Victorian club golf results - Saturday

 

   ALEXANDRA: Stableford: B Hocking (23) 38. Women: S Greatorex (17) 27.

   ALTONA LAKES: Stableford: A: M Zadel (12) 37. B: G Chase (19) 34. C: T Manariti (20) 38 cb. Women: P Care (19) 38.

   AMSTEL: Men: Stableford Ranfurlie: White: A: P Bell (8) 37. B: F Clifford (14) 37. C: P Jones (18) 37 cb.

   ANGLESEA: Par: A: L McIlvenny (13) 1 down cb. B: N Forsyth (18) 3 up. C: G Matthews (23) 1 down. Women: W Callahan (29) 1 down.

   AXEDALE: Men: Stroke: American Foursome: P DeAraugo (+.75) C Grigson (+.75) 65.75. Mxd: A Scr: I Frost T Wearne 72. A: C Beames (6.75) K Bilkey (6.75) 65.25.

   BACCHUS MARSH: Women: Stableford: J Cox (21) 34. Men: Stroke: Foursome C'ship: A Scr: J Robinson 68. N Gale (10) 68. A: J Mooney (14) 64. J Mooney (18) 64.

   BAIRNSDALE: Stableford: 4B: D Sing (18) P Davidson (10) 45. Women: Par: R Engel (45) 3 up.

   BALLAN: Stableford: A: M Di Fiore (13) 36. B: R Brown (23) 36.

   BARHAM: Stroke: A: J May (13) 74. B: T Howard (26) 70. Women: Stableford: P Grant (23) 38.

   BARWON HEADS: Stableford: A: R Favaloro (13) 37. B: R Smith (19) 37. Women: H Brodie (3) 39.

   BELVOIR PARK: Women: Par: M Kinsman (29) sq. Men: Stroke: C'ship: A: B Caulfield (1) 68. B: L Roberts (14) 69. C: B Kautai (30) 73.

   BERWICK MONTUNA: Men: Stableford: A: D Clapton (8) 40. B: J Hines (27) 42.

   BOX HILL: Mxd: Stableford: A: P Schaefer (5) 40. B: G Lowe (14) 40 cb. C: J Sculac (23) 37 cb.

   BRIGHT: Stableford: A: T Applegarth (2) 42. B: R Borschmann (22) 38. Women: M Orgill (38) 28 cb.

   BRIGHTON: Stroke: Medal: M Oglethorpe (16) 64. Trophy: M Payne (31) 69.

   CAMPERDOWN: Par: Hcp: A: T Stephens (7) 4 up. Men: A: T Srephens (7) 4 up. A: T Stephens (7) 4 up. B: D Evans (26) 5 up.

   CARDINIA BEACONHILLS: Par: A: M Cornthwaite (14) 4 up. B: D Bradbury (17) 2 up.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Stableford: 2B multi: C Addison (23) L Boyle (26) 75.

   CASTERTON: Men: Stableford: J Mathews (17) 45.

   CASTLEMAINE: Medley: Stableford: 4B: K Clack (11) G Moore (16) 42 cb.

   CENTENARY PARK: Stableford: B Barclay (11) 37 cb.

   CERBERUS: Par: M Smith (31) 3 up. A: S Wright (14) 1 up. B: C Dowd (17) sq. C: M Mc Kinnon (21) 2 up.

   CHALAMBAR ARARAT: Stableford: 2B multi: A: J Shaw (15) J Leeke (21) 73. B: D Hull (22) D Dunford (13) 73.

   CHELTENHAM: Par: A: P Leahy (16) 1 up. B: J Martin (17) 5 up cb.

   CHURCHILL WAVERLEY: Stableford: Waverley: A: B Perry (14) 40. B: N Price (16) 43. Men: Churchill Park: A: M O'Brien (14) 38. B: N Whiteman (21) 36.

   CLIFTON SPRINGS: Women: Stableford: A: P Hutchinson (26) 34. B: A West (34) 29.

   COBDEN: Stableford: A Giles (14) 35.

   COHUNA: Par: J Taylor (18) 7 up.

   COLAC: Men: Stroke: A: D Counsel (16) 71. B: D Ballagh (30) 69.

   COMMONWEALTH: Mxd: Stableford: 4B: T Reibel (17) D Taylor (4) 45. Men: Trophy: T Reibel (17) D Taylor (4) 86.

   COROWA: Stableford: A: A Love (4) 35. B: J Cleeve (15) 36. C: M Cook (19) 40. Women: M Tobin (8) 39.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Mxd: Stableford: A: J Matson (10) 36 cb. B: R Richards (16) 41. C: I Jenkins (23) 41.

