Victorian club golf results - Saturday

 

   ALEXANDRA: Stroke: Medal: M Robinson (4) 66.

   ALTONA LAKES: Stroke: Medal: A: M Zadel (13) 69. B: G Dunne (14) 73. C: J Sagona (20) 75 cb. Women: I Mason (14) 72.

   AMSTEL: Stableford: Ranfurlie: A/Medal: R De Prinse (9) 38. B: N Christides (15) 35. C: R Kent (22) 35 cb.

   ANGLESEA: Stableford: A/Medal: A Foster (11) 38. B: C Normington (15) 34. C: T Barton (25) 32. Div 1: J Stewart (20) 29.

   AXEDALE: Stroke: Div 1/Medal: W Pollock (15) 62. Div 2: W Andrea (16) 68 cb. Div 3: A Darby (21) 67. Women: A Holmes (33) 64.

   BACCHUS MARSH: Stroke: Medal: A: G Rozycki (10) 72. B: A Mace (13) 64. C: J Mooney (19) 69. A Scr: R Bourke 69. Women: W Lewis (30) 77 cb.

   BACCHUS MARSH WEST: Stroke: A: B Garbuttt 74. B: G Martin 75. C: A McKendry 69.

   BAIRNSDALE: Men: Stableford: A: B Symons (15) 35. B: P Hughes (17) 37.

   BARHAM: Men: Stableford: Div 1: K Windridge (4) 36. Div 2: B Cutter (22) 38. Women: D Walker (31) 31.

   BARWON HEADS: Men: Stableford: A: J Wilcher (8) 36. B: A Ramsay (18) 34. Women: M Knevitt (18) 36.

   BELVOIR PARK: Men: Stroke: Medal: A/Medal: C White (9) 65. B: G Johnsdon (14) 69. C: M Kesper (33) 71. Women: Stableford: J Keale (27) 27.

   BENALLA: Stroke: Medal: D Crothers (+2) 68.

   BENDIGO: Men: Stroke: Medal: A: T Harvey (4) 68. B: B Harry (17) 70. C: R Bath (20) 64.

   BERWICK MONTUNA: Men: Par: Medal: A/Medal: D Allen (14) 4 up. B: A Liebe (19) 4 up. Women: M Waterfall (35) 5 down cb.

   BOX HILL: Mxd: Stroke: Medal: A: G Bruhn (6) 69. B: P Richards (11) 69. C: G Lowe (16) 64. D: R DE Zilwa (24) 71.

   BRIGHT: Men: Stroke: Medal: A: P Clough (15) 72. B: E Van Der Wert (24) 74.

   BRIGHTON: Men: Par: Medal: T Tesoriero (26) 3 up. D Shutler (23) 1 up. Women: Par White: M Goddard (21) 1 down.

   BUNINYONG: Men: Stroke: A: S Bongiorno (3) 70. B: D Welch (16) 69. C: E Christopher (20) 71.

   CAMPERDOWN: Stroke: Hcp: A: J Davis (9) 70. B: A Narik (15) 69.

   CARDINIA BEACONHILLS: Par: Medal: A: S Allen (4) 1 up. B/Medal: B Zeally (10) 6 up. C: M Martin (20) 2 up. Medal Jul: J Coughlin (13) 2 down.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Men: Stroke: J Sproule (11) 72.

   CASTLEMAINE: Medley: Stroke: Medal: K Clack (11) 72.

   CENTENARY PARK: Stableford: G Murrells (10) 38.

   CERBERUS: Mxd: Stableford: 4B Agg: K Coles (14) G Victor (16) P Immel (17) B Rowan (17) 116.

   CHALAMBAR ARARAT: Stroke: M Harricks (1) 69.

   CHELTENHAM: Men: Stableford: Medal: D Shaw (16) 37.

   CHURCHILL & MONASH: Mxd: Stableford: 4B: I Heppleston (27) D Radnell (29) 41.

   CHURCHILL WAVERLEY: Stableford: Medal: Churchill Park: A: N Desouza (11) 34. B: T Nagalingam (21) 39. Men: Waverley: A: M Crossett (6) 38. B: M Mc Crystal (20) 39.

