Victorian club golf results - Saturday

 

   ALEXANDRA: Mxd: Stableford: 4B: S Darmody (23) F DeVries (24) 43.

   ALTONA LAKES: Men: Stroke: Medal: A: C Warwick (11) 66. B/Medal: E Datario (15) 64. C: W Trace (24) 72 cb. Women: Medal: J Bestwick (9) 73.

   AMSTEL: Men: Par Ranfurlie: White: A: R De Prinse (10) 1 up. B: A Simpson (24) 2 up.

   ANGLESEA: Men: Stroke Black: A: G Beuteaux (13) 71. B: G Harbison (16) 68. C: I Martin (25) 64. Women: J Stewart (22) 74.

   AXEDALE: Stableford: 4B: D Lubke (25) I Martin (16) 47. Women: R Yum (27) P Davies (25) 45.

   BACCHUS MARSH: Women: Par: Hcp: W Lewis (31) 1 up. Men: Stroke White: A: M Tarantino (11) 70 cb. B: T Coco (18) 63.

   BACCHUS MARSH WEST: Men: Par White: A: B Garbutt (6) 3 up. B: G Shelly (30) 6 up.

   BAIRNSDALE: Men: Stroke: A: B Wray (14) 72 cb. B: J Payne (Medal) (22) 70.

   BARHAM: Men: Stableford: A: B Lindsay (16) 37 cb. B: T Howard (27) 42. Women: L Cook (22) 35.

   BARWON HEADS: Men: Stableford Black: C Russell (5) 38. Stableford: I McLennan (17) 36. Women: J Noblet (28) 42.

   BELVOIR PARK: Men: Stroke: A: G Adamson (5) 69 cb. B: S Bishop (16) 65. C: B Kautai (30) 67. Women: Stableford: Medal Jun: J Kneale (35) 35.

   BEMBRIDGE: Stroke: 9-hole: A: G Griffiths (7) 28. B: G Chalmers (24) 31.

   BENALLA: Men: Par: A: D Dunster (6) 3 up. B: A May (18) 4 up. C: B Duddington (24) 4 up. Women: A: H Hyland (20) sq cb. B: D Shanks (24) 7 up.

   BENDIGO: Men: Stableford White: A: S King (5) 41. B: M Smith (18) 39 cb. C: D Stableford (26) 36.

   BERWICK MONTUNA: Men: Par: A: D Baker (2) 4 up. B: S Comerford (23) 5 up. Women: S Wilkinson (30) 1 up.

   BOX HILL: Mxd: Stableford: A: R Lambe (9) 34 cb. B: M Gardner (14) 38 cb. C: P Pryor (16) 40. D: N Cupido (24) 41 cb.

   BRIGHT: Men: Stableford: A: T Applegarth (2) 36. B: M Frost (19) 41. Women: A: J Canning (36) 34.

   BRIGHTON: Men: Stableford: A: R Boucher (11) 36. B: M Turner (24) 38. C: K Nichols (26) 36 cb.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: A: L Boyle (9) 38. B: D Rowe (12) 39. C: C Dell (18) 38.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Men: Stableford: Cup: A Clarke (11) 65. S Norrey (6) 35.

   CASTERTON: Stableford: J Tibbles (15) 37.

   CENTENARY PARK: Men: Stroke Black: A: G Murrells (11) 66. B: G Evans (25) 68.

   CERBERUS: Stableford: A: J Hogan-Keogh (8) 38. B: L Slocombe (2-0) 38. C: G McCoy (23) 37. L Brew (10) 33.

   CHALAMBAR ARARAT: Men: Par: 4B: A: J Brennan (13) T Rees (20) 9 up.

   CHELTENHAM: Men: Stableford: A: P Neal (1) 35 cb. B: R Bennetts (18) 39.

   CHURCHILL & MONASH: Stableford: A: G Beyer (9) 34. B: J Sloyan (22) 36. C: J Tettman (26) 33. Women: D Judkins (25) 28.

   CHURCHILL WAVERLEY: Men: Par: Waverley: A: G Jones (10) 3 up. B: S Duncan (14) 3 up. C: M Goddard (19) 5 up. Stableford Churchill Park: White: A: F Murry (13) 41. B: F Paguio (20) 41.

