Victorian club golf results - Saturday

 

   ALEXANDRA: Men: Stroke: A Kirkpatrick (16) 69. Women: E Goss (38) 82.

   ALTONA LAKES: Men: Par: A: M Zadel (13) 1 down. B: F Gigliotti (18) 1 up. C: T Manariti (21) 2 up. Women: I Mason (14) sq.

   AMSTEL: Men: Stableford Ranfurlie: White: A: M Miller (6) 37. B: N Christides (15) 37. C: M Kerin (19) 36.

   ANGLESEA: Stableford: A: P Babiolakis (5) 37 cb. B: R Murfitt (15) 37. C: B Virtue (26) 37. Div 1: M Frauenfelder (37) 35.

   AXEDALE: Men: Stableford: 4B: G Waldron (31) V Sabalauskas (30) 48. Women: M Dunn (31) M Hamilton (28) 45.

   BACCHUS MARSH: Women: Stableford: J Cox (21) 27 cb. Men: Stroke: A: M Gale (8) 69. B: P Briggs (18) 72.

   BACCHUS MARSH WEST: Mxd: Stableford: 4B: D Edwards (17) W Knipe (16) 42. Men: M Hay (8) B Hannah (21) 42.

   BAIRNSDALE: Men: Stroke: A/Medal: S McKenna (14) 68. B: M Farrelly (16) 70.

   BALLAN: Mxd: Stroke White: A: A Moore (7) 66. B: D Mayne (24) 66.

   BARHAM: Women: Stableford: A: L Storm (20) 38. Men: Stroke: A: B Sheldrick (14) 70. B: R Leggett (23) 65.

   BARWON HEADS: Stableford A: M Hefford (13) 36. B: A Ramsay (18) 36. W: T Fitzpatrick (27) 34.

   BELVOIR PARK: Men: Stableford: A: M Smith (7) 37. B: J Pollock (17) 38. C: L Kramer (20) 38. Women: S Velk (15) 32 cb.

   BENALLA: Men: Stroke: A Scr: D Dunster (5) 71. B: R Smith (15) 71. C: B Duddington (23) 67.

   BENDIGO: Men: Stroke White: A: A Zegelin (9) 70. B: M Smith (17) 69. C: R Toma (24) 73.

   BERWICK MONTUNA: Men: Par: A: C Mannings (18) 6 up. B: B Mack (33) 1 up.

   BOX HILL: Mxd: Par: A: P Valentine (9) 2 up cb. B: A George (14) sq cb. C: P Kuskopf (16) 4 up. D: C Mcleod (24) 3 up.

   BRIGHT: Men: Stableford White: A: G Hunt (11) 37. B: E Van Der Wert (23) 38 cb.

   BRIGHTON: Men: Par: A: M Oglethorpe (17) 3 up. B: R Montgomery (19) 5 up. C: P Hennessy (32) 2 up. Women: Par White: T Larkin (28) 1 down.

   BROADFORD: Men: Stroke: A: T Fenton (11) 68. B: R Paice (17) 72. C: D Sutherland (30) 64. Women: S Stoddart (24) 71.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: A: M Carey (8) 35 cb. B: M Chambers (10) 34. C: T Perrin (16) 39. Stroke: Matchplay: J Clowes (17) 4/2.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Men: Stableford: M Ingram (18) 36.

   CASTERTON: Men: Par: G Pitkin (16) 4 up.

   CASTLEMAINE: Medley: Stableford: L Harding (16) 40.

   CENTENARY PARK: Men: Stroke Medal Jul: Black: R Foenander (17) 69. R Foenander (17) 69.

   CERBERUS: Men: Stableford: A: R Trinham (9) 33. B: K Coles (15) 36. C: N Uren (27) 33. Women: K Kelly (29) 32.

   CHALAMBAR ARARAT: Men: Par: A: X Vearing (11) 3 up. B: P Kerr (17) sq.

   CHURCHILL WAVERLEY: Stableford: 4B: Churchill Park: P Lock (21) G Watt (7) 43 cb. Men: Waverley: D Rae (17) P Read (17) 43 cb.