   CRANBOURNE: Men: Stableford: A: C Lovejoy (10) 36. B: D Argoon (14) 37 cb. C: C Hirschman (20) 36.

   CREEKSIDE: Men: Stroke: A Cook (21) 62. Women: Foursome C'ship: R Krause (11) 73. N Sittireanchai (11) 73. Men: Stroke: G Burgess (21) 62.

   CURLEWIS: Men: Par: W McDonald (45) 1 down. Par White: A: E Fleming (8) 2 up. B: J Burnie (12) 1 up. C: J Lee (17) 2 up.

   DENILIQUIN: Medley: Stableford: A: J Hunt (4) 39. B: N Purtill (16) 43. C: R Aitken (25) 43.

   DEVILBEND: Men: Stableford Cup: White: A: D Taggart (6) 36. B: B Newman (16) 39. C: M Nicklen (20) 37.

   EASTWOOD: Men: Stableford: A: B Mathers (10) 36 cb. B: G Etheredge (14) 37. C: M O'Brien (24) 33.

   EILDON: Snr Stableford Black: B: D Mcnair 41. A: L Munro 35.

   EUROA: Men: Stroke: P Redfern (25) 67. Women: J Collins (30) 77.

   FINLEY: Men: Stroke: A: D Brockie (+1) 74 cb. B: M Piggin (21) 72. Women: H Wastle (15) 77 cb. Men: Medal: A Scr: D Brockie 73. A: M Piggin (21) 72. Cock o' Walk: D Brockie (+1) 74. Women: Brooch: H Wastle (15) 77 cb.

   FLINDERS: Men: Stroke: Canadian Foursome: A: B Neil Soderholm 65.875. Women: A: S Kate Fletcher 78.5.

   FOREST HILLS: Men: Stroke: A: R Lewis (18) 66. B: A Grikis (22) 71.

   GARDINERS RUN: Men: Par White: A: P Holland (5) 6 up. B: L Sinclair (13) 6 up. C: J Hutt (20) 6 up. Jnr: Gold: J Neale (22) 7 up.

   GARFIELD: Men: Stableford: A: P Mc Neish (7) 43. B: G Kelly (16) 35. C: G Whelan (21) 37. Women: H Payne (29) 34.

   GISBORNE: Men: Par: A: T Scoble (3) 2 up cb. B: G Dillon (14) 4 up. C: M O'Flynn (22) 1 up. Women: A: J Day (26) 3 up. Men: Hole in one: C Leech at 2nd.

   GLEN WAVERLEY: Men: Stroke: Foursome C'ship: R Mead (5) P Chodziesner (15) 71. Stableford: R Taylor (17) 37.

   GOONAWARRA: Men: Stableford: 4B: A: F Cuthbertson (11) M Caruso (27) 46 cb. Women: B Marino (33) R Urban (27) 46.

   GREEN ACRES: Men: Par White: A: T Brewin (10) 4 up. B: J Hartley (19) sq cb. C: B Hope (26) 1 up.

   HEATHCOTE: Men: Stroke: Div 1: L Maxwell (6) 73. Div 2: T Hunter (20) 72. Stableford: Div 1: K Mueck (+4) 39. Div 2: R Blachford (32) 37.

   HEIDELBERG: Mxd: Stableford: A: R Blakis (9) 40. B: D Papworth (17) 42. C: T McGann (20) 39.

   HEPBURN SPRINGS: Stableford: L Hedwards (11) 36.

   HEYFIELD: Men: Stroke White: A: J Goodwin (8) 70. B: A Carolan (20) 72 cb. C/Medal: B Bould (26) 65. A Scr: J Goodwin 78.

   HEYWOOD: Men: Stableford White: N McLeod (7) 41. Women: Stableford: D McLeid (17) 40.

   HIDDEN VALLEY: Stableford: A: R Icovski (9) 37. B: V Allen (24) 38.

   HILLTOP TATURA: Men: Stroke: Foursome: S Ohlsen (16) D Carter (10) 59. Women: Stableford: J Baird (21) 36.

   HORSHAM: Men: Stroke: Ambrose: L Gebert (3) J Schmidt (2) 62.75. Women: T Hobbs (10) P Watkins (13) 69.25.

   HUNTINGDALE: Medley: Stableford: 4B: K Schultz (15) R Crowe (8) 47. Team: Captains 20 bt Presidents 19.