   COHUNA: Stroke: Medal: J Corry (15) 70.

   COLAC: Men: Stableford: A: A Parker (4) 36. B: L Mulgrew (31) 39.

   COMMERCIAL ALBURY: Men: Par: A: M Miller (15) 1 up. B: M Lowe (16) 2 up.

   COMMONWEALTH: Stroke: A: R Cahill (+1) 75. B: G Faulkner (13) 75. C: D Jackson (28) 76.

   COROWA: Stroke: A/Medal: L Bedford (12) 67. B: P Densten (14) 75. C: T Kerry (20) 76.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Medley: Stroke: A: B Matson (12) 72. B/Medal: B Raj (19) 71. C: D Dowd (23) 71.

   CRANBOURNE: Men: Par Black: A/Medal: C Couts (7) 4 up. B: P Carlon (13) 1 up cb. C: J Banky (26) 2 up.

   CREEKSIDE: Men: Stableford: Medal: A: B Ong (11) 36. B: R Perera (20) 35. C: N Rouge (24) 37. Women: Stableford Yellow: A/Medal: R Krause (13) 30.

   CURLEWIS: Women: Stableford: E Cass (14) 36.

   DENILIQUIN: Mxd: Stroke: A: D Ring (9) 70. B: M Thomas (16) 73. Men: D Ring (9) 70. B: M Thomas (16) 73. C: B Dudley (26) 69.

   DEVILBEND: Men: Stableford: Medal: A: G Hanson (6) 38. B: D Hunt (16) 35. C: M Nicklen (22) 38.

   DROUIN: Men: Stroke: Medal: A: P Morris (9) 72. B: G Alexander (18) 74 cb. C: G Ward (23) 74 cb. Women: Stableford: P Alexander (31) 32.

   EAST MALVERN: Stroke: A/Medal: R Clarke (16) 67. B: L DeSilva (21) 68 cb. Women: Medal: G Stewart (22) 75.

   EASTERN: Mxd: Stroke: South: J Knox (16) 74 cb. North: Medal: A McIntosh (13) 70. East: C Bethune (18) 72.

   EASTWOOD: Men: Stroke: Medal: A/Medal: S Pettyfor (10) 70. B: D Gibson (18) 71. C: P Mckelvie (21) 76.

   EILDON: Men: Stableford 2B multi: Black: I Malley D Malley 56.

   FINLEY: Men: Stableford: J Braybon (25) 32. Women: H Daniel (23) 33.

   FOREST HILLS: Men: Stableford: B: D Mitchell (24) 40. A: M Turner (11) 34.

   FOSTER: Men: Stableford: Medal: A/Medal: P McKay (7) 74. B: S Barnes (19) 77.

   GARDINERS RUN: Men: Stableford: Medal: A: W Massih (8) 37. B: S Dykes (15) 39. C: A Laws (18) 37 cb. Jnr: Stableford White: C Cameron (35) 44.

   GARFIELD: Men: Stroke: Medal: A/Medal: A Mc Killop (1) 69. A Scr: A McKillop 70. B: D Thorp (20) 72. B Scr: J Watts 88. C: P Miles (25) 73. C Scr: P Miles 98. Women: J Mitchell (27) 78.

   GISBORNE: Men: Stableford: A: T Scoble (4) 41. B: D Clough (15) 41. C: R Albany (18) 33 cb. Women: A: A Fievez (17) 32. Men: Cup: D Clough (15) 41 cb.

   GLEN WAVERLEY: Stroke: A: C McKenzie (17) 66 cb. B: D Strickland (25) 66.

   GOONAWARRA: Men: Stableford Medal: Black: A/Medal: D Yates (9) 36. B: D Johnson (15) 34. C: P Munro (19) 32. Women: Stableford: A: W Fox (23) 32. Men: Stableford White: A: J Clancy (17) 39.

   GREEN ACRES: Men: Stroke: Medal: A: J Hongmung (3) 64. B: S Yip (19) 70. C: J Remmers (21) 73 cb. J Hongmung (3) 64.

   GROWLING FROG: Men: Stroke: Medal: A: J Baines (3) 73. B: J Laurie (12) 72. C: M Dal Pozzo (21) 76. Women: A Fonda-Russell (18) 78.

