Victorian club golf results - Saturday

 

   ALEXANDRA: Mxd: Stableford: 2B multi: W Lindsay (18) B Hocking (23) 71.

   ALTONA LAKES: Men: Par: A: S Taukilo (10) 4 up. B: I Zadel (15) 4 up. C: S Stewart (20) 2 up cb. Women: K Mather (24) 2 up.

   AMSTEL: Par: 4B: Ranfurlie: M Duddy (24) P Hennessy (13) 9 up.

   ANGLESEA: Stableford: A: C Duffield (7) 37. B: P Frauenfelder (19) 42. C: P Caruso (24) 38. Women: J Dilger (37) 28. Stroke: Matchplay: P Jillard bt S Thompson 6-5.

   AXEDALE: Women: Stableford: Div 1: J Walklate (22) 37. Div 2: A Holmes (31) 32.

   BACCHUS MARSH WEST: Men: Stableford: 4B: R Stevenson (26) D Naris (15) 50. Women: S Fordyce (33) 32.

   BAIRNSDALE: Men: Par: 4B: M Osbourn (14) R Corrin (29) 8 up cb.

   BALLAN: Mxd: Stableford White: A: A Moore (7) 36. B: I Godkin (15) 35. C: A Germon (29) 37.

   BARHAM: Women: Stableford: N Brunt (34) 29. Stroke: A: S Thompson (12) 70. B: B Bennett (20) 70.

   BARWON HEADS: Men: Stroke: B Thom (21) 73. Women: J Warnock (10) 76. Men: Stroke Black: G Reeve (14) 70.

   BELVOIR PARK: Mxd: Stroke: Canadian Foursome: J Roberts J Alston 77.

   BEMBRIDGE: Stroke: 9-hole: S Curtiss (6) 27.

   BENDIGO: Men: Stroke: A: L Schelosky (7) 66. B: A Smith (16) 67. C: A Powney (19) 71 cb.

   BERWICK MONTUNA: Par: A: L Crawford (7) 8 up. B: R Sollaway (21) 7 up. Women: S Harper (25) 1 down.

   BOX HILL: Mxd: Stableford: A: R Wilks (6) 38. B: J Wilson (14) 41. C: M Tomkinson (18) 38 cb. D: G Smith (24) 35 cb.

   BRIGHT: Men: Stableford Medal: White: A: G Hunt (10) 36. B: R Borschmann (23) 39.

   BRIGHTON: Men: Stableford: A: M Robinson (9) 38. B: G Rudin (19) 39. C: D Carter (28) 42. Women: Stableford White: K Tester (19) 37.

   BROADFORD: Men: Stroke: A: C Thorpe (12) 69. B: L Dobson (14) 68. C: L Richards (28) 66. Women: J Foley (17) 76.

   BUNINYONG: Men: Stableford: A: A Jones (7) 40. B: W Lyle (17) 40. C: D Young (19) 39.

   CAMPERDOWN: Men: Stableford: 4B: T Stephens (7) M Sinnott (18) 47.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: A: L Boyle (9) 38. B: M Chambers (10) 38. C: R Riedmaier (19) 37.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Men: Stableford: J Mitchell (27) 38.

   CASTLEMAINE: Medley: Par: G Carroll (23) 3 up.

   CENTENARY PARK: Men: Stableford Black: D Jarvie (11) 39 cb.

   CERBERUS: Men: Stableford: A: N Green (4) 37. B: E Kennedy (15) 38. C: B Lacey (26) 40. Women: P Hogan-Keogh (37) 26.

   CHALAMBAR ARARAT: Men: Stableford: 2B: S Cronin (9) X Vearing (12) 77.

   CHELTENHAM: Men: Stableford: A: T La Sala (16) 40. B: A Lawson (23) 35 cb.

   CHURCHILL WAVERLEY: Stroke: Foursome C'ship: Churchill Park: A: R Contreras (11) C Goncalves (12) 74.5. Men: Stableford: 2B Agg: Waverley: B Perry (14) G McDonnell (14) 77.

   CLIFTON SPRINGS: Women: Stableford: A: S Horne (16) 30. B: N Chapman (31) 35. Men: A: A Cummings (10) 36 cb. B: D Gemmell (15) 38. C: S Beales (17) 34. D: I Human (25) 40 cb.

   COBDEN: Stableford: R Barlow (13) 37.

   COBRAM BAROOGA: Men: Par White: A: S Carr (10) 4 up. B: S Leigh (20) sq. W: C Aston (15) sq.

