Victorian club golf results - Saturday

 

   ALEXANDRA: Men: Stroke: Medal: A: M Bossonnet (13) 66. B: F Devries (24) 73.

   ALTONA LAKES: Men: Stroke: Medal: A: L Redpath (5) 73. B: G Dunne (17) 69. C: A Hunter (25) 68. Women: P Care (18) 70.

   AMSTEL: Men: Stableford Medal: Ranfurlie: Black: A: B Greenough (1) 35. B/Medal: T Verhagen (14) 36. C: D Pelz (25) 30.

   ANGLESEA: Par: A: D Turner (8) 1 up. B/Medal: P Griffiths (16) 3 up. C: H Cross (22) sq. Div 1: A Stokes (16) sq.

   BACCHUS MARSH: Men: Stroke: Medal Jan: A: D Robinson (7) 71 cb. B: J Mooney (14) 69. C: K McClean (69) 69. Medley: Medal Jul: W Wu (27) 71 cb.

   BAIRNSDALE: Men: Stableford: A: M Osbourn (15) 37. B: R Davidson (22) 40. Women: J Gibson (30) 41.

   BARHAM: Women: Stableford: A: R Sheldrick (13) 39. B: R Hobbs (17) 39. J Goodwin (24) 33. B: D Walker (31) 35.

   BARWON HEADS: Men: Par: A: T Darcy (10) 6 up. B: K MacFarlane (16) 1 up cb. Women: S Ludlow (18) sq.

   BELVOIR PARK: Men: Stroke: Medal: A: T Holmes (7) 68. B/Medal: D Robins (12) 67. C: W McGough (26) 69. Women: J Roberts (6) 72.

   BEMBRIDGE: Men: Stroke 9-hole: White: A: H Rouette (4) 32. B: R Allan (10) 31.

   BOX HILL: Mxd: Stroke: A/Medal: G Baumgartner (6) 69. B: S Audley (15) 70. C: P O'Brien (16) 73. D: A Heath (24) 71.

   BRIGHT: Stableford: A: P Clough (13) 34 cb. B: P Dingle (24) 33. Women: J Canning (33) 34.

   BRIGHTON: Men: Par: Medal: R Boucher (11) 3 up. Trophy: S Hookway (19) 2 up. Women: Par White: K Tester (20) 1 up.

   BROADFORD: Men: Stroke: Medal: A: C Hanson (7) 68. B: G Hanson (14) 65. C: J Doyle (21) 72. Women: A Zolnierczyk (16) 74.

   BUNINYONG: Stroke: T Sutherland (8) 72. R Delaland (16) 69. P Innes (28) 71. Women: F Feltham (13) 78.

   CAMPERDOWN: Men: Stroke: A/Medal: G Lafferty (11) 71. B: T Clissold (15) 72.

   CARDINIA BEACONHILLS: Par: Medal: A: O Borninkhof (7) 1 up. B: M Brennan (15) 2 up cb. R Godber (24) 1 up.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Men: Stroke Medal: J McPherson (24) 72.

   CASTERTON: Stroke: S McKinnon (2) 71.

   CENTENARY PARK: Men: Stableford: D Jarvie (12) 38.

   CERBERUS: Mxd: Stroke: Ambrose: N Green T Wison B Kaplanez P Smith ((1.875) 58.125.

   CHALAMBAR ARARAT: Stroke Black: A: M Harricks (1) 69. B: J Pola (17) 69. A: M Hamilton (1) 69. B: J Pola (17) 69.

   CHELTENHAM: Men: Stableford: Medal: N Jackson (20) 37.

   CHURCHILL & MONASH: Men: Stableford: A: C Doyle (11) 35. B: B Baldock (19) 34. C: R Zomer (36) 34.

   CHURCHILL WAVERLEY: Stableford Churchill Park: White: A: E Belvis (13) 38. B: R Wright (18) 40 cb. Mxd: Stableford: Medal Waverley: A: P Warren (10) 40. B/Medal: R Ratnayeke (15) 41. C: P Lock (22) 39 cb..

   CLIFTON SPRINGS: Women: Stableford: A: A Franklin (12) 33. B: P Egan (26) 29.

   COBDEN: Men: Stroke: Medal: J Reed (24) 69.

