Victorian club golf results - Saturday

 

   ALEXANDRA: Stroke: J Garrard (18) 69.

   ALTONA LAKES: Men: Stroke: Medal: A: C Condon (+1) 69. B: L Jarillas (14) 70 cb. C: J Sagona (21) 67. Women: J Bestwick (13) 73 cb.

   AMSTEL: Stableford: Ranfurlie: W Ellery (14) 39.

   ANGLESEA: Par: A: D Lewis (11) 6 up cb. B: D Saunders (16) 2 up. C: T Tobler (22) 1 up cb. Div 1: A Murphy (22) 1 up.

   AXEDALE: Men: Stableford: A: F Kath (8) 37. B: L Rodda (19) 39. C: A Clements (25) 41. D: G Rooke (27) 41. Women: A: A Purdy (26) 42. B: B Phelan (29) 38.

   BACCHUS MARSH: Men: Stableford: A: B Quayle (13) 39 cb. B: K Rist (28) 41. Women: Par: G Mc Innes (22) 1 up.

   BAIRNSDALE: Men: Stableford: A: G Handasayde (9) 39. B: A Wilmot (36) 42.

   BARHAM: Men: Stroke: A: G Lake (13) 72.

   BARWON HEADS: Men: Stableford Black: D Duff (17) 41. Stableford: M Smith (30) 40 cb. Women: B Constance (27) 41 cb.

   BEMBRIDGE: Stroke: 9-hole: A: N Mallcott (8) 30. B: C Boots (10) 27.

   BENALLA: Women: Stableford: A: N Cavedon (21) 39. B: A Brown (29) 45. A: B Dean (1) 38. B: R Smith (14) 39. C: B Watt (31) 41.

   BENDIGO: Men: Stroke White: A: L Schelosky (7) 68 cb. B: B Page (17) 64. C: M Elliot (25) 67.

   BERWICK MONTUNA: Stableford: A: B McGill (1) 40. B: S Cordy (18) 42. C: A Cary (25) 40.

   BOX HILL: Mxd: Stableford: A: C Dyer (13) 40. B: R Doyle (19) 39. C: B Smith (26) 42.

   BRIGHT: Stableford: A: P Clough (14) 40. B: K Schulze (22) 38. Women: H Thompson (45) 39.

   BRIGHTON: Men: Par: 2B: J McAlpine (28) R Brown (31) 10 up. C'ship: B Youl (12) A Fish (24) 15 up.

   BROADFORD: Men: Stableford: A: P Winnell (9) 44. B: R Gale (15) 46. C: R Harris (20) 40. Women: Y Jordan (40) 42.

   CAMPERDOWN: Stableford: T Clissold (13) 40.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: A: J Marsiglio (4) 39. B: K Candy (12) 40. C: T Perrin (16) 40.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Men: Par: R Bartholomeusz (25) 1 up cb.

   CASTLEMAINE: Medley: Par: B Moynihan (30) 3 up cb.

   CENTENARY PARK: Men: Stableford Black: G Milne (18) 43.

   CERBERUS: Stroke: A: P Barrett (13) 66. B: W Lewis (19) 74. C: G Coates (24) 68. M Smith (29) 76.

   CHALAMBAR ARARAT: Stableford: A: B Leehane (6) 34. B: K Hurnall (17) 40. C: D Stapleton (20) 40.

   CHELTENHAM: Men: Stableford: A: M Stewart (10) 37. B: R Bennetts (18) 43.

   CHURCHILL WAVERLEY: Mxd: Stableford Churchill Park: White: A: B Sutherland (10) 40. B: T Davies (24) 40. Men: Par: Waverley: A: C Kaye (9) 3 up. B: J Dale (22) 3 up.

   CLIFTON SPRINGS: Women: Stableford: 4B: V Benham (24) M Williams (32) 43. Men: S Wheeler (15) R Wheeler (19) 45.

   COBRAM BAROOGA: Men: Stableford White: A: B Gook (12) 39. B: P Aston (16) 40. C: K Hocking (35) 40 cb. Women: Stableford: T Mentha (20) 37.

   COHUNA: Men: Stableford: H Bird (21) 35.