   CLIFTON SPRINGS: Women: Stroke: A: S Horne (16) 79. B: D Burns (43) 80. Stroke White: R Parker (3) 69. J Azzopardi (15) 72 cb. G Kelly (17) 71. R Bird (23) 69 cb.

   COBDEN: Par: A Giles (16) 2 up.

   COBRAM BAROOGA: Men: Stableford: A: R Stringer (11) 40. B: M McKean (21) 39. Women: A: H Miller (22) 33 cb. A: H Miller (22) 33 cb.

   COHUNA: Men: Stroke: J Taylor (18) 71. Women: C Doerner (12) 81.

   COLAC: Men: Stableford: A: E Morrissy (11) 38. B: P Kerr (17) 40.

   COMMERCIAL ALBURY: Men: Stableford White: A: L Riches (10) 37. B: A Burrell (20) 39.

   COMMONWEALTH: Men: Par: A: A Donnelly (11) 2 up. B: A McCormack (16) 4 up. C: M Wade (21) sq. Women: M Naughton (16) 1 down cb.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Stableford: A: J Baiocchi (2) 36. B: J Quill (15) 38. C: W Cristoria (32) 44.

   CRANBOURNE: Men: Stableford: A: T Whittaker (12) 38. B: A Paul (16) 37. C: J Gubbins (23) 35.

   CREEKSIDE: Men: Stableford: 4B: A: W Chan (25) R Gaymar (36) 45. Women: Stableford Yellow: A: G Rowe (35) 41. M Mair (22) 41.

   CURLEWIS: Women: Stableford: E Cass (14) 30.

   DENILIQUIN: Medley: Stableford: A: A Mckinnon (13) 38. B: E Kraulis (23) 34. C: J Jenkins (26) 38.

   DEVILBEND: Men: Stroke Ambrose: White: A Swindells (21) L Bateman (21) D Hunt (20) D Hunt (15) 57.375.

   EASTERN: Men: Stableford: South: J Parish (1) 39. Par: North: D Hummer (13) 35 up. Stableford: East: C Cooper (9) 34.

   EASTERN SWARD: Men: Par: A: B Sheedy (13) 2 up cb. B: B Martello (19) 3 up. C: M Page (23) 1 up. D: N Protopopov (31) 1 up.

   EASTWOOD: Men: Par White: A: M Eckley (8) 3 up cb. B: S Cowburn (14) 1 up cb. C: B Chhan (29) sq.

   EUROA: Men: Par: A: M Steers 1 up. B: G Eadie 2 up. Women: Stableford: L Eadie (27) 33.

   FINLEY: Men: Stableford: L McNamara (20) 38. Women: M Polkinghorne (19) 30.

   GARDINERS RUN: Men: Stableford White: A: M Schutz (8) 42. B: D Cutts (11) 40. C: N Kumar (17) 42. Jnr: Gold: J Addison (20) 34. J Addison (20) 34. J Addison (20) 34.

   GARFIELD: Men: Stableford: 2B: P Kaye (16) D Kelly (14) 71. Women: H Misfud (37) 30.

   GISBORNE: Men: Stroke: Ambrose: D Cassar P Delia (4.5) 64.5. Women: Stableford: A: M Ivory (19) 33. A: M Ivory (19) 33.

   GLEN WAVERLEY: Men: Stableford: G Fraser (20) 37.

   GOONAWARRA: Men: Stableford: A: C McLean (0) 38 cb. B: P Smith (15) 38. C: J Carr (20) 39. Women: A: L Donohue (18) 31 cb.

   GREEN ACRES: Stableford: A: G Seymour (2) 38. B: D Lumb (19) 40. C: I Pawsey (29) 37.

   GROWLING FROG: Men: Stableford: A: D Blythe (6) 32. B: D Cunningham (13) 31. C: S Orr (22) 32. Women: J Cooper (17) 31.

   HEATHCOTE: Women: Stableford: D McGillivray (23) 30. Men: Div 1: A Goudie (11) 37. A: D Pianta (6) 35. C: R Blachford (32) 31.