   COHUNA: Stroke: G Morley (24) 70. Women: Stableford: H Thies (19) 35.

   COLAC: Men: Stableford: A: D Garner (9) 35. B: S Luczo (20) 38.

   COMMERCIAL ALBURY: Men: Par: A: L Robertson (12) 2 up. B: D Staples (15) 4 up. C: J Green (23) 3 up.

   COMMONWEALTH: Men: Par: A: D Ackerman (7) sq. B: R Charles (13) 1 up cb. C: R Hutchinson (19) 2 up. Women: J Elmslie (11) 1 down.

   COROWA: Stroke: A: P Rosser (3) 75. B/Medal: J Cleeve (16) 73. C: A Wood (19) 75. Women: Medal: G Richards (18) 74.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Mxd: Stroke: A: P Harris (12) 72. B/Medal: C Ertekin (19) 71. C: E Abanilla (34) 71.

   CRANBOURNE: Men: Stableford: A: A Cianciaruso (11) 38. B: T Grusd (17) 40. C: M Cook (21) 34.

   CREEKSIDE: Men: Stroke: A/Medal: R Krause (11) 64. B: A Skane (18) 71. C: J Deegan (23) 71. Women: Stroke: A/Medal: I Aitken-Gattari (29) 69.

   DENILIQUIN: Men: Stroke: A: L Campbell (14) 70. B: K Maher (21) 66. C: T Newman (26) 70.

   DEVILBEND: Men: Par: B Heap (15) 2 up. A: G Bodley (13) 1 up. B: S Hogenbirk (15) 1 up. C: J Hyder (32) 1 up. B Heap (15) 2 up. A: G Bodley (13) 1 up cb. B: S Hogenbirk (15) 1 up cb. C: J Hyder (32) 1 up cb.

   EAST MALVERN: Stroke: A: J Potter (10) 66. B/Medal: A Goldman (21) 65. Women: Medal: W Beron (22) 76.

   EASTERN: Mxd: Stableford: South: B Mills (12) 36. North: J Parish (1) 34 cb. East: M McDonald (21) 37.

   EASTWOOD: Men: Stroke: Medal: B Mitchell (12) 70. G Harrison (17) 74. W Walker (24) 72. Stableford: C Hunter (10) 33 cb.

   EILDON: Mxd: Stableford: A: D Malley (9) 36. J Carr (29) 32.

   EUROA: Men: Stroke: A: T Walters (14) 69. B: B Rosenbrock (19) 66. Women: Par: A: L Combrink (24) 1 up. B: J Collins (31) 1 down.

   FLINDERS: Women: Stroke: A: K Fletcher (14) 70. Men: A: N Soderholm (8) 67. B: E Wright (16) 70. C: P Truscott (26) 66..

   FOREST HILLS: Stableford: A: T Esplin (8) 37. B: G Kitanovic (29) 38.

   FOSTER: Men: Stroke: Medal: A/Medal: R Prain (12) 74. B: G Prue (21) 75.

   GARDINERS RUN: Men: Stableford: A: W Massih (9) 36. B: J Bennett (11) 43. C: C Carter (17) 38.

   GARFIELD: Men: Stroke: Medal: A/Medal: T Baharis (14) 66. A Scr: A Mc Killop 73. B: M Atkins (16) 70. B Scr: M Atkins 86. C: P Smith (21) 66. C Scr: P Smith 87. Women: M Baharis (30) 78 cb. M Baharis (30) 78 cb. Men: 36-hole: P Black (Cox Cup) (14) 133.

   GISBORNE: Men: Stableford: A: B Larkins (0) 40. B: J Dykun (17) 40. C: M Barker (36) 37. Cup: B Larkins (0) 40 cb. Trophy: C Barnard (6) 76. Women: M Ivory (19) 32 cb.

   GLEN WAVERLEY: Men: Stroke: A: G Fraser (20) 67. B: A Poaru (30) 67. Women: J Eddy (30) 76.

   GOONAWARRA: Men: Stableford: Medal: A/Medal: C McLean (1) 38. B: I Horvat (17) 34 cb. C: N Williamson (26) 36 cb. Women: A: R Watson (20) 29 cb. B: B Marino (34) 38. Men: Stableford: G Burt (32) 42.

