Victorian club golf results - Saturday

 

   ALTONA LAKES: Men: Stableford: Cup: A: A Lawler (13) 41. B: M Busbridge (15) 42. C: W Trace (23) 42. Women: C Patrick (22) 38. Stroke: Matchplay: J Bestwick bt I Mason 1 up.

   AMSTEL: Stableford 4B: Ranfurlie: G Glen K Forster 46 cb.

   AXEDALE: Men: Stableford: 2B: D Purdy (36) I Martin (18) 52. Women: L Elvey (26) J Jackson (19) 45.

   BACCHUS MARSH: Men: Stableford: A: A Svaljek (6) 43. B: T Svaljek (15) 40. C: T Van Keulen (19) 43. Women: C Young (19) 36.

   BACCHUS MARSH WEST: Men: Par: A: E Broadhurst (17) 3 up. B: G Shelly (30) 10 up. Women: Stableford: W Knipe (16) 37.

   BAIRNSDALE: Men: Stableford: D Thomson (30) 38.

   BARHAM: Women: Stableford: A: N Robbins (18) 39. B: D Dudding (19) 40. A: J Weaver (26) 36.

   BELVOIR PARK: Men: Stableford: A: D Griffin (8) 40. B: T Maxwell (13) 43. C: T Eiffert (23) 38. Women: B Savy (23) 38.

   BEMBRIDGE: Stroke: S Curtiss (3) 34.

   BENALLA: Men: Stableford: A: A Squires (6) 41. B: J Dalton (17) 43. C: T Meagher (24) 45. Women: Team: M Felmingham (23) G Morton (26) V Nicholas (33) 115.

   BENDIGO: Stableford: A: A Jones (12) 39. B: J Mahady (18) 45. C: S Graham (22) 40.

   BERWICK MONTUNA: Men: Stroke: Foursome C'ship: A Scr: M Reid D Baker (3) 143 G Beckwith G Radley (17.5) 127. Stableford: A: R Wells (9) 41. B: M Jeffs (33) 46.

   BOX HILL: Mxd: Stroke: Foursome: J Brophy (9) G Bruhn (5) 66. Men: Foursome C'ship: J Brophy G Bruhn 151. Hcp: M Valenti N Kerr (9) 142.

   BRIGHT: Men: Stroke: A: J O'Shea (19) 69. B: P Dingle (25) 69.

   BRIGHTON: Men: Stableford: A: K Pearce (13) 42. B: I Cave (19) 47. C: M Anderson (26) 45. Women: M Goddard (15) 36.

   BUNINYONG: Men: Stableford: A: P Nelson (12) 41. B: B Bongiorno (15) 42. C: J Porter (43) 43.

   CAMPERDOWN: Men: Stroke: C'ship: A: T Stephens (7) 68 cb. B: M Hassett (14) 71 cb. C: D Evans (25) 67 cb.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: A: T Venten (8) 37. B: A Ottaway (15) 41 cb. C: J Schleeman (45) 47.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Men: Stableford: G Best (19) 41 cb.

   CASTERTON: Par: B McArlein (25) 4 up.

   CASTLEMAINE: Medley: Par: 4B: P Sharrock (22) P Sharrock (28) 11 up cb.

   CENTENARY PARK: Men: Stroke: A: S McConville (15) 70. B: C McConnell (23) 63.

   CERBERUS: Men: Stroke: A: S Drummond (3) 66. B: B Rowan (16) 72 cb. C: G Davies (21) 65. Women: T Sigge (31) 70.

   CHALAMBAR ARARAT: Men: Stableford: 4B Agg: R Harricks (7) C Vearing (16) G Vearing (+3) I Bruce (24) 136.

   CHURCHILL WAVERLEY: Stroke: Churchill Park: A: C Paul (14) 66. B: L Hinton (27) 68 cb. Men: Stableford: Waverley: A: D Pitchford (2) 39 cb. B: R Ebert (16) 41 cb.

   CLIFTON SPRINGS: Women: Stroke: P McConaghy (30) 68. Men: L Bassett (2) 69. S Anstis (11) 69 cb. B Powell (21) 71. B Ferrier (28) 67.

