Victorian club golf results - Saturday

 

   ALEXANDRA: Stroke: P Buckett (6) 68. Women: M Fahey (14) 88.

   ALTONA LAKES: Mxd: Stableford: Team: W Trace (25) T Manariti (20) N Dowson (8) G Lamb (2) 92.

   AMSTEL: Men: Stableford Ranfurlie: White: A: J Taylor (13) 38 cb. B: K McLaren (16) 37.

   ANGLESEA: Par: 4B: M Titshall (11) D Gough (18) 11 up.

   AXEDALE: Men: Stroke: Div 1: D Ivey (12) 68. Div 2: W Pollock (16) 63. Div 3: D Yum (26) 61. Women: Stableford: Div 1: M Kerr (34) 40.

   BACCHUS MARSH: Women: Stroke: W Lewis (31) 74.

   BACCHUS MARSH WEST: Stableford: A: B Garbutt (6) 37. B: G Shelly (29) 39. Women: N Dickson (28) 31.

   BAIRNSDALE: Men: Stroke: Foursome: M Davidson (18) R Van Elden (19) 70.5. Foursome C'ship: B Makings (0) C Rimington (3) 76.

   BARHAM: Stableford: A: G Lake (14) 59. B: M O'Reilly (19) 57. Women: N Brunt (35) 36.

   BARWON HEADS: Stableford: A: A Darcy (9) 39 cb. B: L Herbert (18) 37 cb. Women: J Vinecombe (34) 32.

   BELVOIR PARK: Men: Par: A: R Champion (10) 1 up. B: M Coxall (16) 5 up. C: M McIntosh (22) 4 up. Women: T Perkins (45) 2 up.

   BENALLA: Stableford: A: B Wright (12) 45. B: M O'Brien (16) 41. C: T Thompson (35) 40. Women: C Day (30) 34 cb.

   BENDIGO: Stableford: A: S Dean (11) 41. B: M Harrington (16) 39 cb. C: A Besley (20) 38.

   BERWICK MONTUNA: Stableford: A: S Pratt (7) 41. B: A Young (21) 39 cb. Women: J Percival (21) 35.

   BOX HILL: Stableford: A: D Diaz (9) 39 cb. B: L Pollard (13) 40. C: J Luck (21) 41. D: C Thompson (26) 38. Hole in one: P Schaefer

   BRIGHT: Men: Stableford White: A: D Velicki (8) 35. B: J Jeffers (19) 34. Women: Stableford: A: J Canning (34) 33.

   BRIGHTON: Mxd: Stroke: Ambrose: D Leong R Wong P Bimbi T Golias (10.13) 58.87.

   BROADFORD: Men: Stroke: Ambrose: G Hanson (4) R Hanson (18) 58.5.

   BUNINYONG: Stableford: A: P Martin (11) 39. B: M Thorne (18) 38. C: J Porter (22) 45. Women: H Hovey (23) 35.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stroke: Ambrose: S Nicholas (23) M Kiely (10) G Davies (24) P Rubens (11) 57.5. Holden Scramble: M Van der Kraan (1) P Koski (12) K Timmins (4) B Bate (16) 56.875. Hole in one: K Timmins at 6th.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Men: Stroke: Ambrose: A Clarke G Best G McQuillan R Anker (7.25) 58.75.

   CASTERTON: Stableford: B Talbot (7) 38.

   CASTLEMAINE: Medley: Par: O Symons (16) 4 up.

   CENTENARY PARK: Stableford: M Jurisic (21) 40.

   CHALAMBAR ARARAT: Stableford Black: A: I Gibson (10) 38. B: D Stapleton (21) 38.

   CHELTENHAM: Men: Stableford: A: M Fry (13) 38. B: G Bird (18) 36 cb.

   CHURCHILL WAVERLEY: Stableford 4B: Churchill Park: White: A: S Eastaway (19) D Garry (22) 47. Men: Stableford: Waverley: A: C Van Bakel (11) 40 cb. B: P Osgood-Cannon (22) 39.

