Victorian club golf results - Saturday

 

   ALEXANDRA: Men: Stroke: Medal Sep: A: M Bossonnet (12) 68. B: J Norfolk (17) 71. Women: E Goss (39) 80.

   ALTONA LAKES: Men: Stroke: Medal: A: A Zadel (7) 68. B: C Wyllie (14) 76. C: J Berbatakis (31) 74. Women: I Mason (13) 74.

   AMSTEL: Men: Stableford Medal Sep: Ranfurlie: Black: A: C Pym (9) 37. B/Medal: J Verhagen (15) 37. C: T Cheles (20) 41. Stroke Matchplay: G Hoffman bt J Potter 3-1.

   ANGLESEA: Par: 4B: J McLachlan Treloar 12 up.

   AXEDALE: Men: Stroke Medal Sep: Black: A: S McGibbon (9) 66. B: J Neylon (16) 68. C: D Stephens (20) 65. D: K Moore (30) 61. Women: White: Div 1: L Prowse 76.

   BACCHUS MARSH: Men: Stroke: Medal Sep: A: N Gale (10) 71. B: D Prior (13) 69. C: T Svaljek (17) 70. Women: J Goedegeburre (31) 71.

   BACCHUS MARSH WEST: Stroke: Medal: A: B Shanahan (9) 70. B: K Waller (31) 66.

   BAIRNSDALE: Men: Stableford: Scr: A: M Elliott (14) 36 cb. B: M Hellessey (20) 43. Women: E Dunne (29) 38.

   BARHAM: Men: Stableford: A: T Greenberger (17) 40. B: G Sholl (22) 34. Women: A: S Thompson (27) 36.

   BARWON HEADS: Men: Stableford: A: A Kelso (13) 41 cb. B: G Hill (29) 42. Women: J Rogers (20) 38.

   BELVOIR PARK: Women: Stroke: M Stoettrup (14) 70. Men: A: C White (8) 68. B/Medal: G Radford (13) 68. C: S Fordham (25) 69.

   BENALLA: Men: Stroke: A/Medal: K Muir (11) 68. B: J Dalton (18) 71. C: P Chaszcziwsky (33) 72.

   BENDIGO: Men: Stroke: White: A/Medal: G Harding (7) 70 cb. B: D Pratt (14) 73 cb. C: J Hamilton (19) 71.

   BERWICK MONTUNA: Men: Stroke: A: L English (8) 68 cb. B: M Wilson (19) 64 cb. Medal Sep: M Wilson (19) T Riley (19) S Bryant (31) 64 to playoff. Jnr: F Anderson (32) 66. Women: S Harper (25) 71.

   BOX HILL: Mxd: Stroke: A: Z Mulholland (11) 67 cb. B: S Melville (16) 65. C: P Gosden (26) 62. Men: Scr: M Howell 73. Medal: P Gosden (26) 62.

   BRIGHT: Men: Stroke White: A: N McIntyre (19) 72 cb. B: P Dingle (27) 70. Women: Stroke: A: C Burgess (13) 70.

   BRIGHTON: Men: Par: Medal Sep: M Turner (22) 4 up. Trophy: R Boucher (10) 2 up cb. Stroke: Matchplay: S Hookaway bt R Desmond 3-2. Women: Par: M Goddard (20) sq cb.

   BUNINYONG: Men: Stroke: A: P Kerwan (11) 70. B: W Parker (18) 70. C: J Porter (28) 68.

   CAMPERDOWN: Men: Stroke: Hcp: Medal: J Evans (22) 67.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stroke: A Scr: M Van Der Kraan (2) 73. A: M Van Der Kraan (2) 71. B/Medal: P Stainer (14) 68. C: W Graham (17) 71.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Mxd: Stableford: M Katramados (32) 37. N Katramados (41) 34.

   CASTLEMAINE: Medley: Stroke: MM: Medal: K Clack (11) 67.

   CENTENARY PARK: Men: Stableford Black: M Jurisic (18) 38.

   CERBERUS: Mxd: Par: A: G Victor (10) 1 down. B: R Hogan-Keogh (15) 2 up. C: P Hogan-Keogh (38) sq.