   COBDEN: Stableford: A: S Stott (15) 38. B: B Bourke (27) 41.

   COBRAM BAROOGA: Men: Stableford: A: R Findlay (15) 40. B: J Capp (20) 36. Stroke: Matchplay: J Hrdina bt R Bill 2-1.

   COHUNA: Men: Stroke: J Taylor (17) 70. Medal: G Miller (18) 72.

   COLAC: Men: Stableford: 4B: P Cowan R Harrowfield 48.

   COMMERCIAL ALBURY: Men: Stableford: A: A Murray (2) 41. B: R Giles (13) 39. C: J Elkington (29) 41.

   COMMONWEALTH: Mxd: Stableford: 4B: B Dart (15) R O'Flaherty (18) 48 cb.

   COROWA: Women: Stableford: A: A Scott (6) 41. B: G Nicholls (13) 39. C: G Rolton (27) 42. A: G Richards (22) 40. B: S Van Haren (27) 41.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Mxd: Stroke: A: P Kowalski (7) 70 cb. B: P Norman (20) 65. C: P Richardson (24) 65.

   CRANBOURNE: Men: Stableford: A: R Zakharia (2) 41. B: A Kausman (13) 41. C: E Glasenberg (26) 45. Matchplay: N Picker bt D Braver 2-1.

   CREEKSIDE: Men: Par: A: C Johnson (13) 7 up. B: G Burgess (16) 9 up. C: C Chiatra (23) 7 up. Women: L Chow (23) 2 up.

   DENILIQUIN: Medley: Stableford: A: J Radeski (6) 40. B: R Mcdonald (17) 48.

   DEVILBEND: Men: Stableford: A: P Del Gatto (9) 39. B: G Evans (19) 42 cb. C: A Donaldson (20) 42.

   EAST MALVERN: Medley: Stableford: 4B: M Levison (41) F Scardamaglia (35) 51.

   EASTERN: Mxd: Stableford: South: A: D Mason (7) 38. B: F Jones (21) 47. North: R Kvalheim (11) 39. East: I Hampson (21) 41 cb. Hole in one: S McKenzie

   EASTERN SWARD: Men: Stableford: A: D Foote (14) 40. B: A Butterworth (19) 44. C: R McNulty (22) 41. D: D Kanw (36) 39 cb.

   EASTWOOD: Men: Stableford: A: N Wright (3) 39 cb. B: M Wylie (19) 41. C: G Paterson (36) 41 cb.

   EILDON: Mxd: Stroke: Medal Oct: B: M Mackwell (21) 64. A: J Monteath (16) 69.

   EUROA: Men: Stableford: A: P Enright (16) 46. B: B Demmery (23) 44. Women: A: T Walker (26) 38. C: D Cox (39) 36.

   FLINDERS: Women: Stroke: Foursome: M Murphy H Cameron (13.5) 73.5. Men: Stableford: A: A Wright (10) 41. B: G Iredale (20) 41. C: J Ries (21) 39.

   FOREST HILLS: Stableford: A: S Pouv (12) 41. B: A Finn (36) 35.

   FOSTER: Men: Stroke: 4B Scr: A Scr: T Vanin J Freeman 73. B: D Cripps (24) R Forte (18) 63.

   GARDINERS RUN: Men: Stableford: B Elker (29) 47. Women: S Silcox (13) 34.

   GARFIELD: Mxd: Stroke: Ambrose: D Amos M Klaver B Tollkuhn (8.17) 54.83.

   GISBORNE: Men: Stableford: A: M Lovitt (10) 40. B: D Ramsay (17) 42. C: G Dickson (18) 43. Women: A: R Tucker (17) 38. B: B Glover (24) 46. C: J Silver (32) 40.

   GLEN WAVERLEY: Men: Stroke: A: S Schenk (12) 62. B: D Lacey (23) 63.

   GOONAWARRA: Men: Stableford: A: C Robinson (10) 38 cb. B: D Thompson (13) 40 cb. C: D Smith (30) 41 cb. Women: A: B Kilkeeny (24) 34 cb. B: C Price (31) 35.

   GREEN ACRES: Stableford: A: T Cox (8) 42. B: S Collier (16) 40 cb. C: M Crewther (20) 41.