   IVANHOE: Men: Stableford: A: W George (9) 41. B: J Hopkins (20) 38 cb. Women: B Jenkin (29) 26 cb.

   JUBILEE WANGARATTA: Women: Stableford: M Adams (24) 38. Men: Stableford White: A: N Hogan (10) 38. B: M Van Rhee (17) 38. C: B Adams (22) 34.

   KERANG: Stableford: A Free (17) 41. Women: J Cullen (19) 34.

   KEW: Men: Stableford: A: M Pickering (7) 39 cb. B: D Prior (18) 39. C: A Bendall (23) 44. Women: B Murray (6) 36.

   KEYSBOROUGH: Men: Stableford: Matchplay: G Krasnowski B St Anne bt J Webb G Mullens. Women: J Hooper (11) 36. Men: A: J Taylor (12) 38 cb. B: J Livera (14) 41. C: J Rundle (19) 42.

   KILMORE: Men: Stroke: A: K Lambert (9) 71 cb. B: B Goodchild (22) 68. Women: Stableford: B Gunn (27) 31.

   KINGSTON HEATH: Men: Par: A: M Helder (10) 1 up cb. B: J Ryan (16) 5 up.

   KOORINGAL: Men: Stableford: A: D Tyrrell (5) 39. B: R Kinney (13) 38. C: L Jacobs (14) 36. D: P Barc (30) 37 cb. Women: G Weightman (11) 33.

   KYABRAM PARKLAND: Men: Stableford: A: D McKenzie (13) 38. B: M Jenkins (16) 37. C: J Cartwright (27) 36. Women: A: H Sleeth (15) 36. B: N Key (29) 35 cb.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Stableford: A: M Coyne (12) 34. B: F Andrews (24) 34. H Emery (15) 36.

   LAKES ENTRANCE: Men: Stroke: Medal: A: G Smith (12) 75. B: B Bennett (18) 71. Medley: Stableford: Div 1: J Dowie (35) 38 cb.

   LAKESIDE at Albert Park: Mxd: Par: Trophy: S Lee (29) 2 down cb. A: E Michel (10) 2 up. B: C Schwen (15) 5 up cb. C: A Clynick (34) 4 up.

   LANCEFIELD: Men: Stableford 4B: White: J Kefford (21) M Cruize (24) 46.

   LANG LANG: Stableford: A: B Harhness 36. B: R Zammit 39. R Garrett 43. M Warburton 36.

   LATROBE: Men: Stroke: Cup: A: P Poposki (+2) 143. Medley: Hcp: A: B Mansfield (5) 69. B: B Marsh (16) 69. C: C Hillman (26) 68. Men: Cup: A: P Poposki (+2) 144. B: T Costanzo (16) 174. C: W Ma (18) 177.

   LEONGATHA: Women: Stableford: W Parker (17) 26. Men: A: A Gedye (11) 38. B: I Murchie (15) 32. C: J Eabry (24) 37.

   LONSDALE: Stableford: A: D Raymond (4) 38. B: M Rainey (15) 37. C: P Gilbert (29) 36. A: K Simpson (19) 35.

   MAFFRA: Men: Stableford: A: S Vance (13) 41. B: R Fraser (19) 37.

   MANSFIELD: Men: Stableford: A Parrott (15) 40. Women: S Parsons (16) 28 cb.

   MARYBOROUGH: Men: Par: A: M Shortall (2) 1 up. B: P Treble (15) 2 up. C: D Rowe (21) 1 up. Women: Stableford: B Willis (22) 35.

   MEDWAY: Women: Stableford: Trophy: A: A Jamieson (24) 35 cb. Men: A: B Dyson (9) 41. B: T Byrne (18) 42. C: B Harding (19) 43.

   MELBOURNE AIRPORT: Men: Stroke: 4B: J Blackney (18) D Van Lersel (28) 12.

   MELTON VALLEY: Men: Stableford: 4B: J Richardson (21) A Dykstra (15) 46 cb. Medley: R Douglas (29) J Kent (21) 43.

   METROPOLITAN: Men: Stroke White: A: S Russell (4) 68. B: B Rieve (17) 71 cb. C: R Fynmore (21) 70. 36-hole: L Tighe (9) 141 cb.

   MILDURA: Men: Par: A: R Young (8) 2 up. B: O Taylor (29) 4 up. Women: M Jukes (17) sq.

   MIRBOO NORTH: Stableford: R Taylor (23) 39.

   MOE: Men: Stableford: 4B Agg: A Pickard (6) J Boyce (13) 70. P Ryan (32) 39.

