Victorian club golf results - Saturday

 

   ALEXANDRA: Men: Stroke: A: C Thomas (13) 68. B: G Carhill (25) 69. Women: E Goss (40) 72.

   ANGLESEA: Stableford: A: D Turner (7) 43. B: M Tutone (15) 38. C: D Griffiths (28) 36. Div 1: S Bowler (13) 34.

   AXEDALE: Men: Par: Div 1: P Williamson (12) 2 up. Div 2: J Neylon (15) 4 up cb. Div 3: K Crawford (20) 5 up. Div 4: R Cole (25) 3 up. Women: Div 1: L Harrison (20) 3 up. Div 2: M Dunn (30) 1 down.

   BACCHUS MARSH WEST: Men: Stableford White: A: M Hay (8) 41. B: R Mathews (28) 41.

   BAIRNSDALE: Stableford: A: T Elliot (6) 37. B: F Keam (18) 40.

   BALLAN: Stroke White: A: D Wickson (11) 61. B: L Martin (19) 61. C: P Rogers (25) 61.

   BELVOIR PARK: Women: Stroke: J Roberts (8) 74. Men: A: G Adamson (6) 66. B/Medal: R Bullows (19) 65. C: P Duffy (21) 68.

   BEMBRIDGE: Men: Stroke: 9-hole: A: S Curtiss (4) 31. B: S Hancock (12) 31.

   BENALLA: Women: Stableford: A: H Hyland (21) 40. Men: A: B Warnock (6) 41. B: A Moore (15) 45. C: A Bowditch (23) 44.

   BENDIGO: Men: Stableford: A: D Boyd (12) 36. B: M O'Donnell (14) 40. C: S Needs (23) 40.

   BERWICK MONTUNA: Men: Stroke: A: E Nicolette (1) 64. B/Medal: D Rae (17) 64. C: T Grayson (21) 64. Women: S Harper (25) 69.

   BOX HILL: Mxd: Par: A: G Binion (3) 3 up cb. B: S Maxa (16) 2 up cb. C: P Bedlow (30) 5 up.

   BROADFORD: Men: Stroke: A: G Holmes (2) 67. B: F Buttigieg (18) 67. C: L Richards (29) 61. Women: E Jordan (39) 70.

   BUNINYONG: Men: Stableford: A: T Coverdale (5) 40. B: D Stuart (16) 37. C: B Beggs (21) 40.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: A: G Seymour (9) 39. B: B Walpole (14) 41. C: Z Timmins (34) 41.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Men: Stroke: A Clarke (12) 67.

   CASTLEMAINE: Medley: Stableford: W Brown (13) 39 cb.

   CENTENARY PARK: Stroke: A: M Kelly (13) 69. B: C McConnell (24) 70.

   CERBERUS: Men: Par: A: G Leach (10) 5 up. B: R Hogan-Keogh (15) 3 up. C: M McKinnon (21) 3 up. Women: L Brew (10) 4 down.

   CHALAMBAR ARARAT: Stroke Black: A: G Faneco (5) 64. B: M Chamings (17) 66.

   CHELTENHAM: Men: Stroke: A: N Simmons (16) 64. B: K Smith (35) 63.

   CHURCHILL WAVERLEY: Stroke: Churchill Park: A: T Rekdale (13) 68. B: D Kelaart (15) 73 cb. C: T Ong (33) 64.

   CLIFTON SPRINGS: Women: Stroke: P McConaghy (30) 79. Men: A: B Levick (5) 72 cb. B: P Lourey (13) 72 cb. C: A Page (18) 73 cb. D: G Franklin (27) 71 cb.

   COBDEN: Stableford: H Timmersmans (19) 39.

   COBRAM BAROOGA: Men: Stableford: A: J Parkinson (15) 39. B: T Wouters (21) 42. Hole in one: A Kennedy at 8th. Women: Stableford: A: M Majernik (28) 35.

   COHUNA: Men: Stroke: Medal: G Hooper (27) 71. Women: Stableford: J Dehne (35) 35.