   GROWLING FROG: Stableford: A: A Nolan (5) 34. B: J Laurie (13) 38. C: C Devitt (21) 39 cb. Women: C Lewin (17) 36.

   HAMILTON: Men: Stableford: A: L Lloyd (15) 41. B: J Cay (22) 40. Women: D Hatherall (31) 36.

   HEATHCOTE: Women: Stableford: C Stuart (16) 33 cb. Men: Stroke: Div 1: G Ellis (7) 69. Div 2: I Furneaux (23) 70. 54-hole C'ship: A: D Clouston (3) 224. B: J Dunn (10) 246. C: C Hough (18) 265. D: M Sims 310 R Williams 310 to playoff.

   HEIDELBERG: Men: Stableford: Gentsome: M Maloney (29) P Powell (15) T Cleve (17) R Hendrie (35) 115.

   HEYFIELD: Men: Stableford White: G Lobb (18) 39 cb.

   HIDDEN VALLEY: Stroke: A: M Ladewig (0) 73. B: R Dockett (10) 73. C: O Marzouk (26) 73.

   HILLTOP TATURA: Men: Stableford: A: M Mulcahy (10) 40. B: G Meneilly (21) 42. Women: A Halden (45) 34.

   HOWLONG: Women: Stableford: M Stevens (31) 43. Men: A: A Brown (8) 41. B: T O'Halloran (18) 43 cb. C: D Pool (22) 42.

   HUNTINGDALE: Men: Stroke: A: G Jackson (1) 69. B/Medal: S Tierney (17) 66. C: C Smith (23) 69. Scr: D Maginness 71. Women: M Belcher (16) 74 cb. Stableford: M Hunter (41) 36. Hole in one: P Stubbs at 3rd. Men: Stableford: I Muir (17) 35.

   IVANHOE: Men: Stableford: A: W George (10) 43. B: P Raftery (21) 38. Women: B Jenkin (28) 34 cb.

   JUBILEE WANGARATTA: Women: Stroke: V Moorhead (26) 71. Men: Medal Oct: A: J Moore (13) 70. B/Medal: G O'Connell (16) 69. C: G Walder (20) 70.

   KERANG: Men: Stableford: D Ellwood (22) 41. Women: P Twiss (28) 38.

   KEW: Women: Stableford: B Murray (4) 30. Men: A: A Eduard (7) 38 cb. B: J Dugdale (16) 39 cb. C: R Hore (28) 40 cb.

   KEYSBOROUGH: Snr Stroke: C'ship: B Bunting bt R Miles 3-2. Men: Par: A: S Daniel (8) 2 up cb. B: M Stone (13) 5 up. C: M Lynch (20) 4 up cb. Women: L Crang (19) 1 up.

   KILMORE: Men: Stroke: A: N Stavrinou (8) 65. B: J Ioannidis (17) 68. C: M Roberts (23) 65. Women: Stableford: P Wanneck (29) 36.

   KINGSTON HEATH: Men: Par: Father/Son Trophy: J Black (8) G Black (14) 7 up. Stableford: A: S Treeby (-1) 37 cb. B: D Brown (19) 38.

   KOORINGAL: Men: Stableford: A: N Massey (8) 38 cb. B: S Whitting (11) 44. C: B Dudziak (15) 45. D: M Shacklock (19) 42. Women: H Harley (8) 39.

   KYABRAM PARKLAND: Men: Stroke: A: D Wells (13) 50. B: M Sullivan (15) 51 cb. C: F Roberts (18) 52. Women: A: D Hee (15) 50. B: B Duke (27) 55 cb.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Stableford: A: P Noble (15) 41. B: C Larcombe (19) 39. A: H Emery (14) 40.

   LAKES ENTRANCE: Men: Stableford: A: N Garden (16) 42. B: M Martino (22) 40. Women: Par: Div 1: D Dickson (20) 2 up.

   LAKESIDE at Albert Park: Mxd: Par: Trophy: J Elliott (36) 4 up. A: G Smith (8) 3 up. B: R Deyell (17) 6 up. C: D Baldwin (23) 4 up.