   CLIFTON SPRINGS: Men: Stableford White: A: M Scott (2) 34 cb. B: D Barnett (14) 41. C: M Fawcett (17) 38. D: R Randall (28) 36. Women: Stableford: L Coldwell (26) 31.

   COBRAM BAROOGA: Men: Stroke: A: W Gould (13) 72. B: S Hind (21) 75. G Mitchelson (15) 77.

   COHUNA: Men: Stableford: J Russell (11) 39.

   COLAC: Men: Stableford: A: C Doolan (16) 37. B: J Morrissy (18) 36.

   COMMERCIAL ALBURY: Stableford White: A: G O'Brien (4) 40. B: S Bakes (15) 42. C: W Shultz (18) 44.

   COMMONWEALTH: Women: Stableford: C Wild (+2) 37. Men: A: M Maguire (10) 41. B: B Armstrong (14) 35. G Gibson (20) 36.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Mxd: Par: A: H Shephard (7) 4 up. B: P Barrett (21) 5 up. C: C Anau (41) 4 up.

   CRANBOURNE: Men: Stableford: A: S Hanlon (10) 38. B: A Martin (17) 41. C: M Stevens (24) 40.

   CREEKSIDE: Men: Stableford Yellow: A: P Bennett (15) 41. B: T Disney (19) 37. Women: Stableford: M L Mair (23) 32. Snr L Telford (40) 33.

   DENILIQUIN: Medley: Stableford: A: L Chappell (8) 39. B: T Kew (21) 41. C: K Keane (24) 37.

   DEVILBEND: Men: Stableford White: M Anderson (13) 42. A: C Aedy (6) 40 cb. B: G Cann (16) 41. C: I Stanton (21) 39.

   DROUIN: Men: Stableford: 2B Agg: S Davidson (17) G Vavdeligt (18) 77. Women: M Purcell (14) 30 cb.

   EAST MALVERN: Medley: Stableford Trophy: White: A: R Hastings (8) 38 cb. B: S Fry (13) 38.

   EASTERN: Mxd: Par: South: D Shady (17) 2 up. North: A: P Harmer (12) 2 up. B: M Dempsey (17) 2 up. East: C Frazer (17) 3 up.

   EASTERN SWARD: Men: Stableford: A: D FOOTE (15) 40. B: J GRAHAM (18) 36. C: I MORTIMER (26) 33 cb. D: A BROCKBANK (30) 31. Cup: D FOOTE (15) 78.

   EASTWOOD: Men: Stableford: A: B Mitchell (12) 39. B: M Collins (14) 44. C: B Dunn (25) 37.

   FINLEY: Men: Stroke: W Smith (20) 68. Women: S Pyle (18) 72.

   FLINDERS: Men: Stableford: A: S Booth (13) 41. B: T Boyce (19) 38. C: P Tolson (25) 42. Women: A: K Waterson (13) 31. B: F Reed (36) 36.

   FOREST HILLS: Men: Par: Cup: A: R MacDonald (9) 1 up. B: R Butterworth (32) 5 up. Stableford: D Duncan (20) 37.

   FOSTER: Men: Stableford: 4B: T Price (15) D Studham (22) 9. Women: G Reid (24) 4.

   GARDINERS RUN: Men: Par White: A: L Wakeling (6) 5 up. B: B Artis (10) 5 up cb. C: L Baldwin (18) 7 up cb.

   GARFIELD: Men: Stableford: A: C Cousin (14) 43. B: J Medwin (18) 43. C: B Balfour (23) 40. Women: H Misfud (37) 37. Men: Stroke: Matchplay: R Turner (14) R Gough (18) bt P Smith (21) B Cousin (26) 1up.

   GISBORNE: Men: Stableford: 4B: M Dale (16) 50. R Bain (5) 50. M Dale (16) 50. R Bain (5) 50.

   GLEN WAVERLEY: Men: Stableford: A: R Mead (5) 36. B: C Dickie (29) 38. Women: B Maloney (39) 28 cb.

