Victorian club golf results - Saturday

 

   ALTONA LAKES: Men: Stroke: Medal: A: L Redpath (6) 69. B: J Freeme (16) 66. C: J McGilchrist (26) 64. Medal of Medallists: A Hunter (22) 68. Women: Medal: D Griffin (21) 70.

   AMSTEL: Men: Par Ranfurlie: A: A Jones (10) 4 up cb. B: R Magnano (13) 8 up. C: K Petersen (17) 10 up. Stroke Foursome C'ship: Black: W Ellery B Coyne 3.

   ANGLESEA: Par: A: S Horne (9) 6 up. B: W McIntyre (20) 4 up. C: C Keet (26) 5 up. Div 1: D Hume (23) 1 up.

   BAIRNSDALE: Women: Stroke: F Gray (15) 68. Men: A: K Long (13) 71 cb. B: R Oakley (18) 67.

   BARHAM: Men: Stroke: A: L Nutter (12) 70. B: D Dudding (20) 70. Women: Stableford: A: J Yard (22) 37.

   BARWON HEADS: Men: Par: A: S McGlone (12) 3 up cb. B: D Lawson (24) 8 up. Women: S Ludlow (16) 1 up.

   BELVOIR PARK: Men: Stableford: 4B: K Morrison K Temple 48 cb. Women: A: J Gunn (24) 45. B: A Holmes (32) 41.

   BEMBRIDGE: Men: Stroke: 9-hole: A: N Mallcott (7) 28. B: R Griffiths (15) 31.

   BERWICK MONTUNA: Men: Stableford: A: E Nicolette Jnr (0) 40. B: M Richardson (25) 40. Stroke: Foursome C'ship: G Radley (17.5) 63.5. G Beckwith (17.5) 63.5. Women: Stableford: M Waterfall (36) 36.

   BOX HILL: Mxd: Stableford: A: R Wilks (5) 40. B: S Cripps (19) 40. C: N Adgemis (22) 40.

   BRIGHT: Men: Stroke: A: M Coad (10) 72. B: A Duncan (14) 70. C: C Davey (20) 71.

   BRIGHTON: Men: Stroke: A: G Thomas (14) 61 cb. B: B De Luca (28) 57. Women: M Goddard (15) 76.

   BROADFORD: Men: Stroke: A: P Morrow (5) 69. B: W Ormsby (17) 68. C: J Wnnneck (23) 67. Women: S Stoddart (23) 69.

   BUNINYONG: Men: Stableford 4B: White: A: B Cosier (19) G Reynolds (18) 47 cb. Women: Stableford: A: C Hatton (40) 39.

   CAMPERDOWN: Men: Stableford: A: C Keane (11) 38. B: D Evans (25) 42.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: W Davey (19) 42.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Men: Stroke: D Cicchiello (26) 64.

   CASTERTON: Stableford: J Tibbles 39.

   CASTLEMAINE: Medley: Stableford: A: R Smith (15) 38. B: R Ashby (18) 42.

   CERBERUS: Men: Stableford: A: R Hogan-Keogh (14) 38. B: K Anderson (20) 42. C: B Lacey (26) 43. Women: L Odgers (21) 37.

   CHALAMBAR ARARAT: Medley: Stableford: A: M Chamings (16) 72. R Porter (10) 72.

   CHELTENHAM: Men: Hole in one: D Harte. Par: A: H Bertram (10) 1 up. B: G Scoular (21) 4 up cb.

   CHURCHILL WAVERLEY: Stroke: Churchill Park: A: S Aloizos (8) 65. B: D Garry (23) 65. Men: Waverley: A: D Young (10) 70. B: G Otten (16) 68. C: A Jakovincic (20) 68.

   CLIFTON SPRINGS: Women: Stroke: A: C Wright (30) 68. A: C Wright (30) 68. Men: L Fisher (8) 66. P Smith (15) 68. R Govan (21) 70. B Ferrier (28) 71.

   COBDEN: Stableford: A Holster (19) 39.

   COBRAM BAROOGA: Men: Stroke: A: B Gook (13) 67. A Scr: R Percy (3) 79. B: N Stephens (26) 67. B Scr: D Woods (20) 90. F Thatcher (24) 70.

   COHUNA: Men: Stableford: G Morley (23) 37. Women: M Smith (16) 37.