   HAMILTON: Men: Stroke: Medal: A/Medal: B Kelson (6) 69.

   HEATHCOTE: Women: Stableford: 9-hole: M Sims (37) 18. Men: D Pianta (6) 39.

   HEIDELBERG: Men: Stableford Medal: Black: A: D Smith (11) 40. B: J Young (16) 37 cb. C: A Beaini (26) 42 cb.

   HEPBURN SPRINGS: Stroke: Medal: J Arnold (6) 67.

   HEYFIELD: Stableford: M Castles (26) 36 cb.

   HEYWOOD: Men: Stroke White: M McLeod (6) 78. Women: Stroke: K Cocks (23) 98.

   HIDDEN VALLEY: Stableford: A: R Dockett (10) 40. B: V McNamara (18) 38 cb.

   HILLTOP TATURA: Men: Stroke: A: G Newton (6) 72. B: T Dickinson (27) 65. Women: J Morgan (27) 72.

   HORSHAM: Men: Stroke: Medal: B Wirth (9) 71. B: L Friend (15) 75. C: T McRae (20) 72.

   HUNTINGDALE: Men: Stroke: A/Medal: Z Zsarik (3) 73. B: D Gang (17) 76. C: N Ponissi (19) 78. Scr: Z Zsarik 76. Medal Jun: Medal: P Murphy (10) 78. Scr: A Ryan 81. Stableford: J Zou (8) 32. Women: Stroke: J Wong (3) 75. Stableford: R Emery (14) 31 cb. Stroke: Trophy: A Scr: P Stubbs 174. Hcp: S Park (9) 161.

   IVANHOE: Men: Stroke: Medal: A: B Mitchell (12) 67. B: E Kloprogge (17) 64. Women: A McIlroy (26) 76.

   JUBILEE WANGARATTA: Par: A: N Cooper (10) 3 up. B: A Gibbs (15) 5 down. C: A Williams (21) 3 up.

   KERANG: Men: Stroke: Medal: R Nesbit (15) 67. Women: J Cullen (19) 72.

   KEW: Women: Stroke: H Nguyen (27) 76. Men: Medal: A: C Spear (6) 69 cb. B: B Collinson (22) 71 cb. Stableford: T Dewan (22) 38 cb.

   KEYSBOROUGH: Men: Stableford: A/Medal: B St. Anne (11) 44. B: R Plowman (16) 38. C: J Burford (26) 34 cb. Women: J Hooper (11) 33 cb. Men: Hole in one: M Dedman at 15th.

   KILMORE: Stableford: A: G Davey (14) 36. B: B Bryant (22) 38.

   KINGSTON HEATH: Men: Stroke: Captain's Trophy: M Hirons (8) 73. Medal Jul: J Robison (16) 73. Medal: D Excell (18) P Cowen (20) 72 to playoff. A: M Hirons (8) 73 cb. Scr: D Ong 75.

   KOORINGAL: Men: Stableford: A: L Melisi (5) 37. B/Medal: M Batten (13) 40. C: D Smith (18) 37. D: P Clement (21) 38. Women: T Grant (10) 34.

   KYABRAM PARKLAND: Stroke: A: D Cartwright (2) 56 cb. B/Medal: M Jenkins (16) 55. C: V Moss (18) 59. Women: H Sleeth (15) 55.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Stroke: Medal: B Goodman (15) 65. G Armstrong (19) 73. Women: M Watt (27) 81.

   KYNETON: Men: Stroke: A: H Plowman (8) 72. B: T Kot (14) 72. C: J Biscocho (34) 71.

   LAKES ENTRANCE: Par: A: D James (9) 1 down. B: M Buttifant (36) 3 up. Women: K Fearnley (18) 1 down.

   LAKESIDE at Albert Park: Mxd: Stroke: Trophy: C Muller (19) 75. A: S Todes (5) 75. B: G Sterjov (12) 63. C: J Lovell (23) 65 cb.

   LANCEFIELD: Medley: Stroke: A: C Lingard (2) 69. B: S Climas (12) 75. C: J Kefford (22) 72 cb.

