Victorian club golf results - Saturday

 

   ALEXANDRA: Mxd: Stableford: 4B: M Fahey (17) P Fahey (27) 44.

   ALTONA LAKES: Men: Stroke: A: M Kelly (5) 68. B: F Gigliotti (18) 69 cb. C: P Knight (22) 67. Women: I Mason (13) 73 cb.

   AMSTEL: Stroke: Ranfurlie: A: A Wiesniewski (10) 67. B/Medal: J Taylor (12) 66. C: J Jack (17) 68 cb.

   ANGLESEA: Stroke: A/Medal: J Smart (14) 67. B: J Reale (18) 70. C: T Tobler (22) 71. Women: E Kearton (30) 69.

   AXEDALE: Men: Stroke Black: Div 1: J White (13) 67. Div 2: P Elvey (17) 67. Div 3: T Lindrea (27) 67. Medal: P Elvey (17) 67. Women: White: Div 1: R Winther (26) 69. Div 2: A Holmes (29) 72.

   BACCHUS MARSH: Stroke: Medal A: A Mace (10) 68. B: B Quayle (12) 69. C: R Bennett (22) 66. Women: Medal: J Goedegeburre (30) 66.

   BACCHUS MARSH WEST: Stroke: C'ship: A: L Smith (9) 72. B: J Martin (17) 67. C: R Stevenson (25) 65. Women: Stableford: R Maddy (25) 34.

   BAIRNSDALE: Stroke: Scr: A: C Rimmington (3) 68. B: N Omara (16) 69 cb. C: P Wilson (23) 69 cb.

   BALLAN: Stroke: A/Medal: B Arklay (11) 62. B: H Miller (18) 63. C: A Germon (28) 64.

   BARHAM: Stableford: A: K Windridge (6) 39. B: S Slade (16) 40. C: M Anthony (19) 41. Women: V James (41) 35.

   BENALLA: Stroke: A: I Barry (10) 69. B: L Macfarlane (17) 66. C: L Cairns (23) 63.

   BERWICK MONTUNA: Stableford: A: D Baker (2) 43 cb. B: T Jewell (18) 43. C: K Lawrence (20) 40. Women: J Gibb (34) 35.

   BOX HILL: Mxd: Stableford: A: J Mulholland (10) 39. B: J Wilson (15) 37. C: N Hyde (25) 38.

   BRIGHT: Stableford: A: R Cordero (12) 41. B: R Borschmann (24) 42. Women: C Burgess (14) 36.

   BRIGHTON: Par: Medal: M Oglethorpe (14) 6 up cb. Trophy: R Montgomery (16) 6 up cb. Medal of Medallists: P Bimbi (14) 6 up.

   BUNINYONG: Stroke: A: D Staples (1) 69. B: C Holzberger (15) 72. C: M Waight (23) 71.

   CAMPERDOWN: Stroke: C'ship: A: C Keane (11) 68. B/Medal: M Hassett (14) 66. C: N Swayn (22) 70.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stroke: A: P Beyer (9) 68. B/Medal: J Holden (12) 66. C: Z Timmins (32) 67. A Scr: M Van Der Kraan (1) 73.

   CASTERTON: Stroke: K Etherton (8) 69.

   CASTLEMAINE: Medley: Stroke: Medal: L Smith (15) 67.

   CENTENARY PARK: Stroke: Ambrose: G Watson M Kelly G Hall B Barclay (8.375) 58.625.

   CERBERUS: Stableford: C: S Norton (32) 40. A: N Sigge (9) 37. B: N Smith (18) 38. D: M Smith (28) 36.

   CHALAMBAR ARARAT: Stroke Black: A: R Harricks (7) 67. B: K Hurnall (15) 65. C: N Clark (19) 67.

   CHELTENHAM: Stroke: Medal: R Marshall (19) 63.

   CHURCHILL WAVERLEY: Stableford Churchill Park: White: A: A Desa (11) 40. B: D Garry (20) 40 cb. Stableford: Waverley: A: R Ebert (15) 41. B: J Butler (18) 41 cb.