   COLAC: Men: Stableford: A: M McCoombe (11) 38. B: W O'Dowd (17) 38. C: P Williamson (20) 39. Women: G Fish (8) 36.

   COMMERCIAL ALBURY: Men: Stableford: A: S Caldwell (10) 39. B: K Edmunds (18) 43. C: G Davey (25) 42.

   COROWA: Women: Stableford: A Scr: D Eason (8) 35. A: M Tobin (7) 34. B Scr: A Nicol (30) 37. B: M Jeeves (30) 36. Men: A: D Anderson (12) 38. B: G Nicholls (13) 34. C: W Kelty (23) 38.

   CRANBOURNE: Men: Stableford: A: A Sombekke (9) 41. B: C Kincaid (17) 41 cb. C: M Naftal (21) 41.

   CREEKSIDE: Mxd: Stroke: Ambrose: N Richards (17) G Stokes (25) J Atkinson (27) P Bulbrook (15) 53.5.

   CURLEWIS: Men: Stableford 9-hole: S Seear (11) 24.

   DENILIQUIN: Medley: Stableford: A: B Bourke (5) 38. B: A Beaumont (22) 38.

   DEVILBEND: Men: Par: A: B Billing (13) 4 up. B: S Debnam (14) 3 up. C: M Beeston (31) 7 up.

   DROUIN: Men: Stableford: A: A Denton (6) 37. B: S Low (16) 36 cb. C: M Ryan (23) 39. Women: M Purcell (16) 29.

   EAST MALVERN: Medley: Stableford White: A: N Griffith (11) 42. Trophy: B: K Strong (15) 47.

   EASTERN: Mxd: Stroke: North: G Hunt (12) 71 cb. East: Medal: S Cameron (20) 64. South: F Mazzone (17) 68.

   EASTERN SWARD: Men: Par: A: D Foote (9) 6 up. B: C Brack (18) 2 up. C: J Redden (25) 5 up cb. D: M Herbert (30) 7 up.

   EASTWOOD: Men: Par: A: S Mills (12) 3 up cb. B: B Bullock (19) 4 up cb. C: N Mills (21) 4 up cb.

   EUROA: Men: Stroke: A: S Steers (8) 68. B: M Bowden (13) 71. C: I Horwood (22) 61. Women: A: G Llen (16) 63. B: J Collins (25) 69.

   FINLEY: Men: Stableford: B Wilson (17) 40 cb. Women: J Corcoran (21) 40 cb.

   FLINDERS: Men: Par: A: A Sinclair (11) 5 up. B: T Dyer (20) 3 up. C: P Truscott (24) 6 up. Women: Stableford: A: M Hosking (13) 34. B: J Gorog (26) 34.

   FOREST HILLS: Men: Par: A: S Pouv (13) 7 up. B: R Butterworth (33) 5 up.

   FOSTER: Men: Stableford: A: F Tyers (16) 37. B: C Pulham (17) 40.

   GARDINERS RUN: Men: Stroke: Foursome: B Boyd A O'Dell (14) 70.

   GARFIELD: Men: Stroke: A: P Vander Horst (10) 62. B: T Baharis (17) 60. C: T Marsham (32) 62. Women: A McLure (20) 77 cb.

   GISBORNE: Men: Stroke: A: G Edwards (10) 70. B: V Richardson (13) 65. C: E Kralj (19) 66. Women: Stableford: A: K Dillon (20) 40. Men: Hole in one: C Fellows at 4th.

   GLEN WAVERLEY: Men: Stableford: A: A Ludekens (16) 47. B: S Auvaa (24) 43.

   GOONAWARRA: Men: Stableford: A: G Crowe (2) 41 cb. B: J Furlong (14) 40 cb. C: P Heather (19) 47. Women: A: K Boag (22) 34 cb. Mxd: Stroke: Foursome C'ship: A Scr: C Heald (9) S Gay (9) 81. A: L McPherson (38) T Donohue (17) 71.5 cb.

   GREEN ACRES: Stableford: A: G Clarke (5) 41. B: D Glenn (16) 40. C: B Luby (23) 42. Men: Hole in one: G Clarke at 11th.

   HEATHCOTE: Women: Stableford: C Stuart (16) 35. Men: Stroke: Medal: Div 1/Medal: K Davies (7) 66. Div 2: J Zurek (23) 71.