   CLIFTON SPRINGS: Women: Stroke: A Franklin (13) 76. Men: Stroke White: F Brown (5) 67. M Fawcett (16) 68. W Caarels (22) 68. M Wakeling (23) 65.

   COBDEN: Men: Par: A: B Grenfell (16) 3 up.

   COBRAM BAROOGA: Men: Par White: A: J Bush (14) 2 up. B: K Bishop (21) 5 up. S Vogel (+1) 3 up cb.

   COHUNA: Men: Stroke: G Morley (23) 71. Women: Stableford: G Hare (22) 36.

   COLAC: Men: Stroke: A: W Greaves (13) 68. B: I Foley (20) 68.

   COMMERCIAL ALBURY: Stableford White: A: G O'Brien (3) 37. B: C Isaac (14) 41. C: B Holmes (34) 39.

   COMMONWEALTH: Men: Par: PM: A: A Presnell (9) 4 up. B: L Sioros (18) 1 up cb. C: T Reibel (19) 2 up cb. Women: J Clyde (6) 1 up cb. Men: Captain's Trophy: D Ackerman bt T Farmakis . Trophy: A Presnell (9) 4 up.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Mxd: Stableford: A: V Anau (12) 38. B: B Raj (20) 39. C: B Miller (24) 39.

   CRANBOURNE: Men: Stableford: A: P Wittner (7) 39. B: B Hyams (15) 39 cb. C: H Poole (20) 38.

   CREEKSIDE: Men: Stableford Yellow: A: A Sutton (13) 40. B: D Chew (22) 40. C: E Eapen (33) 41. Women: Stableford: A: R Krause (14) 33.

   DEVILBEND: Men: Par White: R Martin (15) 4 up. A: G Bullas (4) 1 up. B: I Shaw (17) 3 up. C: P Dawson (22) 1 up.

   DROUIN: Men: Par: A: C Zeeno (11) 2 up. B: B Batten (19) 4 up. C: J Gardiner (21) 1 down.

   EAST MALVERN: Medley: Par: A: M Leeds (11) 2 up. Trophy: B: S Fry (13) 5 up.

   EASTERN: Men: Par: East: A: D Barclay (7) 2 up. Stableford: North: A: J Scannell (4) 1. B: E Kelly (19) 1. South: A: F Mazzone (19) 2. Cup: A: D Poulton (2) 2.

   EASTERN SWARD: Stroke: Ambrose: D Foote D Money (8.25) 60.75. 3B: R Clasby J Matthews T Hawksworth (12.33) 62.67.

   EASTWOOD: Men: Par: A: J Bowen (11) 8 up. B: P Kirby (18) 3 up. C: M Wylie (21) 5 up.

   EILDON: Mxd: Stroke: Medal Jun: B: D McNair (23) 70. A: P Phillips (10) 71.

   EUROA: Men: Stroke: M Corradin (2) 70. B: J Dewan (23) 66. Women: A: A Smith (16) 69. C: D Cox (40) 73.

   FINLEY: Men: Stroke: A: D Brockie (+1) 73. B: R Harris (22) 69. Women: K Klemke (21) 71. Men: Medal: A Scr: D Brockie 72. A: R Harris (22) 69. Women: Brooch: K Klemke (21) 71.

   FLINDERS: Women: Par: A: F Reed (34) 2 down. Men: A: C Holmes (11) 6 up. B: J Hall (17) 3 up. C: P Kinross (24) 1 up.

   FOREST HILLS: Stableford: A: R Macdonald (8) 39. B: G Kitanovic (30) 41.

   GARDINERS RUN: Men: Stableford White: A: D Kloet (4) 43. B: G Tharle (11) 43 cb. C: J Hurley (19) 46.

   GARFIELD: Men: Stroke: A: C Hunter (13) 65. B: G Needham (15) 62. C: B Balfour (22) 64. A: C Hunter (13) 65. B: G Needham (15) 62. C: B Balfour (22) 64. Women: M Rogers (42) 74.

   GISBORNE: Men: Stableford: A: C Barnard (7) 40. B: S Lay (16) 38 cb. C: D Cassar (18) 43. Women: A: S Arnol (34) 38.