   COLAC: Men: Stroke: A: D Garner (9) 68. B: B Hoggard (18) 67. C: M Foley (22) 70.

   COMMERCIAL ALBURY: Men: Par White: A: P Taylor (10) 4 up. B: S Wilson (17) 5 up. C: D Barr (23) 7 up.

   COMMONWEALTH at Kingston Heath: Men: Stableford: A: T Rankin (6) 40. B: S Berg (16) 38. C: J Salter (19) 39. Women: J McPherson (36) 39.

   COROWA: Stableford: A: P Filliponi (11) 42. B: M Knowles (13) 38. C: K Bouchaud (23) 42. Women: A Nicol (33) 43.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Stableford: 2B Agg: S Barkley (20) J Baiocchi (2) 70.

   CRANBOURNE: Men: Stableford: A: J Dorfman (9) 39. B: S McKenzie (13) 43. C: B Krowitz (27) 41.

   CREEKSIDE: Stableford: A: D Bulbrook (15) 41. B: C Davis (19) 40. C: H Williams (27) 42. Women: L Chow (23) 38.

   CURLEWIS: Men: Stableford White: A: E O'Neil (7) 40. B: G Walsh (16) 42. C: R Parkinson (22) 39. Women: Stableford: W McDonald (42) 36.

   DENILIQUIN: Mxd: Stableford: 2B: A: D Ramsay (20) N Purtill (15) 46.

   DEVILBEND: Men: Stableford: A: B Johnston (12) 42. B: G Wilkins (16) 38 cb. C: A Benstead (20) 38.

   EAST MALVERN: Medley: Stableford 4B: White: F Fenner (20) R Delehunty (22) 71.

   EASTERN: Men: Stableford: South: J Phelan (19) 40. Mxd: North: A Webb (34) 33. East: P Higgins (28) 35.

   EASTERN SWARD: Men: Stableford: A: D Foote (10) 39. B: P Blythe (20) 42. C: J Morton (26) 40. D: M Herbert (32) 37 cb.

   EASTWOOD: Men: Par White: A: B Mathers (10) 6 up. B: A Cranmer (16) 3 up cb. C: A Santo (33) 4 up.

   EUROA: Men: Stroke: A: D Murphy (16) 68. B: B Demmery (26) 68. Women: Stableford: A: L Redfern (20) 42. B: D Cox (40) 36.

   FINLEY: Men: Par: A: J Taylor (15) 1 up. B: D Smith (19) 4 up. Cock o' Walk: D Smith 4 up. Women: S Simpson (21) 2 up.

   FLINDERS: Women: Stableford: A: K Farrar (22) 37. B: J Batrouney (33) 32. Men: A: S Beggs (14) 42 cb. B: P Miller (18) 42. C: R Bright (21) 42.

   FOREST HILLS: Men: Stableford: Cup: A: S Pouv (13) 38. B: J Baltrusaitis (22) 40.

   FOSTER: Men: Stableford: A: P Dight (7) 37. B: J Pruyn (28) 39.

   GARDINERS RUN: Men: Par White: A: A Ward (5) 5 up. B: K Moran (14) 6 up. C: L Baldwin (19) 6 up cb.

   GARFIELD: Men: Stableford: A: M Neylan (10) 42. B: D Shannon (18) 39. C: G Gray (29) 38. Women: J Browning (37) 34.

   GISBORNE: Men: Stableford: A: R Simpkins (9) 38 cb. B: J Visentin (17) 40 cb. C: B Marks (30) 40. Women: A: S Baker (10) 39.

   GLEN WAVERLEY: Men: Stroke: A: T Poaru (14) 66. B: C Jordan (23) 64.

   GOONAWARRA: Men: Stableford: A: F Cuthbertson (10) 40. B: J Willmott (18) 43. P Dawson (24) 39 cb. Women: A: L Donohue (18) 42. B: B Sincock (30) 45.

   GREEN ACRES: Men: Stableford: A: T D'Apolito (10) 36 cb. B: G Tremewen (15) 41. C: S Brewin (22) 37.

   GROWLING FROG: Men: Par: A: D Blythe (5) 1 up. B: V Scali (13) 1 down. C: J Whitehead (36) 1 up.

