Victorian club golf results - Saturday

 

   ALEXANDRA: Men: Stableford: R Taylor (19) 39.

   ALTONA LAKES: Men: Stableford: A: M Zadel (11) 38. B: M Busbridge (14) 36. C: G Burns (21) 37 cb. Women: K Mather (24) 34.

   AMSTEL: Men: Stableford Ranfurlie: White: A: S Lockhart (14) 39. B: P Jones (17) 38.

   ANGLESEA: Stroke: Medal: A: S Chisolm (6) 71. B/Medal: C Knight (20) 70. C: M Hume (22) 76.

   AXEDALE: Men: Stableford: Div 1: J Richardson (16) 41. Div 2: C Fitzgerald (16) 39. Div 3: R McGibbon (20) 44. Div 4: B Perkins (29) 37 cb. Women: Div 1: R Iser (13) 37. Div 2: R Kelly (37) 42.

   BACCHUS MARSH: Mxd: Stroke Ambrose: White: M Mcgonegal J Cox R Mcgonegal N Cunningham 59.5.

   BAIRNSDALE: Women: Stableford: R Engell (42) 38. Men: Stroke: 4B: J McAulay (14)  Jeffriss (18) 62.

   BARWON HEADS: Women: Stableford: C Brown (33) 35 cb. Men: A: M Bell (10) 43. B: R Schoff (19) 35 cb.

   BELVOIR PARK: Women: Par: J Roberts (8) 5 down. Men: A: J Roberts (6) 1 down. B: K Purdon (16) 6 up. C: G Gregurek (29) sq.

   BENALLA: Women: Stableford: A: M Watson (9) 34. B: J Baker (33) 33. Men: A: W Knox (11) 36 cb. B: R Symes (17) 42. C: R Munro (26) 37.

   BERWICK MONTUNA: Women: Stableford: M Crawford (13) 30. Men: A: D Hammond (11) 40. B: G Wilson (20) 43.

   BOX HILL: Stableford: A: G May (13) 39 cb. B: L Finis (14) 38 cb. C: S Goodey (28) 39 cb.

   BRIGHT: Men: Stableford White: A: D Mosely (15) 35. B: J O'Shea (19) 37. Women: Stableford: M Orgill (31) 34.

   BRIGHTON: Men: Stroke: Medal: R Montgomery (19) 69 cb. Trophy: B Youl (13) 69. Women: M Goddard (19) 73.

   BROADFORD: Men: Stableford: A: K Milner (11) 32. B: K Manson (15) 36. C: J Leahy (27) 41. Women: A Hackett (16) 33.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: D Smith (24) 39 cb. Stroke: Matchplay: E Ackaoui (14) 20 to playoff.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Men: Stroke White: G Briggs (15) 70.

   CASTLEMAINE: Medley: Stableford: P McCoombe (12) 43.

   CENTENARY PARK: Men: Par Black: B Bence (27) 7 up.

   CERBERUS: Stableford: PM 2B agg: S Norton (32) N Schmidt (28) 95.

   CHALAMBAR ARARAT: Stroke: Ambrose: A Passalink (3) 54.5. S Walhouse (8) 54.5. R Walhouse (36) 54.5. S Smithwick (45) 54.5.

   CHELTENHAM: Men: Par: A: T La Sala (15) 1 up cb. B: D Elmslie (31) 2 up.

   CHURCHILL & MONASH: Men: Stableford: Foursome C'ship: A Sharrock (19) B Kilday (22) 126.

   CHURCHILL WAVERLEY: Par Churchill Park: White: A: B Weegberg (17) 4 up. B: R Boyes (25) 2 up. Men: Stableford: Waverley: A: N Snart (10) 39. B: S Wilson (22) 38.

   CLIFTON SPRINGS: Women: Stroke: Team: A West (35) K Fleming (32) B Johns (33) R Leach (17) 68. Men: Ambrose: M Havelberg (4) J Earnshaw (10) D Shiels (11) A Bergin (0) 60.

   COBRAM BAROOGA: Men: Stableford White: A: S Naughton (13) 38. B: J Lancaster (22) 37. Women: Stableford: L Fox (23) 37.

   COHUNA: Men: Stableford: D Ramsay (21) 38. Women: J Weaver (25) 32.

   COLAC: Men: Stroke: A: M Mc Callum (14) 70. B: R Cooper (21) 63.

   COMMERCIAL ALBURY: Stableford White: A: S McDowell (16) 43. B: S Milton (19) 41.