   MOONAH LINKS: Men: Stroke Medal: Legends:A: T Weatherill (9) 71. B: D Matthews (18) 71. Women: Stroke: C Goddard (14) 75.

   MOOROOPNA: Men: Stableford White: A: C Van Zeist (6) 40. B: L Sibely (15) 37. C: S D'elia (21) 41. Women: J Evans (31) 31.

   MORNINGTON: Mxd: Stableford White: A: M Tubman (11) 39. B: R Farrington (15) 40. C: J Shields (25) 36.

   MORWELL: Mxd: Stableford White: A: T Ford (5) 38. B: N Stafford (14) 37. C: D Stobbart (25) 35.

   MT MACEDON: Par: M Salter (24) 3 up.

   MT MARTHA: Women: Stableford: A Dumsa (24) 35. Men: B Ellett (20) 41.

   MURRAY DOWNS: Women: Stableford: A: B Clark (26) 37.

   MYRTLEFORD: Men: Stroke: Medal: G Langdon (20) 73.

   NEANGAR PARK: Men: Stableford: A: J Malone (5) 35 cb. B: K Lane (16) 42 cb. C: R Gay (19) 39. Women: A: K Lloyd (30) 34.

   NEWRY: Par: C Conduit (27) 3 up.

   NHILL: Women: Stableford: 4B: K Lynch (24) J Donnelly (37) 44. Men: P Lipsht (9) T Stevens (13) 44.

   NORTHERN: Men: Stableford: A: D Allan (7) 40. B: E La Torre (15) 40 cb. C: P Blood (19) 40.

   NUMURKAH: Men: Stableford: M Hegarty (16) 39 cb. R Hodgkin (19) 35.

   OAKLEIGH: Men: Stroke: R Seach (18) 58. Women: 4B: A Newton S Stott (22.5) 65.5.

   OLINDA: Men: Stableford: A: M Hayes (7) 38 cb. B: P Jones (25) 32.

   PAMBULA MERIMBULA: Men: Stroke: Medal: A: R Westcott (12) 70. A Scr: N Townsin 72. B: G Schimming (19) 75. C: J Green (27) 76. Women: Stableford: C Ramsay (11) 27.

   PATTERSON RIVER: Men: Par: A: M Sweeney (9) 2 up. B: N Castelli (18) 5 up. C: G Holt (21) 3 up. Women: L Murphy (36) sq.

   PENINSULA KINGSWOOD: Men: Par: Kingswood: A: B Strange (15) 2 up. B: S Howell (18) 4 up. C: I Cloak (26) 2 up. Women: K Barcelon (16) 1 down.

   PHILLIP ISLAND: Par: D Gray (18) 1 down. B Niven (17) 2 up.

   PORTARLINGTON: Men: Stableford 4B: R Perry (12) R Hazell (19) 48. Women: R Waldron (8) M Hogan (34) 43.

   PORTLAND: Men: Stroke: Medal: S Evans (16) 71. Women: J Foster (22) 76.

   PORTSEA: Mxd: Stableford Gold: F Randle (36) 28. Women: Stableford: L Rollnik (21) 36. Men: A: A Bullas (3) 35. B: J Hassett (17) 35. C: M Power (24) 34.

   QUEENSCLIFF: Men: Stableford: B Lawrence (19) 37.

   RAAF WILLIAMS: Mxd: Stableford: A: R Latham (11) 38. B: P Martin (18) 36. C: G Rodriguez (33) 35.

   RACV CAPE SCHANCK: Mxd: Stableford: A: C Ragg (15) 41. B: D Bubb (20) 37. Hole in one: W Kabilpong at 14th.

   RACV HEALESVILLE: Stableford: J Viggers (25) 37 cb.

   RICH RIVER: Men: Stroke West: Black: A Scr: S Jones 72. A: G Rogers (4) 70. B Scr: T Flynn 86. B: G Cheong (18) 71. C Scr: M Mangiameli 92. C: T McCoomb (21) 70.

   RINGWOOD: Men: Stableford: A: N Chua (11) 38. B: B Tong (15) 41. C: J Walzl (25) 36. Women: L Haylock (33) 32.

   RIVERSDALE: Men: Stableford White: A: B Sullivan (9) 40. B: F Wu (18) 40. C: T Lamb (24) 39 cb. Hole in one: J Houston at 6th.

   ROCHESTER: Men: Stableford White: R Feuk (22) 45.

