29) 33. Stableford White: G Styles (5) 42. E McManus (12) 39. P Hommelhoff (20) 36 cb. P Morris (24) 40.

   COBDEN: Men: Stableford: A: T Gardner (18) 38. D Bath (12) 35.

   COBRAM BAROOGA: Par: A: B Kelson (7) sq cb. B: R Jappe (15) 3 up. C: K Hindson (24) 5 up. Women: J Curran (14) 2 up.

   COHUNA: Men: Stableford: D Peace (21) 41.

   COLAC: Men: Stableford: A: K Weil (12) 41. B: P Devine (15) 40. C: B Roberts (20) 40.

   COMMONWEALTH: Par: 4B: B Dart (15) P Nicholson (17) 7 up cb. Interclub: Commonwealth 5 drew with Victoria 5.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Mxd: Stableford: A: B Matson (12) 36 cb. B: W Bowd (14) 37. C: D Ryan (25) 35.

   CRANBOURNE: Men: Par: A: D Dimakopolous (10) 7 up. B: B Hyams (15) 3 up. C: B Heilbrunn (25) 4 up cb.

   CREEKSIDE: Men: Stableford Yellow: A: G Johnson (14) 40. B: P Tabart (18) 39. C: B Lang (30) 30. Women: Stableford: A: R Krause (14) 30.

   DEVILBEND: Men: Par White: I Oliver (16) 6 up. A: A Langford (13) 4 up. B: S Hogenbirk (16) 4 up. C: J Aleaxander (32) 4 up.

   DORSET: Mxd: Stableford: A: E Elliott (2) 40. B: G Seed (15) 37. C: P Sier (20) 42.

   DROUIN: Stableford: 4B: G Street (9) . G Mc Leod (26) 50. Women: K Pellatt (42) 37. Hole in one: D Low

   EAST MALVERN: Mxd: Stableford White: A: M Leeds (12) 39. Trophy: B: G Davis (19) 43.

   EASTERN: Mxd: Par South: White: A: B Murray (13) 7 up. B: J Tabone (20) 7 up. North: A: N Hamilton (10) 4 up. B: E Kelly (18) 2 up cb. East: A: J Fullerton (-1) 7 up. B: D Barr (19) 5 up.

   EASTERN SWARD: Stableford: 4B: D Knights (19) R Clasby (15) 49.

   EASTWOOD: Men: Stableford White: A: G Lyons (5) 38. B: J Lindores (13) 43. C: P Macdonald (28) 38 cb.

   EUROA: Men: Stableford: A: C Roper (2) 38 cb. B: I Sutherland (29) 38 cb. Women: Stroke: A: L Ellis (20) 73. B: C Burnett (26) 74. C: M Ingram (31) 75.

   FINLEY: Men: Stableford: D Cordell (28) 37. Women: M Doyle (28) 31 cb.

   FLINDERS: Women: Stableford: A: F Reed (39) 41. Men: A: A Pybus (14) 37 cb. B: L Martin (19) 41.

   FOREST HILLS: Men: Par: Captain's Trophy: A: H Nguyen (17) 8 up. B: D Mitchell (26) 7 up.

   GARDINERS RUN: Men: Stableford 4B: White: W Rohrich (13) G Makin (16) 53.

   GARFIELD: Stableford: A: K Mc Millan (13) 40. B: S O'Donnell (17) 41. C: M Matthews (24) 44. Women: H Payne (29) 36. Stroke: 2B: B Cousin P Smith bt G Mc Kay W O'Hara 6-5.

   GISBORNE: Men: Stableford: A: S Richards-Veloso (1) 36. B: D Johnstone (17) 37. C: C Paine (20) 40. Women: A: J Buttigieg (42) 38.

   GLEN WAVERLEY: Men: Stroke: A: A Ludekens (17) 64. B: C Jordan (22) 68 cb.

   GOONAWARRA: Men: Stableford: A: G McDorman (11) 41 cb. B: D Wright (13) 39. C: D Petersen (25) 40. Women: A: D Loten (26) 38. B: B Sincock (32) 39.