   HEIDELBERG: Par: A: P Eramo (11) 6 up. B: K Daffey (16) 6 up. J Groves (24) 8 up.

   HEYFIELD: Men: Stroke: Foursome C'ship: A: M Hill (21) G Lobb (18) 67.5.

   HIDDEN VALLEY: Stroke: 36-hole: R Dockett (10) W Johnson (17) 145. Stableford: D Byrnes (9) 40.

   HILLTOP TATURA: Men: Stableford: 4B: R Barca (33) T Dickinson (24) 48. Women: W Saunders (31) S Jeffers (33) 41.

   HORSHAM: Men: Stroke Green: A: S Johnston (11) 63. B: W Whelan (17) 61. C: I Fechner (19) 66 cb. Women: Stroke: T Hobbs (12) 77 cb.

   HOWLONG: Women: Stableford: K Lowe (25) 39. Men: A: J Russell (15) 42. B: P Baker (19) 43. C: K Kerlin (27) 40.

   HUNTINGDALE: Men: Stableford: A: T Reiter (6) 42. B: E Borean (11) 39 cb. C: I Morrison (29) 39. Women: L Teo (3) 38 cb.

   IVANHOE: Men: Par: A: M Nicholls (24) 8 up cb. B: L Lagerewskij (11) 6 up. Women: J Hansson (23) 1 down.

   JUBILEE WANGARATTA: Women: Stableford: V Moorhead (26) 36. Men: Stableford White: A: R Rigoni (11) 38. B: D Ritchens (18) 42. C: R Hyland (20) 39.

   KERANG: Men: Stableford: D Ellwood (23) 41. Women: J Marshall (33) 34.

   KEW: Women: Stableford: S Kerr (13) 35. S Kerr (13) 35. Men: A: A Thompson (11) 39 cb. B: J Welsh (18) 42. C: C Levin (25) 44. Hole in one: W Lauria at 4th.

   KEYSBOROUGH: Men: Hole in one: G Mackay at 8th. Stableford: A: G Morris (9) 40. B: J Jackson (15) 38. C: R Ferris (19) 38. Women: A McCallum (18) 35. Snr Stroke: C'ship: R Miles bt D Dunstan. B Bunting bt P Dunstan.

   KILMORE: Men: Stroke: A: N Wogan (11) 67. B: P Rankin (16) 69. C: R Williams (21) 67. Women: Stableford: T Grinter (23) 30 cb.

   KINGSTON HEATH: Men: Stableford: A: I Spencer (10) 37 cb. B: T McLean (16) 37 cb.

   KOORINGAL: Men: Stableford: A: D Tyrrell (4) 39 cb. B: D Pringle (13) 41. C: S Ord (13) 38. D: G Walmsley (25) 43. Women: G Weightman (12) 38.

   KYABRAM PARKLAND: Men: Stroke: A: S McLennan (11) 54. A: S McLennan (11) 54. A: S McLennan (11) 54. A: S McLennan (11) 54. A: S McLennan (11) 54. B: B McDonald (15) 53. C: T Lasini (24) 48. Women: A: S Reid (20) 50. B: M Leyden (24) 55.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Stableford: A: K Livingston (24) 43. M Watt (27`) 39.

   KYNETON: Men: Stroke C'ship: Yellow: A: J Mcclure (3) 116. B: J Coley (9) 127. C: A Bolton (15) 134 cb. Hole in one: J Hansen at 12th. Stroke Trophy: A Bolton (15) 51.

   LAKES ENTRANCE: Men: Stableford White: A: N Backman (12) 39. B: W Coad (14) 37. C: S Gilmore (27) 35. Women: Stableford: V Gilbert (38) 38.

   LAKESIDE at Albert Park: Mxd: Stroke: Trophy: J Doran (17) 72 cb. A: S Campbell (4) 69. B: C Philpott (17) 60. C: L Silverman (27) 66 cb. Women: Stroke 54-hole C'ship: Yellow: J Doran (17) 273. Men: Stroke: A: S Campbell (4) 225. B: R Simpson (13) 244. C: S Zakic (21) 253.

   LANCEFIELD: Men: Stroke White: A: G Duddridge (9) 70. B: S Draper (19) 72. C: M Cruise (22) 74.