   HEATHCOTE: Men: Stableford: Div 1: P Rolfe (12) 36. Div 2: J Blundell (28) 38. Women: Stroke: Ambrose: M Sims (37) M Hendy (24) 72. Men: K Davies (6) M Sims (33) 65.

   HEIDELBERG: Men: Stableford: A: P Williams (8) 45. B: J Tenace (14) 48. C: A Bolger (18) 41 cb.

   HEYFIELD: Men: Stableford: 4B: R Besley (14) W Harris (23) 43 cb.

   HIDDEN VALLEY: Stableford: A: J Dee (10) 40. B: S Cummaudo (18) 43.

   HILLTOP TATURA: Stroke: Foursome: C Barlow (18) M Downs (16) 62.

   HORSHAM: Men: Par: A: C Morson (10) 1 up cb. B: T Strout (15) 3 up. C: D McRae (20) 3 up cb. Women: C Purvis (15) 2 up cb.

   HOWLONG: Women: Stableford: L Grennhill (43) 46. Men: A: S Taggart (8) 41. B: N Batt (17) 42. C: B Williams (33) 49.

   HUNTINGDALE: Men: Stroke: A/Medal: D Campbell (9) 68. B: T Hunt (10) 74 cb. C: S Moloughney (24) 75. Scr: A Ryan 72. Stableford: N Harvey (16) 34. Women: Stroke: M Belcher (16) 74 cb. Stableford: G Denier (20) 35.

   IVANHOE: Men: Stableford: A: S Bogdanovski (11) 38. B: M Nicholls (26) 40. Women: J Dimovitis (28) 32 cb.

   JUBILEE WANGARATTA: Women: Stroke Medal Sep: White: D Murphy (10) 73. Men: Stroke: A: G Ryan (10) 71. B: P Ford (15) 73. C: H Rogers (20) 69.

   KERANG: Men: Stableford: T Laughlin (11) 36. Women: O Spitty (39) 37.

   KEW: Women: Stableford: B Murray (6) 37. Men: A: R Catmull (13) 39. B: J Welsh (18) 38. C: M Taylor (24) 45.

   KEYSBOROUGH: Men: Stableford: A: D Blenkinsop (8) 38 cb. B: T Singleton (16) 39. C: J Robertson (26) 40 cb. Women: Stableford White: B Hampson (27) 38. Men: Stableford: Shield: B Woolcott (13) 72. Veteran Men: A: G Sizer (5) 35. B: D Prior (18) 38 cb. C: G Hu (20) 40.

   KILMORE: Men: Stroke White: A: G Manfredi (10) 69 cb. B: M Roberts (23) 69. Women: Stableford: B Gunn (27) 37 cb.

   KINGSTON HEATH at Commonwealth: Men: Stableford: A: R Teasdale (7) 36. B: G Black (15) 36.

   KOORINGAL: Men: Stableford: A: R Marlais (3) 36. B: F Pellegrino (11) 36. C: A Tsilibakis (17) 39. D: G Summerhill (27) 39. Women: K Simpson (19) 40.

   KORUMBURRA: Women: Stableford Green: M Harper (36) 28.

   KYABRAM PARKLAND: Men: Stableford: A: V Sleeth (13) 38. B: M Sullivan (16) 39. C: L Jones (21) 38. Women: A: T W/Jones (20) 39. B: V Hanke (28) 38.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Stableford: P Noble (15) 36. P Mangan (19) 42. H Armstrong (25) 39.

   KYNETON: Men: Stableford: I Smolcic (13) 33. Stroke: C'ship: J McClure bt N Williamson 7-6. Minor: T Gamble bt G Jacobs 4-2. C res: T Glanfield bt L Fouracre 19th.

   LAKES ENTRANCE: Men: Stableford White: B: B Hoppe (20) 40. A: T Faithful (12) 39. C: M Buttifant (36) 38. Women: Stableford: A Weel (24) 39.

   LAKESIDE at Albert Park: Mxd: Stableford: C Nash (26) 41. A: D Winter (4) 38. B: B Zaia (17) 42. C: P Matthee (34) 43.

   LANCEFIELD: Men: Stroke Ambrose: White: C Lingard 58.5. J Walsh 58.5. M Finigan 58.5.