   GREEN ACRES: Stableford: A: J Hatcher (15) 35. B: J Johnston (19) 42. Stroke: Captain's Trophy: J Ogden.

   GROWLING FROG: Men: Stroke: A/Medal: D Foster (8) 69. B: A O'Connor (17) 74. C: T Targett (26) 74. Women: Medal: C Lewin (17) 77.

   HAMILTON: Men: Stroke: A: M Holcombe (12) 71 cb. Medal: B: J Tuckey (16) 69.

   HEATHCOTE: Men: Stroke: Medal: A: L Mueck (9) 69. B: P Coleman (12) 69. C: G Boyes (27) 70. Stableford: Div 1: P Coleman (12) 37. Div 2: T Hunter (20) 38.

   HEIDELBERG: Stableford: Medal: A: T McLachlan (6) 40. B: L Franklin (14) 37. A Scr: L Slater 37 cb.

   HEPBURN SPRINGS: Stroke: A: J Arnold (7) 59. B: W Gull (18) 59.

   HEYFIELD: Men: Stroke: A/Medal: G McInnes (10) 68. B: R Rose (17) 73. A Scr: G McInnes 78.

   HIDDEN VALLEY: Stableford: A: L Christie (8) 37. B: D Doll (12) 38. C: D Angelino (26) 35.

   HILLTOP TATURA: Stroke: Medal: B/Medal: M Trevaskis (21) 69. A: J Fanning (8) 71. Women: J Morgan (29) 73.

   HORSHAM: Men: Stroke: Medal Jun: G Watts (11) 71 cb. B/Medal: M McGough (13) 71. C: P Jackson (19) 71. Women: K Knight (9) 78.

   HOWLONG: Men: Stroke: A: I Charles (7) 68. B: C Sanderson (22) 69 cb. Women: G Hoskin (9) 70.

   HUNTINGDALE: Men: Stroke: Foursome: S Loh G Paulett (17) 70. Women: M Riches R Stewart (25.5) 75.5. Foursome C'ship: L Teo R Kwok-Xu 84.

   JUBILEE WANGARATTA: Men: Stableford: A: S Fisher (6) 39. B: P Ockwell (14) 38. C: S Goldsworthy (19) 35. Women: D Murphy (7) 39.

   KERANG: Men: Stroke: Medal: G Gin (18) 61. Women: P Twiss (28) 70.

   KEW: Women: Par: E McCrone (31) 4 down. Men: A: B Deith (18) 3 up cb. B: R Palazzo (20) 1 up cb.

   KEYSBOROUGH: Par: Medal Jun: Medal: T Hendry (18) 2 down. Men: Medal Jul: A: N Schmidt (12) 3 up. B/Medal: M Turner (17) 5 up. C: C Beale (20) 2 up. Women: J Stevens (32) 2 down cb.

   KILMORE: Men: Stroke: A: K Gibbons (15) 68. B: R Hunt (25) 69. Women: Stableford: B Lay (29) 28.

   KINGSTON HEATH: Men: Stroke: Medal Jul: D Logan (7) J Robison (16) 71 to playoff. Scr: C Ashcroft 74. Medal Jun: R Taylor (5) 74.

   KYABRAM PARKLAND: Men: Stableford: A: D Cartwright (3) 38. B: M Baker (14) 34 cb. C: G Gordon (18) 38. Women: A: L McInnes (15) 38. B: J Pearce (35) 41.

   LAKES ENTRANCE: Stableford: A: G Smith (14) 40. B: B Hoppe (21) 39. Women: N Martin (10) 36.

   LAKESIDE at Albert Park: Women: Stableford: Trophy: M Martin (15) 38. Men: Stableford Black: A: N Campbell (9) 38. B: T Michell (18) 41 cb. C: G Bryant (22) 37 cb.

   LANCEFIELD: Medley: Stroke: A: G Cook (11) 71. B: S Climas (14) 69. C: M Cruise (24) 76.

   LANG LANG: Men: Stroke: Medal Jul: Medal: M Ravenhall (20) 67.

   LATROBE: Medley: Par: A: B Mansfield (8) 5 up. B: C Scott (13) 4 up. C: B Fuller (20) 2 up.

   LEONGATHA: Women: Stroke: W Parker (13) 80. Stroke Black: A: T Williamson (13) 69. B: N Hill (17) 66. C: T Rudge (33) 69.