   LANG LANG: Men: Par: A: P Sellers 3 up. B: N Zunneberg 3 up. C: E Hennekam 3 up. Women: L Andrews 6 up.

   LATROBE: Medley: Par: A: F Pinataro (6) 8 up. B: R Wade (16) 4 up. C: G Rough (32) 7 up.

   LEONGATHA: Women: Stableford: T West (8) 30. Men: Stroke: A: C Leaver (7) 67. B: K Castwood (16) 67. C: B Borg (21) 72. D: A Horvath (29) 72.

   LONSDALE: Stableford: A: T Buckland (12) 44. D Barber (9) 44. B: J Scott (29) 48. D Sholl (27) 48.

   MAFFRA: Men: Stableford: A: S Larsen (9) 38 cb. B: N Gutteridge (19) 43.

   MALLACOOTA: Men: Stroke: Medal Oct: G Symons (14) 67.

   MANSFIELD: Women: Stroke: Div 1: M Cumming (20) 80. Men: Stroke White: Div 1: S Wade (14) 68. Div 2: L Harcus (23) 74. Medal of Medallists: B Egan (18) 75.

   MARYBOROUGH: Men: Stableford: A: P Hallam (9) 34. B: G Thomson (17) 36 cb. C: P McClure (24) 38. Women: R Brooker (19) 35. Mxd: 4B: J Brennan (18) J Potter (12) 45.

   MEDWAY: Women: Stableford: Trophy: A: C Moore (34) 36 cb. Men: A: B Flynn (10) 40. B: P Tripodi (16) 42. C: T Hughes (24) 39.

   MEENIYAN: Men: Stroke: F Piele (36) 66.

   MELTON VALLEY: Men: Stroke: A: R Hickmott (1) 68. B: N Mathison (12) 69. C: G Webb (19) 64. D: A Fleming (22) 68 cb. Women: S Gaylard (22) 65.

   MILDURA: Men: Stableford: A: A Keogh (7) 35. B: P Briggs (16) 36. C: L McGlashan (21) 41.

   MIRBOO NORTH: Stableford: S Mc Innes (4) 45.

   MOE: Men: Stableford: 2B Agg: A: A De Vent (9) K Jennings (12) 73 cb.

   MOONAH LINKS: Men: Stableford Legends: White: B: K Connolly (22) 40. A: T McDonald (6) 38 cb. Women: Stableford: J Perry (25) 40.

   MORNINGTON: Stableford White: A: D Coath (12) 39. B: M Brady (16) 44. C: L Hayes (26) 43. Men: Hole in one: J Taberner at 19th.

   MORTLAKE: Men: Stroke: L Shrubb (32) 69.

   MT MACEDON: Mxd: Stroke: Ambrose: A: P Doyle (8) D Doyle (11) 61.25. A Scr: M Willis J Langmaid 64.

   MT MARTHA: Men: Stroke: C'ship: A Scr: B Graham (16) 243. B Scr: G Neems (22) 281. C Scr: J Stephens (31) 315. Women: A McCormack (34) 226. Men: B Graham (16) 62. Women: M Axton (26) 73. Men: C'ship: B Raine (27) 205.

   MURRAY DOWNS: Women: Stableford: A: L Bishop (10) 35. B: E Brown (29) 35. Men: A: S McMillan (2) 34. B: S Rovere (13) 37. C: J Webb (16) 38. D: L Barnes (25) 36.

   NEANGAR PARK: Men: Stableford: 4B: A: I Brewer (14) G Smart (21) 49.

   NEWRY: Stableford: A: A Killeen (11) 40. B: P Newton (22) 39.

   NHILL: Men: Stableford: A: P Lip (10) 36. B: R Bound (16) 37. Women: C Jean (10) 31.

   NORTHERN: Stableford: A: R Late (1) 40. B: T Gorman (17) 44. C: J Brebner (36) 44.

   OAKLEIGH: Men: Par: J Galluccio (19) 1 down. Women: Stroke: A Newton (16) 58.

   OLINDA at Cardinia Beaconhills: Men: Stroke 54-hole C'ship: White: A Scr: M Hayes (8) 235. B Scr: L Hermann (16) 261. C Scr: G O'Brien (28) 296. Women: Stroke: J Matthews (31) 330. Men: Stroke White: A: L Hermann (17) 66. B: J Ellerbock (22) 63. Women: Stroke: J Matthews (35) 76.