   COMMONWEALTH: Men: Par: Father/Son Trophy: A Farmakis (14) T Farmakis (8) 9 up. A: L Marash (11) 3 up. B: J Giannakopoulos (14) 1 up. C: M Spartels (28) 3 up. Women: S Bernhardt (16) 3 up cb.

   COROWA: Women: Stableford: A: S Lewis (23) 36. B: J Wheatley (30) 39. Men: A: P Rosser (3) 40. B: N Tait (14) 40. C: C McNaughton (20) 39.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Stableford: A: V Anau (11) 41. B: M Wilson (21) 39. C: P Richardson (25) 38.

   CRANBOURNE: Men: Stroke Black: A: C Goldman (12) 72 cb. B: A Janky (15) 70. C: M Cook (20) 68. M Lewfatt (5) 145.

   CREEKSIDE: Men: Stableford Yellow: A: B Ong (10) 34. B: O Skalak (17) 42. C: P Foster (26) 36. Women: Stableford: A: J Scane (12) 40.

   CURLEWIS: Women: Stableford: W McDonald (43) 36. Men: Stableford Yellow: A: B Drake (8) 42. B: G Fiddian (18) 39.

   DENILIQUIN: Stableford: A: D Ring (9) 37. Medley: A: D Ring (9) 37. B: W Hodgson (13) 39. C: D Wade (18) 38. D: M Sutton (29) 47.

   DEVILBEND: Men: Stableford White: A: M Sharratt (8) 43. B: A Benstead (21) 43.

   DROUIN: Men: Stableford: A: L Gajdobranski (17) 39.

   EAST MALVERN: Medley: Stroke White: A: S Fry (12) 63. B: M Hertz (19) 60.

   EASTERN: Men: Stableford: North: S Wirth (5) 35 cb. P Wong (13) 37.

   EASTERN SWARD: Men: Par: A: K Thomas (14) 2 down. B: C Brack (19) 1 up. C: T Prosser (24) 4 up. D: J Matthews (30) 3 up.

   EASTWOOD: Men: Stableford: A: L Cosgrove (8) 37. B: A Cranmer (17) 42. C: M Ngan Wu (29) 38.

   EUROA: Men: Stroke: A: M Steers (15) 65. Women: Stableford: A: T Zentfeld (13) 32.

   FINLEY: Men: Stableford: R Healey (27) 41. Mxd: 4B: J Doyle (31) M Doyle (27) 47.

   FLINDERS: Men: Stableford: A: A Shaw (16) 37 cb. B: D Campbell (28) 41.

   FOREST HILLS: Men: Stroke: A: D Reaby (16) 62. B: R Lewis (18) 69. C: A Finn (36) 70.

   GARDINERS RUN: Men: Stableford White: A: D Deakin (4) 42. B: R Hardy (14) 42 cb. C: M McCarthy (17) 40.

   GARFIELD: Men: Stableford: A: R Mc Crae (Pakenham) (17) 35. B: J Ridler (23) 33. Women: J Mitchell (28) 24.

   GISBORNE: Men: Stableford: A: R Panayiotidis (10) 36 cb. B: T Stotten (12) 37. C: M Barker (32) 37. Women: A: K Peterson (14) 43.

   GLEN WAVERLEY: Men: Stableford: C Makin (25) 38.

   GOONAWARRA: Men: Stableford: A: R Te Whare (4) 39. B: G Thompson (14) 40. C: G Barker (29) 39. Women: A: W Austin (20) 35. Men: Stroke: Matchplay: A: I Horvat (17) bt G McLean (5) 1up.

   HAMILTON: Men: Stableford: A: G Hards (29) 38.

   HEIDELBERG: Par: 4B: S Janiszewski (15) 11 up. D Mac (10) 11 up.

   HEYFIELD: Men: Stableford White: G Lobb (18) 37 cb.

   HIDDEN VALLEY: Par: A: D Doll (11) 3 up. B: S Cummaudo (20) 4 up.

   HILLTOP TATURA: Men: Stroke Ambrose: White: D Carter (11) 63.25. M Downs (15) 63.25. Women: Stroke: J Gregg (7) 68.75. S Curran (30) 68.75.

   HOWLONG: Men: Stroke: A: B Purtell (11) 67. B: P Purtell (16) 69. C: S Martin (21) 68. Women: L Greenhill (45) 67.

   HUNTINGDALE: Men: Stableford: A: F Stubbs (1) 36 cb. B: D Emerson (12) 36. C: N Smith (26) 36 cb. Women: K Henningsen (7) 35.