   LONSDALE: Men: Stableford: A: S Vicary (13) 37. B: D Percy (18) 35 cb. C: N Fenby (30) 40. Women: S Hall (27) 37.

   MAFFRA: Stableford: A: S Murray (8) 35. B: D Hunt (18) 38. C: L Connolly (33) 34.

   MALLACOOTA: Men: Stableford: O Liedtke (17) 36.

   MANSFIELD: Women: Par: L Anderson (26) 1 up. Men: Stroke Medal Jun: K Blunt (8) 68.

   MARYBOROUGH: Men: Stroke: Medal Jul: A: W Fowler (9) 67. B: G Sluce (13) 70. C: G Proctor (23) 72. Women: Stableford: A: L Burt (23) 34.

   MEENIYAN: Stroke: A: B Dewar (17) 74. B: N Park (24) 71.

   MELBOURNE AIRPORT: Men: Stableford: A: N Abbinga (15) 41. B: A Somera (16) 39. C: G Versace (24) 38.

   MELTON VALLEY: Men: Stroke: Medal Jul: A: P Mikeska (9) 69. B: F Bonnici (15) 68. C/Medal: L Ridgway (19) 66. D: R Bramwell (25) 70. Women: E Condon (21) 69.

   METROPOLITAN: Women: Par: S Anderson (3) 2 up. Men: A: A Sudarsanan (3) 1 up cb. B: M Burn (17) 2 up. C: R Burbury (27) sq cb. Hole in one: White: P Matthey at 11th.

   MILDURA: Men: Stroke: A: N Hodgetts (13) 67. B: K Williams (15) 74. C: G Smart (19) 70.

   MIRBOO NORTH: Stroke: A: T Bradshaw (7) 73. B/Medal: I Blencowe (21) 71. A Scr: T Bradshaw 80.

   MOE: Men: Stroke: Medal Jul: A/Medal: A Pickard (7) 70. B: T McAlpine (33) 77. A Scr: A Bassman 76.

   MOONAH LINKS: Women: Stableford: Open: A: D Tracy (12) 36. B: H Lex (21) 34 cb. G MCMillan (24) 34

   MOOROOPNA: Men: Stableford: A: P Van Tiggelen (11) 37. B: B Lynch (17) 38. C: S Macansh (23) 38. Women: J Evans (36) 37.

   MORNINGTON: Stableford: Medal: S Horstra (20) 43. A: M Butterworth (7) 39. B: I Dunne (16) 41. C: B Clark (20) 38.

   MORTLAKE: Men: Stroke Medal: S Hubbard (19) 65.

   MT MACEDON: Stableford: A: R Payne (9) 33. B: I Gill (18) 35.

   MT MARTHA: Women: Stroke: Medal: J Jones (26) 77. Men: A Heathcote (22) 63. A: B Salmon (19) 69. B: P Finney (22) 67. C: B O'Halloran (28) 70.

   MURRAY DOWNS: Women: Stableford: R McAlister (26) 34. Men: Stroke: A: R Hastings (11) 74. B: G Frame (15) 74. C: T Miceli (19) 72.

   MYRTLEFORD: Medley: Par: B Bynon (28) 4 up.

   NEWRY: Stroke: A: G Clements (11) 70. B: B Morgan (17) 68. C: R Cameron (21) 66.

   NORTHERN: Par: A: B Browne (10) 3 up cb. B: B Dowling (18) 2 up. C: B Conroy (29) 1 down cb.

   NUMURKAH: Stroke: Medal: I Clark (18) 68 cb. Women: H Schmedje (15) 70.

   OAKLEIGH: Women: Stableford: P Maginness (29) 27.

   OLINDA: Men: Stroke: A/Medal: T Venten (9) 67. B: J Ellerbock (20) 73.

   ORBOST: Men: Stroke: Medal: A Hambling (17) 69. Women: Stableford: C Lynn (37) 36.

   PAKENHAM: Mxd: Stableford: Medal: A: M Lloyd (8) 40. B: S Hayhow (15) 39. C: D Maas (22) 38. A: M Lloyd (8) 40. B: S Hayhow (15) 39. C: D Maas (22) 38.