   ORBOST: Stableford: S Robinson (8) 40.

   PAKENHAM: Mxd: Stableford: A: G Steel (9) 36. B: N Atchison (17) 39. C: A Heagney (24) 43.

   PATTERSON RIVER: Men: Par: A: T Hyde (10) 4 up. B: C Abbott (17) 6 up. C: B Taylor (36) 3 up. Women: P Hughes (18) 1 up cb.

   PENINSULA KINGSWOOD: Women: Par: Kingswood: A: P Soon-Shiong (18) 1 up. Stroke: Peninsula South: N Boyle (12) 76. Men: Par: Kingswood: A: G Hop (16) sq. Stroke: A: J Carlisle (15) 71. B: I Fleming (19) 74 cb. Medal Oct: A: J Carlisle (15) 71. Stroke Peninsula South: Black: A/Medal: G Isaacs (13) 70. B: T Glenning (19) 73. C: A Hickford (24) 76.

   PHILLIP ISLAND: Women: Stableford: L O'Neill (36) 35. Men: A: P Cochrane (8) 37. B: C Sanderson (17) 38. C: J Shaw (25) 38.

   PORTARLINGTON: Men: Stableford: A: D Hyslop (12) 40. B: P Garlick (14) 40. C: I Dellar (22) 41. D: S Ward (28) 45. Women: S Issell (36) 39 cb.

   PORTLAND: Men: Stableford: A: N McLeod (5) 39. B: P Fredickson (17) 40. C: G Bond (27) 40. Women: L Anderson (19) 34.

   PORTSEA: Men: Par: A: A Bullas (4) 1 down. B: R Ellam (18) 7 up. C: R Moresi (33) 4 up. Par Gold: B Riley (16) 2 up. Women: Par: C Bartlett (24) 2 up.

   QUEENSCLIFF: Men: Stableford: A: G Taylor (14) 45. G Graham (13) 39. B: D Shalders (22) 38. J Shinners (38) 30.

   RAAF WILLIAMS: Mxd: Stroke: A: S Espineda (11) 68. B: G Traynor (19) 61. C: K Tarapata (32) 58.

   RACV CAPE SCHANCK: Mxd: Stableford: A: T Troise (11) 40. B: M McConville (25) 43.

   RICH RIVER: Men: Par: 4B: East: N Toohey (16) S Putna (16) 11 up.

   RINGWOOD: Men: Stableford: A: K Beckett (8) 38 cb. Medal Oct: B: B Canet (15) 40. C: F Pickering (26) 37 cb. Women: D Kennedy (19) 41.

   RIVERSDALE: Men: Stableford: A: N Duff (8) 39. B: P Hosking (15) 42. C: P Forbes (21) 39. Stroke: Matchplay: B Baker A Miller.

   ROMSEY: Men: Stroke: B McLennan (13) 71.

   ROSANNA: Stroke: Captain's Trophy: R Brentnall (15) bt C Briggs (10) 1up. A: G Simic (10) 68 cb. B: C Landy (17) 67 cb. C: J Hazelton (29) 70 cb.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stableford: South: A: T Jovic (10) 39. B/Medal: D McMahon (17) 42. C: G Easton (29) 41. North: Medal: C Rider (21) 39. Women: A: K Naylor (17) 36 cb. B: C Siggs (38) 39.

   ROSEBUD PARK: Men: Stroke: Ambrose: M Payne G Pryor (10.5) 61.5. Scr: L Brook P Brook 68. Women: Stableford: J A Johnson (33) 34 cb.

   ROSSDALE: Men: Hole in one: K O'Brien at 3rd. Women: Stroke: J Adams (15) 75 cb. Men: A: C Brown (8) 66. B: D Collins (20) 67. C: D Lundy (25) 67.

   ROYAL MELBOURNE: Men: Stableford West: A: R Bartlett-Bragg (8) 37. B: J King (13) 39. C: O Smyth (26) 39. East: K Tragear (12) 36. Women: A Field (14) 35.

   SAFETY BEACH: Women: Stableford: Shield: D Law (26) 76. Stroke: D Law (27) 70.

   SALE: Men: Stroke: A: G Angel (12) 69. K Martin (12) 70. B: R Humphrey (28) 67. R Seralea (24) 69. Women: A: P Schaper (25) 71. M Schaper (21) 73.