   LANG LANG: Stroke: Medal: A/Medal: C Casey (5) 68. B: D Allen (16) 70. S Bydder (19) 72. C Stockdale 79.

   LATROBE: Medley: Stroke: Hcp: A: M Stapelfeldt (11) 66. B: D Madigan (17) 67. C: W Ma (19) 67.

   LEONGATHA: Women: Stroke: D Stubbs (14) 79. Men: Stroke Medal: Black: A: M Bowey (9) 74. B/Medal: J Fedderson (16) 70. C: C Moyle (28) 71.

   MAFFRA: Men: Stableford White: S Larsen (9) 39. A Harper (21) 40.

   MALLACOOTA: Men: Par: 2B: K Morrison (17) K Rands (29) 5 up.

   MANSFIELD: Men: Stroke: Medal Jul: B Egan (18) 72. Women: Stableford: A Marsden (12) 30.

   MARYBOROUGH: Men: Stroke: A/Medal: G Reed (11) 70. B: G Hare (16) 65. C: J Findlay (21) 75. Women: Stableford: H Rogan (14) 31.

   MEDWAY: Women: Stableford: Trophy: A: L Vincent (12) 33. Men: A: T Duvnjak (7) 36. B: R Mackenzie (15) 35 cb. C: B Bullen (23) 37.

   MEENIYAN: Stroke: Medal: C Stewart (26) 71.

   MELBOURNE AIRPORT: Stableford: A: B Pellaschiar (15) 38. B: R Grant (18) 43. C: A West (26) 41.

   MELTON VALLEY: Men: Stroke: Medal: A: N Mathison (9) 70. B: C Syme (11) 70. C/Medal: R Stevenson (16) 69. D: K Silber (24) 70. Women: Div 5: M Craig (24) 75.

   METROPOLITAN: Men: Stroke: Foursome: J Carroll (3) S Baxter (0) 73.5.

   MILDURA: Men: Stroke: A: P Keher (12) 74. B: G Beggs (18) 72. C: B Dalgleish (20) 76.

   MIRBOO NORTH: Stroke: S Duff (8) 71.

   MOE: Men: Stroke: A/Medal: A Bassman (0) 67. B: G Jamieson (16) 71. A Scr: A Bassman 67.

   MOONAH LINKS: Men: Stableford Legends: White: A: S Rowe (6) 38 cb. B: C Petersen (14) 40. Women: Stableford: A Hartley (19) 37.

   MOOROOPNA: Men: Stroke Medal: White: A/Medal: J MacGibbon (0) 73. B: R Curtis (16) 74 cb. C: S D'elia (22) 74. Women: Stroke: L Smith (18) 81.

   MORNINGTON: Stableford: Medal: A: D Fenwick (5) 37. B: S Armstrong (15) 39. C: M Brinkworth (25) 36 cb. G Miller (31) 41.

   MORWELL: Men: Stroke: A: S Anderson (8) 68. B: M Dragon (17) 73. C: A Constantinou (23) 76. A Scr: J Smith 73.

   MT MACEDON: Stroke: I Gill (17) 70.

   MT MARTHA: Stroke: Medal: B Salmon (19) 63. A: J Hunter (17) 65. B: P Brake (25) 68. C: K Milburn (31) 71. Women: Medal: S Hyams (29) 78.

   MURRAY DOWNS: Men: Stroke Medal: Black: R Hastings (10) 72. A: D Free (-2) 73. B: C Merritt (13) 75. C: I Johansen (35) 73. Women: Stroke: A: A Webb (22) 76.

   MYRTLEFORD: Men: Stableford: A: C Piazza (8) 33.

   NEANGAR PARK: Men: Stroke: A: K Lynch (1) 66. B: W DeAraugo (16) 68. C: R Gay (20) 66. Women: A: J Brown (23) 78.

   OAKLEIGH: Men: Stroke: Ambrose: R Leoncio (8) R Lyon (4) 53. Women: Foursome: A Newton A Stott (22.5) 62.5.

   OLINDA at Tocumwal: Mxd: Stableford White: B: G Collier (36) 33 cb. A: M Wiltshire (12) 33.