   LANCEFIELD: Men: Stableford: A: C Lingard (2) 37. B: M Stomilovic (18) 40. C: R Barclay (25) 40 cb.

   LANG LANG: Medley: Stableford: 2B multi: S Kidd C Venville 49. K Davey 32.

   LATROBE: Medley: Stroke: A: D Thomson (9) 64 cb. B: G Pratt (15) 67. C: K Rowbotham (20) 67.

   LEONGATHA: Women: Stableford: J Brownlie (34) 35. Stroke: A: B Hutton (12) 67. B: P Walsh (16) 69. C: N Lafferty Snr (21) 69. D: C Moyle (25) 69.

   LONSDALE: Stroke: A: R Raselli (14) 65. B: A Pearson (17) 66. C: C Fenby (29) 60. A: M Coles (23) 67. B: P Ward (28) 71.

   MAFFRA: Stableford: A: G Howard (11) 38. B: N Lee (17) 38.

   MANSFIELD: Men: Stroke: Div 1: O Shaw (5) 66. Div 2: L Harcus (23) 69.

   MARYBOROUGH: Men: Stroke: Foursome C'ship: A Scr: M Wyllie (0) M Marson (4) 72. Foursome: R Dawson (16) M McCarthy (15) 68.5. Women: Stableford: C Rich (26) 37.

   MEDWAY: Men: Stableford: Trophy: A: P Braybrook (10) 41 cb. B: J Bolwell (18) 42. C: V Margariti (20) 44. Women: A: G Keating (20) 35.

   MEENIYAN: Men: Stroke: K Harris (0) 70 cb.

   MELTON VALLEY: Men: Stroke: A: T Kingsford (5) 69. B: C Mcinnes (15) 69 cb. C: M Donnelly (19) 65. D: I Gaylard (27) 65. Women: J Kent (22) 69.

   METROPOLITAN: Men: Par: 4B: S Kavourakis (21) P Roberson (9) 6 up. Women: J Hoff (17) L Burbury (29) 8 up.

   MILDURA: Men: Stableford: A: G Fumberger (12) 42. B: R Collyer (15) 39. C: B Keogh (23) 37. Women: M Jukes (16) 40.

   MIRBOO NORTH: Par: T Traill (13) 4 up.

   MOONAH LINKS: Mxd: Par Open: P King (17) 2 up. Men: Legends: A: R Levestam (13) 1 up. B: B Law (15) 6 up. Women: Par: K Vosjan (19) 2 down cb. Mxd: Par: C Kokkinopoulos (21) 4 up.

   MOOROOPNA: Men: Stroke: A: T Lundberg (10) 69 cb. B: M O'Brien (19) 65. C: T Ash (28) 67. Women: D Newman (23) 72 cb.

   MORNINGTON: Men: Stableford: A: S Ling (8) 43. B: M Jarvelainen (14) 42 cb. C: G Johnson (34) 43.

   MORWELL: Men: Stableford: A: R King (10) 37. B: S Lau (17) 40. C: C Dixon (25) 36.

   MT MACEDON: Stroke: Medal Oct: M Burrage (14) 79. B: M Burrage (14) 79. A: M Willis (5) 71. C: R Lodders (24) 90.

   MT MARTHA: Men: Stableford: Irish Team: B Graham (14) G Smith (25) I Daly (19) W Barker (25) 94. Mxd: PM: J Kingshott (22) P Kingshott (22) K Stanton (32) G Bond (21) 95.

   MYRTLEFORD: Men: Stroke: Ambrose: B Jones 64.75. Matchplay: C Piazza bt A Sparks 6-5.

   NEANGAR PARK: Men: Stroke: A: P DeAraugo (1) 69 cb. B: C Hetherton (14) 70 cb. C: P Scown (15) 68 cb. D: N West (24) 67. Women: A: H Dobson (25) 72 cb.

   NORTHERN: Men: Stroke: A: R Imeri (7) 68 cb. B: B Niemann (13) 65. C: P Stepien (21) 65.

   OAKLEIGH: Men: Stroke: R David (23) 50. Women: Medal Oct: A Larpent (36) 55.