   ROSANNA: Men: Stroke: Medal: M Ambler (25) 143. A: S Demmon (5) 71. B: R Penning (15) 71 cb. C: F Campbell (23) 68.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stableford: North: A: S Cooper (22) 41. Women: A: L Garrett (21) 39. Men: South: A: S McPherson (12) 40. B: P Graham (15) 39. C: F Wallace (31) 37.

   ROSEBUD PARK: Men: Stableford: Trophy: N Kean (29) 39. Women: G Bawden (30) 39.

   ROSSDALE: Women: Stableford: J Azzopardi (34) 36. Men: Par: A: T Nowak (2) 38 up. B: T Egan (19) 40 up. C: P Toll (30) 43 up.

   ROYAL MELBOURNE: Men: Stableford West: White: A McCarthy (20) 42. Women: Stableford: C Sutherland (28) 37. Men: Stableford East: White: A: M Foote (0) 38. B: M Bromley (18) 38. C: M Haydon (29) 33.

   SALE: Women: Stableford: Div 1: S Kirkpatrick (28) 30. Men: A: J Simic (6) 37. B: T McMillan (16) 36. C: T Gillett (22) 32.

   SANCTUARY LAKES: Stableford: A: T Hillier (8) 36. B: M Hunt (10) 34 cb. C: R McMain (21) 39 cb.

   SANDHURST: Men: Stableford: 4B: North: D Webster C Carey 46. Women: M Sumithran M Perkins 38. Men: Champions: A: M Salazar (0) 37. B: I Hunter (17) 39. Women: C Cook (23) 36.

   SANDRINGHAM: Mxd: Stableford: A: C Payne (9) 39. B: R Horton (18) 38. C: G Dixon (24) 39.

   SETTLERS RUN: Men: Stableford: A: T Moore (8) 41. B: J Naik (16) 42. C: S Papadam (27) 33. Women: J Burgin (26) 32.

   SEYMOUR: Men: Stableford: A: G Pell (6) 38. B: W Evans (18) 40. Women: S McCall (14) 33.

   SHEPPARTON: Men: Stroke: C'ship: A Scr: D Walker 142. Trophy: A: B Scott (11) 74. B: B Wright (17) 72.

   SORRENTO: Women: Stableford: M Alway (20) 38. Men: A: M Ralston (18) 40. B: N Browne (26) 34 cb.

   SOUTH PINES: Men: Stroke: Div 1: D Reid (15) 72. Div 2: J Delaney (32) 70.

   SOUTHERN: Stableford: A: M Lloyd (11) 40. B: G Shaw (16) 40 cb. C: M Reichenberg (20) 40. 4B: A Sherri J McCoy bt P Olver L McGinley 4-3.

   SPRING PARK: Mxd: Par: B Thomas (15) 5 up. Men: Stroke: Medal Aug: B Caulfield (20) 65.

   SPRING VALLEY: Mxd: Par White: A: C Fitzgerald (11) 2 up. B: B Edgar (16) 6 up. PM: A: R Grant (5) 2 up cb. B: G Roberts (12) 2 up cb.

   ST ANDREWS BEACH: Mxd: Stableford: D Bechaz (24) 35 cb.

   STRATHALLAN: Men: Stableford: W Tolley (20) 37. A: S Mooney (11) 30 cb. C: D Stafford (22) 35.

   SUNSHINE: Stableford: A: B Edwards (11) 39 cb. B: T Wolczecki (15) 37. C: P McInney (20) 40. M Heard (30) 30.

   TALBOT: Stroke: A: N Greenwood (13) 69. B: S McKellin (16) 69.

   TARRAWINGEE: Men: Stroke: Ambrose: L McCoy (16) L Steer (23) P Graham (24) 60.5.

   THE DUNES: Mxd: Stableford: The Cups: B Gubbins (28) 22. Women: Par: The Dunes: G Girling (27) 5 up. Men: Stableford: A: C White (9) 43. B: G Betros (19) 34.

   THE HERITAGE: Men: Stableford: Henley: A: A Dinardo (4) 38. B: P West (12) 38. C: M Costigan (31) 36. St John: G Berry (7) 41.

   THE NATIONAL: Medley: Stableford 2B Agg: Long Island: Black: A Garantziotis (15) P Kalimnakis (21) 66.

   THE SANDS TORQUAY: Women: Stableford: M Hales (10) 30. Men: A: M Tattersall (13) 38. B: T Beggs (16) 35 cb.

   THIRTEENTH BEACH: Men: Stableford: Creek: A: N Quick (4) 36. B: R Bensted (11) 39. C: M Drew (22) 37 cb. Women: A De Heer (24) 32 cb.