   COLAC: Men: Stroke: A: G Evans (13) 67. B: K Tomlinson (16) 68. C: F Sonnet (24) 66. Women: J Bethune (16) 81.

   COMMERCIAL ALBURY: Men: Stableford White: A: C Bakes (11) 39. B: G Rawlings (17) 39. C: P Noordweir (25) 44.

   COMMONWEALTH: Men: Stableford: A: T Morganti (11) 39. B: G Gale (17) 38. C: A Williams (22) 40. Women: J McPherson (34) 37 cb.

   COROWA: Women: Stableford: A: M Jeeves (31) 39. Men: A: A Scott (7) 40. B: G Nicholls (13) 36. C: T Embleton (28) 36.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Stableford: A: J Yee (10) 39. B: R Sleep (18) 40. C: A Fasolis (30) 39.

   CRANBOURNE: Men: Par: A: G Tutill (12) 4 up. B: D Wittner (16) 3 up cb. C: M Klotz (26) 4 up.

   CREEKSIDE: Mxd: Stroke: Chapman Foursome: M Elliott (16.5) 69.5. L Larher 69.5. Men: Stableford Yellow: T Disney (19) 46.

   DEVILBEND: Men: Stableford White: A: P Leech (12) 43. B: C Muhlnickel (18) 41. C: P Warwick (24) 40.

   DROUIN: Men: Par: 2B Agg: G Closter (20) 4 up. M Lithgow (10) 3 up. Women: Stableford: J Dixon (20) 36.

   EAST MALVERN: Medley: Stroke White: A: J Harkins (9) 64. Trophy: B: B Somerville (30) 57.

   EASTERN: Men: Par: 4B: South: E Goodsir Traore 9 up cb. North: J Velegrinis Drew 6 up cb. East: R Kvalheim Noyes 11 up.

   EASTERN SWARD: Par: A/Medal: D Foote (13) 4 up. B: A Butterworth (19) 3 up. C: J Coats (22) 2 up. D: A Brockbank (30) 3 up.

   EASTWOOD: Men: Stroke: Medal Oct: A: A Jordan (8) 70. B: A Kay (13) 68. C: W Walker (26) 67. Medal of Medallists: W Walker (26) 67.

   EUROA: Stroke: A: M Mills (1) 68. B: P Ellis (19) 67. C: G Morrison (25) 68. Women: Stableford: A: R Lied (28) 35. B: M Steen (35) 34.

   FINLEY: Men: Stroke: R Wilson (27) 68. Cock o' Walk: R Wilson 68. Women: E Bain (19) 68.

   FLINDERS: Women: Stableford: A: S Gilbert (19) 35. Men: A: A Shaw (14) 38 cb. B: G Iredale (20) 38. C: B Woods (24) 39.

   FOREST HILLS: Stroke: A: C Griffiths (3) 64. B: J Balt (21) 62. Medal of Medallists: C Griffiths (3) 64.

   GARDINERS RUN: Mxd: Stroke Ambrose: White: T Patton (0) T West (0) M Miles (26) D Miles (19) 52.375.

   GARFIELD: Men: Stableford: A: G Bassett (12) 41. B: J Watts (15) 40. C: N Howe (22) 44. Women: M Baharis (31) 32.

   GISBORNE: Men: Stableford: A: K Baddeley (10) 39. B: N Power (17) 40. C: G Ludlow (29) 40 cb. Women: A: K Brites (33) 38.

   GLEN WAVERLEY: Par: A: S Lee (19) 1 up cb. B: J Painter (22) 4 up. Women: Stableford: M Baker (41) 33.

   GOONAWARRA: Stableford: 4B: C Robinson (10) M Lynch (26) 52. Mxd: C Price (32) K Green (16) 47 cb.

   GREEN ACRES: Men: Stroke: A: K Dunleavy (12) 67 cb. B: J Balgue (14) 68. C: M Ooi (22) 69. 4B Agg: K Dunleavy (12) 288. S Beltrami (15) 288.

   HEATHCOTE: Women: Stableford: Medal: Div 1/Medal: C Stuart (18) 43. Div 2: A Long (34) 35. Men: Stroke: Div 1: W Glatz (14) 68. Div 2: I Furneaux (23) 67.

