Victorian club golf results - Saturday

 

   ALEXANDRA: Stroke: Medal: B: L Wilson (22) 66. A: L Heard (2) 68. Women: M Fahey (17) 70.

   ALTONA LAKES: Stableford: A: C Condon (+1) 40. B: L Hall (19) 43. C: E Dhar (23) 45. Women: P Care (18) 35 cb.

   AMSTEL: Stableford: Ranfurlie: A: J Agetzis (8) 39. B: S Acheson (13) 43. C: G Percy (17) 42.

   ANGLESEA: Stroke: A: S Horne (8) 68. B: P Parfitt (19) 72. C: R Shaw (29) 69. Div 1: B Croaker (19) 76. Hole in one: G Davis at 13th.

   AXEDALE: Stableford: Div 1: M Fitzgerald (17) 41. Div 2: B Edwards (20) 39. Women: M Hamilton (26) 36.

   BACCHUS MARSH: Stableford: A: A Merrett (6) 38 cb. B: M Lynch (17) 42.

   BAIRNSDALE: Stableford: A: K Boyd (12) 40. B: N Omara (16) 41. Women: Scr: F Gray (13) 37.

   BALLAN: Stroke: A: S O'Dea (17) 56. B: A Love (23) 59.

   BARHAM: Stroke: A: D McKnight (6) 68. B: A Peel (19) 67. Women: Stableford: A: L Howard (25) 38.

   BELVOIR PARK: Stableford: A: A Brown (10) 41. B: T Maxwell (13) 42. C: A Alston (33) 44. Women: S Bullows (25) 35 cb.

   BENALLA: Stableford: 4B: A: M Jewell (11) E Campbell (5) 51. Women: M Cowan (24) G Marshall (16) 47.

   BERWICK MONTUNA: Men: Stroke: Medal: A: A Bowbanks (3) 61. B: B McPhie (18) 59. C: K Barratt (23) 59. Women: M Crawford (13) 71.

   BOX HILL: Mxd: Stroke: A: B Rimes (11) 67. B: E Wong (16) 67 cb. C: J Biviano (20) 67. D: C Arnold (33) 67 cb. Men: Medal Oct: J McFarlane (26) 71.

   BRIGHTON: Men: Stroke: A: K Pearce (14) 59. B: M Pearson (18) 56. C: P Hennessy (30) 58. Trophy: R Boucher bt M Robinson.

   BROADFORD: Stroke: Ambrose: G Hogg T Triggs 59.75.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: A: T Venten (8) 41. B: B Kingma (13) 46. C: M Utting (26) 44.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Stableford: A Pont (26) 42.

   CASTLEMAINE: Medley: Stroke: 27-hole Foursome C'ship: L Thomas (24) O Symons 103.

   CENTENARY PARK: Stroke: Medal: A: S McConville (15) 65. B: M Sinclair (22) 64.

   CERBERUS: Men: Stroke: A: G Leach (10) 70. B: W Lewis (19) 65. C: S Cave (28) 63. Women: M Binney (38) 71.

   CHALAMBAR ARARAT: Stableford Black: A: S O'Connell (8) 39. B: D O'Connell (17) 40. C: B Searle (24) 43.

   CHELTENHAM: Men: Stableford: A: P Shires (11) 39. B: D Box (25) 40.

   CHURCHILL & MONASH: Stroke: 12-hole: A: J Barnes (16) 67. B: P Junker (23) 72. C: W Sutton (26) 72.

   CHURCHILL WAVERLEY: Par: Churchill Park: A: J Campbell (7) 5 up. B: I Thompson (17) 6 up. Men: Stableford: Waverley: A: R Pearce (15) 41 cb. B: C Bellinger (25) 44.

   CLIFTON SPRINGS: Women: Stableford: R Wilkie (22) 37. Men: L Datson (8) 34. E McManus (15) 37. P Hommelhoff (20) 42. N Remeeus (24) 36.

   COBDEN: Men: Stableford: A: D Beard (6) 39. B: W Gibson (19) 39.