   HEIDELBERG: Stroke: G Smith (12) 67. B: P McEntee (13) 70. C: C Leonard (26) 69. Hole in one: T Walker.

   HEYFIELD: Men: Stroke White: A: J Sherrin (8) 69 cb. B: B Would (27) 64.

   HIDDEN VALLEY: Mxd: Stableford: A: J Dee (8) 36. B: R East (16) 39.

   HILLTOP TATURA: Men: Stableford: 2B Agg: D Carter (10) G Pearce (21) 86. Women: S Jeffers (32) R Jeffers (24) 73.

   HOWLONG: Women: Stableford: J Trevethan (23) 40. Men: Stroke: A: R McNamara (13) 65. B: R Martin (20) 67. C: M Able (33) 71 cb.

   HUNTINGDALE: Men: Stroke: A: G Horsnell (12) 73 cb. B: A Elsworth (15) 71. C: B Solomon (29) 75. Stableford: G Ding (19) 39. Women: Stroke: H Gellatly (6) 77. Stableford: R Kwok-Xu (7) 33.

   IVANHOE: Men: Par: A: D Webster (15) 4 up. B: D Webb (24) 6 up. Women: A McIlroy (26) 1 up.

   JUBILEE WANGARATTA: Men: Par White: A: N Hogan (9) 2 up. B: K Beitzel (11) 5 up. C: B Adams (22) sq. Women: Par: M Jones (10) 1 up.

   KERANG: Men: Stableford: J Povey-Walker (14) 41. Women: S Jenner (22) 39.

   KEW: Men: Stableford: A: M Eduard (4) 40 cb. B: J Tropeano (15) 40. C: C Moot (26) 44.

   KEYSBOROUGH: Men: Stableford: A: M Newman (5) 38. B: M Coffey (13) 34. C: J Pollock (27) 34. Women: J Hooper (11) 30.

   KILMORE: Men: Stableford: A: J Thomas (15) 37. T Paul (19) 35.

   KINGSTON HEATH: Men: Stableford: A: M McKenna (2) 37. B: T McLean (16) 34.

   KOORINGAL: Men: Stableford: A: P Cutajar (8) 38. B: L Cutajar (13) 36. C: K Brumby (16) 38. D: G Walmsley (29) 38. Women: K Simpson (20) 29.

   KYABRAM PARKLAND: Men: Stroke: A: R Coleman (13) 54. B: J Bauerle (14) 55. C: B Scott (21) 53. Women: A: L McIness (14) 56. B: D Tonkin (23) 51.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Par: 4B: S Usher (11) A Curnow (28) 9 up. Stableford: H Armstrong (25) 34.

   LAKES ENTRANCE: Men: Stroke Ambrose: White: A Chester D McKean T McKean M Elrington (10.125) 57.875. Women: Stableford: J Dowie (34) 35.

   LAKESIDE at Albert Park: Mxd: Stableford: Trophy: C Muller (20) 32. A: S Todes (5) 34. B: G Messina (19) 34. C: B Pearson (26) 36.

   LANCEFIELD: Men: Stableford White: A: T Lambert (3) 34. B: S Climas (13) 43. C: B Flentjar (21) 39.

   LANG LANG: Men: Par: A: G Oswald 3 up. B: C Rangitonga 2 up. C: M Aldo 4 up. K Davey 2 up. A: G Oswald 3 up. B: C Rangitonga 2 up. C: M Aldo 4 up. K Davey 2 up.

   LATROBE: Medley: Stableford: White: A: M Campese (7) 40. B: J Moore (18) 43. C: N Carrington (28) 43.

   LEONGATHA: Women: Stableford: M Williams (20) 34. A: G McDonald (11) 36. B: M Stubbs (21) 33. C: D Barrack (22) 36.

   LONSDALE: Stableford: A: C Roberts (14) 42. B: A Fry (16) 39. C: B Provan (27) 38. A: M Golding (18) 33.