   IVANHOE: Men: Stableford: A: S Powell (17) 41. B: P Raftery (21) 38. Women: A McIlroy (26) 41.

   JUBILEE WANGARATTA: Men: Stableford White: A: N Cooper (9) 38. B: G Hutchieson (13) 34. C: A Kungl (19) 38.

   KERANG: Men: Stableford: R Elliott (33) 39. Women: J Boyd (20) 42.

   KEW: Women: Stableford: E McCrone (32) 33. Men: A: P Wong (11) 38. B: B Tanner (17) 38. C: P Crock (30) 44.

   KEYSBOROUGH: Men: Stableford: A: R Winter (3) 40. B: E Ferraro (16) 38. C: M Hattam (19) 37. Women: M Paszkiewiez (26) 37.

   KILMORE: Men: Stroke: A: M Maddalena (16) 70. B: C Anderson (24) 70. Women: Par: J Banon (27) 1 down.

   KINGSTON HEATH: Medley: Par: 4B: R Macafee (-3) E Harding (19) 6 up cb.

   KOORINGAL: Men: Stableford: A: D Tyrrell (4) 35 cb. B: J Meaney (9) 37 cb. C: P Armstrong (16) 38. D: W Hacke (19) 34. Women: H Harley (9) 34.

   KYABRAM PARKLAND: Mxd: Stroke: Pinehurst: N Cartwright J Cartwright (15) 51. Men: Stableford: K Risstrom (17) 34.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Stableford: S Usher (10) 38. S Usher (10) 38. G Harrison (22) 40. M Topp (28) 39.

   KYNETON: Stableford: I Smolic (13) 33.

   LAKES ENTRANCE: Men: Stroke: Medal Sep: A: W Coad (15) 73 cb. B: L Thomson (21) 69. Medley: Stableford: Div 1: A Brown (24) 35 cb.

   LAKESIDE at Albert Park: Mxd: Stableford: 4B: C Muller (19) G Bryant (22) 44. President's Trophy: J Doran (15) D Baldwin (24) 88.

   LANCEFIELD: Men: Stroke: A: S Climas (11) 72. B: M Andrews (16) 73. C: G Brennan (19) 70.

   LANG LANG: Stroke: A: J Leahy 71. B: B Harkness 67. C: A Cobban 72.

   LATROBE: Medley: Stableford: A: D Steele (2) 38. B: C Vouk (16) 39. C: G Miller (20) 38.

   LONSDALE: Stableford: A: S Vicary (11) 39. B: K Adam (18) 40. C: M Brown (30) 40. A: K Graham (33) 38.

   MALLACOOTA: Men: Stroke: L Cockburn (16) 74.

   MANSFIELD: Men: Stableford: R Healy (18) 40. Women: S Parsons (16) 32.

   MARYBOROUGH: Men: Stableford: 4B: M Shortall (17) M Lowday (12) 45. Women: S Stoneman (16) L Pratt (29) 45.

   MEDWAY: Men: Stroke: Ambrose: A: J Magazzu (21) 61.75. D Shaw (8) 61.75.

   MEENIYAN: Men: Stableford: 2B Agg: B Betts (28) J Riddle (33) 62.

   MELBOURNE AIRPORT: Men: Stableford: A: D Bettridge (13) 38. B: T Catznzriti (20) 37 cb. C: F Cozzolino (25) 43.

   METROPOLITAN: Men: Stroke: A: T Gin (8) 70 cb. B: D Abraham (15) 68. C: J Nathar (20) 66. Hole in one: N Thomson at 2nd.

   MILDURA: Men: Stroke: A: P Leonard (12) 68. B: B Bettess (18) 70. C: G Irvin (22) 70. 54-hole C'ship: A Scr: G Rhodes (-1) 216. B Scr: P Leonard (12) 253. C Scr: P Briggs (17) 277. A: A Stewart (0) 217. B: P Leonard (12) 214. C: F Poole (27) 217.

   MIRBOO NORTH: Stableford: P Woodall (10) 40.

   MOONAH LINKS: Men: Stroke: Medal Sep: Open: A: A Lucas (3) 76. B: J Brock (18) 76. Women: C Richards (30) 85.

   MOOROOPNA: Men: Stroke Medal Sep: White: A: N Sidebottom (12) 69. B: R Weber (19) 68. C: L Saunders (67) 67. Women: Stroke: Medal: M Henney (26) 67.