   GREEN ACRES: Stableford: P Robinson (10) 38 cb. R Ferrari (15) 37. R Lewis (27) 38 cb.

   GROWLING FROG: Men: Stableford: A: G Baldwin (5) 37. B: W Apps (13) 34. C: J Boyd (21) 35.

   HEATHCOTE: Women: Stroke: Canadian Foursome: D Hall (38) 79. D McGillivray (24) 79. Men: Stableford: 2B Agg: L Mueck (10) 71. J Blundell (27) 71. Stroke: Div 1: B Wearne (1) 70. Div 2: D Baldock (19) 71.

   HEPBURN SPRINGS: Stableford: G Moffat (21) 39.

   HEYFIELD: Men: Stableford: C Anderson (13) 41.

   HIDDEN VALLEY: Stroke: A: J Dee (8) 77. B: R Icovski (11) 77. A: J Dee (8) 77. B: R Icovski (11) 77. C: R Fitzmaurice (31) 76.

   HILLTOP TATURA: Men: Stableford: A: J Fanning (9) 39. B: L Nation (18) 36. Women: J Morgan (32) 39.

   HORSHAM: Men: Stableford: A: J Schmidt (5) 39. B: K Walsh (14) 37. C: P Brennan (20) 38.

   HOWLONG: Men: Stroke: A: D Krause (9) 66. B: N Batt (16) 69. C: B Cochrane (35) 63. Women: Stableford: W Day (19) 39.

   HUNTINGDALE: Stroke: A: J Fusco (10) 74. B: A Jones (14) 72 cb. C/Medal: S Spencer (19) 71. Scr: M Bellion 79. Stableford: C Heliotis (33) 36. Women: K Henningsen (7) 77.

   IVANHOE: Men: Par: A: D Webster (16) 1 up cb. B: A Cox (18) 4 up. Women: J Hansson (19) sq.

   JUBILEE WANGARATTA: Women: Stableford: K O'Shea (6) 33. Men: Stroke: A: A Walker (9) 72. B: P Ockwell (14) 74. C: M White (22) 71.

   KERANG: Men: Stableford: J Hewitt (16) 42. Women: J Waterson (23) 33.

   KEW: Women: Stableford: S Hall (37) 38. Men: A: M Thomas (12) 41. B: G Falting (15) 43. C: M Taylor (25) 41.

   KEYSBOROUGH: Men: Stableford: A: S Farrow (6) 36 cb. B: J Tomaino (14) 41. C: D Langford (20) 38. Women: D Smith (9) 38.

   KILMORE: Men: Stroke White: A: D Mitchell (11) 72 cb. B: T Paul (17) 68. C: I Wood (22) 73 cb. Women: Stroke: H Dennett (14) 73.

   KINGSTON HEATH: Men: Stroke: Foursome: R Sincock (14) G Meadows (18) 68.

   KOORINGAL: Men: Stableford: A: D Tyrrell (4) 38. B: A Brosi (11) 38. C: R Stacewicz (18) 37. D: B Casley (27) 38. Women: G Weightman (12) 36.

   KORUMBURRA: Women: Stableford: L Clements (12) 32.

   KYABRAM PARKLAND: Men: Stableford: 4B: P Dickens (17) B Scott (21) 47. Women: K Bell (14) J Gentle (25) 45.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Stableford: 4B Agg: A Kuiper (7) 78. P Kuiper (17) 78. J Greer (23) 68. J Neale (24) 68.

   LAKES ENTRANCE: Women: Par: A Weel (22) 1 down. Men: Stableford 4B: White: M Buttifant (34) T Williams (32) 45.

   LAKESIDE at Albert Park: Mxd: Stableford: 4B: J Smith (17) J Olszewski (10) 46.

   LANG LANG: Men: Par: A: G Austin (5) 2 up. B: C Rangitonga (20) 4 up. C: G Baker (25) 4 up. Women: J Sullivan (15) 1 up.

   LATROBE: Medley: Stableford Hcp: White: A: M Stapelfeldt (10) 40. B: A Russo (12) 42. C: K Gaujeniks (20) 42.