   OLINDA at Cardinia Beaconhills: Mxd: Stableford: A: L Hermann (16) 36. B: L Matthews (38) 39.

   PAKENHAM: Mxd: Stableford: A: P Norman (5) 36. B: M Cameron (19) 41. C: B Ferdinandus (28) 38.

   PATTERSON RIVER: Men: Stableford: A: C Storich (7) 40. B: G Waterworth (17) 41. C: R Mckimmie (20) 42. Women: L Bogie (32) 37.

   PENINSULA KINGSWOOD: Men: Stableford Kingswood: A: A Abbott (3) 41 cb. B: R Dishon (18) 39. C: D Swenson (24) 35. Women: A: L Winslett (13) 27. Peninsula South: M Isaacs (33) 34. Men: Stableford: A: J Tilbrook (11) 40 cb. B: C Perkins (16) 39. C: N Yandle (29) 42.

   PHILLIP ISLAND: Women: Stroke: M Taylor (31) 77. A: P Wagner (8) 70. B: M Jamieson (14) 70. C: D Stewart-Uden (28) 69.

   PORTARLINGTON: Men: Stableford 4B: B Rice (26) L Wilson (17) 49. Women: Stableford: A Royal (18) O Bowman (40) 45 cb.

   PORTLAND: Men: Stroke: A: D Forbes (9) 69. B: H Baetz (16) 68. C: T Elias (18) 72. Women: L Bryden (22) 68.

   PORTSEA: Men: Stableford: A: A Walton (6) 40. B: T Cousley (11) 41. C: E Rollnik (31) 39. Women: J Reddoch (33) 35 cb. Men: Stableford Gold: T Fatouros (32) 32.

   QUEENSCLIFF: Men: Stableford: A Jensen (21) 42.

   RAAF WILLIAMS: Mxd: Stableford: A: N Cunningham (13) 41. B: J Fernandez (19) 41. C: C Newsome (23) 38.

   RACV CAPE SCHANCK: Mxd: Stableford: A: I James (17) 41. B: S McCall (21) 39.

   RACV HEALESVILLE: Men: Par: P Gebert (18) 5 up.

   RICH RIVER: Men: Stableford Cup: West: A: B Davey (9) 41. B: B Suffolk (17) 39. C: W Young (29) 38.

   RINGWOOD: Men: Par: A: H Roberts (11) 3 up. B: J Orpwood (19) 5 up. C: D Knaggs (28) 5 up. Women: P Kinsella (22) 7 up.

   RIVERSDALE: Men: Par: A: M Wilson (12) 6 up. B: P Podbury (16) 5 up cb. C: N Hellyer (22) 6 up.

   RIVERSIDE ESSENDON: Women: Stableford: J Simpson-Bagg (39) 38.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stableford: North: A: C Spackman (10) 39 cb. B: S Jones (14) 38 cb. C: P Naud (22) 36 cb. South: A Oakley (15) 38 cb. Women: A: A Johnston (14) 40. B: S Ashton (29) 41.

   ROSEBUD PARK: Men: Stroke: Ambrose: M Morssinkhof D De Clario (4.25) 55.75. Scr: M Morssinkhof D De Clario 60. C'ship: M Morssinkhof D De Clario 130. Stableford: D Saunders (Dunes 9) 41. Women: Par: P Toan (24) 1 up.

   ROSSDALE: Men: Stableford: A: J Bray (13) 41 cb. B: P O'Brien (19) 45. C: T Alvares (28) 44. Trophy: P O'Brien (19) 45. Women: J Azzopardi (27) 42.

   ROYAL MELBOURNE: Women: Stroke: Trophy: East: Z Woodbridge (0) 165. Men: S Jones (0) 147. Par West: White: J Cooper (18) 5 up. Women: Par: S Dowling (39) 4 down.

   SAFETY BEACH: Women: Stableford: C Blackmore (45) 40.

   SALE: Medley: Stableford: 4B: A: R Ross (26) A Chaffey (15) 44.

   SANCTUARY LAKES: Mxd: Stableford: A: M Grimsditch (-1) 39. B: Y Kim (10) 41. C: T Kim (20) 43.