   GOONAWARRA: Men: Stableford: 4B: A: G Varcoe (20) 49. D Smith (25) 49. Women: A: L Donohue (18) 43. F Hearn (35) 43.

   HAMILTON: Men: Stableford: 4B: C G. Hards 49. Women: P King 35.

   HEATHCOTE: Women: Stableford: Div 1: S Wearne (5) 38. Div 2: F Lyall (32) 34. Men: A: D Jones (2) 35. B: S Ryan (14) 36. C: J Dobie (26) 43. Div 1: G Long (16) 38. Div 2: J Dobie (25) 36.

   HEIDELBERG: Mxd: Stroke: Ambrose: G Hines B Meikle D Pearson C Kelly 54.625.

   HEYFIELD: Men: Par White: B Scott (8) 3 up.

   HEYWOOD: Mxd: Stableford: Gentsome: S Storer (18) B Prior (19) A Macleod (15) 94.

   HIDDEN VALLEY: Men: Par White: A: E Laferlita (4) 3 up. B: B West (18) 2 up.

   HILLTOP TATURA: Men: Stroke: A: D Curtis (11) 68. B: P Heathman (24) 71. Women: J Morgan (31) 69.

   HORSHAM: Men: Par: 4B: P Hayes (9) S Wik (15) 10 up. Women: J Fishburn (24) W Wathen (29) 6 up.

   HOWLONG: Men: Stableford: A: S Reid (12) 41. B: B Purtell (19) 42. Women: F Barnes (13) 42.

   HUNTINGDALE: Men: Par: A: W Sargeant (9) 2 up. B: J Ivanyi (18) 3 up. C: M Manders (25) 1 up. Trophy: J Ivanyi (18) 3 up. Women: V Liang (33) 2 up.

   IVANHOE: Men: Par: A: W Pertama (6) 4 up. B: M Dunn (16) 1 up cb. Women: B Jenkin (30) 1 down.

   JUBILEE WANGARATTA: Men: Par White: A: D Cryer (10) 2 up. B Scr: I Mills (17) 3 up. C: K Archer (18) sq. Women: Par: D Murphy (7) 1 up.

   KERANG: Men: Stableford: D Ellwood (22) 40. Women: M Dillon (10) 41.

   KEW: Men: Stableford: A: P LH Wong (11) 40. B: R Turner (14) 46. C: C Hanson (26) 40. Women: B Murray (4) 29 cb.

   KEYSBOROUGH: Men: Stableford: A: R Weeks (9) 40. B: D Longworth (16) 43. C: J Gerrard (19) 39 cb. Stroke: Matchplay: N Scott (17) bt A Lanyon (9) 19th. Women: Stableford: T Small (20) 34 cb.

   KILMORE: Men: Stableford: A: B Williams (10) 35. B: J Ioannidis (18) 35 cb. Stroke: S Wicking (13) 74.

   KINGSTON HEATH: Men: Par: 4B: S Hanger (20) M Collins (8) 11 up. Stableford: B Woodland (21) 38.

   KOORINGAL: Men: Stableford: A: M Gatt (4) 38. B: G Noblett (9) 36 cb. C: P McTaggart (17) 34. D: A Thomas (25) 38. Women: T Burke (30) 38.

   KYABRAM PARKLAND: Men: Stroke: A: E McQuienn (13) 55 cb. B: L Mitchell (15) 52. C: K Jewell (21) 56 cb. Women: A: M Tucker (17) 54. B: D Tonkin (24) 53 cb.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Stableford: A: P Blackmore (17) 36. B: G Harrison (23) 40. Women: J Neale (23) 34 cb.

   LAKES ENTRANCE: Men: Stroke: Medal Jun: B/Medal: P Nicholas (16) 69. A: R White (15) 71. C: T Williams (33) 73. Medley: Stableford: Div 1: D Beattie (18) 36.

   LAKESIDE at Albert Park: Women: Stroke Medal Jun: Yellow: M Martin (16) 73. Men: Stroke: A: S Gilbert (4) 68. B: R Philpott (18) 68. C: T Michel (21) 64.

   LANG LANG: Men: Par: A: V Bennison (9) 1 up. B: N Zunneberg (18) 2 up. C: W Thomas (24) 6 up. Women: L Andrews (24) sq.