   SANCTUARY LAKES: Par: A: C Ramantanis (4) 2 up cb. B: A O'Meara (16) 4 up. C: M Snaith (18) 6 up.

   SANDHURST: Men: Stableford: Champions: A: C McLeod (6) 38. B: F Rossi (14) 41. C: D Stec (19) 40. North: S Wettenhall (34) 47. Women: N Eller (6) 32.

   SEYMOUR: Men: Stroke: A: M Fountain (11) 68. B: L Mullins (24) 70. Women: A: S McCall (16) 70. B: L Gee (23) 76.

   SHEPPARTON: Stroke: A: V Chan (8) 72. B: P Barnet (17) 64. C: S Wright (19) 71 cb. Women: P Doonan (39) 72 cb.

   SORRENTO: Women: Stableford: S Critchley (41) 39 cb. Men: A: J Wright (10) 41. B: D Geer (21) 40.

   SOUTHERN: Stableford: A: M Todd (8) 41. B: M Chor (17) 41 cb. C: J Beufort (36) 48.

   SPRING PARK: Mxd: Stableford: 4B: B Caulfield (19) A Henriques (20) 46.

   SPRING VALLEY: Men: Stroke: Snr: R Simmons 157. Jnr: N Kanthan 172. 36-hole: A: B Sorensen 162. B: J Carlson 165. C: A Frees 177. A Scr: C Dyer (2) 66. A: R Loft (7) 70. B: H Drysdale (10) 69. C: R Eva (19) 71 cb.

   ST ANDREWS BEACH: Mxd: Stableford: S Cubela (17) 37.

   STRATHALLAN: Men: Stroke: K Webb (21) 61. A: R Rezuk (14) 68. B: A Robertson (19) 65. C: A Le (35) 64 cb. C'ship: A: D Clark 241. B: C Elias 253. C: D Martin 266. 54-hole C'ship: D Martin (23) 198.

   SUNSHINE: Men: Stroke: A: A Nguyen (12) 66. B: M Prodan (16) 68. C: C Saltmarsh (22) 70. Women: L Baliton (14) 77.

   TARRAWINGEE: Stroke: Ambrose: C O'Sullivan (28) K Richards (36) S Smith (32) L Steer (24) 55.

   THE DUNES: Mxd: Stableford: The Cups: B Noonan (19) 23. G Miller (28) 22. Women: Par: The Dunes: S Eardley (21) sq. L Whyte (24) 4 up. Men: Stableford: A: M Hunter (9) 37. B: G Betros (19) 38. Mxd: Visitor: B Gadsden (26) 37.

   THE HERITAGE: Men: Par: St John: A: G Robertson (10) 2 up. B: G Bishop (12) 3 up. C: B Di Virgilio (24) 1 down. Stableford: Henley: A: P Rigbye (1) 40. B: J Guccione (15) 35 cb. C: J Alkin (26) 40. Women: A Okumura (22) 40.

   THE NATIONAL: Medley: Stableford Long Island: Black: T English (27) 43.

   THE SANDS TORQUAY: Women: Stableford: S Barrett (37) 40. Men: A: F Kevric (5) 38 cb. B: J Girling (17) 39 cb. C: D Clutterham (23) 37 cb.

   THIRTEENTH BEACH: Women: Stableford: Creek: A: F MacGowan (21) 36 cb. B: S Scott (29) 36. Men: A: M Roberts (5) 39. B: C Browne (11) 42. C: B McFarlane (25) 44.

   TIRHATUAN: Men: Par: A: M Devlin (4) 1 down. B: S Barmby (17) 2 up. C: I Young (36) 3 down cb. Stroke Captain's Trophy: S Barmby (17) 205. Women: Par: T Johnson (26) 2 up. Stroke: Cup: T Johnson (26) 225.

   TOCUMWAL: Men: Stableford: 4B: A: G Martin L Gilbee (30.5) 45. Women: A: J Hehir J Burns (23.0) 50.

   TORQUAY: Men: Par: A: L Taylor (13) 3 up. B: S Chandley (23) 6 up. Par Black: T Lee (18) 4 up. Women: Par: M Naughton (17) sq.

   TRAFALGAR: Men: Stableford: 2B Agg: D Blackshaw (22) P Pankhurst (20) 70.