   COBRAM BAROOGA: Par: A: M Haddrell (10) 3 up. B: N Mackay (22) 5 up. Women: C Crawford (22) sq cb.

   COLAC: Men: Stroke: A: S Lyness (9) 64. B: P Kerr (16) 64. C: J Miller (25) 70. Women: Stableford: J Bethune (16) 38.

   COMMERCIAL ALBURY: Stableford 2B: P Rouvray R Schnelle 49.

   COMMONWEALTH: Men: Stroke: A: B Hohn (12) 69. B: K Carnie (16) 71 cb. C: T Palmer (29) 69.

   COROWA: Men: Stroke: Medal: J Swale (16) 66. A Scr: B Farley 75. B Scr: J Swale 82. C Scr: K Bouchaud 94.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Stroke: A: P Kowalski (6) 69. B: E Kloprogge (16) 68 cb. C: D Dowd (23) 70.

   CRANBOURNE: Par: A: D Waters (12) 5 up. B: A Muscatel (18) 6 up. C: A Juras (33) 5 up cb.

   DENILIQUIN: Medley: Stroke: A: B Bourke (5) 65. B: G Lange (18) 68. C: J Hird (34) 70.

   EAST MALVERN: Medley: Par White: A: S Williams (7) 4 up cb. Trophy: B: P Schultze (16) 4 up cb.

   EASTERN SWARD: Stroke: A: L Gigl (6) 68. B: S Wild (18) 65. C: J Stratton (25) 64. D: D Kane (36) 67.

   EASTWOOD: Stroke: Medal: A: T Smith (1) 69 cb. B: G North (16) 69 cb. C: B Chhan (29) 65.

   EILDON: Mxd: Stableford: G Walters (28) 39.

   EUROA: Stroke: A: D Griffin (7) 68. B: M Smith (14) 66. C: J Williams (23) 65. Women: Par: A: F Edwards (17) sq. B: C Grace (24) 2 up. C: L Hawkey (36) 2 up.

   FINLEY: Stroke: 27-hole Foursome C'ship: T McCaw G Wilson 123. Hcp: D Brockie (0) R Harris (20) 103.

   FLINDERS: Stroke: A: R Lees (12) 65. B: H Tiesdell-Smith (19) 68. C: J Jaede (26) 65. Women: Stableford: A: G Rawling (27) 37. Men: A: W Hamilton (25) 37.

   FOREST HILLS: Men: Stableford: A: S Bou (10) 44 cb. B: W Radchenko (19) 44.

   FOSTER: Men: Stroke: A: C Buckland (2) 72. B: N Copper (14) 72. C: D Cripps (24) 69. A Scr: C Buckland (2) 74.

   GARDINERS RUN: Stroke A: D Kloet (4) 67. B/Medal: P Webb (14) 66. C: J Ball (29) 69 cb.

   GARFIELD: Stroke A: G Mc Lure (7) 69. A Scr: A Mc Killop 71. B: M Van Der Horst (15) 66. B Scr: M Van Der Horst 81. C: P Bogart (20) 65. C Scr: P Bogart 85. D/Medal: S Bird (36) 63. D Scr: G Vitiritti 98 cb. Women: M Barker (22) 68.

   GISBORNE: Mxd: Stableford: Gentsome: S McPhee (14) M Laing (13) C Watts (31) M Barker (30) 105.

   GLEN WAVERLEY: Men: Stroke: A: D Campbell (9) 64. B: S Auvaa (22) 64.

   GOONAWARRA: Men: Stroke: A: M Corcoran (10) 68. B: J Batt (18) 68. C: L Atwell (19) 67. Women: A: D Loten (28) 69. B: B Diamond (30) 69. Men: Stableford White: R Smith (24) 40.

   GRAMPIANS: Men: Stableford White: D Morse (14) 39 cb.

   GREEN ACRES: Stableford: A: D Simpson (6) 39. B: S Maguire (15) 40. C: L Cantwell (26) 37 cb.