   MAFFRA: Stableford: A: K McLachlan (5) 42. B: L Smalley (23) 42.

   MALLACOOTA: Men: Stableford: K Morrison (18) 40.

   MANSFIELD: Women: Stableford: 4B: Div 1: L Holland (18) S Parsons (16) 41. Men: Stableford White: Div 1: R Healy (18) D Gridley (15) 44.

   MARYBOROUGH: Men: Stroke: A: M Wyllie (0) 70. B: R Clegg (16) 69. C: G Melbourne (20) 68. Women: W Carmody (20) 74.

   MEDWAY: Women: Par: Trophy: A: G Keating (22) sq. Men: A: A Manzella (11) 5 up. B: J Messer (13) 2 up cb. C: W Day (28) 2 up cb.

   MEENIYAN: Men: Stroke Ambrose: White: W Bullock (14) C Graeme (14) P Robinson (17) 61.5.

   MELBOURNE AIRPORT: Men: Stableford: A: J Mesiti (8) 35. B: J Beljan (21) 38. C: J Cozzolino (30) 39.

   METROPOLITAN: Men: Par Trophy: White: H Richardson (9) 3 down. A: J McKendrick (10) 1 up. B: A Hines (13) 3 down cb. C: R Dalziel (20) sq. Women: Par: B Claney (18) 1 up.

   MILDURA: Men: Stableford: A: N Rodi (14) 37. B: B Keogh (39) 39. Women: T Hawley (4) 39.

   MIRBOO NORTH: Stableford: A: T Traill (12) 38. B: R Pentland (20) 36.

   MOE: Men: Stableford: A: G Geisler (8) 36 cb. B: J Pisa (18) 36.

   MOONAH LINKS: Men: Stableford Open: White: A: D Groves (3) 34. B: T Moore (18) 33. Women: Stableford: R Moore (24) 23.

   MOOROOPNA: Men: Stroke White: A: P Demay (10) 69. B: C Polan (18) 70. C: P Lahiff (26) 69. Women: Stroke: P Johnson (14) 77.

   MORNINGTON: Hole in one: M Haderup at 16th. Stableford: A: B Smith (5) 35. B: T Du Preez (16) 35. C: M Brinkworth (26) 37.

   MORTLAKE: Men: Stableford 4B: White: L Knight (23) S Ryan (24) 46.

   MORWELL: Men: Par: A: N Cook (1) 2 up. B: T Oliver (17) 3 up. C: R Nettle (29) 2 up.

   MT MACEDON: Mxd: Par 4B: White: R Beatson (14) P Doyle (8) 1 up.

   MT MARTHA: Women: Stableford: R Brake (26) 30. Men: J Hunter (17) 37. Women: Captain's Trophy: R Brake (26) 58. Men: B Raine (26) 70.

   MURRAY DOWNS: Men: Stableford: A: D Free (Plus 2) 36. B: S Rovere (14) 39. C: M Jones (19) 38. D: D Sheehan (36) 34. W: S Beard (23) 35.

   MYRTLEFORD: Men: Stroke: A: G Claney (13) 76.

   NEANGAR PARK: Mxd: Stroke: Ambrose: L Macnee S Knapman 61.25.

   NORTHERN: Mxd: Stableford: A: R Blyth (7) 37. B: M Vulin (18) 39. C: K Daly (19) 40.

   NUMURKAH: Men: Stroke: A: G Stone (21) 69 cb. B: K Hepworth (27) 78.

   OAKLEIGH: Men: Stableford: T Nooroa 36. Women: 4B: A Newton (14) A Larpent (35) 40.

   OLINDA: Mxd: Stableford: A: M Hayes (7) 33. B: P Clowes (19) 31.

   PAKENHAM: Mxd: Stableford White: A: D Mair (12) 36. B: F O'Gallagher (17) 36. C: M Shurety (24) 31.

   PAMBULA MERIMBULA: Men: Stableford: A: S Cann (6) 37. B: R Coutts-Smith (16) 37. C: G Hayes (17) 38. D: A Hughs (24) 41. Women: J Holt (22) 30.