   CHALAMBAR ARARAT: Stroke Black: A: G Faneco (7) 69. B: D Hull (23) 69.

   CHELTENHAM: Men: Stroke: Medal: R Greenhill (5) 67.

   CHURCHILL & MONASH: Stableford: Foursome: A: R Madigan (14) P Smart (8) 69.

   CHURCHILL WAVERLEY: Stableford Churchill Park: White: A: J Campbell (7) 37. B: J Orlando (25) 40. Men: Stroke: Waverley: A: M Kresinger (11) 70 cb. B: P Littlejohn (15) 69. C: J Erlenwein (21) 69.

   CLIFTON SPRINGS: Women: Par: J Farnell (28) 5 up. A: M Manson (10) 2 up cb. B: L Cook (16) 1 up. C: G Hocking (21) 4 up. D: P Morris (23) sq.

   COBRAM BAROOGA: Men: Stableford: A: B Furphy (2) 37. B: J Hrdina (15) 38 cb. C: G Baldwin (22) 36. Women: M Wallace (18) 37.

   COHUNA: Stroke: Medal: J Power (11) 72.

   COMMERCIAL ALBURY: Men: Stroke: A: C Martin (6) 67. A: C Martin (6) 67. B: P Brown (14) 64. C: G Grylewicz (21) 67.

   COMMONWEALTH: Men: Stroke: Medal Sep: A: T Farmakis (9) 72. B/Medal: T Morganti (13) 70. C: R Shelton (19) 75. Medal Aug: Medal: G Faulkner (12) 78. Women: S Neal (23) 77.

   COROWA: Men: Stroke: Medal Sep: W Miller (19) 70. A: M Willson (11) 72. B: T Johnstone (18) 71. C: W Miller (19) 70. Women: J Wheatley (29) 73. A: R Black (21) 75. B: J Wheatley (29) 73.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Mxd: Stroke: A: J O'Neill (9) 72 cb. B/Medal: J Quill (14) 67. C: F Leu (26) 73.

   CRANBOURNE: Men: Stroke Black: A/Medal: M Lewfatt (5) 69. B: S McKenzie (14) 70. C: J Banky (25) 72.

   CURLEWIS: Men: Stroke: A: T Morgan (0) 70. B: B Milverton (12) 74. C: A Witcombe (17) 72. D: C Horne (20) 74. Women: W McDonald (44) 76.

   DENILIQUIN: Medley: Stroke: A: J Poka jnr (3) 70. B: P Beckton (22) 71. C: G Beckton (24) 70.

   DEVILBEND: Men: Stroke: Medal Sep: T Bish (26) 70 cb. T Bish (26) 70 cb. A: A Mentiplay (9) 70. B: P Byrne (18) 72.

   DORSET: Mxd: Stroke Medal Sep: Black: A: A Hoad (9) 69. B: B Mc Mahon (14) 67. C: M Bacon (26) 65.

   DROUIN: Men: Stroke: A: J Wolswinkel (12) 69. B: S Waters (16) 70. C: G Robinson (65) 65. Women: P Alexander (31) 79.

   EAST MALVERN: Men: Stroke: Medal Sep: A/Medal: K Strong (15) 64. B: D Lake (22) 69 cb. Women: Medal: W Beron (22) 69.

   EASTERN: Mxd: Stroke: South: D Shady (17) 69. North: C Ting (18) 71. East: G Hunt (14) 67.

   EASTERN SWARD: Men: Stableford: A: J Riordan (11) 34. B: S Johnson (16) 39 cb. C: D Straughair (24) 39. D: G Kendall (28) 32. Medal Sep: S Johnson (16) 39 cb.

   EASTWOOD: Men: Stableford: Medal Sep: A: S Pettyfor (9) 39. B/Medal: M Dageforde (13) 40. C: D Lazenby (24) 36.

   EILDON: Men: Stableford: 4B: A: N Munro L Munro 46.

   EUROA: Men: Stroke: A: M Mills (1) 72. B: P Redfern (25) 69. Women: Stableford: A: A Smith (15) 34. B: M Ingram (30) 36.