   SANDHURST: Men: Stableford: Champions: A: C Tisdale (8) 40. B: R Santos (12) 39. Par: North: A: B Williams (2) 3 up. B: R Saunders (33) 3 up. Women: Stableford: Champions: F Presbury (22) 41. Par: North: J Boyd (25) 2 up.

   SEYMOUR: Women: Stroke: A: J Fletcher (5) 73. B: P Jarvis (23) 70. Men: A: R Waugh (13) 68. B: J Bender (23) 69.

   SHEPPARTON: Stableford: A: P Toy (9) 41. B: R Titchmarsh (17) 44. C: A Fitzsimmons (31) 44 cb. Stableford: N Pollock (20) 36 cb.

   SORRENTO: Women: Stableford: D Brosnahan (34) 38. Men: A: G Murden (15) 39. B: M Gannon (21) 41 cb.

   SOUTH PINES: Men: Stableford: Div 1: N Williams (25) 41 cb.

   SOUTHERN: Stableford: A: D Verlander (13) 43. B: T Peck (15) 40. C: N Warren (21) 39.

   SPRING PARK: Mxd: Stroke: V Lunder (17) 61.

   SPRING VALLEY: Mxd: Par: A: D Fraser (12) 5 up. B: P Doran (16) 2 up. A: J Harrington (14) 1 up cb. B: P Moulang (16) 6 up. Men: Stroke: 54-hole C'ship: A Scr: S Hooper 221. A Scr: R Grant 71. C'ship: D Scr: P Meade 94. D: M Burke (23) 72.

   ST ANDREWS BEACH: Mxd: Stableford: L Spence (35) 40 cb.

   STRATHALLAN: Men: Stableford: 2B Agg: D Rushbrook (26) A Dickson (32) 77.

   SUNSHINE: Men: Par: A: B Angove (12) 3 up. B: K Vongsykeo (17) 7 up. C: N Costa (21) 3 up cb. Women: S Kuyper (20) 2 up cb.

   TARRAWINGEE: Mxd: Stroke: Pinehurst: A: F Phillips (35) B Simmons (31) 61. A Scr: C Hardy (17) A Garraffo (16) 82. Men: Stableford: 3B: S Smith (32) 41.

   THE DUNES: Men: Par: The Dunes: A: T Gavardinas (11) 4 up. B: M Roberts (13) 2 up. C: G Abblitt (18) 4 up. Mxd: Stableford: 9-hole: The Cups: A: L Magree (25) 25. B: C Salvado (28) 21. Women: Par: The Dunes: S Eardley (22) 4 up. Mxd: Stableford: Visitor: G Stephens (15) 41.

   THE HERITAGE: Men: Stableford: Henley: A: K Wallace (9) 40. B: N Wood (16) 40. C: D Foxley (28) 38. Par: St John: M McGrath (10) 1 up. Women: E Shek (20) 1 down.

   THE NATIONAL: Medley: Stableford Long Island: A Kardinaal (12) 42. Moonah: D Standfield (10) 44. Ocean: B Ritzer (19) 42. Old: A Tunks (10) 43.

   THE SANDS TORQUAY: Men: Stableford: A: C Celi (10) 40. B: A Hartley (12) 38. C: B Trethowan (32) 41 cb. Women: M Stewart (33) 34.

   THIRTEENTH BEACH: Men: Par: Creek: A: O Spackman (1) 4 up cb. B: A Waldron (13) 2 up cb. C: M Bjork-Billings (30) 5 up. Women: A: H Kerr (18) sq cb. B: J Smith (21) 2 up.

   TIRHATUAN: Men: Stroke: A: G O'Neill (14) 69. B: S Barmby (16) 61. C: N Burridge (34) 71. Women: G Johnson (31) 77.

   TOCUMWAL: Women: Stableford: A: R Seymour (24) 38. B: F Miller (27) 41. Men: A: B McCallum (13) 39. B: R Fergeus (22) 37. Gold: A Penny (32) 41.

   TORQUAY: Men: Stableford: A: R Papworth (10) 39. B: M Lunney (14) 41. C: R Dale (19) 43. D: T Nicholls (23) 39. Women: M Joyner (22) 33. Men: Stableford Resort: Green: G Sharp (25) 45. Stableford: Visitor: C Woodcock (3 (Wee Waa) 41.