   PATTERSON RIVER: Men: Stableford White: A: P Ferguson (8) 40. B: D Graffen (13) 39. C: D Rattray (22) 39. Women: Stableford: J Musgrove (22) 29.

   PENINSULA KINGSWOOD: Men: Hole in one: Peninsula South: J Batten at 14th. Stableford: A: A Hollow (9) 3. B: D Coffey (23) 1 cb. C: S Hughes (25) -3. A: A Hollow (9) 3. B: D Coffey (23) 1 cb. C: S Hughes (25) -3. Women: Par: G Franklin (28) 1 down. Men: Par Kingswood: White: A: D Ludowyk (9) 1 up cb. B: D Matic (17) 5 up cb. C: N Koleits (28) sq. Women: Par: A: H Lacy (19) 3 down cb.

   PORT FAIRY: Women: Stableford: L Hammond (41) 32. Men: A: C Rook (6) 35 cb. B: D Missen (15) 37. C: G Aggett (23) 32 cb.

   PORTARLINGTON: Men: Stableford Black: A: J McGrath (1) 38. B: J Cranston (17) 37 cb. C: B Lincoln (22) 34 cb. D: D Gray (25) 44. Women: Stableford: J Pearson (12) 35 cb.

   PORTLAND: Men: Stableford: A: D Bryden (9) 37. B: G Pickert (18) 33. Women: K Smail (25) 32.

   PORTSEA: Women: Stableford: S Dunball (31) 33. Mxd: Stableford Gold: T Fatouros (34) 36. Men: Stableford: A: G Cooper (6) 36. B: L Jones (15) 32 cb. C: J Reddoch (22) 34 cb.

   QUEENSCLIFF: Men: Par Black: S Marshall (8) 5 up. R Henschke (25) 4 up.

   RACV CAPE SCHANCK: Mxd: Stableford: A: S Bray (18) 33. B: C Covelli (20) 36.

   RINGWOOD: Men: Stroke: A: B Hallam (6) 66. B: J Orpwood (18) 65. C: N Armstrong (22) 70. Women: J Lim (21) 70. Men: Medal Jul: J Orpwood (18) 65.

   RIVERSDALE: Men: Stableford White: A: M McKeown (6) 41. A: M McKeown (6) 41. B: G Mescher (15) 39. C: J Norton (20) 41.

   ROCHESTER: Men: Stroke: G Whitehead (28) 68.

   ROMSEY: Men: Par: M Nicholls Jnr (22) sq. Matchplay: F McCarten 0 bt F Nicholls 4-2.

   ROSANNA: Stableford: A: R Bergamin (10) 40. B: J Fereday (16) 38 cb. C: J Grundy (21) 43.

   ROSEBUD COUNTRY: Women: Stableford: East: R Davey (21) 30. Men: J Williams (15) 35 cb. West: A: R Melbourne (8) 36. B: C Leong (17) 39. C: J Jovic (21) 39.

   ROSEBUD PARK: Men: Par: R Beaton (25) 3 up cb. Trophy: R Beaton (25) sq. Women: A: S McCall (18) 1 down. B: D Doyle (34) 6 down cb. Trophy: D Doyle (34) 10 down.

   ROSSDALE: Men: Stroke: Medal Jun: C Robinson. Women: B Terrell. Medal: M Robinson (9) 73. Men: A: B Goodman (11) 71. B: R Davey (21) 73. C: T Hynes (23) 74. Medal Jul: B Goodman.

   SALE: Men: Stroke: Bronze: A Scr: D Branson (-6) 71. B Scr: E Dowsett (10) 84 cb. C Scr: J Henderson (17) 90. A: S Woolley (8) 70. B: T McMillan (16) 70. C: B Coleman (21) 72.

   ROYAL MELBOURNE: Par East A: M Brash (2) 3 down. B: A Heffernan (13) 1 down. C: G Rice (35) 1 down. West: D Vial (10) 38. W: AJ Burne (24) 33.