   ORBOST: Men: Stroke: M Munro (11) 71. Women: Stableford: V Eaton (45) 35.

   PAKENHAM: Mxd: Stableford: Medal: A: K Booker (0) 37. B: B Webster (18) 37. C: M Minogue (26) 36.

   PATTERSON RIVER: Men: Stroke: Medal: A Jolly (17) 69. A: G McLean (8) 71. B: A Jolly (17) 69. C: B Glendinning (22) 76. Women: Medal: J Musgrove (22) 78.

   PENINSULA KINGSWOOD: Women: Par: 4B: Peninsula South: C Johnston (22) A Rivett (20) 6 up. Men: S Thomas (17) P Womersley (3) 10 up. Women: Kingswood: A: B Yandle (11) 4 down cb. Men: Par White: A: M Devanny (13) 1 up cb. B: N Rispin (18) 2 up. C: G Ball (27) 1 up cb.

   PHILLIP ISLAND: Men: Stroke: Medal: A: N Thurgood (8) 72. B: J McKechnie (14) 71. C: S Sheers (21) 70. Women: L Meadowcroft (13) 81.

   PORTARLINGTON: Women: Stableford: M Menzel (27) 36. Men: Stableford Black: A: J Leeding (10) 41. B: S Mascoll (14) 37. C: K Paterson (20) 34. D: I Thomson (25) 39.

   PORTSEA: Men: Stroke: Medal: V Pierini (19) 70. A: R Asmore (9) 71. B: V Pierini (19) 70. Women: Medal: N Cousley (18) 77 cb. Men: Stableford Gold: O Thomas (27) 35. Stroke: Cup: E James (7) 218.

   QUEENSCLIFF: Stroke: P Kleindienst (11) 72. J Burnett (19) 72 to playoff.

   RAAF WILLIAMS: Mxd: Stableford: Medal: A: R Latham (11) 34. B: B Haley (18) 36. C: B Outen (27) 34.

   RACV CAPE SCHANCK: Mxd: Stableford: S Doolan (20) 32.

   RACV HEALESVILLE: Mxd: Stroke: T Barr (23) 68.

   RICH RIVER: Women: Stableford: East: C Armstrong (18) 39. Men: Stableford White: A: B Christie (1) 41. B: J McPhee (15) 42. C: A Curtis (27) 39.

   RINGWOOD: Mxd: Stableford: 2B Agg: B Szalkai (19) V Cirona (30).

   RIVERSDALE: Men: Stroke: Medal: C/Medal: G Davies (20) 66. A: J McCleery (8) 71. B: P Doan (16) 68. C: G Davies (20) 66. Cup: C: G Davies (20) 66. Scr: A: H Fewell 74.

   ROMSEY: Men: Stableford: M McCarten (11) 36.

   ROSANNA: Mxd: Stroke: A: C Jackson (10) 72 cb. B: C Flannagan (12) 71. C: B Hopkins (25) 73. Medal: C Flannagan (12) 71.

   ROSEBUD COUNTRY: Stableford: South: A: A Freeman (16) 38. Women: Stroke: Medal: S Saunders (16) 75. Men: Stableford: North: A: T Larkin (10) 37. B/Medal: R Vanes (16) 37. C: J Lee (27) 36.

   ROSEBUD PARK: Par: Medal: G Pryor (24) 5 up. Women: C Tiedgen (27) 3 down cb.

   ROSSDALE: Men: Stroke: A: J Spencer (7) 69. B: G Willian (18) 72 cb. C/Medal: P Toll (32) 67. Women: Medal: K Schmidt (16) 77.

   ROYAL MELBOURNE: Men: Stableford West: White: A: G Ellery (3) 36. B: J Sheehan (16) 38. C: J Serpell (20) 40. East: J McInnes (23) 34. Women: Stableford: J Champion de Crespigny (25) 34.

   SALE: Stroke: A/Medal: S Harrap (6) 71. B: R Downie (18) 76. Women: Medal: S McDonald (16) 73.

   SANCTUARY LAKES: Mxd: Stroke: A: X Teng Ling (3) 72. B: G House (10) 72. C: A Goates (17) 73.