   COHUNA: Men: Par: J Corry (15) sq.

   COLAC: Stableford: 2B: S Serle (10) P George (26) 46.

   COMMONWEALTH: Stroke: Medal Jul: A: B Rogers (7) 71 cb. B: R Murray (15) 70. C: J Ryan (22) 69. Women: M Naughton (17) 71. Medal of Medallists: R Murray.

   COROWA: Women: Stableford: G Richards (18) 33. Men: A: A Scott (6) 35. B: R Monte (16) 39.

   CRANBOURNE: Men: Stableford 4B: Black: G Scales (14) M DuBuisson (16) 47.

   CREEKSIDE: Stableford: A: C Johnson (15) 39. B: A Casement (22) 44. C: J Arboit (23) 39. Women: R Krause (13) 33.

   DENILIQUIN: Stableford: A: S Hogan (14) 41. B: G Collins (19) 41. C: P O'Brien (24) 36.

   DEVILBEND: Men: Stableford: Cup: B Heap (14) 41. A: V Vunimasi (6) 37. B: L Leyden (15) 39. C: T Bish (25) 40.

   DROUIN: Women: Stableford: G Warren (17) 31 cb. Men: A: S Coombs (7) 38. B: E Robbins (16) 40. C: S Henning (22) 38.

   EAST MALVERN: Medley: Stableford 2B: White: S Fry (13) L DeSilva (21) 45.

   EASTERN: Mxd: Stableford: South: A: J Scannell (4) 35. B: C Scroop (21) 37. North: M Meade (16) 39. East: R Gribusts (5) 38.

   EASTERN SWARD: Men: Stableford: A: D Foote (15) 44. B: K Bell (20) 41. C: I Mortimer (25) 39. D: P Diprose (28) 35. Trophy: D Foote (15) 44.

   EASTWOOD: Men: Stroke White: A: R Osborne (8) 70 cb. B: G Minto (17) 65 cb. C: B Dunn (25) 68.

   EILDON: Mxd: Stableford: 2B Agg: C Grapsas (20) K Coller (19) 71.

   EUROA: Men: Stableford: A: M Corridan (1) 33. B: M Steers (16) 37. C: R Jagoe (21) 35. Women: B Jungwirth (29) 31.

   FLINDERS: Women: Par: A: D Blackburn (45) 1 down cb. A: J Szulczyk (10) 3 up. B: H Siwka (16) 7 up. C: D Campbell (29) 4 up.

   FOREST HILLS: Men: Stroke: Medal: A: C Griffiths (3) 64. B: D Duncan (21) 69.

   FOSTER: Men: Stableford: 4B: A: L McKenzie (10) K Witheridge (15) 42. Women: G Reid (24) 33.

   GARFIELD: Men: Stableford: A: E Williams (14) 39. B: C Reid (16) 41. C: E Harvie (23) 35. Women: J Mitchell (25) 30 cb.

   GISBORNE: Men: Stableford: A: J Griffiths (10) 40. B: L Karfut (16) 39. C: J Medica (31) 40. Women: A: J O'Connor (13) 36. B: W Saunders (23) 37.

   GLEN WAVERLEY: Men: Par: A: P Chodziesner (16) 2 up. B: A Poaru (29) 2 up.

   GOONAWARRA: Men: Stableford: A: J Johnstone (6) 39 cb. B: G Baker (16) 42. C: A Fasolis (34) 40. Women: A: D Sheahan (25) 33 cb. B: B Sincock (32) 32.

   GREEN ACRES: Stroke: Foursome: B King (20) J Dickinson (18) 68 cb.

   GROWLING FROG: Men: Stableford: A: D Durantini (10) 35. B: A Nisi (15) 38. C: S Bray (19) 38. Women: A Fonda-Russell (17) 31.

   HAMILTON: Men: Stableford: A: T Walkenhorst (16) 42. Women: T Crawford (19) 30.

   HEATHCOTE: Men: Stableford: 2B Agg: R Blachford (32) J Dobie (23) 69. Women: 9-hole 2B: J Case (41) D Hall (38) 30.

   HEIDELBERG: Par: A: C Anthony (9) 6 up. B: D Raymond (14) 4 up. C: G Oliver (21) 5 up.

   HEYFIELD: Men: Par: G Krutli (6) 4 up.

   HIDDEN VALLEY: Stableford: A: J Hozjan (4) 39. B: G McInerney (14) 38. C: M Chapman (20) 42.