   SANCTUARY LAKES: Stableford: A: F Butterworth (2) 37. B: J Stanbrook (14) 40. C: M Farrugia (18) 35.

   SANDHURST: Men: Stableford: North: A: M Salazar (1) 37. B: R Hunter (12) 39. C: S Bowmer (23) 40. Par: Champions: C Paguio (11) 2 up. Women: Stableford: North: V Naidoo (11) 33.

   SANDRINGHAM: Mxd: Stableford: A: S Catzikiris (8) 36. B: P Moriarty (19) 37 cb. C: D Hannam (21) 37.

   SETTLERS RUN: Men: Stableford: A: A Sim (6) 37. B: P Saker (12) 36. C: A Burdette (23) 36. Women: T Wilson (26) 31.

   SEYMOUR: Men: Stableford: A: G Wright (12) 37. B: L Mullins (25) 42. Women: P Ferris (21) 33.

   SHEPPARTON: Men: Stableford White: A: J Kop (9) 36. B: P Caverzan (12) 38. C: A Fitzsimmons (32) 33. Women: Stableford: A: L Ford (35) 36.

   SORRENTO: Women: Par: C Cadden (34) 3 down cb. Men: A: A Allibon (5) 1 down. B: A Bell (21) 2 down.

   SOUTHERN: Stroke: 4B: J McCoy (15) A Sherri (10) 63.

   SPRING PARK: Mxd: Stroke: Ambrose: V Lunder (16) E Donovan (19) W Foster (27) 59.

   SPRING VALLEY: Hole in one: White: M Hill at 14th. Stableford: A: H Drysdale (10) 37. B: S Munro (15) 35. PM: A: R Scott (10) 34 cb. B: G Nicholls (13) 36. Grandad's Trophy: B McDowell (16) 34 cb.

   ST ANDREWS BEACH: Mxd: Stableford White: J Kelso (16) 33.

   STRATHALLAN: Men: Stableford: 4B: A Cowland (25) B Arrowsmith (21) 43 cb.

   SUNSHINE: Men: Stableford: 2B Agg: J Wojniusz (17) T Wolczecki (16) 73. Women: D Darch (27) 26.

   THE DUNES: Mxd: Stableford: The Cups: R Moore (33) 16. Women: The Dunes: P White (30) 35. P White (30) 35. Men: Par: A: H Proos (7) 1 down. B: M Cummins (15) 3 down. Mxd: Stableford: Visitor: J Magee (9) 32.

   THE HERITAGE: Women: Stableford: Henley: M Ghirardello (19) 27. Men: St John: A: G Bird (7) 37. B: P Jones (17) 36. C: A Sulaksana (19) 36. Henley: A: D Barton (11) 36. B: P Reeves (13) 37. C: C Cawood (27) 36.

   THE NATIONAL: Medley: Par Long Island: Black: J Stagg (19) 3 up.

   THE SANDS TORQUAY: Par A: R Hammett (7) 2 up cb. B: B Jones (16) 1 up. W: M Hales (10) 3 down.

   THIRTEENTH BEACH: Men: Par: Beach: A: B McDonald (6) 1 up cb. B: G Craven (12) 2 down. C: G Crouch (12) 1 up. Women: J Pavletich (10) 1 down.

   TIRHATUAN: Men: Stableford: A: M Devlin (3) 32. B: S Barmby (17) 30. Women: T Wellington (19) 29.

   TOCUMWAL: Men: Stableford White: A: M O"Brien (12) 40. B: B William (36) 39. A: M O'Brien (12) 40. B: B William (36) 39. Women: Stableford: A: H Crilly (37) 40. B: B Beverley (41) 41.

   TORQUAY: Men: Par Black: M Cassar (8) 1 up. Par: A: W Bent (12) 3 up. B: B Boadle (18) 3 up. Resort: R Forbes (21) 2 up cb. Women: L Moore (12) 1 up. Men: Visitor: C Haigh (17) 1 up.

   TRAFALGAR: Men: Stableford: A: P Rhodes (12) 38. B: P Fogarty (19) 34.