   SANDHURST: Men: Stableford: Champions: A: C Cameron (8) 38. B/Medal: D Sinclair (12) 39. C: N Deane (26) 38. Women: North: Medal: H Mourant (12) 36. Jnr: Champions: Medal: H Mourant (12) 38. Men: North: L Hawkes (12) 37. Women: Medal Jul: H Mourant (12) 36. Jnr: Champions: M Coletta (10) 33.

   SANDRINGHAM: Mxd: Stroke: A: D Waters (13) 68 cb. B/Medal: B Murphy (17) 65. C: A Russell (24) 66.

   SETTLERS RUN: Stableford: A: B Coates (10) 33. B: P Sweeney (13) 31. C: D Mahony (30) 35. Women: J Glaizer (17) 34.

   SEYMOUR: Stroke: A/Medal: P Nelson (6) 70. B: P Jarvis (16) 71.

   SORRENTO: Women: Stroke: J Nankivell (20) 74. Men: A: M Oppy (6) 77 cb. B: P Weston (16) 75. Medal: C: J Hooper (25) 75 cb.

   SOUTH PINES: Stroke: Medal: M Stagg (19) 69. Div 1: R Cotton (10) 70. Div 2: M Jones (19) 71.

   SOUTHERN: Par: A: M Todd (10) 2 up. B: B Holland (14) 1 down cb. C: C Chew (27) 2 up.

   SPRING PARK: Mxd: Stroke: B Caulfield (20) 66.

   SPRING VALLEY: Stroke: A: B Remmers (9) 71. B: S Smythe (22) 69. Medal Jul: S Smythe (22) 69.

   ST ANDREWS BEACH: Mxd: Stableford White: B Hallas (12) 36.

   STRATHALLAN: Stroke: Medal: C Pearsall (26) 66. Men: A: G Blackwood (11) 72. B: F Spillare (19) 69. C: R Knight (25) 70.

   SUNSHINE: Stableford: Medal: A: B Burley (12) 35. B/Medal: S Todaro (15) 37. C: H Le (35) 31. L Baliton (16) 32.

   TALBOT: Men: Stroke: Medal: A/Medal: T Treloar (13) 69. B: R Potter (17) 75.

   TARRAWINGEE: Men: Stroke: Medal: P Nolan (26) 77.

   THE DUNES: Mxd: Stableford: The Cups: R Moore (33) 22. Women: Stroke: The Dunes: Medal: T Stewart (14) 76. Men: Medal: A/Medal: C Hurwood (4) 74. B: L Di Fede (24) 74.

   THE HERITAGE: Men: Stroke: Medal: Henley: A: D Seymour (-2) 72. B/Medal: M Cain (14) 70. C: B Lees (23) 74. Stableford: St John: S Ferraro (6) 34 cb. Women: P Lim (24) 31.

   THE NATIONAL: Medley: Stroke Medal: Long Island: Black: D Taylor (26) 67.

   THE SANDS TORQUAY: Men: Stableford: Medal: A: D Everett (12) 35 cb. B: M Climpson (17) 36. Women: K Lombardi (22) 30.

   THIRTEENTH BEACH: Men: Stroke Beach: Black: A: F Fowler (+2) 73. B: S Duthie (11) 76 cb. C: S Etherington (15) 76. Women: Stroke: C Bright (17) 78.

   TIRHATUAN: Stableford: A/Medal: K Richards (4) 36. B: M Teml (17) 34.

   TOCUMWAL: Women: Stableford: A: S Clark (18) 32. Men: A: R Clark (15) 35. B: L Gilbee (35) 35.

   TORQUAY: Men: Stroke: A: G Mifsud (10) 73. B: M Brady (16) 71. C: C Innes (23) 65 cb. Visitor: R Sharawara (Shepparaton 20) 74. Stableford: Resort: R Forbes (22) 37. Women: Stroke: S Scholten (28) 76.

   TRAFALGAR: Men: Stroke: Medal: R Phoenix (7) 72. A: P Rhodes (11) 70. B: P Collier (19) 73.

   TRARALGON: Men: Stroke: Medal: A: C Dunn (9) 70. B/Medal: R Kurrle (15) 67. C: J Swenson (16) 73. D: E Lansdown (27) 70. Scr: T Couling 72. Medal Jun: B Dean (10) 71 to playoff.