   CLIFTON SPRINGS: Women: Stroke: H Beales (31) 75. Men: L Fisher (8) 73 cb. J Preece (16) 72 cb. G Fitzpatrick (21) 69. P Morris (24) 71.

   COBDEN: Stroke: Medal: A: D Absalom (19) 71. B: J Reed (24) 63.

   COHUNA: Stroke: Medal: G Miller (17) 67.

   COLAC: Stroke: Medal A: P Hanson (4) 69. B: P Lucas (14) 66. C: M Foley (22) 68. Women: Stableford: R Malone (26) 33.

   COMMERCIAL ALBURY: Stroke: A: A Vette (11) 66. B: G Allen (17) 67. C: M Luff (34) 63.

   COMMONWEALTH: Stableford White: A: G Bone (11) 41. B: A Hughes (15) 44. C: B Harris (20) 42. Women: Stableford: H Scales (24) 38. Men: Stableford Trophy: White: A Hughes (15) 44.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Stroke: A/Medal: P Kowalski (6) 69. B: R Wratten (20) 70. C: P Richardson (23) 72.

   CRANBOURNE: Stroke Black: A: B Spencer (8) 69 cb. B/Medal: E Meyerowitz (18) 67. C: N Picker (23) 68.

   CREEKSIDE: Stroke: A: J Mills 67 cb. B: D Chew 66. C: H Williams 61. Women: L Chow 70. Men: Medal of Medallists: B Plummer 65. Women: R Morrison 71.

   CURLEWIS: Women: Stroke: W Tottenham (6) 73. Men: Stroke White: A: W Johnston (10) 70. B: Z Witcombe (15) 65. C: T Greer (17) 68.

   DEVILBEND: Stroke: Medal: A: I Fortune (13) 69. B: R Muir (15) 67. C: P Scott (25) 68.

   DROUIN: Stroke: A: P Thomson (10) 68. B: J White (19) 74 cb. C: G Ward (21) 70. Women: Stableford: M Purcell (17) 27.

   EAST MALVERN: Stroke: A/Medal: W Cupido (14) 63. B: R Delahunty (23) 66. Women: Medal: C Riley (11) 66.

   EASTERN: Stroke: South: J Ryan (12) 68. Mxd: North: C Bethune (17) 69. East: M Taylor (12) 68.

   EASTERN SWARD: Par: A: D Foote (15) 3 up. B: S Wild (19) 6 up. C: R Phair (24) 4 up. D: B Oliver (35) 7 up. Men: Medal of Medallists: D Foote (15) 3 up.

   EASTWOOD: Par White: A: W Sutton (5) 6 up. B: S Cowburn (14) 6 up. C: C Mcguire (29) 4 up.

   EILDON: Stableford: 4B: J Monteath (16) D McNair (21) 49.

   EUROA: Stroke: A: E Carracher (2) 66. B: A Pedder (11) 65. C: J Gilliland (22) 68. Women: A: F Edwards (18) 68. B: C Burnett (26) 72.

   FLINDERS: Women: Stroke: Medal: R Matthews (18) 70. Men: A: B Richardson (8) 65. B: T Dyer (20) 63. C: D Chartres (25) 64. Medal: A: T Dyer (20) 63.

   FOREST HILLS: Stableford: A: T Esplin (9) 40. B: J Baltrusaitis (21) 35.

   FOSTER: Medal A: R Prain (13) 71. B: D Cripps (24) 77. R Prain (13) 71.

   GARDINERS RUN: Stableford White: A: D Cutts (8) 42. B: M Wainwright (11) 42 cb. C: D Maher (19) 46. Women: Gold: M Miles (28) 40.

   GARFIELD: Mxd: Stroke: Shield: T Garratt J Mitchell (12-3/8) 65-5/8. Stableford: A: C Hunter (14) 42. B: G Wells (17) 42. C: M Andolfatto (23) 44.

   GISBORNE: Stroke: A: A McCabe (10) 70. B: C McCabe (16) 66. C: B Dillon (22) 69 cb. Cup: C McCabe (16) 66. Scr: S Veloso (1) 73. Women: Stableford: A: F Crimmins (22) 37.