   TRARALGON: Men: Stableford: A: B Gardiner (11) 40. B: G Knee (15) 39. C: R Kurrle (17) 41. D: S Payne (25) 38. Women: M Greenwood (12) 31.

   TRENTHAM: Stroke: Ambrose: G Smith G Middleton 63-3/4. Women: Stableford: A: R Duffy (28) 34.

   VICTORIA: Men: Stroke: Foursome C'ship: L Mills (+1) M Turner (3) N Buck (1) B Townsend (1) 80 to playoff. Foursome: G Whitaker (18) T Allen (16) 74. Stroke White: F Heatley (30) J Keipert (27) 80.5. Women: Stroke: M Trebilcock (13) M Pharr (27) 79.

   WANGARATTA: Men: Stableford: A: M Hall (16) 39. B: B Comensoli (24) 38.

   WARBURTON: Men: Stroke White: D Mackey (21) 63.

   WARRAGUL: Medley: Stableford: 4B: J Maher (14) J McDougal (12) 50 cb.

   WARRNAMBOOL: Men: Stableford: A: G Lynch (12) 36. B: E Raymond (18) 38. C: V Gleeson (21) 41. Women: R Ballinger (30) 32.

   WATERFORD VALLEY: Men: Stableford: A: F Van Den Akker (10) 36. B: D Laws (14) 35. C: M Stewart (17) 35.

   WERRIBEE PARK: Women: Par: A: M Chang (19) 3 down. Men: Par White: A: M Dovey (7) 1 up. B: M Watkins (14) 2 up. C: J Van Krunning (16) 3 up. D: J Wallace (22) 3 up.

   WODONGA: Men: Par: A: A Besic (7) 1 up. B: I Shirley (11) 2 up. C: J Woolbank (17) 7 up.

   WONTHAGGI: Men: Stableford: A: P Young (12) 37. B: S Tiziani (17) 36. C: D Paproth (20) 33.

   WOODEND: Men: Stableford White: B McLean (12) 36.

   WOODLANDS: Men: Par: A: A Grange (5) 1 up. B: K Rode (13) 6 up. C: N Hill (23) 2 up cb. Women: B Manallack (17) 1 down. Men: Trophy: M Meneghini (5) bt T Sterns (9) 2-1.

   WOORAYL: Men: Stroke: American Foursome: C Gillespie P Challis (18.75) 67.25.

   YALLOURN: Men: Stableford Black: A: B Roberts (7) 36.

   YARRA PARK: Men: Stroke Medal Jul: White: S Brennan (27) 67. Women: Stroke: P Orriss (18) 73.

   YARRA VALLEY: Men: Stableford: A Grundel (22) 34.

   YARRA VIEW: Men: Par: A: G Riley (13) 4 up. B: R Lord (22) 2 up.

   YARRAM: Men: Stableford: A: M Foat (12) 37 cb. B: J Richardson (17) 40. C: G Roberts (26) 41. Women: S Denovan (18) 35.

   YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Murray: A: M Spragg (25) 35 cb. B: C Spinks (30) 33 cb. Men: Stroke: 27-hole Foursome c'ship: Lake: A Scr: P Warner (2) J Martin (+4) 110. A: N Coleman (12) T Leitch (13) 103.25.

   YEA: Men: Stroke: Medal Jul: A Pell (10) 70.

   YERING MEADOWS: Men: Stableford: Nursery: P Kirby (17) 17 cb. K Coleman (21) 39. Stableford White: J Rawson (22) 33. Women: Stableford: L Williams (34) 30.

Golf Month
22 September 2018
On different sides of the world, two young Australians continued to edge toward significant career moments today. Curtis Luck and Lucas Herbert, 22, ... Read more
21 September 2018
Helen Pascoe (Buninyong) & Marian McKenzie have been crowned the Ruby McKenzie and Vi Teesdale champions respectively for 2018 Read more
20 September 2018
ANGLESEA: Stableford: A: J Mooney (8) 39 cb. B: C Jarratt (17) 38. C: B Gibbons (25) 36. Read more
MyGolf
Golf Victoria