   HEIDELBERG: Men: Stableford Medal Oct: Black: A/Medal: D Mac (10) 67. B: P Bos (13) 68 cb. C: C Holmes (19) 69.

   HEYFIELD: Stroke: A/Medal: N Lindsay (19) 69. B: J Winter (27) 71 cb. A Scr: J Sherrin 78.

   HEYWOOD: Women: Stableford: K Cocks (23) 33. Men: Stableford White: B Wallis (16) 36.

   HIDDEN VALLEY: Stroke: A: M Ladewig (0) 73. B: M Thomson (18) 71. C: D Summers (21) 66.

   HILLTOP TATURA: Men: Stableford: A: A Devine (9) 39. B: G Pearce (21) 38. Women: S Curran (29) 36.

   HORSHAM: Men: Stableford: A: B Knight (7) 38 cb. B: C Doherty (16) 39. C: B Stewart (20) 44. Stroke: Singles KO f: J Schmidt bt D Thomson 7-5. Women: Stableford: S Wynne (20) 39.

   HOWLONG: Men: Stableford: A: M Tobin (11) 41. B: R Martin (19) 39 cb. C: D Charles (26) 42 cb. Women: H McCallum (24) 43.

   HUNTINGDALE: Stroke: Ambrose: H Travers R Berzins (5) 64. PM: R Whelan T Rahm (3.5) 64.5.

   IVANHOE: Men: Par: A: C Cameron (14) 7 up. B: D Ward (24) 7 up. Women: J Hansson (24) 5 up.

   JUBILEE WANGARATTA: Men: Stroke: A: N Hogan (9) 71. B: B McLeod (18) 70. C: J Johnstone (28) 74. Women: J Fogarty (25) 72.

   KERANG: Men: Stroke: A: D Ross (9) 69. B: R Nesbitt (12) 67. C: C Gillen (23) 65. Women: J Waterson (22) 70.

   KEW: Women: Stableford: G Whittaker (14) 32. Men: M Williams (27) 36. Stroke: A: A Driscoll (9) 70. B: I Tindley (17) 71 cb. C: M Ford (25) 68. C'ship: A: M Eduard (4) 317. B: P Tuohey (13) 173. C: E Paul (24) 188. Jnr: M Eduard (4) 317. Snr: P De Neefe (4) 156.

   KEYSBOROUGH: Men: Stroke: A: D Dunstan (10) 71 cb. B: B StAnne (14) 65. C: S Dinger (21) 70. Stableford: R Ferris (20) 38. Women: Stroke: L Crang (21) 75.

   KILMORE: Men: Stroke: A: M Smith (11) 67. B: M Russell (20) 72 cb. C: T Mill (25) 65. Women: Stableford: C Andersen (9) 34.

   KINGSTON HEATH: Medley: Par: 4B: T Smorgon (15) N Smorgon (18) 9 up. Men: Stableford: A: R Miller (8) 35. B: D Hewitt (15) 37.

   KOORINGAL: Men: Stableford: A: W Bailey (6) 37. B: N Babic (12) 42. C: P Millington (18) 39 cb. D: G Skinner (22) 41. Women: A Clement (43) 38. Men: Cup: N Babic (12) 42 to playoff. Hole in one: G Maki at 5th.

   KORUMBURRA: Men: Stroke: Foursome C'ship: A Scr: M Wrigley (4) S Sartori (3) 74. A: R Spokes (14) K Spokes (17) 69.5. Women: Stableford Green: D Wrigley (26) 31.

   KYABRAM PARKLAND: Mxd: Stroke: Canadian Foursome: G Thorsen B Thorsen (11.3) 47.8.

   LAKES ENTRANCE: Men: Stableford White: B: M Martino (22) 41. A: P Backman (15) 38. C: B Tippet (23) 39. Women: Stableford: A: M Morris (29) 40.

   LAKESIDE at Albert Park: Mxd: Stroke: Trophy: J Doran (17) 75. A: E Michel (11) 65. B: R Simpson (13) 67. C: S Zakic (21) 62.