   FINLEY: Men: Stableford: A: S Corcoran (17) 38 cb. B: R Makkinga (28) 38 cb. Women: M Doyle (28) 38. Men: Cock o' Walk: R Makkinga (28) 38 cb.

   FLINDERS: Women: Stroke: A: A Dyer (24) 74. Men: A: A Smith (8) 69. B: H Tiesdell-Smith (19) 67. C: T Dyer (22) 71.

   FOREST HILLS: Stroke: C'ship: A: M Turner (10) 60. B: R Lewis (18) 65. C: S Kitanovic (28) 76.

   FOSTER: Stroke: A/Medal: P McKay (7) 72. B: J Pruyn (29) 75.

   GARDINERS RUN: Men: Stroke: Medal Sep: A/Medal: T Harris (9) 65. B: A Mafodda (16) 70 cb. C: M Gordon (21) 69 cb.

   GARFIELD: Men: Stroke: Medal Sep: A/Medal: J Blair (13) 67. A Scr: A McKillop 69. B: P Skinner (17) 68. B Scr: S O'Donnell 85 cb. C: G Thorp (30) 68. C Scr: G Thorp 98. Women: H Mifsud (36) 75.

   GISBORNE: Men: Stableford: A: R Bain (6) 39. B: P Barlow (14) 35 cb. C: P Barker (18) 37. Cup: R Bain (6) 39. Women: A: K Peterson (14) 33.

   GLEN WAVERLEY: Stroke: A/Medal: P Chodziesner (16) 62. B: R Paul (23) 65.

   GOONAWARRA: Men: Stroke: Medal: A: G McLean (4) 74 cb. B/Medal: D Wright (12) 68. C: L McCall (25) 74 cb. Stableford White: A: P Dawson (24) 36. Women: Stroke: Medal: A: R Watson (20) 80. B: R Toohey (41) 77.

   GREEN ACRES: Men: Stroke: Medal Sep: A: S Dodd (11) 68. B: J Dickinson (16) 69. C: J Bayly, (21) 65. J Bayly, (21) 65.

   GROWLING FROG: Men: Stroke: Medal: A: R Walpole (9) 70. B: L Apps (11) 74. C: T Targett (25) 73. Women: A Fonda-Russell (18) 82.

   HAMILTON: Stroke: Medal: R Stagoll (21) 70.

   HEATHCOTE: Men: Stroke: Medal: Div 1: I Frost (0) 71. Div 2/Medal: J Blundell (27) 69. Stableford: T Hunter (19) 38. Women: Div 1: D McGillivray (23) 32. Div 2: A Long (33) 35.

   HEIDELBERG: Men: Stroke Medal Sep: Black: A: M Howell (10) 70. B: G Staffford (16) 68 cb. C: B Meaklim (18) 66.

   HEYFIELD: Men: Stroke Medal: White: A: H Kornacki (13) 70 cb. B/Medal: B Bould (24) 66. A Scr: F Hyett (5) 79.

   HEYWOOD: Men: Stroke MM: White: J Mitchell (18) 68. Women: Stroke: D McLeod (15) 73.

   HIDDEN VALLEY: Stableford: A: E Laferlita (4) 37. B: K Kampe (22) 39.

   HILLTOP TATURA: Men: Stroke: Medal: A: M Downs (16) 71. B: T Nelson (24) 65. Women: M McGrath (39) 71.

   HORSHAM: Men: Stroke: Medal: A: J Briggs (1) 68. B/Medal: P Dunn (13) 68. C: R Dumesny (22) 70. Women: J Obst (16) 72.

   HOWLONG: Men: Stableford: A: B Barnes (15) 39. B: T Johnson (19) 40. C: S Jackson (22) 39. Women: G Hoskin (8) 40.

   HUNTINGDALE: Men: Stableford: A: S Plozza (6) 35. B: K Schultz (15) 33 cb. C: G Vermont (22) 36. Women: M Craigie (11) 33. Men: Hole in one: W Milnes- James at 15th.

   IVANHOE: Men: Stroke: Medal Sep: A/Medal: E Kloprogge (16) 64. B: M Nicholls (27) 66 cb. Women: C Scholes (27) 65.