   TRARALGON: Women: Par: A Chapman (25) 1 down. S Chacksfield (34) 3 down. Men: A: T Couling (0) 5 up. B: D Henderson (16) 9 up. C: O Pretto (18) 5 up. D: J Stewart (24) 4 up.

   VICTORIA: Men: Stableford: A: A Majstorovic (0) 38. B: K Rogers (13) 40. C: R Vance (21) 41. Stableford: J Keipert (28) 36. Women: Stableford: C Brophy (18) 36.

   WANGARATTA: Men: Stableford: A: R Cooke (16) 45 cb. B: B Martin (20) 39.

   WARRAGUL: Mxd: Stableford: 4B: R Glasser (18) B Glasser (34) 45. Men: A Manley (1) B Unstead (14) 51. Women: L Morrison (13) R Gallagher (18) 41.

   WARRNAMBOOL: Men: Stableford: 4B: P Farnes (23) J Parker (21) 47. Women: B Drake (18) 36.

   WATERFORD VALLEY: Men: Stroke: President's Trophy: A: B Salter (3) 70. B: A Farrelly (15) 67. C: B Farrelly (18) 65.

   WERRIBEE PARK: Men: Stableford: A: B Morrison (6) 40. B: R Gutterson (15) 41. C: P Barnes (16) 41. D: C Rosbergen (24) 44. Women: L Fish (27) 41.

   WHITTLESEA: Men: Stroke: C'ship: A: J Simmonds (10) 70. B: G Martin (16) 70. C: P Hassall (29) 68.

   WODONGA: Men: Stroke: A: G Little (7) 71. B: B Dalbasco (15) 68. C: J McCauliffe (20) 66. Women: J Boland (20) 72.

   WONTHAGGI: Men: Par: A: R Sheean (11) 1 up. B: K Bayley (13) 3 up. C: S Williams (30) 6 up.

   WOODLANDS: Men: Par: A: N Jenkins (7) 5 up. B: S Chamberlain (14) 4 up. C: D Thompson (16) 4 up. Women: K Bullen (19) 1 down. Men: Par Cup: White: T Wheeler (8) 1 down.

   WOORAYL: Men: Stableford: A: B Robjant (11) 35. B: A Peters (15) 37. C: J Hickey (24) 37.

   YARRA PARK: Men: Stroke Medal of Medallists: White: S Beier (17) 65. Women: Stroke: P Orriss (17) 66.

   YARRA VALLEY: Mxd: Stableford: 4B: M Luo (26) T Deng (22) 53 cb.

   YARRA VIEW: Men: Stroke: A: B Paine (15) 69. B: P Pitt (24) 69 cb.

   YARRA YARRA: Men: Medal: N Evans (10) 66. Sep: L Heffes (30) 72. Stroke: A: N Evans (10) 66. B: T Goodwin (13) 72. C: S Vohmann (18) 68. D: E Gwee (25) 71. A Scr: N Evans 76. Women: Y Fell (23) 70. Yellow: G Murray (24) 38.

   YARRAM: Men: Stableford: A: R Kent (20) 38. B: B Busk (21) 37. C: A Perry (32) 37. Women: Stroke: N Barlow (31) 72 up. Stableford: N Barlow (31) 36 up.

   YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Murray: A: A Quinn (23) 39. B: M Eley (33) 37 cb. Men: Stableford Lake: A: J Korb (14) 40 cb. B: C Morton (22) 37. Murray: A: R Beard (12) 37. B: N Clark (20) 39.

   YERING MEADOWS: Men: Stroke: Nursery: M Evans (17) 71. Valley: P Dixon (23) 65. Stableford White: I McGregor (26) 36 cb. Women: Stableford: Nursery: V Meade (23) 30.

19 January 2018
The 2018 Oates Vic Open will be a family affair with siblings Minjee and Min Woo Lee set to make waves at 13th Beach from February 1. Read more
19 January 2018
Follow the Australian Amateur Championship match play phase live from the Lake Karrinyup Golf Club in Perth. Read more
19 January 2018
CHURCHILL WAVERLEY: Mxd: Par: Churchill Park: S Chea (12) 5 up. 9-hole: P Etheredge (21) 3 up cb. I Wheeler (27) 3 up. Stableford: Waverley: C Morgan ... Read more
MyGolf
Golf Victoria