   GROWLING FROG: Stableford: A: J Baines (4) 38. B: J Laurie (13) 41. C: M Cowie (20) 40. Women: C Lewin (16) 40.

   HEATHCOTE: Women: Stableford: D Trott (31) 38. Men: Div 1: G Long (16) 40. Div 2: G Cutting (18) 35.

   HEIDELBERG: Stableford: A: M Samlidis (11) 41. B: P Maguire (16) 44. C: L Bombaci (25) 54.

   HEYFIELD: Stroke: A: R Rose (18) 70. B/Medal: D Mcdonald (22) 66. A Scr: G Krutli (7) 81.

   HEYWOOD: Women: Stableford: K Cocks (22) 42. Men Stableford: A Bunworth (9) 39 G Bond (25) 39.

   HIDDEN VALLEY: Stroke: A: M Ladewig (0) 77 cb. B: A Cann (10) 69. C: R Gallasch (28) 73.

   HILLTOP TATURA: Women: Stableford: L Flett (29) 35. Men A: T Scheppers (5) 40. B: G Pearce (20) 43.

   HORSHAM: Stroke: A/Medal: G Wright (11) 68. B: W Anderson (12) 67. C: J Geue (26) 67. Captain's Trophy: B Cookson (5) 69. Women: Medal: J Delahunty (28) 73 cb.

   HOWLONG: Men: Stroke: Medal of Medallists: I Charles (7) 68 cb. A: W Reitenbach (14) 64. B: T Jelbart (19) 67. C: C Rolfe (29) 63. Women: J Corcoran (19) 69 cb.

   HUNTINGDALE: Men: Stroke: A: D Reiter (6) 71. B: A Baltas (13) 71 cb. C: K English (26) 72. Scr: B Reiter 73. Medal: D Reiter (6) A Baltas (13) N Soh (12) 71 to playoff.

   JUBILEE WANGARATTA: Women: Stableford: B McDonald (17) 38. Men: Stableford White: A: P Glidden (1) 40. B: A Williams (17) 44. C: B Luxford (24) 39.

   KERANG: Men: Stableford: R Schultze (23) 41. Women: J Waterson (21) 38.

   KEW: Men: Stroke: Medal A: P Cramer (12) 67. B: N Hoang (14) 67. C: N Avery (28) 64. Women: K Perryman (17) 78. Men: Stableford: J Studebaker (27) 40.

   KEYSBOROUGH: Men: Par: A: J Phillips (9) 7 up. B: E Ferraro (14) 4 up cb. C: R Isherwood (29) 5 up.

   KILMORE: Men: Stableford White: A: S Kilpatrick (6) 39. B: J Wilson (17) 38. C: B Goodchild (21) 40. Women: Stableford: H Dennett (13) 34.

   KINGSTON HEATH: Stableford: A: G Nicholson (13) 41. B: N Cowie (17) 37 cb.

   KOORINGAL: Stableford: A: G Morris (8) 41. B: M Batten (12) 39 cb. C: G Barr (15) 42. D: J Trembath (20) 39 cb. Women: A Clement (41) 38.

   KYABRAM PARKLAND: Stableford: 4B Agg: F Roberts (17) E Simpson (16) 72. Women: T Wootton-Jones (18) B Duke (27) 74.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Stableford: A: P Noble (15) 42. B: J Heywood (28) 39. Women: D Bennett (33) 38.

   LAKES ENTRANCE: Women: Stroke: A Scr: R Walker (8) 84. A: J Cashman (17) 73. Men: A Scr: N Backman (10) 81. B Scr: M Martino (21) 92. A: P Flahive (13) 73. B: D Dickson (21) 72.

   LAKESIDE at Albert Park: Mxd: Stroke: Captain's Trophy: D Tosin (16) 137. Trophy: T Noah (29) 70. A: D Winter (5) 68. B: D Read (19) 65. C: F Millane (27) 65 cb.