   GLEN WAVERLEY: Stableford: A: A Brown (15) 35. B: R Paul (24) 40.

   GOONAWARRA: Medley: Stableford: A: T McKeown (11) 41. B: J Williams (13) 41. C: T Lasy (23) 37. Men: Stroke: Foursome C'ship: A Scr: L MacDonald G Crowe 70. Women: A Scr: C Heald R Watson 102.

   GREEN ACRES: Stableford: A: M Aucar (9) 40. B: J Hartley (19) 36. C: P Mackie (20) 42.

   GROWLING FROG: Men: Par: A: M Stapleton (8) 4 up. B: T Skeoch (17) sq. C: J Jaensch (27) 2 up. Women: P Davey (17) 8 down.

   HAMILTON: Women: Stableford: G Griffin (22) 35 cb. Men: D Battista (12) 40 cb.

   HEATHCOTE: Women: Stroke: C Stuart (16) 73. Men: A: L Maxwell (6) 71. B: T Russell (12) 73. C: J Dobie (21) 68. Stableford: Div 1: L Mueck (10) 37. Div 2: J Zurek (24) 38.

   HEIDELBERG: Mxd: Stableford: A: J Apelgren (4) 40 cb. B: G Smith (13) 43. C: D Haberman (20) 37.

   HEPBURN SPRINGS: Stableford: M Yanner (9) 37.

   HEYFIELD: Stableford: A Clyma (26) 36.

   HIDDEN VALLEY: Mxd: Stroke Black: A: J Hozjan (4) 74. B: M Chapman (21) 70.

   HILLTOP TATURA: Men: Stableford: A: G Mc Intosh (6) 38. B: M Trevaskis (22) 38. Women: J De Ieso (38) 30.

   HORSHAM: Men: Stableford: M Fletcher (11) 39. B: R Lockwood (17) 34 cb. C: P Hammond (22) 36 cb. Women: E Wood (25) 36.

   HUNTINGDALE: Stroke: Medal A: P Murphy (10) 71. B: J Lord (18) 71. C: G Seignior (22) 71 to play off. Scr: P Campbell 78 A Ryan 78 D Threlfall 78. Stableford: T Stanning (13) 35. Women: Stroke: L Teo (3) 79 cb. Stableford: F Murray (19) 38.

   JUBILEE WANGARATTA: Jnr: Stroke 9-hole: Yellow: Div 1: N Bevacqua (34) 36. Div 2: H Lewis (22) 27. Women: Stroke: P Mercer (24) 75. Men: A: S McLean (3) 68. B: B Wallace (12) 73. C: R Hyland (18) 67.

   KERANG: Stableford: J Coolahan (12) 42. Women: E Ellwood (28) 39.

   KEW: Stableford: A: G Brekke (10) 40. B: T Carroll (17) 37. C: T McCarthy (20) 41 cb. Women: H Nguyen (27) 31.

   KEYSBOROUGH: Par: A: B Harris (2) 3 up cb. B: W Parsonage (13) 8 up. C: C Beale (21) 4 up. Women: R Hall (34) 3 up.

   KILMORE: 4B: G Davey (15) D Whitfield (12) 46.

   KINGSTON HEATH: Stableford: A: D Speirs (13) 42. B: T Clemens (16) 37.

   KOORINGAL: Men: Stableford: A: A Saliba (1) 36 cb. B: D Robinson (11) 40. C: A King (14) 38. D: P Hannath (26) 39. Women: Stableford Yellow: K Arnold (27) 33.

   KYABRAM PARKLAND: Men: Stableford: 4B: M Sullivan (14) G Forbes (21) 46. Women: D Tonkin (23) J Gilby (33) 45.

   LAKES ENTRANCE: Men: Stableford 4B: White: A: T Varone (30) N McKenna (11) 45. B: G Lowrie (28) A Taylor (27) 44.

   LAKESIDE at Albert Park: Men: Par Trophy: Black: A: G Smith (8) 1 up. B: C Philpott (16) 5 up. C: M Brown (21) 4 up. Women: Par: M Martin (15) 2 up cb.