   PAMBULA MERIMBULA: Women: Stableford: A: L Dorman (9) 34. B: A Laven (20) 32. C: J Lawrance (27) 32. A: L Dorman (9) 34. B: A Lavender (20) 32. C: J Lawrance (27) 32. Men: Stroke: Ambrose: K Burrows A Francis (7.75) 64.25.

   PATTERSON RIVER: Men: Par: A: J Burns (9) 5 up. B: D Collier (19) 2 up. C: G Holt (21) 4 up. Women: J Maggs (16) 1 up. Hole in one: M Balsarini

   PENINSULA KINGSWOOD: Men: Par: Medal Kingswood: A: D Jones (2) 3 up. B: J Burgess (21) 3 up. C: J Hasell (25) 2 up. Peninsula South: A/Medal: C McLeod (8) 4 up. B: K Kissick (20) sq. C: W Wolke (27) 1 down cb. Women: A Flanagan (35) 7 down.

   PHILLIP ISLAND: Women: Stroke: V Roff Smith (19) 71. Men: Medal: A: P Wagner (10) 69. B/Medal: R Colling (17) 68. C: I Brown (29) 72..

   PORTARLINGTON: Men: Stableford: A: S Olver (6) 38 cb. B: L Wilson (15) 35. C: G Atkins (21) 35. D: W Pressnell (28) 38. Women: J Francis (18) 37.

   PORTLAND: Mxd: Stableford: A: B Cumming (6) 34.

   PORTSEA: Men: Stroke: A/Medal: E James (8) 69. B: P Pellegrini (14) 70 cb. C: G Parker (20) 72 cb. Women: Medal: M Campbell (22) 73. Men: Stableford Gold: B Court (20) 36.

   QUEENSCLIFF: Men: Stroke 2B Agg: Black: G Bench (8) B Long (16) 70 cb.

   RAAF WILLIAMS: Mxd: Stableford: Medal: A: S Turner (12) 37. B: G Walker (17) 38. C: V Smith (27) 42.

   RACV CAPE SCHANCK: Mxd: Stableford: A: K Doyle (12) 36. B: N Dugdale (21) 34. Hole in one: H Penrose at 14th.

   RACV HEALESVILLE: Stroke: Medal: R Diggens (21) 66.

   RICH RIVER: Women: Stableford: West: L James (18) 36.

   RINGWOOD: Stableford: A: A Ford (9) 42. B: G Frost (14) 38. C: G Stanton (26) 44. Women: J Logan (11) 35 cb.

   RIVERSDALE: Par: A: M Lamb (21) 5 up cb. Hole in one: D Carter at 17th. Men: Par: A: M Callan (8) 4 up. B: G Mescher (16) 3 up. C: N Png (20) 5 up.

   RIVERVIEW: Stroke: Medal: A: I Tedja (14) 63. B: D Ward (25) 67. Women: G Raftery (30) 78.

   ROCHESTER: Men: Stableford: L Jackel (17) 43 cb.

   ROSANNA: Mxd: Stableford: A: A Southwell (11) 36. B: G McClaren (17) 39. C: C Moodie (31) 39. Hole in one: Black: R Rao at 3rd.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Par: Medal: South: A/Medal: S Merton (3`) 3 up. B: G Knight (19) 1 up. C: A Lauder (25) sq. A/Medal: S Merton (3`) 3 up. B: G Knight (19) 1 up. C: A Lauder (25) sq. Stableford: North: A: P DeNeefe (5) 36. Women: Stroke: A/Medal: G Larsen (18) 68. B: R Davey (20) 75.

   ROSEBUD PARK: Men: Stableford White: M Morssinkhof (7) 40. Women: Par: M Walton (29) sq.

   ROSSDALE: Men: Stableford: A: M Smith (11) 39. B: K Tsitiridis (17) 40. C: E Williams (35) 38. Women: A Stannard 41..

   ROYAL MELBOURNE: Men: Stableford West: M Buckle (7) 41. Women: S Mockridge (17) 32. Men: Stroke: East: A: P Coronel (10) 70. B: P Burns (11) 74. C: P Foster (18) 73.

   SAFETY BEACH: Women: Stableford: C Warfield (29) 30.

   SALE: Men: Stroke: Medal: A/Medal: J Boyle (4) 69. A: J Thomas (10) 71. B: P Jones (19) 72. R Smalley (20) 73.