   HILLTOP TATURA: Men: Par: 4B: M Miller (4) J Risstrom (24) 8 up. Women: J Baird (26) G Wootton (32) 4 up.

   HORSHAM: Men: Stroke: Medal Jul: B Cookson (5) 68. B: L Friend (15) 68. C: K Michael (22) 72 cb. Women: J Neumann (13) 77.

   HOWLONG: Men: Stableford: A: N Brown (11) 40. B: I Campbell (22) 41. Women: M Blumoser (28) 33.

   HUNTINGDALE: Men: Stableford: A: J MacKenzie (10) 36 cb. B: A Veijalainen (13) 36. C: D Arenstein (20) 37. Women: F Murray (17) 36 cb.

   IVANHOE: Men: Par: A: D Webster (15) 5 up. B: I McLay (29) 6 up. Women: B Jenkin (31) sq.

   JUBILEE WANGARATTA: Women: Stableford: K O'Shea (6) 29. Men: Stableford Team Agg: White: J Matthews and Aggett (6 and 17) 73.

   KERANG: Men: Stableford: G Thorne (5) 37 cb. Women: S Jenner (23) 35.

   KEW: Men: Stableford: 2B Agg: G Prosser (11) R Prosser (6) 66. A: A Eduard (7) 36. B: P Lutton (16) 41. C: S Batterham (24) 40. Women: K Perryman (15) 37.

   KEYSBOROUGH: Mxd: Stableford: 4B: R Hampson (8) B Hampson (25) 48.

   KILMORE: Men: Stableford White: A: P Ellis (10) 39. B: B Goodchild (22) 40.

   KINGSTON HEATH: Men: Stroke: A: A Pritchard (10) 68. B: J Hickman (24) 72. Captain's Trophy: C Ashcroft (1) M Hirons (8) D Logan (7) 147 to playoff.

   KOORINGAL: Men: Par: A: M Dorroch (8) 2 up. B: A Gort (13) 2 up. C: P Snoey (14) 3 up. D: K Cobern (22) 2 up. Hole in one: A Wood at 16th.

   KYABRAM PARKLAND: Men: Stroke: 4B: L Tatterson J Bauerle (12.4) 49.6. Women: L Fraser H Sleeth (13.9) 54.1.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Par: L Hall (23) 3 up. A: J Bauerle (16) 3 down.

   LAKESIDE at Albert Park: Women: Stroke Medal Jul: Yellow: P Caven (25) 69. Men: Stroke: A: D Winter (4) 70. B: G Airns (14) 68. C: W Carroll (26) 68.

   LANCEFIELD: Men: Stableford: A: C Lingard (2) 36. B: S Nabba (17) 36. C: D Plunkett (20) 41.

   LANG LANG: Medley: Stableford: A: R Pearce (12) 43. B: C Bombi (18) 38. C: S Rushby (22) 44. Div 1: K Davey (18) 36 cb.

   LATROBE: Medley: Par: A: L Tier (15) 5 up. B: J Denton (29) 6 up. Men: Stroke: Foursome: M Carafa (10) R Ryan (11) 72.5.

   LEONGATHA: Women: Stableford: K Bear (36) 30. Men: A: K Wardle (13) 40. B: P Buttinger (18) 32. C: H Sedelies (27) 34 cb.

   LONSDALE: Women: Stableford: Div 1: B Chappell (20) 35. Div 2: B Obst (26) 42. Men: A: K Davis (13) 39. B: D Watson (20) 35 cb. C: D Cole (27) 36 cb.

   MAFFRA: Stableford: A: J Rogers (18) 38. B: L Connolly (33) 37.

   MALLACOOTA: Men: Stableford: Team Agg: C Armstrong (9) K Morrison (18) 64.

   MANSFIELD: Stableford: C Walsh (7) 40 cb. Women: L Holland (18) 30.

   MARYBOROUGH: Men: Stableford: A: G Sluce (12) 42. B: F Pascoe (13) 36. C: J Fry (25) 32. Women: S Stoneman (18) 38.

   MEDWAY: Women: Stableford: Trophy: A: P Siebert (18) 37. Men: A: B Dyson (11) 39 cb. B: M Wulf (15) 39. C: R Greenfield (23) 40 cb.

   MEENIYAN: Men: Stableford: D Gregg (23) 40 cb.

   MELBOURNE AIRPORT: Stroke: Ambrose: R Hale (11) J Mesiti (8) 62.25.