   LANCEFIELD: Men: Stableford White: A: C Lingard (2) 36. B: D Schmitt (19) 40. C: M Cruise (23) 37.

   LANG LANG: Mxd: Stableford: A: A Wellwood 36. B: B Adams 40. C: A Cobbin 39. P Anderson 37.

   LATROBE: Men: Stroke: A: J Bain (5) 67. B: T Wilcox (15) 67. C: D Stephenson (21) 67 cb.

   LEONGATHA: Women: Stableford: T West (8) 32. Men: Stroke Black: A: J Dennerley (11) 71. B: M Anderson (17) 71. C: F Gill (20) 72. D: A Bassett (23) 72.

   LONSDALE: Stableford: A: R Safstrom (12) 39. B: W Slattery (18) 43. C: B Waterson (33) 46. L Larcombe (18) 40. B: C Yates (25) 36.

   MAFFRA: Stroke: A: J Gray (11) 65. B: G Reynolds (16) 66. C: S Patten (29) 69.

   MALLACOOTA: Men: Stroke: 27-hole Foursome C'ship: G Warren (21) T Nolan (25) 113.5.

   MARYBOROUGH: Men: Stroke: A: B Fowler (10) 67. B Scr: G Thomson (18) 72. C: P Flowers (20) 72 cb. Women: Stableford: R Turton (18) 31.

   MEDWAY: Women: Stableford: Trophy: A: L Johnson (20) 35. Men: A: B Ford (-1) 37. B: C Morton (16) 44. C: J Bolton (20) 40 cb.

   MEENIYAN: Men: Par: 4B: M Van Boven (19) P Hutcheson (24) 9 up.

   MELBOURNE AIRPORT: Men: Stroke: Medal Sep: A: C Mcintyre (15) 67. B: K Incigneri (20) 67. C: R Palmer (93) 64. A Scr: J Mesiti 75.

   MELTON VALLEY: Men: Stroke: A: J Storer (8) 69. B: D Singh (13) 68. C: A Lees (20) 65. D: K Silber (23) 66. Women: I Slocombe (25) 70.

   MIRBOO NORTH: Stableford: A: T Bradshaw (8) 39 cb. B: M Hales (21) 37.

   MOONAH LINKS: Men: Stroke Medal Nov: Legends: Black: A: M Jones (10) 69. B: A Woff (14) 74 cb. Women: Stroke: Medal Nov: T Roth (17) 73 cb.

   MOOROOPNA: Men: Stroke White: A: M Schofield (11) 68. B: N Sidebottom (13) 69 cb. C: P Rikys (24) 71 cb. Women: M Williams (32) 68.

   MORNINGTON: Men: Par White: A: C Miller (11) 2 up. B: H Dobson (5) 5 up. C: B Mclean (20) 3 up.

   MORWELL: Stableford: A: P White (9) 38. B: T Oliver (16) 37. C: I Charles (40) 40.

   MT MACEDON: Stableford: A: J Langmaid (9) 34. B: G Baker (27) 39.

   MT MARTHA: Men: Stroke: B Sneddon (23) 66. Women: A McCormack (35) 68. 9-hole: J Sneddon (40) 37.

   MURRAY DOWNS: Men: Stableford: A: R Kenyon (8) 37. B: G Hinton (15) 36. C: R Rundell-Gordon (21) 35. Women: A: M Moore (15) 35.

   MYRTLEFORD: Men: Stableford: 4B Agg: P Veldman (26) G Veldman (24) 71.

   NEANGAR PARK: Men: Stableford: A: J Sharples (5) 41. B: R Burtonclay (15) 39. C: S Woodall (20) 40.

   NEWRY: Women: Stableford: M Bates (25) 34. Men: E Blanch (14) 36.

   NORTHERN: Men: Stableford: 4B: F Agius (13) C Yates (29) 53.

   NUMURKAH: Men: Stroke: Medal: Div 1: M Harper (18) 64. Div 2: R Rutledge (23) 65.

   OAKLEIGH: Women: Stroke Black: A Newton (15) 61. Men: Stableford: J Herman (14) 37.