   LANG LANG: Stableford: A: J Khan 36. B: R Cameron 39. C: G Hoskins 44. K Davey 34.

   LATROBE: Medley: Stableford Hcp: White: A: M Cropley (12) 42. B: J Moore (17) 39. C: T Ierofone (22) 43.

   LEONGATHA: Men: Stableford: A: B Hutton (12) 37. B: P Brownlie (14) 33. C: G Rotteveel (19) 36. D: S Harry (27) 38.

   LONSDALE: Stableford: A: S Vicary (10) 40. B: J Fearon (20) 41. C: A Cornell (29) 43. A: D Orchard (31) 40.

   MAFFRA: Men: Stableford: A: P Dowton (13) 42. B: P Anderson (19) 45.

   MALLACOOTA: Men: Par: G Warren (21) 3 up.

   MANSFIELD: Men: Stroke: Medal Sep: Div 1: M Bettany (5) 71. Div 2: N Walker (26) 69. Women: M Mitchell (27) 75.

   MARYBOROUGH: Men: Stroke: A: S Walhouse (9) 73. B: D Baker (17) 69. C: K Weir (24) 69. Women: L Pratt (29) 70.

   MEDWAY: Women: Stableford: Trophy: A: G Keating (22) 40. Men: A: B Jamieson (5) 38. B: L Farrugia (18) 46. C: I Kennedy (33) 45.

   MEENIYAN: Men: Par: F Peile (36) 4 up.

   MELTON VALLEY: Men: Stableford: A: S Aquilina (10) 36 cb. B: M Kynaston (14) 35. C: R Burge (21) 40. D: B Trethowan (22) 39. Women: C McCarthy (30) 37.

   METROPOLITAN: Men: Par: A: M Davies (8) 1 up. B: J Shinkfield (12) 1 up. C: D Tadgell (21) 2 up cb. Women: J Kirk (24) 1 up cb.

   MILDURA: Medley: Stableford: 4B: L Tucker (6) C Hagenbach (30) 44.

   MIRBOO NORTH: Stableford: B: R Clark (21) 40 cb. A: J Kus (18) 40.

   MOONAH LINKS: Women: Par: Open: T Nedelko (24) 5 down cb. Men: A: G Konstantinidis (11) 3 up. B: J Brock (18) sq cb. Mxd: Par Legends: White: H Doyle (21) 7 up.

   MOOROOPNA: Men: Stroke: A: W Maher (8) 67. B: C Polan (19) 64. C: J Lewis (31) 62. Women: H Kiss (16) 66.

   MORNINGTON: Men: Stableford: Trophy: J Marconi (5) 107. Stroke White: A: D Irons (11) 70. B: A Dumsa (18) 64. C: D Walker (24) 65.

   MORTLAKE: Men: Stroke Hcp: White: B Ryan (22) 71.

   MT MACEDON: Mxd: Stableford White: A: W Ward (12) 34. B: B Close (22) 40.

   MT MARTHA: Men: Stroke: Ambrose: B Steggall (10.875) B Raine W Barker S Patterson 56.125. Mxd: M Scott (14.625) D Shirley B Schreiber R Schreiber 58.375.

   MYRTLEFORD: Men: Stroke: A: G Robbins (30) 91/71 cb.

   NEANGAR PARK: Men: Par: A: K Lea (6) 3 up. B: D McCann (10) 4 up. C: B Holcombe (21) 8 up. Women: Par Yellow: A: L Pittard (29) 2 up.

   NHILL: Men: Par: A: B McFarlane (12) 3 up. B: J Philip (18) 1 down. Women: M Waugh (29) 5 up.

   NORTHERN: Mxd: Stableford: A: C Wilkinson (4) 37 cb. B: L Bezzina (14) 39. C: B Conroy (29) 43.

   NUMURKAH: Stroke: B Tweed (24) 68 cb. Women: J Daniel (14) 71.

   OAKLEIGH: Stroke: Canadian Foursome: T Rebrovic T Enua (14) 54. Women: Stableford: W Hastie (25) 35.

   OLINDA: at Cardinia Beaconhills: Stableford: A: M Wiltshire (11) 40. B: J Ellerbock (21) 37. Women: K Preston (38) 30.