   GLEN WAVERLEY: Stroke: A: B Farnfield (11) 69. B: C Dickie (28) 65.

   GOONAWARRA: Stroke: A/Medal: M Weiley (2) 72. B: J Bell (16) 73. C: M McCall (20) 72. Women: A: K Eiser (28) 77. B: A Hauke (31) 73.

   GREEN ACRES: Stableford: 4B: P Richardson T Simpson 44 cb.

   GROWLING FROG: Women: Stableford: C: M Zuccolo (18) 41. B: L Lloyd (15) 40. A: R Pearce (5) 37 cb.

   HEATHCOTE: Women: Stableford: S Green (39) 37. Men: Div 1: T Hunter (15) 39. Div 2: J Blundell (27) 38.

   HEIDELBERG: Stroke: American Foursome: L Young (0) E Groves (7) 63.375.

   HEYFIELD: Par: A: G Krutli (8) 4 up cb. B: D Mcdonald (22) 5 up.

   HEYWOOD: Stroke: Medal: I Jeffries (28) 67. Women: S Storer (19) 67.

   HIDDEN VALLEY: Stableford: A: J Hozjan (2) 36. B: D Pemberton (16) 40. C: D Daykin (21) 41.

   HILLTOP TATURA: Stroke: A: D Carter (11) 69. B: J Risstrom (24) 67. Women: L Flett (30) 67.

   HOWLONG: Women: Stableford: A: A Smith (21) 42. B: J Coleman (30) 42. Men: A: N Hazell (5) 44. B: S Ridley (19) 42. C: D Eastick (22) 45.

   HUNTINGDALE: Stableford: A: D Beder (7) 41. B: D Emerson (11) 39. D Arenstein (21) 43. Women: P Stubbs (4) 37.

   IVANHOE: Stroke: Medal: A Cox (20) 64. A: M Dunn (14) 64. B: A Cox (20) 64. Women: T Lincoln (34) 70.

   JUBILEE WANGARATTA: Women: Stableford: L Stone (21) 39. Men: Stableford White: A: J Belcher (13) 42. B: G O'Connell (15) 40. C: J Johnstone (27) 37.

   KEW: Stableford: A: J Nicholas (9) 41. B: R Angelovski (17) 40 cb. C: N Avery (28) 42. Women: B Murray (4) 35.

   KEYSBOROUGH: Stroke: Medal: R Winter (3) 68. Stableford: J Livera (16) 39. Women: Stroke: B Hampson (24) 77.

   KINGSTON HEATH: Stroke: S Treeby (+2) 71. B: B Sweeney (21) 73. Scr: S Treeby (+2) 69.

   KOORINGAL: Stableford: A: A Saliba (2) 39 cb. B: D Pringle (12) 40. C/Medal: B Newman (15) 43. D: A Mackey (22) 41. Women: T Grant (12) 34.

   KORUMBURRA: Women: Stroke Green: L McIvor (21) 81.

   KYABRAM PARKLAND: Stroke: Ambrose: D McKenzie (12) B Elliott (19) A Richardson (17) 47. Women: F Glover (17) L Fraser (22) N Arnold (17) 45.7.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Stroke: A: L Casey (14) 69. B: J Flett (36) 68. Women: H Emery (14) 71.

   KYNETON: Stroke: Medal of Medallists: T Glanfield (22) 71. A: J Mcclure (5) 73. B: A Hanks (14) 72. C: T Glanfield (22) 71.

   LAKES ENTRANCE: Stroke: Medal Oct: B/Medal: P Nicholas (18) 69. A: S Yates (7) 69. C: J Wilson (26) 72. Medley: Stableford Yellow: N Martin (10) 39.

   LAKESIDE at Albert Park: Mxd: Stroke: J Casanelia (32) 73. A: R Predl (11) 68. B: D Tosin (16) 67. C: B Duxbury (30) 70.