   JUBILEE WANGARATTA: Men: Par White: A: M Arnott (10) 2 up. B: P Grady (16) 1 down. C: A Kungl (19) 4 up. Women: Par: K O'Shea (9) 2 up. Jnr: Stroke 9-hole: Yellow: Div 1: R Rigoni (7) 35. A Webb (10) 35. Div 2: K Brodie (18) 26.

   KERANG: Men: Stroke: D Gray (18) 64. Women: J Cullen (19) 71.

   KEW: Women: Stroke: B Murray (7) 74. Men: Stableford White: A Ranson (27) 44. Stroke: Medal Sep: A: A Mitchell (9) 68. B: R Englehart (27) 67.

   KEYSBOROUGH: Men: Par: Medal Sep: A: P Dunstan (5) 5 up to playoff. B: D Lewis (14) 2 up. C: C Beale (21) 5 up. President's Trophy: D Lewis (14) 8 up. Women: Stroke: J Stevans (32) 75.

   KILMORE: Men: Stableford: A: S Kemp (9) 37. B: S Bryant (23) 39.

   KINGSTON HEATH: Men: Stroke: Div 1: D Hewitt (15) S Milne (24) 71 to playoff. A: R Deacon (11) 72.

   KOORINGAL: Men: Stroke: A: P Cutajar (8) 71. B: A Gort (13) 71. C/Medal: I O'Keefe (17) 66. D: A Mackey (23) 69. Women: D Howard (15) 81.

   KYABRAM PARKLAND: Men: Stroke: A: K Stone (12) 54. B: M Jenkins (15) 54 cb. C: R Reid (24) 54. Women: A: S Reid (21) 52 cb. B: J Gentle (28) 56.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Men: Stroke: A Kuiper (8) 71. Medal: D Cerrone (18) 70. Women: J McHale (24) 70.

   LAKES ENTRANCE: Men: Par White: A: D Haylock (16) 2 up. B: R McCullagh (24) sq. Women: Par: Div 1: N McKenna (29) 1 down cb.

   LAKESIDE at Albert Park: Mxd: Stableford Team: Black: S Velk (13) T Green (14) 44.

   LANG LANG: Men: Stableford: A: G Austin 68. B: I Farrer 71. C: T Condy 71.

   LATROBE: Medley: Stroke: Medal: A: P Higgins (10) 67. B: G Pratt (18) 70. C: D Carey (21) 68.

   LEONGATHA: Women: Stroke: R Wilson (9) 74.

   LONSDALE: Stroke: A: Z Moylan (5) 67. B: T Fletcher (15) 64. C: A Adam (30) 67. A: B Chapell (20) 70.

   MAFFRA: Stableford: A: D Mulcahy (14) 38. B: I Templeton (17) 43. C: S Bramich (22) 38.

   MANDALAY: Mxd: Stableford White: A: G Taylor (8) 34. B: J Ritchie-Haydn (16) 37. C: L Tang (26) 37.

   MARYBOROUGH: Men: Stroke: A: M Shortall (1) 72. B/Medal: G Sheridan (17) 66. C: M Puvanendran (36) 69 cb. Women: L Burt (23) 70.

   MEDWAY: Men: Stroke: Trophy: A: T Mackenzie (12) 69. B: B Packwood (16) 68. C: B Walshe (20) 69. Women: A: E Mackenzie (21) 72.

   MEENIYAN: Men: Stroke: Medal Sep: A/Medal: W Bullock (14) 68. B: W Reilly (27) 70.

   MELBOURNE AIRPORT: Men: Stableford: A: R Narayan (14) 40. B: R Loughnan (21) 39. C: C Edwards (30) 40.

   MELTON VALLEY: Men: Stroke: Medal Sep: A: M Gates (9) 70. B: A Clarke (15) 75. C/Medal: D Taylor (16) 65. D: M Roberts (30) 69. Women: H Smith (29) 75 cb.

   METROPOLITAN: Men: Stableford: 4B: A Macgillivray (7) J Harris (23) 48.

   MILDURA: Men: Stroke: A: A D'Amico (9) 71. B: P Leonard (13) 70. C: M Coghlan (18) 68. Women: T Hawley (3) 73.