   TRAFALGAR: Men: Stableford: A: J Pisa (8) 40. B: G Doolan (30) 43.

   TRARALGON: Men: Stableford: A: B Dean (9) 41. B: M Reidy (15) 40. C: S Petty (19) 45. D: W Rogers (31) 44. Women: P Murphy (28) 39.

   TRENTHAM: Stableford: A: D Reed Rogers (14) 42. B: H Moore (24) 40. Stableford: R Bradley (24) 33 cb.

   VICTORIA: Men: Stableford: A: B Peacock (2) 43. B: R Schaffer (15) 41. C: K McNamee (21) 43. Women: M Lane (17) 40.

   WARBURTON: Mxd: Stableford: A: A Johnston (16) 37. B: C Toohey (20) 46.

   WARRNAMBOOL: Men: Par: A: B Mahney (10) 3 up. B: W Isles (15) 4 up. C: M McCarthy (19) 7 up. Women: J Bolden (32) sq.

   WATERFORD VALLEY: Men: Par: A: B O'Byrne (5) 4 up. B: F Van den Akker (10) 2 up. C: J Mathew (29) 2 up.

   WERRIBEE PARK: Men: Stableford: Plate: M Dovey (9) 75. A Bennett (14) 75. Women: A: I Brogden (22) 34.

   WHITTLESEA: Mxd: Stableford: A: C Fredrickson (9) 40. B: J Hussey (17) 40. C: M Castles (22) 42.

   WODONGA: Women: Stableford: A: J Surman (15) 36. B: C Dixon (27) 36. Men: A: W Gill (5) 40. B: P Gleeson (11) 46. C: L Fitzpatrick (22) 42.

   WONTHAGGI: Men: Stableford: A: K Bayley (12) 38. B: J Strong (17) 39. C: T Burton (31) 42.

   WOODEND: Men: Stableford: E Vosbergen (16) 43.

   WOODLANDS: Men: Stroke: A: G Grant (4) 68. B: P Doran (14) 70 cb. C: A Cross (16) 69. Women: J Curtis (20) 75 cb.

   WOORAYL: Men: Stroke: A: R Gourlay (14) 70. B/Medal: T Williams (18) 70. C: K Riseley (26) 74 cb.

   YARRA PARK: Men: Stableford Trophy: C Banitiskas (33) 44.

   YARRA VALLEY: Mxd: Stableford: M Luo (26) 46.

   YARRA VIEW: Men: Stroke: A: S Brennan (15) 66. B: R Brown (22) 67.

   YARRA YARRA: Men: Interclub: Yarra Yarra 8 sq Commonwealth 8. Par: A: C Pattison (3) 2 up. B: G Young (13) 3 up. C: W Fairley (20) 5 up. D: A Tasker (36) 5 up. Snr Par Yellow: J Gall (29) 1 up. Women: Par: Y Fell (22) 1 up.

   YARRAM: Men: Par: A: D Janssen (13) 5 up. B: B Busk (21) 1 up. C: D Lothian (29) 3 up.

   YARRAWONGA MULWALA: Women: Par: Lake: A: A Quinn (22) 2 up. B: A Johnson (26) sq. Men: Stroke: Medal Nov: Murray: A: G Gourley (9) 70. B: M Sheahan (25) 65. Lake: A: A Skewes (12) 69. B: J Borg (30) 67.

   YERING MEADOWS: Men: Stableford Nursery: B Bromham (24) 35. Women: Stableford: Valley: C Dunkinson (32) 31. Men: Nursery: J Buff (15) 45. Valley: D Bailey (21) 39.

Golf Month
17 October 2018
Patterson River Golf Club is more than playing its role in helping Golf Australia's #Vision2025 become a reality. Read more
16 October 2018
On Episode 65, we talk Leish, Lucas and the LPGA before welcoming Jan Stephenson and Harrison Endycott to the show. Mark Hayesy is joined by Jo ... Read more
18 October 2018
ALEXANDRA: Women: Stableford: D Richardson (14) 35. Read more
MyGolf
Golf Victoria