   MORNINGTON: Men: Par White: A: G Stait (11) 2 up cb. B: D Mitchell (16) 5 up cb. C: T Atkin (31) 1 up cb.

   MORTLAKE: Men: Stableford: D McDonald (18) 35.

   MORWELL: Mxd: Stableford White: A: K Howard (17) 36. A: K Howard (17) 36.

   MT MACEDON: Men: Par White: A: D Doyle (11) 1 up. B: M Salter (23) 2 up.

   MYRTLEFORD: Men: Stableford: R Smith (17) 39.

   NEANGAR PARK: Men: Stableford: A: J Miles (0) 41. B: S Knapman (15) 38 cb. C: P Combe (22) 39. Women: A: J Brown (24) 33.

   NORTHERN: Mxd: Stableford: A: B Hinds (5) 37. B: S Newton (13) 38. C: T Bajoras (19) 37.

   OAKLEIGH: Men: Stableford: R Leoncio (18) 37. Women: T Gardner (20) 35.

   OLINDA at Cardinia Beaconhills: Mxd: Stableford: 4B Agg: W Parsonage (10) K Preston (38) 63. Men: M Wiltshire (12) L Hermann (16) 75.

   ORBOST: Men: Stroke: M Glenister (21) 65.

   PAKENHAM: Stableford White: J Hutcheon (14) 33 cb.

   PAMBULA MERIMBULA: Men: Stableford: A: I Ashton (8) 36. B: A Roberts (15) 40. C: H Solomon (18) 38. D: B Hewes (25) 41. Women: K Cherery (26) 42.

   PATTERSON RIVER: Women: Stableford: J Musgrove (22) 35. Men: A: C Storich (7) 34. B: L Fisher (16) 38. C: K Stewart (21) 36.

   PENINSULA KINGSWOOD: Men: Stableford Peninsula South: White: A: B Hilliard (14) 38. B: L Gourel de Saint-Pern (18) 42. C: D Drabble (24) 31 cb. Women: Stableford: A Rivett (21) 34. Men: Par Kingswood: White: A: V Mignone (12) 3 up. B: A Pritchard (19) 4 up. C: A O'Brien (25) sq. Women: Par: A: P Soon-Shiong (17) 1 down.

   PORTARLINGTON: Men: Stableford Black: A: D Beare (11) 42. B: H Orton (14) 39. C: R Allen (19) 39. D: P Kirby (24) 34 cb. Women: Stableford: R Waldron (7) 36.

   PORTLAND: Mxd: Stableford: S Evans (15) 39.

   PORTSEA: Men: Stableford White: A: J Nolan (7) 38. B: A Kiker (10) 36. C: W Davey (22) 34 cb. Mxd: Gold: J Campbell (30) 39. Women: Stableford: J Roberts (17) 33 cb.

   QUEENSCLIFF: Men: Stableford Black: B: T Scott (26) 42. D Hillard (18) 39. A: P Coltish (5) 36. T Warren (1) 35.

   RAAF WILLIAMS: Mxd: Stroke: A: N Cunningham (14) 72. B: C Kirke (21) 68. C: T Carroll (27) 69.

   RACV CAPE SCHANCK: Mxd: Stableford: L Rimes (27) 37.

   RACV HEALESVILLE: Stableford: C Handasyde (6) 41.

   RICH RIVER: Men: Stroke West: Black: A Scr: B Christie (1) 72. A: J Bedford (9) 71. B Scr: K McCormack (16) 82. B: T McCoomb (19) 66. C Scr: M Lees (20) 88. C: M Ozdilek (24) 66. Women: Stroke: M Collins (27) 74.

   RINGWOOD: Men: Par: A: D Walton (10) 3 up. B: B Canet (14) 3 up. C: M Khong (22) 1 up. Women: C Dyer (21) 3 up. Men: Stroke: Matchplay: K Jenkins bt T Martin 8-5.

   RIVERSDALE: Men: Stableford White: A: G Sowden (12) 41. B: N Whittington (17) 39. C: D Percival (30) 43.

   ROMSEY: Men: Stableford: 4B: A Lakey (22) S Williams (17) 45. A Laing (17) J Laing (29) 35.

   ROSANNA: Mxd: Stroke: A: G Armit (12) 70. B: D Ash (25) 70.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stableford: West: A: T Hatfield (12) 38. B: K Weegberg (17) 36 cb. C: G McCullough (23) 36. Par: East: P De Haan (15) 1 up. Women: Stableford: A Harwood (16) 30.