   METROPOLITAN: Men: Stroke: Foursome: J Cranage (14) P Longmuir (14) 71.

   MILDURA: Men: Stableford: A: P Hewitt (13) 37. B: D Knight (19) 39.

   MIRBOO NORTH: Stableford: A: S Mc Innes (5) 37. B: I Blencowe (21) 38.

   MOE: Men: Par: A: K Jennings (13) 3 up. B: T Wolski (23) 4 up.

   MOONAH LINKS: Men: Stroke: Medal Jul: Open: A/Medal: M Lever (-1) 71. B: B Hanson (18) 74 cb. Women: B/Medal: G Wyatt (38) 77.

   MOOROOPNA: Men: Stroke Medal Jul: White: A/Medal: B Kellow (0) 68. B: J Forster (15) 70. C: W Gilbee (20) 70. Women: Stroke: C Barca (31) 73.

   MORNINGTON: Stableford: 4B: S Palmer (15) P Cracknell (28) 50.

   MORTLAKE: Men: Stableford White: P Palmer (9) 37.

   MORWELL: Men: Stableford: A: N Stafford (14) 37. B: C Jephcott (15) 38. C: T Carolan (25) 36.

   MT MACEDON: Men: Stableford White: A: H Phillips (15) 37. B: I Gill (17) 35.

   MT MARTHA: Men: Par: R Ogilvie (32) 8 up. Women: I Flower (35) 1 up.

   MURRAY DOWNS: Women: Stableford: A: M Moore (18) 37. Men: A: C McKenzie (6) 38. B: R Hastings (10) 36. C: A Mason (21) 38. D: B Crabbe (29) 45.

   MYRTLEFORD: Men: Stableford: A Jones (10) 34.

   NORTHERN: Stableford: A: R Creedon (6) 37 cb. B: P Chamberlain (17) 40. C: M Vulin (19) 40.

   NUMURKAH: Men: Stroke: Ambrose: A Storer I Clark (4.3) 64.8. Women: K Harper H Schmedje (9.0) 71.0 cb.

   OAKLEIGH: Women: Stableford: S Stott (30) 36.

   OLINDA: Men: Par: A: J Smith (15) 5 up. B: P Boyce (32) 2 up.

   ORBOST: Stableford: R Findley (27) 39. Women: M Long (39) 39.

   PAKENHAM: Mxd: Stableford White: A: M Lloyd (7) 40. B: P Zoldak (18) 41. C: R Horne (24) 38.

   PAMBULA MERIMBULA: Men: Stroke: A: B Loorham (11) 72. A Scr: M Venables 73. B: D Went (12) 74. C: C Wheeler (20) 74. D: P Matthews (22) 70. Women: L Bell (38) 74.

   PATTERSON RIVER: Men: Stroke: A: J Paturzo (15) 71 cb. B/Medal: T O'Connor (15) 71. C: J Gibbons (20) 73. Women: Medal: A Dally (33) 75.

   PENINSULA KINGSWOOD: Men: Stableford 4B: Peninsula South: Black: S Alexander (7) D Chapman (30) 47. Women: Stableford: D McCartney (14) A Flanagan (35) 41.

   PHILLIP ISLAND: Women: Stroke: Foursome: R Boyd (21) M Havers (31) 79. Men: Foursome C'ship: J Fitzpatrick (16) 87. F Last Name (H/Cap) 87.

   PORTARLINGTON: Women: Par: K Willkiams (26) 3 up. Men: Par Black: A: M Edmanson (8) 6 up. B: G McGarry (15) 1 up cb. C: T Sheridan (18) 2 up cb. D: S Plush (31) 2 up cb.

   PORTSEA: Men: Stableford: A: R Bulmer (9) 37. B: J Hassett (18) 38. C: C Hinshelwood (19) 38. Women: A George (20) 32. Mxd: Stableford Gold: B Riley (16) 36.

   QUEENSCLIFF: Men: Par Black: A: P Woodruff (16) 2 up. B: I Butteriss (24) 5 up.

   RAAF WILLIAMS: Mxd: Stableford: A: R Latham (12) 38. B: R Swamy (22) 46. C: T Donoghue (36) 37. Stroke: Matchplay: S Cheel M Findlay bt T Carroll H Johnson 1up.

   RACV CAPE SCHANCK: Mxd: Stableford: A: J Walkington (9) 37 cb. B: A Kolceg (24) 42. Hole in one: G Wood at 7th.

   RACV HEALESVILLE: Stableford: R De Sauty (27) 37 cb.