   MIRBOO NORTH: Stroke: A: J Mc Farlane (17) 71. B: D Taylor (23) 68.

   MOE: Men: Stroke: A: C Weir (14) 69. B/Medal: T Wolski (23) 68. A Scr: A Bassman (+1) 73.

   MOONAH LINKS: Men: Stableford: Trophy: Open: A: A Woff (12) 33. B: R Peck (19) 36. Women: A Barry (29) 26 cb.

   MOOROOPNA: Men: Stableford White: A: T Lundberg (11) 39 cb. B: L Jakobs (19) 42. C: L Berry (24) 42 cb. Women: Stableford: H Kiss (27) 37 cb.

   MORNINGTON: Mxd: Stroke: J Muller (10) 70. A: Q Gray (3) 71. B: P Hewitt (13) 72. C: R Preston (23) 71.

   MORWELL: Men: Stroke: A Scr: P Brown 70. A: J Smith (1) 69. B: C Porto (13) 71. C: G Baleisa (23) 72.

   MT MACEDON: Mxd: Stableford White: A: R Payne (8) 33. B: O Kavanagh (29) 34.

   MT MARTHA: Men: Stroke: Medal: G Marshall (21) 66. A: G Burton (20) 70 cb. B: A Heathcote (21) 67. C: K Milburn (31) 68. Women: J Stephens (24) 72.

   MYRTLEFORD: Men: Stableford: Medal: A Jones (10) 35.

   NEANGAR PARK: Men: Stroke: A: T Masters (65) 65. B: W DeAraugo (14) 68 cb. C: C Gardner (18) 69. Women: A: A Harris (24) 70 cb.

   NEWRY: Stableford: B Miller (19) 39 cb.

   NHILL: Men: Stroke: A Scr: P Lipshut (9) 81. Women: B: D Colbert (20) 86. A: P Lipshut (9) 81. J Clark (14) 67.

   NORTHERN: Mxd: Stroke: A: F McSweeney (8) 68. B: J Chahoud (11) 69. C: P Drummond (24) 67.

   NUMURKAH: Men: Stroke Hcp: White: Medal: B Clurey (25) 71. Scr: N Ludington 79. H Young 81. Women: Stroke: Hcp: Medal: H Eddy (36) 72. Scr: T Clouston 81.

   OAKLEIGH: Men: Stableford: R Luiz (18) 38. Women: 4B: A Larpent (36) B Mc Grath (27) 45.

   OLINDA at Cardinia Beaconhills: Men: Stroke: A/Medal: B Williams (12) 70. B: P Clowes (19) 71. Women: K Preston (38) 79.

   ORBOST: Men: Stroke: Medal: R McCluskey (25) 70. Women: Stableford: M O'Shannassy (43) 36.

   PAKENHAM: Mxd: Stableford: Medal Sep: D Jones (17) 41.

   PAMBULA MERIMBULA: Men: Stroke: Medal Sep: A Scr: M Venables 67. A: M Venables (+2) 69. B: M York (18) 69. C: J Jacobsen (24) 69.

   PATTERSON RIVER: Men: Stableford: A: C Williams (8) 38. B: R Mobbs (16) 38. C: C Siegman (21) 35. Women: J Pate (23) 37.

   PENINSULA KINGSWOOD: Men: Par Peninsula South: White: A: T Murray (7) 4 up cb. B: G Isaacs (17) 6 up. C: R Parker (28) 3 up cb. Women: Par: A Flanagan (35) 3 up. Men: Stableford: 4B: Kingswood: S Cummins (15) R Cummins (18) 47. M Gough (26) 32. Women: K Barcelon (16) 28.

   PHILLIP ISLAND: Men: Stroke: Medal Sep: A: R Sparkman (12) 69. B/Medal: G Taylor (15) 68. C: S Sheers (19) 69. Women: L Hammon (26) 75.

   PORTARLINGTON: Men: Stroke: A: P Steele (6) 73. B: K Hughes (13) 70. C: S Steele (19) 71. D: M Gatehouse (23) 70. Women: R Waldron (7) 78 cb.