   LEONGATHA: Stableford: W Parker (13) 32. A: J Smith (14) 33. B: R Martin (21) 39. C: S Harry (29) 36.

   LONSDALE: Women: Par: B Latham (25) 3 up. Men: A: J Manley (10) 1 up. B: J Fearon (19) 1 up. C: A Adam (35) 6 up.

   MAFFRA: Men: Stableford: A: S Murray (9) 38 cb. B: L Jones (19) 38 cb.

   MALLACOOTA: Medal: T Cashmore (16) 68.

   MANSFIELD: Stroke: Div 1: N Siperki (14) 69. Div 2: H Gogol (25) 70. Women: P Smiles (21) 75.

   MARYBOROUGH: Men: Stableford: A: S Walhouse (9) 39. B: A Turner (13) 42. C: I Hubble (19) 40. Women: A: H Rogan (16) 35. B: M Patten (27) 37.

   MEDWAY: Women: Par: Trophy: L James (15) 1 up cb. Men: A: G Jeffery (9) 6 up. B: A Simeonidis (13) 3 up cb. C: R Hutchison (22) 9 up.

   MEENIYAN: Men: Stableford: 4B Agg: W Bullock (13) B Erving (26) 79.

   MELBOURNE AIRPORT: Stroke: A: A Gray (12) 70. B: A Lui (22) 66. C: P Muldoon (27) 66.

   MELTON VALLEY: Men: Stableford: 4B: P Crowe (23) A Baker (34) 46. Medley: C Gardner (9) K Quinn (27) 37.

   METROPOLITAN: Foursome: D Bone (4) A Mahemoff (12) 69.

   MIRBOO NORTH: Stableford: J Mc Farlane (17) 43.

   MOONAH LINKS: Par: Open: A: D Groves (3) sq cb. B: T Moloney (25) 1 up. Women: A Hartley (20) 1 down.

   MOOROOPNA: Men: Stroke White: A: D McDonald (5) 67. B: R McKeown (17) 66 cb. C: K Campbell (28) 68. Women: Stroke: P Johnson (15) 66.

   MORNINGTON: Stableford: A: M Bailey (12) 39. B: P Grigg (14) 39. C: A Caldicott (23) 43.

   MORWELL: Men: Stableford: A: M Lont (12) 39. B: K Pigdon (15) 40. C: K Howard (20) 39.

   MT MARTHA: Women: Par: Bisque: J Jeanes (28) 4 up. Men: G Smith (24) 10 up.

   MYRTLEFORD: Men: Stableford: A: G Claney (14) 37. B: A Roseby (16) 35.

   NEANGAR PARK: Men: Stableford: A: A Rix (9) 44. B: D Williams (14) 44. C: M Roberts (20) 42. Women: A: L Wolsley (21) 38.

   NHILL: Women: Stroke: D Webb (28) 72. Men: A: S Grover (5) 64. B: D Slocombe (24) 66.

   NORTHERN: Par: A: L Bryan (12) 5 up cb. B: E Pashakis (17) 5 up. C: G Tan (25) 4 up.

   OAKLEIGH: Women Medal: S Stott (31) 59.

   OLINDA: Par: A: J Smith (16) 3 up. B: A Hopkins (19) 1 down.

   ORBOST: Stableford: D Roderick (11) 39. Women: C Lynn (39) 38.

   PAMBULA MERIMBULA: Stroke: Ambrose: M Potter G Drucza J Richardson (6.83) 58.17. Women: Stableford: B Johns (18) 34.

   PATTERSON RIVER: Women: Par: L Bogie (31) 2 down. Men: A: T Nicholson (6) 5 up. B: M Keating (19) 5 up. C: B Carr (32) 3 up.

   PENINSULA KINGSWOOD: Men: Par Kingswood: White: A: G Farmer (13) 7 up. B: D Vines (22) 3 up. C: L Newberry (32) 3 up. Women: Par: A: N Boyle (14) 1 down. Men: Par Gold: A: S Wotherspoon (28) 6 down. Stableford: Peninsula South: A: A Dowdle (13) 40. B: N Moylan (22) 42. C: K Hirodo (31) 39. A: A Dowdle (13) 40. B: N Moylan (22) 42. C: K Hirodo (31) 39. Women: A Rivett (19) 37.