   LATROBE: Medley: Par: A: A Russo (12) 5 up. B: M Canty (17) 3 up. C: S Chetcuti (20) 4 up.

   LEONGATHA: Stableford: 4B: N Lafferty J Dennerley 45. Women: M Maher (25) S Woods (31) 41.

   LONSDALE: Stableford: A: J Chapman- Shapter (11) 39. B: A Yeastman (20) 36. C: R Dwyer (29) 36. V Lecky (16) 38. B: R Jacobsen (21) 40.

   MAFFRA: Stroke: A: W Sage (6) 67. B: C Mahoney (17) 69. C: G Meldrum (21) 72.

   MARYBOROUGH: Men: Stroke Ambrose: White: M Marson (4) S Walhouse (8) 62. Women: Stroke: L Olsen (34) A Strain (17) 72.25.

   MEDWAY: Men: Stableford: Trophy: A: H Weaver (7) 39 cb. B: J Bolwell (16) 40. C: G Contini (30) 38. Women: J Cooper (13) 39.

   MEENIYAN: Men: Stableford: B McGeary (16) 38.

   MELBOURNE AIRPORT: Stableford: A: S Wilkinson (15) 35. B: J Papal (16) 40. C: I Winnen (25) 39.

   MELTON VALLEY: Men: Stableford: A: B Botten (9) 43. B: P Baulch (11) 39. C: L Christou (17) 39. D: C Munro (27) 43 cb. Women: S Robertson (30) 31.

   METROPOLITAN: Men: Stableford White: A: W Davis (3) 42 cb. B: S Van Der Venne (12) 36. C: S Kinsey (20) 37. Women: Stableford: D Prpich (35) 39.

   MILDURA: Men: Stableford: A: A Loader (6) 41. B: A Lay (15) 38. C: R Hubble (27) 36.

   MIRBOO NORTH: Par: A: G Shandley (13) 1 down. B: R Clark (22) 1 down.

   MOE: Men: Stableford: 2B Agg: G Jamieson (17) G Whitehead (13) 75.

   MOONAH LINKS: Men: Par Legends: White: A: G Seedsman (13) 5 up. B: D MacCallum (30) 4 up cb. Women: Par: J Perry (21) 1 down.

   MOOROOPNA: Women: Stableford: A: S McIntyre (19) 38. B: S O'Connor (22) 36. Men: Stableford White: A: P Van Tiggelen (12) 39 cb. B: B Lynch (18) 40. C: J Ralph (24) 43.

   MORNINGTON: Stableford: A: B Hughes (12) 39. B: R Smith (17) 39. C: D Powney (21) 40.

   MORTLAKE: Men: Stableford 4B: White: K Murley (20) W Burns (24) 46.

   MT MACEDON: Men: Stableford: A: R Payne (10) 39. B: M Salter (25) 37.

   MT MARTHA: Men: Stroke: Foursome: P Jones (19) J Stephens (29) 64. Foursome C'ship: G Marshall B Graham 172. Hcp: P Jones (19) J Stephens (29) 134. Women: Foursome: R Parish (34) A Francis (29) 75.5. Foursome C'ship: R Brake J Kinshott 203. Hcp: A Scott (29) T Wallace (27) 156.

   MURRAY DOWNS: Men: Stableford: A: A Free (5) 38. B: C Hedwards (12) 36. C: M Kiley (16) 34. D: P Sparks (31) 45. Women: A: D Thompson (12) 37. B: A Shipsides (25) 36.

   MYRTLEFORD: Men: Par: A: C Piazza (8) sq. B: K O'Shaughnessy (16) sq.

   NEANGAR PARK: Stroke: Foursome: T Williams D Oddy (3.5) 68.5.

   NEWRY: Par: A: G Smith (16) sq. B: J Hamment (25) 2 up.

   NORTHERN: Stableford: A: G Guinan (5) 42. B: C Smith (15) 38. C: T McSweeney (21) 40.

   NUMURKAH: Men: Stroke: Medal: P Klaessen (18) 69. H Schmedje (16) 75 cb.