   ROSEBUD PARK: Men: Stableford: B Fry (14) 40.

   ROSSDALE: Women: Stroke/Medal: K Schmidt (16) 74. Men: A/Medal: K Conway (8) 68. B: C Dunne (19) 69. C: T Alvares (36) 71.

   ROYAL MELBOURNE: Men: Par: West: A: B Hedrick (8) 1 up. B: S McIldowie (13) 5 up. C: J Dennett (27) 1 up. Stableford East: White: B Rozen (5) 39. Women: Stableford: E Dumas (13) 32.

   SALE: Men: Stroke: Medal Sep: A: J Thomas (10) 69. B: J Rietschel (21) 67. Women: A: K Manze (13) 81.

   SANCTUARY LAKES: Mxd: Stroke: 2B: D Choi (15.25) 62.75. S Seo (15.25) 62.75.

   SANDHURST: Men: Stroke: North: A: L Bull (9) 69. B: T Rogers (14) 69. C: I Ghaleni (20) 75. Champions: S Subrahmanyan (16) 69. Women: M Maher (27) 72. Men: Captain's Trophy: North: T Psinas (19) 140. Women: Champions: C Pearce (12) 152.

   SANDRINGHAM: Mxd: Stableford: A: R Crooks (14) 39. B: B Murphy (15) 37. C: T Schultz (21) 40.

   SEYMOUR: Men: Stableford: A: D Enrico (11) 39. B: M Bibby (16) 42. Women: D Gratton (34) 37.

   SHEPPARTON: Men: Stroke Trophy: White: A: C Brewer (9) 71. B: G Wall (12) 69. C: M Cullen (19) 71. Women: Stroke: A: M Tomkins (26) 72.

   SORRENTO: Men: Stableford: A: W Fairlie (12) 33. B: G Glavici (24) 35. Women: C Simmons (24) 36.

   SOUTHERN: Mxd: Stableford: Div 1: A Bunnett (15) 38. Div 2: J Apostolov (17) 40.

   SPRING PARK: Mxd: Stroke: Ambrose: B Thomas (13) S Brand (22) G Mason (36) 54.

   SPRING VALLEY: Men: Stableford: A: W Nix (3) 37. B: D Mahaven (26) 37 cb. Stroke: Matchplay: C Burridge bt P Killen 3-2. Stableford: A: L Vun (12) 37. B: D Jackson (21) 42.

   ST ANDREWS BEACH: Stableford: D Laws (17) 32.

   STAWELL: Men: Stroke Medal Sep: Black: A Scr: M Waters (6) 80. A: G Orr (6) 76. B Scr: J Savage (10) 86. B/Medal: P Homden (15) 72. C Scr: R Blachford (20) 93. C: D Clayton (29) 77. Women: Stroke: Div 1 Scr: L Martin (18) 96. Div 1: J McInerney (21) 76.

   STRATHALLAN: Men: Par: B Robertson (20) 1 down. A: D Clark (11) 6 down. B: A Crooks (17) 2 down. C: R Knight (24) 2 down cb. Stroke: Matchplay: T Eastman bt M Southurst 21st.

   SUNSHINE: Men: Stableford: A: J Gale (6) 37. B: S Dickinson (16) 39. C: B Tran (36) 39. Women: L Bouakeo (26) 32.

   TALBOT: Men: Stableford: A: T Deans (10) 33. B: S Treloar (18) 36.

   TARRAWINGEE: Stroke: Ambrose: M Tanirau (15) G Stone (29) J Quarrell (33) 62-1/6.

   THE DUNES: Mxd: Stableford: Visitor: The Dunes: P Taylor (25) 27. Men: A: T Gavardinas (10) 37. B: M Higginbottom (27) 38. Women: G Girling (23) 39. Mxd: 9-hole 4B: The Cups: B Schizzerotto (30) J Schizzerotto (27) 21.

   THE HERITAGE: Men: Par St John: Gold: A: A Winford (7) 3 up. B: M Rowe (17) 2 down. C: C Cawood (25) 1 down. Stableford: Henley: A: G Griffiths (9) 39. B: G Fraser (14) 39. C: J Mafrici (22) 38. Women: M Ghirardello (19) 31.

   THE NATIONAL: Medley: Stableford Long Island: Black: D Moon (12) 39.

   THE SANDS TORQUAY: Mxd: Stroke: Ambrose: F Myers (1) R Siketa (1) D Shears (24) C Robertson (15) 57.875.