   OLINDA Men: Stroke: B: L Matthews (37) 69 cb. at Cardinia Beaconhills: A: J Smith 71 cb.

   PAKENHAM: Mxd: Par: C: A Green (25) 3 up.

   PAMBULA MERIMBULA: Men: Stableford: A: A Sheppard (10) 35. B: W Flaherty (13) 38. C: K Steel (19) 38. D: L Fox (27) 39. Women: H Fisher (19) 34.

   PATTERSON RIVER: Snr Stroke: C'ship: K Boehm. Jnr: M Edwards. Men: Plate: G Waterworth. A: P Ferguson (8) 69. B: T Derek (13) 70. C: D Collier (20) 70. Women: H Phipps (22) 71.

   PENINSULA KINGSWOOD: Women: Stableford: Kingswood: A: K Barcelon (16) 33. Men: Stableford White: A: P Signal (15) 38 cb. B: S Bishop (19) 38 cb. C: R Cummins (26) 37. Stableford: Peninsula South: A: J Hille (5) 40 cb. B: T Chamberlain (17) 41. C: D Carruthers (25) 39. Women: A McCaig (4) 33.

   PHILLIP ISLAND: Men: Stableford: 4B: L Zoanetti (13) M Brown (13) 46. Women: R Boyd (21) R Cornell (37) 42.

   PORTARLINGTON: Men: Stroke Black: A: B Gibbs (7) 70. B: P Kavanagh (17) 70. C: J Smillie (18) 66. D: P Kennedy (25) 70. Women: Stableford: J Livermore (36) 36.

   PORTLAND: Men: Stroke: A: D Bryden (8) 67. B/Medal: T Bibby (13) 67. C: B Aldous (20) 69. Women: L Ball (45) 72.

   PORTSEA: Men: Stroke: Cup: C Hinshelwood (18) 64. A: B Harris (8) 72 cb. B: A Hoyle (11) 69. C: C Levi (23) 71. Scr: J Hassan (7) 77. Women: Cup: A George (22) 68. Plate: S Hookway (7) 83.

   QUEENSCLIFF: Stableford: A: S Marshall (6) 41. 2B: A: K Flynn (18) S Marshall (6) 41. B: B Palmer (24) I Butteriss (25) 36.

   RAAF WILLIAMS: Mxd: Stroke: A: S Findlay (16) 63 cb. B: G Walker (17) 66 cb. C: F Hansen (23) 64.

   RACV CAPE SCHANCK: Stableford: A: I James (17) 40. B: S Doolan (21) 39.

   RACV HEALESVILLE: Stableford: D Phillips (12) 40.

   RICH RIVER: Women: Stroke: East: S Phelan (38) 71.

   RINGWOOD: Men: Par: A: S Lacey (13) 4 up. B: J Donald (20) 8 up. C: G Stanton (24) 8 up. Women: J Collis (15) 8 up.

   RIVERSDALE: Men: Par White: A: R Chelotti (6) 2 up cb. B: D Stein (15) 5 up. C: D McAdam (30) 3 up.

   RIVERSIDE ESSENDON: Women: Stroke: Medal of Medallists: K Adam (16) 72. 9-hole: J Wrennall (36) 35.

   ROSANNA: Par: A: L Thomas (10) 4 up. B: D Harwood (18) 5 up. C: N Thompson (29) 4 up.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stroke: Ambrose: North: J Amalfi (20) P Carafa (13) F Marchesani (7) J Marchesani (+5) 54.625. Mxd: South: A Smith (+1) L Goldsmid (28) L Clarke (5) A Schonewille (+1) 57.125.

   ROSEBUD PARK: Men: Stroke: Medal Oct: S Cooper (28) 62. Scr: P Brook (C/B) 80. Cup: R Winton (26) 126. Women: Maguire Medal: G Bawden (29) 32. Cup: P Toan (24) 69.

   ROSSDALE: Women: Stroke: G Thorne (17) 71 cb. Men: A: K O'Brien (5) 69 cb. B: C Geisler (18) 65. C: C Economedes (23) 69.

   ROYAL MELBOURNE: Men: Par West: White: P Burns (11) 42 up. 4B: East: S Jones (0) R Jones (10) 7 up.