   OAKLEIGH: Men: Stableford: M Plowman (20) 35. Women: Par: C Lorkin (31) 2 down.

   OLINDA: Stableford: A: W Parsonage (12) 37. B: B Camm (20) 36.

   ORBOST: Stroke: D Skipsey (18) 67. Women: Stableford: A Gurtner (27) 33.

   PAKENHAM: Mxd: Stableford Gentsome: White: B Ferdinandus (29) T Warkus (18) J Ekanayake (29) S Keunemen (27) 140.

   PAMBULA MERIMBULA: Men: Stableford: A: S Sindrey (8) 38. B: M Prosser (12) 39. C: M Phillips (19) 39. D: A Stove (24) 43. Women: K Chenery (26) 34.

   PATTERSON RIVER: Women: Par: A: K Boehm (8) 6 up. B: M Balsarini (13) 4 up. C: D Lamb (21) 4 up. J Rais (20) 2 up.

   PENINSULA KINGSWOOD: Men: Stableford Kingswood: White: A: R Moore (9) 39. B: S Cummins (16) 35. C: J Hasell (25) 37. A: M Seers (13) 40 cb. B: C Devanny (19) 37. C: M Marshall (24) 38. Gold: A: J Hanley (36) 22 cb. Women: Stableford: A: N Boyle (13) 35. Men: Stableford Peninsula South: White: A: M Foote (+1) 40. B: M Sullivan (22) 40. C: S Facey (26) 41. Women: Stableford: M Isaacs (33) 34.

   PHILLIP ISLAND: Men: Stableford: 4B: W Morris (11) M Dykes (9) 47.

   PORT FAIRY: Women: Stroke: J Flaherty (0) 70. Men: A: K Zehir (8) 66. B: G McCosh (16) 69. C: G Huebner (23) 73.

   PORTARLINGTON: Men: Stableford Black: A: E Wall (10) 39. B: J Wilson (15) 38. C: J Cosford (18) 38. D: J Wootten (26) 42. Women: Stableford: J Said (26) 38.

   PORTLAND: Men: Stableford: A: D Burke (7) 39. B: S Evans (16) 39. C: A Brewster (18) 41. Women: J Errey (22) 33.

   PORTSEA: Men: Stableford: A: C Jewell (3) 38. B: A Kiker (10) 40. C: H Doyle (27) 39. Women: L Bailey (22) 38. Men: Stableford Gold: K Coghlan (32) 38 cb.

   RAAF WILLIAMS: Mxd: Stableford: A: A Auciello (11) 38. B: N Fowler (19) 36. C: D Allan (23) 38.

   RACV CAPE SCHANCK: Mxd: Stableford: A: N Powyer (6) 36. B: C Ware (28) 39.

   RACV HEALESVILLE: Stableford: G Cosham (15) 39.

   RICH RIVER: Men: Stroke West: Black: A Scr: S Slattery (3) 73. A: N Richards (7) 69. B Scr: R Taylor (17) 85. B: C Sanders (19) 67. C Scr: M Mangiameli (21) 92. C: P Webber (22) 69.

   RINGWOOD: Men: Stableford: A: S Homans (13) 41. B: G Frost (15) 40. C: B Bernhardt (26) 38. Women: D Kennedy (20) 30 cb.

   RIVERSDALE: Men: Par White: A: J Kim (10) 2 up cb. B: M Lockwood (15) 4 up. C: P Sims (20) 8 up.

   RIVERSIDE ESSENDON: Women: Stableford: D Davis (22) 37.

   ROCHESTER: Men: Stroke: Medal: B Major (21) 67.

   ROSANNA: Men: Stroke: Foursome C'ship: M Hall (0) A Lautee (0) 148. Foursome: L Harford (9) L Baxter (14) 142.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stableford: North: A: C Barth (7) 41. B: C McVicar (15) 39. C: P Fielding (23) 37. South: A: D Weegberg (20) 38. Women: A: M McLean (15) 34. B: L Thomas (23) 30.

   ROSEBUD PARK: Men: Stroke: Cup: G Nagel (Winter Rd1) (9) 68. Scr: G Nagel 77. Women: Stableford: Cup: M Walton (winter Rd1) 32.