   PHILLIP ISLAND: Women: Stableford: D Andres (20) 34. Men: A: J Richardson (12) 40. B: H Sterling (18) 41. C: H Kolac (19) 37.

   PORT FAIRY: Medley: Stableford: A: C Rook (10) 40. B: T Bowman (18) 40. C: N Read (23) 41. J Rasmussen (24) 38.

   PORTLAND: Men: Stroke: A: B Lipscombe (12) 72 cb. B: D King (18) 71 cb. C: J Pye (19) 69. Women: S Ruis (10) 71.

   PORTSEA: Men: Stableford: A: A Colliver (6) 35. B: K Sheppard (11) 41. C: J Hassett (19) 41. Stableford Gold: D Matthews (24) 36. Women: Stableford: J Sands (23) 37 cb.

   QUEENSCLIFF: Men: Stroke Ambrose: Black: M McSween (6) C Martin (6) 64.25.

   RACV CAPE SCHANCK: Mxd: Stableford: A: D Halliday (8) 36. B: T Miles (25) 37.

   RACV HEALESVILLE: Mxd: Stableford: I Symons (16) 37 cb.

   RICH RIVER: Men: Stableford West: Black: G Rogers (6) 40. T Hay (17) 42. S Phelan (26) 39. Women: Stableford: J McGuinness (21) 37.

   RINGWOOD: Men: Stableford: A: H Roberts (9) 42. B: D Philipson (14) 41. C: J Watzl (27) 38. Women: L Den Elzen (35) 43. Men: Stroke: Matchplay: F Pickering R Klos bt C Jones G Richards 5-3.

   RIVERSDALE: Men: Stroke: Medal Jun: A: T Munn (4) 70. B: P Snare (19) 70. C: M Drummond (24) 71 cb. Stableford Green: A: T Heenan (23) 42.

   ROCHESTER: Men: Stableford White: T English (22) 43 cb.

   ROMSEY: Stroke: Medal: R Rea (19) 66. Medal: D Baker (22) 75.

   ROSANNA: Stableford: A: J O'donell (5) 39. B: M Charenko (18) 39. C: M Lambert (21) 40. Medal: M Lambert (21) 40.

   ROSEBUD COUNTRY: Stableford: South: C Mew (4) 39. Women: A: J Eaton (21) 34. B: P Keating (36) 32 cb. Men: Hole in one: M Dew at 12th. Stableford: North: A: A Burke (12) 44. B: R Geisler (16) 39. C: B Haigh (26) 40.

   ROSEBUD PARK: Men: Stableford: 4B: K Coster (Trophy Rd 1) (21) 49. A Dean (36) 49. Stableford White: C Mansour (25) 41. Women: Stableford: A Sadler (24) 38.

   ROSSDALE: Women: Stableford: J Adams (13) 35 cb. Men: A: C Robinson (10) 41. B: C Johnson (17) 41. C: N Linford (34) 38. Medal May: N Linford .

   ROYAL MELBOURNE: Men: Par West: White: J Holland (21) 2 up. Stableford East: A: N Dunn (9) 38. B: G Stansen (12) 36. C: G Chambers (24) 38.

   SAFETY BEACH: Women: Stableford: C Warfield (29) 34. Men: Stroke: Trophy: A: I Bright (12) 64.

   SALE: Medley: Par: 4B: A: D Stammers (23) K Stammers (16) 8 up. Women: A: K Manze (12) J Embling (21) 3 up.

   SANCTUARY LAKES: Stableford: A: S Goodwin (5) 36. B: T Hourmouzis (11) 37. C: G Waugh (17) 42.

   SANDHURST: Men: Par: North: D Curtain (13) 6 up. Women: S Shreer (17) sq. Mxd: Stableford: Team Agg: Champions: C Crook (26) D Crook (15) J Oberman (24) J Oberman (36) 117.