   SANCTUARY LAKES: Stroke: A: S Kennedy (1) 69 cb. B: J Stanbrook (15) 71. C: S Farmer (22) 73. S Kennedy 69.

   SANDHURST: Men: Stableford: Medal: North: A: P Green (7) 38. B: R Gason (13) 37. C: D Esler (25) 42. Champions: D Filmalter (21) 38. Jnr: North: M Coletta (15) 36. Women: Stroke: Champions: H Mourant (12) 75.

   SANDRINGHAM: Mxd: Stroke: A: N Jones (13) 68. B: M Houston (18) 67. C: P Maginness (31) 67. A: N Jones (13) 68. B/Medal: M Houston (18) 67. C: P Maginness (31) 67.

   SEYMOUR: Stroke: Medal: V Hall (20) 69. Women:: D Byrne (17) 67.

   SHEPPARTON: Men: Stroke: Medal: A: G Hall (9) 68. B: B O'Connor (13) 72. C: T Jones (21) 67 cb. Women: Trophy: A: M Tomkins (26) 74.

   SORRENTO: Women: Stroke: L Wright (26) 71. Men: Medal: A: R Armstrong (11) 72. B: D Kennedy (15) 68. C: J Caspers (22) 68.

   SOUTHERN: Par: A/Medal: K Balm (9) 1 up. B: R Bolt (18) 1 up. C: J Snelling (26) sq cb. Hole in one: C Woodward at 16th.

   SPRING PARK: Mxd: Stroke: Medal: E Caulfield (25) 63.

   SPRING VALLEY: Stableford: S Alexander (8) 39. P Considine (20) 37. G Ebinger (0) 38 cb. P Labb (25) 38.

   ST ANDREWS BEACH: Mxd: Stableford: G Tenni (16) 39 cb.

   STRATHALLAN: Men: Stroke: Foursome: F Spillare (18) C Pearsall (25) 71.5. Foursome C'ship: B Reichelt (13) C Newnham (16) 175. Hcp: F Spillare (18) C Pearsall (25) 145.

   SUNSHINE: Stableford: A: R Danby (10) 37. B: A Harris (15) 41. C: C Melvin (23) 42. S Kuypers (18) 35.

   TALBOT: Men: Stroke: Medal: A: R Arnold (12) 79. B: R Clark (15) 77.

   TARRAWINGEE: Men: Stroke: Medal: P Farquhar (20) 67.

   THE DUNES: Mxd: Stableford: The Cups: A: N Murray (15) 20. B: R Moore (33) 19.

   THE HERITAGE: Men: Stroke: Medal Jul: Henley: A: C Cobelas (10) 70. B: P Reeves (14) 71. C: J Duncan (25) 69. Women: Stableford: St John: M Lewis (8) 33. Men: A: S Morabito (5) 34. B: G Goutziolis (15) 35. C: W Shek (36) 30.

   THE NATIONAL: Medley: Stroke Long Island: Black: J Sarau (8) 72.

   THE SANDS TORQUAY: Medley: Par White: A McMahon (14) 2 up cb. Stableford Gentsome: S Barrett (36) P Barrett (30) E Chappell (38) R Chappell (28) 101.

   THIRTEENTH BEACH: Women: Stableford: Creek: C Monahan (14) 35. Men: Stableford Black: A: S Davis (7) 41. B: M Dunn (11) 41. C: S Duthie (13) 36 cb.

   TIRHATUAN: Men: Par: Medal Jul: A/Medal: P Storey (15) sq. B: D Storey (20) 1 down. Women: Medal: R Benavides (28) sq.

   TORQUAY: Men: Stroke: A: P Walters (Scr) 69 cb. B: I Sheldon (13) 71. C: D Twentyman (19) 73 cb. Women: L Brady (10) 80.

   TRAFALGAR: Men: Stroke: Medal Jul: C Labour (19) 69. A: T Cross (8) 70 cb. B: P Collier (19) 74.

   TRARALGON: Women: Stroke: J Fleming (23) 72. J Fleming (23) 72. Men: Medal: A/Medal: D Trease (3) 66. B: B Melbourne (15) 72. C: H Mayer (16) 69. D: R Wilson (24) 70. Scr: D Trease 69. Women: J Fleming (23) 72. Men: A: D Trease (3) 66. B: B Melbourne (15) 72. C: H Mayer (16) 69. D: R Wilson (24) 70. Scr: D Trease 69.