   LANCEFIELD: Medley: Stroke: A: G Cook (10) 70 cb. B: G Mau (16) 70. C: M Cruise (22) 73.

   LANG LANG: Stroke White: A: T Ambrus 67. B: R Volk 68. C: E Rush 69. Women: P Anderson 71.

   LATROBE: Medley: Stroke: A: T Stray (6) 69. B: L Tier (16) 67. C: C Smith (33) 67.

   LEONGATHA: Women: Stableford: M Williams (21) 34. Medley: Stroke Black: A: M Thomas (2) 67. B: M Legge (21) 70. C: P Hartigan (23) 69.

   LONSDALE: Stableford: A: T Fletcher (13) 38. B: I Hunter (20) 39. C: B Stokes (26) 36.

   MAFFRA: Stableford: A: P Lee (14) 45. B: G Driffield (21) 46. C: G Steyn (27) 44.

   MALLACOOTA: Medley: Par: 4B: G Dempster (15) G Weeks (28) 9 up.

   MANSFIELD: Women: Stableford: Div 1: S Parsons (16) 42. Men: Stableford White: Div 1: B Grant (8) 39 cb. Div 2: H Gogol (24) 37.

   MARYBOROUGH: Stroke: A/Medal: A Balzan (12) 70. B: G Hutchinson (18) 72. C: M Puvanendran (36) 70. Women: Par: A: J Brennan (17) 1 up. B: M Patten (25) 3 down cb.

   MEDWAY: Stroke: Trophy: A: A Damolis (5) 69 cb. B: B John (18) 66. C: C Grey (19) 70. Women: L Goddard (8) 76.

   MEENIYAN: Stroke: Medal: A/Medal: M Van Boven (19) 69. B: C Stewart (26) 75.

   MELBOURNE AIRPORT: Stableford: Gentsome: A: P Tudor (10) 40. B: B Busby (16) 41. C: R Dillon (32) 41.

   MELTON VALLEY: Stroke: Medal A: C Dobbie (7) 65. B: D Muscari (15) 67 cb. C: G Scott (21) 66. D: G Mouat (27) 63. Women: J Kent (21) 71.

   METROPOLITAN: Mxd: Stableford: 4B: N Postma (25) G Vermont (18) 44.

   MILDURA: Stroke: A: P Rhodes (12) 68. B: D Ralph (14) 67. C: B Keogh (22) 68. Women: E Raeck (16) 71.

   MIRBOO NORTH: Stroke: C'ship: A/Medal: M Heiberg (12) 71. B: M Snell (19) 74.

   MOOROOPNA: Stableford White: A: S Faafoi (9) 41. B: D Koik (16) 40. C: P Lahiff (24) 40. Women: Stableford: H Kiss (24) 39.

   MORNINGTON: Stableford White: A: D Howard (8) 41. B: D De Groot (16) 43. C: G Johnson (33) 38.

   MORTLAKE: Stroke: Medal: I Jubb (24) 70.

   MT MACEDON: Stableford White: A: M Willis (5) 38. B: B Close (21) 37.

   MT MARTHA: Stroke: American Foursome: B Ellett (21) B Raine (24) 66.125. Mxd: J King (25) D King (29) 64.750.

   MURRAY DOWNS: Women: Stableford: A: L Merrett (17) 33. B: D Murphy (29) 33. Men: 4B: G Foster (27) V Musico (21) 51.

   MYRTLEFORD: Stableford: A: M Buckley (7) 37. B: J Rinaldo (17) 39.

   NEANGAR PARK: Stroke: A: B Brown (2) 64. B: J Brown (11) 69. C: S Gilchrist (14) 68 cb. D: R Stonehouse (22) 63. Women: A: K McNaughton (15) 72.

   NHILL: Stroke: Medal A: J Barton (14) 83. B: S Sanders (18) 85. Women: J Donnelly (34) 101.

   NORTHERN: Stableford: A: S Miller (4) 42. B: P Crabb (12) 45. C: M Perry (25) 43.

   NUMURKAH: Stroke White: Medal: G Hosie (10) 68. Women: Medal: S Trimble (36) 65. Scr: G Hosie 78. Women: T Clouston 82.