   RICH RIVER: Men: Stroke: East: A: K Richardson (9) 71. A Scr: S Jones 77. B: K Mccormack (17) 71. B Scr: A Baker 85. C/Medal: M Ozdilek (24) 69. C Scr: T Jeoffreys 93.

   RINGWOOD: Men: Par: A: M Irvine (10) 8 up. B: B Smith (14) 6 up. C: J Walzl (27) 6 up. Women: C McKeon (25) 2 up cb.

   RIVERSDALE: Men: Stroke: A: G Kilworth (12) 69 cb. B: G Mescher (16) 68 cb. C: T Byrnes (24) 66. T Byrnes (24) 66.

   ROSANNA: Mxd: Par: A: A Etheridge (7) 4 up. B: C Cetrangolo (15) 3 up cb. C: A Leung (23) 2 up.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Par: North: A: G Schonewille (6) 3 up. B: W Murphy (19) 3 up. C: P Champan (21) 3 up. South: A: G Webb (29) 3 up. Women: Stableford: A: N Colahan (13) 37. B: J Goddard (23) 34.

   ROSEBUD PARK: Stableford: Medal: B Fry (16) 40. Women: P Toan (24) 35.

   ROSSDALE: Medley: Stroke: Ambrose: T Alvares D Baskin D Mueller A Noonan (7.875) 51.125.

   ROYAL MELBOURNE: Men: Stableford East: White: A: P Womersley (3) 36. B: P Scott (12) 37. C: D Swinstead (19) 38. Mxd: Par West: P Wearne (4) 1 up. Par: A Rothe (14) 2 down.

   SALE: Stableford: A: L Sclater (0) 37. B: C Rintoul (17) 36 cb. Women: J O'Neill (18) 36.

   SANDHURST: Men: Par: North: A: D Reddy (8) 4 up. B: T Rogers (21) 5 up. Stableford: Champions: A: M Kennan (4) 39. B: R Ferguson (17) 39. Women: Par: North: M Maher (27) 1 up. Stableford: Champions: S Thompson (17) 37.

   SEYMOUR: Men: Stableford: A: P Nelson (6) 38. B: I Stuart (18) 37.

   SHEPPARTON: Medley: Stableford: 4B Agg: A: N Wilson (35) B Rogerson (29) 74. Women: A: K Douglas (22) M Faram (20) 66.

   SORRENTO: Men: Stableford: A: R Furnell (12) 38. B: B Consalvo (25) 36. Women: G Gregory (22) 36.

   SOUTH PINES: Men: Stableford White: Div 1: N Rogerson (13) 38. Div 2: B Peach (22) 36.

   SOUTHERN: Stableford: A: Q Ho (7) 39. Div 2: B Holland (14) 42. Div 3: I Moran (20) 45. Foursome: M Williams (9) B Gibson (14) bt N Warren (20) R Lumsden (17) 8-7.

   SPRING PARK: Mxd: Stableford: P Sanger (33) 37.

   SPRING VALLEY: Mxd: Stableford: 4B: J Bellaart (20) R Anderson (16) 45. Par: Cup: A Beech J Carson bt E Chan S Goodman 2up.

   ST ANDREWS BEACH: Mxd: Stableford: F Jugovic (12) 37 cb.

   STRATHALLAN: Men: Stroke: W Curtis (18) 66 cb. A: R Harris (12) 68. B: B Robertson (20) 69. C: D Rushbrook (26) 67.

   SUNSHINE: Stableford: A: L Otis (11) 38. B: S Bouakeo (13) 38. C: F Lopez (27) 38. M Heard (30) 34.

   THE DUNES: Mxd: Stableford: 4B Agg: The Cups: N Chapman (31) J Jones (37) 42. Women: The Dunes: A: T Higginbottom (19) 35. B: A Armour (26) 36. Men: A: D Matthew (10) 41. B: M Cummins (17) 40. Mxd: Visitor: A: C Fraser (11) 37.

   THE HERITAGE: Men: Stableford: St John: A: C Elward (7) 39. B: N Wood (17) 36. C: C Cawood (28) 34. Henley: A: M Butler (8) 40. B: M Broadhouse (13) 36. C: W Shek (36) 36. Women: E Shek (21) 35.

   THE NATIONAL: Medley: Par 4B: Long Island: Black: G Sekar (20) N Sekar (15) 7 up.