   PAKENHAM: Mxd: Stableford White: A: D Mair (11) 44. B: T Gray (17) 41. C: G Steel (26) 42.

   PAMBULA MERIMBULA: Men: Stableford: A: M Maxworthy (4) 36. B: R Crow (17) 36. C: J Sheridan (21) 36. Women: W Maxworthy (19) 36. Men: Stroke: 27-hole Foursome C'ship: A Scr: M Venables M Venables 119. B Scr: B Smith R Svensen 144.

   PATTERSON RIVER: Men: Stroke: A: C Oliver (11) 72. B: M Moloney (18) 67. C: B Henry (24) 65. Medal: B Henry (24) 65. Women: S Robbins (31) 74. Medley: Captain's Trophy: J Paturzo bt P Hughes 6-5.

   PENINSULA KINGSWOOD: Women: Par: Kingswood: A: P Soon-Shiong (16) 4 down cb. Men: A: C Roccisano (17) 1 up. Stroke: A: P Whiting (16) 68. B: L Twirdy (19) 73. Women: Stableford: Peninsula South: V McDonald (23) 33. Men: Stroke: Medal Sep: Kingswood: A: P Whiting (16) 68.

   PORTARLINGTON: Men: Stroke Black: A: C Otway (8) 71. B: J Rowe (13) 68. C: T Unwin (21) 70 cb. D: P Kennedy (26) 71. Women: Stableford: K THOMAS (15) 37.

   PORTLAND: Men: Stableford: A: K Banks (5) 35 cb. B: G Clayton (13) 34 cb. C: T Elias (20) 38. Women: K Smail (27) 34. K Smail (27) 34.

   PORTSEA: Men: Stableford: A: T Richards (39) 36 cb. B: P McGrath (11) 41. C: R Hardman (24) 40. Women: B Hayball (37) 35. Mxd: Stableford Gold: J Campbell (29) 32.

   QUEENSCLIFF: Men: Stableford Black: A: P Woodruff (14) 40. B: J Thompson (28) 38.

   RAAF WILLIAMS: Mxd: Stableford: A: P Athanasiou (13) 39. B: R Swamy (20) 44. C: F Hansen (24) 44.

   RACV CAPE SCHANCK: Men: Stableford: A: R Chan (13) 41 cb. B: G Paine (22) 42.

   RACV HEALESVILLE: Stableford: J Stewart (21) 38.

   RICH RIVER: Women: Par: East: M Ciavarella (14) 4 up. Men: Par Black: A: D Burr (12) 5 up. B: H Williams (16) 6 up. C: P Bawden (21) 3 up.

   RINGWOOD: Men: Stroke: A: A Ford (8) 64. B: C Charles (16) 66. C: N Armstrong (22) 69. Women: C Dyer (20) 71 cb. Men: Medal Sep: A Ford (8) 64.

   RIVERSDALE: Men: Stroke: Medal Oct: A: A McCleery (12) 72. B/Medal: C Tan (17) 68. C: P Friend (20) 69. Scr: K Sims (2) 78. Medal Sep: Medal: D Bailey (13) 75.

   RIVERSIDE ESSENDON: Women: Par: S Machin (40) 6 up.

   ROSANNA: Mxd: Stableford: A: A Southwell (12) 40. B: M Opasinis (15) 39. C: J Cleeve (25) 42.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stableford: North: A: T Hatfield (11) 39. B: R Bailey (19) 37 cb. C: H Bourke (23) 39. South: S Meehan (20) 38 cb. Women: A: A Harwood (16) 35. B: M Habner (31) 31.

   ROSEBUD PARK: Men: Stroke: Medal Sep: Medal: C Durant (19) 70. Women: Medal: A Sadler (25) 68.

   ROSSDALE: Women: Stableford: B Terrell (16) 36. Men: A: T Wood (8) 39 cb. B: L Sullivan (21) 38 cb. C: T Alvares (35) 50.

   ROYAL MELBOURNE at Victoria: Men: Stableford White: A: J Thomson (7) 39. B: A Ramsay (16) 40. C: J Serpell (20) 40. Women: Stableford: A Hall (28) 39.