   OAKLEIGH: Women: Stableford: A Larpent (36) 38. Men: Stroke: Medal of Medallists: M Plowman (20) 56.

   OLINDA: at Cardinia Beaconhills: Men: Stroke: B/Medal: L Morison (19) 70. A: M Hayes (8) 71. Women: K Preston (37) 80.

   PAKENHAM: Mxd: Stroke: Medal Nov: A: P Norman (5) 72. B: W Lamers (19) 68. C: M Boon (23) 66.

   PAMBULA MERIMBULA: Men: Par: A: R Westcott (11) 2 up. B: M Mills (15) 4 up. C: L Jenkins (21) 5 up. D Scr: G McDougall (25) 5 up. Women: Stableford: A Pointon (10) 36.

   PATTERSON RIVER: Stroke: A: W Fernie (11) 70. B: D Schmidt (14) 69. C: C Macwhirter (22) 68. Medal C Macwhirter (22) 68. Women: G Kramme (15) 71.

   PENINSULA KINGSWOOD: Women: Stableford: Kingswood: A: L Winslett (13) 31. Men: Stroke: Peninsula South: A: T Smith (5) 67. B: A Hickford (23) 66. C: R Parker (27) 67.

   PHILLIP ISLAND: Women: Stableford: L O'Neill (35) 34. Men: A: B Grazules (9) 35. B: S Carson (13) 40. C: J Mahony (27) 38.

   PORTLAND: Men: Stableford: A: T Bibby (13) 43. B: R Tozer (14) 41. C: J Stuiver (26) 40 cb. Women: K Smail (26) 39.

   PORTSEA: Men: Stableford: A: A Carnegie (7) 32. B: J Wilde (18) 42. C: J Huddle (26) 41 cb. Women: D Huddle (22) 37. Men: Stableford Gold: B Riley (16) 39.

   QUEENSCLIFF: Men: Par Black: P Crossett (21) 6 up. J Merriman (15) 5 up.

   RAAF WILLIAMS: Mxd: Stroke: Medal: A: S Bartolo (Capt Cup) (15) 67. B: C Eldridge (19) 68. C: R Worthey (24) 67.

   RACV CAPE SCHANCK: Mxd: Stableford: A: C Park (12) 39. B: J Marshall (25) 42.

   RICH RIVER: Women: Stroke: East: L Easter (14) 72. Men: Stroke Medal Nov: Black: A: S Edwards (11) 69. A Scr: S Jones (1) 70. B: L Burton (19) 67. B Scr: W Campbell (13) 84. C/Medal: R Mathews (24) 66. C Scr: L Adams (20) 93.

   RINGWOOD: Men: Par: A: P Loton (9) 3 up. B: J Orpwood (19) 3 up cb. C: J Van Kerkhoven (25) 6 up. Women: L Den Elzen (33) sq cb.

   RIVERSDALE: Men: Stroke: Medal Nov: A: B Wright (10) 66. B: C Rojo (16) 63. C: I Falconer (24) 67. C Rojo (16) 63. Scr: J Ford (1) 75.

   ROSANNA: Stableford: A: M Smith (15) 42. B: S Glendinning (18) 39 cb. C: R Wenn (23) 38.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stableford: South: A: S Trapman (9) 40. B: J Ellis (19) 43 cb. C: C Minett (32) 43. Women: North: D McCredden (17) 37. Men: Stroke: Foursome C'ship: D Naylor T Hodge 155.

   ROSEBUD PARK: Men: Stableford White: C Boland (23) 41. Women: Stableford: D Doyle (37) 37.

   ROSSDALE: Men: Stableford: A: K O'Brien (3) 40. B: G Lee (20) 39 cb. C: A Hopkins (27) 47. Women: A McCue (26) 35.

   ROYAL MELBOURNE: Stroke: 4B KO f: East: T Dynon A Finlayson bt C Squires B Daish . Stableford: M Nicholls (32) 34. West: A: S Gough (10) 38. B: M Hedrick (13) 38. C: B Talbot (23) 43.