   LANG LANG: Men: Stableford: 2B: R Batt 46. G Morozoff 46. M Holmes 45. T Harrison 45.

   LATROBE: Medley: Par Hcp: White: A: T Stray (7) 7 up. B: T Costanza (18) 8 up. C: J Talty (26) 3 up.

   LEONGATHA: Stroke: Ambrose: J Weatley A Hill 64.5. Mxd: G McRobert (27) R McRobert (13) 70.

   LONSDALE: Par: A: G Buckland (6) 3 up. B: B Moloney (15) 2 up. C: J Willimas (28) sq. A: D Crigan (13) 5 up.

   MAFFRA: Stableford: A: G Howard (12) 39. B: M Gallagher (17) 40. C: G Meldrum (21) 41.

   MALLACOOTA: Men: Stroke: Medal Jun: L Ellis (11) 74.

   MANSFIELD: Men: Par: V Smith (24) 9 up. Women: S Parsons (16) 4 down cb.

   MARYBOROUGH: Men: Par: 4B: C Pinner (30) N Earl (14) 13 up. Women: A Strain (17) S Stoneman (18) 6 up.

   MEDWAY: Men: Stableford: Trophy: A: H Silis (9) 42. B: T Mackenzie (14) 40. C: R Farrell (21) 38. Women: L Johnson (20) 37.

   MEENIYAN: Men: Par: R Hannay (26) 3 up.

   MELBOURNE AIRPORT: Stroke: A: C Brown (13) 68. B/Medal: N Sarmiento (22) 67. C: M Steinhoff (30) 68.

   MILDURA: Men: Stableford: A: R Briggs (12) 37. B: A Lucchessi (15) 38. C: G Tuloch (26) 37.

   MIRBOO NORTH: Stableford: T Whitelaw (6) 38.

   MOE: Men: Stableford: A: G Wilson (9) 40. B: C Dunstan (22) 42.

   MOONAH LINKS: Men: Stableford Legends: Black: A: M Lever (0) 35 cb. B: T Weir (14) 35. Women: Stableford: K Vosjan (19) 34.

   MOOROOPNA: Women: Stableford: S O'Connor (21) 39. Men: Stableford White: A: P Demay (9) 39. B: L Simms (19) 41. C: J Ralph (23) 41.

   MORNINGTON: Stableford: A: S McCullough (12) 40. B: A Dumsa (17) 42. C: G Miller (35) 40. Hole in one: M Iredale at 10th.

   MT MACEDON: Men: Stroke: Medal Jun: A Scr: M Willis 70. A: M Willis (4) 66. B: A Gray (16) 68. C: P Nicholls (34) 75 cb.

   MT MARTHA: Stableford: B O'Halloran (29) 41. Women: J King (23) 31.

   MYRTLEFORD: Men: Stableford: 4B: A Jones (10) K O'Shaughnessy (16) 43.

   NEANGAR PARK: Men: Stableford: A: A Masters (1) 43. B: B Burns (13) 39 cb. C: M Ingram (20) 43. Women: A: L Wolsley (20) 33.

   NORTHERN: Mxd: Stableford: A: J Ting (5) 40. B: R Hall (16) 40. C: J Lithgow (33) 39.

   OAKLEIGH: Stroke: Medal: R Seach (18) 59. Women: S Stott (30) 59.

   OLINDA: Stableford: A: M Wiltshire (10) 33. B: P Clowes (19) 37.

   ORBOST: Men: Stableford: R Findley (28) 38. Women: G Voss (37) 36.

   PAKENHAM: Mxd: Par White: A: C Clissold (11) 4 up. B: B Collins (18) 4 up. C: R Allan (24) 7 up.

   PAMBULA MERIMBULA: Men: Stableford: A: P Patricks (8) 35. B: M Mamone (14) 39. C: B McGeachie (17) 39. D: S Mallinson (27) 38. Women: J Holt (22) 33.