   PORTLAND: Men: Stableford: D Bowman (30) 39. Women: A White (20) 33.

   PORTSEA: Men: Stroke: Medal: A: A Colliver (8) 68. B/Medal: B Russell (16) 68 B Russell (16) 68. Stableford Gold: T Fatouros (34) 39. Women: Stroke: Medal: Medal: J Leonard (34) 77.

   QUEENSCLIFF: Stroke: W Reid (14) 70. J Thompson (26) 70.

   RAAF WILLIAMS: Mxd: Stroke: Ambrose: N Cunningham (14) K Heard (16) 61.5.

   RACV CAPE SCHANCK: Mxd: Stableford: H Penrose (12) 37.

   RACV HEALESVILLE: Stroke: Medal: C Handasyde (6) 71.

   RICH RIVER: Men: Stableford Cup: East: Black: A: S Presser (9) 38. B: A Missen (17) 41. C: L Drill (21) 45.

   RINGWOOD: Men: Stroke: A: R Ashdown (11) 71 cb. B: B Tong (14) 64. C: B Graham (28) 68 cb. Matchplay: S Evans (20) bt M Silipetar (13) 19th. Women: T Tong (27) 72.

   RIVERSDALE: Men: Stroke: Medal Sep: A: S Infanti (9) 67. B: D Bailey (13) 69 cb. C: I Falconer (25) 69. Stableford Green: J Sudholz (26) 38 cb.

   RIVERSIDE ESSENDON: Women: Stroke: Medal: C John (34) 71.

   ROCHESTER: Men: Stableford: R Vise (19) 38. Stableford White: L Jackel (17) 45.

   ROMSEY: Men: Stableford: A Laing (19) 36.

   ROSANNA: Stroke: Matchplay: A: M Maguire bt J Bannan 6-4. B: C Briggs bt B Moloney 3-2. C: J Boyce bt A Parker 5-4. Stableford: A: L Harford (10) 38. B: G Randall (15) 40. C: G Marini (21) 41.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stroke: West: A/Medal: A Holmes (11) 69. B: G Lee (15) 69. C: G Easton (30) 72 cb. Stableford: East: C Le Chevallier (7) 34 cb. Women: Stroke: Medal: D Mortlock (39) 77.

   ROSEBUD PARK: Men: Stroke: R Toan (19) 69. Women: Stableford: A Sadler (24) 29. Men: Stroke: Cup: K Coster (Final Rd Spring Cup) (21) 134. Women: Stableford: P Toan (Final Rd Spring Cup) (23) 64.

   ROSSDALE: Men: Stableford: A: A Eaton (11) 42. B: K Tsitiridis (17) 40. C: T Maskew (32) 41. Women: J Adams (14) 36.

   ROYAL MELBOURNE: Men: Stableford East: White: A Heard (13) 35. Par 4B: West: P Bisset (12) A Bisset (4) 7 up.

   SALE: Women: Stableford: A: M Johns (19) 34. A: P Mogridge (5) 37. B: G Angel (13) 35. C: M Kirkpatrick (33) 39.

   SANCTUARY LAKES: Mxd: Stroke Black: A: L Woodhead (7) 75. B: M Hunt (9) 72. C: N Heng (25) 74.

   SANDHURST: Men: Stroke: North: A: P Groves (2) 71. B/Medal: G Hewett (11) 69. C: L Lejuge (22) 74. Women: Champions: Medal: A Gainard (20) 73. Jnr: North: Medal: T Rogers (15) 74. Men: Stableford: Champions: S Spaulding (1) 33.

   SANDRINGHAM: Mxd: Stroke: A: J Honner (8) 68. B: P Russell (15) 67. C: B Bagley (22) 67.

   SETTLERS RUN: Men: Stableford: S Balog (5) 36. P Duffy (16) 35. S Reed (28) 36. Women: J Glazier (15) 33.

   SEYMOUR: Men: Stroke: A: G Pell (5) 67. B: S DiTullio (15) 67. C: I Stuart (18) 71. Women: P Jarvis (24) 75.

   SORRENTO: Women: Stroke: C Kimberley (35) 74. Men: Medal Sep: A: K Tragear (13) 73 cb. B: W Leeming (20) 73. C: K Golding (24) 73 cb.