   SALE: Stableford: A: R Horner (15) 39 cb. B: D Tosch (18) 40. Women: J O'Neill (17) 37.

   SANCTUARY LAKES: Men: Stroke Medal: Black: A: S Kennedy (2) 72. B: P Dundon (13) 73. C: M Sarpi (21) 70.

   SANDHURST: Men: Stroke North: Black: A/Medal: E Santos (8) 67. B: M Glassford (16) 69. C: D Esler (24) 70. Stableford: Champions: D Bennett (11) 43. Women: Stroke: Medal: F Freund (21) 70. Jnr: North: Medal: M Coletta (9) 70. Women: Medal Oct: Champions: F Presbury (21) 76. Men: Stroke Medal of Medallists: North: Black: D Esler (24) 70. Women: Stroke: Champions: A Gainard (18) 71.

   SETTLERS RUN: Stroke: Medal: A: N Crossley (4) 75 cb. B: A Maitland (16) 68. C: R Weller (20) 79 cb. Women: A/Medal: H Haringcaspel (9) 87.

   SEYMOUR: Men: Stroke: A: D Enrico (11) 68. B: B Brock (13) 69. Women: A: D Byrne (15) 66. B: I Davey (19) 71.

   SORRENTO: Women: Stroke: J Robertson (23) 70. Men: Stroke Medal: Black: C: D Geer (21) 69. A: M Mentha (9) 70. Stroke: B: S Marks (18) 70 cb.

   SOUTHERN: Stableford: A: G Pereira (7) 41. B: P Davis (13) 39 cb. C: P Hodges (22) 47.

   SPRING PARK: Mxd: Stroke: Medal: G Mason (36) 60.

   SPRING VALLEY: Stableford: S Annangi (14) 38. G McGregor (24) 38. B Kreymborg (8) 34. H Marks (24) 39.

   ST ANDREWS BEACH: Stableford White: T Hickmott (2) 38.

   STRATHALLAN: Men: Stroke: W Tolley (21) 64 cb. A: R Harris (14) 70 cb. B: F Cipriani (19) 64. C: R Mayne (22) 66 cb.

   TARRAWINGEE: Stroke: Medal: D Bradfield (34) 64. Women: F Phillips (36) 71.

   THE HERITAGE: Men: Stroke Medal Oct: St John: Gold: Medal: J Quay (8) 70. Medal Nov: A/Medal: M Rosum (0) 72. B: J Goldblatt (15) 76. C: G Davidson (25) 78. Stableford: Henley: A: M Nelson (11) 40. B: H Jones (15) 40. C: R Jones-Evans (27) 33 cb. Women: E Shek (21) 33.

   THE NATIONAL: Medley: Stroke Medal: Long Island: Black: D Timms (24) 69.

   THE SANDS TORQUAY: Women: Stableford: P Payne (27) 29. Men: Stroke: Medal Nov: A/Medal: R Brooks (7) 70. B: J Thompson (13) 71. C: P Ludowyk (26) 73.

   THIRTEENTH BEACH: Men: Stroke: Creek: A: S Pratt (7) 72 cb. B: C Mayes (13) 72. C: F Gao (30) 69. Women: A: F Scott (16) 73. B: T Drummy (27) 74.

   TIRHATUAN: Stroke: A/Medal: P Harrison (10) 72. B: R Barrie (16) 73. C: N Burridge (33) 72. Women: Medal: E Feeney (34) 85.

   TORQUAY: Men: Stroke: A: R Furphy (11) 66. B: I Dendle (14) 65 cb. C: M Simpson (16) 67. D: K Ballard (19) 67. Stableford Resort: Green: R Ball (23) 37. Stroke: Visitor: M Sheedy (11 (RACV Cape Schanck)) 69. Women: O Oliver (15) 76. Visitor: J Ampty (28 (Victoria GC)) 73.

   TRAFALGAR: Men: Stableford: Ambrose: N Cornish (13) 111. B Dwyer (14) 0. P Burghardt (17) 0. R Davey (20) 0.