   ROSSDALE: Men: Stableford: 4B: A Peters 48. C Ross 48. Women: J Howe (16) 38.

   ROYAL MELBOURNE: Men: Stroke: West: A: J Harrison (9) 69. B/Medal: T O'Brien (13) 68. C: A McCarthy (21) 65. Stableford East: White: T Light (5) 35. Women: Stableford: T Ragg (17) 33. Stroke: Medal: J Burne (23) 83.

   SALE: Men: Stroke: Medal Jun: A: M Hurst (9) 70 cb. D Shaw (7) 70. B/Medal: P Hulland (17) 68. B: C Purry (27) 70. Women: Medal: D Grimble (23) 77. K Manze (12) 80.

   SANDHURST: Men: Stableford: North: A: A Smith (9) 43. B: R Cope (16) 39. C: P Hey (20) 37. Par: Champions: D Wynne (7) 6 up. Women: Stableford: North: G Williams (16) 36. Men: Hole in one: R Inckringill at 13th. B Damman at 3rd.

   SETTLERS RUN: Men: Stableford: A: C Angwin (2) 37. B: A Maitland (17) 39. C: D Mahony (32) 40. Women: V Rogers (40) 42.

   SEYMOUR: Men: Par: 4B: W Austin (16) D Enrico (10) 10 up. Women: D Stuart (9) 9 up. D Stammers (22) 9 up.

   SHEPPARTON: Medley: Stableford Trophy: White: A: D Faram (9) 38. B: R Tomkins (13) 41. C: A Fitzsimmons (34) 43. Stableford: A: L Ford (36) 38.

   SORRENTO: Men: Stableford: A: T Gay (18) 36 cb. B: M Bamford (22) 37. Women: C Skinner (6) 36.

   SOUTHERN: Stroke: Foursome: R Fenton (25) A Jackway (11) 70.

   SPRING PARK: Mxd: Stroke: Ambrose: V Lunder (15) P Sanger (33) E Donovan (18) 56.

   SPRING VALLEY: Mxd: Stableford White: A: P Bainbridge (12) 39. B: M Anderson (17) 39. N Stavrakis (8) 36. B: P Rogers (20) 36.

   ST ANDREWS BEACH: Mxd: Stableford Green: D Batten (7) 37 cb.

   STRATHALLAN: Men: Par: T Eastman (17) 5 up. A: C Elias (16) 2 down cb. B: V Elias (19) 1 down cb. C: N Bedford (25) 1 down.

   SUNSHINE: Stableford: A: C Ball (9) 42. B: R Klemm (13) 38. C: G Spicer (29) 37. L Bouakeo (27) 36. Men: Hole in one: P Patrick at 6th.

   TALBOT: Mxd: Stroke: Canadian Foursome: R Arnold (12) C Atkinson (24) 60. Men: Stableford: L Smith (26) 36. B McLean (10) 35.

   TARRAWINGEE: Men: Stroke: Foursome C'ship: P Farquhar A Garraffo 87. Hcp: P Nolan (28) G Stone (27) 71.5. Women: Stableford: L Barrow (26) 35.

   THE DUNES: Men: Stableford: The Dunes: A: J Eberhart (6) 39. B: M Cummings (18) 39. Women: Par: 4B Agg: J Simon (20) T Stewart (16) sq. Mxd: Stableford: 9-hole: The Cups: A: T Mullumby (12) 19. B: J McManammy (34) 19.

   THE HERITAGE: Men: Stableford: Henley: A: R Hawker (8) 42 cb. B: P Eberhard (14) 39. C: S Giles (22) 43. St John: A: M McGrath (11) 37. B: A Guglielmi (18) 32. C: K Ho (30) 28. Women: E Shek (20) 32.

   THE NATIONAL: Medley: Stableford Long Island: Black: K Johnson (4) 38.

   THE SANDS TORQUAY: Men: Stableford: A: J Cranny (10) 40. B: M Fleming (18) 38. Women: M Juniper (30) 34.

   TIRHATUAN: Men: Stableford: 4B: T Quy (33) J Graham (20) 46. Women: T Johnson (26) T Wellington (17) 41.