   LANCEFIELD: Stroke Ambrose: H Parks (4) G Brennan (18) 64.5.

   LANG LANG: Stableford: A: S Walker 41. B: B Taberer 41. C: B Lewis 42. Women: J Sullivan 33.

   LATROBE: Medley: Stroke: Hcp: A: M Smart (11) 68. B: K Cheung (16) 68. C: R Motea (19) 69.

   LONSDALE: Stroke: A: A Potter (14) 63. B: B Stewart (19) 66. C: R D'Arcy (23) 62. L Johnston (15) 68. B: A Crook (30) 71.

   MAFFRA: Stroke: A: W Sage (6) 69. B: H Hooft (19) 67. C: H Caruana (22) 67.

   MALLACOOTA: Stroke: C'ship: M Venables (+2) 74. D Warne (1) 75. G Symons (14) 88. L Cross (23) 95. O Liedtke (18) 66.

   MARYBOROUGH: Stroke: A: B Puvanendran (7) 70. B: R Chandler (16) 68. C: K Weir (22) 70. Women: Stableford: A Strain (15) 36.

   MEDWAY: Women: Stableford: Trophy: A: L Johnson (19) 37. Men: A: A Bowring (10) 42. B: R Agresta (15) 40. C: J Magazzu (21) 44.

   MEENIYAN: Stroke: A: B McGeary (12) 69 cb. B: L Hemphill (25) 74. C'ship: B McGeary 249.

   MELBOURNE AIRPORT: Stroke: 54-hole C'ship: A: C Morris (7) 68. B: J Blackney (20) 62. C: J Ciotti (27) 65.

   MELTON VALLEY: Men: Stroke: Ambrose: A: L Dennehy (5) J Cameron (8) 60.75. A Scr: C Dobbie S Aquilina 66. Mxd: L Marchesi (14) K Green (27) 68.75.

   METROPOLITAN: Women: Par: A Bannenberg (13) 1 up. Men: Par 4B Agg: White: P Slocum (15) A MacGillivray (7) 10 down. 36-hole: P Roberson (8) 1 up. Par: A: B Cupitt (8) 3 up. B: J Campbell (11) 2 up. C: M Osmond (19) 4 up.

   MILDURA: Men: Stableford: A: T Crouch (11) 41. B: F Stewart (18) 43. C: C Hedwards (27) 42. Women: M Jukes (16) 38.

   MIRBOO NORTH: Stroke: A: S Mc Innes (3) 69. B: S Beitz (22) 63.

   MOE: Men: Stroke: A: M Fife (6) 73. B: T Donnison (12) 70. C/Medal: B Mead (19) 67. A Scr: A Bassman (+1) 76.

   MOONAH LINKS: Men: Stroke: Medal Nov: Open: A: E White (5) 73 cb. Medal of Medallists: R Vosjan (17) 76. B: T Weir (15) 73. Women: Medal: A Hartley (21) 81. Medal of Medallists: A Hartley (21) 81. Mxd: Stableford White: E Kuhl (25) 35. Legends: C Rees (34) 43.

   MT MACEDON: Stableford: 2B Agg: A Gray (15) K Miles (21) 76.

   MT MARTHA: Stableford: J Arnaud (33) 44. Trophy: B Steggall (26) 41 cb. Women: W Doyle (40) 36.

   MURRAY DOWNS: Stroke: Medal: A Guy (21) 69. A: F Fletcher (10) 70. B: V Foott (13) 74. C: R Merrett (20) 72. Women: Stableford: A: R McAlister (25) 41.

   MYRTLEFORD: Medley: Stroke: D Matthews (12) 68.

   NEANGAR PARK: Men: Stroke: A: J Sharples (4) 67. B: J Mellington (12) 65. C: C Gardner (17) 69. D: M Clayton (22) 68.

   NHILL: Stableford: A: D McEldrew (13) 39. B: P Dickinson (20) 40. Women: J Grover (34) 37.

   NORTHERN: Stroke: A: C Wilkinson (4) 68. B: M Stefanou (13) 66. C: J McCormack (24) 65.