   PATTERSON RIVER: Men: Stableford: A: K McKeogh (10) 38. B: A De Luca (14) 38. C: G Holt (22) 38. Women: J Maggs (15) 35.

   PENINSULA KINGSWOOD: Par Kingswood: White: A: T Quinn (15) 2 up cb. B: L Dowling (20) 2 up. C: A Hickford (29) 4 up. G Wills (15) 1 up cb. D Vines (22) sq cb. C: T Greenall (24) 1 up. Par: A Lewis (21) 2 down. Men: Stableford Peninsula South: White: A: D Dowdle (15) 40. B: P Dalton (16) 36. C: F Tait (24) 39. Women: Stableford: D McCartney (15) 39.

   PHILLIP ISLAND: Women: Stableford: L Brown (27) 33. Men: A: B Grazules (9) 38. B: A O'Gorman (17) 38. C: C Grant (21) 37.

   PORT FAIRY: Men: Stableford: A: A Dwyer (12) 41 cb. B: M Conlan (18) 39 cb. C: G Cooper (22) 40. Women: H Mahony (21) 38.

   PORTARLINGTON: Women: Par: B Peterson (20) sq. Men: Par Black: A: S Moore (5) 2 up cb. B: C McCorkell (16) 4 up. C: N Keskinen (19) 5 up. D: M Webb (29) 1 up.

   PORTLAND: Men: Stroke: A: K Herbertson (8) 71. B: G Jensz (12) 71. C: J Eade (20) 71 cb. Women: S Ruis (9) 72.

   PORTSEA: Men: Stableford: A: E James (8) 35. B: J Norris (17) 39. C: B Leonard (23) 36. Women: J Bail (32) 37. Men: Stableford Gold: D Matthews (24) 36.

   QUEENSCLIFF: Stableford: S Marshall (10) 40.

   RAAF WILLIAMS: Mxd: Stroke: A: S Turner (12) 70. B: A Kaloumaira (19) 62. C: V Smith (28) 65. Medal of Medallists: A Kaloumaira (19) 62. Matchplay: K Duplessis bt J Findlay 1up.

   RACV CAPE SCHANCK: Mxd: Stableford: A: C Ragg (18) 38. B: R Tranter (30) 44.

   RICH RIVER: Men: Par East: Black: A: S Jones (2) 5 up. B: R Taylor (16) 3 up. C: R Merlo (23) 6 up.

   RINGWOOD: Stableford: A: D Jelinek (10) 46. B: M Hamilton (14) 41. C: R Smith (24) 39. Women: C Dyer (19) 34.

   RIVERSDALE: Men: Par White: A: P Damyon (9) 5 up. B: G Irving (16) 4 up cb. C: R Sully (25) 8 up.

   RIVERSIDE ESSENDON: Women: Stableford: J Luxmore (32) 35.

   RIVERVIEW: Men: Stableford: A: L Lagerewski (11) 36 cb. B: B Smith (18) 41. Women: A McIlroy (26) 34.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Par: West: C Bourke (9) 1 up. Women: K Loudovaris (7) 1 down. Men: Stableford: East: A: I McAdam (4) 39. B: R Geisler (15) 36 cb. C: D Miller (20) 32 cb.

   ROSEBUD PARK: Men: Stroke: R Spiby (25) 67. Scr: B Dorsett 77. Cup: R Spiby (Winter Cup) (25) 138. Women: Stableford: G Bawden (29) 33. Cup: G Bawden (Winter Cup) (29) 62.

   ROSSDALE: Women: Stableford: 4B: K Schmidt C Fraser 39. Men: A: C Winkler (+1) 39. B: C Geisler (10) 38 cb. C: N Polatidis (25) 41.

   ROYAL MELBOURNE: Mxd: Stroke: Foursome: West: R Hunwick L Hunwick (23.5) 71.5. Men: Stableford East: White: A: B Hedrick (6) 35. B: J Bavin (12) 37. C: S Southey (20) 40.

   SALE: Stableford: A: D Shaw (7) 39. B: R Burns (15) 39 cb. C: K Maxfield (25) 35. Women: K Manze (12) 32.