   TOCUMWAL: Men: Stableford: Div 1: B Mathews (15) 37. Div 2: J Sacco (23) 37. Women: Div 1: J Hills (15) 32. Div 2: C Rossborough (33) 37.

   TORQUAY: Men: Stableford Black: A: D Hutchinson (9) 37. B: D Horan (25) 41. Stableford: A: J McKay (14) 40. B: F Deane (20) 43. Women: M Naughton (17) 35. Men: Resort: I Colwell (26) 43.

   TRARALGON: Women: Stableford: M Wylie (20) 38. Men: A: D Barker (9) 40. B: P Clark (12) 40. C: S Power (20) 44. D: A Charnley (22) 44.

   TRENTHAM: Men: Stableford White: A: M Walker (9) 38. B: I Power (20) 39. C: H Moore (24) 37. Women: Par: S Byrne (15) 3 down.

   VICTORIA: Men: Stableford: A: J Rotstein (10) 38 cb. B: D Picken (16) 36 cb. C: Q Reidy (23) 42. Stableford White: W Raper (33) 35. Women: Stableford: M Mateer (20) 36 cb.

   WANGARATTA: Men: Stableford: A: C Martens (5) 41. B: B Martin (20) 43.

   WARRNAMBOOL: Men: Stableford: A: P Prider (4) 39. B: D Haynes (14) 43. C: A White (31) 44. Women: A: P Arklay (30) 34.

   WATERFORD VALLEY: Men: Par: A: R Wright (10) 2 up. B: F Van den Akker (11) 3 up. C: J Spizziri (24) 1 down cb.

   WERRIBEE PARK: Men: Stableford White: A: D Kennedy (7) 40. B: S Baird (14) 39. C: J Wilson (18) 42. D: D Lamanna (22) 37. Women: Stableford: A: M Chang (20) 33.

   WHITTLESEA: Mxd: Stroke Hcp: White: A: E Ewert (10) 64. B: F Russell (12) 71. C: D Dowling (21) 70.

   WODONGA: Men: Stableford: A: K Bruinhout (8) 39. B: K Garner (11) 36. C: P Armstrong (18) 38. Women: A Harris (10) 34.

   WONTHAGGI: Men: Stableford White: A: J Clarke (9) 39. B: J Walsh (16) 38. C: W Howson (21) 33.

   WOODLANDS: Men: Stableford: A: A Grange (7) 38. B: M Todd (12) 40. C: G Lockhart (21) 37 cb. Women: B Pitts (14) 40.

   WOORAYL: Men: Stableford: A: G Calder (13) 38. B: P Burgess (16) 37. C: R Beilby (23) 34 cb.

   YARRA PARK: Men: Par: R Persaud (15) 4 up. Women: S Ryder (18) 3 down.

   YARRA VALLEY: Men: Stableford: A Fatileh (21) 37.

   YARRA YARRA: Men: Stableford: A: S Feldman (0) 38. B: R Mathieson (14) 38. C: J Mustac (17) 42. D: L Heffes (28) 37. Stableford Yellow: G McLeod (25) 35. Women: Stableford: C Eime (31) 36.

   YARRAM: Stroke: 4B: D Dwyer (16) B Harty (20) 64.

   YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford Lake: White: A: T Reed (8) 38. B: T Hargreaves (17) 39 cb. Murray: R Keane (20) 39.

   YEA: Men: Stroke: Medal Jun: P Johnston (17) 70.

   YERING MEADOWS: Men: Stableford: Nursery: A Forster (26) 41. Stableford White: L Scicluna (26) 33. Women: Stableford: V Meade (24) 30.

17 December 2017
David Micheluzzi is a dual title holder claiming both Woodlands Open Amateur and Victorian Men’s Champion of Champions titles. Read more
17 December 2017
The third and final round to this year’s Murray River Junior Masters finished Read more
12 December 2017
FAIRWAY: at Box Hill: Men: Stableford: A: A Erskine (4) 35. B: D Stevens (14) 38. C: G Wheeler (28) 38. Visitor: M Cowell (The National 17) 38. Medal ... Read more
MyGolf
Golf Victoria