   TIRHATUAN: Men: Stableford: J Dickinson (17) 39.

   TOCUMWAL: Men: Stableford: A: R Clark (15) 39. B: A Penny (33) 38. Women: A: J Boake (19) 34. B: R Benbow (37) 40.

   TORQUAY: Men: Stableford: 4B: S Powell (20) A Noble (8) 48. Resort: R Forbes (22) 36. Women: R Beacom (16) 40. Men: Visitor: J Scholes (Eynesbury 17) 32.

   TRAFALGAR: Men: Stableford: A: W Griggs (8) 37. B: P Burghardt (17) 36.

   TRARALGON: Men: Stableford: A: R Smith (6) 35. B: D Veldman (14) 36. C: R Northe (21) 37. D: L Withers (26) 36. Women: I Prowd (20) 33.

   TRENTHAM: Stableford: A: W Holmes (20) 34 cb.

   VICTORIA: Men: Par: A: B James (7) 3 up. B: P Sutton (14) 3 up. C: R Taylor (21) 5 up. Par White: F Forbes (26) 4 up. Women: Par: M Trebilcock (14) 2 down cb.

   WANGARATTA: Men: Stableford: A: Q Cooke (6) 37. B: S Leitl (18) 41.

   WARBURTON: Mxd: Par 4B: White: S Patrick (29) S Patrick (24) 11 up.

   WARRNAMBOOL: Men: Stableford: A: D Spicer (3) 37. B: E Raymond (18) 40. C: S Hester (30) 41. Women: L Higgins (12) 33.

   WERRIBEE PARK: Men: Par Yellow: A: R Wilson (10) 2 up. B: G Cowen (13) 1 up. C: W Whiting (20) 3 up. D: D Fish (27) 2 up. Women: Par: A: Y Collinder (25) 4 down.

   WHITTLESEA: Mxd: Stableford: A: R Yates (7) 40. B: P Hassall (12) 46. C: G Maurer (21) 41.

   WODONGA: Men: Stableford: A: J Smith (7) 38 cb. B: G Tickle (11) 39. C: R Mann (19) 38. Women: V Beehan (18) 36.

   WONTHAGGI: Stableford: A: I Baker (2) 40. B: R Johnson (15) 36. C: S Osborne (36) 35.

   WOODEND: Par: T Gepp (13) 3 up.

   WOODLANDS: Par: 4B: B Cater (18) W Rudd (15) 9 up. Women: B Manallack (16) J Smith (26) 7 up.

   WOORAYL: Stableford: 4B: M Grist (11) W Turner (11) 46.

   YALLOURN: Stroke: A: D Hall (6) 72. B: P Buckman (16) 71.

   YARRA PARK: Women: Stroke: Medal Aug: L Lewis (18) 68. Men: Stroke White: F Biviano (4) 66.

   YARRA VALLEY: Stableford: 4B: M Everett (29) J Lew (28) 47.

   YARRA VIEW: Stableford: A: E Mochi (16) 36. B: P Rosenwax (23) 35.

   YARRA YARRA: Stableford: A: P Duffy (10) 37. B: C Ferguson (13) 37. C: S Saga (17) 36. D: P Clark (35) 36. Men: Stableford Yellow: B Cirej (29) 36. Women: Stableford: A Gibbon (20) 36.

   YARRAM: Par: A: D Rash (9) sq. B: J Richardson (15) 1 down. C: J Mumford (18) 4 up. D: R Rogers (23) sq. Women: Stableford: S Denovan (18) 35.

   YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford Lake: White: A: N Coleman (13) 39. B: G Chappell (19) 38 cb. Murray: T Leitch (13) 40.

   YEA: Par: S Wright (20) 2 up.

   YERING MEADOWS: Par: Trophy: Nursery: C Shelton (22) M Eichler (22) 4 up. 4B: T Farren (17) G Sweeney (33) 8 up. Men: S Le Maistre (19) 4 up. Women: L Williams (31) 4 down.

20 November 2017
The Jarrod Lyle Classic returns to Shepparton Golf Club in 2017! The event is open to all Junior’s under the age of 18 who hold a current GA handicap. Read more
19 November 2017
Gardiners Run was host to today’s Stuart Appleby Signature Tournament. Read more
20 November 2017
AMSTEL: Men: Stableford Ranfurlie:A: A Wiesniewski (7) 41. B: T Cheles (16) 42. Women: M Murphy (22) 37. Read more
MyGolf
Golf Victoria