   SANCTUARY LAKES: Mxd: Par: A: S Clark (8) 1 up. B: J Higgins (14) 2 up. C: T Aungwin (25) sq.

   SANDHURST: Men: Par: North: A: T Parkes (5) 3 up. B: L Hawkes (12) 4 up. Stableford: Champions: A: F Collins (10) 37. B: M Wenn (14) 36. Women: N Eller (9) 37.

   SETTLERS RUN: Men: Stableford Gold: A: M Slender (12) 44. B: P McKelson (15) 40. C: E Kennedy (20) 37. Green: J Clark-Keppel (14) 33.

   SEYMOUR: Men: Par: 4B: M Fountain (11) 9 up. J Callaghan (14) 9 up. Women: T Fountain (31) 6 up. P Britton (16) 6 up.

   SHEPPARTON: Stableford White: A: W Ridd (11) 38. B: D O'Neill (16) 41. C: J Wilkinson (28) 39. P Dixon (25) 37.

   SORRENTO: Women: Par: K Bamford (29) 2 down. Men: A: T Paterson (16) 1 up. B: R Williamson (22) 1 up cb.

   SOUTHERN: Stableford: A: S Moss (7) 38 cb. B: P Wood (14) 40. C: D Seedsman (18) 39.

   SPRING PARK: Mxd: Stableford: B Thomas (15) 35.

   SPRING VALLEY: Mxd: Stableford: A: N Venditti (5) 38. B: M Tait (15) 40. B: K Buckthorpe (19) 41. A: J Harrington (13) 38.

   ST ANDREWS BEACH: Mxd: Stableford: R Marshall (9) 38.

   STAWELL: Men: Stableford: 4B: P Willcock (15) G Alborough (18) 44. Women: M Hart (32) D Molan (37) 45.

   STRATHALLAN: Stroke: Foursome: G Sullivan (15) F Cipriani (17) 70.

   SUNSHINE: Par: A: B Cauchi (6) 3 up. B: C Tydens (16) 1 up. C: K Whitcher (36) 4 up. M Heard (31) 1 down. Men: Stroke: Matchplay: A Harris (15) G Rowney (22) bt D Tare (5) T George (8) 1up.

   TALBOT: Mxd: Stroke: Canadian Foursome: T Deans (10) R Nunn (25) 62.5. Men: Stableford: A Browning (13) 39. T Brown (6) 34.

   TARRAWINGEE: Mxd: Stableford: 3B: G Stone (28) 39 cb.

   THE DUNES: Mxd: Stableford: The Cups: A: B Noonan (15) 23. B: J Schizzerotto (27) 20. Women: The Dunes: A: G Murden (23) 38. Mxd: Visitor: S Collins (17) 39. Men: A: A Ridout (10) 36. B: J Eberhart (15) 38.

   THE HERITAGE: Men: Stableford: St John: A: A Winter (11) 37. B: E Dunn (14) 37. C: P Sorrell (25) 40. Henley: A: R Gough (8) 41. B: J Ozzimo (15) 35. C: R Lees (22) 34 cb. Women: W Portelli (25) 30.

   THE SANDS TORQUAY: Women: Stableford: B Downey (25) 33. Men: A: S McGrath (6) 36 cb. B: R Bray (19) 39.

   THIRTEENTH BEACH: Stableford: Beach: A: P Zele (7) 39. B: A Tait (10) 41. C: G Boseley (18) 38. Women: C Paxton (25) 37.

   TIRHATUAN: Stableford: 4B: R Larter (17) B Larter (30) 48. Women: G Johnson (34) T Wellington (18) 46. Shield: R Larter (17) B Larter (30) 94. Women: G Johnson (34) T Wellington (18) 84.

   TOCUMWAL: Stableford A: M McKenna (2) 38. B: B Morgan (13) 37. C: W Yardy (22) 37. Women: Stableford: A: K McKenna (18) 39. B: P Wilson (32) 34.