   TOCUMWAL: Men: Stableford: A: D Frost (16) 39. B: B Prideaux (26) 40. Stableford Gold: W Brady (31) 40. Women: Stableford: A: J Boake (20) 41. B: R Seymour (25) 41.

   TORQUAY: Men: Stableford: A: P Byron (6) 41. B: T Hopwood (16) 39. C: B Molloy (23) 39 cb. Resort: R Forbes (21) 33. Visitor: R Garcia (RACV Golf 20) 38. Women: S Booth (20) 33 cb.

   TRAFALGAR: Stableford: Team: W Griggs T Johnson L Ellis P Collier 408.

   TRARALGON: Men: Stableford: A: D Reynolds (3) 36. B: D Trengrove (13) 38. C: B Jones (18) 44. D: B Power (23) 41.

   TRENTHAM: Women: Stableford: V Maher (24) 29. Men: Stableford White: A: J Bell (13) 38. Stableford: B: E Hendy (15) 38. C: G Smith (22) 39.

   VICTORIA: Men: Par: A: D Peters (+2) 2 up. B: J Bailes (12) 2 up. C: T Bond (23) 2 up. Captain's Trophy: G Shanks (16) sq. Par White: S Ryding (28) 3 down. Women: Par: L Saddington (11) 1 down. Men: Hole in one: W Simpson at 14th.

   WANGARATTA: Men: Stableford: A: P Crawford (11) 68. B: J Mullins (17) 68.

   WARBURTON: Men: Stableford White: A: S Kennedy (10) 39. B: A Smith (18) 37.

   WARRAGUL: Men: Stroke: Foursome: P Hojnacki (20) 68. R Smith (20) 68. Foursome C'ship: P Adamiak (10) 82. A Slaughter (10) 82. Women: Stableford: L Johnson (29) 26 cb.

   WATERFORD VALLEY: Men: Stableford: A: T Muretic (2) 39. B: D Jones (13) 35. C: G Hempenstall (G) (34) 34.

   WERRIBEE PARK: Men: Stableford White: A: A Frame (6) 39. B: J Van Krunning (14) 39. C: J Wallace (21) 36. D: B Manning (28) 42. Women: Stableford: A: J Macleod (12) 31.

   WHITTLESEA: Mxd: Stableford White: A: D Taylor (9) 41. B: D Byrne (15) 40. C: P Hughes (23) 39.

   WODONGA: Women: Stableford: A: J Loft (18) 39. B: G Buchanan (33) 38. Men: A: K McQuilton (8) 37. B: M Driscoll (16) 38. C: G Dennis (33) 42.

   WOODEND: Men: Par White: B Sly (22) 4 up.

   WOODLANDS: Men: Par: A: S Barker (9) 3 up cb. B: C Haywood (15) 3 up cb. C: I Martine (32) 3 up. Women: S Schuermann (19) 1 up.

   WOORAYL: Men: Stroke: Ambrose: W Turner M Grist (5.5) 67.50.

   YARRA VIEW: Men: Stroke: A: D Fruci (18) 73. B: R Kelly (24) 72. Medal of Medallists: E Mochi (16) 75.

   YARRA YARRA: Men: Stableford: A: S Scutti (3) 37. B: S Aburrow (15) 37. C: A Ball (19) 40. D: G Molloy (22) 33. Stableford Yellow: G McLeod (24) 32. Women: Stableford: C Bryant (3) 33.

   YARRAM: Men: Par: 4B: D RASH (10) 10 up. J Swift (5) 10 up.

   YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Lake: A: W Dickson (21) 39. B: L Philpot (41) 41 cb. Men: Stableford 4B: White: B Kruger (8) R Gower (17) 48. Murray: T Perus (21) N Hawke (12) 44.

   YERING MEADOWS: Men: Stroke: Matchplay: Nursery: R Darvell (14) P Dixon (21) bt C Shelton (23) M Eichler (22) 2-1. Par: Valley: J Caston (23) 3 up cb. Nursery: B Stanyer (12) 5 up.

22 May 2018
As part of National Volunteers Week, Golf Victoria and 13th Beach were again pleased to stage the annual appreciation day on Tuesday 22 May for close ... Read more
21 May 2018
Geoff Ogilvy is coming home. After 17 years in America carving up a fine career on the United States PGA Tour, Melburnian Ogilvy is moving his family ... Read more
23 May 2018
YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Men: Par: 9-hole: K Dyer (17) 2 up. F Reece (18) 1 up. Read more
MyGolf
Golf Victoria