   SANCTUARY LAKES: Mxd: Stableford 4B Agg: Black: L Grioli (8) 70. A Grioli (25) 70. A: T Hillier (8) 36. B: S Jackman (13) 35 cb. C: H Muller (21) 38.

   SANDHURST: Mxd: Stableford: 4B: Champions: A Collete (7) M Marshall (10) 45. Men: Par: North: A: R Richards (7) 3 up. B: C McKenzie (14) 4 up. C: K Driscoll (36) 4 up.

   SANDRINGHAM: Mxd: Stableford: A: T Roberts (13) 39. B: S O'Sullivan (16) 41. C: P Kealy (21) 44.

   SETTLERS RUN: Men: Stableford: A: J Dembinski (12) 42. B: D Harrison (15) 42. C: G McCormack (21) 39. Women: D Rowe-Reeves (32) 35.

   SHEPPARTON: Medley: Stableford: Gentsome: A: G Birks J Larcombe 79. B: K Douglas M Faram 79.

   SORRENTO: Women: Stableford: R Ferguson (14) 41. Men: A: D Worley (14) 38. B: T Cushen (24) 40.

   SOUTHERN: Men: Par: Div 1: M Todd (9) 4 up. Div 2: M Upton (14) 5 up. Div 3: J Land (22) 6 up. Trophy: A Jackway (13) 4 up.

   SPRING PARK: Mxd: Stroke: E Caulfield (27) 60.

   SPRING VALLEY: Mxd: Stroke: A: M Doran (4) 69 cb. B: N Arthur (23) 70. PM: A: M Delahunty (13) 70. B: D Schulze (19) 72.

   ST ANDREWS BEACH: Mxd: Stableford White: J Dempsey (22) 43.

   STAWELL: Men: Stableford 3B: White: G Orr (6) R Hackwill (8) A Holloway (18) 38. A Jamieson (17) 37. Women: Stableford: K Skinner (19) 37.

   STRATHALLAN: Men: Stroke: Ambrose: D Clark (12) F Spillare (19) J McCann (21) A Moosawi (27) 53.12 cb.

   SUNSHINE: Par: A: J Papadopoulos (3) sq. B: H Le (16) 4 up. C: J Findlay (21) 7 up. M Heard (30) 3 up.

   TARRAWINGEE: Men: Stroke: L McCoy (16) 61.

   THE DUNES: Mxd: Stableford: The Cups: R Moore (33) 19. Women: The Dunes: M Wilson (22) 35. Men: Par: A: M Whittington (2) 3 up. B: M Alexander (12) 2 down. C: D Brown (24) 1 up. Mxd: Stableford: Visitor: P Buying (11) 35.

   THE HERITAGE: Men: Par: St John: Div 1: C Turvey (5) 1 down. Stableford: Henley: A: M Ubavin (9) 38. B: E Lim (17) 35. C: J Allen (25) 39.

   THE NATIONAL: Medley: Stableford Long Island: Black: R Boyall (10) 41. Stableford: Moonah: C Terrill (12) 39 cb. Old: J Anderson (28) 40. Ocean: R Watson (8) 39.

   THE SANDS TORQUAY: Men: Par: A: F Myers (1) 2 up. B: G Paterson (12) 7 up. C: D Clutterham (24) 4 up. M Hales (10) sq.

   THIRTEENTH BEACH: Women: Stableford: Creek: G Daw (21) 33. Men: A: C Fagan (9) 37. B: D McDonald (11) 37. C: S Milson (29) 36 cb.

   TIRHATUAN: Men: Stableford Yellow: J Graham (21) 36.

   TOCUMWAL: Men: Par: A: A Dale (9) 8 up. B: J Thurgood (17) 2 up. C: A Michalowsky (27) 10 up. Par Gold: G Bamford (33) 4 down. Women: Par: A: M Purtill (22) 4 up. B: R Delloro (34) 1 up.

   TORQUAY: Men: Stableford: A: D Hutchinson (8) 37. B: S Grayson (16) 39. C: G Kerr (20) 43. Resort: R Forbes (21) 39 cb. Visitor: C Foley (Elcho Park GC 21) 33 cb. Women: M Naughton (17) 37.