   NUMURKAH: Stableford: C Walsh (20) 44. Women: Stableford: J Sutcliffe (26) 36.

   OAKLEIGH: Par: R Jamieson (19) 8 up. Women: Stableford: President's Trophy: P Maginness (29) 41.

   OLINDA at Cardinia Beaconhills: Mxd: Stroke: K Preston (37) 71 cb. B: P Jones (27) 71. A: M Hayes (8) 73.

   PAKENHAM: Mxd: Stableford White: A: R Paton (12) 41. B: D Maas (20) 45. C: T McDermott (24) 46.

   PAMBULA MERIMBULA: Men: Stroke: Medal Nov: A: I Ashton (11) 67. B: I Macartney (16) 66. C: L Jenkins (20) 71. D: B Small (22) 63. Women: Stableford: C Chia (11) 38.

   PATTERSON RIVER: Women: Stableford: N Asami (13) 36. Men: A: S Ferguson (6) 40. B: B Earl (19) 39. C: S McNaughton (24) 45.

   PENINSULA KINGSWOOD: Men: Par: Kingswood: H Nakayama (22) 4 down cb. Stroke: Medal Nov: Peninsula South: A: K Mabey (10) 70. B: N Pillai (17) 87. C: S Gardner (27) 76. Par: S Soldatos (21) 3 down. Women: Stableford: A Rivett (21) 39. Men: Stroke: Kingswood: A: P Campbell (9) 69. B: D Prendergast (18) 74. C: D Walker (29) 73. Medal Nov: P Campbell (9) 69. Women: Stableford: B Yandle (15) 36. A Wilson (36) 34 cb.

   PHILLIP ISLAND: Men: Stroke: A/Medal: T Crumpton (11) 68. B: D Taylor (12) 70. C: R Davies (21) 70. Women: S Brown (23) 69.

   PORTARLINGTON: Men: Stableford Black: A: S Anderson (9) 39 cb. B: S Van oosten (16) 43. C: R Hazell (18) 43. D: J Wilson (31) 42. Women: Stableford: P Peacock (23) 41.

   PORTSEA: Men: Stroke: Medal Nov: A: E James (9) 70. B: C Duffy (10) 69. C: N Mallett (24) 70 cb. Hole in one: C Robbins at 13th. Women: Stroke: Medal Nov: Medal: A George (21) 72.

   QUEENSCLIFF: Stableford: T Warren (1) 39.

   RAAF WILLIAMS: Mxd: Stableford: A: B Cunningham (13) 37. B: D Ewen (22) 41. C: J Briscoe (25) 39.

   RACV HEALESVILLE: Stableford: T Thompson (31) 45.

   RICH RIVER: Stableford: 4B: West: D Chiswell (13) S Milgate (26) 50.

   RINGWOOD: Stableford: A: B Condon (9) 42. B: G Frost (14) 38 cb. C/Medal: R Alford (25) 43. Women: C Dyer (17) 38.

   RIVERSDALE: Par: 4B: I Johnston (17) K Cope (10) 10 up cb.

   ROSANNA: Mxd: Stableford: A: Y Pyndiah (11) 41. B: C Haw (19) 38 cb. C: J Cleeve (23) 39.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stroke: North: A: G Doolan (3) 69 cb. B: J Merton (15) 69. C: J Bellissimo (21) 69. Stableford: South: J MacPhie (25) 41. Women: Stroke: A: M Marchesani (6) 70. B: C Siggs (36) 68.

   ROSEBUD PARK: Men: Stroke: Medal Nov: C Mansour (27) 63. Scr: P Brook (C/B) 75. Women: Medal Nov: A Sadler (Maguire Medal) (25) 67. Scr: S Barlow 88.

   ROSSDALE: Women: Stableford: J Azzopardi (26) 42. Men: A: J Hynes (8) 41. B: C Johnson (17) 42 cb. C: E Williams (32) 40 cb.