   TRENTHAM: Men: Stroke: Medal Jul: A: P McMenamin (13) 69. B: R Campbell (19) 69. C: H Moore (25) 70. Women: C Schussler (25) 73.

   VICTORIA: Stroke/Medal A: A Majstorvic (plus 2) 71. B: R Ficken (15) 75 cb. C: L Dawborn (22) 73. White: S Ryding (27) 35. Women Stroke: J Jelleff (25) 74.

   WARBURTON: Mxd: Stroke: Medal Jul: A: K White (14) 70. B: T Mulhall (32) 65.

   WARRAGUL: Men: Stroke White: Medal: G Panting (26) 65.

   WARRNAMBOOL: Men: Stroke: Medal Jul: A/Medal: C Lilly (77) 66. A/Medal: C Lilly (77) 66. B/Medal: T Bourke (85) 68. C: G Wormald (89) 70.

   WATERFORD VALLEY: Men: Stableford: Medal Jul: A: B O'Byrne (5) 36. B: J Hamilton (8) 36. C: K Rajendra (21) 39.

   WAVERLEY: Stableford A: P Warren (10) 40. B/Medal: R Ratnayeke (15) 41. C: P Lock (22) 39.

   WERRIBEE PARK: Men: Stroke: A: D Head (5) 72. B: K Gallagher (12) 71. C: R Smith (18) 73. D: J Hess (31) 63.

   WHITTLESEA: Mxd: Stroke: Medal Jul: A: J Simmonds (8) 73. B/Medal: W Martin (12) 70. C: A Beattie (27) 76.

   WODONGA: Women: Stroke: Medal Jul: Medal: D Flavell (23) 74. Men: Stroke Black: A/Medal: M Stanton (5) 70. B: J McKerrow (13) 72. C: B Ryan (25) 71.

   WONTHAGGI: Medley: Stroke: Medal: A: M Scott (1) 72. B: J Brusamarello (16) 69. C: W Studham (24) 77.

   WOODEND: Men: Stroke: Medal Jul: A Davies (4) 65.

   WOODLANDS: Men: Stableford: A: M Arculus (9) 38. B: K Bennetts (10) 36. C: R Riches (16) 35. Women: T Singham (4) 36. Men: Medal Jul: M Arculus (9) 38. Hole in one: G Grant at 5th.

   WOORAYL: Men: Par: R Beilby (24) sq.

   YARRA VALLEY: Men: Stroke: S Waqlker (17) 73 cb.

   YARRA VIEW: Men: Stroke: Medal Jul: A/Medal: S Kenny (5) 70. B: R Brown (21) 71.

   YARRA YARRA: Men: Stableford: Medal Jul: A: K Brooks (3) 36. B: C Ferguson (12) 34 cb. C/Medal: B Byatt (17) 38. D: J Finkelstein (32) 37. Stableford Yellow: G Mcleod (24) 35. Women: Stableford: C Bryant (3) 31.

   YARRAM: Men: Stroke: Medal Jul: A: P McAninly (7) 77. B/Medal: B Busk (20) 71. C: T Ritchie (23) 74. A Scr: P McAninly 84. Women: S Denovan (17) 79 cb.

   YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Murray: A: C McDonald (18) 37. B: J Murphy (33) 31 cb. Men: Medal Jul: Lake: A/Medal: G Moore (12) 37. B: M Elliott (30) 34 cb. Murray: A: P Warner (3) 36. B: R Orr (23) 36.

   YEA: Stableford: J Tanner (20) 41.

18 February 2018
Ballarat and Port Fairy hosted regional qualifying rounds today for the Vic Four-Ball. Read more
16 February 2018
For a second consecutive day, Jin Young Ko ruled Kooyonga, and the South Korean superstar has a three-shot buffer over the rest of the field at the ... Read more
18 February 2018
ALTONA LAKES: Men: Stroke: A: K Elers (7) 65 cb. B: L Hall (16) 63. C: R Hibben (22) 65. Women: D Griffin (21) 65. Read more
MyGolf
Golf Victoria