   SOUTH PINES: Men: Stroke: 27-hole: Div 1 Scr: J Hay (6) 118. Div 2 Scr: B Smith (16) 130. Div 3 Scr: E Smith (26) 148. Div 1: N Rogerson (12) 71. Div 2: J Fraser (21) 72. Div 3: L Palling (33) 71.

   SOUTHERN: Stroke: A/Medal: M Lawton (5) 69. B: K Reid (14) 71. C: M Law (22) 69.

   SPRING PARK: Mxd: Stroke: Medal: B Caulfield (18) 69.

   SPRING VALLEY: Stroke: A: S Goodman (12) 70. B: S Buultjens (15) 71. A: S Ellis (8) 72. B: R Spiers (16) 67. Medal Aug: R Spiers (16) 67.

   ST ANDREWS BEACH: Mxd: Stableford White: R Waugh (28) 35.

   STRATHALLAN: Men: Stableford: A Crooks (18) 42. B: W Tolley (20) 34. C: R Knight (25) 35.

   SUNSHINE: Stroke: A: G Whittaker (5) 73. B: S Decker (14) 76 cb. C: M Spicer (27) 71. Women: M Heard (30) 81.

   TALBOT: Stroke: A: T Treloar (13) 66. B: R Clark (15) 64.

   TARRAWINGEE: Men: Stroke: 3B: Medal: P Graham (24) 73. K Miller (18) 70. Women: L Barrow (26) 72.

   THE DUNES: Men: Stroke: Medal Sep: The Dunes: A: N Leach (8) 76. B/Medal: J Milroy (68) 68. C: C Cummins (72) 72. Mxd: Stableford: Visitor: G Spilkin (24) 32. Women: Stroke: Medal: K Hall (19) 79. Mxd: Stableford: The Cups: C Christmas (20) 19.

   THE HERITAGE: Men: Stroke Medal Sep: St John: Gold: A: J Goddard (1) 73 cb. B: T Sofo (19) 75 cb. C: P Hansen (35) 79. Stableford: Henley: A: J Lau (7) 38 cb. B: S Ispanovic (12) 41. C: R Powell (26) 39 cb. Women: E Shek (21) 38.

   THE NATIONAL: Medley: Stroke Medal Sep: Long Island: Black: M Karavatis (15) 73. Women: Moonah: Green: N Mitchell (16) 75. Men: Stroke: H McLeod (7) 76. Old: J Jacobs (+1) 77. Ocean: A Spyrou (23) 74 cb.

   THE SANDS TORQUAY: Men: Stroke: Medal Sep: A/Medal: P Cottom (6) 71. B: C Fryar (18) 73. Women: Stableford: K Lomb (23) 33.

   THIRTEENTH BEACH: Men: Par: Beach: A: G Phelps (7) 2 down. B: L Noske (12) 1 down. C: P Jones (16) 1 down. Women: A: L Smith (14) 2 down.

   TIRHATUAN: Stroke: A/Medal: P Storey (14) 71. B: P Guy (20) 72. Women: Stableford: T Wellington (19) 31.

   TOCUMWAL: Medley: Stroke: Canadian Foursome: B Brady L Redfern 65.875. Hole in one: B Brady at 8th.

   TORQUAY: Men: Stroke: A: G Baeck (8) 70. B: J Moran (15) 69. C: C Inness (22) 59. Stableford: Resort: R Forbes (22) 42. Women: Stroke: R Beacom (15) 79.

   TRAFALGAR: Men: Stroke: Medal: A: S Cluning (4) 69. B: J Hanley (30) 68. A Scr: S Cluning (4) 73.

   TRARALGON: Men: Stroke: Medal: A: R Alexander (0) 66. B: A Boothman (12) 70. C/Medal: J Storm (18) 65. D: M Robertson (24) 69. Scr: R Alexander 66.

   TRENTHAM: Stroke: A: R Penrose (14) 68. B: J Conway (23) 70. Stableford: A: R Duffy (29) 33.