   THE SANDS TORQUAY: Women: Stableford: M Hales (10) 31. Men: Medal Jul: A/Medal: C Willian (9) 38. B: A McMahon (14) 36. A/Medal: C Willian (9) 38. B: A McMahon (14) 36.

   THIRTEENTH BEACH: Men: Par: Beach: A: B Fallon (5) 1 up. B: L Besselaar (11) 1 up. C: A Majernik (17) 1 up. Women: S Leitl (12) 2 down.

   TIRHATUAN: Men: Stableford: A: P Storey (14) 40. B: R Larter (17) 38. Women: G Johnson (34) 35.

   TRAFALGAR: Men: Stableford: 2B multi: K Street (11) C Street (22) 72.

   TRARALGON: Men: Stableford: A: A Farmer (11) 44. B: H Mayer (15) 42. C: R Waanders (16) 41. D: T Doultree (23) 40. Women: M Meadows (20) 30.

   TRENTHAM: Men: Stableford: A: R Hanson (18) 37. B: H Moore (23) 34. Women: S Byrne (15) 71.

   VICTORIA: Men: Stableford: A: A Killen (7) 40 cb. Stableford Gold: B: A Webb (14) 37. Stableford: C: B Loveday (19) 40. Stableford White: R Lomax (33) 36. Women: Stableford: J Doig (12) 33 cb.

   WANGARATTA: Men: Stableford: A: I Rundell (8) 42. B: D Stone (21) 39.

   WARBURTON: Mxd: Stableford White: A: T Bickley (6) 39. B: B Maltman (17) 39.

   WARRAGUL: Women: Stableford: A: S Heenan (20) 38. B: C Thomas (28) 36. Men: A: G Brooks (13) 40. B: D Joyce (18) 38 cb. C: N Dorling (24) 42.

   WARRNAMBOOL: Men: Stableford: A: K Parsons (12) 40. B: A Clark (17) 38. C: M Kavanagh (19) 40. Women: C Hughes (27) 30.

   WATERFORD VALLEY: Men: Par: A: R Amos (7) 3 up. B: R Thompson (17) 5 up. C: S Lewis (24) 2 up.

   WERRIBEE PARK: Men: Stableford: A: M Callen (3) 39. B: G Cowen (14) 35. C: J Thornton (15) 37. D: P Murray (23) 39. Women: A: J Macleod (13) 37.

   WHITTLESEA: Men: Par: A: K Nolan (9) 4 up. Mxd: B: N Rawady (13) 6 up. C: A Beattie (27) 7 up.

   WODONGA: Men: Stableford: A: J Walker (2) 39. B: M Russell (13) 38. C: B Stevens (19) 41. Women: H Triglone (21) 34.

   WONTHAGGI: Men: Stableford White: A: S Sartori (4) 40. B: R Johnson (15) 36. C: R Geyer (19) 38.

   WOODLANDS: Men: Stableford: A: J Moyses (1) 38. B: J Chin (15) 40. C: W Fox (19) 37. Women: V Davey (18) 40.

   WOORAYL: Men: Par: A: P Rayson (10) 2 up cb. B: P Challis (15) 1 up. C: G Winkler (23) 2 up.

   YARRA PARK: Par Trophy: White: S Darwin (21) 1 up.

   YARRA VALLEY: Men: Stableford: J Paterson (21) 38.

   YARRA VIEW: Men: Stableford: S Kenny (5) 36 cb.

   YARRAM: Men: Stableford: 4B: D Summerfield (17) G Webb (24) 44. Women: J Nickell (23) 35.

   YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Lake: L Christie (18) 34. Men: Stableford Murray: White: A: D Ampfea (17) 37. B: R Orr (22) 37. Lake: A: A Skewes (11) 40. B: J Jones (16) 36 cb.

   YERING MEADOWS: Men: Stableford: Nursery: A: B Farley (5) 38. B: R Smith (25) 39 cb. Stableford White: B Bromham (22) 39 cb. Women: Stableford: L Williams (36) 35. Hole in one: D Rossiter at 16th.

18 February 2018
Ballarat and Port Fairy hosted regional qualifying rounds today for the Vic Four-Ball. Read more
16 February 2018
For a second consecutive day, Jin Young Ko ruled Kooyonga, and the South Korean superstar has a three-shot buffer over the rest of the field at the ... Read more
18 February 2018
ALTONA LAKES: Men: Stroke: A: K Elers (7) 65 cb. B: L Hall (16) 63. C: R Hibben (22) 65. Women: D Griffin (21) 65. Read more
MyGolf
Golf Victoria