   ROYAL MELBOURNE: Men: Par: West: A: P Hutchins (32) 2 up. Stableford East: White: G Hughes (15) 39.

   SAFETY BEACH: Women: Stableford: V Morrison (31) 29.

   SALE: Stableford: A: S Harrap (7) 40 cb. B: W Brownlee (18) 42. Women: D Grimble (24) 37.

   SANDHURST: Stroke: North: L Lejuge (22) 68. Champions: M Salazar (1) 77.

   SHEPPARTON: Stableford White: A: M Georgiou (8) 40. B: R Wilkinson (17) 39 cb. C: M Shiels (20) 39. Women: Stableford: A: J Reeves (29) 38.

   SORRENTO: Stableford: A: G Ward (16) 40 cb. B: R Levine (32) 40 cb. Women: J Brasch (18) 38 cb.

   SOUTH PINES: Stableford Shield: White: D Leonard (26) 42 cb. Div 1: K Tormey (10) 39 cb. Div 2: D Reilly (19) 42. Div 3: J Delaney (28) 37.

   SOUTHERN: Medley: Stroke: A: S Fisher (12) 70. B: G Stevens (13) 69. C: G Berger (29) 66. Hole in one: M Foote at 3rd.

   SPRING PARK: Mxd: Stableford: A McCann (31) 41.

   SPRING VALLEY: Stableford: L Murtagh (5) 37. J Bellaart (24) 41. Mxd: A: G Robinson (9) 38 cb. B: M Van Kerkhoven (22) 40 cb.

   ST ANDREWS BEACH: Mxd: Stableford: M Slack (8) 37.

   STRATHALLAN: Stableford: W Curtis (18) 42 cb. A: M Caiazzo (15) 33. B: N Ryan (20) 39 cb. C: D Martin (22) 39. Stroke: Medal: W Tolley (20) 71.

   SUNSHINE: Men: Stroke: Medal Nov: A: B Smith (12) 69. B: I Cekic (13) 69. C: G Whinney (27) 67. Women: E Batten (23) 70.

   TARRAWINGEE: Stableford: D Bradfield (33) 43. Women: F Phillips (35) 40.

   THE HERITAGE: Men: Stroke: C'ship: Henley: A: D Seymour (-3) 71 cb. B: J Guccione (15) 70. C: J Alkin (23) 67. Stableford: St John: A: R Sandy (7) 38. B: J Goldblatt (14) 39. C: V Di Luzio (21) 35.

   THE NATIONAL: Medley: Par: Long Island: S Webb (12) 4 up. Stroke: S Dent (23) 72.

   THE SANDS TORQUAY: Men: Par: A: A Stephens (8) 3 up. B: J Girling (14) 4 up cb. C: N Phillips (24) 8 up. Women: M Hales (10) 1 down.

   THIRTEENTH BEACH: Men: Stroke: Beach: A: S Saunders (8) 68. B: T Spitty (10) 66. C: M Sun (19) 66. Women: A: K Bell (8) 71. B: L Atkins (22) 75.

   TIRHATUAN: Men: Stableford Yellow: A: M Devlin (4) 39. B: J Dickinson (16) 38.

   TOCUMWAL: Par: A: B Embom (13) 3 up. B: R Huy (18) 4 up. Women: A: K Conrad (15) 4 up. B: M Bailey (26) 4 up.

   TORQUAY: Men: Stableford: A: D McPhail (7) 39. B: P Horne (13) 41. C: B Darby (24) 41 cb. Women: J Cottrill (11) 38. Men: Stableford Resort: Green: G Sharp (25) 43. Stableford: Visitor: B Handley (16 (RACV Cape Schanck GC)) 47.

   TRAFALGAR: Men: Stroke: Medal Nov: A: N Clarke (11) 67. B: P Cooke (22) 67.

   TRARALGON: Women: Stableford: S Chacksfield (34) 37 cb. Men: A: V Sedjd (13) 40. B: K Mc Qualter (15) 44 cb. C: O Pretto (18) 41. D: L Carroll (25) 41.