   TRAFALGAR: Par White: A: R Parsonage (16) 2 up. B: P Collier (19) 3 up.

   TRARALGON: Men: Stableford: 2B: D Dalrymple (15) I Wallis (13) 46. Women: M Wylie (20) 31.

   TRENTHAM: Stroke: A: D Thiele (9) 68. B: L Harrison (19) 67. C: K Anders (23) 67. Stableford: A: J Hanson (30) 35.

   VICTORIA: Men: Stableford: A: W Cannon (10) 41. B: J Bailes (11) 37. C: M Williams (18) 40. Stableford White: F Pestl (30) 31. Women: Stableford: A Witherow (14) 37.

   WANGARATTA: Men: Stroke: A: C Martens (5) 70. B: T Holden (18) 68.

   WARBURTON: Mxd: Par White: Div 1: K Kane (23) 5 up. Div 2: P Kerr (8) 1 up.

   WARRAGUL: Men: Stroke: A: R Hammond (+2) 141. B: P Johnson (15) 139. M West (9) 68. D Joyce (17) 67. C: H Melo (24) 64.

   WARRNAMBOOL: Men: Stableford: A: T McKenzie (11) 42. B: S Ellery (14) 42. C: R Lee (19) 42. Women: A: V Johnstone (11) 35.

   WATERFORD VALLEY: Men: Stableford: A: B Salter (3) 36 cb. B: S Finch (11) 39. C: G Bell (17) 35 cb.

   WERRIBEE PARK: Men: Stableford White: A: D Murphy (7) 41. B: S Norton (14) 45. C: B Hawker (16) 40. D: M Lonsdale (28) 39. Women: Stableford: A: I Brogden (25) 35.

   WODONGA: Women: Stableford: H Triglone (23) 41. Men: A: J Smith (8) 44. B: D Lacey (10) 41. C: E James (17) 44.

   WONTHAGGI: Men: Stroke: Medal Sep: A: A Geyer (10) 75. B/Medal: A Cubbon (13) 72. C: J Geyer (22) 77.

   WOODEND: Men: Stroke: N Bottoms (12) 62 cb.

   WOODLANDS: Men: Stroke: Foursome: D Thompson (16) N McMaster (18) 70. Women: K Arthurs (9) B Pitts (16) 75.5.

   WOORAYL: Men: Stroke: Medal: A: P Rayson (10) 72. B: T Price (15) 69. C: E Poole (22) 69 cb.

   YARRA VALLEY: Men: Stroke: E Cirone (28) 67.

   YARRA VIEW: Men: Stableford: A: T Vigenser (8) 38. B: B Hockey (21) 35 cb.

   YARRA YARRA: Men: Stableford: A: L Lui (3) 37. B: P Cartsidimas (15) 40. C: S Vohmann (19) 37. D: J Sabatino (21) 37. Stableford Yellow: B Cirej (28) 35. Women: Stableford: C Fraser (21) 35.

   YARRAM: Men: Stroke Black: A: D Bell (11) 70. B: C Graeme(Meeniyan) (15) 74. C: B Farley (18) 72. D: G Roberts (24) 71. A Scr: J Swift 80. Women: Stableford: K Irwin (26) 36.

   YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Lake: A: C Cuff (24) 39. B: M Shell (26) 38. Men: Stableford White: A: R Dick (13) 44. B: R Ramsdale (26) 38 cb. Murray: A: K Parker (8) 44. B: D Prighel (19) 40.

   YERING MEADOWS: Men: Stableford Valley: White: L Scicluna (24) 42. Women: Stableford: Nursery: V Meade (25) 32. Men: J Leithead (27) 36 cb. Valley: I Peter-Budge (5) 35.

18 February 2018
Ballarat and Port Fairy hosted regional qualifying rounds today for the Vic Four-Ball. Read more
16 February 2018
For a second consecutive day, Jin Young Ko ruled Kooyonga, and the South Korean superstar has a three-shot buffer over the rest of the field at the ... Read more
18 February 2018
ALTONA LAKES: Men: Stroke: A: K Elers (7) 65 cb. B: L Hall (16) 63. C: R Hibben (22) 65. Women: D Griffin (21) 65. Read more
MyGolf
Golf Victoria