   TRARALGON: Men: Stroke: A: R Alexander (0) 71. B: J Storm (16) 68. C: R Monacella (20) 69. D: J Ruyg (29) 68. Scr: R Alexander 71.

   TRENTHAM: Stroke: Medal of Medallists: A: M Walker (10) 67. B: G Middleton (15) 69. C: B Hogan (24) 69.

   VICTORIA: Stableford: A: T Killen (6) 40. B: A Rossi (14) 41. C: C Formica (26) 37.

   WANGARATTA: Stableford: A: P Rundell (12) 42 cb. B: I Rees (23) 39.

   WARBURTON: Mxd: Stableford White: A: S Hawke (13) 39. B: K Barratt (20) 39.

   WARRAGUL: Men: Stroke Medal Nov: White: L Wood (13) 65. A: W Mick (8) 68. B: W Linsay (13) 65.

   WARRNAMBOOL: Stroke: Medal: A: M Struth (12) 68. B: S Perry (15) 66. C: P Woodhouse (20) 67. Women: J Bullivant (24) 74.

   WATERFORD VALLEY: Stroke: Medal: A: G Howard (10) 73. B: P Duffin (15) 74. C: K Henricus (16) 70.

   WERRIBEE PARK: Men: Stroke: Medal Nov: A: D Humphreys (4) 68. B: A Pengelly (14) 68. C: D McKenna (16) 69. D: P Domajnko (22) 68. Women: Medal: I Brogden (21) 75.

   WHITTLESEA: Stroke: A: A Garnett (8) 71. B: C McCloskey (13) 69. C: G Heskett (19) 64.

   WODONGA: Women: Stroke: L Jarvis (36) 72. Men: Stroke Black: C Watson (9) 68. M Robertson (10) 70. N Jarvis (27) 67.

   WONTHAGGI: Stroke: Medal: A: I Baker (2) 74. B: J Strong (17) 71. C: G Linguey (19) 65.

   WOODLANDS: Stroke: A: G James (6) 67. B: B Beyers (14) 67. C: J Wilson (20) 70 cb. Women: A Dunn (5) 75.

   WOORAYL: Stroke: C'ship: A: P Rayson (9) 76 cb. B: M Grist (11) 70 cb. C: E Poole (21) 68. D: J Hassett (24) 70.

   YARRA PARK: Men: Stableford White: S Jarvis (13) 36. Women: Stableford: M Be (29) 30.

   YARRA VALLEY: Men: Stroke: A Fatileh (22) 69.

   YARRA VIEW: Stroke: Medal: A: J Fensling Snr (19) 71 cb. B: J Mortimer (25) 69.

   YARRA YARRA: Stableford: A: S Murray (6) 36. B: P Duffy (11) 37. C: K Clark (16) 39. D: G Bowman (26) 38. Women: C Bryant (2) 34. Snr Stableford Yellow: B Cirej (30) 35. Men: Stableford: Trophy: K Clark (16) 39.

   YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Murray: L Jarrad (23) 42 cb. B: C Boston (34) 38. Men: Stableford White: A: F Warren (15) 42. B: M Vaughan (18) 39 cb. Lake: A: I Davis (16) 42 cb. B: B Cox (34) 43 cb.

   YEA: Women: Stableford: C Simmons (26) 37. Men: J Aurisch (17) 40.

   YERING MEADOWS: Women: Stroke: Nursery: K Roberts (22) 77. Men: Stableford Valley: White: B Bromham (23) 34. Stroke: Medal: Nursery: T Farren (15) 65. Valley: P Giannelis (16) 69 cb.

17 August 2018
Andrew Davis and Alma Fonda-Russell have taken the honours in the inaugural Huntingdale Senior Amateur. Read more
17 August 2018
There will be a public memorial service on Thursday, 27 September to reflect upon and celebrate the life of Jarrod Lyle. Read more
17 August 2018
ALTONA LAKES: Snr Stableford: 9-hole: R Abraham (12) 23. Read more
MyGolf
Golf Victoria