   TRENTHAM: Stableford: A: J Bell (12) 36. B: D Williams (16) 40. C: G King (30) 38.

   VICTORIA: Men: Stroke Black: A: B James (6) 70. B: P Kendall (11) 70. C: M Fennessy (18) 70. L Chin (Gross) 76 cb. Stableford White: G Upton (25) 39. Women: Stroke: S Forster (18) 72.

   WANGARATTA: Men: Stableford: A: T Cooper (7) 69 cb. B: G Seymour (19) 69.

   WARBURTON: Men: Stroke: A: J Cross (4) 67. Mxd: B: B Maltman (21) 66. Medal of Medallists: Medal: C Toohey (19) 70.

   WARRNAMBOOL: Men: Stroke: A: W Ryan (3) 72. Stableford: B: M Hardie (10) 40. C: W Isles (15) 41. D: K Dignan (26) 36. Women: A: M Winser (16) 36.

   WERRIBEE PARK: Women: Stroke: A: G Choi (27) 76. Men: A: R Spinks (8) 69. B: A Murray (12) 67. C: D Sweeney (20) 68. D: S Todaro (31) 67.

   WHITTLESEA: Stableford White: A: R Yates (7) 41. B: J Butterworth (11) 42. C: W Loughlin (31) 42.

   WODONGA: Men: Stableford: J Gamble (4) 39. K Harrison (12) 41. G Smith (20) 40. Women: C Dixon (27) 39.

   WONTHAGGI: Men: Stroke: A: G Turner (11) 71. B: J McEachern (18) 67. C: D Brown (25) 69.

   WOODEND: Men: Stroke: S Barker (31) 59.

   WOODLANDS: Men: Stableford: A: A Cater (10) 38. B: D Hayes (15) 39. C: J Austin (16) 36. Women: A Drummond (24) 35.

   WOORAYL: Men: Stroke: C'ship: A: P Rayson (9) 72. B: A Peters (15) 71. C: A McEachern (18) 70. D: B Fiek (24) 73.

   YARRA VALLEY: Stableford: P Fletcher (18) 41.

   YARRA VIEW: Men: Stroke White: A: T Iulianetti (14) 68. B: G Brittain (30) 67. 54-hole C'ship: A Scr: C Mitchell (9) 244. A: S Brennan (15) 209. B: R Brown (21) 210.

   YARRA YARRA: Men: Stroke: Hcp: A: M Amor-Smith (7) 68. B: G Taylor (14) 73. C: J Yarrow (17) 70. D: M Freake (24) 72. A Scr: T De Yong 75.

   YARRAM: Stroke: Medal: A: J Razinger (11) 69. B: N Underwood (16) 72 cb. C: D Blacker (21) 69. D: M Goulden (25) 67. A Scr: J Swift 79. Women: Stableford: B Brockenshire (29) 33.

   YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Lake: A: D Payne (15) 37. B: C Boston (32) 38. Men: Stableford White: A: K Holt (12) 39 cb. B: G Healey (26) 43. Murray: A: C Boers (10) 42. T Savy (32) 41.

   YERING MEADOWS: Men: Stableford: Nursery: W Barlow (25) 42. Stableford Valley: White: K Mark (33) 40. Stableford: J Hubble (10) 42. Women: Nursery: E Quelch (24) 40. Hole in one: E Quelch at 16th.

21 January 2018
The rise and rise of Lucas Herbert continued at great speed again today when he qualified for the Open Championship at the Singapore Open. Read more
20 January 2018
David Micheluzzi has been the dominant force at Lake Karrinyup this week – and he’s hoping it will last one more day at the Australian Amateur ... Read more
19 January 2018
CHURCHILL WAVERLEY: Mxd: Par: Churchill Park: S Chea (12) 5 up. 9-hole: P Etheredge (21) 3 up cb. I Wheeler (27) 3 up. Stableford: Waverley: C Morgan ... Read more
MyGolf
Golf Victoria