   SAFETY BEACH: Women: Par: C Cross (33) 5 down.

   SALE: Men: Stableford: A: D Gaskill (12) 41. L Sclater (1) 36. B: R Bland (17) 39. G Thomson (16) 37. C: T Green (30) 38. V Powell (22) 36 cb. Women: A: P Schaper (25) 35.

   SANCTUARY LAKES: Men: Stroke: Foursome C'ship: S Kennedy (3.5) 70.5. R McMutrie (3.5) 70.5.

   SANDHURST: Mxd: Stableford: 4B: Champions: B Hewett (27) R Green (26) 46. Men: N Sridhar (10) 40. North: A: M Singh (5) 38. B: L Wanless (16) 41. Women: J Lim (27) 35.

   SETTLERS RUN: Men: Stableford: A: M Evans (12) 36. B: R Witting (19) 41. C: G McCormack (21) 34. Women: J Ferguson (36) 34.

   SEYMOUR: Men: Stroke: A: G Pell (5) 67. B: D O'Sullivan (17) 63. Women: A: P Ferris (88) 69. B: D Gratton (33) 70.

   SHEPPARTON: Par 4B: White: P Rooney (31) P Kyne (20) 11 up cb.

   SORRENTO: Women: Stableford: J King (29) 35 cb. Men: A: P Haas (17) 39 cb. B: B Neill (21) 42.

   SOUTH PINES: Men: Stableford 2B Agg: White: Div 1: M Prendergast (22) C Flannagan (23) 75.

   SOUTHERN: Men: Stableford: Div 1: J Goodlass (11) 42. Div 2: J Douglas (14) 39 cb. Div 3: G Gillian (29) 38.

   SPRING PARK: Mxd: Stableford: M Triantafillidis (27) 39.

   SPRING VALLEY: Men: Stroke: A Scr: S Hooper 71. A: C Fischer (8) 70. B: D Potts (12) 72. C: R Cheng (16) 69.

   ST ANDREWS BEACH: Mxd: Stableford: D Kavanagh (15) 35 cb.

   STRATHALLAN: Men: Stroke: D Martin (23) 60. A: S Mooney (10) 66. B: C Elias (17) 65. C: P Roberts (22) 67 cb.

   SUNSHINE: Men: Stroke: A: G Norquay (8) 71. B: P Liakoureas (14) 71. B Sbaglia (29) 72. Women: D Darch (26) 74.

   TARRAWINGEE: Mxd: Stableford: B Allan (31) 40.

   THE DUNES: Mxd: Stableford: 9-hole: The Cups: A: C Johnson (9) 23. B: P Eardley (28) 19. Women: The Dunes: T Stewart (17) 36. Men: A: J Farmer (2) 36 cb. B: M Hooke (12) 36. C: L Di Fede (23) 38.

   THE HERITAGE: Men: Stableford: St John: A: D Heath (6) 37. B: P Jones (15) 37. C: G Cao (27) 35. Henley: A: G Berry (6) 37. B: J Guccione (15) 32. C: K Prior (23) 39.

   THE NATIONAL: Medley: Stableford Long Island: Black: T Duddy (10) 41. Stableford: Ocean: A Lee (17) 40. Old: M Evans (13) 42. Moonah: M Hosking (9) 40.

   THE SANDS TORQUAY: Men: Par: A: P Brooks (0) 3 up cb. B: T Freer (22) 4 up cb. Women: M Hales (11) 5 up. Men: Par White: K Rixon (19) 3 up.

   THIRTEENTH BEACH: Women: Stableford: Beach: A: F Scott (17) 35 cb. B: L Fox (32) 35 cb. Men: A: M Langlands (8) 40. B: A Polkinghorne (10) 40 cb. C: A O'Callaghan (19) 39.

   TOCUMWAL: Men: Par: A: B Wilson (11) 1 up. B: R Medland (15) 1 up. C: K Morey (24) 3 up. Par Gold: A: B Freestone (35) 5 up. Women: Par: A: B Richard (22) 4 up. B: R Benbow (33) 3 up.