   TORQUAY: Stableford: A: A Spicer (11) 39. B: E Morris (13) 36. C: S Stadler (18) 38. Resort: B Brown (29) 42. Women: K Potter (30) 39. Men: Visitor: B Pavlovic (23) 37 cb.

   TRAFALGAR: Stableford A: D Perrin (13) 39 cb. B: B Taylor (30) 41.

   TRARALGON: Stableford A: N Arnett (11) 40. B: N Ransome (15) 40. C: S Power (20) 42. D: B Power (26) 40. Women: S Coffey (10) 32.

   TRENTHAM: Stableford: 4B: H John (14) J Conway (21) 48. Women: R Duffy (28) 36.

   VICTORIA: Stroke: Ambrose: N Mangos (7) S Gole (3) A Beck (34) K McNamee (17) 50.375.

   WANGARATTA: Stableford: A: M Hall (16) 39 cb. B: T Holden (19) 39 cb.

   WARRAGUL: Women: Stableford: R Gallagher (17) 30. Men: Stableford White: A: N Fawcett (13) 43. B: D Armstrong (16) 40. C: G McDonald (31) 37.

   WARRNAMBOOL: Stroke: A: P Lumsden (9) 70. B: T Howard (17) 69. C: D Fish (28) 67. Women: A: T Sullivan (14) 89.

   WATERFORD VALLEY: Stableford: A: D Winter (5) 38. B: G Bell (18) 40. C: J Spizzirri (24) 34.

   WERRIBEE PARK: Par: A: S Payne (10) 4 up. B: K Leece (13) 1 up. C: C Hall (16) 2 up. D: S Cincotta (21) 1 up. Women: M Chang (19) 3 down.

   WHITTLESEA: Stroke A: K Nolan (9) 70 cb. B: A Vella (13) 69. C: G Meade (25) 70. J Beattie (9) 141.

   WODONGA: Stroke: 4B: P Witham J Dawson 62.

   WONTHAGGI: Par: A: A Geyer (11) 2 up. B: M Foster (13) 2 up. C: G Moresco (20) 1 up.

   WOODLANDS: Stableford: A: R Jones (8) 39 cb. B: S Langridge (11) 36. C: M Clark (19) 39. Women: K Caridakis (7) 33 cb.

   WOORAYL: Stroke: A: R Gourlay (12) 73. B/Medal: M Smith (17) 68. C: G Forrester (24) 75.

   YARRA PARK: Stableford: T Pearson (21) 35. Women: S Ryder (18) 34.

   YARRA VIEW: Stableford: A: S Kenny (6) 39. B: D Egan (29) 37.

   YARRA YARRA: Stableford: A: K Brooks (3) 37. B: G Mclaren (13) 37. C: B Byatt (18) 40. D: M Bygrave (23) 36. Women: C Bryant (3) 32. Men: Stableford Yellow: G Mcleod (25) 36.

   YARRAM: Stableford: A: J Swift (5) 41. B: B Farley (19) 36. C: P Biggs (29) 35. Women: S Denovan (17) 31.

   YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Lake: A: W Ridley (22) 38. B: M Hockley (31) 41. Men: Par White: R Dick (13) 3 up. Murray: A: S Buckley (6) 2 up. B: M O'Bryan (31) 5 up.

   YERING MEADOWS: Women: Stableford: Nursery: J McLeod (36) 30 cb. Men: A Hayman (3) 43. T Linney (22) 35 cb. Stableford White: J Rawson (22) 35.




October is Golf Month. Share the golf bug to win the ultimate golf bug adventure to Barnbougle, Cape Wickham and Ocean Dunes courtesy of Air Adventure Golf Tours.


Head to www.golfmonth.com.au for more details.

24 October 2017
Marc Leishman's breakout year in America has left him on the cusp of the world's top 10 for the first time in his career. Read more
23 October 2017
Victoria’s Sue Wooster leads the Australian Women’s Senior Amateur after round one, three strokes ahead of seven-time champion Sylvia Donohoe. Read more
24 October 2017
CAMBERWELL: Stableford: A: L Filippin (24) 39. Read more
MyGolf
Golf Victoria