   VICTORIA: Men: Stroke: Medal Sep: A: L Armour (0) 71. B: D Andrew (14) 72. C: J Pound (23) 74. A Scr: L Armour (0) 71. Stableford White: S Ryding (27) 32. Women: Stroke: L Saddington (12) 74.

   WANGARATTA: Men: Stroke: A: P Crawford (12) 67. B: I Rees (24) 67.

   WARBURTON: Mxd: Stroke: Medal Sep: B: L Winter-Annette (27) 63. A: J Cross (6) 70.

   WARRAGUL: Men: Stroke Medal Sep: White: J Young (18) 66. A: A Manley (1) 68. B: S Osborne (14) 68. C: J Young (18) 66. D: C Green (32) 68.

   WARRNAMBOOL: Men: Stroke: A: C Williams (11) 68. B: A Mills (13) 69. C: A White (29) 65. Women: D Goodall (23) 70.

   WATERFORD VALLEY: Men: Stableford: Medal Sep: A: S Todes (G) (6) 36. B/Medal: J Heslop (13) 37. C: T Michel (G) (21) 31.

   WERRIBEE PARK: Men: Stroke: Medal Sep: A: D Humphreys (4) 76. B/Medal: H Noh (13) 70. C: R Conley (16) 72. D: H Vanderweert (23) 71. Women: A/Medal: M Chang (19) 78.

   WODONGA: Men: Stroke Black: O Roberts (6) 72. M Roberstson (11) 70. P Korju (25) 69. Women: Stroke: J Loft (18) 74.

   WONTHAGGI: Men: Stableford White: J Strong (16) 39.

   WOODEND: Men: Stroke: Medal Sep: M Fraser (18) 64 cb.

   WOODLANDS: Men: Stroke: A: M Doutch (3) 68. B: A Rowbury (12) 71 cb. C: J Hunter (17) 71. Medal Sep: M Doutch (3) 68. Shield: J Favier (12) 142. Hole in one: P Arnold at 17th. Women: Stroke: K Arthurs (9) 73.

   WOORAYL: Men: Stableford: A: B Stubbs (4) 36. B: G Salmon (19) 40. C: R Sullivan (24) 41.

   YARRA PARK: Men: Stroke White: S Beier (17) 68. Women: Stroke: J Pearson (37) 71.

   YARRA VALLEY: Men: Stroke: G Wolf (19) 70.

   YARRA VIEW: Mxd: Stroke: Medal: A/Medal: J Dodge (19) 71. B: A Taylor (25) 72.

   YARRA YARRA: Men: Stroke: A: R Mackintosh (1) 75. B: P Fischer (12) 72. C: J Neal (20) 75. D: L Heffes (30) 72. Stableford Yellow: S Besserman (35) 37. Women: Stroke: S Fernando (0) 73.

   YARRAM: Men: Stroke: Medal Sep: A Scr: C Hios (12) 74 cb. B: J Mumford (18) 71. C: A Baggaley (21) 73 cb. A Scr: C Hios 86 cb. Women: N Barlow (31) 74 cb.

   YARRAWONGA MULWALA: Men: Stroke: Murray: A/Medal: T Chetcuti (10) 68. B: R Cameron (21) 70 cb. Lake: A/Medal: K Farrell (14) 68. B: D McCormick (23) 69. Women: Stableford: E Bellis (40) 41.

   YEA: Mxd: Stableford: 4B Agg: N Peterson (15) V Clements (23) 72.

   YERING MEADOWS: Men: Par: Valley: J Martin (16) 3 up. Par White: R Graham (25) 3 down. Par: Medal Sep: J Martin (16) 3 up. Nursery: A Wratten (18) 4 up. Medal Jul: J Stephens (9) 1 down. Women: C Dunkinson (34) 2 down.

20 February 2018
Ballarat, Port Fairy and Portsea have hosted regional qualifying rounds early this week for the Vic Four-Ball. Read more
16 February 2018
For a second consecutive day, Jin Young Ko ruled Kooyonga, and the South Korean superstar has a three-shot buffer over the rest of the field at the ... Read more
20 February 2018
BACCHUS MARSH: Men: Stableford White: B Perumal (19) 38. Read more
MyGolf
Golf Victoria