   TORQUAY: Men: Stroke: A: D Hutchison (2) 70. B: S Litaize (17) 66. C: B Leith (22) 69. Women: J Cottrill (10) 74. Men: Stableford Resort: Green: H Kelly (22) 40. Stroke: Visitor: G King (Woodlands 10) 73 cb. Women: M Hosking (13) 79.

   TRAFALGAR: Men: Stableford: 4B: R Davey (20) J Tabuteau (5) 45.

   TRARALGON: Women: Stableford: A Bland (17) 35.

   TRENTHAM: Stroke: A: S Ovenden (5) 69. B: J Bell (14) 65. C: W Holmes (21) 67. C'ship: A: S Ovenden (5) 311. B: K Webster (15) 338. C: J Hudson (21) 374.

   VICTORIA: Men: Stroke: A: W Simpson (9) 71. B: P Ficken (11) 72. C: P Sheehy (18) 72. Stableford White: P Dore (26) 36. Women: Stroke: K Schenk (17) 74.

   WANGARATTA: Men: Stroke: A: M Webster (5) 70. B: K Fox (29) 71.

   WARRAGUL: Women: Stableford: A: J Williams (10) 35 cb. B: N Morrissey (32) 35. Men: Par: 2B Agg: H Mann (18) 3 up cb. B Gilligan (26) 3 up.

   WARRNAMBOOL: Men: Stableford: A: P Blain (12) 42. B: C Blackburn (18) 38. C: D Fish (25) 38.

   WATERFORD VALLEY: Men: Stableford Black: A: T Muretic (2) 37 cb. B: J Holmstrom (14) 33. C: M Richardson (22) 32.

   WERRIBEE PARK: Men: Par White: A: G Hough (11) 3 up. B: P Roe (15) 4 up. C: R Smith (18) 6 up. D: R Crowe (25) 5 up. Women: Par: A: I Brogden (22) sq.

   WHITTLESEA: Mxd: Stroke: A: M Allen (4) 70. B: H Bland (12) 72. C: D Wheeler (22) 69.

   WONTHAGGI: Men: Stableford: A: P Dell (5) 38. B: I Murrells (16) 39. C: D Paproth (20) 35.

   WOODLANDS: Men: Stableford: A: S McKinnon (2) 35. B: J Chin (13) 39. C: S Ehrlich (25) 36. Women: B Hill (4) 34.

   WOORAYL: Men: Par: A: P Rayson (10) 4 up. B: G Young (16) 3 up. C: R Warren (33) sq.

   YARRA PARK: Men: Stableford White: R Persaud (14) 42. Women: Stableford: P Orriss (18) 44.

   YARRA VIEW: Men: Stableford: A: E Mochi (16) 38 cb. B: P Pitt (24) 38. Captain's Trophy: E Mochi 364.

   YARRA YARRA: Men: Stableford: A: M Jackson (10) 39. B: P Ryan (15) 38. C: G Nicholls (20) 43. D: J DeKever (21) 37. Yellow: D Bowen (24) 39. Women: Stableford: T Chau (17) 34.

   YARRAM: Men: Stableford: A: B Reid (14) 37. B: J Mumford (17) 45. C: G Jenkins (23) 38. Women: S Egan (20) 37.

   YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Lake: A: J Gonera (23) 39. B: J Moloney (38) 35 cb. Men: Murray: A: D Ampfea (18) 41. B: J Kolodziej (25) 40. Lake: A: R Beard (13) 40. B: M Sheahan (24) 38.

   YERING MEADOWS: Men: Stableford Valley: White: K Mark (35) 43. Women: Stableford: Nursery: P Spencer (20) 34. Men: Valley: T Farren (16) 37 cb. Nursery: N Gu (18) 41.

19 August 2018
The Golf Victoria Junior Tournament was contested today at Sandhurst Golf Club Read more
17 August 2018
Andrew Davis and Alma Fonda-Russell have taken the honours in the inaugural Huntingdale Senior Amateur. Read more
20 August 2018
BARHAM: Medley: Stableford: R Thompson (16) 38. Read more
MyGolf
Golf Victoria