   TRENTHAM: Stroke: Medal: A: B McMenamin (11) 65. B: G Smith (24) 63.

   VICTORIA: Men: Stroke Black: A Scr: T Gowers 77. A: A Killen (5) 73. B/Medal: D Andrew (14) 71. C: G Focken (18) 78. Stableford: P Crompton (33) 35. Women: Stroke: B Thomson (20) 80 cb.

   WANGARATTA: Men: Stroke: A: M Hall (15) 71. B: S Leitl (18) 77 cb.

   WARBURTON: Mxd: Stroke: Medal: A: J Furness (13) 70. B: L Kay (31) 67.

   WARRAGUL: Women: Stroke: A: J Williams (9) 78. B: J Kennedy (24) 78. Men: Stroke Medal: Black: A: N Delves (10) 69 C Black (11) 69 C Harrison (10) 69 to play off. B: J Bjorksten (15) 69. C: B Kimm (26) 67.

   WARRNAMBOOL: Men: Stroke: Medal: A: M McArlein (12) 71. B: S Ellery (15) 74. C: P Woodhouse (19) 70. Women: S Rea (24) 74.

   WATERFORD VALLEY: Men: Stroke: Medal: A: H Clayton (6) 69. B: J Holmstrom (12) 75. C: J Spizzirri (24) 76.

   WERRIBEE PARK: Men: Stroke: Medal: A: S Whiting (7) 72. B: R Rowe (11) 74. C: P Jones (15) 74. D: S Evans (20) 72. Women: A/Medal: Y Collinder (25) 77.

   WHITTLESEA: Mxd: Stroke: Medal: A: T Romari (7) 75. B/Medal: G Reaby (14) 74. C: R Davitt (21) 76.

   WODONGA: Men: Stroke Medal: A: A Besic (7) 72. B/Medal: J Williams (21) 69. A Scr: Z Murray 74.

   WONTHAGGI: Men: Stroke: Medal: A: D Putt (12) 72. B: A Hooton-Shandley (20) 73.

   WOODLANDS: Men: Stableford: A: T Wheeler (9) 33 cb. B: P McEniry (11) 41. C: G Rout (25) 34 cb. Women: A Drummond (25) 35.

   WOORAYL: Men: Stableford: A: D Dwyer (4) 37. B: M Herrald (17) 36. C: B Wilson (25) 34.

   YARRA VALLEY: Men: Stroke: M Cirone (36) 71.

   YARRA VIEW: Stroke: A/Medal: G Riley (13) 69. B: R Lord (22) 73.

   YARRA YARRA: Men: Stroke: A/Medal: M Jellis (10) 71. B: W Harriss (14) 73. C: K Sadlier (17) 73. D: K Dynon (30) 73. A Scr: S Feldman 74. Trophy: M Jellis (10) 71. Stroke Yellow: D Bowen (24) 31. Women: Stroke: A Gibbon (20) 71.

   YARRAM: Stroke: A: S Leggett (9) 75. B/Medal: J Richardson (16) 72. C: G Roberts (26) 72. A Scr: P McAninly 83. Women: J Moore (35) 75.

   YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Murray: D Brodie (17) 41. Men: Stableford Lake: White: A: M Lawless (14) 37 cb. B: D Milne (31) 37 cb. Murray: M Sharp (12) 40.

   YEA: Men: Stableford: P Johnston (16) 35.

   YERING MEADOWS: Men: Par Medal: Nursery: White: B Bromham (22) 4 down. Par: A Reid (14) 3 up. Women: Valley: C Brooks (21) 1 up. Men: G Kenway (15) 1 up.

23 November 2017
All the elements of what could potentially be a great golf tournament emerged on cue for the Emirates Australian Open today. Read more
23 November 2017
NSW’s Cameron Davis leads the morning field after round one Read more
23 November 2017
CURLEWIS: Men: Stableford: A: J Vrbovski (5) 39 cb. B: G Leonard (13) 39. C: P Noonan (21) 48. Green: B Sharp (35) 44. Read more
MyGolf
Golf Victoria