   SETTLERS RUN: Men: Stableford: A: J Maslin (5) 41. B: D Curry (14) 41. C: J Thomson (29) 37. Women: K Thouas (39) 36.

   SEYMOUR: Men: Stroke: A: T Nachtigal (12) 67. B: V Hall (20) 71. Women: P Ferris (22) 70.

   SORRENTO: Women: Par: J Kraehe (21) 2 up. Men: A: D Kennedy (15) 1 up cb. B: J Hooper (26) 4 up.

   SOUTHERN: Stableford: A: Z Rattray (6) 41. B: M Bolton (19) 42. C: J Caddaye (26) 43.

   SPRING PARK: Mxd: Par: B Thomas (15) 5 up.

   SPRING VALLEY: Par: A: M Patel (13) 3 up. B: N Arthur (21) 1 down cb.

   ST ANDREWS BEACH: Mxd: Stableford: R Christie (9) 42.

   STAWELL: Women: Stableford: L Johnston (18) 35. Men: Stroke: Ambrose: S Johnston G Blachford P Hutton 56.

   STRATHALLAN: Men: Stableford: B Reichelt (15) 42. A: M Southurst (14) 35. B: K Webb (21) 38. C: S Pollard (22) 38.

   SUNSHINE: Stableford: A: S Reddaway (1) 38. B: N Tiaore (19) 42. C: J Meilak (28) 39. D Darch (28) 34.

   TALBOT: Men: Stableford: A: R Arnold (12) 35. B: R Potter (17) 38. Women: A: J OHalloran 36. J Harrison 31.

   TARRAWINGEE: Women: Stableford: 3B: M Tanirau (18) 69. F Phillips (38) 33.

   THE DUNES: Mxd: Stableford: The Cups: A: G Davies (25) 21. B: B Cass (29) 18. A: G Davies (25) 21. B: B Cass (29) 18. The Dunes: G Girling (26) 43. P Girling (16) 43. Men: A: M Roberts (15) 37. B: B Flood (20) 33.

   THE HERITAGE: Men: Stroke St John: Gold: A: C Way (4) 73. B: M Molloy (16) 74. C: B Di Virgilio (24) 85. Stableford: Henley: A: D Liang (1) 37 cb. B: G Fenigan (12) 38. C: R Portelli (25) 40. Women: E Shek (19) 24. Men: Stroke Trophy: St John: Gold: C Way (4) 149.

   THE NATIONAL: Medley Stableford Long Island: C Graetz (14) 37. Stableford: Moonah: J Traficante (8) 40. Ocean: T Martin (9) 37. Old: C Jones (18) 39.

   THE SANDS TORQUAY: Men: Stableford: A: D Parker (10) 37. B: M Blampied (20) 40. C: G Martyr (22) 34. Women: C Brackin (19) 36.

   THIRTEENTH BEACH: Women: Stableford: Beach: M Muller (21) 34. Men: A: A Kors (7) 39. B: A Puskas (12) 36. C: T Sweeten (13) 36.

   TIRHATUAN: Men: Stroke Yellow: A: K Richards (4) 68. B: M Burridge (18) 64. C: A Bouwmeester (21) 64. Women: Par: T Johnson (27) 4 up. Hole in one: B Finighan at 10th. Stroke: Matchplay: T Wellington bt E Feeney 3-2.

   TOCUMWAL: Men: Stableford: A: R Clark (15) 36. B: D Webb (28) 39. Women: A: B Richard (19) 37. B: M Murdoch (30) 36.

   TORQUAY: Men: Stableford: A: P Brunt (6) 40. B: A Tompkin (16) 37 cb. C: F Deane (21) 41. Visitor: B Bentley (RACV Golf 6) 29. Resort: I Lawson (19) 42. Women: C Fitzpatrick (26) 35.

   TRAFALGAR: Men: Stroke White: A: P Rhodes (13) 68. B: J Robinson (25) 67.

   TRARALGON: Men: Stableford: A: D Wight (9) 45. B: B Gardiner (12) 41. C: G Henry (21) 43. D: B Power (28) 40. Women: S Coffey (11) 38.

   TRENTHAM: Stableford: A: D Reed-Rogers (23) 41.

   VICTORIA: Men: Par: 4B: N Mangos (6) A Beck (34) 11 up. Par White: S Ryding (27) F Pestl (34) 5 up. Women: Par: M Lane (17) M Mateer (22) 7 up.

   WANGARATTA: Men: Par: A: I Rundell (9) 4 up. B: T Holden (19) 3 up cb.

   WARBURTON: Men: Stroke: 27-hole Foursome c'ship: P Mason (-1.5) D Hatt (12) 118. Foursome: J Kennedy (9) P Long (36) 101.5.

   WARRNAMBOOL: Men: Stableford: P Arnold (20) 39. Women: P Arklay (31) 33.

   WATERFORD VALLEY: Men: Par: A: F Van den Akker (11) 2 up. B: D Reid (15) sq cb. C: M Smyth (28) 5 up.

   WATTLE PARK: Men: Stroke: Medal: R Grant (16) 60.

   WERRIBEE PARK: Men: Stableford White: A: K Corcoran (9) 41. B: P Brogden (12) 38. C: R Pettersen (15) 40. D: T Farricello (22) 41. Women: Stableford: A: I Brogden (23) 36 cb.

   WHITTLESEA: Mxd: Stroke: Trophy: A Scr: M Allen 72. A: G Dunstan (8) 69. B: S Goldsmith (11) 76. C: A Beattie (29) 76.

   WODONGA: Mxd: Stableford: A: M Crofts (7) 39 cb. B: D Govett (14) 40. C: T Lancaster (19) 38. G Strang (19) 37.

   WONTHAGGI: Men: Stableford White: A: I Baker (3) 39. B: J Brann (17) 43. C: I McDonald (23) 37.

   WOODEND: Men: Par White: G Davies (3) 4 up.

   WOODLANDS: Men: Par White: A: G Fisher (10) 5 up. B: J Carroll (13) 2 up cb. C: P Owens (26) 2 up. Women: Par: J Smith (28) 2 up.

   WOORAYL: Men: Stroke: Medal: A: T Hogan (11) 69. B: A McEachern (19) 73. C/Medal: I McLennan (25) 68. A Scr: T Hogan 80. B Scr: C James 90. C Scr: I McLennan 93.

   YARRA VALLEY: Men: Stableford: J Hannington (31) 39.

   YARRA VIEW: Mxd: Stableford: A: D Grist (13) 38. B: C Evans (29) 40. Men: Stroke: Matchplay: P Pitt bt D Egan 5-4.

   YARRA YARRA: Men: Stableford: A: G Young (9) 36. B: D Meagher (14) 36. C: N Luscombe (18) 38. D: M Campbell (23) 39. Stableford Yellow: G McLeod (25) 37. Stableford: Trophy: E Mitchell (11) bt M Lonsing (8) 4-3. Hole in one: T Larter at 4th. Women: Stableford: M Foster (4) 35.

   YARRAM: Men: Par: 4B: M Collins (9) J Sander (33) 9 up.

   YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Lake: A: W Dickson (20) 37. B: K Skase (28) 34 cb. Men: Stableford Murray: Yellow: A: G Fawcett (13) 36. B: G Dolphin (25) 38 cb.

   YEA: Men: Stableford: Trophy: R O'Halloran (16) 38.

   YERING MEADOWS: Women: Par: Valley: C Brooks (17) 1 up. Men: K Steele (29) 5 up. Nursery: N Griffiths (22) 7 up. Par White: B Liddell (32) 3 up.

18 November 2018
Alessandra Nagayo and Matthew Edwards back to back at Junior Signature Tournament Read more
18 November 2018
On Episode 73, Mark Hayes and Martin Blake dissect the final round of #AusOpenGolf from The Lakes Golf Club that saw Mexican Abraham Ancer run away ... Read more
18 November 2018
CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Mxd: Stableford: 4B: M Hamilton L Hamilton 46. Men: T Sanders (16) 38 cb. Mxd: C'ship: A Day J Day 94. Read more
MyGolf
Golf Victoria